چرا سید ها خودشون رو برتر از دیگران حساب میکنن؟

1396/06/29

برای من همیشه این سوال از بچگی بوده که واقعا چرا سید ها که عرب هم هستن خودشون رو برتر از بقیه میدونن و نژاد پرستن؟ مگه اونا چی دارن که بقیه ندارن؟ غیر از اینه که اونا از نسل اعراب هستن؟

2093 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2018-05-08 07:43:44 +0430 +0430

شرمنده ولی میشه پیدایش سید رو بگین که از کجا امده؟

0 ❤️

2018-05-08 08:10:09 +0430 +0430

اگه خودشونو برتر میدونن کسخلن!

0 ❤️

2021-08-01 10:25:11 +0430 +0430

اول از همه به بزرگان هیچ قومی توهین نکنید خوب نیست دوم اینک منم قبلا فکر میکردم سیدا واقعا از نسل پیامبر و اماما هستن اما بیشتر که فکر کردم دیدم شواهد منطقی نشون میده همچین چیزی درست نیست و احتمالا از نسل عربای دیگ هستن حالا دلایل منطقی چی هست اول از همه بگم که خود کسانی که مدعی سیادت هستن تنها دلیلشون داشتن شجره نامس اما شجره نامه خیلی راحت میشد بوجود اورد اونم تو جوامع اسلامی که سیادت یک ارزش حساب میشه و خیلیا وسوسه میشدن که بوجود بیارن.
اول از همه تعداد سیدها در ایران به تنهایی خیلی غیر منطقی و اگر همین تعدادو بخایم برای غیر سیدا درنظر بگیریم حساب کردم الان جمعیت ایران باید چیزی حدود 300 میلیارد نفر باشه بله درست خوندید 300 میلیارد نفر ینی جمعیت تمام دنیا انقدر نیست اونوقت ایران باید انقدر باشه اگر سیدا رو واقعا سید بدونیم چون طبق علم امار رشد جمعیت براساس تعداد افراد و از طرفی ما اگر 1400 سال پیش تنها امام حسن و امام حسین سید بدونیم طی 1400 سال شدن 6 ملیون از دونفر جمعیت اون زمان ایران حداقل 100 هزار نفر میشده و اگر طبق همین روند بریم جلو از هردونفر 6 ملیون بوجود بیاد از 100 هزار نفر جمعیت ایران طبق این روند باید 300 میلیارد ایرانی وجود داشته باشه و میبینید که جمعیت ایران این اندازه نیست پس سیدا سید نیستن اگر بپذیریم سید نیستن منطقی میشه ولی اگر بگیم سیدن درواقع داریم علم امارو احتمالات زیر سوال میبریم دلیل بعدی اینک اگر بفرض سیدا واقعا به اون معنی که فکر میکنن سید باشن پس نسل بقیه اعراب وحشی که به ایران هجوم اوردن و تجاوز کردن نسل اونا کجا هستن یجا دیدم یک سیدی نوشته بود نسل اونا بقیه ایرانیا هستن خب اولا اگر نسلشون بقیه ایرانیا باشن پس چرا هیچ شباهتی بین ایرانیای امروز واعراب از نظر ژنتیکی وجود نداره؟ دوما بفرضم بقیه ایرانیا از نسل اونا باشن پس خود ایرانیای که زنده بودن نسل اونا چیشد یهو غیب شدن؟ شواهد ژنتیکی نشون میده بقیه ایرانی از نسل عربا نیستن پس این فرضیه اشتباه پس درواقع باید سیدا از نسل اونا باشن البته یک نکته هم بگم همه سیدا واقعا عرب نیستن بعضیاشون واقعا ایرانی هستن منتها چون جامعه اسلامی شد اجدادشون برای بدست اوردن ارزش و جایگاه خودشون به دروغ سید معرفی کردن پس شاید نصفشون ایرانی نصفشون عرب باشن در نتیجه سیدا از نسل پیامبر و امام نیستن چون شواهد اینطور نشون میده مثل اینه که من یک نامه از اجدادم بهم رسیده باش و توش نوشته توی دنیا فقط روز وجود داره شبی در کار نیست حالا من دارم خود میبینم شب وجود داره ولی چون نامه ای اجدادم اینو میگ واقعیتو نمیخام بپذیریم همیشه ببینید شواهد منطقی چی میگه البت بازم دلیل دارم اما فکر میکنم همین دوتا کافی باش

0 ❤️

2021-08-01 15:28:43 +0430 +0430

↩ massage_tehran_1980
سیدا همه از دم حرومزادن کیرم تو جدشون
تا حالا یه سید خوب ندیدم
اصلا هر کسی که سرش به عربا وصل باشه حرومزادس.
تمااااااام

0 ❤️

2021-08-01 15:31:37 +0430 +0430

↩ A.hatsex
من ترکم و این حرفت درسته تو شهرستانا ترکا خیلی به سیدا بها میدن و از نسل پیامبر میدونن و حتی قسم هم میخورن سرشون ولی همشون کسخلن
چون سید جماعت همه از دم حرومزادن نسلشون هرکسی که میخواد باشه همشون کسکشن عرب جماعت حرومزادس در کل

0 ❤️

2021-08-02 23:19:32 +0430 +0430

دوست عزيز و گرامي
متاسفانه در ايران فعلي عده اي به جاي نقد منصفانه عقايد و تفكرات كه هدفش قاعدتا اصلاح امور بايد باشه سعي بر تخريب و تهاجم به تفكر مقابل دارن و قطعا در اين تهاجم طرف مقابل سعي نمي كنه كه به عقايدش فكر بكنه بلكه اولين كار دفاع هست مثل زماني كه كسي با چاقو به سمت شما حمله مي كنه شما اول سعي داري چاقو رو از خودت دفع بكني و به اينكه چرا اين فرد بهت حمله كرده فكر نخواهي كرد

عقايد و ارزش هاي هر فرد هم براي خيلي ها حكم موجوديت فرد رو داره، چه ديندار و چه بي دين، دين دار چون زندگي خودش رو بر حسب دين پايه ريخته تهاجم به دين براش مثل تهاجم به زندگيش هست و بي دين هم ادعا مي كنه كه هيچ عقيده اي براش حكم ارزش نداره اما چون اون هم زندگي خودش رو بر حسب همين عقيده پايه ريزي كرده براش سخت و گران هست كه عقيدش خدشه دار بشه

افرادي كه واقعا انسانيت رو ارزش بدونن، بر سر منشا اون ارزش اختلافي نخواهند داشت و صادقانه ميگن منگر سخن از كيست بنگر سخنش چيست؟

0 ❤️

2021-08-02 23:35:56 +0430 +0430

شما هم منصفانه نقد نكردي، و كينه اي بحث كردي
اينكه طايفه ي عبد مناف رو عرب عربستان بداني غلط است چون اون ها عرب عدناني بودند و اصالتا عرب نبودند بلكه اصالتا از بين النهرين منشا گرفتن پس سامي بودن و تمدن چند هزارساله اي هم بشت اونهاست( اگر ايراني بودن رو به واسطه ي تمدن يك ارزش حساب مي كني)
سيد يك اصطلاح قديمي بود كه بعد از پيامبر رايجتر شد، و اشاره به مقام سيادت قريش داشت نه اينكه بعد از اسلام براي تنفر ايراني ها به اعراب بيان بشه،

اين مشكل شما براي الان نيست، بعد از اسلام هم قريش به مسلموني خودش بيشتر افتخار مي كرد و اينكه پيامبر از ميان اونها برگزيده شده فخر فروشي مي كرد كه در نهايت با اين جمله مشكل حل شد كه :
سيد قريشي با بلال حبشي(با برده ي ازاد شده) هيچ فرقي ندارد

كل مطلب اين هست كه هر فردي به مقتضاي نمود رفتاري و سلوك اجتماعيش بايد در جامعه تكريم يا تنبيه بشه نه اينكه با عناوين و القاب، بي شخصيتي و بي تدبيرش ناديده گرفته بشه، حالا اگر سيد هست بگي جاهله و تازي هست يا اگر سيد هست بگي هرچي گفت درسته هر دو منشا در تفكرات شما داره و در شخصيت و ارزش هاي دروني فرد مقابلتون تغييري بوجود نمي اره

كما اينكه تحقير و يا تكريم طرف مقابل هم تغييري در شخصيت و ارزش هاي فردي شما ايجاد نخواهد كرد و اين بحث ها همش نمود از انحراف جامعه از خواسته ي اصلي هست كه يا عامدانه از طرف حكومت داره به ملت القا ميشه تا از اصل موضوع دور بمونن و يا ملت ناخواسته داره به اين سمت كشيده ميشه
0 ❤️

2021-08-07 18:47:04 +0430 +0430

خب برداشت من برعکس توه بقیه اونارو بالا میبرند من خودم سید کافرم و به نظرم سیدها خودشونو بالاتر نمیبینند بقیه الکی اونارو بالا میبرند

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «