حکایت پرسش پسر از پدر درمورد دین

1394/11/19

ﺯِ ﭘـــــــﺪﺭ ﭘﺮﺳﯿـﺪ ﺭﻭﺯﻯ ﯾﮏ ﭘﺴــــــﺮ
ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺩین‌ها ﻛﺪﺍﻡ ﺍﺳﺖ ﺍﻯ ﭘـــــــﺪﺭ

ﮔﻔﺖ ﻣـــﻦ ﺑﺎ ﺩﯾـــﻦ ﻧـﺪﺍﺭﻡ ﻫﯿــﭻ ﻛﺎﺭ
ﭘﯿﺶِ ﻣـــﻦ ﺩیـــن‌ها ﻧـﺪﺍﺭﻧﺪ ﺍﻋﺘﺒــــﺎﺭ

ﭼﻮﻧــــﻜﻪ ﺁﻭﺭﺩﯾـــﻢ ﻫﺮ ﺩﯾـــــﻦِ ﺟﺪﯾﺪ
ﺍﺧﺘـــﻼﻑِ ﺑﯿـــــﺸﺘﺮ ﺁﻣـــــــــﺪ ﭘﺪﯾـﺪ

ﻛﯿﻨـــــﻪ‌ﻫﺎ ﻭ ﺩﺷـــﻤﻨﻰ ﺑﺴﯿــــﺎﺭ ﺷﺪ
جنـــگ‌های ﻣﺬﻫﺒـــــﻰ ﺗﻜـــــﺮﺍﺭ ﺷﺪ

ﺧــــﻮﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﯾــــﺨﺖ ﺑﺮ ﺭﻭﻯ ﺯﻣﯿﻦ
بـــــــاﺭﻫﺎ ﻭ ﺑـــــﺎﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺩﯾــــﻦ

ﻧﻪ ﻣﺴﻠــــﻤﺎﻧﻢ ﻧﻪ ﺗﺮﺳـــﺎ ﻧﻪ ﺟـــﻬﻮﺩ
ﺳﺮ ﺑﻪ ﺣﻜﻢ ﻋﻘـــــــــﻞ ﻣﻰ ﺁﺭﻡ ﻓﺮﻭﺩ

ﻋﻘــــــــــﻞ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ ﻛﻪ ﻋﯿﺶ ﺑﯿﻜﺮﺍﻥ
ﻫﺴﺖ ﺩﺭ ﻫﻤـــــﺰﯾﺴﺘــﻰ ﺑﺎ ﺩﯾـﮕﺮﺍﻥ

ﺩﯾـــــﻦ ﻭﻟﻰ ﮔﻮﯾﺪ ﻛﻪ ﺧــﻮﻥ ﻛـﺎﻓﺮﺍﻥ
ﮔـﺮ ﺑﺮﯾـــﺰﻯ ﺍﺟـــــﺮ ﺩﺍﺭﻯ ﺑﯿــــﻜﺮﺍﻥ

ﺩﯾـــﮕﺮﺍﻧﺪﯾﺸﺎﻥ ﻫﻢ ﺁﺧﺮ ﺁﺩﻣــــــــﻨﺪ
ﺩﯾــﻦ ﭼﺮﺍ گوید ﻛﻪ ﻣﻬــــﺪﻭﺭ ﺍﻟﺪﻡ ﺍﻧﺪ

ﻣﻦ ﺑﺪﯾﻦ ﻋﻠﺖ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺩﯾــﻦ ﻭ ﻛﯿــﺶ
ﺗﺎ ﻧﺮﯾﺰﻡ ﺧــــــﻮﻥ ﻫﻤﻨﻮﻋﺎﻥِ ﺧﻮﯾﺶ

ﺗﻮ ﻫﻢ ﺍﻯ ﻓـــــﺮﺯﻧﺪ، ﺗﻨﻬـﺎ ﺍﺯ ﺧــِــرَﺩ
ﭘﯿــــﺮﻭﻯ ﻛﻦ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻣﯿــﻨﻮﯾﺖ ﺑَـــــﺮَﺩ

(شاعر ناشناس)

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-02-12 16:47:49 +0330 +0330
نقل از: saeed.shiraz94
نقل از: اسکلت حشری
نقل از: earthless **ببخشید که نمیتونم لقمه رو بجوم و بریزم تو گلوت...! ببخشید که دارم خود نمایی میکنم...! اصن غلط کردم که شما حرفمو نمیفهمید...!**

__

حرص نخور یه پرسوجو همین جا بکن ببین کسی اصن منظورتو از اون طوماری که نوشتی فهمیده؟

قاعده ای در کار نیست!

__

این که صددرصد!

1 ❤️

2016-02-12 16:56:06 +0330 +0330

شیطون چه جوری میشه تاپیک زد ؟

0 ❤️

2016-02-12 17:10:37 +0330 +0330
نقل از: ارامش دوستدار شیطون چه جوری میشه تاپیک زد ؟

__

بوبولی کوژا قایم شده بودی؟ عه بوژی بوژی بوژی بوژی :*

میری تو «انجمن» موضوعه مرتبط با تاپیکت رو میاری > “ایجاد تاپیک”

1 ❤️

2016-02-12 17:25:59 +0330 +0330

خیلی وقته هستم ، فقط از سایت سر در نمیارم ، تازه این تمحید ddos هم سایت بهم حروم کرد ، تو مشکلی با سایت نداری ؟
پروازی بازم میاد داخل سایت ؟ اصلا میشناسیش؟

0 ❤️

2016-02-12 17:29:55 +0330 +0330
نقل از: ارامش دوستدار خیلی وقته هستم ، فقط از سایت سر در نمیارم ، تازه این تمحید ddos هم سایت بهم حروم کرد ، تو مشکلی با سایت نداری ؟ پروازی بازم میاد داخل سایت ؟ اصلا میشناسیش؟

__

عادت میکنی کم کم، قلقیات داره! مشکلی داشتی بپرس

نه، کی هس؟

1 ❤️

2016-02-12 17:48:10 +0330 +0330

ﺑﻬﺘﺮ ﺁﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﻦ ﮐﺎﻓﺮ ﻋﺎﻟﻢ ﺑﺎﺷﻢ

ﺗﺎ ﮐﻪ ﻃﻤﺎﻉ ﻫﺰﺍﺭ ﭼﺸﻤﻪ ﯼ ﺯﻣﺰﻡ ﺑﺎﺷﻢ

ﮔﺮ ﺑﻬﺸﺖ ﺟﺎﯼ ﻫﻮﺳﺮﺍﻧﯽ ﺣﻮﺭ ﻭ ﻋﺮﺑﺴﺖ

ﭘﺲ ﻫﻤﺎﻥ ﻧﯿﮏ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮐﻮﯼ ﺟﻬﻨﻢ ﺑﺎﺷﻢ !

ﭼﻪ ﺑﻬﺸﺘﯽ ﮐﻪ ﺷﻮﺩ ﻗﯿﻤﺖ ﻭﯾﺮﺍﻧﯽ ﻣﺎ

ﭼﻪ ﺛﻮﺍﺑﯽ ﮐﻪ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺭﻩ ﻣﺎﺗﻢ ﺑﺎﺷﻢ

ﻣﯿﻬﻦ ﭘﺎﮎ ﻣﻦ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺑﺸﻮﺩ ﺩﻭﺯﺥ ﺩﺭﺩ

ﺗﺎ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻧﻮﺡ ﻭ ﻣﺴﯿﺤﺎﯼ ﺗﻮ ﻫﻤﺪﻡ ﺑﺎﺷﻢ! ؟

ﺍﯼ ﮐﻪ ﺑﯿﻬﻮﺩﻩ ﺑﮕﻮﯾﯽ ﺳﺨﻦ ﺍﺯ ﻋﺎﺩ ﻭ ﺛﻤﻮﺩ

ﻣﻦ ﻧﻪ ﺁﻧﻢ ﮐﻪ ﭘﯽِ ﻗﺼﻪ ﯼ ﻣﺒﻬﻢ ﺑﺎﺷﻢ

ﻣﻦ ﻧﻪ ﺁﻧﻢ ﮐﻪ ﺩﺭﯾﻦ ﺩﺷﺖ ﭘﺮ ﺍﺯ ﻻﻟﻪ ﯼ ﺳﺮﺥ

ﺑﻪ ﻋﺰﺍﯼ ﮐﻔﻦ ﻭ ﺧﻮﻥ ﻣُﺤﺮَﻡ ﺑﺎﺷﻢ

ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺭﺍﺯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﯼ ﺍﻭ ﻓﺎﺵ ﻣﮑﻦ

ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺭﻩ ﻋﻘﻞ ﻣُﺴَﻠَﻢ ﺑﺎﺷﻢ

ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﺪﺍ ﻣﻈﻬﺮ ﻧﺎﺑﻮﺩﯼ ﻣﺎﺳﺖ

ﺑﻬﺘﺮ ﺁﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﻦ ﮐﺎﻓﺮعالم باشم .

3 ❤️

2016-02-12 17:56:42 +0330 +0330
نقل از: unknown.boy95 ﺑﻬﺘﺮ ﺁﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﻦ ﮐﺎﻓﺮ ﻋﺎﻟﻢ ﺑﺎﺷﻢ

ﺗﺎ ﮐﻪ ﻃﻤﺎﻉ ﻫﺰﺍﺭ ﭼﺸﻤﻪ ﯼ ﺯﻣﺰﻡ ﺑﺎﺷﻢ

ﮔﺮ ﺑﻬﺸﺖ ﺟﺎﯼ ﻫﻮﺳﺮﺍﻧﯽ ﺣﻮﺭ ﻭ ﻋﺮﺑﺴﺖ

ﭘﺲ ﻫﻤﺎﻥ ﻧﯿﮏ ﮐﻪ ﺩﺭ ﮐﻮﯼ ﺟﻬﻨﻢ ﺑﺎﺷﻢ !

ﭼﻪ ﺑﻬﺸﺘﯽ ﮐﻪ ﺷﻮﺩ ﻗﯿﻤﺖ ﻭﯾﺮﺍﻧﯽ ﻣﺎ

ﭼﻪ ﺛﻮﺍﺑﯽ ﮐﻪ ﻓﻘﻂ ﺩﺭ ﺭﻩ ﻣﺎﺗﻢ ﺑﺎﺷﻢ

ﻣﯿﻬﻦ ﭘﺎﮎ ﻣﻦ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺑﺸﻮﺩ ﺩﻭﺯﺥ ﺩﺭﺩ

ﺗﺎ ﮐﻪ ﺑﺎ ﻧﻮﺡ ﻭ ﻣﺴﯿﺤﺎﯼ ﺗﻮ ﻫﻤﺪﻡ ﺑﺎﺷﻢ! ؟

ﺍﯼ ﮐﻪ ﺑﯿﻬﻮﺩﻩ ﺑﮕﻮﯾﯽ ﺳﺨﻦ ﺍﺯ ﻋﺎﺩ ﻭ ﺛﻤﻮﺩ

ﻣﻦ ﻧﻪ ﺁﻧﻢ ﮐﻪ ﭘﯽِ ﻗﺼﻪ ﯼ ﻣﺒﻬﻢ ﺑﺎﺷﻢ

ﻣﻦ ﻧﻪ ﺁﻧﻢ ﮐﻪ ﺩﺭﯾﻦ ﺩﺷﺖ ﭘﺮ ﺍﺯ ﻻﻟﻪ ﯼ ﺳﺮﺥ

ﺑﻪ ﻋﺰﺍﯼ ﮐﻔﻦ ﻭ ﺧﻮﻥ ﻣُﺤﺮَﻡ ﺑﺎﺷﻢ

ﺍﯾﻦ ﻫﻤﻪ ﺭﺍﺯ ﺧﺪﺍﻭﻧﺪﯼ ﺍﻭ ﻓﺎﺵ ﻣﮑﻦ

ﮐﻪ ﺑﻪ ﺩﻧﺒﺎﻝ ﺭﻩ ﻋﻘﻞ ﻣُﺴَﻠَﻢ ﺑﺎﺷﻢ

ﺩﺭ ﺟﻬﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﺪﺍ ﻣﻈﻬﺮ ﻧﺎﺑﻮﺩﯼ ﻣﺎﺳﺖ

ﺑﻬﺘﺮ ﺁﻧﺴﺖ ﮐﻪ ﻣﻦ ﮐﺎﻓﺮعالم باشم .

لایک

0 ❤️

2016-02-12 17:56:45 +0330 +0330

3 ❤️

2016-02-12 18:00:56 +0330 +0330

دوتاسوال

میخوام برگردیم به ۱۴۰۰سال پیش؛؛ تو خونت ، کنار خانوادت هستی که خبر میرسه که به کشورت حمله شده ، و طبق نظر پیامبر و کتاب مقدسشون ، اگه بتونن یه شهر و اشغال کنن ،

خواهرت و مادرت و همسرت رو میدزدن و تا آخر عمرشان باید به عنوان کنیز به آنها خدمت کنن

و برادر و پدرت را اگر بدن و دندان سالمی داشته باشد به غلامی و‌بردگی میبرند.

و هر که مخالفت کند سر از تنش جدا میشود البته به دستور خدا ( در قرآن ).چیزی شبیه داعش

فکر کن به مردم آذربایجان که مرد هایشان را دسته دسته در زنجیر میکنند و در جلوی چشمان آن ها به همسر و دخترشان تجاوز میکنند و بعد از ار…شدن ، آن مرد هایی که حاظر به غلامی و بردگی نشدند رو گردن میزنند( تاریخ ایران ج ۳ص ۳۵۹ش۱۹۰)

به مهربانو های ۱۵ساله ی خراسانی فکر کن که به فاحشه خانه های شام بردنشان ، تا قبل از هر حمله لشکریان خدا برای جهاد ، به آن دخترک ها تجاوز کنند برای گرفتن روحیه( تاریخ طبری ، ج ۴، ش ۲۴ص ۱۴)

فکر کن اگر شهر را بگیرند و اسیر شوی ، اربابت مشغول نکاح با دختر ۹ساله ایست که معلوم نیست از کدام جهاد فی سبیل الله

به پاداش گرفته ، و تو باید به اندازه ده گاو کار کنی ، بار بیاوری و ببری وگرنه شلاق میخوری و صد البته آن دنیا به جهنم میروی چون طبق قرآن کنیز و غلام باید مطیع اربابشان باشند ، و وقتی شهوت اربابت بالا زد ، دختران برده را میبرن که با او نکاح کند ، و تو صدای ناله های انها را میشنوی… در زیر بدن یک عرب که از صحابه است…‌ و اون صحابه حتما به بهشت میرود چون جهاد در راه خدا کرده !! و خبر هایی میشنوی از اینکه هم وطنت یعنی بابک خرمدین و هفتاد یارش را مسلمین در راه خدا زنده زنده سوزاندند

یا میشنوی سفید رود را که به خاطر قطع گردن هزاران هم وطنت به رنگ قرمز درامده ( تاریخ ۶۳۰۰ساله ایران ؛ رابرتن.ون ص ۲۵۰ /// تاریخ طبری ج۴ص ۳۱۰ )

حال ۲سوالم را میپرسم ،

یک :

اگر ۱۴۰۰سال پیش وجود داشتی ، به جنگ این وحشی ها میرفتی؟

دو :

اگر تو از شهیدان یا اسیران در راه دفاع از وطن در مقابل حمله مسلمانان بودی ؛

آیا باور میکردی ۱۴۰۰سال بعد یک عده بگویند ، ایرانیان با آغوش باز اسلام را پذیرفتند؟؟ باز هم میتونی خودت را گول بزنی???اندیشه کنید و دیگران هم به اندیشیدن وادارید لطفاااااااا

3 ❤️

2016-02-12 18:21:12 +0330 +0330
نقل از: unknown.boy95

__

0 ❤️

2016-02-12 18:26:46 +0330 +0330

دوستان اسکلت و اَرو لطف دارین

0 ❤️

2016-02-12 19:53:40 +0330 +0330
نقل از: unknown.boy95 دوتاسوال

میخوام برگردیم به ۱۴۰۰سال پیش؛؛ تو خونت ، کنار خانوادت هستی که خبر میرسه که به کشورت حمله شده ، و طبق نظر پیامبر و کتاب مقدسشون ، اگه بتونن یه شهر و اشغال کنن ،

خواهرت و مادرت و همسرت رو میدزدن و تا آخر عمرشان باید به عنوان کنیز به آنها خدمت کنن

و برادر و پدرت را اگر بدن و دندان سالمی داشته باشد به غلامی و‌بردگی میبرند.

و هر که مخالفت کند سر از تنش جدا میشود البته به دستور خدا ( در قرآن ).چیزی شبیه داعش

فکر کن به مردم آذربایجان که مرد هایشان را دسته دسته در زنجیر میکنند و در جلوی چشمان آن ها به همسر و دخترشان تجاوز میکنند و بعد از ار…شدن ، آن مرد هایی که حاظر به غلامی و بردگی نشدند رو گردن میزنند( تاریخ ایران ج ۳ص ۳۵۹ش۱۹۰)

به مهربانو های ۱۵ساله ی خراسانی فکر کن که به فاحشه خانه های شام بردنشان ، تا قبل از هر حمله لشکریان خدا برای جهاد ، به آن دخترک ها تجاوز کنند برای گرفتن روحیه( تاریخ طبری ، ج ۴، ش ۲۴ص ۱۴)

فکر کن اگر شهر را بگیرند و اسیر شوی ، اربابت مشغول نکاح با دختر ۹ساله ایست که معلوم نیست از کدام جهاد فی سبیل الله

به پاداش گرفته ، و تو باید به اندازه ده گاو کار کنی ، بار بیاوری و ببری وگرنه شلاق میخوری و صد البته آن دنیا به جهنم میروی چون طبق قرآن کنیز و غلام باید مطیع اربابشان باشند ، و وقتی شهوت اربابت بالا زد ، دختران برده را میبرن که با او نکاح کند ، و تو صدای ناله های انها را میشنوی… در زیر بدن یک عرب که از صحابه است…‌ و اون صحابه حتما به بهشت میرود چون جهاد در راه خدا کرده !! و خبر هایی میشنوی از اینکه هم وطنت یعنی بابک خرمدین و هفتاد یارش را مسلمین در راه خدا زنده زنده سوزاندند

یا میشنوی سفید رود را که به خاطر قطع گردن هزاران هم وطنت به رنگ قرمز درامده ( تاریخ ۶۳۰۰ساله ایران ؛ رابرتن.ون ص ۲۵۰ /// تاریخ طبری ج۴ص ۳۱۰ )

حال ۲سوالم را میپرسم ،

یک :

اگر ۱۴۰۰سال پیش وجود داشتی ، به جنگ این وحشی ها میرفتی؟

دو :

اگر تو از شهیدان یا اسیران در راه دفاع از وطن در مقابل حمله مسلمانان بودی ؛

آیا باور میکردی ۱۴۰۰سال بعد یک عده بگویند ، ایرانیان با آغوش باز اسلام را پذیرفتند؟؟ باز هم میتونی خودت را گول بزنی???اندیشه کنید و دیگران هم به اندیشیدن وادارید لطفاااااااا

متاسفانه حقیقتیه که خود مسلمونا هم نمیتونن انکارش کنن.

5 ❤️

2016-02-13 06:23:03 +0330 +0330

2 ❤️

2016-02-13 08:55:08 +0330 +0330

1400سال است مردم خاورمیانه یکدیگر را بخاطر اعتقادات خود میکشند و در همین حال بی خدایان :
برق را کشف میکنند،
تلفن را اختراع میکنند،
قدم در کره ماه میگذارند،
واکسن بیماری های مختلف را میسازند،،

…اما مردم این نقطه از جهان خود را دارای کاملترین دین میدانند و با کشت و کشتار یکدیگر،
خود را در بهشتی میپندارند که برای رسیدن به حوری و جوی عسل باید دین خدا را گسترش دهند …!

دوست مسلمان من !!

تا به حال پیش خود فکر کرده ای که چرا خدایت 124000راهنمای خود را در منطقه خاورمیانه فرستاده است؟

تا به حال فکر کرده ای چرا پیامبری در سرزمین استرالیا یا افریقا یا امریکا نفرستاد؟؟

ارزش جهنم از بهشت خیلی بیشتر است …

جهنمی که در آن افراد بی خدایی نظیر ادیسون، انیشتین، راسل و … باشند،
ارزشش بیشتر از بهشتیست که در آن فقط مساعل کمر به پایین برای بندگان فراهم میشود …!

1400سال است که هرکس در حکومت اسلامی آمد، خود را اسلام واقعی نامید،
از زمان عمر و علی تا بن لادن و …

و حالا هم که بغدادی خود را اجرا کننده اسلام واقعی میداند،،

به راستی اسلام واقعی کجاست؟

اصلا اسلام واقعی چیست؟

کی اجرا شده؟ توسط چه کسی؟

کاملترین دین بالای 70فرقه دارد؟؟

فردی که از نظر اسلام کافر است، بخاطر انسان بودن و رضایت درونی خویش به کودکان فقیر کمک میکند،
اما فرد دیگری به خاطر رضایت خدایش …

خدایی که حکم این کافران را تنها گردن زدن میداند …

خدایی که آنها را حرام زاده میخواند …

خدایی که آنها را نجس میخواند …

به راستی که کشورهای جهان سوم را با آتش زدن یک قرآن میتوان شلوغ کرد،

اما کشورهای نوین کافران با کشته شدن یک کودک صدایشان بلند میشود …

یک فرد دیندار به خودش این اجازه را میدهد که در عقاید شخصی افراد دخالت کند …

یک فرد دیندار به خودش این اجازه را میدهد که به اسم خدا جان انسانی را بگیرد …

اما یک فرد بیخدا برای خدمت به بشریت، قلب مصنوعی میسازد …

انواع داروها را میسازد و …

به راستی ما به کجا میرویم؟

هدفمان در زندگی چیست؟

مگر غیر از اینست که شما به خاطر جغرافیای کشورت مسلمانی؟

مگر غیر از این است که سیاه و سفید یکی هستیم و اسممان انسان است؟

آیا افسار نامرعی دین را دور گردن خود حس نمیکنید؟

آیا وقت آن نرسیده که بخاطر انسان بودن به هم کمک کنیم نه به خاطر رضای خدا؟

خدا را در کجا میابید؟
در کنار سنگی در کشور بیگانه؟

در ضریح های جنس طلا؟

یا در کنار خیابان،پشت چراغ قرمز ها؟؟

اندکی بدون تعصب تفکر کنیم …

3 ❤️

2016-02-13 21:27:10 +0330 +0330
saeed.shiraz94: جهت اطلاعت . الآن کسی اون دنیا رو ندیده و هنوز دادگاه قیامت ( یوم الحساب) هم برگذار نشده که شما بدونی ادیسون جهنمیه. در ثانی من بهت قول میدم اگه من جهنمی باشم ادیسون بهشتیه. خدمت به بشریت هیچ وقت نادیده گرفته نمیشه. بحث دانشمندان جداست . حالا من نمیدونم حساب و کتاب هر کس چطوری سنجیده میشه . ولی در اون دنیا هر کس به اندازه عقلش بالا میره .

__

وَ مَنْ يبْتَغِ غَيرَ اَلْإِسْلامِ دِيناً فَلَنْ يقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِي اَلْآخِرَةِ مِنَ اَلْخاسِرِينَ

«هر کس غير از اسلام ديني بجويد هرگز از او پذيرفته نمیشود و او در جهان ديگر از زيانکاران خواهد بود»

(آل عمران/85)

5 ❤️

2016-02-13 21:44:57 +0330 +0330
saeed.shiraz94: جهت اطلاعت . الآن کسی اون دنیا رو ندیده و هنوز دادگاه قیامت ( یوم الحساب) هم برگذار نشده که شما بدونی ادیسون جهنمیه. در ثانی من بهت قول میدم اگه من جهنمی باشم ادیسون بهشتیه. خدمت به بشریت هیچ وقت نادیده گرفته نمیشه. بحث دانشمندان جداست . حالا من نمیدونم حساب و کتاب هر کس چطوری سنجیده میشه . ولی در اون دنیا هر کس به اندازه عقلش بالا میره .

__

وَ مَنْ يبْتَغِ غَيرَ اَلْإِسْلامِ دِيناً فَلَنْ يقْبَلَ مِنْهُ وَ هُوَ فِي اَلْآخِرَةِ مِنَ اَلْخاسِرِينَ
«هر کس غير از اسلام ديني بجويد هرگز از او پذيرفته نمیشود و او در جهان ديگر از زيانکاران خواهد بود»

(آل عمران/85)

البته بحث بین آیات محکمات و متشابهات رو نباید فراموش کنیم . من خودمم این آیه رو دیدم . یه جای دیگه میگه ان الدین عند الله اسلام. ولی یه آیه ای دیده بودم که میگفت از هر دینی باشی اعمالت مهمه . یه همچین مضمونی . حالا تحقیق میکنم تگه پیداش کردم میزارم

__

این آیه دیگه صراحت و قاطعیت ازش موج میزنه. مگراینکه دیگه اللّه دچار مشکل دوگانگی شخصیت باشه که بخواد حرفشو عوض کنه…

2 ❤️

2016-02-13 21:48:46 +0330 +0330

__

(آل عمران/85)

البته بحث بین آیات محکمات و متشابهات رو نباید فراموش کنیم . من خودمم این آیه رو دیدم . یه جای دیگه میگه ان الدین عند الله اسلام. ولی یه آیه ای دیده بودم که میگفت از هر دینی باشی اعمالت مهمه . یه همچین مضمونی . حالا تحقیق میکنم تگه پیداش کردم میزارم

**داداش اینا رو تو زبان محاوره ای ما بهشون میگن حواس پرتیهای الله ولی در راستای امر مقدس ماست مالی اسمشون تغییر کرده به محکمات و متشابهات !!! ** ?

3 ❤️

2016-02-13 22:33:52 +0330 +0330
نقل از: Arrow11

__

(آل عمران/85)

**داداش اینا رو تو زبان محاوره ای ما بهشون میگن حواس پرتیهای الله ولی در راستای امر مقدس ماست مالی اسمشون تغییر کرده به محکمات و متشابهات !!! ** ?

نه کاکو تا به چیزی علم نداری در موردش بحث نکن. من خودم باید یه تحقیقی درمورد این مبحث انجام بدم.

مشکل امسال شما اینه که هدفتون فقط و فقط تخریب دین هست. کاری به هیچ گونه دفاعیاتی ندارین

فقط کتب اسلامی قبلی رو گرفتی دست که نههه مگه میشه تحریف شده باشه؟؟ پس از کجا احکام نماز رو بلد شدین؟؟

بعد در مورد قرآن که تحریف نشده . میگی زهی خیال باطل . فکر کردی فقط یه نوع قرآن وجود داشته؟؟

وقتیم که از قول علمای جدید متنی میگذاریم میگی این جدیدا قبول نیس . همش کلک پول و زدن جیب مردم کار اینا.

واقعا موندیم اندر حکایت شما…

**و ایضا مشکل امثال شما هم اینه که فکر میکنین چون برا این اشکالات یه اسم شیک و دهن پر کن انتخاب کردین ملت هم مجبورن حرف شما رو قبول کنن. یکی رو میگین محکمات و متشابهات، یکی رو میگین ناصر و منصور (ناسخ و منسوخ) که خودش اصلا یه جورایی تف سربالاست براتون. **

در مورد اون عبارت علما هم اولا نمیدونم رو چه حسابی به اینا میگین عالم. یا معنی کلمه علم رو نمیدونین یا معنی عالم رو. آخه روضه خون دیگه از کی شد عالم؟ علم این عالمها غیر از مجلس عزا و قبرستون و شکم خودشون به درد جای دیگه هم میخوره؟ حساب کن اگه یه هفته رفتگران شهرداری کار نکنن شهر به چه وضعیتی میفته و یه سال اگه علمای شما کار نکنن چه اتفاقی میفته؟؟؟

دوما ما که از بیخ نه دکانداران (علما) قدیم دین رو قبول داریم نه جدیداشون رو ، خود شماهایین که تا کم میارین میگین این بیشرفا آبروی اسلام رو بردن و …

**در مورد قرآنت هم میتونم بهت ثابت کنم که اگه بیشتر از احادیث تحریف نشده باشه کمتر هم نشده. **

3 ❤️

2019-01-19 12:35:18 +0330 +0330
نقل از: earthless
earthless : داری اشتباه میکنی... علم و منطق تا یه جایی میتونن کمک کنن بعد از اون کم میارن... الان همه ی علوم به بن بست عجیبی رسیدن و نمیتونن تکون بخورن. در زمان انیشتین هم همچین بن بستی وجود داشت که انیشتین اومد و چند قدم علمو کشید بالاتر... فیزیک نظری و کوانتوم خودش داره تمامن توی یه جهان غیر منطقی سیر میکنه! عجیبه که الان دیگه شما میگی علم و منطق و فلان و .....! خیلی وقته که مشخص شده منطق جوابگوی سوالات اساسی بشر نیست... ناچیز هستم اما میتونم کمی برم بالاتر... بعد از اون هم کمی... و باز هم کمی دیگه... حالا دیگه خود دانی...
__

وختی میگم فیلمنامه تراژدی داری تحویل من میدی اون وخ میگی نه!

میشه برامون شرح بدی این بن بست عجیب چیه و کجا خبرش پخش شده که انقد غمناک داری نوحه‌شو میخونی؟ فک میکنی پاسخ قاطع سوالات اساسی بشرو دین و مذهب داده؟ یه وجود موهومی از اون بالا اجی‌ مجی لاترجی کرده و کائنات کون فیکون شده لابد الانم نشسه با جبرئیل داره فرنی میخوره و من و تو رو نیگا میکنه کیف میکنه! هان؟!

در فیزیک چهار تا نیروی بنیادی وجود داره: نیروی گرانش، هسته ای ضعیف، هسته ای قوی، الکترومغناطیس. از بین این چهار نیرو تنها نیروی الکترومغناطیس بحثش تموم شده (ماکسول اومد یه سری معادلات نوشت و این قضیه رو تموم کرد) سه نیروی بنیادی دیگه هنوز هیچ چیز در موردش مشخص نیست… هر روز یه دانشمندی ظهور میکنه چار تا نظریه ارائه میده و هیچ جا هم ثابت نمیشه… حتی منشا این نیرو ها هم مشخص نیست که از کجا اومدن… هیچ چیز در مورد ماهیت این نیرو ها هم قطعی نیست… به همین دلیل یه عده اومدن گفتن بحث در مورد ماهیت این نیرو ها در زمینه ی فیزیک نمی گنجه و بردنش در حیطه ی فیزیک نظری و کوانتوم (در اینجا تازه تونستند جواب هایی پیدا کنن)… غایت علم فیزیک یعنی اتحاد این چهار نیرو… قانونی که بتونه این جهار نیرو رو متحد کنه… معادلاتی که بتونه این چهار نیرو رو به صورت یک جا توضیح بده، هنوز کشف نشده! به همین دلیله که میگم علم رسیده به بن بست و نیاز به یک شخصی مثل انیشتین هست! افتاد؟!

بازم که داری حرف خودتو میزنی؟ آقای اسکلت خان! من به خدایی که اجی مجی میکنه معتقد نیستم! به جبرائیل و میکائیل و هیشکدوم هم معتقد نیستم اینقدر برچسب نزن به من! اینقدر هم نگو “موهوم”

میدونم زمان ایجاد تاپیک مال چندسال پیشه. اما این یه پست نظرو جلب کرد و یه سوال برام پیش آورد. از دوست عزیز سوالم اینه شما چقد با فیزیک کوانتوم آشنایی دارین؟؟

دوست عزیز کاش حداقل در زمینه ای که صحبت میکنین یه خرده مطالعه بیشتری داشته باشین. فیزیک کوانتوم هیچ ربطی به انیشتین نداره، بلکه انیشتین کلا با کوانتوم مخالف بود و میگفت خدا تاس نمیندازه، بعدها خود انیشتین فهیمد اشتباه کرده، و کوانتوم کاملا درست هست. و متوجه شد هایزنبرگ کاملا درست میگه و در درستی نظریه عدم قطعیت هایزنبرگ شکی نیس. حالا اگه واقعا در این باره مطالعه عمیق داشتی(از بعد علمی میگما) بیا اینجا تا در این مورد باهم بحث کنیم. بیا ببینم چطور میخوای کوانتوم رو زیر سوال ببری ? ?

1 ❤️

2019-01-19 13:02:07 +0330 +0330

من با توجه به اینکه در نظر گرفتم شخصی که پست گذاشته بود به بحث کوانتوم مسلط هستن توضیح کامل ندادم. نظریه عدم قطعیت هایزنبرگ به طور خلاصه و قابل فهمش اینه ما در ابعاد کوانتومی نمیتونیم همزمان به همه رفتارهای ذرات تسلط داشته باشیم و این دقیقا نقض خدایی هست که به اوضاع همه چیز آگاه هست. یعنی همون خدای دینی. اگه من درک درستی از خدای دینی ندارم لطفا منو آگاه کنید. برای همینم بود که انیشتین گفت خدا تاس نمیندازه، میخواست این عدم قطعیت و کوانتوم رو رد کنه. حتی یه آزمایش هم مطرح کرد درباره رد حرفای هایزنبرگ که بعدها رد شد آزمایش و حرفای انیشتین. تا این لحظه که علم این همه پیشرفت کرده کسی نتونسته عدم قطعیت هایزنبرگ رو زیر سوال ببره و همه این اصل رو پذیرفتن(با وجود این اصل هم عملا خدای دینی که همه چیزو از قبل تعیین کرده زیر سوال میره). حالا من از شما میخوام اگه در این باره نظری دارین بیان بفرمایین. فقط یه خواهش دارم از سایت های فارسی کمک نگیرین چون مطلب چندان مفیدی ندارن.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «