نقدی بر جو حاکم بر داستان های سایت.و ترویج کنندگان محارم

1395/11/28

اگر **شجاع نیستید و ممکنه بخاطر بیان حرف حقیقت دوستتون رو از دست بدید وارد بحث نشید.
**

2252 👀
2 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-02-16 21:31:30 +0330 +0330

به شخصه هر نویسنده ای که اومده پایین داستانش واسه خودش نوشابه باز کرده و شروع کرده به سخنرانی های بدیع و شیرین زبونی های فجیع و تشکر از هواداراش یجورایی یه حس بد خودبزرگ بینی رو بهم منتقل کرده و بدتر از اون نویسنده هم پاچه خوارانی هستند که برای نویسنده ی داستان به به و چه چه میکنن و همدیگرو با لفظ استاد و جناب نویسنده و … خطاب میکنن ؛ مصطفی مستور با این همه ابهت و شهرتش هنوزم قبول نداره که نویسندست اونوقت بعضیارو چه جوی گرفته !!!

به نظر من کسی نویسندست که بدون هیچ قضاوتی در مورد کار خودش (چه خوب چه بد) میادو داستانشو مینویسه و میره و قضاوتو هم میسپاره به دست خواننده .
البته هر نظری رو هم محترم میشمره نه مثل بعضی از این سوپر نویسنده ها که تا بهشون میگی اینجای داستانت فلان بود شروع میکنن جبهه گرفتن و دفاع کردن !
اونوقت تیم مدافعش هم سریع میریزن سرت که تو هیچی از داستان حالیت نیست و …

1 ❤️

2017-02-16 21:31:51 +0330 +0330

کاربران جااان تاختی میریم تاختی میایم و از سخنانتون نیوووش میکنیم ? نظراتتونو بگید و من بدیده جااان شنود و در پستوی قلبم و اماج دیدگان بر اسپم خاطر پذیرایم.فعلا لختی اسایش به جان بدیم و تاختی بریم تاختی بیایم ?

0 ❤️

2017-02-16 21:34:58 +0330 +0330
نقل از: poor_girl به شخصه هر نویسنده ای که اومده پایین داستانش واسه خودش نوشابه باز کرده و شروع کرده به سخنرانی های بدیع و شیرین زبونی های فجیع و تشکر از هواداراش یجورایی یه حس بد خودبزرگ بینی رو بهم منتقل کرده و بدتر از اون نویسنده هم پاچه خوارانی هستند که برای نویسنده ی داستان به به و چه چه میکنن و همدیگرو با لفظ استاد و جناب نویسنده و .... خطاب میکنن ؛ مصطفی مستور با این همه ابهت و شهرتش هنوزم قبول نداره که نویسندست اونوقت بعضیارو چه جوی گرفته !!!!

به نظر من کسی نویسندست که بدون هیچ قضاوتی در مورد کار خودش (چه خوب چه بد) میادو داستانشو مینویسه و میره و قضاوتو هم میسپاره به دست خواننده .
البته هر نظری رو هم محترم میشمره نه مثل بعضی از این سوپر نویسنده ها که تا بهشون میگی اینجای داستانت فلان بود شروع میکنن جبهه گرفتن و دفاع کردن !

بسیار متین و عالی توضیح دادید ?

0 ❤️

2017-02-16 21:54:07 +0330 +0330

داستان های چند سال پیش خیلی بهتر بودن

0 ❤️

2017-02-17 09:59:47 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w
نقل از: sssaye کاش دوستانی مثه شما و سایرین نقدهاشون و صریحن و مستقیم به نویسنده ها بگن یا حتی همینجا بگن توقعشون از یه داستان خوب چیه و چه سبکی رو دوس دارن و چه چیزی تو داستان رو دوس ندارن تا نویسنده ای مثه من که سبک خاصی نداره و صرفن نوشتن رو دوست داره بتونه نوشته هاشو به سلیقه مخاطبش نزدیک کنه

دوست عزیز من در جایگاهی نیستم که بشما بگم چی بنویسین یا چجور بنویسین و توقعی از شما و دگر عززان داشته باشه بلکه ان خوانندگان عزیز هستند که که با بازتاب صداقت نویسنده در قلم و بیان احساسش به اون میفهمونن که چه اندازه تو کارش موفق بوده یا نبوده .متاسفانه نویسندگان سایت زیر داستانها بجای اینکه مجالی بدن که منتقد نظرشو خوب یا بد بیان( بکنه البته بدون فحاشی.)خود نویسندگان هم شدن نویسنده و هم از هم تعریف میکنن و نوشته های حتی بد رو بدون خوندن و یا با قرار گرفتن در فضای دوستی لایک میکنن و اگرم منتقدی قراره نقدی بکنه همون نویسندگان شروع به تخریبش میکنن باید بدونیم کار نویسنده نوشتنه و نظرات زیر داستانها مربوط به منتقدان عزیزه.حالا گاهی لازمه نکته ای گفته بشه ولی متاسفانه من داستانهایی رو دیدم که روخوانی از روش سخته و پره از واژگان پیچیده و قلمبه که ادمی نمیفهمدش اما به به و چه چه نویسندگان زیرش و تقدیم لایکا واقعن به همه نشون میداد که فقط جمع خودی بهش لایک داده و دلیلشم همینه یه لایک بهت میدم سر داستانم نخونده ازت توقع همون لایکو دارم .نویسنده وقتی قلم بدست میگیره در قبال قلمش مسعوله ازادگی و حقیقت رو زیر سوال نبره نه عین نظام اخوندی هر کی دزده دزدی طرف مقابلشو رو نکنه و گرو کشی توش باشه.من بعنوان نظر شخصیم به هر کسی که ادعای نوشتن داره** تنها توقعم اینه یا دست به قلم نبرید یا وقتی دست به قلم زدید شرف و ازادگی قلم رو برای لایک پول دوستی و…زیر سوال نبرید** نویسنده ای که ازاده نباشه هرگز در دل خوانندگانش جایی نخواهد داشت

ببین دوست عزیز من کسانی رو گفتم ندیده و نخونده که واسم کار وقلمشون اثبات شده و این موقعیت یه ماهه و یه ساله بوجود نیومده این دوستان همیشه قلمشون در جهتی بوده که من دوست داشتم و تا الان چیزی نبوده که نپسندم پس این کِردیت حقشونه …
راجب سایر نویسنده ها همچین نظری رو ندارم ولی شاید اونا هم طرفدارنی دارن که همیشه رضایت دارن از صاحب اثر
مورد دوم استفاده از کلمات اصطلاحا قلمبه سلبمه این کار هم به نظرم هیچ ایرادی نداره نویسنده ی حرفه ای یه کتابخون حرفه ایه و اینکه دایره لغات قوی و فاخری داشته باشه باعث افتخاره من خودم شخصن مشکلی نداشتم با این قضییه ولی دوستانی که واژه ای واسشون نامانوس هست میتونن سرچ کنن و به دایره لغات خودشون اضافه کنن. البته اگه داستان هماهنگی و قصه ی خوبی داشته باشه و درهم برهم نباشه.

دلیلشم همینه یه لایک بهت میدم سرداستانم نخونده ازت توقع همون لایکو دارم
راستشو بگم اینو قبول دارم و خودمم چن جا حس کردم و به شدت منزجر کنندس
توقعتون هم کاملن به جاس ولی یه نکته ای که هس اینه که گاهی اوقات یه خواننده شاید خودش اهنگ ریتمیک و شاد دوست نداشته باشه ولی بخاطر طرفداراش که صداش رو دوس دارن سبکای متنوعی رو میخونه
نویسنده هم گاهی اوقات بخاطر درخواست خواننده هاش داستانی مینویسه که شاید خودش موضوعشو دوس نداشته باشه …

0 ❤️

2017-02-17 10:27:23 +0330 +0330

بعضی موضوع هاهم تنفر انگیزه مثل خواهر و برادر مادر و پسر و…

0 ❤️

2017-02-17 10:49:01 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w کاربران جااان تاختی میریم تاختی میایم و از سخنانتون نیوووش میکنیم ? نظراتتونو بگید و من بدیده جااان شنود و در پستوی قلبم و اماج دیدگان بر اسپم خاطر پذیرایم.فعلا لختی اسایش به جان بدیم و تاختی بریم تاختی بیایم ?

تا فردا میتونم حرف بزنم راجب این قضییه ولی هم تایپش از حوصله من خارجه هم خوندنش از شما
بطور کلی میگم داستانی که موضوعشو دوس ندارین نخونین اگرم خیلی بد بود دیس لایک بدین اگرم خیلی بد بود کامنت فش بزارین ولی بازم نه واسه پدر مادرش : ))
نقد رو به داستانی بدین که حرفی واسه گفتن داشته باشه اکثر داستانا ارزش نقد ندارن از واکنش بقیه هم نترسین نویسنده اگه شعور و سیاست داشته باشه از نقد استقبال میکنه اگرم نه در همون سطح باقی میمونه و بالاخره یه روز از دور خارج میشه
یه توصیه واسه همه : **باخودتون تکرار کنین که این جا همه چی مجازیه نه بابت لایک و دیسلایک بهتون پول میدن نه وقتی جایی میرین کسی میگه که عه این نویسنده ی فلان داستانه بریم باهاش سلفی بگیریم … تنها کاری که میشه کرد اینه که از لحظاتی که میاین شهوانی لذت ببرین **

0 ❤️

2017-02-17 11:07:04 +0330 +0330

والا تا جایی که من دیدم خیلی با محتوا و نگارش داستان کاری ندارند منتظرن یکی متنی بزاره شروع کنن به فحاشی و تربیت خانوادگی خودشون رو به رخ هم بکشن من یبار یکی از خاطرات خودم رو بعنوان داستان گذاشتم برای همیشه منصرف شدم ازینکار

0 ❤️

2017-02-17 13:36:34 +0330 +0330
نقل از: sssaye
نقل از: sssaye کاش دوستانی مثه شما و سایرین نقدهاشون و صریحن و مستقیم به نویسنده ها بگن یا حتی همینجا بگن توقعشون از یه داستان خوب چیه و چه سبکی رو دوس دارن و چه چیزی تو داستان رو دوس ندارن تا نویسنده ای مثه من که سبک خاصی نداره و صرفن نوشتن رو دوست داره بتونه نوشته هاشو به سلیقه مخاطبش نزدیک کنه

دوست عزیز من در جایگاهی نیستم که بشما بگم چی بنویسین یا چجور بنویسین و توقعی از شما و دگر عززان داشته باشه بلکه ان خوانندگان عزیز هستند که که با بازتاب صداقت نویسنده در قلم و بیان احساسش به اون میفهمونن که چه اندازه تو کارش موفق بوده یا نبوده .متاسفانه نویسندگان سایت زیر داستانها بجای اینکه مجالی بدن که منتقد نظرشو خوب یا بد بیان( بکنه البته بدون فحاشی.)خود نویسندگان هم شدن نویسنده و هم از هم تعریف میکنن و نوشته های حتی بد رو بدون خوندن و یا با قرار گرفتن در فضای دوستی لایک میکنن و اگرم منتقدی قراره نقدی بکنه همون نویسندگان شروع به تخریبش میکنن باید بدونیم کار نویسنده نوشتنه و نظرات زیر داستانها مربوط به منتقدان عزیزه.حالا گاهی لازمه نکته ای گفته بشه ولی متاسفانه من داستانهایی رو دیدم که روخوانی از روش سخته و پره از واژگان پیچیده و قلمبه که ادمی نمیفهمدش اما به به و چه چه نویسندگان زیرش و تقدیم لایکا واقعن به همه نشون میداد که فقط جمع خودی بهش لایک داده و دلیلشم همینه یه لایک بهت میدم سر داستانم نخونده ازت توقع همون لایکو دارم .نویسنده وقتی قلم بدست میگیره در قبال قلمش مسعوله ازادگی و حقیقت رو زیر سوال نبره نه عین نظام اخوندی هر کی دزده دزدی طرف مقابلشو رو نکنه و گرو کشی توش باشه.من بعنوان نظر شخصیم به هر کسی که ادعای نوشتن داره** تنها توقعم اینه یا دست به قلم نبرید یا وقتی دست به قلم زدید شرف و ازادگی قلم رو برای لایک پول دوستی و…زیر سوال نبرید** نویسنده ای که ازاده نباشه هرگز در دل خوانندگانش جایی نخواهد داشت

ببین دوست عزیز من کسانی رو گفتم ندیده و نخونده که واسم کار وقلمشون اثبات شده و این موقعیت یه ماهه و یه ساله بوجود نیومده این دوستان همیشه قلمشون در جهتی بوده که من دوست داشتم و تا الان چیزی نبوده که نپسندم پس این کِردیت حقشونه …
راجب سایر نویسنده ها همچین نظری رو ندارم ولی شاید اونا هم طرفدارنی دارن که همیشه رضایت دارن از صاحب اثر
مورد دوم استفاده از کلمات اصطلاحا قلمبه سلبمه این کار هم به نظرم هیچ ایرادی نداره نویسنده ی حرفه ای یه کتابخون حرفه ایه و اینکه دایره لغات قوی و فاخری داشته باشه باعث افتخاره من خودم شخصن مشکلی نداشتم با این قضییه ولی دوستانی که واژه ای واسشون نامانوس هست میتونن سرچ کنن و به دایره لغات خودشون اضافه کنن. البته اگه داستان هماهنگی و قصه ی خوبی داشته باشه و درهم برهم نباشه.

دلیلشم همینه یه لایک بهت میدم سرداستانم نخونده ازت توقع همون لایکو دارم
راستشو بگم اینو قبول دارم و خودمم چن جا حس کردم و به شدت منزجر کنندس
توقعتون هم کاملن به جاس ولی یه نکته ای که هس اینه که گاهی اوقات یه خواننده شاید خودش اهنگ ریتمیک و شاد دوست نداشته باشه ولی بخاطر طرفداراش که صداش رو دوس دارن سبکای متنوعی رو میخونه
نویسنده هم گاهی اوقات بخاطر درخواست خواننده هاش داستانی مینویسه که شاید خودش موضوعشو دوس نداشته باشه …

سایه عزیز شاید فکر کنید من با واژگان و کلمات سنگین نا اشنا باشم که همچین نقدی رو نوشتم در جواب باید بگم ادعایی ندارم اما رزومه کاری خودم رو نسبت به شعر ادبیات و حتی رمان برای قدیمیهای سایت مشخصه اینو نگفتم که ادعایی داشته باشم یا خودی نشون بدم چون کلا نوشتنو کنار گذاشتم اما خود من هم با اینکه اثارم چاپ شده از محتوی خیلی متنا سر در نیاوردم و مشخص نبود برام که نویسنده چی میخاسته تو داستانش بگه پس اون نوشته رو ذخیره و به تعداد زیادی از عزیزا که من در مقابل اونا شاگردی بیش نیستمم دادم و نظرات تعداد زیادی از دوستان همین سایت هم مکمل شد تا بدونم این فقط کم سوادی بنده بقول شما نسبت به واژگان نبوده .اما در مورد اینکه میگید یه سری از دوستان رو میناسید و قلمشون براتون محرزه و نخونده و ندیده میپسندید اصلا با شما هم نظر نیستم مثالی میزنم .امروزه تو دنیای فوتبال کسی نیس که به تبحر بازی کرس رونالدو و یا مسی در فوتبال شکی داشته باشه و اونا رو جز اعجاز در فوتبال میدونن اما همین بازیکنان در بازیهای زیادی در حدی ظاهر میشن که از بازیکنان ذخیره هم بدتر بازی میکنن ایا به منزله اینکه این بازیکنان رو دوست داریم و بازیشون برای همه مشخصه میشه بازی ندیدشون رو بی چونو چرا و ندیده در یک مسابقه به به و چه چه کرد و نمره مثبت بهش داد؟

0 ❤️

2017-02-17 13:45:05 +0330 +0330
نقل از: shivanaa
نقل از: jack.sparr0w مدت زمانی بود از داستان های بد سایت به ستوه اومده بودیم و یه جورایی اعضا با داستان های سایت قهر کرده بودن. اوایل سایت نویسنده‌های چیره‌دستی وجود داشتن که یه جورایی شده بودن دلگرمی اعضا برای لحظاتی که حوصلشون سر میرفت سری به داستان های سایت میزدیم و از قلم شیوای نویسندگان لذت میبردیم و در قسمت نظرات هم جدا از اینکه با نویسنده دوستی و مودت زیاد داشتن اعضا به نقد داستان میپرداختن و نکات ضعف داستان رو جدا از اینکه نویسنده دوست صمیمیشون هست یا نیست یا باهاش دشمنی دارن یا ندارن نقد میکردن و در جوارشم یادش بخیر طنزهای خدابیامرز امیرزا وشعرهای ناب امامزاده بیژن و شیر جوان قلب مسی و ....... دیگر عزیزان محفلی شاد و کلاس یادگیری شیرین رو برای اعضا رقم میزد و احترام خاصی بین همه بود. تا اینکه بعد یه افت و داستان های آبکی، قشر جدیدی که بعضیاشون قلم زیبا و بعضی ضعیف داشتن قدم به عرصه سایت گذاشتن فضا بهبود پیدا کرده بود اما....! اما به مرور شاهد این بودیم که خودشون رو از بقیه جدا دیدن و با گرد هم بودن و پاره کردن تعارف و پاچه‌خواری برای هم جمع به خودی و نخودی تقسیم شد شاهد داستان های آبکی شدیم که در ورای دوستی و باندبازی سوا از نقد منصفانه محتوا رنگ باخت و چون شخص مورد نظر در باند خودی قرار میگرفت لایک‌ها نخونده تقدیم داستان و نویسنده میشد و در زیر داستانهام عین قهوه‌خونه فقط به‌به و چه‌چه و طرفداری از باند خودی ظاهر شد. کاری کردن بطوری که داستان های خوبی که تازه‌واردها مینوشتن به حاشیه میرفت. در همین باند عده‌ای بخودشون لقب استاد و نویسنده عالیقدر دادن و با حمایت گروه این جایگاهو برای خودشون قایل شدن فضا به سمتی رفت که اگر کسیم نقد منصفی داشت مورد هجمه قرار گرفت و به خیلی کلمات متهم شد که تو سبک حالیت نیس تو از ادبیات چیزی نمیفهمی و... بعضی از اساتید فکر میکردن اگر از کلمات سخت و پیچیده سخن بگن و از کلمات سنگین و واژه‌های بلیغ بهره ببرن در سطح بزرگان قرار میگیرن حتی اگه خواننده هم نفهمه. خواننده هم وقتی میزان طرفداران اساتید رو میدید داستان نفهمیده رو بیخیال میشد و مثل لباس جدید پادشاه خودشو به دیدن لباس میزد و با خودش میگفت این همه لایک کردن پس فهمیدن من اگه بگم نفهمیدم حتمن مثل لباس پادشاه متهم به خریت میشم. بله روزگار به ما یاد داده که یا از اینور بام بیفتیم یا از اونور. یا سیاه ببینیم یا سفید. و همیشه روابط رو بر ضوابط ترجیح بدیم و بجای نقد مطلب حتی اگه عزیزترین کسمون هم باشه حقیقت رو بیان کنیم اما روزگار داستان های سایت هم تبدیل به مافیای داستانی شد تا یکسری از دوستان منجمله خودم از فضای داستانی سایت دور بشیم و دلزدگی بوجود بیاد برامون. سعی داریم در این تایپیک نقدی بر فضا و جو حاکم بر داستان ها داشته باشیم و اینقدر شجاع باشیم که اگر واقعیتی رو از صمیمی‌ترین دوستمون قبول نداریم بیانش کنیم. پس اگر شجاع نیستید و ممکنه بخاطر بیان حرف حقیقت دوستتون رو از دست بدید وارد بحث نشید.

تایپیک رو با دقت خوندم…
اول بگم که اصلا بهم برخورد…
یه جورایی نگرانم کرد… نکنه منم جز همین دسته ام و خبر ندارم؟؟؟
اما واقعا من اسم خودمو نویسنده نمیذارم … تواضع و فروتنی نیستا…
خوب میدونم که نویسنده نیستم و صرفا مینویسم و خودمو خالی میکنم… همین…
امیدوارم تو این دسته از نویسنده ها که گفتی قرار نگیرم…
اگه هستم خواهشا بهم بگو و بدون که ناراحت نمیشم…

شیوای عزیز خوشحالم تایپیک منو دیدید و نظرتونو گذاشتید از اینکه نقد من و تایپیک من باعث بر خوردن بشما شده خوشحال نیستم اما اول تایپیک قید کردم که ممکنه دوستانی مثل شما که بهشون ارادت هم دارم از نقد من ناراحت بشن اما ترجیح میدم یه دوست رو با یه حقیقت تلخ ازار بدم تا با یه دروغ شیرین خوشحالش کنم.در اینکه همواره تواع و فروتنی دارید و قلم شیوایی هم دارید بر هیچ کس پوشیده نیست و همیشه از خوانندگان داستاناتون بودم اما جریاناتی رو که هم توضیح دادم رو اگر خوب بخونید در اون نه اغراقی کردم و نه به سمت کسی حجمه بردم بلکه تمام سعیم این بوده که با هر کسیم که دوست هستم اگر جایی از کاراشو قبول ندارم رو بگم تا الکی بیامو تاییدش کنم بشخصه اینجا خودم با خیلیا دوستم ولی اگر نظرات منو خونده باشید با صمیمی ترین دوستام تو سایت که سالها دوستی دارم و داشتمو بیشترین مقابله و بحث رو تو تایپیکاشون داشتم و اگه لازم شد خودشون میان و تایید میکنن اما جدای از تایپیک صمیمیترین دوستی رو باهاشون داشتم و بارها هم بهشون گفتم دوستی با شما مایه افتخاره ولی این دلیلی نمیشه که جاهایی که ایراد دارید یا ایراد دارمو بهم بخاطر دوستی تذکر ندید .دریای ارام ناخدای قهرمان نمیسازه

0 ❤️

2017-02-17 13:52:56 +0330 +0330
نقل از: sssaye
نقل از: jack.sparr0w کاربران جااان تاختی میریم تاختی میایم و از سخنانتون نیوووش میکنیم ? نظراتتونو بگید و من بدیده جااان شنود و در پستوی قلبم و اماج دیدگان بر اسپم خاطر پذیرایم.فعلا لختی اسایش به جان بدیم و تاختی بریم تاختی بیایم ?

تا فردا میتونم حرف بزنم راجب این قضییه ولی هم تایپش از حوصله من خارجه هم خوندنش از شما
بطور کلی میگم داستانی که موضوعشو دوس ندارین نخونین اگرم خیلی بد بود دیس لایک بدین اگرم خیلی بد بود کامنت فش بزارین ولی بازم نه واسه پدر مادرش : ))
نقد رو به داستانی بدین که حرفی واسه گفتن داشته باشه اکثر داستانا ارزش نقد ندارن از واکنش بقیه هم نترسین نویسنده اگه شعور و سیاست داشته باشه از نقد استقبال میکنه اگرم نه در همون سطح باقی میمونه و بالاخره یه روز از دور خارج میشه
یه توصیه واسه همه : **باخودتون تکرار کنین که این جا همه چی مجازیه نه بابت لایک و دیسلایک بهتون پول میدن نه وقتی جایی میرین کسی میگه که عه این نویسنده ی فلان داستانه بریم باهاش سلفی بگیریم … تنها کاری که میشه کرد اینه که از لحظاتی که میاین شهوانی لذت ببرین **

دوست عزیز بیاد ندارم تا الان که 6ساله فعالیت میکنم به کسی فحشی داده باشم یا فحاشی به شخصی کرده باشم بصورت جدی اما در قالب طنز با دوستام شوخی کردم .حرف منم محتوی داستان نیس بلکه اینو قبول دارم داستانهای عالی ضعیف متوسط و حتی گند زیاد چاپ میشه و هر کس با توجه به شرایط روحی موقعیت و استعدادش متن خوب و بد مینویسه حرف من لایک و دیسلایک نیست یا محتوی داستان .حرف من اینه که وقتی باندی تشکیل میشه و فضا رو بنفع خودش برمیگردونه و اجازه نقد به منتقد رو بدرستی نمیده این مشکل سازه .و کسیم که ادعای نویسندگی داره و وقتی میاد تو عمومی مینویسه یعنی موضوع از حالت شخصی خارج و عمومی شده و حق اظهار نظر برای همه هست مثل همین تایپیک تا زمانی که زده نشده بود کسی نمیومد نظرشو بگه چون شخصی و در ذهن من بود اما زمانی که زده شد شما و همه عزیزان حق اینو دارید نظرات مثبت یا منفیتونو بنویسین و هیچ کسی حق حمله توهین و …رو به نظر دهندگان نداره پس عنوان نکنید نخونید یا نظر ندین .اگر حرف من درست نیست با دلایل بگید درست نیست تا من به اشتباهم پی ببرم و از شمام تشکر کنم اگرم درسته صورت مسعله رو پاک نفرمایید

0 ❤️

2017-02-17 13:59:55 +0330 +0330
نقل از: HOLY_FUCKER متأسفانه در سالهای اخیر طی سیاست هایی که در این سایت باب شده و در طی آن سیاست ها سعی در از بین بردن حرمت مادر,پدر,خواهر و برادر و سست نمودن بنیان های خوانواده در اجتماعی که در آن زندگی میکنیم ,با بمبارانی از داستان های سکس خوانوادگی روبه رو میشویم. هرچند که این کار در نظر بسیاری از اعضای این سایت(شهوانی) مورد قبول نیست ,منتهای مراتب در اثر تکرار و استمرار در آن شاهد عادی شدن اینگونه مسائل همچون تاپیک های بخش"دینی" این فروم هستیم. و این میتواند برای نسل های آینده یک فاجعه قلمداد شود.

بنده با تخلیه ی فشار جنسی به وسیله ی استمنا و یا یافتن شریک جنسی (پارتنر) مخالف نیستم ولی یکسری رفتار های پرخطر این سایت مانند سکس های به اصطلاح “ضربدری” و یا فروپاشی بنیان خوانواده مخالف هستم و از طریق این پست مبارزه ی خود را با این سیاست فریبنده اعلام میدارم.

از شروع کننده ی این تاپیک جهت ایجاد چنین فضایی صمیمانه تشکر میکنم.

دوست بزرگوار ممنون که نظرتون رو قید کردید .راستش با توجه به قوانین سایت و وجود تالارهای مختلف و انواع داستان که توسط ادمین قید شده من قصد تایید یا عدم تایید محتوی داستان ها رو ندارم و قصدم از ایجاد این تایپیکم ورود به محتوی داستان ها نیس و چیزهایی که میلی بهش ندارم و یا با سلیقم جور نیست رو بهش ورود نمیکنم چون اینجا یه سایت ازاده و کسی حق اینو نداره به کسی بگه چجور فکر کنه و بیندیشه یا چه تمایلی داشته باشه من یا شما هم اگر با چیزی موافق یا مخالفیم این ازادی بما داده شده که با توجه به ازادی سایت در مورد افکارمون تایپیک بزنیم و نظراتمونو بگیم و شما هم میتونید چیزی رو که فکر میکنید درسته رو در موردش تایپیک بزنید و افکارتون رو با ما کاربرا به اشتراک بزارید.ممنون از حضورتون ?

0 ❤️

2017-02-17 14:01:42 +0330 +0330
نقل از: sohrabsepid والا تا جایی که من دیدم خیلی با محتوا و نگارش داستان کاری ندارند منتظرن یکی متنی بزاره شروع کنن به فحاشی و تربیت خانوادگی خودشون رو به رخ هم بکشن من یبار یکی از خاطرات خودم رو بعنوان داستان گذاشتم برای همیشه منصرف شدم ازینکار

امیدوارم این تایپیک استارتی بشه برای اینکه اگر داستانیم میخونیم چه بد یا خوب فقط با نقد مودبانه و در کمال احترام روبرو بشیم نه فحاشی یا باند بازی

0 ❤️

2017-02-17 15:07:17 +0330 +0330
نقل از: shivanaa
نقل از: jack.sparr0w مدت زمانی بود از داستان های بد سایت به ستوه اومده بودیم و یه جورایی اعضا با داستان های سایت قهر کرده بودن. اوایل سایت نویسنده‌های چیره‌دستی وجود داشتن که یه جورایی شده بودن دلگرمی اعضا برای لحظاتی که حوصلشون سر میرفت سری به داستان های سایت میزدیم و از قلم شیوای نویسندگان لذت میبردیم و در قسمت نظرات هم جدا از اینکه با نویسنده دوستی و مودت زیاد داشتن اعضا به نقد داستان میپرداختن و نکات ضعف داستان رو جدا از اینکه نویسنده دوست صمیمیشون هست یا نیست یا باهاش دشمنی دارن یا ندارن نقد میکردن و در جوارشم یادش بخیر طنزهای خدابیامرز امیرزا وشعرهای ناب امامزاده بیژن و شیر جوان قلب مسی و ....... دیگر عزیزان محفلی شاد و کلاس یادگیری شیرین رو برای اعضا رقم میزد و احترام خاصی بین همه بود. تا اینکه بعد یه افت و داستان های آبکی، قشر جدیدی که بعضیاشون قلم زیبا و بعضی ضعیف داشتن قدم به عرصه سایت گذاشتن فضا بهبود پیدا کرده بود اما....! اما به مرور شاهد این بودیم که خودشون رو از بقیه جدا دیدن و با گرد هم بودن و پاره کردن تعارف و پاچه‌خواری برای هم جمع به خودی و نخودی تقسیم شد شاهد داستان های آبکی شدیم که در ورای دوستی و باندبازی سوا از نقد منصفانه محتوا رنگ باخت و چون شخص مورد نظر در باند خودی قرار میگرفت لایک‌ها نخونده تقدیم داستان و نویسنده میشد و در زیر داستانهام عین قهوه‌خونه فقط به‌به و چه‌چه و طرفداری از باند خودی ظاهر شد. کاری کردن بطوری که داستان های خوبی که تازه‌واردها مینوشتن به حاشیه میرفت. در همین باند عده‌ای بخودشون لقب استاد و نویسنده عالیقدر دادن و با حمایت گروه این جایگاهو برای خودشون قایل شدن فضا به سمتی رفت که اگر کسیم نقد منصفی داشت مورد هجمه قرار گرفت و به خیلی کلمات متهم شد که تو سبک حالیت نیس تو از ادبیات چیزی نمیفهمی و... بعضی از اساتید فکر میکردن اگر از کلمات سخت و پیچیده سخن بگن و از کلمات سنگین و واژه‌های بلیغ بهره ببرن در سطح بزرگان قرار میگیرن حتی اگه خواننده هم نفهمه. خواننده هم وقتی میزان طرفداران اساتید رو میدید داستان نفهمیده رو بیخیال میشد و مثل لباس جدید پادشاه خودشو به دیدن لباس میزد و با خودش میگفت این همه لایک کردن پس فهمیدن من اگه بگم نفهمیدم حتمن مثل لباس پادشاه متهم به خریت میشم. بله روزگار به ما یاد داده که یا از اینور بام بیفتیم یا از اونور. یا سیاه ببینیم یا سفید. و همیشه روابط رو بر ضوابط ترجیح بدیم و بجای نقد مطلب حتی اگه عزیزترین کسمون هم باشه حقیقت رو بیان کنیم اما روزگار داستان های سایت هم تبدیل به مافیای داستانی شد تا یکسری از دوستان منجمله خودم از فضای داستانی سایت دور بشیم و دلزدگی بوجود بیاد برامون. سعی داریم در این تایپیک نقدی بر فضا و جو حاکم بر داستان ها داشته باشیم و اینقدر شجاع باشیم که اگر واقعیتی رو از صمیمی‌ترین دوستمون قبول نداریم بیانش کنیم. پس اگر شجاع نیستید و ممکنه بخاطر بیان حرف حقیقت دوستتون رو از دست بدید وارد بحث نشید.

تایپیک رو با دقت خوندم…
اول بگم که اصلا بهم برخورد…
یه جورایی نگرانم کرد… نکنه منم جز همین دسته ام و خبر ندارم؟؟؟
اما واقعا من اسم خودمو نویسنده نمیذارم … تواضع و فروتنی نیستا…
خوب میدونم که نویسنده نیستم و صرفا مینویسم و خودمو خالی میکنم… همین…
امیدوارم تو این دسته از نویسنده ها که گفتی قرار نگیرم…
اگه هستم خواهشا بهم بگو و بدون که ناراحت نمیشم…

چقدر جالب! خانم شیوا یجوری اظهار تعجب و مظلومیت کردن انگار که لا به لای حرفاشون یچیزی هم از استارتر طلبکار شدن !

شاید استارتر عزیز روشون نشده که صریح و واضح به سوالتون جواب بدن پس من به جاشون میگم که اگر دامنه ی نگاهتون رو وسیع کنید متوجه میشید که نه تنها شما جزو این دسته قرار میگیرید بلکه از نقاط عطف و مرکزی این دسته هم هستید .

نشان به آن نشان که با یه نگاه ساده زیر داستان هاتون و نحوه ی پاسخ گویی شما به جمع منتقدین و دوست داراتون و عدم توجه به اون دسته از پاچه خواران که میفتن به جون منتقدین شما ؛ کاملا سیاست رفتار و باند بازی شما مشخصه . قبلا هم متذکر شده بودم

ضمنا در مورد حمایت اعضای باند از هم که کاپیتان عزیز فرمود شما نشان 100 درصد بارزشید چون معمولا کامنتاتون با الفاظ استاد عزیز و نویسنده تمام عیار و آه ای شفتالو و ..... ? پای داستان های دوست هاتون و طرفداراتون از همه پررنگ تره و معمولا * نشانی از شما تو داستان های ناشناخته و .... نیست

بهرحال امیدوارم الان هم طبق معمول به جای جبهه گرفتن علیه بنده و بقیه یه مقدار به رفتار زیرکانتون و تاپیک جناب کاپیتان بیشتر فکر کنید . هرکسی میتونه شیوه ی رفتاریشو تغییر بده . هیچ وقت دیر نیست !

0 ❤️

2017-02-17 17:35:45 +0330 +0330

شما خلاف اون روحیه ای که از خودتون نشون میدید(اصلا ناراحت نمیشم و نقد پذیرم و …) اصلا همچین خصوصیاتی ندارید .
باز هم تکرار میکنم به جای جبهه گرفتن و گاها حرص خوردن و وانمود به خونسرد بودن یکمی تدبر و تامل کنید و سعی کنید حرفهای استارتر تاپیک رو که خودتونم تاییدش کردید رو روی رفتارهاتون عملیش کنید . (گرچه بعید میدونم بتونید! امیدوارم که بتونید!!)
ضمنا من گفتم *معمولا نظراتتون روی داستان های افراد آشناست و گاها و خیلی بندرت هم روی داستان های جدید نظر میدید ولی تعریف و تعارف های آنچنانیتون رو همچنان پای داستان های نزدیکانتون میشه دید .

دیگه آنچه که عیان است چه حاجت به بیان است

0 ❤️

2017-02-17 17:52:54 +0330 +0330

سیناد عزیزممنونم که تو بحث شرکت کردید و نظرتون رو بیان کردید در کمال صراحت و ممنون از بانو شیوا که نقد بنده رو شنیدن و با فروتنی بهش پاسخ دادن .اما بحث من مخاطب قرار دادن شیوا یا یک شخص نیس خود من بعد سالها که اصلا زیر هیچ داستانی کامنت نمیزاشتم با داستان اول سوفی که تلخ بود و حکایت از روزای سخت زندگیش داشت به بخش نظرات برگشتم و لذت بردم و بعد اون داستان شیوا و قلم خوبش منو به داستان خوندن برگردوند و اخرین داستانی هم که از سادگی و بی الایشی و صداقتش لذت بردم داستان بی جی عزیز بود وقتی مارال از خانه فرار کرد.هدف منم این نیس که بگم کی خوب مینویسه و کی بد اصلا خودمو در جایگاهی نمیبینم که بخام بگم کی خوبه و کی بد و هدفمم این نیس .سوفی یکی از اعضای سایته که فکر نمیکنم کسی باشه ازش بدی دیده باشه اما تو همون داستانشم من بهش انتقاد کردم و همچنین با اینکه قلم شیوا رو هم عالی میدونم اما خودش شاهده که اولین نظرمم با بیان جزییات و ایراد نوشتش بود اما لایک رو به داستانش دادم .کل بحث من اینه که نه قصد دارم نوک پیکان رو بسمت یکی ببرم و کاسه کوزه رو تو سر اون بشکنم که این کار نا عادلانه و ناجوانمردانس اما باید قبول کنیم که کمتر پیش میاد ما ایرانیا جدای از بحث دوستی واقع بین باشیم و تو معذورات نظر صادقانمونو بدیم حتی احوالپرسیامونم و تعارفات ما ایرانیا تو دنیا معروفه .حرف منم اینه اگر قصد داریم تو یه کاری واقعن پیشرفت کنیم پس راه درست اینه که یه دوست یا گروه یا هر چی ایرادامونو بهمون بگه بلکه اونو بفهمیم و رفع کنیم ولی اگه هدف جلب توجه و تعریف از همه که فعلا پای داستانا بهش رسیدیم

0 ❤️

2017-02-17 22:49:59 +0330 +0330
نقل از: poor_girl به شخصه هر نویسنده ای که اومده پایین داستانش واسه خودش نوشابه باز کرده و شروع کرده به سخنرانی های بدیع و شیرین زبونی های فجیع و تشکر از هواداراش یجورایی یه حس بد خودبزرگ بینی رو بهم منتقل کرده و بدتر از اون نویسنده هم پاچه خوارانی هستند که برای نویسنده ی داستان به به و چه چه میکنن و همدیگرو با لفظ استاد و جناب نویسنده و .... خطاب میکنن ؛ مصطفی مستور با این همه ابهت و شهرتش هنوزم قبول نداره که نویسندست اونوقت بعضیارو چه جوی گرفته !!!!

**تیم مدافع**! ? :D 🙄
0 ❤️

2017-02-17 23:36:04 +0330 +0330

بنظرم اصل مطلب یجورایی گم گشته بین برخی برداشتای انحرافی از تاپیک.
ترجی میدم به جا صغرا کبرا چیدن و روده‌ دراز پیچیدن به گردن ملت، اون بخش مهم از حرفای خود صاب تاپیک که گویای لُب مطلب هس رو مجددن نقل کنم:

jack.sparr0w: عده‌ای بخودشون لقب استاد و نویسنده عالیقدر دادن و با حمایت گروه این جایگاهو برای خودشون قائل شدن فضا به سمتی رفت که اگر کسی هم نقد منصفی [نسبت به داستانای اساتید خودخوانده] داشت مورد هجمه قرار گرفت و به خیلی کلمات متهم شد که تو سبک حالیت نیس تو از ادبیات چیزی نمیفهمی و... بعضی از اساتید فکر میکردن اگر از کلمات سخت و پیچیده سخن بگن و از کلمات سنگین و واژه‌های بلیغ بهره ببرن در سطح بزرگان قرار میگیرن حتی اگه خواننده هم نفهمه. خواننده هم وقتی میزان طرفداران اساتید رو میدید داستان نفهمیده رو بیخیال میشد و مثل لباس جدید پادشاه خودشو به دیدن لباس میزد و با خودش میگفت این همه لایک کردن پس فهمیدن من اگه بگم نفهمیدم حتمن مثل لباس پادشاه متهم به خریت میشم.

توجه شود که گله‌ی اصلی اینجا از شیوه نویسندگی و فحوای داستانا و خلاصه کیفیت قسمت داستانا نیس (اون بحثش جداس)، بلکه حکایت همون قضیه لباس پادشاس که جناب کپتن این مثالو خعلی به‌جا اورد ذکر کرد. فلذا زین پس بجا به‌به و چه‌چه ندیده از لباس پادشا، بنگرید اصن چیزی تنش هس یا نه!

1 ❤️

2017-02-18 00:29:05 +0330 +0330

بعنوان مثال عرض میشود:

اینجانب و برخی دیگر از دوستان حشری، در کنار اقدام پرفیض نشر حشر که با وفاداری به روحیه اصلی سایت انجام میشود، مطالب سیاسی-دینی هم میذاریم. (چون فعلن جای دیگه نمیشه اینا رو با خیال راحت گذاش) حال‌اینکه در این گیر و دار، بین اعضای علاقه‌مند به بحثای متفرقه، از روی اتفاق نظری که پیش میاد، گه‌گدار دوستیهایی نیز ایجاد میشود. ولاکن قرار نی دوستان ما همواره باهامون سر همه چی اتفاق نظر داشته باشنو هرچی گفتیم زارت و زورت بیان لایک و تأیید کنن که همانا همین صحیح است و هیچ کم و کسری نیس و هر آن کس که مخالف این باشد، به واقع کون لقش باد!

همین صاب تاپیک که کم مونده از سر صمیمیت انگش تو کون همدیگه بکنیم بارها پیش اومده سر موضوعاتی با هم بحثمون شده و هرکودوممون نظر مخالف دادیم.

1 ❤️

2017-02-18 00:50:28 +0330 +0330

شماها هنوز زنده اید؟ ?

0 ❤️

2017-02-19 18:26:37 +0330 +0330
نقل از: JAMSHID_SE7EN درود بر شوما

عارضم به محضر مبارکتون که بنده از بدو ورود به سایت نه داستانی خوندم و نه نقدی بر داستانی داشتم!

لیکن داستان نویسان و داستان خونهارو دوس میدارم

و همچنین شومارو که به فکر امت حشری و کیر بدست شهوانی جقی هستین!

با تشکر از شوما و تاپیکتان ?

سلام و درود بر جمشید عزیز مدتیه کم پیدایی و سایت سنگین شده.خوشحالم بازم میبینمت و ممنونم قابل دیدی و سری به ما زدی ارزوی بهترینا رو برات دارم ?

ممنونم از لطفت کپتان عزیز همچنین منم برات آرزوی موفقیت و تندرستی رو دارم!

لذا در خصوص موضوع تاپیک عارضم به خدمتت که متاسفانه نقد شوما در مورد موضوع داستان ها و نویسندگان و خوانندان به جا و غیر قابل انکار هستش!

نسبت به سالهای قبل سطح و سبک داستان نویسی افت شدید رو داشته و این رو نمیشه نادیده گرفت!حالا در این بین هرازگاهی نویسندان خوبی هم دست به قلم شدن و از حق نگذریم قلم خوبی هم داشتن!اما متاسفانه این عزیزانم نتونستن ثبات لازم رو داشته باشن و صد البته نظرات خوانندگان و به قول خودت تعریف و تمجید های جانبدارانه و از روی احساسات هم در نگارش داستان و موضوعش تاثیرسو گذاشته و باعث شده نویسنده ی عزیزاز محور خودش خارج بشه و نتونه مانند سابق انتظارات رو براورده کنه!
در سایتی مثل شهوانی اقشار مختلفی حضور دارن و سلایق و علایقشون هم متفاوت هست!سطح خرد و شعور عقلی و فرهنگی متفاوتی دارن.اما نکته ای که در این بین وجود داره محتوای سکسی داستان هستش که اکثریت کاربران هم این موضوع براشون در اولویت هستش!و نویسندگان عزیز هم در درجه ی اول باید این موضوع مد نظرشون باشه و درون مایه و محتوای داستان رو تشکیل بده و ازاون مهمتر داشتن قلمی صریح و شیوا که برای عموم قابل فهم باشه و بتونه رضایت خواننده رو به دنبال داشته باشه!
نویسندگان عزیز اگر به این نکات توجه بیشتری داشته باشن قطعا موفق تر خواهند بود و ازون مقوله ی باند بازی و رفیق بازی و نظرات احساسی زیر داستان هام میتونه کاسته بشه!

1 ❤️

2017-02-19 19:25:08 +0330 +0330
نقل از: وحیدکرال شماها هنوز زنده اید؟ ?

فعلا که زنده ایم پیرمرد ?

0 ❤️

2017-02-19 19:30:08 +0330 +0330
نقل از: JAMSHID_SE7EN
نقل از: JAMSHID_SE7EN درود بر شوما

عارضم به محضر مبارکتون که بنده از بدو ورود به سایت نه داستانی خوندم و نه نقدی بر داستانی داشتم!

لیکن داستان نویسان و داستان خونهارو دوس میدارم

و همچنین شومارو که به فکر امت حشری و کیر بدست شهوانی جقی هستین!

با تشکر از شوما و تاپیکتان ?

سلام و درود بر جمشید عزیز مدتیه کم پیدایی و سایت سنگین شده.خوشحالم بازم میبینمت و ممنونم قابل دیدی و سری به ما زدی ارزوی بهترینا رو برات دارم ?

ممنونم از لطفت کپتان عزیز همچنین منم برات آرزوی موفقیت و تندرستی رو دارم!

لذا در خصوص موضوع تاپیک عارضم به خدمتت که متاسفانه نقد شوما در مورد موضوع داستان ها و نویسندگان و خوانندان به جا و غیر قابل انکار هستش!

نسبت به سالهای قبل سطح و سبک داستان نویسی افت شدید رو داشته و این رو نمیشه نادیده گرفت!حالا در این بین هرازگاهی نویسندان خوبی هم دست به قلم شدن و از حق نگذریم قلم خوبی هم داشتن!اما متاسفانه این عزیزانم نتونستن ثبات لازم رو داشته باشن و صد البته نظرات خوانندگان و به قول خودت تعریف و تمجید های جانبدارانه و از روی احساسات هم در نگارش داستان و موضوعش تاثیرسو گذاشته و باعث شده نویسنده ی عزیزاز محور خودش خارج بشه و نتونه مانند سابق انتظارات رو براورده کنه!
در سایتی مثل شهوانی اقشار مختلفی حضور دارن و سلایق و علایقشون هم متفاوت هست!سطح خرد و شعور عقلی و فرهنگی متفاوتی دارن.اما نکته ای که در این بین وجود داره محتوای سکسی داستان هستش که اکثریت کاربران هم این موضوع براشون در اولویت هستش!و نویسندگان عزیز هم در درجه ی اول باید این موضوع مد نظرشون باشه و درون مایه و محتوای داستان رو تشکیل بده و ازاون مهمتر داشتن قلمی صریح و شیوا که برای عموم قابل فهم باشه و بتونه رضایت خواننده رو به دنبال داشته باشه!
نویسندگان عزیز اگر به این نکات توجه بیشتری داشته باشن قطعا موفق تر خواهند بود و ازون مقوله ی باند بازی و رفیق بازی و نظرات احساسی زیر داستان هام میتونه کاسته بشه!

نقد زیبایی نوشتی و به نکات خوبی اشاره کردی و خوشحالم تو هم همون حسی رو که من دارمو بهش رسیدی که این باند بازی و پاچه خواری که جدیدن باب شده ضربه بدی بخود نویسندگان در وحله اول و دومن به کاربرا زده و حس ازردگی رو در بین خوانندگان برانگیخته کرده .نویسندگان خوبی با نوشته های خوبی وجود دارن اما طبق فرمایشات شما متاسفانه درگیر حاشیه و تعاریف و لایک بازی شدن که از مسیر اصلی خارج و بسمت دست بوسی نثرای ابکی همدیگه پیش رفتن امیدوارم در اینده شاهد این قضایا نباشیم

0 ❤️

2017-02-20 01:41:14 +0330 +0330
نقل از: eyval123412341234

با حرفهاتون کاملا موافقم. اولا نگران از دست دادن کسی نیستم چون در محیط مجازی دوستی معنی نداره اینو تو همین سایت تجربه کردم... چون یه اسم کاربری هر چیزی و هر کسی میتونه باشه مخصوصا ما ایرانیها که در دورویی شهرۀ آفاقیم تو محیط مجازی قابلیت چند صد رویی رو پیدا کردیم...

اما در مورد داستانها و فضای حاکم بر اون...

عارض میشم خدمتتون که من به هیچوجه نخونده زیر یه داستان نظر نمیدم. حتی اگه بخوام داستانو مسخره بکنم هم اولش میخونم بعد. منم مثل خیلیها از طریق اسم داستان جذب میشم و میخونم و همون پاراگراف اول بهم میگه آیا داستان ارزش خوندن داره یا نه... و همیشه هم وقت داستان خوندن ندارم برای همونه که زیاد نظرم پای داستانها نیست مگر اینکه داستان خیلی چیز خاصی باشه... چه منفی چه مثبت...

وقتی به خودم میرسه اصلا با انتقاد مشکلی نداشتم و ندارم فقط به شرط اینکه شخصیتم مورد حمله قرار نگیره. به قول اون یارو تو فیسبوک: وقتی یکی رو خر فرض کردی منتظر جفتک زدنش هم باش... وقتی یکی هم میاد و به شخصیت من توهین میکنه و میگه معلوم الحال یا هر چرت و پرت دیگه ای صد البته باید انتظار داشته باشه که جوابشو بدم... هم توهین میکنن هم میگن اینجا بخش نظراته تو دیگه حرف نزن... دوست عزیز! یه نوشته حتما لازم نیست داستان باشه تا نقدی برش وارد باشه... نظر شما هم یه متنه و وقتی ارسالش کردی یعنی تو مغزت ویرایش شده و اومده رو صفحه. پس انتظار نقد شدنش رو داشته باش... شما انتظار داری نویسنده به شعورت توهین نکنه اونوقت خودت به شعورش توهین میکنی؟ تصمیمتو بگیر لطفا... وقتی شما تو یه نظر دو خطی برات مهم نیست چه تاثیری روی مخاطبت میذاره چرا انتظار داری که نویسنده که اینهمه وقت گذاشته و چشمش در اومده و ۸ صفحه چیزی نوشته, برای شما ارزش قایل باشه و به تاثیر اثرش روی شما فکر کنه؟ به عنوان مثال میتونید زیر داستان چاقو و دسته اش ببینین بخش نظرات صرف چی شده... یه احمق که اصلا نمیفهمه نظر دادن چیه... اونقدر که حالم از نوشتن بقیۀ داستان به هم خورد و ننوشتمش...

اصطلاحی در سایت رواج داره به نام کسشر... بذارید منم یه اصطلاح ایجاد کنم به عنوان کسنظر... که البته هیچ ربطی به داستان نداره... مثل نظر دادن راجع به نویسنده... بخش نظرات مربوط به نظر راجع به داستانه نه نویسنده اش... مثل همون اتفاقی که برای الف - شین بیچاره افتاد که من هنوزم که هنوزه کونم میسوزه...

چرا ما ایرانیها اینقدر شجاعت و جسارت نداریم که با کاربری اصلیمون بیایم و حرفمونو بزنیم؟ خود من همین یه کاربری رو دارم و دو سال هم هست که عضوم. هر نظری رو داشته باشم راجع به هر چی با همین کاربری میگم... میدونین چرا؟ چون به درست بودن حرفی که میزنم اعتقاد دارم... با یه کاربری نمیام ادای فرهیختگی و دانایی کنم و از یه طرف هم با یه کاربری بیام و توهین کنم. اگه مرد هستیم با کاربری اصلیمون بیاییم و حرفهامونو بزنیم... همونطوری که صاحب تاپیک میفرماید اگه میترسی دوستتو از دست بدی پس یا حرف نزن یا اگه اینقدر برات مهمه برای کارش وقت بذار و نظرتو با همون کاربری اصلیت بگو... و به بهتر شدن کارش کمک کن...

زير قسمت اول و دوم سكوت بره ها هم خيلي كم در رابطه با داستان نظر داده بودن. يا گفته بودن من رواني هستم يا چيزايي كه به داستان هيچ ربطي نداشت...

ممنونم از نظرتون بسیا زیبا و فنی توضیح دادید و جوانب بیشتری رو از چیزایی که باید مطرح میشد روشن کردید بدرستی در مورد کاربری ثانویه توضیح دادید و خیلی لذت بدم که شجاعانه حرفاتون رو بی رودر بایستی گفتین اتفاقا خودم قصد دارم بزودی شروع به شفاف سازی صریح تر با بیان اسامی کنم اگ اشتباه نکنم اسمتون باید شادی باشه که دورادور مطالبتون رو خوندم اگرم اشتباه اسمتونو گفتم که مشکل از حافضله ضعیف بندس .مدر تکمیا فرمایشات شما متاسفانه عده ای شهامت اینو ندارن که با کاربری اصلیشون نقد یا ایاد بگیرن بلکه کاربری یدکی رو انتخاب و اونور شخصیتشونو رو میکنن .و فکر میکنن از ساختار جمله و عنوان و نوع نگارش که شبیه اثر انگشته کسی پی به شخصیت پشت نقاب پی نمیبره .به هر حال کلامتون شیوا و حقیقت بود بزودی تصمیم دارم داستانهایی که لایکاش بوداره و نظرات باند در اون مشهوده رو تشریح و قضاوت رو به کاربران حقیقت جو بسپارم

0 ❤️

2017-02-20 01:55:55 +0330 +0330

كاپيتان عزيز... به شخصه برام جالب و ارزشمنده كه كارم نقد بشه چون حس ميكنم كه از عالي بود يا مزخرف بود چيزي ياد نميگيرم... اما تو تمام سكوت بره ها فقط يه كاربر بود به اسم سيلوستر ٢٠ كه منو راهنمايي كرد و باعث شد قسمت آخر داستان به كل تغيير كنه... کار به این ندارم که بعضی از خواننده ها به شدت تحت تاثیر قرار میگیرن و احساسشونو مینویسن... یا سوالی براشون پیش میاد... اینا طبیعیه... قسمت نظرات اینه که اگه ابهامی برات هست با نویسنده در میون بذاری...اتفاقا من تو داستانهام بیشتر دنبال اینم که خواننده با احساسات مختلف آشنا بشه و وقتی میبینم که یکی میگه گریه کرده یا برای فرشته و امثال اون متاثر شده در اصل کارمو درست انجام دادم... اما يه سري از خواننده ها ميان و ميگن پست رفت كردي... یا میخوان سوتی بگیرن... که چیه؟ تو گفتی طرف مازوخیسته اما رفتارهاش سادیسمیه... پس داستان چرته... در صورتیکه اگه صبر کنن قراره توضیحش کمی بعد بیاد و تازه ناراحت هم میشن و میگن این آخرین پست منه... یعنی تو ایران همه چیز اینقدر منطقی و اصولییه؟ همه میگن آشپزی کار زناس ولی آیا تا حالا دیدین مردی آشپزی کنه؟ چرا خواننده باید اینقدر آویزون از منطق سیاه و سفید باشه که خاکستری به عنوان رنگ از یادش بره؟مسئله اینه که خواننده اگه ادعای منتقد بودن میکنه باید وقت بذاره و مطالبی رو که باعث خوب بودن یه متنه به نویسنده اش بگه... مثلا: اینجای متن جالب بود... یا اینجای متن رو اگه بیشتر توضیح میدادی بهتر بود... یا اینجای متن اصلا زیادی بود ای کاش کمتر توضیح میدادی... نه اینکه بگی یه سری جاهاش عجله ای بود... باید به این فکر بکنین که نویسندۀ متن علم غیب نداره که منظور شما رو بفهمه و سطح کارشو بالا ببره... اين نقد نيست. نقد اينه كه بگي با دلیل و مثال از خود متن به نویسنده نشون بدی چرا يه داستان خوبه يا چرا يه داستان مزخرفه. يكي چون مينويسه دليل بر اين نيست كه مي دونه چه كار داره ميكنه. خود من حداقل همینم...اگه واقعا دلمون ميخواد سايت و سطح داستانهاش پيشرفت كنه بايد به عنوان خواننده درست و بدون توهین راهنمايي كنيم.

برای مثال من خودمو میگم. کار به بقیۀ نویسنده ها ندارم... اما حداقل من از اعضای فهیم سایت مثل خود شما که در زمینۀ نقد و بررسی مسایل ید طولی دارید انتظار دارم برای بهتر شدن کارم به من کمک کنید... اما تا الان فقط یه ترومن این کارو کرده... اما به پای توبیخ که میرسه همه پایه هستن... امیدوارم خیلی تند حرف نزده باشم... اگرم که تند بود عذر میخوام اما حرف دلم بود و باید میگفتم... فقط هم از طرف خودم بود نه بقیه...

يكي از مشكلات ايرانيها اينه كه سيستم تنبيه و توبيخ فعالي داريم. بر عكسشم تشويقمونم اينجوريه كه اگه يه داستان خوبه سكوت ميكنيم و رضايتمونو با سكوت نشون ميديم...

يعني اگه من بر فرض از يه متني خوشم بياد و مثلا به شيوانا يا سامي بگم، براش نوشابه باز كردم؟ چرا من نبايد بتونم بدون قضاوت شدن به مافيايي بودن نظرمو در رابطه با چيزي كه دوست داشتم بگم؟

سيستم آزادي و دموكراسي ما اينجوريه؟ وقتي من يه داستاني رو خوندم يعني خواننده ام و حق دارم (اونجوري كه ادعا ميشه) نظرمو بگم. يعني وقتي يكي يه چيزي نوشت و كارش ديده شد ديگه خود به خود خواننده نيست؟

پس حق من به عنوان خواننده ي اين اثر كجا ميره؟ چرا بايد متهم بشم به ريا و دروغگويي و نوشابه باز كردن؟

ایول عزیز و دوست داشتنی مطمعن باشید اگر سخت ترین نقد ها رو بمن داشته باشید هم من بحساب تند رفتن شما نمیزارم چون همونجو که نقد میکنم دوستم دارم نقد بشم و همین نقد پذیر بودن باعث میشه نکات ضعف اشخاص مشخص و ادم اقدام به رفع نواقصش کنه اگر شما یا هر کسی بمن نقدیم بکنه بفرض مثال احساس میکنم که رفیقمه که ضعف یا کاستیمو بهم گوشزد کرده تا رفعش کنم و اون نقیصه رو از خودم بردام.د ر مورد فرمایشتون بابت اینکه اگه از کار نویسنده ای تعریف کنید حق شماست و هیچ کس شما رو متهم به نوشابه باز کردن نمیکنه اما اگر متن بدی رو بصرف اینکه نویسندش دوست شماس و ارادت بهش دارید رو تایید و ازش تعریف کنید این وازه رو در موردتون استفاده خواهند کرد چا که دیگران از شما که از نویسندگان خوب سایت هستید و ادبیات رو میفهمید رو نمیتونن بپذیرن که شرافت قلم رو به روابط بفرروشید همین مثال رو به بانو شیوا هم متذکر شدم با اینکه ارادت زیادی بهشون دارم .در مورد دوتا از دوستان نظر دادن که چون سابقه قلم دوتا از دوستاشون براشون مشخصه رو بدون خوندن قبول دارن و این جاس که یه قشر روشنفکر و دست به قلم که انصافا هم شیوا و این عزیزان قلم خوبی دارن این نظرشون رو در کمال احترام قببول نداشتم چرا که نخونده چجور میشه متنی رو که تحت تاثیر زمان روحیات و …یه نویسنده دچار نوسان میشه رو نخونده قبول داشت .ایا همه اثار کوییلو رو تو سطح بالا قرار میدید ایا اثار ذبیح اله منصوری همگی در یک سطح هستند اثار نسرین ثامنی فهیمه رحیمی و …پس عدالت رو قربانی روابط نکنیم تا اثار کسانی که زمانی همچون خود شما اولین بار نوشتند هم دیده بشه چرا که زمانی این فرصت رو کاربان با حمایت اثا شما بشما دادن اما با این حمایت الکی فرصت رو از تازه واردها میگیرید

0 ❤️

2017-02-20 02:03:26 +0330 +0330

در مورد اینکه بنده بخودم اجازه بدم و شما رو راهنمایی کنم خودمو در اون حد نمیبینم که برای کسانی د جایگاه شما حرفی برای گفتن داشته باشم بلکه بیشتر سعی کردم پای نوشته های دوستان بشینم و از قلمشون درس بگیرم هدف منم از زدن این تایپیک اصلا این نبوده دانش نوع نگارش دیدگاه نویسنده و چگونگی سواد شعور و سطح نوشته و داستانشو زیر سوال ببرم بلکه حرف من چیزی ورای این موضوع بوده و خدای نکرده هرگز قصد به چالش کشیدن سطح داستاناشونو نداشتم که خودمو از اونا برتر بدونم .کل حرف من این بوده ایا بهتر نیس بجای اینکه اگر از دوستمون یه نوشته بد ببینیم بدون تعارف در کمال احترام و با ذکر جزییات بجای قرار گرفتن تو رابطه دوستی و اینکه ممکنه رفیقمون برنجه بگیم داستانت بد بود خوب نبود یا اصلا چیزی برای گفتن نداشت؟

0 ❤️

2017-02-20 02:29:14 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w در مورد اینکه بنده بخودم اجازه بدم و شما رو راهنمایی کنم خودمو در اون حد نمیبینم که برای کسانی د جایگاه شما حرفی برای گفتن داشته باشم بلکه بیشتر سعی کردم پای نوشته های دوستان بشینم و از قلمشون درس بگیرم هدف منم از زدن این تایپیک اصلا این نبوده دانش نوع نگارش دیدگاه نویسنده و چگونگی سواد شعور و سطح نوشته و داستانشو زیر سوال ببرم بلکه حرف من چیزی ورای این موضوع بوده و خدای نکرده هرگز قصد به چالش کشیدن سطح داستاناشونو نداشتم که خودمو از اونا برتر بدونم .کل حرف من این بوده ایا بهتر نیس بجای اینکه اگر از دوستمون یه نوشته بد ببینیم بدون تعارف در کمال احترام و با ذکر جزییات بجای قرار گرفتن تو رابطه دوستی و اینکه ممکنه رفیقمون برنجه بگیم داستانت بد بود خوب نبود یا اصلا چیزی برای گفتن نداشت؟

خود شما هم همين الان داري تعارف ميكني گلم... چرا بايد به من همچين حرفي در زمينه ي سطح كارم بزني؟ اونم وقتي هر جفتمونم ميدونيم كه خيلي خيلي جاي كار داره؟

از اولش هم تعارف رو نفهميدم. من تازه كارم و محتاج نظرات سازنده. گاهي وقتها شما چيزي ميدوني كه من نميدونم. دليل نميشه كه سطح من و شما با هم فرق كنه.

ببینید من سالهاس تو این سایتم تنها اخلاقی که ندارم اینه که تعارف کنم ولی حرمت گذاشتن به طرف مقابلم جزیی از ذات منه حتی اگه شناختی ازش نداشته باشم پس احترامم بشما بعنوان کسی که وقتشو میزاره شجاعت نوشتن داره و همه کسانی که تایپیک میزنن و زحمت میکشن نشون از احتراممه نه تعارف ولی در عین اینکه احترام طرف مقابلم رو برای خودم واجب میدونم اما دلیل نمیبینم نقدش نکنم اما نه نقدی که شخصیت طرفمو خدشه دار کنه منم مثل شما پای هر داستانی نظر نمیزارم نه اینکه ادعایی داشته باشم نه.بلکه کم پیش میاد نقد کنی و طرف مقابل نقدت بهش بر نخوره همه از نقد پذیری حرف میزنن اما وقتی که نقد میکنی دلخور میشن ترجیح میدم نقد و نظرمو پای داستانهایی بزارم که نویسندش بیشتر از اینکه فکر تایید گرفتن باشه دنبال رفع نقص تو نوشته هاش باشه .اینم بگم تازه کا ر بودن دلیلی بر این نیس نوشته های خوبی ازتون در نیاد نمونش داستات bj که باور کنید نمیشناسمشون د رعین سادگی صداقت و عامیانه بودنش به دل خیلی از کاربران از جمله خود من نشست .اما دوستانی که رفتن تو کار تخلص و ادعای استادیشون میاد داستانشونو خوندم و واقعا من نوعی نفهمیدم طرف شعر نوشته نثره یا یه سری کلمات پیچیده .باز خوبه شخصی مثل شما بخودش لقب نمیده و ادعایی نداره .هر چند این نشونه فروتنی شماست

0 ❤️

2017-02-20 18:18:46 +0330 +0330

منتظر داستان جدیدتون هستم ?

0 ❤️

2017-03-03 21:40:07 +0330 +0330
نقل از: قیصـــــر (clap)

الان این والا یعنی چه؟ ? یعنی موافق بیدی ؟ یعنی گزینه دو صحیح است ؟ینی چه ?

0 ❤️

2017-05-03 15:27:02 +0430 +0430

.....Loading

0 ❤️

2017-05-03 15:42:16 +0430 +0430

دوستان زیادی بمن پیام دادن که چون قبل از جریان تقلب و ماجرای مافیای داستانها و تاییدش توسط آدمین دست رو این نقطه گذاشته بودم لازم دونستن تایپیک رو اپ کنم تا حرفاشونو بی پرده بی تعارف بگن همون‌طور که خودمم تصمیم داشتم رک به این قضیه بپردازم .پس اگر شجاع نیستید همچنان وارد تایپیک نشید

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «