پیرامون بازیای ویدئویی

1394/10/22

در این تاپیک به موضوعات مربوط به دنیای بازیای ویدئویی (از آتاری و میکرو تا پلی استیشن) میپردازیم. از مطالب عجیب و جالب و همچنین تاثیرات روانی و آسیب‌ها گرفته…
تا رازهای مخوف پشت بازیا!

قضایای مرموزِ این حیطه بیشتر مورد نظره…
هرکی هم مطلب مهمی طی این راستا به نظرش رسید، به اشتراک بذاره که همگی استفاده ببریم.
__
توجه: مطالب کپی پیست میباشد، لذا صحت و کذبش دخلی به من ندارد!

7922 👀
4 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-01-12 01:27:36 +0330 +0330

سال ۱۹۹۶، بازی‌ای با نام Lavender Town Syndrome (سندروم شهر استخدوس) برای اولین بار در ژاپن انتشار یافت... که در کمال بهت و حیرت باعث صدها خودکشی بین کودکان و نوجوانانِ ۷ تا ۱۲ سال شد!

غالب نوجوان‌ها خود را از یک مکان مرتفع پرت کردند اما موارد عجیبی هم مانند قطع کردن اندامِ بدن با ارّه، حلق‌آویز کردن، فروکردن سر در داخل فرِ داغ و… مشاهده شد. در این بین، کودکانی هم بودند که از حوادث نجات یافتند ولی هر وقت درباره دلیل کارشان از آن‌ها سؤال می‌شد، فقط جیغ می‌زدند!!

پس از مدت کوتاهی تعداد زیادی (حدود ۲۰۰ کودک) خودکشی کردند و حتی شایعاتی مبنی بر شیطانی بودنِ بازی شکل گرفت! بعدها مشخص شد که در پیش‌زمینه بازی یک موسیقی دلخراش با فرکانس‌هایی کاملاً خاص پخش می‌شود که گوشِ کودکان و نوجوانان قادر به دریافت آن‌ها نیست و در نتیجه باعث ایجاد احساس پرخاشگری می‌شود. قبل از انتشار بازی به سایر کشورها، موسیقیِ دیگری با فرکانس‌های معمولی جایگزین موسیقیِ اصلی شد.

هنوز هم هستن کسانی که برای اختلالاتی که موزیک این بازی روی مغزشون گذاشته، در مراکز روانی بستری‌ موندن.

این موزیک فراتخماتیک رو اینجا آپ کردم...

دانلود↓

https://up.shahvani.com/uploads/lskrc9lq.mp3

فقط اخطار میدم بیشتر از دو سه بار گوش ندین که خطرناکه! چون یه سری فرکانسای صوتی بالا و پالس‌های خفنی به مغز میده که آسیب میزنه.

ولی من که حال کردم باهاش ?

5 ❤️

2016-01-12 01:41:34 +0330 +0330

بازیِ Polybius (پازل دردسرساز) در سال ۱۹۸۱ توسط یک شرکت مرموز به نام Sinneslöschen(حسِ حذف‌!) منتشر شد. بازی در نگاه اول، بسیار ساده و جذاب بود ولی پس از مدّتی گزارش‌هایی از جمله شنیدن صدای ناله و شیونِ یک زن، مشاهده چهره‌های عجیب در گوشه و کنار صفحه‌نمایش، دچار شدن به کابوس‌های شبانه، حالت تهوع، سردرد، فراموشی و حتی خودکشی دریافت شد.

حدود ۱ ماه پس از انتشار، همه کابینه‌های بازی به طور کل از دید عموم پنهان شد.

0 ❤️

2016-01-12 01:51:28 +0330 +0330

The Elders Scrolls 3: Morrowind یک بازی نقش‌آفرینی گسترده که به اعتقاد خیلی‌ها بهترین نسخه در سریِ معروف The Elder Scrolls است. نقل شده؛ مادی(Mod) مخوف و هولناک وجود دارد که به صورت بالقوه درایو بازیکنان را کنترل می‌کند. این ماد، چند سال پیش توسط یک فرد ناشناس منتشر شد و در ابتدا تصور می‌شد یک ویروس است که مانع اجرای بازی می‌شود ولی بعدها متوجه شدند با نرم‌افزار «DOSbox» می‌توانند بازی را اجرا کنند.

هنگامی که بازیکن شروع به بازی می‌کند تمام شخصیت‌های اصلیِ بازی می‌میرند. اگر در یک نقطه برای مدت طولانی صبر کند خیلی آرام سلامتی‌اش را از دست می‌دهد و اگر باز هم صبر کند یک شخصیتِ جدید به بازی اضافه می‌شود؛ که مانند عنکبوت، پاها و دستان بلندی دارد. پس از مدتی، شخصیت‌هایی که مرده‌اند در شب احضار می‌شوند و در حالی که به آسمان خیره می‌شوند جمله‌ی: “آسمان را نگاه کن.” به زبان می‌آورند. لحظاتی بعد، بازیکن از طریق یک سیاه‌چال به یک سالن انتقال داده می‌شود که مملوء از تابلوهایی است که عکس‌های شخصی بازیکن را در بر می‌گیرد. در انتهای سالن، یک درب بسته‌شده وجود دارد که تا الان افراد بسیار کمی با کارهایی عجیب توانسته‌اند آن را باز کنند، البته اکثر آن‌ها در حال حاضر روانی شده‌اند و می‌گویند شب‌ها موجودی عجیب به صورت چهار دست و پا در اتاق‌شان راه می‌رود!

2 ❤️

2016-01-12 10:55:09 +0330 +0330

بازی Fallout 3 شامل چندین ایستگاه رادیویی است که در محیط بازی پراکنده شده‌اند. جالب است بدانید؛ اگر یکسری کارهای خاص انجام دهید(می‌توانید در گوگل جست‌و جو کنید!)، ایستگاه رادیوییِ «Galaxy News» به یک پیشگوی درجه یک تبدیل می‌شود! سیگنال رادیو را میتوانید در سقف برج Tenpenny، بالاترین منطقه اطراف پل شکسته Arefu و… تقویت کنید. اگر کمی شانس داشته باشید یکسری کد مورس و پیامِ عجیب دریافت می‌کنید که با سرهم کردن آن‌ها چنین جملات مرموزی ساخته می‌شود:

“ملکه امروز مرده است. جهان سوگوار است و ما همه استرالیایی هستیم. ۱۹ مارس ۲۰۱۴”

“من نمی‌توانم باور کنم که بریتنی، برنده جایزه اُسکار است! ۲۷ فوریه ۲۰۲۳”

شایان ذکر است؛ که خودِ شرکت Bethesda وجود ایستگاه رادیوییِ پیشگو را انکار می‌کند!

1 ❤️

2016-01-12 11:11:14 +0330 +0330
نقل از: آق جوکر موضوعات مرموز که در دنیای واقعی اتفاق میافته رو خیلی دوست دارم. از تاپیکت خیلی خوشم اومد.

.

خوش اومدی آق جوکر

به موضوعات مرموز دنیای واقعی علاقه داری سری به Deep Web بزن ببین چه خبره!!

0 ❤️

2016-01-12 11:28:27 +0330 +0330
نقل از: آق جوکر راستی کجا هست اصلا این deep web...

.

بیسو چار ساعت که از تأسیس این یکی گذش، یه تاپیک مفصّل در مورد Deep-Web هم میزنم. اون خودش پردازش جداگونه میطلبه.

این سه تا لینکو ببینی تقریباً همه چیز دسگیرت میشه↓

لینک1 - لینک2 - لینک3

اگه هوس کردی واردش بشی، مرورگر T-O-R نصب کن.

0 ❤️

2016-01-12 11:31:32 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

سال ۱۹۹۶، بازی‌ای با نام Lavender Town Syndrome (سندروم شهر استخدوس) برای اولین بار در ژاپن انتشار یافت... که در کمال بهت و حیرت باعث صدها خودکشی بین کودکان و نوجوانانِ ۷ تا ۱۲ سال شد!

غالب نوجوان‌ها خود را از یک مکان مرتفع پرت کردند اما موارد عجیبی هم مانند قطع کردن اندامِ بدن با ارّه، حلق‌آویز کردن، فروکردن سر در داخل فرِ داغ و… مشاهده شد. در این بین، کودکانی هم بودند که از حوادث نجات یافتند ولی هر وقت درباره دلیل کارشان از آن‌ها سؤال می‌شد، فقط جیغ می‌زدند!!

پس از مدت کوتاهی تعداد زیادی (حدود ۲۰۰ کودک) خودکشی کردند و حتی شایعاتی مبنی بر شیطانی بودنِ بازی شکل گرفت! بعدها مشخص شد که در پیش‌زمینه بازی یک موسیقی دلخراش با فرکانس‌هایی کاملاً خاص پخش می‌شود که گوشِ کودکان و نوجوانان قادر به دریافت آن‌ها نیست و در نتیجه باعث ایجاد احساس پرخاشگری می‌شود. قبل از انتشار بازی به سایر کشورها، موسیقیِ دیگری با فرکانس‌های معمولی جایگزین موسیقیِ اصلی شد.

هنوز هم هستن کسانی که برای اختلالاتی که موزیک این بازی روی مغزشون گذاشته، در مراکز روانی بستری‌ موندن.

این موزیک فراتخماتیک رو اینجا آپ کردم...

دانلود↓

https://up.shahvani.com/uploads/lskrc9lq.mp3

فقط اخطار میدم بیشتر از دو سه بار گوش ندین که خطرناکه! چون یه سری فرکانسای صوتی بالا و پالس‌های خفنی به مغز میده که آسیب میزنه.

ولی من که حال کردم باهاش ?

واقعا موزیک گوشخراشی بود … تاپیک خوبیه جناب حشر ادامه بده

2 ❤️

2016-01-12 11:34:32 +0330 +0330

الکی جوسازی نکنید برای اون موزیکه!!من باهاش جلق هم زدم!!!اینایی که خودکشی کردن،خیلی سوسول بودن ? (wanking)

3 ❤️

2016-01-12 11:36:26 +0330 +0330
نقل از: طغرل100 الکی جوسازی نکنید برای اون موزیکه!!من باهاش جلق هم زدم!!!اینایی که خودکشی کردن،خیلی سوسول بودن ? (wanking)

ههههه خل ?

0 ❤️

2016-01-12 11:37:22 +0330 +0330

این شکلکا چقد مسخره ن کی درس میشن اخه؟؟؟

1 ❤️

2016-01-12 11:42:29 +0330 +0330

حتما بازی Minecraft را می‌شناسید؛ دنیایی ساده که با چینش مکعب‌ها و ذهن خلاقِ شما شکل می‌گیرد. برخی از بازیکنان ادعا کرده‌اند که وقتی در حال کندوکاو در محیط بوده‌اند متوجه وجود یک موجود مرموز به نام «Herobrine» شده‌اند. او لباس‌های شخصیت پیش‌فرض را پوشیده و چشمانِ سفیدی دارد و حتی در بعضی مواقع پرواز می‌کند. گمان‌های زیادی درباره‌یِ هیروبراین زده شده؛ بعضی‌ها می‌گویند تجلیِ روح مرحوم «Notch»، برادر خالقِ بازی است و بعضی می‌گویند یک شوخیِ بی‌مزه از سوی سازندگان می‌باشد!

تیم موجنگ (تیم سازنده بازی) وجود این چشم سفیدِ مخوف را تکذیب کردند!

جالب اینجاس همیشه هم تکذیب میکنن کسکشا!! (party)

3 ❤️

2016-01-12 11:46:15 +0330 +0330
نقل از: icy_girl این شکلکا چقد مسخره ن کی درس میشن اخه؟؟؟

.

یه چن بار دیگه قربون صدقه حاجی بری فک کنم یه مددی بکنه! (party) ?

0 ❤️

2016-01-12 11:54:38 +0330 +0330
نقل از: icy_girl این شکلکا چقد مسخره ن کی درس میشن اخه؟؟؟

.

یه چن بار دیگه قربون صدقه حاجی بری فک کنم یه مددی بکنه! (party) ?

به چشم خواهر برادری بود وللااا هههه حاجی به دخترا حسی نداره ;)

کلا خنثی هستن ایشون خخخ
0 ❤️

2016-01-12 12:06:29 +0330 +0330
نقل از: JaSoN.ViN داداش دمت گرم تایپیک عالی هس

بیشتر از The Elders Scrolls 3: Morrowind خوشم اومد

راستی داداش ببخشید اینجا میپرسم

یه تایپیکی بود داستان واقعی جن و ارواح میذاشت

چیشد دیگه پست نمیذاره

.

ممنون از لطفت

اون تاپیک مال کاربر زئوس بود فک کنم، خعلی وخته دیگه نمیاد.

0 ❤️

2016-01-12 12:17:27 +0330 +0330

بازی Berzerk در سال ۱۹۸۰ تولید شد. شما کنترل یک مردِ چوبی سبز را دارید و مجهز به یک اسلحه لیزری هستید که باید با آن ربات‌ها را منفجر کنید و از مسیرهای پرُپیچ و خم به سلامت بگذرید، به همین سادگی! ولی آیا می‌دانید همین بازیِ ساده، دو نفر را کشته است؟ اولین شخص، فردی به نام Jeff Dailey است که پس از اولین تجربه‌اش در سال ۱۹۸۱ فوت می‌کند و دومین نفر هم که Peter Burkowski نام دارد پس از ۱۵ دقیقه بازی و کسب بهترین نمره، در سال ۱۹۸۲ می‌میرد.

دکتر، دلیل هر دو مرگ را هیجان زیاد مشخص کرده است.

1 ❤️

2016-01-13 07:57:12 +0330 +0330

لایک بیشتر بذار

من با اون موزیک پست اول خیلی حال کردم یه کم شهوتیم کرد ?

0 ❤️

2016-01-16 22:37:45 +0330 +0330

تو هنگم فعلا!:S:S:S
(اون شکلک confuse چرا نیس؟! Foolishم نیس که…اینارو میخوام چیکار آخه؟!!:( کلا حال شکلکا خوب نیس ? )

آهنگ پست اول اعصابمو خط خطی کرد…خصوصا این که از قبل با خوندن توضیحاتش فالو منفی شده بودم! :|

یه زمانی منم خوره ی بازیای پلی استیشن بودم…خودشم تو سنین حساس! الان که بش فک میکنم استرس همه ی وجودمو میگیره…واقعا جو مزخرفیه:"""(((

0 ❤️

2016-01-16 22:54:15 +0330 +0330
unknown.boy95:

لایک بیشتر بذار

من با اون موزیک پست اول خیلی حال کردم یه کم شهوتیم کرد ?

.

آره گذشته از اصل قضیه، زنه یه جورای لوندی میخونه دهن سرویس حشرآدم میزنه بالا (party)

ادامه میدم، مطلب بعدی به زودی بارگزاری میشود.

Humanity defender shiva:

تو هنگم فعلا!:S:S:S (اون شکلک confuse چرا نیس؟! Foolishم نیس که…اینارو میخوام چیکار آخه؟!!:( کلا حال شکلکا خوب نیس ? )

آهنگ پست اول اعصابمو خط خطی کرد…خصوصا این که از قبل با خوندن توضیحاتش فالو منفی شده بودم! :|

یه زمانی منم خوره ی بازیای پلی استیشن بودم…خودشم تو سنین حساس! الان که بش فک میکنم استرس همه ی وجودمو میگیره…واقعا جو مزخرفیه:"""(((

.

تازه هنو مونده تا عمق مغزت رسوخ کنه ?

فردا وقتی سر جلسه امتحان نشسی دیدی عین آونگ تو مغزت تکرار میشه نی-نای-نای-نی♪ نی-نای-نای-نی♪ نی-نای-نای-نی♪ نی-نای-نای-نی♪ نی-نای-نای-نی♪ نی-نای-نای-نی♪ نی-نای-نای-نی♪ اونموقه به جمع قربانیان مقطعی سندروم شهر استوخدوس میپیوندی (party)

0 ❤️

2016-01-16 23:07:49 +0330 +0330

اکسید آرسنیک تو حلقت ? !

عب نداره…ولی دنیا گرده ها،لامصب بدم میچرخه،حافظه ی منم از وقتی با سوسمارا میپرم عجیــــــــب قوی شده! ?

خخخخخخخخخ…ولی نی نای نای نی؟؟!!! 🙄
چقد با این رقصیدی؟!!! ?

عاغا من اگه فردا 20خالص نگیرم اسمم شیوا نیس!
حالا ببین! ?

1 ❤️

2016-01-16 23:22:06 +0330 +0330
نقل از: Humanity defender shiva اکسید آرسنیک تو حلقت ? !

عب نداره…ولی دنیا گرده ها،لامصب بدم میچرخه،حافظه ی منم از وقتی با سوسمارا میپرم عجیــــــــب قوی شده! ?

چقد با این رقصیدی؟!!! ?

حالا ببین! ?

.

چن بار دیگه آهنگشو تا عاخر گوش کنی واست عادی میشه از مخت میکشه بیرون، امتحان کن...

ووژدانن دلسوزانه میگم، اگه اینکارو نکنی تا چن روز اندرون گوش و حلق و بینیت با ریتم یه نواخ یورتمه میره، شبا تا صبم فقط کابوس میبینی!

(یادت نره هر چن بارشو با هندزفری گوش کنی فقط :) )

0 ❤️

2016-01-16 23:34:54 +0330 +0330

چقد با این رقصیدی؟!!! ?

حالا ببین! ?

.

چن بار دیگه آهنگشو تا عاخر گوش کنی واست عادی میشه از مخت میکشه بیرون، امتحان کن...

ووژدانن دلسوزانه میگم، اگه اینکارو نکنی تا چن روز اندرون گوش و حلق و بینیت با ریتم یه نواخ یورتمه میره، شبا تا صبم فقط کابوس میبینی!

(یادت نره هر چن بارشو با هندزفری گوش کنی فقط :) )

دلسوزیِ تو جُک ساله اگه واقعی باشه…برو خودتو اسکل کن!P:

0 ❤️

2016-01-17 05:44:54 +0330 +0330

چقد با این رقصیدی؟!!! ?

حالا ببین! ?

ما هم انتظار نداریم 20 بگیری زیادبه خودت سخت نگیر ?

0 ❤️

2016-01-17 09:01:20 +0330 +0330
Golpesar51: زیادی بهش پر و بال بهش دادین بابا. کسی که میره گیمای سبک Horror و زیر مجموعه هاشو بازی میکنه خب طبیعیه که یه همچین اتفاقی هم بیوفته.
.

هیشکودوم گیما سبک Horror نبود گلپسر!

0 ❤️

2016-02-22 16:54:33 +0330 +0330

برای تماشای کلیپ انجام بازی snake که توسط هوش مصنوعی اجرا می شود،اینجا را بفشارید.

0 ❤️

2016-03-08 15:17:55 +0330 +0330

اگر موزیک یا آلبوم خاصی از یک بازی(هرنوع بازی که مدنظرتان باشد) را پسندیده اید و دوست دارید که آن را داشته باشید،می توانید به اینجا بروید و به جست و جوی آن بپردازید.این تارنما روزانه آپدیت می شود و بازی های جدیدتر به آن افزوده می شود.

0 ❤️

2016-04-03 16:16:42 +0430 +0430
نقل از: ali.shahvani1374

بَه بَه ایول به تاپیکت داداش..!! خیلیییی حال کردم، من خودم بازی سازم، اصن عاششق این پنهون کاریا و رمز و رموزام، تو بازیامم میذارم یکی دوتاشو، جوری که ممکنه اصن بازیکن باهاش برخورد نکنه، اگرم کسی فوزول باشه تو بازی خیلی بگرده میفهمه :-) خیلی حال میده... بابت تاپیک دمت گرم

_

لطف داری دادا ?

مایل بودی بگو چی چی کاشتی بهره ببریم...

0 ❤️

2016-04-04 14:11:07 +0430 +0430

آقا دمت گرم واسه آهنگ **Lavender Town Syndrome
از skrillex **اومدم رو این آهنگه قشنگ یه ریست کردم مغزمو… (clap) ✋ (inlove) (dash)

0 ❤️

2016-05-23 03:02:46 +0430 +0430

داش اسی این روان ما همین الان نصفش تعطیله ببینم میتونی نصف باقیمونده رو هم شما زحمتش رو بکشی و یه زنجیری تحویل ننه بدبختمون بدی، تصمیم گرفتم یه نامه ای، وصیت نامه ای بنویسم که اگر بلایی سر من اومد سرراست بیان سراغ شما، خلاصه حواست باشه
از شوخی گذشته همه تایپیک هات تک و منحصر بفرده خسته نباشی

0 ❤️

2016-05-24 14:15:14 +0430 +0430
0 ❤️

2016-05-24 14:22:21 +0430 +0430
0 ❤️

2016-05-24 15:01:20 +0430 +0430

قربانی های این آهنگه که گذاشتی بچه های کم سن (زیر12 سال) بودن و مرگشون هم خیلی عجیب غریب بوده…
مثلا از پنجره پریدن بیرون یا سرشون رو کردن تو فر داغ
دلیلشم متن آهنگه که داره به طور نا محسوس به خودکشی دعوتشون میکنه
تو توضیحات بازی ذکر شده که نیمه شب و در اتاق کاملا تاریک و با هدفون گوش داده بشه
بعد هی میگی برو به سمت نور و از این حرفا… موسیقیشم تاثیر رو بیشتر میکنه
خب تو اون اتاق تاریک نور رو فقط از پنجره میدیدن یا فر داغی که روشن تر از بقیه جاها بوده… اینطوری با یه هیپنوتیزم بچه ها رو به کشتن میداده
سازندش هم ژاپنی بوده

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «