فلسفه

1401/02/30

درود بر شمایان،
تو تاپیک قبلی کمی در خصوص دانشمندان و متفکران غرب صحبت کردم، درسته که موضوع اصلی این سایت پرداختن به مسائل جنسی انسان هاست، اما در عین حال، کم نیستند عزیزانی که در کنار مسائل جنسی در سایت، به مسائل علمی، سیاسی و اجتماعی و هنر هم می‌پردازند و دانش و دانسته های خود را با دیگران به اشتراک می‌گذارند که این بسیار ارزشمند است.
یقین دارم که اکثریت اعضای این سایت از قشر جوان و حتی نوجوان هستند. به همین دلیل گفتم می‌توان از این فرصت استفاده کرد و دانسته هامون رو از فلسفه و علوم اجتماعی باهم به اشتراک بزاریم تا جرقه ای بشه برای تفکر کردن و مطالعه بیشتر.
راه رسیدن به ابر انسان ( از لحاظ رسیدن به خرد و عقل گرایی) ودر پی آن ساختن جامعه ای ایده آل، ابتدا شناخت خود و سپس دنیای پیرامون خود است که این جز با مطالعه، تفکر و تفکر و باز هم تفکر، بدست نخواهد آمد.
حال بنده هم اندک تجربه و مطالعه ای که در این خصوص دارم رو میخوام با شما با اشتراک بزارم.
از تمامی دوستانی که با نظریه های فلسفی و علوم اجتماعی آشنایی دارن میخوام که کمک کنند تا کاستی های بنده نیز کامل تر شود‌.

510 👀
4 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-05-20 19:21:38 +0430 +0430

برای شروع، میخوام از دوستان بپرسم در خصوص رواقیون و دیدگاه اونها چیزی شنیدند؟

1 ❤️

2022-05-20 19:31:02 +0430 +0430

↩ MHM2XL
اپیکور از فلاسفه ای بود که اسپینوزا به وی اقتدا می کرد و به نوعی پدر فلسفه خردگرایی بود . اما چیزی که در روایات از وی نقل شده آن حقیقتی فلسفه رواقیون نبوده و تحریفاتی به آنها وارد آمده . رجوع شود به کتاب ( مساله اسپینوزا ) اثر اریش یالوم

1 ❤️

2022-05-20 21:43:25 +0430 +0430

↩ ایکاروس
🙏 🙏 سقراط هم گویا از رواقیون بوه.
در این مورد زیاد مطالعه نکردم ولی فلسفه ی جالبی دارند که در زندگی روزمره خیلی کاربردیه.
کتاب رواقی زیستن رو یکم خوندم ولی هنوز کامل مطالعه نکردم.

1 ❤️

2022-05-20 21:47:39 +0430 +0430

↩ * استاد عقل کل *
همونطور که در بالا گفتم، منطق رواقی و رواقی زیستن خیلی در زندگی امروزی هم کاربردی، بخصوص برای مواجه شدن با اشخاص خاص👉
و اینکه چطور در اینگونه موارد برخورد کنی.

0 ❤️

2022-05-20 21:48:51 +0430 +0430

↩ * استاد عقل کل *
التماس تفکر و اندیشه🙏🏻🙏🏻

0 ❤️

2022-05-21 07:55:11 +0430 +0430

↩ MHM2XL
رواقیون بدون سقراط و افلاطون بی معناست

1 ❤️

2022-05-21 20:46:07 +0430 +0430

↩ ایکاروس
کاملا درسته دوست عزیز

1 ❤️

2022-05-21 21:06:38 +0430 +0430

کتاب رواقی زیستن، اثر ویلیام اروین است. که در آن پیدایش فلسفه رواقی و تأثیر آن د. زندگی امروزی را بررسی می‌کند.
حال قسمت هایی از فلسفه رواقی را برایتان بازگو میکنم.
رواقی گری تقریبا در ۳۰۱ ق م در شهر آتن توسط فیلسوفی بنام زنون بیان شد.
زنون، نخستین فیلسوف رواقی، عادت داشت که درس‌های فلسفه‌اش را در رواقی پر نقش و نگار آموزش دهد. از این رو، این مکتب فلسفی نام «رواقی» به خود گرفت.
رواقیون بر پایه دنیای مادی و اصول شخصیتی انسان تاکید دارند. اینکه با توجه به شناخت خود و ذات خود و سپس دنیای مادی، بتوان بیشترین بهره را از زندگی برد، از جهان پیرامون و هرچه که در آن است لذت برد و در لحظه زندگی کرد ولی در این حال از افراط پرهیز کرد.
اخلاق مهم ترین بخش فلسفه رواقی است. دغدغه اصلی رواقیون فضیلت‌مندانه زیستن و در نتیجه زندگی خوب بود.
فلسفه رواقی در ۱۴۰ میلادی از یونان به روم باستان راه پیدا کرد.
اپیکور نیز که از پیشگامان فلسفه رواقی بوده، عقیده داشت: فیلسوفی که رنجی از انسانی نمی‌زداید، هرچه می‌گوید، مهمل است. دارویی که درمان نکند به هیچ دردی نمی‌خورد؛ ‌به همین قیاس فلسفه‌ای هم که رنجی از روان آدمی نکاهد، به هیچ کاری نمی‌آید.
از دیگر فلاسفه بزرگ این مکتب می‌توان ارسطو و سقراط را نیز نام برد.
میتوانید رواقی گری یا رواقی زیستن در دنیای امروزی را به راحتی از سایت های مختلف دانلود کنید و ایمان داشته باشید که بینهایت در نگرش شما به زندگی و مواجه با مشکلات و یا چگونگی برخورد با سایر انسان ها تأثیر خواهد گذاشت.

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «