ناو هواپیما بر . یک در برابر سیزده

1398/02/28

در ادامه تایپیکهای قبل درباره جنگِ کاملا غیر محتمل با آمریکا ، میخام از دوستان سوال کنم که به نظرتون یک ناو هواپیمابر که هم پشتیبانی لازم داره ، هم قابلیت قرق شدن با کلی هواپیما و مهمات و غیره رو داره ترسناک تره یا سیزده تا ناو که نه قرق میشن ، راه ایجاد پشتیبانی براشون نزدیکه و همشون کاملا مسلح شدن برای روز مبادا .
منظورم سیزده جزیره ی ایرانیِ تا دندان مسلحِ.
و میدونید طبق شبیه سازی ای که در سال 2003 درباره جنگ با ایران انجام شد ، نتیجه چی بود ؟
بیست هزار کشته فقط در روز اول برای طرف مهاجم .
با توضیحات دوستان توی تایپیکهای مشابه ، تاجر بودنِ پرزیدنت ترامپ که حسابِ سود و زیان رو خیلی خوب بلده ، وجود نیروهای نیابتی ایران توی همه کشورهای منطقه ( یا پیدا و یا پنهان ) حرفهای حسن کچل درباره خروج از برجام ، انفجار الکی !!! دو سه تا نفتکش ( یِهویی ) ، زدن چند منطقه نفتی در عربستان توسط موشکهای ایرانیِ یمن ( اونم یِهویی ) تنش دوباره در غزه ، حرفِ حسن نصرالله درباره احتمال جنگ در تابستان 2019 ، تاکید چندین شخص و ارگان معتبر آمریکایی مبنی بر عدم قصدِ جنگ با ایران ، موقعیت ژئوپولیتیک ایران در منطقه که توی تاپیک قبل با تصویر نشون داده شده و دهها تیکه دیگه از یک پازل ، بازم به شما آلارم جنگ میده ؟
آمریکایی اگر هم جنگی شروع کنه که عمرا نمیکنه ، فکر کردی برای منافعِ خودش و متحدانشه یا برای نجات من و شما ؟
گفتن کلمه ( جنگ ) خیلی راحته . اما در عمل هزاران تدارک و برنامه میخاد و حساب سود و زیان .
راه نجات بین خودماست . توی دست خود ماست . از داخل میشه ضربه زد نه از خارج . این تجهیزات مدرن یا غیر مدرن نیستن که با هم میجنگن . این افرادی که این سلاحها رو به کار میگیرن هستن که دارن میجنگن که اگر هزاران سلاح پیشرفته داشته باشی و کسی برای استفاده ازشون نباشه ، همشون حکم آهن غراضه ای داره که به هیچ کاری نمیاد .
حالا یک ناو هواپیما بر ترسناک تر از سیزده جزیره ی تا دندان مسلح به نظر میاد . ؟
تازه بعد از فروپاشیِ شورویِ سابق ، خیلی از دانشمندان هسته ایِ این کشور رو ایران جذب کرد و از دانش اونها ، یه سری مؤلفه های بومی ساخت . شاید اول کپی بود . اونم کپی برابر اصل ، چون به دست همون دانشمندان ساخته شده بود . اما بعدش با آموختن اون ، دانش بومی شد و چیزهایی هم بهش ازافه شد .
اونوقتا پدافند هوایی به یه سری دوشیکا و توپ 23 میلیمتری و موشکهایی مثل پَتریُت ختم میشد .
اما الان آمریکا سیستم تاد خودشو داره و روسیه هم اس 200 و اس 300 و اس 400 .
ایران هم نمونه های اس 300 رو اول خرید و بعدش به وسیله دانشی که از قبل به دست آورده بود ، نوعی موشک ضد هوایی شبیه اس 300 که خریده بود رو ساخت که تکنولوژی های جدیدی هم بهش ازافه کرد .
اینا برای بقای خودشون ، هر چیزی که فکر نمیکنی رو در اختیار دارن . یا خودشون راه صد سال پیش شرق و غرب رو از اول رفتن ، یا یه تکنولوژی خریدن و با مهندسیِ معکوس ، ارتقائش دادن .
وگرنه فکر میکنید ماهواره بر ایرانی فقط کارش حمل ماهوارست ؟ نه ما موشکهایی داریم که حامل موشک هستن . یعنی نوعی موشک شهاب دو که همزمان چهار موشک رو با خودش حمل میکنه . در رهگیری عملا یه موشک توی رادار دیده میشه و برای رهگیری و انهدام اون اقدام میکنن . اما در لحظه آخر و قبل از انهدامِ موشکِ حمل کننده ، چهار موشک دیگه ازش جدا میشه و اونجاست که دیگه به هدف رسیده و کاریشم نمیشه کرد . و یا نوعی موشکِ خوشه ای ، که بیست مینی موشک با خودش داره و بین راه چندین هدف رو میزنه و در آخر هم خودش نقطه نهایی رو میزنه .و اینها حقیقتِ . ضمن اینکه در همون دوران فرو پاشیِ شوروی ، 10 تا کلاهک هسته ای ، از بخشی از شوروی که بعدها اوکراین نام گرفت ، گم شد ! که پنج تا از اونها که توسط دو کشور دیگه به جز ایران به دست اومده بود پیدا شد . ولی پنج تای دیگه پیدا نشد . به نظرتون کجاست ؟ وحشت کشورهای غیر دوست از ایران جواب این سوال رو تا حدی میده . اما مسلما مدرکی برای این دزدی به جا نزاشتن .
این فقط جنگِ روانیِ که همینجا هم میشه فهمید که اکثریت ، تحت این جنگِ روانی قرار نگرفتن و عمقِ مطلب رو درک کردن .
توجه کنید که مطالب من اصلا در دفاع از نظام ملاشاهیِ ایران نیست ، بَیان بعضی از واقعیت های تلخ اجتماع ماست که قربانیِ ستیزه جوییِ آقایان شده و از معیشت مردم کم میزارن و برای قدرت نظامی و منطقه ای خرج میکنن
ترسمون از حمله خودی باشه نه از قدرت بیرونی .
قدرت بیرونی از روبرو بهت میزنه . اما خودی از پشت سر .
حالا از کی باید ترسید ؟ ترامپ و کل دنیا و یه ناو هواپیما بر قرق شدنی که اونم همیشه چندتاش توی خلیج فارس بوده ، یا از آقایون و حضرات داخلی ؟
ببخشید طولانی شد .

4587 👀
6 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-05-19 09:50:49 +0430 +0430

حالا بازم بگین شیشه‌ای که سپاه تولید میکنه کیفیتش بده ببین چقد قشنگ کل آمریکا رو شکست داد خخخخخ 🙄

1 ❤️

2019-05-19 09:53:37 +0430 +0430
نقل از: armin9495
نقل از: uzer
نقل از: armin9495 این توهم قدرت در ایران رو، فقط تبلیغات حکومتی تونسته توی ذهن ما ایرانی ها ایجاد کنه، دنیا و سیستم اطلاعاتی آمریکا مطمئنا به چیزهایی خیلی بیشتر از اینی که و من و شما در ظاهر میبینیم واقفن. الان طبق این صحبت ها چون ایران کلی لات و تروریست تو کشورهای اطراف پخش کرده پس باید بهش باج داد و بزارن هر قلدری که میخواد تو منطقه انجام بده که مبادا ممکن هست فلان کار رو انجام بده ، این روش رو به خوبی تونسته داخل خاک ایران انجام بده و ترس توی دل مردم بندازه با قلدرهایی که خودت خوب میشناسیشون، ولی این تاکتیک روی کشوری مثل امریکا جواب گو نیست این حکومت روی این مورد حساب زیادی باز کرده بود که تنگه رو میبندم ، به فلان تروریست هام میگم اون کارو کنن و ...اما در عمل پوچ. این حکومت یه دندون لق هست که دیگه حوصله دنیارو سر برده و زمان نابودیش فرا رسیده ، حالا یا با فشار و مطیع شدنش یا با حمله نظامی که اونجوری که شما تصور داری و توهم حکومتی ها هست، قطعا مادر جنگ ها نخواهد بود، وقتی روسیه و چین فقط نظاره گر باشن آخوندها حساب کار دستشون میاد و متوجه میشن که کجا وایستاده بودن، وقتی هیچ نیروی داوطلبی و هیچ کمک مردمی برای جنگ برای بقا این ها نباشه اون وقت میفهمن که مردم در این جنگ احتمالی همراه با آمریکا. اگه مطلع باشی باید بگم عراق در زمان حمله آمریکا قویترین ارتش منطقه بود ، قویترین نیروی هوایی خاورمیانه رو داشت، اما چی شد؟ یه هواپیما نتونست بلند کنه ، یه اسکاد که در ذهن اونها مثل شهاب، ۴ پر شماست لانچ نشد ، یه عملیات نظامی نتونست انجام بده، حالا تو این فاصله حدودا ۱۵ ساله چه اتفاقی افتاده ، سیستم نظامی و هوایی ایران که مال ۵۰ سال پیش هست مستهلک تر و قدیمی تر شده، اما ۱۵ سال آمریکا با اون سرعت به جلو رفته، قطعا تسلیحاتی آمریکا در اختیار داره که تصورش بر من و شما امکان پذیر نیست ، اره جنگ با ایران قطعا برای کل منطقه هزینه داره اونم تنها به دلیل این که دیگه این ها چیزی برای از دست دادن ندارن و تروریستی عمل میکنن اما این که به زمین گیری و ایجاد مشکلات بزرگ بر آمریکا بشه توهمی بیشتر نیست. توی این جنگ تمام جهان عرب که شامل جنوب و غرب میشه برضد ایران هستن و در جنگ مشارکت میکنن، عربستان با اون قدرت نظامی که از خرید از آمریکا نشات میگیره تو خط مقدم هست مطمئن باش، اروپا عضو ناتو هست و باید در جنگ باشه، از همه مهمتر مردم ایران سمت مهاجمن

همیشه این جنگ افزار ها و تکنولاوژی ها نیستن که باعث برتری نظامی میشن . مولفه های دیگه ای هم در کاره .
ضمن اینکه سیستم جنگیِ ایران سیستم جنگ نا متقارنه . توی این سیستم مهم نیست تجهیزاتت چقدر عقب تر از رقیب باشه . مهم اینکه ما توی جنگ از مردن نمیترسیم . ولی آمریکایی هر کاری میکنه که نمیره . اختلافات و مشکلات داخلی یه حقیقته . اما چه ربطی به نیروی خارجی داره ؟ به وقتش باید جلوش ایستادگی هم کرد . این دعوای ما یه دعوای خانوادگیِ و ربطی به موجود بیگانه نداره . اونم موجودی که هر جا رفته ، اونجا رو به گند کشیده .

داداش شما واقعا 40 سالته ؟ ما تو جنگ از مردن نمیترسیم ولی آمریکایی میترسه !!! زمان جنگ با عراق مردم یه انقلابی کرده بودن و بهش متعهد بودن برای همین هم اون زمان عزم همه برای دفاع از چیزی بود که به دست خودشون ساخته بودن، به خوب و بد بودن این چیز هم کاری ندارم، اما الان چی ؟ شما به چیزی که الان تو کشور در حال گذره میگی اختلاف و مشکلات داخلی؟ یعنی همین که صحبت مردم منتظر موندن برای حمله به کشور هست یعنی قضیه خیلی بدتر از اختلاف داخلی هست، مردم الان دنبال انتقام از سیستم حاکمن ، بزار یه مثال بزنم دی 96 یه عده فکر میکردن کار حکومت تمومه، یه همچین جوکی رو من تو تلگرام خوندم : رییس ایرانخودرو و سایپا رو نکشید، زنده میخوامشون ، میتونی بفهمی چه بلایی باید بر سر مردم درآورده باشی تا یه همچین جوکی ساخته بشه ؟بعد انتظار داری این مردم پشت این جماعت وایستن ؟ منظورم از این صحبت ها این هست که، شما میگی ما از مردن توی جنگ نمیترسیم؟ میشه بفرمایید برای دفاع از چی؟ از این که خانم ابتکار بگه مرگ بر آمریکا و به بالا رفتن از دیوار سفارت افتخار کنه و با این کار به همه چی رسیده باشه بعد بگه پسرم تونست بره آمریکا شما هم اگه میتونید برید ! جناب حداد عادل داماد آمریکایی داشته باشه و از استکبار ستیزی آمریکایی صحبت کنه برات؟ لاریجانی بیاد تو مجلس دلقک بازی دربیاره و پرچم آمریکا اتیش بزنه بعد دخترش سال ها مقیم امریکا باشه؟ نصف آخوندای این مملکت با سرمایه گذاری گرین کارت خریده باشن؟ در جواب هم بگن به کسی چه که من گرین کارت دارم؟ و … الان مردم حمله آمریکارو تجاوز به ایران نمیدونن که بخوان توی اون جنگ از مردن نترسن بلکه حمله به جمهوری اسلامی مدنظرشون هست!
در مورد سیستم جنگ با آمریکا یه چیزو بزار بهت بگم، توی این جنگ، اگه بشه ( وقوع یا عدم وقوعش اصلا مشخص نیست، ولی آخوندا ذلیل تر از این حرفان، برای بقای خودشون دست بوسی ترامپ هم میکنن، همینطور که این سال ها دست بوسی روسیه رو داشتن و قبل از اون هم شاه ایران ) شما تا یه مدت طولانی اصلا نیرویی از آمریکا نمیبینی که بخوای باهاش درگیر بشی، الان زمانه جنگه ول کردن چند صدهزار نفر توی یه عملیات و به کشتن دادن همشون با توجیه شهید شدن نیست! فقط موشک و بمب هست که به مناطق و پایگاه های نظامی جمهوری اسلامی بدون این که بدونن از کجا داره میاد، اثابت میکنه، عملیات های هوایی با هواپیماهای نامریی از دید تمام رادارها و با سرعتی حدود 7 ماخ ، در مورد این ناو فقط یه مورد رو بگم، ژنراتور هسته ای توی این ناو خیلی بیشتر از نیاز ناو برق تولید میکنه به همین خاطراسلحه لیزری توش قرار گرفته، یعنی میتونن با دقتی در حد میلیمتر مثلا موتور یک قایق تندرو سپاه رو بدون این که حتی به چند کیلومتری ناو نزدیک هم بشه ، تبخیر کنن، شما از مردن نترس ولی متاسفانه توی چنین جنگی فرصت انتحاری عمل کردن رو هم نداری.
در مورد ویرانی که در جنگ به وجود میاد قطعا هست و باهات موافقم ولی الان بحث مردم گذر کردن از حکومت اسلامی به قولی جمهوری هست ، یعنی من یقین دارم با توجه به مسیری که توی این 40 ساله طی شده وضعیت 10 سال آینده با این حکومت از الان بدتره ، اما به احتمال بالا با توجه به ثروت و سرمایه عظیمی که این کشور داره که تا الان چیزی نصیب مردمش نشده، با نابودی این حکومت ازطریق حمله نظامی امریکا، وضعیت 10 سال آینده بهتر از الان باشه ، چون دیگه جمهوری اسلامی وجود نداره که با صرف هزینه و زندگی مردمش به ناامن کردن ایران مثل کاری که عراق و سوریه کرد بپردازه.

حتی نظر مخالفی که محترمانه نوشته شده برام محترمه . برای همین بهش جواب میدم .
دوست عزیز اصلا هدف من دفاع از حکومت و انکار مشکلات داخلی و علل اون و نبودن انواع تکنولوژی های موجود در دست دیگران نبود .
حرف منم حرف شماست . منتها با دو زاویه دید متفاوت .
انتقام از سیستم به چه قیمتی ؟ به قیمت کرور کرور کشته شدن مردم بیگناه ؟
دستهای پشت پرده ای که به هم دست میدن و منافع همو تامین میکنن رو انکار میکنم ؟
ولی فرق بین دفاع از پدر و مادر و ناموس و حیثیت و قلاده به دست نبودنِ دشمن ، با هجوم اجباریِ سربازی که از اونور دنیا میاد و لزوما هم موافق شرکت در اون جنگ نیست رو در نظر بگیر .
اگر بنا بر انتقامی از حکومت باشه ، خودمون باید حرکت کنیم نه اینکه منتظر بیرون باشیم که حتی اگر هم به نتیجه برسه ( که مثل ویتنام و افغانستان و عراق وووو به نتیجه نرسیده ) میشیم یه مشت برده به ظاهر ازاد که افسارشون دست اون قدرتیه که تهاجم کرده و تصرف کرده .
بنده شدن و تا کمر تا شدن برای یه خارجی بهتره یا مردن "؟
البته که حتی نظر مخالف هم برام ارزشمنده و لایکش میکنم به شرط محترمانه بودن .
من و شما فقط از دو زاویه متفاوت به یک واقعیت داریم نگاه میکنیم . اصل انتقادت کاملا قابل پذیرشه . ولی همونیه که منم میگم . اما شما از اونور میبینی و من از اینور . ولی هر دو یک چیزو داریم نکاه میکنیم .

0 ❤️

2019-05-19 09:58:33 +0430 +0430

درباره کسایی که فقط توهین و مزخرف مینویسن هیچ جوابی نمیدم . و البته بلاکشون هم نمیکنم . از صبح توی چندین تایپیک نظراتت رو دیدم و میخاستم جواب بدم . اما دیدم همه حرفات یه چیز مشترک داره و اون عدم داشتن شعوره . همونایی که عکس پرچم ایران رو اواتار میکنن و خودشون رو خیلی مهم جلوه میدن . که خودشونم میدونن طبل تو خالی هستن .
ضمن احترام به همه دوستان و حتی منتقدان .

1 ❤️

2019-05-19 10:15:00 +0430 +0430
نقل از: armin9495
نقل از: armin9495 این توهم قدرت در ایران رو، فقط تبلیغات حکومتی تونسته توی ذهن ما ایرانی ها ایجاد کنه، دنیا و سیستم اطلاعاتی آمریکا مطمئنا به چیزهایی خیلی بیشتر از اینی که و من و شما در ظاهر میبینیم واقفن. الان طبق این صحبت ها چون ایران کلی لات و تروریست تو کشورهای اطراف پخش کرده پس باید بهش باج داد و بزارن هر قلدری که میخواد تو منطقه انجام بده که مبادا ممکن هست فلان کار رو انجام بده ، این روش رو به خوبی تونسته داخل خاک ایران انجام بده و ترس توی دل مردم بندازه با قلدرهایی که خودت خوب میشناسیشون، ولی این تاکتیک روی کشوری مثل امریکا جواب گو نیست این حکومت روی این مورد حساب زیادی باز کرده بود که تنگه رو میبندم ، به فلان تروریست هام میگم اون کارو کنن و ...اما در عمل پوچ. این حکومت یه دندون لق هست که دیگه حوصله دنیارو سر برده و زمان نابودیش فرا رسیده ، حالا یا با فشار و مطیع شدنش یا با حمله نظامی که اونجوری که شما تصور داری و توهم حکومتی ها هست، قطعا مادر جنگ ها نخواهد بود، وقتی روسیه و چین فقط نظاره گر باشن آخوندها حساب کار دستشون میاد و متوجه میشن که کجا وایستاده بودن، وقتی هیچ نیروی داوطلبی و هیچ کمک مردمی برای جنگ برای بقا این ها نباشه اون وقت میفهمن که مردم در این جنگ احتمالی همراه با آمریکا. اگه مطلع باشی باید بگم عراق در زمان حمله آمریکا قویترین ارتش منطقه بود ، قویترین نیروی هوایی خاورمیانه رو داشت، اما چی شد؟ یه هواپیما نتونست بلند کنه ، یه اسکاد که در ذهن اونها مثل شهاب، ۴ پر شماست لانچ نشد ، یه عملیات نظامی نتونست انجام بده، حالا تو این فاصله حدودا ۱۵ ساله چه اتفاقی افتاده ، سیستم نظامی و هوایی ایران که مال ۵۰ سال پیش هست مستهلک تر و قدیمی تر شده، اما ۱۵ سال آمریکا با اون سرعت به جلو رفته، قطعا تسلیحاتی آمریکا در اختیار داره که تصورش بر من و شما امکان پذیر نیست ، اره جنگ با ایران قطعا برای کل منطقه هزینه داره اونم تنها به دلیل این که دیگه این ها چیزی برای از دست دادن ندارن و تروریستی عمل میکنن اما این که به زمین گیری و ایجاد مشکلات بزرگ بر آمریکا بشه توهمی بیشتر نیست. توی این جنگ تمام جهان عرب که شامل جنوب و غرب میشه برضد ایران هستن و در جنگ مشارکت میکنن، عربستان با اون قدرت نظامی که از خرید از آمریکا نشات میگیره تو خط مقدم هست مطمئن باش، اروپا عضو ناتو هست و باید در جنگ باشه، از همه مهمتر مردم ایران سمت مهاجمن

همیشه این جنگ افزار ها و تکنولاوژی ها نیستن که باعث برتری نظامی میشن . مولفه های دیگه ای هم در کاره .
ضمن اینکه سیستم جنگیِ ایران سیستم جنگ نا متقارنه . توی این سیستم مهم نیست تجهیزاتت چقدر عقب تر از رقیب باشه . مهم اینکه ما توی جنگ از مردن نمیترسیم . ولی آمریکایی هر کاری میکنه که نمیره . اختلافات و مشکلات داخلی یه حقیقته . اما چه ربطی به نیروی خارجی داره ؟ به وقتش باید جلوش ایستادگی هم کرد . این دعوای ما یه دعوای خانوادگیِ و ربطی به موجود بیگانه نداره . اونم موجودی که هر جا رفته ، اونجا رو به گند کشیده .

داداش شما واقعا 40 سالته ؟ ما تو جنگ از مردن نمیترسیم ولی آمریکایی میترسه !!! زمان جنگ با عراق مردم یه انقلابی کرده بودن و بهش متعهد بودن برای همین هم اون زمان عزم همه برای دفاع از چیزی بود که به دست خودشون ساخته بودن، به خوب و بد بودن این چیز هم کاری ندارم، اما الان چی ؟ شما به چیزی که الان تو کشور در حال گذره میگی اختلاف و مشکلات داخلی؟ یعنی همین که صحبت مردم منتظر موندن برای حمله به کشور هست یعنی قضیه خیلی بدتر از اختلاف داخلی هست، مردم الان دنبال انتقام از سیستم حاکمن ، بزار یه مثال بزنم دی 96 یه عده فکر میکردن کار حکومت تمومه، یه همچین جوکی رو من تو تلگرام خوندم : رییس ایرانخودرو و سایپا رو نکشید، زنده میخوامشون ، میتونی بفهمی چه بلایی باید بر سر مردم درآورده باشی تا یه همچین جوکی ساخته بشه ؟بعد انتظار داری این مردم پشت این جماعت وایستن ؟ منظورم از این صحبت ها این هست که، شما میگی ما از مردن توی جنگ نمیترسیم؟ میشه بفرمایید برای دفاع از چی؟ از این که خانم ابتکار بگه مرگ بر آمریکا و به بالا رفتن از دیوار سفارت افتخار کنه و با این کار به همه چی رسیده باشه بعد بگه پسرم تونست بره آمریکا شما هم اگه میتونید برید ! جناب حداد عادل داماد آمریکایی داشته باشه و از استکبار ستیزی آمریکایی صحبت کنه برات؟ لاریجانی بیاد تو مجلس دلقک بازی دربیاره و پرچم آمریکا اتیش بزنه بعد دخترش سال ها مقیم امریکا باشه؟ نصف آخوندای این مملکت با سرمایه گذاری گرین کارت خریده باشن؟ در جواب هم بگن به کسی چه که من گرین کارت دارم؟ و … الان مردم حمله آمریکارو تجاوز به ایران نمیدونن که بخوان توی اون جنگ از مردن نترسن بلکه حمله به جمهوری اسلامی مدنظرشون هست!
در مورد سیستم جنگ با آمریکا یه چیزو بزار بهت بگم، توی این جنگ، اگه بشه ( وقوع یا عدم وقوعش اصلا مشخص نیست، ولی آخوندا ذلیل تر از این حرفان، برای بقای خودشون دست بوسی ترامپ هم میکنن، همینطور که این سال ها دست بوسی روسیه رو داشتن و قبل از اون هم شاه ایران ) شما تا یه مدت طولانی اصلا نیرویی از آمریکا نمیبینی که بخوای باهاش درگیر بشی، الان زمانه جنگه ول کردن چند صدهزار نفر توی یه عملیات و به کشتن دادن همشون با توجیه شهید شدن نیست! فقط موشک و بمب هست که به مناطق و پایگاه های نظامی جمهوری اسلامی بدون این که بدونن از کجا داره میاد، اثابت میکنه، عملیات های هوایی با هواپیماهای نامریی از دید تمام رادارها و با سرعتی حدود 7 ماخ ، در مورد این ناو فقط یه مورد رو بگم، ژنراتور هسته ای توی این ناو خیلی بیشتر از نیاز ناو برق تولید میکنه به همین خاطراسلحه لیزری توش قرار گرفته، یعنی میتونن با دقتی در حد میلیمتر مثلا موتور یک قایق تندرو سپاه رو بدون این که حتی به چند کیلومتری ناو نزدیک هم بشه ، تبخیر کنن، شما از مردن نترس ولی متاسفانه توی چنین جنگی فرصت انتحاری عمل کردن رو هم نداری.
در مورد ویرانی که در جنگ به وجود میاد قطعا هست و باهات موافقم ولی الان بحث مردم گذر کردن از حکومت اسلامی به قولی جمهوری هست ، یعنی من یقین دارم با توجه به مسیری که توی این 40 ساله طی شده وضعیت 10 سال آینده با این حکومت از الان بدتره ، اما به احتمال بالا با توجه به ثروت و سرمایه عظیمی که این کشور داره که تا الان چیزی نصیب مردمش نشده، با نابودی این حکومت ازطریق حمله نظامی امریکا، وضعیت 10 سال آینده بهتر از الان باشه ، چون دیگه جمهوری اسلامی وجود نداره که با صرف هزینه و زندگی مردمش به ناامن کردن ایران مثل کاری که عراق و سوریه کرد بپردازه.

حتی نظر مخالفی که محترمانه نوشته شده برام محترمه . برای همین بهش جواب میدم .
دوست عزیز اصلا هدف من دفاع از حکومت و انکار مشکلات داخلی و علل اون و نبودن انواع تکنولوژی های موجود در دست دیگران نبود .
حرف منم حرف شماست . منتها با دو زاویه دید متفاوت .
انتقام از سیستم به چه قیمتی ؟ به قیمت کرور کرور کشته شدن مردم بیگناه ؟
دستهای پشت پرده ای که به هم دست میدن و منافع همو تامین میکنن رو انکار میکنم ؟
ولی فرق بین دفاع از پدر و مادر و ناموس و حیثیت و قلاده به دست نبودنِ دشمن ، با هجوم اجباریِ سربازی که از اونور دنیا میاد و لزوما هم موافق شرکت در اون جنگ نیست رو در نظر بگیر .
اگر بنا بر انتقامی از حکومت باشه ، خودمون باید حرکت کنیم نه اینکه منتظر بیرون باشیم که حتی اگر هم به نتیجه برسه ( که مثل ویتنام و افغانستان و عراق وووو به نتیجه نرسیده ) میشیم یه مشت برده به ظاهر ازاد که افسارشون دست اون قدرتیه که تهاجم کرده و تصرف کرده .
بنده شدن و تا کمر تا شدن برای یه خارجی بهتره یا مردن "؟
البته که حتی نظر مخالف هم برام ارزشمنده و لایکش میکنم به شرط محترمانه بودن .
من و شما فقط از دو زاویه متفاوت به یک واقعیت داریم نگاه میکنیم . اصل انتقادت کاملا قابل پذیرشه . ولی همونیه که منم میگم . اما شما از اونور میبینی و من از اینور . ولی هر دو یک چیزو داریم نکاه میکنیم .

الان من خودم هم مشتاق جنگ نیستم، چون جنگ یعنی عذاب اینو کاملا میدونم ، امیدوارم که این حکومتی ها به مسیر درست برگردن و به فکر کشور و مردمش باشن، ولی چنین چیزی یک رویا بیشتر نیست، مطمین باش. الان وقوع یا عدم وقوع جنگ دست من و شما که نیست ، که بگیم باشه یا نه ، فقط یه چیز رو میدونم اگر حمله ای صورت بگیره، دیگه تا آخرین گام که دستگیری شخص خامنه ای و محاکمه اون باشه پیش میرن نه این که یه مقدار خسارت بزنن بگن دیدی میتونیم حالا بیا پس مذاکره! تو این شرایط من به شخصه ترجیح میدم که سمت جمهوری اسلامی که چیزی جز بدبختی و دشمنی بامن و دنیا نداشته، نباشم تا سریع تر به سقوطش منجر بشه، عدم حضور در جبهه جنگ جمهوری اسلامی رو هم به هیچ وجه خیانت به کشور قلمداد نمیکنم، چون انتخاب من و حکومت بر حقی نیست ، میتونم بگم یکی از سیاه ترین حکومت های تاریخ هست، اطمینان دارم افرادی با تفکر منم کم نیستن! پس این تصور که در صورت وقوع جنگ جبه ها پر میشه از مردمی که برای دفاع نه از ایران بلکه جمهوری اسلامی آمده باشن کاملا اشتباه هست، حتی این احتمال که امکان ریزش نیروی نظامی به خاطر تظاهرات مردمی که امکان شکل گیریش وجود داره و هم عدم تعهد به اصل جمهوری اسلامی دور از ذهن نباشه. یعنی تمام سپاهی هایی که تو این مدت حقوق بگیر بودن و مواجب داشتن چون میدونن با حمله آمریکا که توی کم و کیف خسارت وارده به دو طرف فعلا جدل هست ، قطعا طرف پیروز آمریکا یا به بیان دیگه دنیاست ، و دیگه از حقوق مفتی خبری نیست! پس بهتره کشته نشن!

0 ❤️

2019-05-19 10:16:06 +0430 +0430

ناو آبراهام لینکلن به خلیج فارس می آید.این ناو پیچیده ترین و عظیم ترین ماشینی ست که بشر تا به حال ساخته است.

این ناو آخرین بار در سال ۲۰۰۳ برای حمله به عراق به خلیج فارس آمده بود

ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن دو هفته زودتر از زمان مقرر به نزدیکی دریای عمان رسید. آمریکا تصاویری از این ناو هواپیمابر منتشر کرده که نشان می دهد کارکنان آن در حال آماده سازی بمب ها بر روی عرشه این ناو هستند. این تصاویر سه روز پیش گرفته شده است اما امروز شنبه منتشر شدند.

به گزارش یورونیوز، این ناو هواپیمابر که کمتر از یکماه پس از آنکه رئیس جمهوری آمریکا، سپاه پاسداران را در لیست تروریستی قرار داد به سمت خلیج‌ فارس روانه شد و اکنون به نزدیکی دریای عمان رسیده است.

جان بولتون، مشاور امنیت ملی کاخ سفید پیش تر گفته بود که اعزام ناو هواپیمابر آبراهام لینکلن و یگان بمب‌افکن ارتش آمریکا به خاورمیانه حامل یک پیام روشن برای رژیم ایران است.

همچنین جان بولتون تصریح کرده بود که امسال آخرین سالی‌ است که رژیم اشغالگر ایران سالگرد انقلابش را جشن می‌گیرد.

بنا به برخی‌ گزارشها سازمان مجاهدین خلق ایران که تمامی اطلاعات نظامی فوق سری سپاه پاسداران را در اختیار آمریکا و شخص جان بولتون قرارداده تنها و تنها یک خواسته از آمریکا و شخص جان بولتون داشته است و آنهم اجرای احکام اعدام سران رژیم از جمله شخص خامنه‌ای به دست این سازمان و همچنین کشتار و پاکسازی تمامی عوامل سپاه تروریستی پاسداران و سازمان بسیج شده و آمریکا هم با این خواسته تلویحا موافقت کرده است.

0 ❤️

2019-05-19 11:40:45 +0430 +0430

یکی از دوستان میخاست نظر بزاره که نمیدونم به چه دلیل ، اما با هر نوع تغییری که دادیم سیستم قبول نکرد . نظر دوست خوبم
number.13

1 ❤️

2019-05-19 11:42:47 +0430 +0430
نقل از: number.13 نظر من متاسفانه منتشر نمیشه :/

برات منتشرش کردم عزیزم

1 ❤️

2019-07-30 12:41:00 +0430 +0430

من قصد نداشتم چیزی بنویسم. اما اصرار عجیب شما بر ارایه تحلیل های نظامی آبکی…دیگه راهی باقی نمیذاره!

اولا باید بگیم “غرق” نه “قرق” اون هم چند بار!

داداش! جزایر خیلی مفید هستن اما شما نیروی هوایی بدردبخوری نداری که روشون بذاری تا مثل ناو هواپیمابر عمل کنند. علاوه بر اون ثابت هستند پس به راحتی میشه کوبید و داغونشون کرد برخلاف یک ناوهواپیمابر! ضمنا موشکهایی که روشون مستقر شده به ناوهای آمریکایی کارگر نیستن. اگه توضیح خواستی ارایه میکنم!

بعد اون “اضافه” هست نه “ازافه” شما دو بار هم اشتباه نوشتی!

راجع به جلب دانشمندان روس… این میشه اطلاعات به کلی سری! آیا شما واقعا دسترسی به همچین اطلاعاتی داری؟ و اگر داری, میدونی که پخش عمومیش چه مجازاتی داره؟

اون “قراضه” هست نه " غراضه"

اون “دوشکا” هست نه “دوشیکا”

ما هیچوقت موشکهای “پاتریوت” نداشتیم. آنچیزی که ما از زمان شاه داشتیم موشکهای Hawk هست! پاتریوت خیلی بعدتر ساخته شد!

راجع به داشتن بمب اتمی هم باز اطلاعات به کلی سری… خلاصه ممکنه کار دست خودت بدی!

موفق باشی!

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «