آيا خداوند ساخته ذهن بشر است يا داراى وجودى حقيقى است ؟

1394/03/02

سوال : آيا خداوند ساخته ذهن بشر است يا داراى وجودى حقيقى است ؟

5674 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-07-19 07:28:40 +0430 +0430

خدا ساخت دست بشره که روند تکاملی از پرستش سنگو اب این چیزا شروع و به یکتا پرستی امروزز رسیده.
انسان بخاطرکمبودهاش و نداشته هاش نیاز به خدا و پرستش یک موجود قوی و خیالی داره.مثل بچه نوزاد که فکر میکنه مامان باباش. از همه قوی تر و دانا ترن.
این از یک طرف و استفاده رهبران مفت خور مذهبی و حاکمان از دین و سواستفاده برای حکومت بر مردم هم از یک زرف باعث شده که دین همیشه رواج داشته باشه

0 ❤️

2015-07-19 09:04:29 +0430 +0430

[quote=parviz_parviz]خدا ساخت دست بشره که روند تکاملی از پرستش سنگو اب این چیزا شروع و به یکتا پرستی امروزز رسیده.
انسان بخاطرکمبودهاش و نداشته هاش نیاز به خدا و پرستش یک موجود قوی و خیالی داره.مثل بچه نوزاد که فکر میکنه مامان باباش. از همه قوی تر و دانا ترن.
[/quote]

خوب بود… دوست گرامی…

کامیاب…

0 ❤️

2015-07-25 19:26:39 +0430 +0430

کسخلترین نوعه خدا بنظرم الله ــه . باز شاید بشه یهوه یا God رو تحمل کرد. ولی علاهو نه fool

0 ❤️

2015-07-25 21:42:41 +0430 +0430

[quote=خالص سربه راه][/quote]

يك ايراد اساسي و زيربنايي به اين پرسش كليشه اي وارد است و ان هم اين است كه منظور از “خدا” چيست؟ ايا اين خدايي كه شما در مخلوق و خالق بودنش محل بحث گذاشته اي و پرسش مي كني منظور ات " الله"، " يهوه" و يا باورهاي افسانه اي اقوام سامي ست يا موجودي ديگر و موحوديت ديگري خارج از افسانه هاي اقوام سامي ( يا همان اديان ابراهيمي) مد نظر شماست؟ اين پرسش را پاسخ بدهيد تا بپردازيم به پاسخ اي متناسب با پرسش. زيرا اينگونه پرسش هاي سرسري، كليشه اي و كلي و نامربوط به اصل ماجرا پاسخ هاي نامربوط و كلي و جنگ و جدل هاي بي پايان و بي معني اي به درازاي تاريخِ مباحثات شريعت مداران و فلسفه مأبان در پي دارد. بگذريم كه هر دو نيز با اين زاويه ي كجِ ريز در نگاه قرن ها انسان با هم جنگيده اند. سپاس و منتظر پاسخ هستم، اما خواهشا نفرماييد منظور من اساسا وجود خدا بود يا من كلا منظورم خدا بود حالا هر خدايي چون اينها دقيقا تفاوتي مانند روز و شب با هم دارند.

0 ❤️

2015-07-25 22:26:52 +0430 +0430

[quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]وقتی با یک اخوند یا بسیجی درین مورد بحث کنید=شنیدن داستان تخیلی

وقتی با یک بی دین یا آئیست درین مورد بحث کنید=شنیدن داستان تخیلی
[/quote]

اگه فکر میکنی «فرگشت و انتخاب طبیعی و تئوری بیگ بنگ و ماده و قوانین فیزیک و …» داستان تخیلی محسوب میشه؛ پس هنوز خیلی بچه‌تر از اونی هستی که بخوای وارد این بحثا بشی. برو دنبال تیله‌بازیت.[/quote]
دانشمندان میگن نظریه
یعنی چیزیکه اثبات نشده
اما وقتی تو میگی حتما حتما اثبات شده و کاملا صحیح هست همه دانشمندان گه اضافی خوردن و به کس ننشون خندیدن اره[/quote]

تکامل خیلی وقته که اثبات شده.
مث اینکه جنابعالی از بیخ عربی![/quote]
گفتم که برای شما 100% اثبات شده[/quote]

داداش به خدا اعتقاد داری داشته باش ولی علم رو و زیر سوال نبر. بیگ بنگ و فرگشت تئوری یا همون نظریه هستن. فرضیه نیستن. تو الان سرما بخوری مسکن می خوری. این علمه و نظریه های علمی می گن که مسکن درد و التهاب رو کم میکنه. خیلی ساده!

0 ❤️

2015-07-26 00:02:37 +0430 +0430

[quote=shayan_banderas45][quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]وقتی با یک اخوند یا بسیجی درین مورد بحث کنید=شنیدن داستان تخیلی

مي شه بپرسم از ديدگاه شما فرق بين نظريه، تئوري و فرضيه چيه و چه تفاوت هايي اينها با هم دارن؟

وقتی با یک بی دین یا آئیست درین مورد بحث کنید=شنیدن داستان تخیلی
[/quote]

اگه فکر میکنی «فرگشت و انتخاب طبیعی و تئوری بیگ بنگ و ماده و قوانین فیزیک و …» داستان تخیلی محسوب میشه؛ پس هنوز خیلی بچه‌تر از اونی هستی که بخوای وارد این بحثا بشی. برو دنبال تیله‌بازیت.[/quote]
دانشمندان میگن نظریه
یعنی چیزیکه اثبات نشده
اما وقتی تو میگی حتما حتما اثبات شده و کاملا صحیح هست همه دانشمندان گه اضافی خوردن و به کس ننشون خندیدن اره[/quote]

تکامل خیلی وقته که اثبات شده.
مث اینکه جنابعالی از بیخ عربی![/quote]
گفتم که برای شما 100% اثبات شده[/quote]

داداش به خدا اعتقاد داری داشته باش ولی علم رو و زیر سوال نبر. بیگ بنگ و فرگشت تئوری یا همون نظریه هستن. فرضیه نیستن. تو الان سرما بخوری مسکن می خوری. این علمه و نظریه های علمی می گن که مسکن درد و التهاب رو کم میکنه. خیلی ساده![/quote]

0 ❤️

2015-07-26 02:50:12 +0430 +0430

[quote=abbasagha][quote=خالص سربه راه][/quote]

يك ايراد اساسي و زيربنايي به اين پرسش كليشه اي وارد است و ان هم اين است كه منظور از “خدا” چيست؟ ايا اين خدايي كه شما در مخلوق و خالق بودنش محل بحث گذاشته اي و پرسش مي كني منظور ات " الله"، " يهوه" و يا باورهاي افسانه اي اقوام سامي ست يا موجودي ديگر و موحوديت ديگري خارج از افسانه هاي اقوام سامي ( يا همان اديان ابراهيمي) مد نظر شماست؟ اين پرسش را پاسخ بدهيد تا بپردازيم به پاسخ اي متناسب با پرسش. زيرا اينگونه پرسش هاي سرسري، كليشه اي و كلي و نامربوط به اصل ماجرا پاسخ هاي نامربوط و كلي و جنگ و جدل هاي بي پايان و بي معني اي به درازاي تاريخِ مباحثات شريعت مداران و فلسفه مأبان در پي دارد. بگذريم كه هر دو نيز با اين زاويه ي كجِ ريز در نگاه قرن ها انسان با هم جنگيده اند. سپاس و منتظر پاسخ هستم، اما خواهشا نفرماييد منظور من اساسا وجود خدا بود يا من كلا منظورم خدا بود حالا هر خدايي چون اينها دقيقا تفاوتي مانند روز و شب با هم دارند.[/quote]

شما خدای ادیان و کلا ادیان و مذاهب رو فاکتور بگیر.
فرض بگیر منظور از خدا همون وجود هوشمند جهان هستیه.
آیا این جهان با این گستره احتیاجی به خالق داره یا خیر؟
حال پاسخو بفرمائید…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «