آولین و آخرین بحث دینی من😐

1401/02/25

با سلام و درود خدمت شما رفقای گل

واقعیتش چن وقته تو سایتم تاپیکایی که به مسائل اسلامی هستن زیاد میبینم و خلاصه اومدم خیلی راحت و با توجه به خود آیه های قرآن بگم که اصلا قرآن و اسلام ربطی به ما نداره
لطفا اگه میخواین نظر بدین حداقل تا آخر بخونین.

مدرک قرآنی که ثابت می کند اسلام نه برای ما ونه برای هیچ کشوری نیامده است ، جز عربستان👇
این نه توهین به پیغمبر است و نه بقران ، اگر ایرانی هستی و ادعا در عرب بودن داری یعنی کاسهء از آش داغتر هستی حقیقت را از کتاب فارسی خود بخوان دوست گرامی
چون عربی نمیدانی .
یک نفر خدمتی به ایران و ملت ایران کرد و کارهای قبلیش را جبران کرد که آن شخص دکتر قمشه‌ای بود و هست که قرآن فارسی را چاپ کرد
ولی متاسفانه چون حقیقت را روشن کرد ، رژیم چاپ مجدد را ممنوع کرد ،
( چون دیدند که باید بروند سراغ الاغ سواریشون و دیگر دکانی ندارند )
چرا ؟ مگر هر آنچه در کتاب قرآن بوده نگفته ؟ حقیقت تلخ است ؟
دوستان ، بخوانید و بدانید این گوشه ای از هزاران است یعنی مشت نمونه خروار ،
بدانید که هزارو چهارصد و پنجاه سال کلاه بر سرمان رفته ، فقط بدانید که محمد پیامبرِ ایران و دیگر کشورهای جهان نیست ، فقط و فقط عربستان .
ﺍﮔﺮ ﻗﺮﺁﻥ را ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﮐﻪ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ خدا ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﺍﺑﻦ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺭﺳﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺳﺖ . ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ بر اساس گفته ﺍﻟﻠﻪ ما ایرانیها و دیگر کشور ها بجز عربستان ﺑﺎﯾﺪ ﺯﺭﺗﺸﺘﯽ بمانیم و دیگر کشور ها به آیین خود ، یهود و عیسی و… باقی بمانند .
ﺍﯾﻦ گفتهء آشکار ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺟﺎﯼ ﻫﯿﭻ تردیدی ﻧﺒﺎﺷﺪ : ﮐﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺎ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﻣﺤﻤﺪ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﮐﻪ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺍﺳﺖ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ .
ﺩﺭ زیر ﺁﯾﻪ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻥ با آدرس ﺑﺮﺍی شما آورده شده تا باور کنید👇👇👇
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ، ﺁﯾﻪ 4
ﻭَﻣَﺎ ﺃَﺭْﺳَﻠْﻨَﺎ ﻣِﻦ ﺭَّﺳُﻮﻝٍ ﺇِﻟَّﺎ ﺑِﻠِﺴَﺎﻥِ ﻗَﻮْﻣِﻪِ ﻟِﻴُﺒَﻴِّﻦَ ﻟَﻬُﻢْ ۖ ﻓَﻴُﻀِﻞُّ ﺍﻟﻠَّـﻪُ ﻣَﻦ ﻳَﺸَﺎﺀُ ﻭَﻳَﻬْﺪِﻱ ﻣَﻦ ﻳَﺸَﺎﺀُ ۚ ﻭَﻫُﻮَ ﺍﻟْﻌَﺰِﻳﺰُ ﺍﻟْﺤَﻜِﻴﻢُ .
ﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﯿﭻ ﻗﻮﻣﯽ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮﯼ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩﯾﻢ ﺑﻐﯿﺮ ﺍﺯ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ خودشان ﺳﺨﻦ ﺑﮕﻮﯾﺪ .
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﻣﺤﻤﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻧﺎﻥ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﺳﺖ ، ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻥ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺑﻮﺩ .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻟﻨﺤﻞ ( ﺯﻧﺒﻮﺭ ) ﺁﯾﻪ 36 :
ﻭَﻟَﻘَﺪْ ﺑَﻌَﺜْﻨَﺎ ﻓِﻲ ﻛُﻞِّ ﺃُﻣَّﺔٍ ﺭَّﺳُﻮﻟًﺎ ﺃَﻥِ ﺍﻋْﺒُﺪُﻭﺍ ﺍﻟﻠَّـﻪَ ﻭَﺍﺟْﺘَﻨِﺒُﻮﺍ ﺍﻟﻄَّﺎﻏُﻮﺕَ .
ﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺮ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﯼ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻳﻢ که میگفت : ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﭙﺮﺳﺘﻴﺪ ﻭ ﺍﺯ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺑﺘﯽ ﺍﺟﺘﻨﺎﺏ ﮐﻨﻴﺪ .
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺭﺳﻮﻝ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﯿﺎﻡ ﯾﮑﺘﺎ ﭘﺮﺳﺘﯽ ﺭﺍ هماهنگ ﺑﺎ ﺧﻮﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺁﻭﺭﺩ .
ﺳﻮﺭﻩ ﯾﻮﻧس ﺁﯾﻪ 47
ﻭَﻟِﻜُﻞِّ ﺃُﻣَّﺔٍ ﺭَّﺳُﻮﻝٌ ۖ ﻓَﺈِﺫَﺍ ﺟَﺎﺀَ ﺭَﺳُﻮﻟُﻬُﻢْ ﻗُﻀِﻲَ ﺑَﻴْﻨَﻬُﻢ ﺑِﺎﻟْﻘِﺴْﻂِ ﻭَﻫُﻢْ ﻟَﺎ ﻳُﻈْﻠَﻤُﻮﻥَ ،،،
ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺮ ﺍُﻣﺘﯽ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮﮔﺎﻩ ﺁﻥ ﺭﺳﻮﻝ ﺁﯾﺪ ﻭ ﺣﺠﺖ ﮐﻨﺪ ، ﺣﮑﻢ ﺑﻪ ﻋﺪﻝ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﻭ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﺳﺘﻢ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺩﯾﺪ .
ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍن ، ﺯﺭﺗﺸﺖ بود .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻟﺸﻌﺮﺍﺀ ( ﺷﺎﻋﺮﺍﻥ ) ﺁﯾﻪ 195، 198 ، 199
ﺑِﻠِﺴَﺎﻥٍ ﻋَﺮَﺑِﻲٍّ ﻣُّﺒِﻴﻦٍ، ﻭَﻟَﻮْ ﻧَﺰَّﻟْﻨَﺎﻩُ ﻋَﻠَﻰٰ ﺑَﻌْﺾِ ﺍﻟْﺄَﻋْﺠَﻤِﻴﻦَ، ﻓَﻘَﺮَﺃَﻩُ ﻋَﻠَﻴْﻬِﻢ ﻣَّﺎ ﻛَﺎﻧُﻮﺍ ﺑِﻪِ ﻣُﺆْﻣِﻨِﻴﻦَ
195 ﻭ ﺁﻥ (ﻗﺮﺁﻥ) ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﻋﺮﺑﯽ ﺁﻣﺪ 198 ﻭ ﺍﮔﺮ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﻋﺮﺑﯽ ﻧﻤﯿﺪﺍﻧﻨﺪ ﻧﺎﺯﻝ ﻣﯿﮑﺮﺩﯾﻢ ، 199 ﻣﺤﺎﻝ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻔﻬﻤﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﺑﯿﺎﻭﺭﻧﺪ .
ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ آشکارا ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ : ﻗﺮﺁﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎ .
ﺳﻮﺭﻩ ﺳﺠﺪﻩ ، ﺁﯾﻪ 3
ﺃَﻡْ ﻳَﻘُﻮﻟُﻮﻥَ ﺍﻓْﺘَﺮَﺍﻩُ ۚ ﺑَﻞْ ﻫُﻮَ ﺍﻟْﺤَﻖُّ ﻣِﻦ ﺭَّﺑِّﻚَ ﻟِﺘُﻨﺬِﺭَ ﻗَﻮْﻣًﺎ ﻣَّﺎ ﺃَﺗَﺎﻫُﻢ ﻣِّﻦ ﻧَّﺬِﻳﺮٍ ﻣِّﻦ ﻗَﺒْﻠِﻚَ ﻟَﻌَﻠَّﻬُﻢْ ﻳَﻬْﺘَﺪُﻭﻥَ
ﺍﯼ ﻣﺤﻤﺪ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻗﻮﻡ ﺗﻮ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﯾﻢ ﭼﻮﻥ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﯿﺎﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺗﺎ ﺗﻮ ﺑﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺳاﻟﺖ ﮐﻨﯽ ، ﺷﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﺷﻮﻧﺪ
ﻣﺎ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﯿﻢ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﭼﻬﺎﺭ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﮐﺘﺎﺑﺪﺍﺭ ﻭ ﻣﻮﺭﺩ ﻗﺒﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﻫﺴﺘﻨﺪ .
ﻫﯿﭻ ﻟﺰﻭﻣﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺣﻤﻠﻪ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺁﻥ کشتارها ﻭ ﻏﺎﺭﺕ ﻭ ﺑﺮﺩﻩ ﮔﯿﺮﯼ ﺭﺍ انجام دهند و ﻫﻨﻮﺯ ﻫﻢ این داستان ادامه دارد .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻧﻌﺎﻡ ( ﭼﻬﺎﺭﭘﺎﯾﺎﻥ ) ﺁﯾﻪ 92
ﻭَﻫَـٰﺬَﺍ ﻛِﺘَﺎﺏٌ ﺃَﻧﺰَﻟْﻨَﺎﻩُ ﻣُﺒَﺎﺭَﻙٌ ﻣُّﺼَﺪِّﻕُ ﺍﻟَّﺬِﻱ ﺑَﻴْﻦَ ﻳَﺪَﻳْﻪِ ﻭَﻟِﺘُﻨﺬِﺭَ ﺃُﻡَّ ﺍﻟْﻘُﺮَﻯٰ ﻭَﻣَﻦْ ﺣَﻮْﻟَﻬَﺎ ۚ ﻭَﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻳُﺆْﻣِﻨُﻮﻥَ ﺑِﺎﻟْﺂﺧِﺮَﺓِ ﻳُﺆْﻣِﻨُﻮﻥَ ﺑِﻪِ ۖ ﻭَﻫُﻢْ ﻋَﻠَﻰٰ ﺻَﻠَﺎﺗِﻬِﻢْ ﻳُﺤَﺎﻓِﻈُﻮﻥَ .
ﺍﻳﻦ ﻧﯿﺰ ﻛﺘﺎﺏ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﻣﺒﺎﺭﻛﯽ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺎ ﻧﺎﺯﻝ ﻛﺮﺩﻩ‌ﺍﻳﻢ و ﺗﺼﺪﯾﻖ ﮐﻨﻨﺪﻩء ﻛﺘﺐ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﭘﻴﺸﻴﻦ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﻬمترﻳﻦ ﺟﺎﻣﻌﻪ (ﻣﮑﻪ) ﻭ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺣﻮﺍﻟﯽ ﺁﻥ ( ام القرا ) ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺩﻫﯽ : ﺁﻧﺎنکه ﺑﻪ ﺁﺧﺮﺕ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ (ﻛﺘﺎﺏ) ﺍﻳﻤﺎﻥ ﻣﯽ ﺁﻭﺭﻧﺪ ﻭ ﻧﻤﺎﺯﻫﺎ ( ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺧﺪﺍ ) ﺭﺍ بجا ﻣﯽ ﺁﻭﺭﻧﺪ ،
ﺍﯾﻦ ﺁﯾﻪ ﺛﺎﺑﺖ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﺤﻤﺪ ﻓﻘﻂ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮﯼ ﻣﮑﻪ ﻭ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﺁﻥ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺷﺪﻩ .
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺣﺘﯽ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻥ ﻣﯿﺪﺍﻧﻨﺪ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﺍﻭ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ ﭼﻮﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﻧﻪ ﺩﺭ ﻣﮑﻪ ﻭ ﺣﻮﺍﻟﯽ آن .

ﺳﻮﺭﻩ ﻓﺼﻠﺖ ( ﺟﺰﯾﯿﺎﺕ ) ﺁﯾﻪ 3
ﻛِﺘَﺎﺏٌ ﻓُﺼِّﻠَﺖْ ﺁﻳَﺎﺗُﻪُ ﻗُﺮْﺁﻧًﺎ ﻋَﺮَﺑِﻴًّﺎ ﻟِّﻘَﻮْﻡٍ ﻳَﻌْﻠَﻤُﻮﻥَ
ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺁﻳﺎﺕ ﺁﻥ ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﺟﺰﺋﻴﺎﺕ ﺑﯿﺎﻥ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻧﯽ ﻋﺮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﻋﺮﺑﯽ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻨﺪ .
ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ،،، ﻗﺮﺁﻥِ ﻋﺮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻥ است ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻥ . ﺑﯿﺨﻮﺩ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ حکومت کوشش می کنند ﮐﻪ ﺯﺑﺎﻥِ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻋﺮﺑﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﻧﻮﻥ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻧﯿﻔﺘﻨﺪ .
اکنون خود اندیشه کنید که زرتشتی هستید یا مسلمان ؟🤔🤔🤔🤔🤔

من دیگه حرفی ندارم هرچی دلتون میخواد برداشت کنید 🙏

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-07-28 14:03:36 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
شما نظرت اینه که فقط برای عربستان بوده پس دلیلی نداشته که نامه و دعوتی برای سایر ملل با زبانهای دیگر باشد

1 ❤️

2022-07-28 14:05:42 +0430 +0430

↩ نیما۰۰۰۰۰۰
آره به نظر من نباید میفرستاد
اما اگه بخوایم بیطرف باشیم اگه اون پیغمبر بوده وظیفش دعوت مردم بوده درست مثل مسیح و سایر پیامبران اما اونها ظاهرا جز زور گویی برای گسترش عقایدشون راه دیگه ای بلد نبودن🙂

0 ❤️

2022-07-28 14:10:35 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
پیامبر هیچ گونه زورگویی نداشتند حتی به یهودیان مکه هم پس از رد دعوت به اسلام جنگی نداشتند فقط برایشان جز تعیین نمودند گسترش اسلام پس از رحلت پیامبر بوده که دین از مسیر اصلی خارج شده بوده بنده تخصص ندارم بنظرم این ایه ها و سایر موارد را با شخصی که علم دارد بررسی کنید

0 ❤️

2022-07-28 14:21:00 +0430 +0430

↩ نیما۰۰۰۰۰۰
پس تاریخ اسلامو در مورد یهودیان یه کم مطالعه کن
زمانی پیامبر به شهری یهود نشین رسی آن شهر را چندین روز محاصره و آب را به آنان بست تا زمانی که از زور تشنگی تسلیم شدند و بلاهایی که سرشون اومد بهتره خودت مطالعه کنی.
دقیقا همون کاری که تو کربلا سر حسین اوردن.
به این میگن کارما عزیزم 🙂
من این آیه هارو از روی نظر شخصی ننوشتم تفاسیرشونو خوندم و برداشتمو نوشتم🌹❤

0 ❤️

2022-07-28 21:14:47 +0430 +0430

عزیز من مگه دین زرتشت چی میگه ؟ مثل قران میگه حجاب رو رعایت کنید یا اینکه خدا رو عبادت کنید ولی بخاطر علم کم در اون زمان میگفتن اتش ولی اهورا مزدا هم میگفتن دومن دین میگن برا رستگاری و درستتتتتت زندگی کردن انسان هست یکی از دلایل وجود قران اینه که انسان از روند طبیعی خارج نشه مثل همجنسگرایی یا رابطه نامشروع من دینم انسانیته که خدایی به همون دین زرتشت تو به قران خیلی شبیهه😂

0 ❤️

2022-07-28 21:16:42 +0430 +0430

↩ فامیل.دور
یه سوال پدر تو کتابش قرانه پدر منم قران پدر همه قران مگه رفتارا یکیه؟ و بعدش اینا معلوم شده امریکا همایتشون کرده مثل دین سنی یهودی که خاستن مسلمانان را نسبت به هم بد کنن الان هم میخان بگن اسلام اینه مردمان وحشی همین که تو داری میگی و نمیدونی اینا همشون از آمریکا کمک میگرفتن واقعا سطح اینقدر پایین عزیز؟

0 ❤️

2022-07-28 21:21:13 +0430 +0430

↩ Unk
بقیشو خو کص گفتی ولی زنان ؟مالکیت؟ زن قلبش کوچیکه مهربونه نمیتونه تصمیم درست بگیره چرا باید مرد رو کنترل کنه؟زنایی که میبینی مرد رو کنترل میکنن اینا شیر زن هستن طرف زنش لوس لوسه بیاد ثروت بده بهش؟یه روزه به باد ببره؟ این حرفا چیه؟الان چیه زن تو جامعه کم شده؟اینکه نمیتونه رییس جمهور بشه؟یا قاضی؟عزیز قران اون زمان اینا رو گفت الان ثابت شده خودم زیست میخونم مغز دو قسمت داره قسمت ریاضی و منطق در مردان نسبت به هنر و موسیقی و احساسی در زنان بیشتره پس مرد میتونه در اتفاقات مهم تصمیم بهتری نصبت به زن بگیره تو رو خدا برو تحقیق کن الکی نیا حرف نزن بقیه رو گمراه نکن چرا چقدر بد خواه اسلامید باو زندگیتونو کنید منی که الان روسیم باید مخالف مسیح باشم؟نه بخدا منم دارم زندگی میکنم شما هم ببندید دیگه

0 ❤️

2022-07-28 21:42:31 +0430 +0430

↩ Yacoz
نه زن باید مالک مرد باشه نه مرد مالک زن درک این موضوع سخته؟
قلبش کوچیکه؟ زن تو جامعه حاکم شده؟ یعنی چی حاکم شده؟ منظورت مثلا اینکه ی خانم تو جامعه به مقامهای سیاسی و اجتماعی برسه؟ اصولا اینکه ی شخص به مقامی منصوب بشه باید بر اساس تخصص و مهارتش باشه الان تو کشوری مثل آلمان و دیگر کشورها که زنان به مقام های اجرایی سیاسی و اجتماعی رسیدن کشورشون نابود شده؟ یا مثلا تو کشوری مثل امریکا که زنان میتونن قاضی بشن عدالت اجتماعی بالاتره یا کشوره ما؟ پس لطفا شما ببند کل دنیا نمیفهمن ی مشت آخوند دوزاری میفهمن؟ کل دنیا نمیفهمن فقط ی مشت مسلم میفهمن؟

برا من حرف بی اساس نزن هرکاری کنید نمیتونید تبعیض جنسیتی که در قرون گذشته توسط اسلام انجام شده رو تطهیر کنید. دنیا عوض میشه تفکرات هم عوض میشه باید تحمل نقد هرچیزی و داشته باشید.

سوما ما با اسلام کاری نداریم این اسلامه که زندگیه مارو به گند کشیده تمام روابط سیاسی و اقتصادی فرهنگی و اجتماعی مارو به انحطاط کشیده و جامعه رو نابود کرده. وقتی که دین رو همه چیز ما تاثیر داره و به گند کشیده انتظار نداری که سکوت کنیم؟ هروقت قوانین و شریعت دینتون از وسط جامعه جمع شد رفت تو خونتون اون وقت دیگه کاری باهاش نداریم ولی وقتی وسط جامعه هست یعنی به همه مربوطه و همه حق دارن نقد کنن فهمیدی؟

چهارما هرچیزی که احمقانه باشه رو من حق دارم مورد نقد قرار بدم شماهم افکار منو اگه در نظرت احمقانه هست و رو زندگی اجتماعیت تاثیر داره نقد کن کسی باهات کار نداره.

0 ❤️

2022-07-29 01:12:32 +0430 +0430

↩ God for all
خب من تازه پيامتو خوندم چندتا نکته هست که ميگم
اول اينکه ميگي همه کانالها رو پاک کنم و هيچ منبع چه مخالف چه موافق رو بررسي نکنم به نظر من روش درستي نيست مغز همه انسان ها به طور طبيعي خطا داره و براي همين هست که فکرامون رو هم ميذاريم و بحث ميکنيم تا بتونيم در حل موضوعات خطا رو کاهش بديم. به نظر من ي پژوهشگر واقعي بايد همه منابع رو بررسي کنه تا به پاسخ درستي در هر موضوعي برسه.

نکته دوم، حالا بيا معجزه علمي قران در رابطه با “گسترش کائنات” رو بررسي کنيم. که مربوط به آيه47 سوره الذاريات هست:

وَالسَّمَاءَ بَنَيْنَاهَا بِأَيْدٍ وَإِنَّا لَمُوسِعُونَ (47)

ترجمه (عبد المحمد آيتي): و آسمان را به نيرو بر افراشتيم و حقي که ما
توانمنديم!

ترجمه(قمشه اي): و کاخ رفيع آسمان را ما به قدرت خود برافراشتيم و ماييم که مقتدريم.

ترجمه(مکارم شيرازي): و ما آسمان را با قدرت بنا کرديم و همواره به آن وسعت ميبخشيم!

نکته اي هست مترجمين قرآن معمولا تو معاني قرآن دست ميبرن و معاني عبارات رو به خواست خودشون نغيير ميدن يعني خدا نميفهميده و مترجم براش تصحيح کرده!
عبارت إِنَّا لَمُوسِعُونَ تو آيه فوق هست که مکارم اون رو همواره به آن وسعت ميبخشيم معني کرده و قمشه اي اون رو ماييم که مقتدريم ** معني کرده و آيتي هم حقي که ما توانمنديم** معني کرده.

کلمه **الْمُوسِعِ ** يکبار ديگه هم تو قرآن اومده (سوره بقره آيه 236) که تو اون آيه همه مترجمين اون رو «توانگر، توانا يا ثروتمند» معني کردن.

همانطور که معلومه تنها ترجمه هاي افرادي مثل آيت الله مکارم شيرازي است که از همواره وسعت دهنده صحبت ميکند و اکثر مترجمین اون رو توانمند و مقتدر معني ميکنن. حالا در ادامه بررسی میکینم میبینم که همواره وسعت دهنده کاملا ترجمه غلطی هست.

معني کلمه مُوسِعِ تو سایت واژه یاب، بر اساس لغتنامه دهخدا و فرهنگ واژگان قرآن بادسترس، توانگر، ثروتمند معني شده. البته بر اساس دیگر فرهنگ واژگان هم وسعت داده شده گشاد و فراخ شده معنی شده که کاملا مشخصه به معنی کاری هست که در گذشته انجام شده و تموم شده نه عملی که همواره انجام میشه!
منبع: https://www.vajehyab.com/?q=%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B9&t=text&s=5

پس بر اساس فرهنگ واژگان، معنی آيه47 الذاريات به فارسی اینطوری هست:
و آسمان را با قدرتمان بنا نهادیم و همانا ما توانمنديم (یا همانا ما گسترش دادیم نه همواره وسعت دادن )! مردم اون زمان هم کور نبودن که بالاخره وسیع بودن وفراخ بودن آسمان رو میدیدن و به طبع محمدم میدیده و گفته این جهان وسعت داده شده کار الله هست که حالا طبق قرآن یا تورات مثلا الله یا یِهُوه تو 6 روز جهان رو ساخته و وسعت داده و تموم شده رفته و هیچ اشاره ای هم به همواره وسیع شدن جهان نکرده! پس ترجمه مکارم شیرازی که گفته **همواره به آن وسعت میبخشیم** درواقع ترجمه درستی نیست. درهرحال اگه بازهم بپذيريم که منظور قران اشاره به گسترش يافتن جهان هستي باشه، اين افتخار براي قرآن نيست چون در منابعي از افسانه هاي يهود و تورات هم چنين حرفهايي هست و قدمتشون از قرآن هم بيشتره درواقع قرآن و دين اسلام از اونها کپي شده! هرچند اونا هم موضوعاتي غيرعلمي و مزخرف هستن دقيقا مثل قران! همه اين صحبتها به دور از روشهاي علمي هستن و اگر حتي يکيشم شانسي مطابق با داده هاي علمي باشن فاقد اعتبارن و چيزي رو ثابت نميکنن.

تورات اشعياي نبي 51:13
آيا مرا که آفريننده شما هستم و زمين را بنياد نهادم و آسمانها را بر آن گسترانيدم، فراموش کرده ايد؟…

تورات اشعياي نبي 42:5
خداوند، خدايي که آسمانها را آفريد و گسترانيد و زمين را و هرچه که در آن است بوجود آورد…

بقيه معجزات علمي قرآن هم به اين صورت. علت اصليشونم مترجم هايي هستن که تو معاني قرآن دست ميبرن…

امیدوارم تونسته باشم روشن کنم برات.

مورد بعدي طبق ادعاي مسلمانان در قرآن هيچ گونه اشتباه وجود نداره ولي کلي از آيات قرآن هست که با داده هاي علمي مطابقت ندارن اگر خواستي چندتاشو ميفرستم تا خودت با چشمات ببيني. فقط کافيه ي اشتباه علمي هم تو قرآن باشه تا تمام ادعاهاي مسلمانان مبني بر اينکه اين کتاب کار ي موجود ماورايي هست رد بشه.

اصلا کسي که وجودش اثبات نشده و آثار وجودش تاحالا تو هيچ آزمايشگاهي ثبت و اندازه گيري نشده چطور ميتونسته ي کتابم نوشته باشه؟ چه دلتون بخواد چه نخواد قرآن حرفهاي ي انسان هست اينو برخي از روشنفکران اسلامي هم گفتن مثل دکتر سروش که البته ي ماله کش اسلامي هست، قرآن رو روياي رسولانه ميدونه

نکته بعدي در مورد تفاوت هوش ميان دختران و پسران. اولا اين ي مقاله علمي نيست. دوما تو همون متن هم نوشته که طبق برخي پژوهشها تفاوت معناداري وجود نداره طبق برخي از پژوهش ها تفاوت وجود داره پس نميشه قطعي گفت. حتی اگر واقعا هم ضریب هوشی مردان بیشتر از زنان باشه یا بعکس باز هم دلیل نمیشه که مردان رو مالک زنان بدونیم یا زنان رو مالک مردان بدونیم.

موفق باشي.

0 ❤️

2022-07-29 03:16:47 +0430 +0430

↩ Unk
فقط میتونم تو این ساعت بگم .ک.ص.نگو هر چی گفتم از لحاظ علمی گفتم سواد داری برو بزن گوگل میاره .سطح کم…
اسلام نه تو فرهنگ کم اورده نه تو سیاست نه تو زندگی اجتماعی همی شما نن.ج.ن.د.ه.ها هستین که ریدین تو فرهنگ اخه چادر زدن کحای فرهنگ رو خراب میکنه؟ن.ن.ص.ک فرهنگ ایران از زمان قبل از اسلام حجاب بوده دیه میخوای از کجا بازم.ک.ص بگی؟
دومن تو که میگی دین مگه چقدر به دین پایبندی؟همین اینکه بلدی.ک.ص بگی
بزار کسی انتقاد کنه که پذیرنده باشه فقط بخواد دلیل بدونه نه تو

0 ❤️

2022-07-29 04:09:58 +0430 +0430

↩ Yacoz
منم تو این ساعت بهت میگم اگه حرفات علمیه منبع ارائه بده لینک از مقاله ای که ی ژورنال معتبر علمی چاپ کرده باشه. برنداری لینک از این سایت های درپیت دینی برام بفرستی.

دوما مگه من گفتم چادر بده؟ اصلا به من ربطی نداره. نوع پوشش هرکس مربوط به خودشه و باید در انتخاب پوشش آزاد باشه، یکی دوس داره چادر سر میکنه یکی نمیخاد بدون حجاب میگیرده. مشکل از جایی شروع میشه که شما مسلمون های دوزاری چون توی دینتون حجاب مثلا اجباری هست به مردم آزادی پوشش نمیدین. اگه چشاتو باز کنی و ببینی این دقیقا همون حرف من هست که گفتم ما با اسلام کاری نداریم این اسلام و قوانین اسلام هست که تو انواع ابعاد زندگی ما دخالت میکنه و زندگی مارو به گند میکشه. هرچیزیم که تو زندگی هر شخص اثر داشته باشه، اون شخص حق داره که نقد کنه ی موضوع شخصی نیست که موضوع اجتماعی هست و همه در اجتماع حق دارن. هروقت قوانین ایسلام از جامعه حذف شد اون وقت دیگه با ایسلامتون کاری ندارم. قانون گذاری تو کشور باید برمنای خواسته های مردم و بر اساس نظر تحصیل کردگان و استادان هر حوزه علمی انجام بشه نه اینکه ی مشت آخوند بی سواد بشینن بر اساس گفته های ی عرب 1400سال پیش برا ما قانون تعیین کنن!
جامعه برا همه شهروندان هست و قانونی که در جامعه وضع میشه باید حقوق اکثریت مردم جامعه رو حفظ کنه چرا از مردم نمیپرسید چند درصدشون حجاب اجباری رو حافظ حقوقشون میدونن چند درصد ناقض حقوقشون؟ چون میدونید در اون صورت مردم کیر میزنن به قوانین اسلام برا همین جراتشو ندارید. ی حکومت فاشیست دینی…

ی کلام ختم کلام در بحث اجتماع همه مردم سهم دارن و حق نقد دارن هروقت ی حکومت سکولار حاکم شد و این ایسلامتون جمع شد رفت تو خونتون و رو ابعاد مختلف زندگی من و بقیه مردم بی اثر شد و به نوعی تبدیل به عقاید شخصی خودت و حریم خصوصی خودت شد دیگه کاری باهاش ندارم برو به هر کس شر دینی ای دوس داری بدون اثبات علمی اعتقاد داشته باش به تخم چپ پدربزرگم.

کارنامه 1400 ساله اسلام مشخصه که تو طول این قرون حتی ی جامعه وجود نداره که با تکیه بر قوانین اسلام به عدالت اجتماعی رسیده باشه.

کارنامه 44 ساله حکومت دینی هم مشخصه که کل بودجه پنجمین کشور ثروتمند دنیا تو این چهار دهه دست آخوندها بود چه بلایی سر این سرزمین آوردن تو این چهار دهه که کل دنیا ترقی کردن. بعد دهنتم گشاده میگی شما ریدین تو فرهنگ و … آخه مرتیکه تو این مدت که کل بودجه و امکانات کشور دست شما بوده چی دست ما بوده که ریده باشیم؟ هنوز یکی دو دهه بیشتر نیست به واسطه وجود اینترنت فضای نقد دین بدون ترس از وحوش اسلامی مهیا شده بعد اینقد فشار میخورید اگه جواب دارین بدین دیگه چرا اینقد فشار میخورین؟ هرچند نیازی به بحث نیست کارنامه 1400 ساله اسلام مشخصه.

0 ❤️

2022-07-29 04:47:16 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
علم ک نداری حداقل عقل داشته باش دیه مرد بیشتر از زن باشه یعنی به زن بیشتر میرسه یجوری برداشت میکنی انگار مرد بعد مردنش پولو بر میداره با خودش میبره خب به زنش میدن پول رو تو دین اسلام تو به هیچ وجه حق زدن زنت رو نداری اگر بخوایم دین رو مو شکافی کنیم زن اصلا میتونه بابت کار کردن تو خونه خودش حقوق از مرد بگیره زن مهریه داره ک باید بهش داده بشه مگر اینکه خودش حلال کنه مهم نیست طلاق بدی یا ن باید مهرش رو بدی حتی موقعی ک داره باهات زندگی میکنه بدون اجازه زن اول نمیتونی زن دوم بگیری زن حتی میتونه بابت شیر دادن به بچه خودش هم حقوق بگیره زن اگر فقط حیا و زبانش رو حفظ کنه میره بهشت ولی مرد هزار کار باید کنه بهشت زیر پای مادره هر چیز خوبیه تو دین اسلام به زن دادن اینکه میگن زن بدون اجازه شوهر نره بیرون خودت فکر کن راحت میسه به زن تجاوز کرد ولی به یه نره خر مثل تو نمیشه تجاوز کرد یعنی مواظب زنه بیشتر تحقیق کن بعد چرت بگو دلیل نمیشه هرچیزی ک مخالف هوس های ما باشه غلط باشه

0 ❤️

2022-07-29 04:50:19 +0430 +0430

آتئیست هستم ازش هم لذت میبرم جوری هستم که کسی از من نرنجه
البته زرتشت دین خیلی جالبیه خییییلی بهتر از اسلام و پیرو شرایط روز اکثر چیزایی که تو زرتشت هست اشاره به این داره که با توجه به شرایط و پیشرفت زمان میتونن به شکل های دیگه ای اجرا بشن که نه اصل کار آسیب ببینه و نه پیروان زرتشت مثل غارنشینا به نظر برسن

1 ❤️

2022-07-29 04:52:00 +0430 +0430

↩ Iraj2021357
با شاخه ریحان(گل)

0 ❤️

2022-07-30 03:31:42 +0430 +0430

↩ Ham1377
همون اولش خوندم خندم گرفت😂
تو اسلام مرد مالک زنه
فقط تو ایرانه که مرد میتونه زنشو ممنوع الخروج کنه یا اجازه نده از خونه بیرون بره یا جلوی فعالیت علمی و ورزشیش رو بگیره چنتا ورزشکار خانوم نام ببرم که میتونستن مدال جهانی بیارن اما شوهراشون اجازه ندادن و قانون اسلام جلوشونو گرفت؟
مرد بیشتر میبره تا خرج زن کنه؟😐خدایی خندت نگرفت اینو گفتی؟😐زن مگه چلاقه خودش خرج کنه😐

0 ❤️

2022-07-30 03:34:09 +0430 +0430

↩ RTRTi
مرسی از نظر قشنگت🌹
حرفت ساده اما در عین حال جالب و پر معنی بود😘❤

1 ❤️

2023-03-31 14:30:52 +0330 +0330

↩ Unk

خوب اگه قرآن گفته زمین کرویه چرا وایسادین علم مدرن کشف کنه زمین گرده

نیاز به علوم مدرن نداره
نزدیک هزارسال قبل اینکه پیامبر اسلام به دنیا بیاد یه سری از فیلسوفای یونانی می دونستن زمین گرد هست و حتی ارشمیدس مساحت کره ی زمین رو حساب کرده بوده!!!

1 ❤️

2023-04-01 07:40:15 +0330 +0330

دین زرتشت توسط کارتیر در زمان شاپور ساسانی به اندازه ای کافی تحریف شد ! صورت مساله دین بود که باعث سقوط این ملت شد چه زرتشت باشه چه اسلام فرقی نداره هردو یک اندازه مخرب هستند .

0 ❤️

2023-04-03 16:25:36 +0330 +0330

فرزند خلف شیطان ب وضوح داره گوه خودشو چنگ چنگ میخوره

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «