سوال از مسلمانان روزه دار (لطفا بخونید)

1398/02/23

من این متن رو تو یکی از شبکه های اجتماعی دیدم …
یه سوال ساده است ، لطفا بخونیدش و بهش فکر کنید و اگر دوست داشتید پاسخ بدید :

‏چرا سیرا باید گرسنگی بکشن تا حال گرسنه‌ها رو درک کنن؟
چرا گرسنه ها نباید سیر بشن تا حال سیرا رو درک کنن؟

• این دستور خدای شماست یا بندگان خدا؟
    خیلی راحت تر میشد این مسائل رو حل کرد !
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-04-16 11:28:59 +0430 +0430

عاشقان فتیش مذهب ایدی تل بدن حال کنیم
کیر تو ماه رمضان و اسلام و…

0 ❤️

2021-04-17 15:00:12 +0430 +0430

↩ لب و دهن
خدای واقعی چیست از نظر شما؟

0 ❤️

2021-04-19 07:09:23 +0430 +0430

↩ DarkWeb
فقر ظلم جنگ عشق محبت صلح عقل همه باعث شده انسان غار نشین به این درجه از علم برسه و رشد کنه فلسفه و علم بوجود بیاد تمام همیشه غم و شادی با هم بوده همه این درونیات باعث رشد بشر شده

0 ❤️

2021-05-13 00:03:19 +0430 +0430

↩ Miladrh010011021
بله روزه‌داری فایده که خیلی داره. یه چندتاش رو هم من می‌گم.
به دلیل خالی موندن معده به مدت طولانی باعث زخم معده می‌شه.
باعث کمبود انواع ویتامین‌ها و مواد مورد نیاز بدن می‌شه.
باعث کم‌آبی بدن به‌خصوص در فصول گرم سال می‌شه.
باعث خمودگی و خواب‌آلودگی و کم‌تحرکی می‌شه.
باعث پایین آمدن قند خون و خطرات مرتبط با اون می‌شه.
باعث اختلال در فعالیت‌های ورزشی و ثبت رکوردهای ورزشکاران می‌شه.
باعث گرمازدگی در فصل تابستان (به علت کم‌آبی بدن) و سرمازدگی در زمستان (به علت ضعف جسمانی) می‌شه.
باعث پایین اومدن راندمان کارگران بدنی می‌شه.
باعث پایین اومدن راندمان افرادی که به کارهای فکری اشتغال دارند می‌شه.
در بسیاری از مشاغل می‌تونه خطرآفرین باشه. برای مثال شما حاضر نخواهید بود زیر تیغ جراحی برید که دستش بر اثر ضعف جسمانی ممکنه بلرزه!
سطح هشیاری مغز رو پایین میاره که خود همین مسئله مضرات زیر رو به دنبال خواهد داشت:
1- میزان درک و یادگیری رو در محصلین و دانشجویان پایین میاره.
2- میزان دقت افراد رو در انجام کارهای مهم و خطیر کاهش می‌دهد.
3- سرعت واکنش بدن در مقابل خطرات رو پایین میاره.
4- سرعت واکنش مغزی رو کاهش می‌دهد. (یکی از عوارضش واکنش‌های دیرتر از معمول در مقابل خطرات رانندگی است)
5- به یادسپاری و به یادآوری رو دچار نقصان می‌کنه.
6- باعث بروز پرخاشگری بیشتر در افراد می‌شه.
7- در فعالیت‌هایی مانند خلبانی یا اتومبیل‌رانی سرعت میزان ریسک و خطر رو بسیار بالا می‌بره.
و ده‌ها ایراد و مضرات دیگری که روزه‌داری به افراد و جامعه تحمیل می‌کنه.
روزه گرفتن صرفا یک سنت احمقانه و ابلهانه است که هیچ فایده‌ای برای هیچ‌کسی نداره و به جز ضرر چیزی از اون عاید نمی‌شه. حتی افرادی که روزه گرفتن رو به عنوان راهی برای لاغر شدن انتخاب می‌کنند هم روش احمقانه‌ای رو انتخاب کرده‌اند چون با توجه به علم نوین، رژیم‌هایی که برای لاغری توصیه می‌شه شامل وعده‌های خوراکی به مقدار کم یا با کالری پایین هستند و هرگز علم توصیه نمی‌کنه که برای لاغر شدن از ساعت 5 صبح تا 8 شب هیچی نخورید!
دست از حماقت بردارید.

1 ❤️

2021-05-13 00:23:29 +0430 +0430

من اگه اون موقع جای خدا بودم دوتا کار رو متفاوتتر انجام میدادم
یکی عوض گشنگی کشیدن در ماه رمضان میگفتم موظف هستین یک ماه سال به گرسنه ها غذا بدین
چون گرسنه موندن ما هیچ توفیری به حال گرسنه ها نداره.

یکی هم برای ابراهیم به جای فرستادن گوسفند برای کشتن یه نهال درخت میفرستادم بکاره
اینجوری مسلمونها دنیا رو تبدیل به گلستان میکردن

0 ❤️

2021-05-13 00:29:47 +0430 +0430

↩ xiakia

اگه روزه به معنی غذا نخوردن باشه ! چیزی که شما کپی کردی و باز نشر می کنی درسته !
ولی خب روزه به معنی گرسنگی نیست ! پس چیزی که شما بازنشر می کنی ( تاکید می کنم باز نشر چون امثال شما میزان خلاقیت خیلی زیادی نداری معمولا ) غلطه !
اگه کسی که فقط از روزه داری گشنگی می کشه بهتره که روزه نگیره اصلا !
.

خواهر مومن و مسلمان
اولا عباراتی مثل شماها و امثال شما و … تو یه گفتگوی متمدنانه توهین به حساب میان
مگه نمیگین دین مبین شما تاکید به ادب و احترام داره؟
دوما میشه لطفا شما روزه رو برای ما تشریح کنین؟

0 ❤️

2021-05-13 01:12:06 +0430 +0430

روزه گرفتن سموم بدن و دفع و روده هارو پاکسازی میکنه و و. و. و
روزی از یه اقایی میپرسن شما دینتون چیه؟
میگه اسلام
و
مسلمان هستم
بعد ازش میپرسه
شما که مسلمان هستی،
ایا نماز میخونی؟
میگه
نه جانم کی حالشو داره!!!
میپرسن
روزه چی؟
روزه میگیری؟
جواب میده
کی طاقت گرسنگی رو داره!!!
میگن
صیغه چطور؟
اهل صیغه کردن هستی؟
طفلک اقاهه جواب میده
که
اونقدرا که دیگه کافر نیستم،
بعله!!! 😀

0 ❤️

2021-05-13 01:20:54 +0430 +0430

خدا بالای صد بار به بندگان سیرش گفته زکات بدید به مستمندان و به پول وجانتون در راه من بیاین.ومثالهایی مثل قارون زده.۱بارم گفته روزه بگیرید .دوستان پولدار حاضرن از گشنگی بمیرن این پول را نه برا خودشون خرج کنن نه دیگران

0 ❤️

2021-05-13 02:06:43 +0430 +0430

↩ araddddddddd
چون خیلی به شعر علاقه داری یه شعر برات گفتم. برو توی تاپیک «علی کیست» بخون.
ثانیا این که من دانشمند یا ورزشکار هستم یا نه رو تو از توی یه سایت سکسی نمی‌تونی تشخیص بدهی. حالا بگذریم از این که در مقابل امثال تو من خیلی خیلی دانشمندم.
در ضمن علم هیچ‌وقت ادعا نداره که هر چیزی که می‌گه درسته. تفاوت علم با دین هم در همین است. علم با داشتن صدها مدرک و سند باز هم با شک صحبت می‌کنه و همیشه هم آمادۀ پذیرش نظرات صحیح‌تر هست اما دین بدون داشتن حتی یک مدرک با قطعیت می‌گه چیزی که من می‌گم درسته و هرگز هم پذیرای نظریات دیگران نیست و می‌گه همینه که هست! یونس رفته توی شکم نهنگ زندگی کرده. عقلانی نیست؟ به تخم اسب عباس که عقلانی نیست. همینه که هست! مسخره‌ترین چیز اینه که مذهبی‌ها از علم و عقل حرف بزنند!

0 ❤️

2021-05-13 02:15:53 +0430 +0430

↩ araddddddddd
اگر پزشکی را مبتنی بر علم قرار دهید مردم را درمان می‌کند. اگر طراحی هواپیما را مبتنی بر علم قرار دهید پرواز می‌کند. اگر طراحی موشک را مبتنی بر علم قرار دهید به ماه می‌رسد. علم نتیجه می‌دهد … پتیاره‌ها!
ریچارد داوکینز

0 ❤️

2021-05-15 15:51:45 +0430 +0430

↩ xiakia

تو بمون توی تمدنت پادشاهی بکن دوست عزیز !!!
این گفت و گو متمدنانه مال خودت !!
البته بنظرم به جای متمدنانه بهتره بگی" خیلی متمدنانه “این طوری بهتر نیست ؟
اونطوری میشی پادشاه تمدن” خیلی متمدنانه " !
موفق باشی !!!

احتمالا شما چون هنوز ذهنت تو ۱۴۰۰ سال پیش گیر کرده اینقد از تمدن و متمدن بودن وحشت داری
باور کن اصلا ترسناک نیست
همون که به بقیه احترام بذاری و به زور نخوای اعتقادات دینیتو بهش فرو کنی
چون اعتقادش با شما یکی نیست به چشم دشمن نبینیش
منطقی و مودب باشی
بی دلیل پرخاش نکنی

اتوماتیک میشی یه آدم متمدن
امتحان کن اگه ضرر کردی با من

معنی روزه رو هم برای شما شرح نمیدم !!! هر کی معنی اش رو می خواد میره خودش تحقیق می کنه !!! فکر نکنم کسی اینجا بخواد معنی روزه رو یاد بگیره !!!
😂 چرا یاد نمیدین؟ مگه مولا امیرالمومنین نگفته هر کسی یه کلمه به من یاد بده منو بنده خودش کرده؟ شما دوس نداری منو بنده خودت بکنی؟
در ضمن چطور کسی که افتخارش اینه که مومن و مسلمان نیست به کس دیگه ای که افتخارش ایمان و اسلامه میگه خواهر ؟ مگر به ریا و دروغ و تمسخر و بی ادبی ؟
دقییییقا فرق اصلی منِ بی دین با شما دیندار همینه دین به آدم انقدر توهم میده که فکر میکنه هرکسی که با اون نیست بر اونه و از همینجا کینه ها و دشمنی هاتون شروع میشه و اول میگین یهودی و مسیحی کافرن و باید کشته بشن، بعد ارضا نمیشین میگین سنی ها وهابی هستن و باید کشته بشن، بعد به اونم قانع نمیشین و میگین حتی داخل تشیع هم باید بهایی و دراویش و ... کشته بشن. ولی در نظر من یهودی و مسیحی و شیعه و آتئیست هیچ فرقی ندارن و هیچکدوم دشمنم نیستن در مورد اصلاح خواهر هم عرض کنم که اونجا به کنایه ازش استفاده کردم ولی کی گفته حتما باید مسلمان باشی تا یه دختر خانوم رو به چشم خواهری ببینی؟
شما اول توضیح بده که از نظر شما ادب و احترام چیز خوبی هست ؟
بله
(چون مسلمان رو میشه شناخت ! اما کسی که به هیچ چیزی اعتقاد نداره و خود برتر بینه رو چطور ؟
شما ظاهرا از کف جامعه خیلی شناخت ندارین الان تو جامعه نظر ها دقیقا برعکس فرمایش شماست و افراد بی دین خیلی قابل اعتماد تر هستن.
چه ارزش های اخلاقی داره ؟
کاری به بقیه ندارم و اینو از طرف خودم میگم اول به خاطر هیچ دین و مذهب و ایدئولوژی و ... آزار به خلق نرسون دوم تا جایی که از دستت برمیاد سعی کن گره از کار دیگران باز کنی
به چه نوع سبک زندگی پایبنده ؟
آزادی تمام کمال در هر زمینه ای تا جایی که آزار و ضررت به دیگران نرسه
اصا به چیزی پایبند هست ؟
اتفاقا پایبندی افراد بی دین خیلی خیلی بیشتر از افراد متدین هست مهمترینشون هم پایبندی به اصول انسانیت هست
و هزار سوال دیگه !!!)
ده هزارتا هم که بپرسی من تک تکشون رو جواب میدم البته تا جایی که پایبند به ادب و احترام باشی
بعدش بیا از معنی ادب و احترام در اسلام حرف بزن
! من که این سری به طور استثنا از دینتون تعریف کردم، این سری دیگه ناراحتیت از چیه؟
در آخر هم به شما درود و سلام میفرستم !!
هر چند شما به طعنه و مسخره گفتین ولی من بازم ازتون ممنونم 🙏 🌹
0 ❤️

2021-05-15 20:53:27 +0430 +0430

موسم روزه داري تمام شد

سوال بعدي لطفا

0 ❤️

2021-05-16 00:31:34 +0430 +0430

↩ xiakia
هدف از نوشتن این پست روشنگری و مبارزه با خرافات و مزخرفات است. مردمی که سواد علمی و آگاهی این رو ندارند که بدونند روزه براشون فایده داره یا ضرر داره بالاخره باید این اطلاعات رو از جایی بگیرند. اگر کسانی که آگاهی بیشتری دارند این آگاهی رو به دیگران منتقل نکنند جامعه به سوی پیشرفت حرکت نخواهد کرد. توی همین سایت و توی همین تاپیک هم می‌بینید که هستند افراد ناآگاهی که فکر می‌کنند روزه گرفتن دارای فایده است. چون توی چند تا سایت مذهبی و سایت‌های حکومتی و سایت‌های ساندیسی‌ها چند تا مطلب دروغ به خوردشون داده‌اند که مثلا «بزرگ‌ترین جراح قلب آلمان آقای ورنر بارتل گفته من بعد از سی سال پژوهش به این نتیجه رسیده‌ام که شفای تمام مریضی‌های عالم در روزه گرفتن است و به همین خاطر مسلمان شده‌ام»! این بیچاره‌ها هم که سواد و حوصلۀ این رو ندارند که بروند ببینید اصلا شخصی به اسم ورنر بارتل در آلمان هست یا اگر هست جراح قلب هست یا نه و اگر هم جراح هست آیا اصلا چنین حرفی زده یا نه. چشم‌بسته قبول می‌کنند و دو تا به به و آفرین هم به خدا و پیغمبر و دین می‌گن و خرکیف می‌شن از این که رمز و رازهای اسلام داره یکی یکی توسط بزرگان علم و دانش کشف می‌شه! مثل آقای بنز که اتومبیل‌های بنز رو از روی رساله‌های امام صادق درست کرده! مثل تظاهرات سیاه‌پوستان آمریکایی که یک میلیون نفرشون اومده بودند توی خیابون و فریاد می‌زدند که ما حکومتی از نوع جمهوری اسلامی ایران می‌خواهیم! مثل «زمین‌شناسان» آمریکایی که کشف کرده‌اند که ماه در گذشته به دو قسمت تقسیم شده و دوباره به هم وصل شده! مثل آخوندی که توی تلویزیون به مردم می‌گفت اگر فشار خون‌تون رفت بالا نمک بخورید! مثل بقیۀ چرندیاتی که هر روز آخوندهای بی‌سواد تحویل یه مشت پامنبری بی‌سوادتر از خودشون می‌دهند و این مردم بیچاره رو فریب می‌دهند و ازشون سواری می‌گیرند. بالاخره چهار نفر آدمی که سوادشون می‌رسه که نمک فشار خون رو بالاتر می‌بره یا ساختن بنز از روی رساله‌های امام صادق صرفا یک جوک است که حتی خنده هم نداره(!) باید لااقل سعی خودشون رو بکنند تا واقعیات رو به اون‌هایی که عقل قشنگی دارند منتقل کنند تا لااقل جامعه کمتر دچار آسیب بشه. البته بعید می‌دونم شما سن عقلیت به درک این چیزها برسه چون نوع سوال پرسیدنت حتی از سنت هم بسیار کمتر نشون می‌دهد ولی چون پرسیدی به هر حال گفتم جوابت رو بدهم هرچند شاید بیهوده باشه.

1 ❤️

2021-05-16 00:43:33 +0430 +0430

↩ xiakia

من هم بدون هیچ دشمن انگاری دارم با شما صحبت می کنم چرا فکر می نید که هرکس با شما نیست ، علیه شماست ؟؟؟

کاملا خطا زدی
چون من خودم مخالف ۱۰۰٪ همچین دیدگاهی هستم
تو ذهن من فقط در مورد جمهوری اسلامی ممکنه همچین دیدگاهی باشه که اینم دیگه عالم و آدم فهمیدن جمهوری اسلامی با مردم ایران نیست

چون شما فکر می کنید که من دشمن شما هستم دلیل نمیشه که من هم همین فکر رو راجع به شما بکنم ؟
من کی و کجا همچین ادعایی کردم؟ شما چپ و راست به من که بیشتر از دو برابر سن دارم بی احترامی میکنی ولی من محترمانه جوابتو میدم پس اگه بین ما دو نفر یکیمون اون یکی رو دشمن میبینه شما هستین نه من
تعریفی که شما از بی دینی دارید دقیقا همون تعریفی هست که من از دین دارم همون ارزش هایی رو قبول دارید که من هم تحت عنوان دین قبول دارم ! به نظر من دین همونیه که شما فکر می کنین بی دینیه و دین علیهش هست ! با همون چیز هایی دارید برای خودتون تبلیغ می کنین که جزو فواید اسلام یا دین هست که من اونها رو شناختم !
من هیچ مشکلی با جنبه ها و توصیه های مثبت دینتون ندارم مشکلم با اون قسمتهایی هست که میگه هرکسی دین شما رو نپذیرفت میتونین خودش رو بکشین، اموالش رو غارت کنین، زن و بچه اش رو به کنیزی ببرین، مشکلم با توهینهایی هست که به مقام شما به عنوان یه زن میکنه، مشکلم با ترویج برده داری هست،مشکلم با ترویج جند همسری هست، مشکلم ... ولی اگه شما میگین اینا اشکالی نداره من حرفی ندارم
من اتفاقا اصلا مشکلی با نقد قرآن و دین و ائمه … ندارم ولی در رفتار شما چنان تناقضی می بینم که بنظرم هدف شما نقد دین و… نیست ! کسی که منتقد هست منتظر کسیه که جواب بهش بده نه اینکه با ارائه مطالبی که سلسه وار از قبل آماده کرده نه تنها اشتباهات سهوی یا عمدی خودش رو نپذیره بلکه هی بیاد با تعصب روی مواضع خودش پافشاری کنه !!! هی دیگران رو از این بترسونه که قهوه ای میشن و … بعد بیاد از آزادی بیان صحبت بکنه
شما مگه از قبل منو میشناختین که اولین پستتون رو تو تاپیک من با لوده گی و تمسخر و بی احترامی گذاشتین؟ نکنه قبل از اینکه بشناسمتون تهدیدتون کرده بودم؟ شما اومدی بی دلیل بی احترامی کردی منم اخطار دادم گفتم مودب باش و بخوای بی احترامی کنی راحت ترین کار برای من قهوه ای کردنت هست بازم همونو میگم، تا زمانی که ادبیاتت محترمانه باشه غیر از احترام از من چیزی نخواهی دید. در ضمن بعید میدونم تو سایت کاربری با حوصله تر از من پیدا کنی که که تک تک پستها رو بدون استثنا و جزء به جزء جواب بده شما که میگی هی ترسوندمت معنیش این میشه که چندبار تکرار کرده باشم درسته؟ یا دومین باری که حرف قهوه ای کردن رو زده باشم پیدا کن تا من اینجا ازت عذرخواهی کنم یا اگه نتونستی پیدا کنی شهامت داشته باش و خودت بیا عذرخواهی کن.
بیاد بگه که حقوق زن در اسلام پایمال شده و اسلام زن ستیزه ، بعد خوش بیاد ب نگاهی ضد زن بگه تو که زن هستی ، چرا !؟!! یعنی شما در یک بحث ساده در باره یکی از آیات قرآن که ربطی به جنسیت افراد نداره هم نمیتونی نگاه جنسیت زده خودت رو تغییر بدی !!! بعد میای از حقوق زن دفاع می کنی !!! کلا از این تناقض ها زیاد دیدم تو متن هاتون
!!! بازم یه افترای دیگه شما تو کل مطالب من تو سایت یه مورد هم پیدا نمیکنی که به کسی گفته باشم چون زن هستی حق نداری این حرف رو بزنی چون گی هستی حق نداری این حرف رو بزنی چون مسلمان هستی حق نداری تو سایت باشی ... فقط یه تکیه کلام دارم که با توجه به توهینهایی که اسلام به زن کرده گاها به خانومایی که کورکورانه از اسلام دفاع میکنن میگم آیا میدونین طرفداری شما از اسلام حکم طرفداری گوسفند از عید قربان رو داره؟ اینو بارها گفتم و بازم خواهم گفت، چون عین واقعیته.
با سلام و درود به شما !!! ( اگه شما فکر می کنید من دارم مسخرتون می کنم - مشکل از من نیست !! )
عرف اینه که سلام رو یه بار میکنن و هر دیقه سلام بدی به نظر مسخره کردن میاد ولی حالا که اصرار داری اصلا آخر هر پستت یه دور کامل السلام بذار در نهایت: اولا متاسفانه شما به هیچ عنوان صداقت در کلام ندارین مثلا تو همین پست هرچی که گفتین تماما افترا بوده و بهتان. اگه کلا سیستمت همینه که بحثی نیست و کاری هم از دست من بر نمیاد ولی اگه احیانا فکر میکنی با این دروغها منو ضایع میکنی جهت اطلاع بگم بیشتر خودت رو زیر سوال میبری. چون اونایی که باید منو بشناسن میشناسن و میدونن هیچ کدوم از ابن وصله ها به من نمیچسبه دوما اینجا موضوع بررسی ابعاد شخصیتی کاربر Arrow11 نیست که گیر دادین به اخلاق و شخصیت من، موضوع نقد اسلام و قرآن و ... هست و بهتره عوض اینهمه تلاش بیهوده برای زیر سوال بردن شخصیت من مطالبم رو به چالش بکشین به قول امام اولتون: نگاه نکنین کی میگه، گوش کنین چی میگه
1 ❤️

2021-05-16 00:45:29 +0430 +0430

↩ V2

موسم روزه داري تمام شد

سوال بعدي لطفا

داداش چرا همش خطا میزنی؟
تاپیک مال دو سال پیشه نه این ماه رمضان 😁

0 ❤️

2021-05-16 23:58:18 +0430 +0430

↩ حیرتزده

فقط یک سوال کسی که بر حقانیت خدا و دینش باور داره ، چه نیازی به ثبوت آن به دیگری داره ! شما وقتی که نگاه میکنی و میبینی هوا روشنه آیا نیازی به اثبات هست!

زمانی نیاز به اثبات هست چون چیزی که باور داری خودت هم بهش اطمینانی نداری‌، فقط سعی میکنی دیگران رو هم باور خودت کنی که بتونی بخودت بقبولانی که باورت درست

منظور سخن با Arrow 11 نبود

دقیقا 👏 👌 🙏 🌹

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «