هویدا ... نخست وزیر یا مفسد؟ گوشه ای از خیانت پهلوی

1398/01/16

با نگاهی به آمار بانک جهانی، درمی یابیم نرخ تورم در سال آخر نخست وزیری هویدا به 27% رسید و میانگین قیمت ها نسبت به ابتدای نخست وزیری هویدا بیش از 7برابر شده بودند و معلوم نیست این افسانۀ قوطی کبریتی هویدا(!) بر چه اساسی این چنین درطول این سالیان بازتعریف می شده و از کجا سردرآورده است؟!!

به بیان دیگر، اساساً از زمان نخست وزیری امیرعباس هویدا بود که اقتصاد نفتی در ایران منجر به *** بیماری هلندی و تورم غیرقابل کنترل ناشی از آن *** شد و فجایع اقتصادی سریالی ای را به وجود آورد که هنوز هم پس از گذشت حدود 4 دهه از آن، گریبان اقتصاد کشورمان را رها نکرده و تاثیرات منفی بی کفایتی و بی تدبیریِ مدیریتی آشکارِ هویدا و دیگر رجال فاسد حکومت پهلوی، به روشنی بر وضعیت اقتصادی امروز کشورمان پیداست.

چنانچه در جدول بالا می بینیم، در فاصلۀ 12سالۀ مابین سال های 1965 تا 1977 که امیرعباس هویدا سکان مدیریّت سیاسی، اقتصادی ایران را به عهده داشت، نرخ تورم از حدود 2واحد به چیزی د نزدیک به 15 واحد افزایش یافته که تقریباً به معنای افزایش 7برابریست.

با مقایسۀ وضعیت اقتصادی و نرخ تورم دوران 12سالۀ نخست وزیری هویدا با بازۀ زمانی 12سالۀ اخیر، یعنی از سال 2000 تا پایان 2012 که به دلیل افزایش تحریم های خارجی و مدیریّت نادرست اقتصاد، با افزایش شدید نرخ تورم، بالارفتن قیمت کالاهای اساسی و پایین آمدن ارزش پول روبرو شدیم، پی به وضعیت نامساعد اقتصادی کشورمان در دوران نخست وزیری هویدا و بی پایه بودن ادعای معروف او در دادگاه می بریم.

بنابر این آمار، درحالی که به طور میانگین در دولت نهم و دهم، نرخ تورم تقرییاً 2برابر افزایش یافته، در عرض 2سال انتهایی دولت دهم این محور با شیب بسیار تندی به 3 برابر خود افزایش یافته است. با مقایسۀ این وضعیت با دوران نخست وزیری هویدا در می یابیم چنین افزایش تورمی در دوران هویدا به شکل خطرناک تری، به وقوع پیوسته و همین میزان افزایش 3 برابری تورم، تنها ظرف بازۀ زمانی یک ساله(یک سال پایانی نخست وزیری هویدا) صورت گرفته و طبیعتاً تاثیرات به مراتب مخرب تری را برجای گذارده است.

**** بر اساس آمار بانک جهانی، تورم در سال آخر هویدا به 27% رسید و میانگین قیمت ها نسبت به ابتدای نخست وزیری هویدا بیش از 7 برابر شده بود. ****

در ادامه گوشه ای از خیانت ها و فساد حاکم بر دستگاه پهلوی رو با سند و مدرک می آورم

3155 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-04-06 07:15:52 +0430 +0430

کاش یه گوشه ای از خیانتهای این دولت آخوندی رو میگفتی
حداقل دولت پهلوی به اسم خدا و دین دزدی نمیکرد … ادعای مسلمونی هم نداشت

0 ❤️

2019-04-06 07:20:17 +0430 +0430
نقل از: Baghe-boloor کاش یه گوشه ای از خیانتهای این دولت آخوندی رو میگفتی حداقل دولت پهلوی به اسم خدا و دین دزدی نمیکرد ... ادعای مسلمونی هم نداشت

*** مگه کسی خیانت های حکومت ملاها رو انکار هم میکنه؟ تو این سایت میبینیم مکرر تایپک هایی راجع به خدمات (!) حکومت دیکتاتور پهلوی زده میشه چه لزومی داره حکومتی که 50 سال پیش منقرض شده تو دید و توجه باشه ؟ ***

0 ❤️

2019-04-06 07:23:43 +0430 +0430
نقل از: Korkak
نقل از: Baghe-boloor کاش یه گوشه ای از خیانتهای این دولت آخوندی رو میگفتی حداقل دولت پهلوی به اسم خدا و دین دزدی نمیکرد ... ادعای مسلمونی هم نداشت

*** مگه کسی خیانت های حکومت ملاها رو انکار هم میکنه؟ تو این سایت میبینیم مکرر تایپک هایی راجع به خدمات (!) حکومت دیکتاتور پهلوی زده میشه چه لزومی داره حکومتی که 50 سال پیش منقرض شده تو دید و توجه باشه ؟ ***

حالا تو چه اصراری داری که کل اونا رو بخوابونی
فقط یه دلیل داره که توی سایت شهوانی یه همچین تایپیکی زدی و اونم اینه که یا جوجه طلبه هستی یا از این جوجه بسیجیهای فیک ?

0 ❤️

2019-04-06 07:27:44 +0430 +0430
نقل از: Baghe-boloor

حالا تو چه اصراری داری که کل اونا رو بخوابونی
فقط یه دلیل داره که توی سایت شهوانی یه همچین تایپیکی زدی و اونم اینه که یا جوجه طلبه هستی یا از این جوجه بسیجیهای فیک ?

*** تو مطمئن نیستی من چی ام ولی من مطمئنم شما یه شاش طلب قهارید ***

0 ❤️

2019-04-06 07:31:34 +0430 +0430

کوس ننه تو و شاش طلب و شاش قاسم و هر چی آخوند و تجزیه طلب و بسیجیو مسلمون و نامسلمونه
عنتر خان سواد هم که نداری تیتر تاپیکت رو درست بنویسی
(هویدا نخست وزیر یا مفسد) 🙄

1 ❤️

2019-04-06 07:55:02 +0430 +0430

بازم متاسفم،برادر عزیز اون سلاحی که دستت گرفتی زنگ زده و فرسوده ست و خودت خبر نداری،اینکه در جواب حرف منطقی که آیا برای آینده ات برنامه ای داری یا نه فقط به ذهنت میرسه بیای فحش بدی و بد و بیراه بگی منطق شماهاست!اصولا شماها هروقت در مقابل منطق قرار میگیرید شروع به فحاشی میکنین،این طبیعتتونه،و همین باعث تاسفه…مثلا همین الآن یه سوال میپرسم متوجه حرف من بشی: شما مطمئنی من شبا رو زن میخوابم؟خودت دیدی؟…بله،اینکه من بیام و صرفا چون حرفی برای اثبات نظراتم ندارم با مارک زدن و توهین بخوام حرفای غلطمو ثابت کنم رو همه ما زیاد میبینیم.این روش آشناست برامون،بهش عادت کردیم…شمام یکیش اما …من تو انقلاب بودم،تو جنگ هم بودم،بالا و پایین این مملکتو دیدم و دارم بهت میگم راهی که میری به ترکستانست!دارن ازت استفاده،ببخشید سوء استفاده میکنن و خودت نمیدونی(شایدم از این بدتر و میدونی! و خودت رو به اون راه زدی)…تاریخ معاصر کشورت رو بخون(نه این تاریخی که فکر میکنی اگر اینطوری ازش بنویسی تبدیل به واقعیت میشه-نه نمیشه،فقط کافیه آمارهای جهانی رو در مورد رشد اقتصادی و سطح رفاه ایران در اون دوران مطالعه کنی تا خودت متوجه نا درست بودن نوشته هات بشی) اون عینک بدبینی رو هم از چشمات بردار تا بتونی درست ببینی وگرنه آنچیز که عیانست چه حاجت به بیانست

1 ❤️

2019-04-06 08:47:05 +0430 +0430

خود گویی و خود خندی
عجب بسیجی هنرمندی
خوبه مردم اون زمان هنوز زندن و تایید میکنن که ارزونی بوده. بذارین شاهدای زنده بمیرن بعد این چیزارو بگین. اون خر دیگه ای هم که از مصدق ملعون و انگلیسی حمایت کرده خفه شه

0 ❤️

2019-04-06 09:05:35 +0430 +0430

برگزاری جشن‌های 2500 ساله بنیانگذاری شاهنشاهی ایران که از نظر اسراف و تبذیر در جهان نمونه بود، وسیله‌ای برای انتقاد از شاه و رژیم پهلوی شد هفته نامه انگلیسی زبان تایم در مورد این جشن چنین می‌نویسد: «حتی شهرزاد قصه‌گو هم نمی‌توانست صحنه‌های پرشکوه جشن‌های شاهنشاهی ایران را در خرابه‌های تخت جمشید، در قالب افسانه‌های هزار و یک شب خود زنده کند. محمدرضا پهلوی، حتی قبل از چند برابر شدن قیمت نفت و دست یافتن به درآمدهای سرشاری که توانایی خرج کردن آن را نداشت، بیش از یکصد میلیون دلار خرج این نمایش بزرگ کرده بود...» ( هفته نامه انگلیسی زبان تایم، چاپ آمریکا، آگوست 1980م، )

در چنین شرایطی که مردم روستاهای ایران و بخش‌های زیادی از کشور محتاج نان شب بودند و تأمین نیازهای آنان با بودجه بسیار نازلی تأمین می‌شد، رژیم پهلوی میلیاردها تومان صرف هزینه‌های تشریفاتی این جشن‌ها می‌کرد.

من خودم منتقد دوران محمدرضا هستم ولی در این مورد باشما مخالفم.در جریان جشن ها 2500 ساله هزینه های زیادی شد ولی باعث معرفی فرهنگ ایران و کلیه ی جاذبه های توربستی ایران شد. با برگزاری این جشن ها توریستهای زیادی پاشون به ایران باز شد و باعث رونق صنعت توریسم در ایران شد که طبق آمار در همان سالهای اولیه چندین برابر اون هزینه ها در بحث توریسم درآمد داشتیم.در واقع به اونا نمیگه هزینه بلکه سرمایه گذاری بود برای جذب توریسم

0 ❤️

2019-04-06 09:08:27 +0430 +0430
نقل از: Korkak *** یکی از کارکنان سفارت ایران در سویس هم می‌نویسد: «آنچه ما در سفارت انجام می‌دادیم، ارتباطی با وظایف مأموران دیپلماتیک نداشت و جز تلف کردن پول و هدر دادن نیروی انسانی ثمر دیگری به بار نمی‌آورد. نمونه بارز آن فعالیت همه جانبه سفارت ایران در سویس برای یافتن پماد ضد خارش برای شاه بود...» ( مینو صمیمی، پشت پرده تخت طاووس، ترجمه حسین ابوترابیان، ص 86. )

ببخشید اگه سفارتهای ایران در دنیا بیکار و الاف بودن چرا کشورمون پاسپورتش جز چند کشور اول دنیا بود؟؟ چرا برای رفتن به بیشتر کشورهای دنیا نیاز به ویزا نداشتیم؟؟ چرا با تمام دنیا در صلح وآرامش در ارتباط بودیم؟؟ اینها همه از نتایج روابط دیپلماتیک درست ایران با دنیا بوده

0 ❤️

2019-04-06 09:11:05 +0430 +0430

آماری که شما میدی با نرخ ارز و نرخ اقلام ضروری در طول 13 سال صدرات هویدا همخوانی نداره.شما یه سرچ ساده بکنی نرخ ارز در اون سالها معلوم میشه

0 ❤️

2019-04-06 09:30:05 +0430 +0430

تو بچه کونی دم از خیانت شاهنشاهان نزن که وضعتون معلومه که......

0 ❤️

2019-04-10 21:38:40 +0430 +0430

باشه تو خوبی.
الان تو سال ۲۰۱۹ وضیعت شور و فرهنگ ملت ایران اینه تو ببین ۴۰ ۵۰ سال پیش چی بودن.تو هر وقت تونستی یه طویله ی ۳۰ ۳۵ میلیونی رو اداره کنی اونوقت حق حرف زدن داجع به پهلوی رو داری…
آدم نما هایی مثه تورو که میبینم به این باور میرسم که لیاقت ما همین آخوندان.
پهلوی نتونست دووم بیاره چون اومده بود کشور داری کنه نه طویله داری.آخوندا موندن چون طویله داری خوب بلدن.

0 ❤️

تاپیک‌های داغ

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «