متن عقد ایران باستان و مقایسه آن با عقد عربی اسلامی

1393/06/02

ﻣﺘﻦ ﻋﻘﺪ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺑﺎﺳﺘﺎﻥ

ﺩﺍﻣﺎﺩ:
ﺑﻪ ﻧﺎﻡ ﻧﺎﻣﯽ ﯾﺰﺩﺍﻥ
ﺗﻮ ﺭﺍ ﻣﻦ ﺑﺮﮔﺰﯾﺪﻡ ﺍﺯ ﻣﯿﺎﻥ ِ ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺧﻮﺑﺎﻥ
ﺑﺮﺍﯼ ﺯﯾﺴﺘﻦ ﺑﺎ ﺗﻮ ﻣﯿﺎﻥ ِ ﺍﯾﻦ ﮔﻮﺍﻫﺎﻥ
ﺑﺮ ﻟﺐ ﺁﺭﻡ ﺍﯾﻦ ﺳﺨﻦ ﺑﺎ ﺗﻮ
ﻭﻓﺎﺩﺍﺭ ﺗﻮ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﺑﻮﺩ
ﺩﺭ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺮ ﺟﺎ
ﭘﺬﯾﺮﺍ ﻣﯽ ﺷﻮﯼ ﺁﯾﺎ؟

ﻋﺮﻭﺱ:
ﭘﺬﯾﺮﺍ ﻣﯽ ﺷﻮﻡ ﻣﻬﺮ ﺗﻮ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺟﺎﻥ
ﻫﻢ ﺍﮐﻨﻮﻥ ﺑﺎﺯ ﻣﯽ ﮔﻮﯾﻢ
ﻣﯿﺎﻥ ﺍﻧﺠﻤﻦ ﺑﺎ ﺗﻮ
ﻭﻓﺎﺩﺍﺭ ﺗﻮ ﺧﻮﺍﻫﻢ ﺑﻮﺩ
ﺩﺭ ﻫﺮ ﻟﺤﻈﻪ ﻫﺮ ﺟﺎ
ﺑﺎ ﺍﺟﺎﺯﻩ

ﺣﯿﻒ ﻧﯿﺴﺖ ﯾﻪ ﻫﻤﭽﯿﻦ ﺟﻤﻼﺕ ﺯﯾﺒﺎﯾﯽ ﺭﻭ ﺑﺮﺍﯼ ﺷﺮﻭﻉ ﯾﻪ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﺟﺪید،
ﺑﺎ ﺟﻤﻼﺕ عربی ﺗﻮﻫﯿﻦ ﺁﻣﯿﺰ ﺯﯾﺮ ﻋﻮﺽ ﮐﺮﺩﯾﻢ؟!

ﺁﯾﺎ ﻣﻌﻨﯽ ﺧﻄﺒﻪ ﻋﻘﺪ ﺭﺍ ﻣﯽﺩﺍﻧﯿﺪ؟!

ﻫﻤﻪ ﻣﺎ ﺗﺎ ﺣﺎﻻ ﺧﻮﻧﺪﻥ ﺧﻄﺒﻪ ﻋﻘﺪ ﺍﺳﻼﻣﯽ ﺭﻭ ﺩﯾﺪﯾﻢ ﻭ ﺧﯿﻠﯽ ﺍﺯ ﺍﻓﺮﺍﺩ ﻫﻢ ﻣﻮﻗﻊ ﺍﺯﺩﻭﺍﺟﺸﻮﻥ ﺍﯾﻦ
ﺧﻄﺒﻪ ﺧﻮﺍﻧﺪﻩ ﺷﺪﻩ…

ﺍﻣﺎ ﻓﮑﺮ ﻣﯽ ﮐﻨﯿﺪ ﭼﻨﺪ ﺩﺭﺻﺪ ﻣﻌﻨﯽ ﺍﯾﻦ ﺧﻄﺒﻪﺭﻭ ﻣﯿﺪﻭﻧﻦ؟

ﺑﺮﯾﻢ ﺑﺒﯿﻨﯿﻢ ﺍﯾﻦ ﺧﻄﺒﻪ ﭼﯿﻪ ﻭ ﭼﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﺍﯼ ﺩﺍﺭﻩ؟
ﻋﺎﻗﺪ ‏(ﻓﺮﻗﯽ ﻧﻤﯽ ﮐﻨﻪ ﻋﻤﺎﻣﻪ ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﯾﺎ ﺑﺪﻭﻥ ﻋﻤﺎﻣﻪ ﺑﺎﺷﻪ‏) ﺍﺯ ﻋﺮﻭﺱ ﻣﯽ ﭘﺮﺳﻪ:

ﺁﯾﺎ ﻭﮐﯿﻠﻢ ﺷﻤﺎ ﺭﺍ ﺑﻪ ﻋﻘﺪ ﺁﻗﺎﯼ … ﺩﺭ ﺑﯿﺎﻭﺭﻡ؟

ﻫﻨﮕﺎﻣﯽ ﮐﻪ ﻋﺮﻭﺱ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﺜﺒﺖ ﺩﺍﺩ، ﺭﻭ ﺑﻪ ﺩﺍﻣﺎﺩ ﻣﯽ ﮐﻨﻪ ﻭ ﻫﻤﯿﻦ ﭘﺮﺳﺶ ﺭﺍ ﺍﺯ ﺍﻭ ﻣﯽﮐﻨﻪ…

ﺣﺎﻻ ﺑﺒﯿﻨﯿﻢ ﭘﺲ ﺍﺯ ﺷﻨﯿﺪﻥ ﭘﺎﺳﺦ ﻣﺜﺒﺖ ﺩﺍﻣﺎﺩ، ﺁﺧﻮﻧﺪ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻋﺮﻭﺱ ﭼﯽ ﻣﯿﮕﻪ:

{ﺍَﻧﮑَﺤﺘَﮏ َﻭ ﺯَﻭَﺟﺘَﮏَ ﻧَﻔﺴﯽ ﺍِﻟﯽ ﺻِﺪﺍﻕِ ِﺍﻟﻤَﻌﻠﻮﻡ}

ﻭﺍﮊﻩ ‏«ﺍﻧﮑﺤﺘﮏ‏» ﺍﺯ ﺭﯾﺸﻪ ‏«ﻧـَﮑـَﺢَ ‏» ﻣﯿﺎﺩ
ﻭ ﮐﻠﻤﻪ ‏«ﻧﮑﺎﺡ» ﻫﻢ ﺍﺯ ﻫﻤﯿﻦ ﺭﯾﺸﻪ ﻣﯿﺎﺩ
ﯾﻌﻨﯽ ‏« ﮒ ﺍ ﯼ ﯼ ﺩ ﻥ‏» ﻭ ﺳﻮﺭﺍﺥ ﮐﺮﺩﻥ…
ﻭ ﻣﻌﻨﯽ ﺍﯾﻦ ﺟﻤﻠﻪ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻋﺮﻭﺱ ﺑﻪ ﺩﺍﻣﺎﺩ ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯿﺸﻪ ﻫﺴﺖ:

ﻣﻦ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﭘﻮﻝ ﻣﻌﯿﻨﯽ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﻦ ﻣﯽ ﺩﻫﯽ،
ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻣﻘﺎﺑﻞ ﺗﻮ، ﺑﻪ ‏« ﮒ ﺍ ﯼ ﯼ ﺩ ﻥ ‏» ﻣﯽ ﺩﻫﻢ!

ﻋﺮﻭﺱ ﺩﺭ ﺑﺮﺍﺑﺮ ﺷﻨﯿﺪﻥ ﺟﻤﻠﻪ ﺑﺎﻻ ﮐﻪ ﺍﺯ ﻃﺮﻑ ﻭﮐﯿﻠﺶ ‏(ﻫﻤﻮﻥ ﺁﺧﻮﻧﺪ ﯾﺎ ﻋﺎﻗﺪ‏) ﮔﻔﺘﻪ ﻣﯿﺸﻪ ﻣﯿﮕﻪ:
ﻗﺒﻮﻝ ﻣﯽ ﮐﻨﻢ…

ﺩﺭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﺩﻫﺨﺪﺍ ‏(ﺻﻔﺤﻪ ۷۲۱‏) ‏«ﻧﮑﺎﺡ‏» ﺩﺍﺭﺍﯼ ﺩﻭ ﻣﻌﻨﯽ ‏«ﺟﻤﺎﻉ ﮐﺮﺩﻥ‏» ﻭ ‏«ﮒ ﺍ ﯼ ﯼﺩ ﻥ » ﺍﺳﺖ.
ﻫﻤﭽﻨﯿﻦ ﺩﺭ ﻓﺮﻫﻨﮓ ﻋﺮﺑﯽ ﺑﻪ ﻋﺮﺑﯽ ‏(ﺍﻟﺘﻮﻗﯿﻒﻋﻠﯽ ﻣﻬﻤﺎﺕ ﺍﻟﺘﻌﺎﺭﯾﻒ)

ﻧﮑﺎﺡ ﺑﻪ ﺍﯾﻦ ﺻﻮﺭﺕ ﺗﻮﺿﯿﺢ ﺩﺍﺩﻩ ﺷﺪﻩ: ‏«ﺍﯾﻼﺝ ﺫﮐﺮ ﻓﯽ ﺍﻟﻔﺮﺝ ﻟﯿﺼﺮ
ﺑﺬﺍﻟﮏ ﮐﺎﻟﺸﯽ ﺍﻟﻮﺍﺣﺪ»

ﮐﻪ ﻣﻌﻨﯽ ﮐﻠﻤﻪ ﺑﻪ ﮐﻠﻤﻪ ﺁﻥ، ﻣﯽ ﺷﻮﺩ:
ﻭﺍﺭﺩ ﮐﺮﺩﻥ ﺁﻟﺖ ﺗﻨﺎﺳﻠﯽ ﻣﺮﺩ، ﺩﺭ ﺁﻟﺖ ﺗﻨﺎﺳﻠﯽ ﺯﻥ، ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻨﮑﻪ ﯾﮏ ﺟﺴﻢ ﻭﺍﺣﺪ ﺑﺸﻮﺩ…
ﺗﻮﺿﯿﺤﺎﺕ ﺑﺎﻻ ﺑﻪ ﻭﺿﻮﺡ ﻧﺸﻮﻥ ﻣﯿﺪﻩ ﮐﻪ ﺗﺎﺯﯾﺎﻥ ﻣﺴﻠﻤﺎﻥ، ﺯﻥ ﺭﻭ ﻓﻘﻂ ﺑﺮﺍﯼ ﺍﯾﻦ ﻣﯿﺨﻮﺍﺳﺘﻦ ﮐﻪ ﭘﺎﯾﯿﻦ ﺗﻨﻪ ﺷﻮﻥ ﻣﺸﻐﻮﻝ ﺑﺎﺷﻪ…
ﻭ ﻋﺸﻖ ﻭ ﻋﻼﻗﻪ ﻣﯿﺎﻥ ﺩﻭ ﻧﻔﺮ، ﺳﺮ ﺳﻮﺯﻧﯽ ﺍﺭﺯﺵ ﻧﺪﺍﺷﺘﻪ ﻭ ﻧﺪﺍﺭﻩ…

3501 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-08-26 08:45:41 +0430 +0430

[quote=Doctor Amir][quote=خاله میترا][quote=Doctor Amir][quote=خاله میترا][quote=ArezOo.20]دستت طلا خاله, عالى بود
بااجازه کپى ميکنم تو فيسبوکم و توييتر
ماچ[/quote]
.
.

.
خوش اومدی
خاله شیخ شاپور به چشمت نخورده ؟
دوسهتا مهمون ساندیس خور داریم میخواهم بهش بگویم سر راه یک مارتون ساندیس خنک بخره با خودش بیاره ازشون پذیرایی کنم[/quote]

این مساله ساندیس هم برام خیلی جالبه…
من تا حالا از این مملکت هیچی که گیرم نیومده هیچ چه بسیج ش چ سپاه ش چ جنده هاش… و هر زهر مار دیگه ش…
کلی هم از جیب م رفته تا از اسلام واقعی دفاع کنم…
اینجا جای جالبی نیس…
اصن اسم سایت برا این کارا نیس برای تفریح میام ولی امیدورام همه قبل از اون که دیر بشه بیدار شن…
فقط ظاهر رو نبینن…
مطالعه کنن و با علم جواب بدن…[/quote]
.
.
.
.
اونها حقتو خوردن بهت چیزی ندادن من که میدونم شما از ته دل با اونهایی پس از جیب خودم یه ساندیس خنک بهت میدهم بخوری مشتری میشوی جمعه هم ساندیس ورژن اصل خواستی برو نماز هفته[/quote]

خدا نکنه یه چیزی بیفته سر زبون مردم…
باشه اگه قرار به خاطر مسلمان بودم متهم به خوردن آبمیوه بشم مشکلی نیست…میشم…
ولی با اسم پدرم مسلمون نشدم چون اونم از اسلام خرده میگیره…
امیدوارم همه اسلام واقعی رو پیدا کنن…
درضمن وضعیت کاری م هم طوری نیست که با ساندیس هایی که تعارف میکنید در ارتباط باشم…[/quote]
.

.
.
.

60 ملیون ایرانی خودن و مشتری شدن البته این امار خود حکومته
شما هم حتما بگیر و بخور مطمئن میشوم شما هم مشتری میشوی به امید روزی که برنده ساندیس بزرگ شوی و اون رو از دست دیکتاتور بزرگ بخوری

0 ❤️

2014-08-26 08:48:43 +0430 +0430

[quote=Lord-Shahvat][quote=Doctor Amir]
ممنون از صراحتتون و زود قضاوت نکردنتون دوست عزیز…
ولی چ بهتر بود بدون توهین این دوستمونو که تاپیک رو زدن راهنمایی میکردید…[/quote]
دکتر جون کسی که از روی عدم آگاهی کاری انجام بده رو میشه آگاه کرد ولی کسی که عمدا حرف ناصحیحی رو پخش میکنه رو نمیشه آگاه کرد.
من مطمئنم هم نویسنده هم بعضی از خواننده ها میدونن که این حرف ها صحت نداره و قطعا یه سرچ کوچولو توی اینترنت خیلی واضح همه چیز رو براشون روشن میکنه.
فقط باید بخوان حقیقت رو پیدا کنن نه حرفی که دلشون میخواد.

ضمنا اگه توی پست قبلی به کسی توهینی شد عذر میخوام. غافل کسیه که آگاهی لازم رو نداره. اشتباه فرض نکنید.[/quote]

شما الان حقیقت رو پیدا کردی یا چیزی که منفعت توش بود???

0 ❤️

2014-08-26 08:48:44 +0430 +0430

[quote=دختری به نام شیطان]سلام خاله ی عزیز

شماها که ادعاتون میشه ما عربیمون خوب نیست هیچی بلد نیستیم
شماهایی که اند زبان وادبیات عرب هستید اینو واسه من معنی کنید

نکاح به چه معنی است؟؟
فرهنگ لغت عربی به عربی ؛ « التوقیف علی مهمات التعاریف » تالیف شیخ الامام، عبدالروف بن مناری، در صفحه 330 واژه «نکاح» را چنین تعریف و تفسیر کرده است :
النکاح : ایلاج ذکر فی فرج لیصیر یذلک کالشی الواحد
فرهنگ لغت عربی به عربی « التعریفات » تالیف علامه علی بن محمد بن الجرجانی، در صفحه 255 واژه «نکاح متعه» را چنین تعریف کرده است :
نکاح المتعه : وهو ان یقول الرجل لامراته خذی هذه العشره امتع یک مده معلومه فقبلته
فرهنگ لغت انگلیسی به عربی « AnEnglish Arabic Lexicon » تالیف « George Badger » در صفحه 183 درباره مفهوم واژه « Copulation » در زبان عربی چنین نوشته است :
تناکح – جامع : Sexually copulate, V.L To unite
فرهنگ عربی به انگلیسی « قاموس اللجه المصریه » تالیف سقراط سیبرو در صفحه 614، واژه نکاح را چنین معنی کرده است :
منکوح : To copulate, mankah(jikah), Mankoh copulate
(ینکح)، نکح، نکاح : Copulation, niah
تنها به چند نکته اشاره مینکم : یکی اینکه واژه « Copulation » در زبان انگلیس، نکاح، جماع کردن در زبان عربی و ، همه دارای یک مفهوم میباشند. دیگر اینکه کلمات بکار رفته در فرهنگ «التوقیف علی مهمات التعاریف» دارای ترجمه زیر میباسد :
ایلاج = وارد کردن ؛ ذکر = الت تناسلی مرد ؛ فی = در ؛ فرج = الت تناسلی زن ؛ لیصر = برای اینکه بشود ، کالشی الواحد = یک جسم واحد
وارد کردن الت تناسلی مرد در الت تناسلی زن برای اینکه یک جسم واحد بشود.

این فرهنکای لغت هم که عربین از شما کمتر حالیشونه
شما کجا ودهخدا کجا
یعنی دهخدا هم حالیش نبود???
[/quote]
اول اینکه شما از کتابای تالیفات اهل سنت گفتید که مخالف صریح متعه یا ازدواج موقت هستن و به همین دلیل به این شکل اونو معنی کردن
بعد هم کلمه نکاح اصطلاحا برای ازدواج به کار میره…
درسته اگه بخواید از متون قدیمی عربی استفاده کنید به همین نتیجه میرسید که ترجمه ش رو ذکر کردید…
در فارسی وقتی میگید شوهر کردم یعنی ازدواج کردم…
نه اینکه گرفتم شوهر رو کردم…
اینکه طول کشید جواب بدم خودم هم خواستم به چن تا کتاب مرجع هم مراجعه کنم که البته هم تا حدودی حق با شما بود و منم نمیخوام متعصب باشم…

0 ❤️

2014-08-26 08:49:20 +0430 +0430

میگی جمهوری اسلامی که خودشو نماد اسلام میدونه دهن ملت سرویس کرده میگن این اسلامو واقعی نیست،میگی تو کشورهای عربی حقوق زن پایمال میشه زن پستترین شرایط داره و حقوق بشر نقض میشه میگن این اسلام واقعی نیست،میگی داعش خوار مادر هر کی سنی نیست و گاییده میگن این اسلام واقعی نیست ،میگی تو پاکستان تندروها بمب گذاری میکنند مردم عادی میکشن میگن اسلام واقعی نیست،میگی طالبان دهن افغانستان سرویس کرده میگن این اسلام واقعی نیست،خو جاکشا مگه شما هزار و چهارصد سال پیش زیر تخمهای محمد بودید که میدونید اسلام واقعی چه شکلیه،تو که میگی با مطالعه برو کتاب خلفای راشدین بخون البته اگه گیر اوردی میفهمی اسلام واقعی همین جاکشان که داعش قشنگ داره به نمایش میذاره

0 ❤️

2014-08-26 08:50:26 +0430 +0430

ازدواج الله قران محمد طرز نماز خوندن

همه رو سنی وشیعه کردید

بس کنید این سفسطه رو

0 ❤️

2014-08-26 08:54:22 +0430 +0430

ولی خلاصه کلام فک نمیکنم موضوع جالبی رو برای ضربه به اسلام پیدا کرده باشید…
ازدواج به شیوه باستان حق شماست و آزادید که به اون شیوه زندگی کنید ولی ازدواج و شیوه مزدوج شدن هم تنها جنبه و بعد زندگی انسان نیست…
در ضمن طبیعت همین است…در آمیخته شدن و مزدوج شدن…
اصلا ولش کن تا حدودی حق رو به شما میدم…
ولی بدونین که اشتباهی درکار نیست…

0 ❤️

2014-08-26 08:56:40 +0430 +0430

[quote=koohyar.meshki posh]میگی جمهوری اسلامی که خودشو نماد اسلام میدونه دهن ملت سرویس کرده میگن این اسلامو واقعی نیست،میگی تو کشورهای عربی حقوق زن پایمال میشه زن پستترین شرایط داره و حقوق بشر نقض میشه میگن این اسلام واقعی نیست،میگی داعش خوار مادر هر کی سنی نیست و گاییده میگن این اسلام واقعی نیست ،میگی تو پاکستان تندروها بمب گذاری میکنند مردم عادی میکشن میگن اسلام واقعی نیست،میگی طالبان دهن افغانستان سرویس کرده میگن این اسلام واقعی نیست،خو جاکشا مگه شما هزار و چهارصد سال پیش زیر تخمهای محمد بودید که میدونید اسلام واقعی چه شکلیه،تو که میگی با مطالعه برو کتاب خلفای راشدین بخون البته اگه گیر اوردی میفهمی اسلام واقعی همین جاکشان که داعش قشنگ داره به نمایش میذاره[/quote]

فقط میتونم بگم براتون متاسفم…با عرض شرمندگی البته…
برای اسلام من بهتون قران و نهج البلاغه و تالیفات استاد مطهری و کتاب شبهای پیشاور رو معرفی میکنم

0 ❤️

2014-08-26 08:58:18 +0430 +0430

[quote=دختری به نام شیطان] ازدواج الله قران محمد طرز نماز خوندن

همه رو سنی وشیعه کردید

بس کنید این سفسطه رو [/quote]

نه خانم این شمایید که فقط پای بحث شیعه و سنی نشستید…
این شمایید که فقط شبهه شنیدی و دنبال جواب نبودید و ب جای جواب اون شبهه رو پخش کردید بدون جواب تا بر لشکریان خودتون اضافه کنید

0 ❤️

2014-08-26 08:58:33 +0430 +0430

[quote=Doctor Amir][quote=koohyar.meshki posh]میگی جمهوری اسلامی که خودشو نماد اسلام میدونه دهن ملت سرویس کرده میگن این اسلامو واقعی نیست،میگی تو کشورهای عربی حقوق زن پایمال میشه زن پستترین شرایط داره و حقوق بشر نقض میشه میگن این اسلام واقعی نیست،میگی داعش خوار مادر هر کی سنی نیست و گاییده میگن این اسلام واقعی نیست ،میگی تو پاکستان تندروها بمب گذاری میکنند مردم عادی میکشن میگن اسلام واقعی نیست،میگی طالبان دهن افغانستان سرویس کرده میگن این اسلام واقعی نیست،خو جاکشا مگه شما هزار و چهارصد سال پیش زیر تخمهای محمد بودید که میدونید اسلام واقعی چه شکلیه،تو که میگی با مطالعه برو کتاب خلفای راشدین بخون البته اگه گیر اوردی میفهمی اسلام واقعی همین جاکشان که داعش قشنگ داره به نمایش میذاره[/quote]

برای اسلام من بهتون قران و نهج البلاغه و تالیفات استاد مطهری و کتاب شبهای پیشاور رو معرفی میکنم[/quote]

ما هم به شما قران رو معرفی میکنیم

0 ❤️

2014-08-26 09:02:24 +0430 +0430

[quote=دختری به نام شیطان][quote=Doctor Amir][quote=koohyar.meshki posh]میگی جمهوری اسلامی که خودشو نماد اسلام میدونه دهن ملت سرویس کرده میگن این اسلامو واقعی نیست،میگی تو کشورهای عربی حقوق زن پایمال میشه زن پستترین شرایط داره و حقوق بشر نقض میشه میگن این اسلام واقعی نیست،میگی داعش خوار مادر هر کی سنی نیست و گاییده میگن این اسلام واقعی نیست ،میگی تو پاکستان تندروها بمب گذاری میکنند مردم عادی میکشن میگن اسلام واقعی نیست،میگی طالبان دهن افغانستان سرویس کرده میگن این اسلام واقعی نیست،خو جاکشا مگه شما هزار و چهارصد سال پیش زیر تخمهای محمد بودید که میدونید اسلام واقعی چه شکلیه،تو که میگی با مطالعه برو کتاب خلفای راشدین بخون البته اگه گیر اوردی میفهمی اسلام واقعی همین جاکشان که داعش قشنگ داره به نمایش میذاره[/quote]

برای اسلام من بهتون قران و نهج البلاغه و تالیفات استاد مطهری و کتاب شبهای پیشاور رو معرفی میکنم[/quote]

ما هم به شما قران رو معرفی میکنیم[/quote]

نه عزیز قران پیچیدگی های خودشو داره من و شما همین الان
ش تو یه کلمه نکاح موندیم…
چون فقط به نص قران بعدون معلم مراجعه میکنیم این مشکلات برامون پیش اومده…
همین الان یه کتاب پزشکی که داریم ما بدون استاد و شواهد تو جسد غیر قابل فهمه اونم کتاب نوشته شده به دست انسان…
این کلام خدا ست…
البته اگه هنوز اعتقادی بهش دارید…

0 ❤️

2014-08-26 09:02:50 +0430 +0430

شما نمیخواد به من کتابهای مطهری معرفی کنی خود مطهری مورد تایید نیست در ضمن بعد سه دهه مطالعه خوب میدونم ادیان ابراهیمی چیه و ریشش کجاست و ماهیتشون در چه ارتباطیه،تو از لحاظ ادراک اینقدر مشکل داری که اومد تو یه سایت سکسی که از همه ابعاد قوانین و فرماین اسلام درش نقض میشه از اسلام دفاع میکنه و این بیانگر سطحی نگری تو در ضمن واقعیت هارو تو کتابها نمیخونن بلکه تو واقعیت میبینند

0 ❤️

2014-08-26 09:02:54 +0430 +0430

خاله جوون پس چی شد ساندیسااااا

شما از کجا میدونی من دنبال جواب نبودم
من کلید عقلم و روشن کردم
شما که از امروز مثلا عضوی از کجا میدونی من دنباله رو دارم
بسیجیای عزیز خواهشا رو بازی کنید

0 ❤️

2014-08-26 09:05:08 +0430 +0430

[quote=Doctor Amir]ولی خلاصه کلام فک نمیکنم موضوع جالبی رو برای ضربه به اسلام پیدا کرده باشید…
ازدواج به شیوه باستان حق شماست و آزادید که به اون شیوه زندگی کنید ولی ازدواج و شیوه مزدوج شدن هم تنها جنبه و بعد زندگی انسان نیست…
ولی بدونین که اشتباهی درکار نیست…[/quote]

دکتر من که گفتم این بحث ها فایده نداره. اینجا کسی دنبال مدرک و سند نیست. من واسه اطمینان دوباره همین الان توی اینترنت سرچ زدم و کلی مطلب هم در تایید هم در تکذیب این مسئله اومد و جالبه اگه بخوای سراغ لغت نامه های عربی هم بری باز هم هر دو معنی هست. یعنی نکاح رو هم به معنی ازدواج آوردن و هم به معنی ورود آلت تناسلی که دوستانمان گفتن. مثل همون حرفی که خودت در مورد شوهر کردن و کردن شوهر زدی :))
لغت باید در جایگاهش معنی بشه نه به صورت تک. اینو دیگه کسایی که زبان هر کشوری رو میخونن میدونن و فقط مختص عربی هم نیست.
بهرحال همونطور که گفتم کسی خواست مطلع بشه میتونه بدون غرض سرچ بزنه و مطالب رو کامل بخونه نه یک طرفه.

بقول خودت میای اینجا واسه تفریح ، اونوقت مواجه میشی با یه عالمه آدم بظاهر محترم که فقط دنبال فحش دادن به عقاید اسلامن و بنظرشون این توهین نیست. حالا میخواد با عکس باشه یا با حرف یا فحش صریح.

0 ❤️

2014-08-26 09:07:24 +0430 +0430

سوره مریم آیه 98
این قرآن را بر زبان تو آسان کردیم تا پرهیزکاران را مژده دهی و ستیزه گران را بترسانی.

سوره الدخان آیه 58
ما ادای سخن خویش بر زبان تو را آسان کردیم، باشد که پند گیرند.

سوره القمر آیه 17
و این قرآن را آسان ادا کردیم تا از آن پند گیرند. آیا پند گیرنده ای هست؟

سوره القمر آیه 22

پس چرا پیچیدست???
حرف خدارو هم انکار میکنی

0 ❤️

2014-08-26 09:08:12 +0430 +0430

امیدوارم بهتون خوش بگذره دور هم
من هم جدیدا سان استار میخورم…
ساندیس رو نگه دار برای افکار کهنه خودت…

0 ❤️

2014-08-26 09:10:01 +0430 +0430

[quote=Lord-Shahvat][quote=Doctor Amir]ولی خلاصه کلام فک نمیکنم موضوع جالبی رو برای ضربه به اسلام پیدا کرده باشید…
ولی بدونین که اشتباهی درکار نیست…[/quote]

دکتر من که گفتم این بحث ها فایده نداره. اینجا کسی دنبال مدرک و سند نیست. من واسه اطمینان دوباره همین الان توی اینترنت سرچ زدم و کلی مطلب هم در تایید هم در تکذیب این مسئله اومد و جالبه اگه بخوای سراغ لغت نامه های عربی هم بری باز هم هر دو معنی هست. یعنی نکاح رو هم به معنی ازدواج آوردن و هم به معنی ورود آلت تناسلی که دوستانمان گفتن. مثل همون حرفی که خودت در مورد شوهر کردن و کردن شوهر زدی :))
لغت باید در جایگاهش معنی بشه نه به صورت تک. اینو دیگه کسایی که زبان هر کشوری رو میخونن میدونن و فقط مختص عربی هم نیست.
بهرحال همونطور که گفتم کسی خواست مطلع بشه میتونه بدون غرض سرچ بزنه و مطالب رو کامل بخونه نه یک طرفه.

بقول خودت میای اینجا واسه تفریح ، اونوقت مواجه میشی با یه عالمه آدم بظاهر محترم که فقط دنبال فحش دادن به عقاید اسلامن و بنظرشون این توهین نیست. حالا میخواد با عکس باشه یا با حرف یا فحش صریح.[/quote]

خوشحالم که دوستی مثل شما تو این فضای بسته پیدا کردم و ممنون که تحقیق کردید
ایشالا که موفق و سرافراز باشید

0 ❤️

2014-08-26 09:12:52 +0430 +0430

[quote=دختری به نام شیطان]سوره مریم آیه 98
این قرآن را بر زبان تو آسان کردیم تا پرهیزکاران را مژده دهی و ستیزه گران را بترسانی.

سوره الدخان آیه 58
ما ادای سخن خویش بر زبان تو را آسان کردیم، باشد که پند گیرند.

سوره القمر آیه 17

سوره القمر آیه 22

پس چرا پیچیدست???
حرف خدارو هم انکار میکنی
[/quote]
نمیدونم دخترم یا خواهرم این کاریه که وهابی ها دارن طی این چن قرن میکنن تفسیر آیه به آیه قرآن و به جایی هم نرسیدن من اطلاعات خودمو با احترام به شخصیتتون در اختیارتون گذاشتم بی شخصیتی بعضی از دوستانتون دو متوجه نمیشم…
امیدوارم شما هم موفق باشید و هدف از به دنیا اومدنتون رو بفهمید

0 ❤️

2014-08-26 09:16:34 +0430 +0430

مطمئنا دنیا نیومدم تا خدا رو با دین تحقیر کنم
شما هم موفق باشید

خاله ببخشید من رفع زحمت میکنم ?

0 ❤️

2014-08-26 09:22:02 +0430 +0430

راستی قبل از رفتن دختر گلم بیا از این ساندیس ها بخور حلقت خشک شد از بس حرف زدی

0 ❤️

2014-08-26 09:25:42 +0430 +0430

خاله سهم منو بده به این دوتا کفتر عاششششششق
?

0 ❤️

2014-08-26 09:25:50 +0430 +0430

[quote=Doctor Amir]
ایشالا که موفق و سرافراز باشید[/quote]

مرسی عزیز، منم همینطور

بقیه دوستانی هم که نظراتشون محترمه اینقدر داغ نکنن. بقول قدیمیا موسی به دین خود، عیسی هم به دین خود !
فضای اینترنت هم که پر از اطلاعاته واسه کسایی که بخوان بخونن. کسی خواست شخصا بره تحقیق کنه و اینجا خون خودشو بجوش نیاره.

توی سایتی که اسمش “شهوانیه” باز کردن مطالبی که غیر از این موضوع باشه نتیجه ای جز بحث های بیهوده نداره. از مدیران سایت تقاضا دارم خواهشا سایت رو در ارتباط با اسمش جلو ببرین نه چیز دیگه !

راستی دکتر سان استار الان جعبه ای چنده ؟
بدم این دوستان بخورن شاید این ساندیسایی که بهشون نرسید از دلشون در بیاد :))

0 ❤️

2014-08-26 09:27:33 +0430 +0430

مرسی عزیز، منم همینطور

بقیه دوستانی هم که نظراتشون محترمه اینقدر داغ نکنن. بقول قدیمیا موسی به دین خود، عیسی هم به دین خود !
فضای اینترنت هم که پر از اطلاعاته واسه کسایی که بخوان بخونن. کسی خواست شخصا بره تحقیق کنه و اینجا خون خودشو بجوش نیاره.

توی سایتی که اسمش “شهوانیه” باز کردن مطالبی که غیر از این موضوع باشه نتیجه ای جز بحث های بیهوده نداره. از مدیران سایت تقاضا دارم خواهشا سایت رو در ارتباط با اسمش جلو ببرین نه چیز دیگه ![/quote]
.

درسته سایت شهوانی سکسیه ولی تنها مرکز مبارزه با تحجر است تربیون آزاد اندیشی و آزادی مردم ایرانه قالب سایت هوانی انجمنهای مختلف داره که کاربر ها طبق قوانین میتوانن فعالیت کنند

0 ❤️

2014-08-26 09:30:49 +0430 +0430

مرسی عزیز، منم همینطور

توی سایتی که اسمش “شهوانیه” باز کردن مطالبی که غیر از این موضوع باشه نتیجه ای جز بحث های بیهوده نداره. از مدیران سایت تقاضا دارم خواهشا سایت رو در ارتباط با اسمش جلو ببرین نه چیز دیگه !

بدم این دوستان بخورن شاید این ساندیسایی که بهشون نرسید از دلشون در بیاد :))[/quote]
.
.
.

.
نگران ما نباش گلم از برکت شهوانی و ادمین عزیزش هر روز آبجو میخوریم اونم خنکش

0 ❤️

2014-08-26 09:41:19 +0430 +0430

[quote=خاله میترا]
درسته سایت شهوانی سکسیه ولی تنها مرکز مبارزه با تحجر است تربیون آزاد اندیشی و آزادی مردم ایرانه قالب سایت هوانی انجمنهای مختلف داره که کاربر ها طبق قوانین میتوانن فعالیت کنند[/quote]

حدس زده بودم ولی خوب شد گفتی که هدف از راه اندازی این سایت چی بوده.
بهرحال جوونای ایرانی فهمیده تر از اونی هستن که به بهانه ساندیس یا آبجو چیزی بهشون تحمیل بشه.
هرکدومشون به موقعش خوب رو از بد تشخیص میدن، همینطور که تا الان دادن.
فقط امیدوارم وقتی این اتفاق برای شما میفته دیر نباشه

0 ❤️

2014-08-26 09:42:02 +0430 +0430

[quote=خاله میترا][quote=Lord-Shahvat][quote=Doctor Amir]

مرسی عزیز، منم همینطور

بدم این دوستان بخورن شاید این ساندیسایی که بهشون نرسید از دلشون در بیاد :))[/quote]
.
.
.

.
نگران ما نباش گلم از برکت شهوانی و ادمین عزیزش هر روز آبجو میخوریم اونم خنکش[/quote]

نمیخوام دوباره بحث رو شروع کنم ولی شاید آبجو آخرین راه گریزتون از دنیای بی خدا و آخر و عاقبت پوچی هست که برای خودتون درست کردین و شاید هم بهترین راه برای رساندن انسان به نهایت حیوانیت خود…
امیدوارم به خواسته هایتان برسید چ در این دنیا چ اون دنیا ولی اونجا فک نکنم خنک ش گیرتون بیاد…
بدرود

0 ❤️

2014-08-26 09:44:14 +0430 +0430

[quote=Lord-Shahvat][quote=خاله میترا]
درسته سایت شهوانی سکسیه ولی تنها مرکز مبارزه با تحجر است تربیون آزاد اندیشی و آزادی مردم ایرانه قالب سایت هوانی انجمنهای مختلف داره که کاربر ها طبق قوانین میتوانن فعالیت کنند[/quote]

بهرحال جوونای ایرانی فهمیده تر از اونی هستن که به بهانه ساندیس یا آبجو چیزی بهشون تحمیل بشه.
فقط امیدوارم وقتی این اتفاق برای شما میفته دیر نباشه[/quote]

نمیدونم درباره باور صحیح و روشن فکرانه تون چی بگم…
ولی فقط متاسفانه شاهد دادن صفت متحجر به شما هستم…
امیدوارم همه مثل شما آگاه بشن قبل از این که دیر بشه…

0 ❤️

2014-08-26 09:44:51 +0430 +0430

[quote=Lord-Shahvat][quote=خاله میترا]

.
.

.
دلم میسوزه بحال حوری های بهشتی با چه کسایی میخواهند همنشین شوند تو بهتش داعش طالبان اخوند و ساندیس خور
من که دوست دارم بروم جهنم آدمای معروف همه اونجا هستند شنیدم اونجا هم آب جو میدهند

0 ❤️

2014-08-26 09:47:42 +0430 +0430

[quote=خاله میترا][quote=Lord-Shahvat][quote=خاله میترا]

.
.

.
دلم میسوزه بحال حوری های بهشتی با چه کسایی میخواهند همنشین شوند تو بهتش داعش طالبان اخوند و ساندیس خور
من که دوست دارم بروم جهنم آدمای معروف همه اونجا هستند شنیدم اونجا هم آب جو میدهند[/quote]

خوش ب حال آدمای معروف که هستید در کنارشون لیوان تون رو به هم بزنین…
فقط یه سوال از آینده تون مطمئنید؟؟
شبا راحت میخوابید؟؟
الکلی ها خیلی تو دنیا محبوبن که بهشون افتخار میکنید؟؟
جای تاسف داره…

0 ❤️

2014-08-26 09:49:44 +0430 +0430

[quote=Doctor Amir][quote=خاله میترا][quote=Lord-Shahvat][quote=خاله میترا]

.
.

.
من که دوست دارم بروم جهنم آدمای معروف همه اونجا هستند شنیدم اونجا هم آب جو میدهند[/quote]

خوش ب حال آدمای معروف که هستید در کنارشون لیوان تون رو به هم بزنین…
فقط یه سوال از آینده تون مطمئنید؟؟
شبا راحت میخوابید؟؟
الکلی ها خیلی تو دنیا محبوبن که بهشون افتخار میکنید؟؟
جای تاسف داره…[/quote]
.
.

.
.
حکومت متحجر اخوندی آینده ای برامون نگذاشته که بخواهم بهش فکر کنم
آره شبها راحت میخوابم
من الکلی نیستم و ابجو هم یک مقدار خیلی کم الکل داره من دنیای واقعی رو ترجیح میدهم به مستی و خماری

0 ❤️

2014-08-26 09:52:06 +0430 +0430

از نظر شما مسلمونها خصوصا شیعه همه دنیا که شیعه نیستند به جهنم میروند و احتمالا شما شیعه ها و سنی ها فقط به بهشت میریود و من خوشحالم حتی تو جهنمم شده از دست شما مسلمونها راحتیم و بقیه دنیا در کمال آرامش در جهنم زندگی خود رو ادامه خواهند داد

0 ❤️

2014-08-26 09:58:06 +0430 +0430

درود دادار آسمان بر تمام زرتشتیان.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «