چرا برده داری در اسلام منع نشد؟ ( ایکاروس )

1401/05/30

بعضى بر اسلام خرده مى گیرند که چرا این آئین الهى با آن همه محتوا و ارزش هاى والاى انسانى مسأله بردگى را به کلى الغاء نکرده است؟
در پاسخ باید گفت: اسلام طرح و برنامه دقیق و زمان بندى شده براى آزادى بردگان ارائه کرد که همه آنها تدریجاً آزاد شوند، بى آنکه این آزادى، عکس العمل نامطلوبى در جامعه به وجود آورد.
مواد این طرح عبارتند از: 1 ـ بستن سرچشمه هاى بردگى. 2- گشودن دریچه آزادى. 3- احیاى شخصیت بردگان. 4- رفتار انسانى با بردگان. 5- معرفی انسان فروشى به عنوان بدترین کار .

علت تجویز «برده داري» از سوي اسلام
چرا اسلام «برده داری» را تجویز کرده است؟
اسلام براي ريشه كن كردن نظام غلط بردگي در بافت جامعه احتياج به گذر زمان داشته و بايد با برنامه دقيق و زمانبندى شده بردگان به تدريج آزاد شوند؛ چراكه هر حركت حساب نشده نتيجه معكوسى دارد. اگر اسلام طبق يك فرمان عمومى، دستور آزادي همه بردگان را صادر مي كرد، بردگان به خاطر نداشتن كسب و كار مستقل تلف مى شدند؛ لذا اسلام با مصرف زكات براي آزادي بردگان موافقت كرده و بر عبادت بودن اين كار تاكيد كرده و پيشوايان اسلام نيز در آزاد كردن بردگان پيشگام مي شدند تا اين كار الگوي ديگران شود.

ماله کشی بالا در توجیه این پرسش است که چرا در اسلام برده داری حرام اعلام نشده ولی خوردن گوشت خوک و مشروب و … حرام است ! حتی آمیزش با برده نیز حرام اعلام نشده بلکه حلال است !
منبع این ماله کشی ها سایت مکارم شیرازی است

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-09-09 14:13:03 +0430 +0430

↩ ایکاروس
عاخه عزیز من که مذهبی نیستم اتفاقا برعکس حرصم گرفته که ماها اینهمه مینویسیم و میگیم ولی مذهبیا قسر در میرن من خودم چند وقته دنبال یه سوژه‌ام که مذهبیارو گیربندازم ولی هردفعه سنگ رو یخ شدیم آبرومون رفته دلم میخواد یه ایرادی بگیریم که هیچ جوره نتونن از زیرش در برن
فقط نمیدونم چرا ناراحت شدی نکنه فک کردی من مذهبیم 🧐😐

1 ❤️

2022-09-09 14:24:14 +0430 +0430

↩ Sina23cm
نه . من ناراحت نشدم ، فقط قدرت بیانم محدوده ( صدای گریه حضار )

0 ❤️

2022-09-09 19:11:07 +0430 +0430

↩ ایکاروس
درود
زنده باشید 🙏 🌹 🌹

1 ❤️

2022-09-09 20:38:18 +0430 +0430

↩ ایکاروس
آها گرفتم چی گفتی 😂🤣😂🤣
گریه حضارو خوب اومدی 😂😂

1 ❤️

2022-09-10 04:16:49 +0430 +0430

هزارجور ماله کشی دارن روی کتابی که یک بیسواد نوشته؛ بیسوادی که فکر میکرده زمین صافه، کسر ۱۳ رو ۱۲ برابر با ۱ هست، زن از چپ مرد آمده و خودش انسان متکی بر خود نیست، حشری زنباره و بچه‌باز پدوفیل بوده، قاتل و آدمکش بوده و … بیشمار ایرادهای اینچنینی میشه بر شمرد. دردناک اینجاست که یک چنین ابله مجرم عتیقه‌ای شده پیامبر الهی!!!
مردمان عمدتاً خر هستن و خدایانشان هم مثل خودشان خر هستن!

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «