چرا max ناراحت شد؟

1391/01/15

راستش دیروز یه نظر دیدم که بهم برخورد. من قبل از اینکه داستان بخونم، نظرات رو می خونم، اگه max نظر داده باشه می خونم چون به نظرم میاد ارزش خوندن داشته باشه. اما توی یک داستان به نام خواهرم فرزانه max ناراحت شده بود و گفته بود سکس با محارم تو ایران وجود نداشته، نظر بالا و پایین رو که خوندم فهمیدم max از چی ناراحته . البته حق هم داره. اون دوستی که در مورد کمبوجیه گفته بود، درست میگه. کمبوجیه قبل از حمله به مصر بردیا رو کشت؛ با آتوسا (بعد ها آتوسا زن دوم داریوش بزرگ شد و خشایار از اونه) و رکسانا که خواهرهاش بودن هم ازدواج کرد. این رسم رو کمبوجیه از عیلامیان تقلید کرد و البته به شدت موبدان باهاش مخالفت کردن. قصد اصلی کمبوجیه جلوگیری از داعیه تاج و تخت بود و هیچ وقت با خواهرانش نخوابید. این مطلب رو من از کتاب سرزمین جاوید نوشته ی پروفسور روزنفلد و گیرشمن و ترجمه زنده یاد ذبیح اله منصوری آوردم. بیشترین میزان هم خوابی با محارم توی مصر باستان و البته بومیان استرالیا و آمریکا(سرخ پوستان) بوده. من نمی دونم چه قصدی از تخریب ایران پیش از اسلام از سوی بعضی ها دنبال میشه، همه می دونیم که تمام اعتبار ایران مال قبل از اسلام هست و اگرچه بعد از اسلام هم چندتا دانشمند داشتیم اما ایران بعد از اسلام در واقع مثل ماه بود که با نور خورشید که همون ایران باستان بود تا مدتی فروغ گرفت و درخشید و بعد خاموش شد. راستی دوستمون گفته بود که فامیلی بودن صرع در ایران یا به قول فرنگی ها epilepsy ازدواج های فامیلی در ایران بوده، من چندتا از صرع های فامیلی رو این زیر واستون لیست می کنم که سخیف بودن نظر این دوستمون آشکار شه.
1.جهش در CHRNA4 روی کروموزوم شماره 20 که توی خانواده های استرالیایی بیشتر از همه جای دنیاست.
2.ژن CSTB که بیشتر از همه تو فنلاند هست.
3.ژن EPM2A که توی اروپای جنوبی هست.
ملاحظه می کنید که هیچ ربطی به پراکندگی جغرافیایی-تاریخی زنا با محارم نداره.
عمده صرع های دیگه هم معمولا به دلیل اختلالات نموی یا developmental به وجود میاد.

814 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-01-17 15:39:52 +0330 +0330

خوب و دقیق بود. ممنونم

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «