اوریانا فالاچی

1400/12/05

خب دوستان این تاپیک بیشتر از معرفی کتاب معرفی نویسنده و اثار او و نکاتیه که امیدوارم واستون مفید باشه

اوریانا در سال ۱۹۲۹ در فلورانس ایتالیا در زمان زمامداری موسولینی به دنیا اومد در ۹ سالگیش با شروع جنگ جهانی دوم با پدرش که از موسولینی متنفر بود وارد جبهه مقاومت زیرزمینی شد (پارتیزان ها که اهنگ معروف و زیبای bella ciao در وصف این گروه سروده شده ) گرچه بعد ها خودش نوشت که دو طرف جنگ تفاوتی با هم نداشتن
قبل از ۲۰ سالگی قلم نوشتنو برداشت و با قدرت بیان بالا و درک خاص سیاسی و جسارتی که داشت به یکی از معروفترین روزنامه نگار های اروپا و دنیا تبدیل شد
اوریانا فالاچی از نظر اعتقادی یه بیخدا تلقی میشد ولی نگاه خاصی به زندگی داشت (نه به خدا اعتقاد داشت نه به تصادفی بودن خلقت جهان نه به تئوری های دیگه در مورد جهان که از آثار دیگر دانشمندان و لائیک ها بود ) بعد از اینکه فهمید به یک سرطان دچار شده نوشتن رو رها کرد و تصمیم گرفت استراحت کنه ولی با وقوع حادثه ۱۱ سپتامبر نتوانست بدور از موضوع بمونه و کتاب خشم و غرور رو تالیف کرد که در آن خواهان نابودی اسلام گشت و انتشار این کتاب باعث شد بسیار تهدید بشه و در ۷۲ سالگی با محافظت نیروهای پلیس زندگی کنه اگرچه مخافت های زیادی از این کتاب شد ولی مانع فروش بالای اون نشد در یه جایی از این کتاب اسلام رو به کوهستانی تشبیه میکنه که ۱۴۰۰ ساله هیچ تغییری نکرده و دری به سوی تمدن و مدرنیته باز نکرده

مصاحبه ها و خبرگذاری و خبرنگاری های جسورانه و پر محتوای ایشون بسیار ستودنیه و کتاب هایی هم که تالیف کردن بسیار جذاب و عمیق هستن بیشتر شهرتشون رو مدیون مجموعه مصاحبه‌های مفصل و مشهور او با رهبران سرشناسی همچون محمدرضا پهلوی، یاسر عرفات، ذوالفقار علی بوتو، روح‌الله خمینی
ایندیرا گاندی، گلدا مایر، ملک حسین، معمر قذافی، جرج حبش، و هنری کیسینجر بود.

از جمله کتاب هاشون هم که خودم خوندم و بسیار لذت بردم نامه به کودکی که هرگز زاده نشد ، زندگی جنگ و دیگر هیچ ، پنه لوپه به جنگ میرود ، اگر خورشید بمیرد ،جنس ضعیف ، یک مرد و انشاالله اشاره کرد
ایشون در ۷۷ سالگی در زادگاهش فلورانس درگذشتند

12 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-02-24 02:09:09 +0330 +0330

اریانا فلاچی، یک نویسندهٔ بسیار با هوش بود که توانست خمینی را بشوید و بگذارد کنار. ولی‌، فلاچی یک مرد ستیز به تمام بود. در نوشتهایش میگفت: زنان هیچگاه مرتکب هیچ جنگی نشدند!!!. حقیقت این است که: در طول تاریخ زنان زیادی جنگ‌های زیادی را راه انداخته، همچو: ملکهٔ الیزابت (۱)، مرگارت تاچر، گلدا مایر. و فلاچی هیچ گاه به این حقایق اشاره نکرد! 😒

2 ❤️

2022-02-24 02:26:52 +0330 +0330

چقدر شیبه یکی از بازیگران زن ایرانی هست.🤔

0 ❤️

2022-02-24 02:32:46 +0330 +0330

↩ JujehFokoli
اندیشه های فمنیستی ایشون در کتاب جنس ضعیف و نامه به کودکی ک زاده نشد کاملا مشهوده ولی خارج از این بعد شخصیتی خیلی عجیبی داره ک واس خود منم معماس مث همین موردی ک راجب باور هاش گفتم

1 ❤️

2022-02-24 02:49:43 +0330 +0330

↩ alinalopez
اسلام وحشیگری بیش نیس از زمان محمد تا به امروز اسلام به جز جنگ و توحش و رذالت بشر هیچ کاری نکرده این شخصیت ها نمونه بارز اسلام واقعی اند

1 ❤️

2022-02-24 02:50:10 +0330 +0330
0 ❤️

2022-02-24 03:09:33 +0330 +0330

↩ alinalopez
داداش امریکا و اروپا انصافا لوکیشن های حق و سطح بالایی هستن
خب اگ در حق اینا و مملکتاشون ظلم میکنن فقط به خاطر اینه ک حامی حقوق شهروندهای خودشون و منافعشون در جهت پیشرفتن وقتی میبینن این کسمغز ها با این همه منابع و ثروت هیچ گوهی نمیشن خب اونم میاد میزنه تو سرشون از دستشون میگیره دیگه خارج از این اگ امریکا بده خارکصه ها چرا ایفون دستتونه و ماشین امریکایی دارین و برند امریکایی و اروپایی رو قبول دارین !؟ اصن وقتی عرضه ندارین به ملتتون خدمت کنین و پیشرفت کنین گوه میخورین خودتونو رده بالا میدونین

پ ن : حجی منم عشق امریکا دارم دعا کن لاتاری اکسپت بشمم

(با عرض پوزش

1 ❤️

2022-02-24 03:42:20 +0330 +0330

توصیه میکنم مصاحبه با محمد رضا پهلوی رو حتما ببینید که اون گور بگوری چه افکار بلند پروازانه ایی واسه ایران داشت این خبر نگار چطور ازش سئوال میکرد ولی بد بخت نمیدونست که مردم ایران یه مشت مفت خور الکی خوشن که بزرگی و رفاه بهشون نمیسازه

1 ❤️

2022-02-24 04:21:27 +0330 +0330

اصلا نمیخوام از اسلام دفاع کنم ، مذهبی هم نیستم ، اما یک سوال ؟!
ما دورانی به اسم شکوفایی اسلامی یا دوران طلایی اسلام داشتیم (قرن چهارم و پنجم) که علم و اقتصاد و فلسفه و ریاضیات و … همه در دست مسلمونا بوده ، و در تاریخ ذکر شده یه نجیب زاده اروپایی به زحمت میتونست اسم خودشو بنویسه ؟ اگه اسلام مانع پیشرفت بشریت و علمه پس چه توضیحی برای اون دوران هست ؟
لطفا جواب سطحی و اینستاگرامی ندین

0 ❤️

2022-02-24 07:16:16 +0330 +0330

آموزنده بود، سپاس

0 ❤️

2022-02-24 08:30:22 +0330 +0330

کودکی که هرگز زاده نشد فوق‌العاده هست حدودا سال ۹۶ وقتی ۱۸ سالیم بود چند بار خوندمش و یادمه تاثیر گذار ترین بخش بخش پایانی کتاب و قسمت های آخر که فالوچی کم کم واقعیت رو لمس میکرد و متوجه میشد

1 ❤️

2022-02-24 09:06:52 +0330 +0330

↩ mj.kirkoloft
بحث به جا و کاملا منطقی بود ولی شما نگاه بکن کدوم یک از این فیلسوفان و بزرگان از قلب اسلام اومده بیرون !؟
اکثرشون اهالی کشور های متمدن مث ایران و مصر بودن که بعد از جنگ به سلطه حکومت اسلامی در اومدن و با افکارشون به اسلام خدمت کردن شما به هیچ عنوان نمیتونین بگین یک اندیشمند مفید از کشور عربستان که طلوع اسلام از انجا رخ داد اومده بیرون چون جاهلینی بیش نبودن ولی امثالی مثل ابن سینا خارزمی ابن رشد ابن خلدون ابوریحان بیرونی همگی از کشور های ریشه دار مث ایران و مصر و اسپانیا بودند دوران طلایی اسلام فقط به واسطه اینا شکل گرفت عزیز

0 ❤️

2022-02-24 12:35:32 +0330 +0330

↩ Texas yuri
بنظرم نژاد انسان اصلا نمیتونه تاثیری روی فکر و اندیشه اون بذاره ، اگه این موضوع رو قبول داشته باشی که مطمئنم داری ،پس پیشرفت در دوران طلایی اسلام ربطی به عرب و عجم نداره، اون دانشمندای رو هم که گفتی هم در بستر حکومت اسلامی بودن ، مخصوصا توی دوره بنی عباس و حکومت یا خلافت مامون و هارون الرشید که عراق به قطب علم و اندیشه دنیا تبدیل شده بود ، راستش اگه از من بپرسی پیشرفت یک مملکت یا دولت اصلا به دین ربط نداره ، خیلی هم دوس دارم علل و عوامل پیشرفت یکباره یک ملت رو بفهمم و کتابهای زیادی خوندم مثل چرا ملتها شکست میخورند ، دولت های فرومانده، ما چگونه ما شدیم و خیلی کتابهای جامعه شناسی یا مدیریت اما هنوز یک باور درست و حسابی برام بوجود نیومده و هنوز فکر میکنم پیشرفت دوره ایه و بصورت کاملا اتفاقی (البته اتفاقی برای ذهن من که قادر به جواب نیستم) بوده و هر وقت یک تمدن در قدرت بوده و بعد رو به افول یا زوال رفته

0 ❤️

2022-02-24 12:47:20 +0330 +0330

↩ mj.kirkoloft
ربطی به دین نداره!؟ شما برو اول یکم راحب حرفایی که میگی مختصر مطالعه کن بعد بیا اظهار نظر کن اروپا در زمانی که کلیسا قدرت داشت چی بودو الان چی شده !؟ ینی چی دین تاثیر نداره تموم کشور های لیبرال و پیشرفته اولویت اولشون جدایی دین از سیاسته و همینم باعث پیشرفت الانشون شده

فقط واس خاور میانه و مسلمونا دین شده مث یک تجارت اصلا کشور هایی که بقولی منشا اسلام هستند دارن راه غرب رو میرن و تعاملاتشون با غرب بیشتر میشه چون پیشرفت رو در اونا دیدن دیگه الان دوران طلایی اسلام نیست که دوران سکولار و مدرنیته هستش

0 ❤️

2022-06-18 22:02:11 +0430 +0430

↩ عباسی 588
قبلا من خیلی از بچه داری و تشکیل خانواده خوشم میومد و فلان ولی الان که یکم مطاعاتم بیشتر شده و بعضی واقعیت های تلخ زندگیو میبینم زندگی واقعا ارزش اینو نداره یکی مث خودت بیاد سگ دو بزنه و اسمشو بزاره زندگی

0 ❤️

2022-06-18 22:23:12 +0430 +0430

مرسی که این سوژه رو انتخاب کردی،راستش من خیلی زیاد دوسدارشم ،نوجوون بودم که کتاب زندگی جنگ ودیگر هیچشو خوندم ،همینو میتونم بگم.که من بوضوح احساس کردم که با خوندن این کتاب بزرگ شدم وبیشتر کتاباش خوبن یعنی عالیین،شخصیت خودشم دوس داشتم ،ظرایف زیادی داشت ،ادم خاصی بود، وقتی میگم بود به این دلیله که کلا تصویر اوریانا در گذشته مغزم جا داره …و کلی حرفای دیگه گه میشه در موردش زد ولی حیف که در حوصله اینجا نیست…

1 ❤️

2022-06-18 22:26:12 +0430 +0430

↩ siamakf18
مرسی از توجه شما میتونم بگه شخصیتی بودش که خیلی از زمان خودش جلوتر بود و واس من خیلی تاثیر گذار و شخصیت والایی داره

0 ❤️

2022-08-29 22:27:58 +0430 +0430

سپاس بابت این تاپیک زیبا

1 ❤️

2022-08-30 08:18:23 +0430 +0430

↩ Esn~nzr
مرسی از شما و وقتی که واس خوندنش گذاشتید 🙏

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «