روشنگری در مورد برده داری در اسلام. حقیقت چیست ؟

1395/10/16

سلام دوستان

تو این تاپیک قصد داریم موضوع برده داری در اسلام رو کاملا باز کنیم. البته بدون هیچ تعصبی و با تکیه بر واقعیات

1861 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2017-01-05 10:20:56 +0330 +0330
نقل از: GodIdols
نقل از: SaJaD_Yazdi
نقل از: GodIdols شما مثل اینکه موافقید با جنگ ورزی، شروع جنگ یعنی شروع گرفتن اسیر و کشتن آدما

اسلام کم اینکارو انجام نداده حتی با ایران

شما به عنوان یه ایرانی بعیده این صحبت ها

ناموس ایرانی رو اسیر گرفتن و بعد شما؟

من جای شما بودم عذر خواهی میکردم به خاطر این حرفا
:)

عزیزم اسلامو با اعراب قاطی نکن. اعراب به بهانه اسلام ریختن تو کشور ما وگرنه هدفشون چیز دیگه ای بود. من نباید اینارو بگم خودتون عقل دارید یکم فکر کنید

از اون حرفا بودا!!!

یعنی خود محمد هم به بهانه ی اسلام حمله ور میشد به قبیله های دیگر؟

بخدا من زبونم بند اومده. انقد سوالایی که جوابشونو حتی بچه 10 ساله هم میدونه نپرس. من حوصله حرف زدن ندارمممممم

0 ❤️

2017-01-05 10:23:33 +0330 +0330

درضمن پیامبر اکرم حمله ور نمیشده :| هیچوقت شروع کننده جنگ پیامبرا نبودن خودتم خوب میدونی :|
میشه یه جنگیو نام ببری که پیامبر شروع کنندش بوده ؟

0 ❤️

2017-01-05 10:24:58 +0330 +0330
نقل از: king899 خب دیگه تموم شد

امیدوارم این تاپیک براتون مفید باشه ?

منکه خیلی لذت بردم دمت گرم.

1 ❤️

2017-01-05 10:26:00 +0330 +0330
نقل از: GodIdols شما مثل اینکه موافقید با جنگ ورزی، شروع جنگ یعنی شروع گرفتن اسیر و کشتن آدما

اسلام کم اینکارو انجام نداده حتی با ایران

شما به عنوان یه ایرانی بعیده این صحبت ها

ناموس ایرانی رو اسیر گرفتن و بعد شما؟

من جای شما بودم عذر خواهی میکردم به خاطر این حرفا
:)

عزیزم اسلامو با اعراب قاطی نکن. اعراب به بهانه اسلام ریختن تو کشور ما وگرنه هدفشون چیز دیگه ای بود. من نباید اینارو بگم خودتون عقل دارید یکم فکر کنید

از اون حرفا بودا!!!

یعنی خود محمد هم به بهانه ی اسلام حمله ور میشد به قبیله های دیگر؟

بخدا من زبونم بند اومده. انقد سوالایی که جوابشونو حتی بچه 10 ساله هم میدونه نپرس. من حوصله حرف زدن ندارمممممم

چه عرض کنم

جالبه که بچه 10 ساله میدونه، اونوقت کودوم بچه؟

سما یه سری به مطالب ارزشمندی که جناب Arrow گذاردند سری بزنید

البته مطالعه کردم اون مطالب ارزشمند را

0 ❤️

2017-01-05 10:29:02 +0330 +0330
نقل از: SaJaD_Yazdi درضمن پیامبر اکرم حمله ور نمیشده :| هیچوقت شروع کننده جنگ پیامبرا نبودن خودتم خوب میدونی :| میشه یه جنگیو نام ببری که پیامبر شروع کنندش بوده ؟

در جنگ بدر زمینه ساز شروع جنگ بودن و چاه های آب رو پر از سنگ کردن که دشمنان نتوانن آب بخورن، همون کاری که میگن یزید کرده

و بعد حمله ور شدن به سپاهیان دشمن :)

0 ❤️

2017-01-05 10:37:29 +0330 +0330
نقل از: SaJaD_Yazdi درضمن پیامبر اکرم حمله ور نمیشده :| هیچوقت شروع کننده جنگ پیامبرا نبودن خودتم خوب میدونی :| میشه یه جنگیو نام ببری که پیامبر شروع کنندش بوده ؟

در جنگ بدر زمینه ساز شروع جنگ بودن و چاه های آب رو پر از سنگ کردن که دشمنان نتوانن آب بخورن، همون کاری که میگن یزید کرده

حوصله نداشتم بخونم خودت برو تو گوگل سرچ کن جنگ بدر. گزینه پنجمو برو بخون

0 ❤️

2017-01-05 10:56:25 +0330 +0330
نقل از: king899 اما این رفتار و حقوق برده ها باعث میشد که افراد برده های خود را جز خانواده های خودشون بدونن و این را مورخین هم بهش اعتراف کردند گوستاو لوبون، شرق شناس معروف، در این باره مىگوید:

«آنچه مسلّم است برده نزد مسلمانان بدان صورت که در نزد مسیحیان بوده نیست؛ و وضعى که بردگان مشرق در آن به سر مىبرند به مراتب بهتر از وضعى است که نو.کران و کلف.تهاى اروپایى دارند . غلامان زر خرید در مشرق زمین جزء خانواده محسوب هستند و چنانچه پیش از این گفته شد نوکران میتوانند با دختران آقایان و مالکین خود ازدواج کرده و در زمره دامادان او در آیند و همچنین مىتوانند بزرگترین منصبها را نائل گردند . در مشرق، غلام بودن ع.ار و ن.نگ نیست و بدان اندازه که در مغرب نو.کر از اربا.ب خود فاصله دارد در آنجا غلام از مالکش دور نیست و ارتباطش زیادتر و با او نزدیکتر است .» (گوستاو لوبون، تمدن اسلام و غرب، ترجمه سید هاشم حسینى، انتشارات اسلامیه، تهران، ص 464 )

خیلی انسانی دمت گرم. بقیه میان اینجا زر میزنن ولی تو انسان بودن خودتو ثابت میکنی

خواهش میکنم عزیز ? موفق باشی

0 ❤️

2017-01-05 11:01:02 +0330 +0330

لازم شد یکم هم در مورد برده داری در سراسر جهان بگم تا تفاوت اسلام با بقیه روشن تر بشه ?

0 ❤️

2017-01-05 11:06:21 +0330 +0330

نیازی نیست به سالهای خیلی دور بریم. به سال 2010 میریم زمانی که در سپتامبر 2010، مردخاي اوريان و همكاران نزديكش در گلوبال هورايزون، توسط اف بي آي و وزارت دادگستري به ارتكاب چندين فقره قاچاق انسان متهم شدند.
اینها کارگران تایلندی را به امریکا میبردند و از اونها در حد مرگ کار میکشیدند و برای سر پا نگه داشتن اقتصاد امریکا استفاده میکردند. این چیزی جز برده داری هست؟

امروزه، صدها برده تايلندي كه قرباني سياست‌هاي مزارع آلونز و گلوبال هورايزن شدند، هنوز در آمريكا گرفتار مانده‌اند و به علت بدهي قادر به بازگشت به وطنشان نيستند. و از بستگاني كه قصد حمايتشان را داشتند دور افتادند.

مورد بعد هائیتی هست ، کشوری در جنوب ایالات متحده که به دلیل فقر شدید، اوضاع مناسبی ندارد . در این کشور کودکان بی سرپرست به بردگی گرفته میشوند. کار کردن از ساعت 3-4 صبح و کتک خوردن روند عادی این کودکان است

0 ❤️

2017-01-05 11:08:32 +0330 +0330

اما سری به پژوهش های انجام شده بزنیم و ببینیم وضعیت برده داری در دنیا چطور هست
اما بریم سراغ دو کشور که خودشون رو مهد ازادی میدونن. یعنی امریکا و انگلیس

بگذارید متن را از کتاب تاریخ برده داری بگذارم
هنگامی که اروپاییان استعمار قاره آمریکا را آغاز کردند، بردگان را برای کار کردن در کشتزارها و معادن جدید، از آفریقا بدانجا بردند. میان سالهای ۱۵۰۰ تا ۱۸۰۰ میلادی در حدود ۱۵ میلیون سیاهپوست آفریقایی به قاره آمریکا انتقال یافتند. تجار برده آنها را از غرب آفریقا می‌خریدند. بیشتر این بردگان بوسیله دیگر سیاهپوستان آفریقایی به هنگام جنگ و یا شبیخونهایی که برای شکار آنان صورت می‌گرفت، به اسارت در می‌آمدند.

بیش‌تر در زیر عرشهٔ کشتی، برده‌ها را با زنجیر بهم می‌بستند تا قادر به فرار یا پریدن به دریا نباشند تقریبآً از هر ۵ برده یک نفر در مسیر گذرگاه میانی می‌مرد (از مجموع ۳ میلیون نفر). پرتغالیها کشتی‌های حامل برده خود را tumbeirus یا تابوت می‌نامیدند.

در تاریخ ۳۱ دسامبر ۱۸۶۲ میلادی، آبراهام لینکلن «اعلامیه آزادی بردگان» را در اوج جنگ داخلی آمریکا را صادر کرد و آن را در قانون اساسی ایالات متحده آمریکا مُدوّن ساخت.
ماخت، نورمن‌لی، تاریخ برده‌داری، ترجمه سه‍یل سمی، ته‍ران، نشر ققنوس، ۱۳۸۵

بیانیه رئیس جمهوری به مناسبت صد و پنجاهمین سالگرد صدور اعلامیه آزادی بردگان
زمانیکه آنها به آمریکا می‌رسیدند به مانند حیوانات در حراج‌ها فروخته می‌شدند. و در کشتزارها و معادن به کار گمارده می‌شدند. هزاران برده بر روی بزرگترین کشتزارهای پنبه و نیشکر کار می‌کردند. این کار بسیار طاقت فرسا و کمر شکن بود. بسیاری از بردگان برای جلوگیری از فرار به زنجیر کشیده می‌شدند و شلاق زدن رایج‌ترین تنبیه برای کوچکترین خطاها بود. بعضی از بردگانی که قصد فرار داشتند آنقدر کتک می‌خورند تا بمیرند.
«تجارت برده» ‎(فارسی)‎. دانشنامهٔ رشد، ۲۱ آذر ۱۳۸۷. بازبینی‌شده در ۲۱ آذر ۱۳۸۷.

0 ❤️

2017-01-05 11:17:10 +0330 +0330

اما داستان ازاد سازی برده ها در امریکا چی بود؟ فکر میکنید امریکایی ها دلشون به حال برده ها سوخته بود؟ خیر . در اون زمان در امریکا جنگ داخلی بود و هدف این بود که شورشیان را که تحت رهبری و کنترل برده داران بودند را تضعیف کنند
حالا این را مقایسه کنید با ممنوعیت برده داری در اسلام که بدون هیچ منت و با منفعت سیاسی ، برده ها را ازاد و اونها را دارای حقوق بسیاری کرد

0 ❤️

2017-01-05 11:18:51 +0330 +0330

وند نژاد پرستانه و برده داری در امریکا به قدری واضح است که چامسکی را هم وادار به اعتراض کرد. او میگوید جامعه آمریکا بسیار نژادپرست است/برده‌داری در آمریکا همچنان جاری است
آقای چامسکی که با شبکه تصویری «گریت تی‌وی» (GRIT TV) مصاحبه می‌کرد، گفت: «این جامعه‌ای بسیار نژادپرست است. واقعا تکان‌دهنده است. آنچه که در 30 سال گذشته به سر آفریقایی-آمریکایی‌ها آمده، مشابه چیزی است که «ادوارد باپتیست» (نویسنده و تاریخدان) در مورد رخدادهای اواخر قرن 19 تعریف می‌کند.»
وی با بیان اینکه متمم‌های لغو برده‌داری تنها توانست به مدت یک دهه برای سیاهان آزادی به همراه داشته باشد، گفت اختیاراتی که بعدها به ایالات داده شده، آن‌ها را قادر ساخت تا هرآنچه می‌خواهند با سیاه‌پوستان انجام دهند. چامسکی افزود: «آنچه که آن‌ها انجام دادند، مجرمانه کردن زندگی سیاه‌پوستان بود که نوعی نیروی کار اجباری به وجود آورد. این قوانین مردان سیاه‌پوست را به زندان می‌افکند و آن‌ها از این طریق به یک نیروی کار کامل، بهتر از برده‌ها، تبدیل می‌شدند.»

0 ❤️

2017-01-05 11:22:14 +0330 +0330

کنیز جنگی که میفرمایی حکم همسرشو داشت در واقع حکم حنده خونگی رو داشته این به کدوم صیغه حلال شده بود؟
ایا سکس بدون رضایت طرف تجاوز نیست ؟
اگه کنیز اسیر جنگیه احتمال داشتن شوهر فرزندش زیاده اونوقت چطور میشه همچین کنیزی رو بدون طلاق از شوهر واقعیش و بدون همون صیغه که خودش جای بحث داره بگیری بکنی بعد بگی عقلانی و انسانیه ؟

0 ❤️

2017-01-05 11:51:46 +0330 +0330

حوصله نداشتم بخونم خودت برو تو گوگل سرچ کن جنگ بدر. گزینه پنجمو برو بخون

شما در جواب من هیچ جوابی نمیدی

یا حوصله نداری یا میگی بچه

جالب بود واسم که منبع اطلاعاتت گوگل و به گوگل استناد کردی

در هر حال همین که احترام گذاشتی و ج دادی، قابل احترامه

0 ❤️

2017-01-05 11:54:24 +0330 +0330

در هر حال این تاپیک هیچ سند قابل توجه و رسمی ذکر نکرده و فقط تصویر از خیالات برای خوب نشون دادن چهره ی اسلام و یا کینه ورزیدن بیشتر به اسلام

به هر حال اهداف روشن بود

0 ❤️

2017-01-05 14:14:29 +0330 +0330
نقل از: king899 اول از همه اینکه کنیز و برده در اسلام به کی گفته میشه؟ در اسلام اصلا چیزی به عنوان برده داری با اون تصوری که در ذهن افراد هست وجود نداره. یعنی ما در اسلام چنین چیزی نداریم که بریم افریقا ، یه عده سیاه پوست رو بگیریم و به بند بکشیم و بیاریم اینجا برامون کار کنن و هر روز هم یه کتک فصل بهشون بزنیم :D اصلا چنین چیزی در اسلام نداریم و این کار حرام هست چیزی که در اسلام هست اسیر جنگی هست که تحت نظر یک خانواده مسلمان به عنوان شهورند درجه ی دوم زندگی میکنه و در جامعه نقش داره. پس مشخص شد که در اسلام کسی که بهش میگیم برده یا کنیز ، اسیر جنگی هست در زمان قدیم هم دوتا قبیله که با هم میجنگیدن ، هر قبیله زن و مرد با هم در مقابل لشکر مقابل میجنگیدن. الان هم در کشورهایی مثل امریکا ، زنان و مردان با هم در جنگ شرکت میکنند و هردو سرباز هستند پس کنیز یا برده در اسلام کسی هست که در میدان جنگ ، علیه مسلمانان جنگیده و یا به عبارتی اسیر جنگی هست پس تا اینجا تعریف کنیز و برده مشخص شد

عایا شما با جناب رحیم پور ازغدی نسبتی دارین یا کسی به شما گفته کاربران شهوانی ببو گلابی هستن و هر چی دلت خواست میتونی از خودت ببافی؟

خود قرآن صراحتا گفته زن و بچه مغلوبین در جنگ برا شما حلاله ، کل کتب تاریخی خود اسلام برده داری و کنیزداری رو تایید کردن، کتب تاریخی نوشتن که اعراب فقط 300 هزارتا زن از ایران به کنیزی بردن الان حضرت آغا اومده میگه بچه مال کیه؟؟؟ 🙄

باز صد رحمت به مسلمونای سابق سایت که سعی میکردن قضیه رو ماست مالی کنن ، این حاجیمون از بیخ حاشا کرد. (dash)

برو عمو جون ، برو اول دوتا کتاب معتبر بخون بعد بیا اینجا اسلام رو تحلیل کن

2 ❤️

2017-06-09 21:10:54 +0430 +0430

آیا در مورد خرید و فروش کنیزان ( تحت عنوان بردگان جنسی)، در بازار عکاظ، چیزی خوندی ؟

بنظر که** پامنبریه** خوبی هستی…

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «