نقدی بر باندبازی قسمت داستانا

1397/04/30

پیرو بحث دیسلایکهای فیک که اخیراً صورت گرف و بحث آشنای دیگری که گاهاً از آن با اصطلاح “باندبازی” (به شخصه ترجی میدم بگم “گروهک‌بازی”) در قسمت داستان یاد میشود برآن شدیم که تاپیکی مجزا در تجزیه تحلیل این معضل ایجاد شود. هم به‌عنوان نظر شخصی خودم و هم نظراتی که دیگران در راستای انتقاد به این موضو مطرح نمودن، به‌ هر روی هراونچه در این زمینه تاکنون مطرح شده، به صورت یکدس و جعمبندی‌شده اینجا قرار میگیرد و هرگونه قضاوت واگذار میشود.

اینجا با شواهد امر واکاوی میشود که وختی گفته میشود “باندبازی” دقیقاً چه چیزی مد نظر است.

برخی از اعتراضات آشنا که بارها به روند مورد بحث مطرح شده، بدین شرح است:

• گفته میشود که بسیار دیده شده برخی صرفاً طبق شناخ از نام فلان نویسنده، به محض انتشار داستانش، نخونده لایک میدن و بعد میرن سراغ خوندن. گواه آن بسیاری از کامنتا با شرح «نخونده لایک تقدیمت» هس که بارها دیده شده و کمتر کسی در شهوانی‌ست که با چنین کامنتایی در قسمت داستانها برخورد نداشته باشد. این روال بی‌تردید مورد احجاف در حق سایر نویسندگان گمنام سایت است که ممکن است داستانشان کیفیت لازم را داشته باشد ولی آنچنان که باید در لیست ماهانه‌ی داستانا مورد توجه قرار نگیرد. منصفانه‌س که ملاکِ لایک و دیسلایک، قوت و ضعف خود داستان باشد نه فقط نام نویسنده‌ و پیشینه‌اش.
  • معضل دیگر؛ فضای زیر برخی داستانهاس که گاهی تبدیل میشود به آلاچیق دورهمی و گپ و گفتگو و چاق‌سلامتی و خوش و بش. طوری که حجم اینجور کامنتا میشه بیشتر از نظرات درمورد محتوای داستان. واضح است چنین فضایی زیر داستان، نه فقط برای کاربرانی که خارج از اون جو دوستانه‌ قرار دارن کوچیکترین جذابیتی ندارد، بلکه موجب میشود رغبتی برای ابراز نظر از سوی کاربران دیگر درمورد داستان ایجاد نشود. بهرحال شایان ذکر است منظور از عبارت «نظر شما چیه» که در فیلد کامنت زیر داستانهاس، نظر درمورد «داستان» است. جهت احترام به کاربران میتوان گپ‌های دوستانه را به تاپیکهای تالار کافه‌ی شهوانی انتقال داد و اونجا هرچقد لازم بود دورهم چاق‌سلامتی و بگو‌بخن راه انداخ و از فضای دوستانه در جای مناسب شهوانی لذت برد.
  • مسله‌ای دیگری نیز مطرح است و آن احساس وظیفه‌‌ی برخی دوستداران نویسندگان برای وکیل‌مدافع شدن است در قبال هر نقدی که زیر داستان مطرح میشود. گاهی به داستانی از نویسنده‌‌‌ای نام‌آشنا انتقادی وارد میشود، ولی پیش از آن‌که خود نویسنده پاسخ دهد، حمله از سوی هوادارانش صورت میگیرد و کاربر بدبخ که اونجا نقد کرده، از شونصد جهت با واکنش‌های احساسی مورد عنایت قرار داده میشود! لطفاً اجازه دهید اگر نقدی به داستان وارد میشود، خود نویسنده پاسخگو باشد تا فضا متشنج نشود. درضم فراموش نشود که هیچ داستان یا نویسنده‌ای در مقام مقدس نیس که اجازه‌ی ایراد گرفتن به آن نباشد.

تا اینجا مواردی بوده که جسته‌گریخته از طرف برخی کاربران چه در قسمت داستان، چه انجمن، چه مستقیم و چه غیرمستقیم بهش اشاره‌هایی شده. اگه فک میکنید موردی هس که از قلم افتاده، میتوانید ذکر نمایید و درموردش توضی بدید. اینجا نیازی به تعارف و رودرباسی نداریم ولی دلیلی برای توهین هم نیس.

در ادامه شواهد مستقیمی که به باندبازی مشکوک است ذکر میشود.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-07-24 07:00:07 +0430 +0430
نقل از: Jujueghadimi من با این بخش که فرمودین (معضل دیگر؛ فضای زیر برخی داستانهاس که گاهی تبدیل میشود به آلاچیق دورهمی و گپ و گفتگو و چاق‌سلامتی و خوش و بش. طوری که حجم اینجور کامنتا میشه بیشتر از نظرات درمورد محتوای داستان. واضح است چنین فضایی زیر داستان، نه فقط برای کاربرانی که خارج از اون جو دوستانه‌ قرار دارن کوچیکترین جذابیتی ندارد، بلکه موجب میشود رغبتی برای ابراز نظر از سوی کاربران دیگر درمورد داستان ایجاد نشود.) به شدت موافقم و بارها شده با اینکه از داستان خوشم اومده رقبت نکردم کامنت بدم

ابراز نظر صادقانه‌ت درمورد همینم به حد کافی ارزشمند هس.
1 ❤️

2018-07-24 09:41:12 +0430 +0430

حسام دلم برات میسوزه چی میخواستی و چی شد

0 ❤️

2018-07-24 09:58:47 +0430 +0430
نقل از: fjd2000 حسام دلم برات میسوزه چی میخواستی و چی شد

دلت برا اونایی بسوزه که با این روال در قسمت داستان متضرر خواهن شد.

1 ❤️

2018-07-24 20:55:15 +0430 +0430
نقل از: amiramin89
نقل از: کیر ابن آدم
نقل از: amiramin89 مقدمه : پارسال تاپیک هایی زدم که تحملش برای جو افراط گرایانه ی شهوانی ( که دقیقا نقطه مقابل افراط جامعه هست) سخت بود . بازش میکنم :

تو جامعه ی ایرانی در مورد مسائل جنسیتی چیزایی مثل همجنس گرایی ، اروتیک نویسی ، فتیش ، گرایش های خاص و این قبیل حوزه ها تابو بوده و هست . مثلا همجنس گرایان عزیز و محترم سعی میکنن تا حد ممکن کسی متوجه این گرایش اونا نشه . حتی خانواده شون یا دوستای نزدیک شون . تحت فشار و محدودیت های تحمیل شده از طرف جامعه و فرهنگ نیمه سنتی ایران هستن .

شهوانی ( آگاهانه یا نا آگانه ، با قصد مثبت یا منفی ) تبدیل به محلی شده که این جور افراد ( همجنس گرایان ، اروتیک نویسها ، دخترایی که از سکس به صورت آزادانه لذت میبرن و امیال جنسی شونو سرکوب یا مخفی نمیکنن و … ) بتونن راحت تر از اجتماع های دیگه خودشونو بروز بدن و همفکری کنن و در بحثا شرکت کنن .

ولی متاسفانه این جو انقد غلیظ و شدید شده که تو شهوانی میبینیم که برعکس جاهای دیگه ، افراد با گرایش جنسی معمولی ( دگرجنس گراها ) دچار محرومیت و محدودیت و منفوریت و فشار و تحمیل هایی شدن که همجنسگراها یا افراد دارای گرایشات جنسی به جز دگرجنس گرایی تو جامعه مجبور به تحملش شدن . خلاصه که تو جامعه ، همجنسگراها و دوجنسگراها و ترنسها تحت فشار و تهمت و توهینن و اقلیت محسوب میشن ، تو شهوانی دگرجنس گراها دچار اینا هستن .

با این حرف شما کاملا مخالفم. رابطه علت و معلولی که به وجود آوردید صرفا به خاطر اینه که میخواید شخص خاصی که سامی باشه رو بکوبید. شاید 4 نفر آدم بی تجربه بگن اوه اوه طرف راس میگه ولی یه نفر که این کارس با این توجیهات کیری خر نمیشه.

هنوز حرفام تموم نشده حاجی . دیشب حال نداشتم ادامه بدم . الان مینویسم

اول در مورد این سفسطه که میگن کسی که داستانا رو نخونده یا کم خونده و کامل در جریان دیسلایک و فیک و اینا نیست ، چرا میاد اطهار نظر میکنه ، توضیح میدم . این برچسب هم به من زده شد هم به اسکلت هم جک هم مانی و هر کس دیگه که اومد . یا به تاریخ ساخت اکانتش گیر دادن یا به این که کامل در جریان نیست !! جالبه که طرف در مورد من گفته کسی که چند ماه تو جو داستان و حتی خود انجمن نبوده ، اومده نظر میده . خوبه که اینا آمار ما رو هر روز میان میگیرن و دارن ? ? ?

خب ، قضیه اینه که من یا اسکلت یا هر کس دیگه ای بحث مون در مورد درست بودن یا نبودن فرضیه ی فیک بودن دیسلایک ها و لایک ها زیر داستانا نیست . حرفمون به واکنش های تند و بچگانه ی این گروهک نویسنده نماس که کوچک ترین انتقاد یا بحثی رو تحمل نمیکنن و به صورت گنگ بنگ میریزن سر طرف مقابل و آخرشم چیزی مثل تند بودن لحن یا تاریخ اکانت یا ... رو بهونه میکنن که اصل قضیه فراموش شه .

جالبه که اول در مورد دیسلایک و فیک بودن دیسلایک ها بحث میشد ولی آخرش با گرفتن سوتی (البته از نظر خودشون) از اسکلت و جک تو تاپیک به ارگاسم رسیدن !! انگار هدف از تاپیک زدن ، رو کردن دست این دو نفر و بقیه بوده !!

گروهکی که چاق سلامتی ها و خوش و بش کردن ها و خاله زنک بازیاشون زیر داستاناشون و این که نخونده لایک و نخونده قلب و نخونده فلان مینویسن ، باعث فراری شدن بعضی کاربرا از نظر دادن میشه . این کاراشون ظاهرا تقلیدی ناشیانه از جمع شدن های نویسنده های واقعی تو کافه های هنرمندانه که مثلا 5 نفری دور میز میشینن و شعر میخونن و بعدش با هم شوخی میکنن و حال و احوال میپرسن !! (اگه کسی بگه این کلمه ی خاله زنک ، سکسیسته ، باید بگم که خب در عوض اصطلاحاتی مثل آقا گرگه و آقا دزده داریم که سکسیسته ولی چون مَثَل بوده و از قدیم رایج بوده و همیشه هم گفته شده که در مثل ، مناقشه نیست ، خودم به شخصه ناراحت نمیشم و نمیگم که چرا خانم دزده و خانم گرگه نداریم و همیشه گرگا و دزدا آقا هستن)

برادر حرفای شما هیچ منطقی توش نیس. فقط تخریبه. منم در مورد تاپیک خرف نمیزنم. در مورد استدلال غلط شما حرف میزنم. از مغلطه گفتی که نباید مغالطه کرد. اگر حرف شما سفسطه و مغلطه نیست پس چیه؟ علی ای خال با توجه به سابقه ای که از شما به دست آورم و میدونم با یکی از نویسنگان مشکی دارین، به جرات میتونم بگم تمام اینها براتون حکم عقده گشایی داره.

خب این صرفا نظر شماس که حرفای من تخریبه .

بعد من بالاخره با کی مشکل دارم ؟ هر بار اسم یکی رو میارید ?

راستی خوب شد قضیه ی سابقه ی من رو از بایگانی درآوردید و مطالعه کردید !! اتفاقا من تمام این حرفا رو زدم که الان بگم که تنها کسایی که مخاطب من هستند و ازشون گله دارم ، اسکلت حشری و جک اسپارو هستن .

چرا ؟ چون دقیقا برخوردی که الان از طرف باند ولایت با این دو نفر شده ، پارسال ( یا دو سال پیش ) با من و ارثلس و جوکر و صدرا و بقیه شد . اون موقع اسکلت و جک گفتن تقصیر شماس و شما تند رفتید و منصف باشید . حالا سر خودشون اومده و تازه دارن متوجه میشن ما چی میگفتیم و کی به کی بوده .

حسام و مانی ، رفیقا یادتونه به خاطر شما دو نفر قضیه رو کژژژژژژژ ندادیم و من بی خیال شدم و ارثلس و صدرا بن شدن ؟ خب حالا تازه متوجه شدید که تاپیکای منم مشکل نداشته . مشکل از کم تحمل بودن (یا کلا عدم تحمل) و جنبه نداشتن و برخورد ضربتی با نظر مخالف بوده . مثل الان

ینی شما بعد دوسال اومدی بگی "یادته اونروز اذیتم کردی. حالام حقته" مگه مهد کودکه که این مسخره بازیا رو توش راه انداختی؟ اسکلت مخاطبته؟ تو که داری فقط به سامی و اینا متلک میگی؟ معلومه با خودت چن چندی؟ تا جایی که من اطلاع دارم ادمین فقط به خاطر توهین اکانتا رو بن یا حذف میکنه.

کلا دچار سو تفاهم و توهم شدی . توصیه میکنم با دقت پستامو بخونی ! اگه قرار بود حرف دو سال پیشو بزنم ، در جواب اسکلت تو همین صفحه نمیگفتم که موضوع بن شدنا و گذشته رو باز نمیکنم که موضوع تاپیک منحرف نشه !!! درسته ؟

حالا این که از حرفای من بچه بازی و مهد کودک و اینا رو برداشت کردی ، به خودت مربوطه . من مسئول حرفی هستم که زدم نه مسئول برداشت شما و بقیه

البته به اینم گیر نمیدم که این پستت صرفا حمله به شخصیت من بود و ارزش دیگه ای نداش

من از اولشم گفتم مشکلم با خزعبالت شماست.شما مدعی هستی باید جنبه داشت. باید انتقاد رو پذیرفت. خیلیم شیک و مجلسی ملتو نقد میکنی که "آی مردم چرا جنبه انتقاد ندارین؟" اگه قرار بود حرف دوسال پیشو بزنی؟ داری که حرف دو سال پیشو میزنی دیگه چرا سر ما منت میزاری؟ خوبه الان من بیام بگم (با عرض معذرت) مادر یه نفرو گاییدم. بعدم بگم شما مسئول برداشت خودتی منم مسئول حرفی که زدم؟ اگه برات مهم نیس که چه برداشتی از حرفت میشه دچرا حرف میزینی اصن؟ بازم میپرسم، معلومع با خودت چن چندی؟

بیا اینم یه نمونه از شوت زدن 🙄 الان موضوع رو با تکیه به ادبیات دبستان باز میکنم . من یه بار در مورد گذشته حرف زدم و گفتم دیگه نمیزنم. حالا خوب ببین : وقتی از فعل "دارم حرف میزنم" استفاده میکنیم ، یعنی در حال حرف زدن هستم . از زمانی در گذشته حرف زدن رو شروع کردم و هنوزم در حال حرف زدن در مورد اون موضوع هستم !!! میشه مضارع استمراری !!!

ولی من چکار کردم ؟ یه بار حرف زدم و دیگه ادامه ندادم !! فعل "حرف زدم" یعنی در زمان گذشته حرف زدم و دیگه حرف زدن رو ادامه ندادم . میشه فعل ماضی ساده !!!

حالا این که اینا چه ربطی به منت گذاشتن داشت ، مثل ربط شومبول فرنود و لباسشوییه !!!

در مورد برداشت ها از جمله ی مادر فلانی رو گاییدم ، واقعا خیلی به جا حرف زدی . ببین از این جمله میشه دو تا برداشت کرد :

اولی اینه که به اون فلانی فحش مادر و ناموسی دادی که خب واقعیت همینه .

برداشت دوم اینه که بیایم شلوغ کنیم و بگیم آی مردم کیر ابن آدم رفته مادر یکی رو کرده . پس زنای محصنه کرده و باید سنگسار شه . بعد بریم برات تاپیک بزنیم و خواستار محاکمه و اعدامت شیم !!!

این برداشت دوم همون برداشت مسخره و عجیب و داغون و احساسی و از روی توهمیه که بعضی کاربرا دارن !

باو تو کلا رد دادی…

1 ❤️

2018-08-02 22:09:55 +0430 +0430
نقل از: shervin190 من واقعا نمیدونم اینکه یک عده بیکار برمیدارن داستانی عاشقانه یا اجتماعی از توی اینترنت به نام خودشون تو سایت میذارن دنبال چی هستن؟ لایک ؟ یا گول زدن خودشون؟ یک باندی هست همونجور که دوستان توی این تاپیک گفتن فکر میکنن نویسنده هستند تو دنیای واقعی احتمالا سوپر شهرداری یا عمله هستند شایدم تو قسمت بازیافت کار میکنن. یک گوشی موبایل دارند احتمالا اون هم پیدا کردند یا دزدیدن اومدن داستان های دیگران رو کپی میکنن میذارن تو سایت اعضای اون باند هم میرن زیرش لایک میکنن به به و چه چه و جالبه نقد هم میکنن. بابا جان تخم دارین من 20 تا جمله میگم شما در موردش داستان بنویس اگر همینطوری که اینجا کپی میکنی این داستان رو درآوردی اون وقت میگم داستانها رو خودت می نویسی. منظورم به اون اعضای باند هست که خودشون رو لو دادن.

لطف کن حرفی داری بدون مدرک نگو خانم یا اقایی شروین فکر نمیکنم انتقاد ما شامل کپی کردن بوده باشه یه زحمت هم بکش خودتو معرفی کن یا حداقل با اکانت اصلیت پست بزار درسته من از اون گروه نقد کرذم و ولی فکر نمیکنم جایی گفته باشیم کپی و سرقت ادبی کرده باشه کسی شمام چهار تا پست گذاشتی فقطم جهت ورود به این بحث حداقل با اکانت اصلی خودت میومدی که برای سایرین مشخص بشه مخاطب واقعیشون کیه،تو تاپیک قبل نظر دادی شما رو با من اشتباه گرفتن اگر نقدی داری شهامت داشته باش و خود اکانت اصلی و با مدرک حرف تو بزن درسته به طرف مقابل نقد دارم و بابتش دلیل اوردم اما اینکه شما پشت یه اکانت بیای و حرف بی سند و مدرک هم بزنی رو بر نمیتابم برای حرفت سندی داری ارایه بده وگرنه حرف باد هواس.

1 ❤️

2018-08-17 12:22:02 +0430 +0430

عرض ادب و احترام خدمت دوست و استاد گرامی. یکی از معدود کاربرانی که پستهاش هر چه قدر هم طولانی باشه چه موافق باشم چه مخالف بازم به طور کامل میخونم شما هستید. دلیل عمدش هم اینه که غیر مغرضانه صحلت میکنین.
باند بازی تو داستانها از اون زمانی که من یادم هست بود. اصل آشنایی من با شهوانی هم از داستان خوندن شروع شد. یه زمانی من هم پای داستانها کامنت میزاشتم و نظر میدادم و سعی میکردم در حرفام از محدوده ادب و انصاف خارج نشم. هر چه جلو تر میرفت آدمهای مریض بیشتری هم پای داستانها پیداشون میشد. اونقدر که خیلی از نویسنده های خوب و با استعداد و بی نظیر یا کلا دیگه اینجا ننوشتن و یا بعد یه خداحافظی با نامی جدید و سبکی متفاوت تر برگشتن.
یه چیزی رو که در طول این سالها یاد گرفتم این بود که اول به اسم نویسنده نگاه نکنم دوم کامنت نزارم که یه وقت چشمم به کامنت های دیگران نیوفته.
در مورد گروهک هایی هم که فرمودین باید عرض کنم واقعا حال به هم زن هستن و بدتر از وجودشون نوع عضو گیری شون بودش. اون زمانها که کامنت میزاشتم بارها شده بود که پیام خصوصی بهم میرسید که حاوی لینک داستان جدید نویسنده مورد نظرشون بود و در ادمش مینوشتن: “اگر فرصت خودن نددری حداقل یه لایک بکن. نامردا با ادمین دست به یکی شدن میخوان فلانی رو خراب کنن و ما باید با لایک کردن کمکش کنیم”
تا بوده همین بوده و همین خواهد موند. بهترین راه هم نخوندن کامنتها و نام نویسنده ها هست.
تو داستانها ۹۹ درصد مواقع با خوندن اولین پاراگراف میشه فهمید که داستان ارزش خوندن داره یا باید بریم سراع داستان بعدی.

2 ❤️

2018-08-17 13:08:44 +0430 +0430
نقل از: Ali Black عرض ادب و احترام خدمت دوست و استاد گرامی. یکی از معدود کاربرانی که پستهاش هر چه قدر هم طولانی باشه چه موافق باشم چه مخالف بازم به طور کامل میخونم شما هستید. دلیل عمدش هم اینه که غیر مغرضانه صحلت میکنین. باند بازی تو داستانها از اون زمانی که من یادم هست بود. اصل آشنایی من با شهوانی هم از داستان خوندن شروع شد. یه زمانی من هم پای داستانها کامنت میزاشتم و نظر میدادم و سعی میکردم در حرفام از محدوده ادب و انصاف خارج نشم. هر چه جلو تر میرفت آدمهای مریض بیشتری هم پای داستانها پیداشون میشد. اونقدر که خیلی از نویسنده های خوب و با استعداد و بی نظیر یا کلا دیگه اینجا ننوشتن و یا بعد یه خداحافظی با نامی جدید و سبکی متفاوت تر برگشتن. یه چیزی رو که در طول این سالها یاد گرفتم این بود که اول به اسم نویسنده نگاه نکنم دوم کامنت نزارم که یه وقت چشمم به کامنت های دیگران نیوفته. در مورد گروهک هایی هم که فرمودین باید عرض کنم واقعا حال به هم زن هستن و بدتر از وجودشون نوع عضو گیری شون بودش. اون زمانها که کامنت میزاشتم بارها شده بود که پیام خصوصی بهم میرسید که حاوی لینک داستان جدید نویسنده مورد نظرشون بود و در ادمش مینوشتن: "اگر فرصت خودن نددری حداقل یه لایک بکن. نامردا با ادمین دست به یکی شدن میخوان فلانی رو خراب کنن و ما باید با لایک کردن کمکش کنیم" تا بوده همین بوده و همین خواهد موند. بهترین راه هم نخوندن کامنتها و نام نویسنده ها هست. تو داستانها ۹۹ درصد مواقع با خوندن اولین پاراگراف میشه فهمید که داستان ارزش خوندن داره یا باید بریم سراع داستان بعدی.

دورود و سپاس از لطف شما دوست بزرگوار که همیشه شامل حال ما بوده و هس.
در راستای اونچه درمورد آدمای مریض به درستی فرمودید، دلم نیومد این نکته رو در تکمیلش اضافه نکنم که اینجا جامعه‌ی مجازی‌ست و به نظر میرسه عده‌ای مریض که واسه جبران کمبودهای زندگی واقعیشون بهش پناه میارن، تموم دلخوشی‌شون به شخصیت تخیلی‌‌ای‌ست که اینجا از خودشون ساختنو پرداختن. همین فک کنم به حد کافی گویاس که چقد اوضاشون وخیمه. درواقع بدبخ‌تر از اونی هسن که حتا بخوایم ذهنمونو بیش از این درگیرشون کنیم. بعید میدونم این مریضی قابل درمان هم باشه پس میذاریم دلشون به همین دنیای خیالی‌‌ خودشون خوش باشه. :)

2 ❤️

2018-08-17 16:34:28 +0430 +0430
نقل از: اسکلت حشری
نقل از: Ali Black عرض ادب و احترام خدمت دوست و استاد گرامی. یکی از معدود کاربرانی که پستهاش هر چه قدر هم طولانی باشه چه موافق باشم چه مخالف بازم به طور کامل میخونم شما هستید. دلیل عمدش هم اینه که غیر مغرضانه صحلت میکنین. باند بازی تو داستانها از اون زمانی که من یادم هست بود. اصل آشنایی من با شهوانی هم از داستان خوندن شروع شد. یه زمانی من هم پای داستانها کامنت میزاشتم و نظر میدادم و سعی میکردم در حرفام از محدوده ادب و انصاف خارج نشم. هر چه جلو تر میرفت آدمهای مریض بیشتری هم پای داستانها پیداشون میشد. اونقدر که خیلی از نویسنده های خوب و با استعداد و بی نظیر یا کلا دیگه اینجا ننوشتن و یا بعد یه خداحافظی با نامی جدید و سبکی متفاوت تر برگشتن. یه چیزی رو که در طول این سالها یاد گرفتم این بود که اول به اسم نویسنده نگاه نکنم دوم کامنت نزارم که یه وقت چشمم به کامنت های دیگران نیوفته. در مورد گروهک هایی هم که فرمودین باید عرض کنم واقعا حال به هم زن هستن و بدتر از وجودشون نوع عضو گیری شون بودش. اون زمانها که کامنت میزاشتم بارها شده بود که پیام خصوصی بهم میرسید که حاوی لینک داستان جدید نویسنده مورد نظرشون بود و در ادمش مینوشتن: "اگر فرصت خودن نددری حداقل یه لایک بکن. نامردا با ادمین دست به یکی شدن میخوان فلانی رو خراب کنن و ما باید با لایک کردن کمکش کنیم" تا بوده همین بوده و همین خواهد موند. بهترین راه هم نخوندن کامنتها و نام نویسنده ها هست. تو داستانها ۹۹ درصد مواقع با خوندن اولین پاراگراف میشه فهمید که داستان ارزش خوندن داره یا باید بریم سراع داستان بعدی.

در راستای اونچه درمورد آدمای مریض به درستی فرمودید، دلم نیومد این نکته رو در تکمیلش اضافه نکنم که اینجا جامعه‌ی مجازی‌ست و به نظر میرسه عده‌ای مریض که واسه جبران کمبودهای زندگی واقعیشون بهش پناه میارن، تموم دلخوشی‌شون به شخصیت تخیلی‌‌ای‌ست که اینجا از خودشون ساختنو پرداختن. همین فک کنم به حد کافی گویاس که چقد اوضاشون وخیمه. درواقع بدبخ‌تر از اونی هسن که حتا بخوایم ذهنمونو بیش از این درگیرشون کنیم. بعید میدونم این مریضی قابل درمان هم باشه پس میذاریم دلشون به همین دنیای خیالی‌‌ خودشون خوش باشه. :)

درود بر شما. دقیقا به بزرگترین معضل این سایت اشاره کردی. همین مریضا هستن که فضای اینجا رو اونقدر خراب کردن که خیلی ها رفتن.
واقعا از ما کاری ساخته نیست و ارزش درگیر کردن ذهن رو ندارن. در نتیجه بهترین رویه به نظر من اینه که کلا ندیده گرفته بشن. شاید با همین بی محلی دیدن ها بفهمن که مریض هشتن و به فکر درمان خودشون بیوفتن. دلخوشی شون به این دنیای مجازی وقتی که محل نزاشته بشه بهشون کم کم از بین میره و اگر خوش شانس باشن میفهمن کوقت درمانشون رسیده.

1 ❤️

2018-08-17 16:48:31 +0430 +0430

در مورد آدمای مرییض و مشکل دار کلا نباید حرف زد. همین بهشون انگیزه میده که درجه مریضیشو رو افزایش بدن… اینایی هم که این گوه بازیا رو توی داستانا در میارن همه مریضن. بهشون پر و بال ندید عزیزان

1 ❤️

2018-08-17 19:22:31 +0430 +0430

سلام به مرد دوست داشتنی سایت نظراتت همیشه پخته م متینه و حرفات جای بحثی نمیزاره.در سلامتی کامیل بی سر میبری هوووع

1 ❤️

2018-08-17 21:07:03 +0430 +0430
نقل از: jack.sparr0w

سلام به مرد دوست داشتنی سایت نظراتت همیشه پخته م متینه و حرفات جای بحثی نمیزاره.در سلامتی کامیل بی سر میبری هوووع

سلام و عرض ادب خدمت داداش گلم. خیلی مخلصم. من هر حرفی هم بزنم جسارت در محضر بزرگان هست و درس پس میدم در برابر شما و اسی و سایر بزرگوارایی که شاید خودشون صلاح ندونن اسمشون رو بیارم. سلام بهشون برسون.

2 ❤️

2018-08-19 00:12:19 +0430 +0430
نقل از: iraj.mirza
نقل از: اسکلت حشری

متاسفانه این مریضی عین ویروس میمونه پخش میشه و اذهان رو مسموم میکنه…
جای تاسف داره که خوبان سایت گرفتار ناقل این ویروس شدند…

ایرج میرزای گل متاسفانه اینجوریه ما سعی کردیم با بیان حقایق تلخ مشکلات داستانها و عواقبی که داره رو بیان کنیم که این روزهای تلخ رو در سایت نبینیم وگرنه نه من نه اسکلت خدای نکرده با کسی مشکلی نداشتیم و نداریم اما خودتون امروز شاهد چه جریانهایی هستید؟اعتماد و امنیت عده ای زیر سوال رفته قلب و باور عده ای شکسته که به این زودی ها ترمیم نمیشه و متاسفانه ممکنه عواقب خطرناک تر امنیتی براشون پیش بیاد اعتماد کورکورانه به کسی جدا از نادیده گرفتن حقایق و اسیب های روحی ممکنه بقیمت مسایل دیگه ای مثل لو رفتن حریم شخصی امنیتی و حتی زندان و… یک شخص تموم بشه.ای کاش دوستان عزیزی که امروز حس میکنن اعتماد و حریمشون مورد خیانت واقع شده اون روزها حداقل ده درصد در مورد درستی حرفهای ما که نه نویسنده بودیم و نه منافعی داشتیم و این عزیزان هم دوستان نزدیک ما بودن فکر می کردند

1 ❤️

2018-08-19 18:10:33 +0430 +0430
1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «