چه اعتراف سختی

1400/09/03

‍ توی اسنپ نشسته بودیم. راننده مرد میانسالی بود. یه جورایی انگار مست بود. صداش خش داشت و حرافی میکرد.اما وقتی دید ما زیادی ساکتیم گفت: ای کاش ما مسلمونا هم مثل ارمنی ها یه کشیش داشتیم روزایی که خیلی دلمون گرفته بود میرفتیم پیشش اعتراف میکردیم دلمون سبک میشد.
خنده مون گرفت. گفتیم: باشه. اگه یه گوش میخواین که حرفاتونو بشنوه فکر کنین من کشیش. اعتراف کنین سبک شین…
گفت: خانوم من آدم گناهکاری ام. خیلی گناهکار. بیست سالم بود. جوون بودیم و دنبال دختربازی دیگه. ببخشید، بلانسبت شما… یه بار سر شب بود. کنار خیابون با یکی از دوستام یه زن جوونی رو سوار کردیم. زنه بدبخت نه قیافه داشت نه هیکل درست و حسابی. اصلا اینکاره نبود ولی معلوم بود از سر بدبختی و بی پولی اومده سراغ این کار. خلاصه سر یه تراول پنجاهی که دوستم بهش نشون داد باهاش توافق کردیم. اونوقتا پنجاه تومن خودش کلی پول بود. قصد پول دادن نداشتیم ولی الکی گفتیم باشه. زنه همون اول پول رو میخواست. دوستم هم پول رو داد بهش و گفت بذار تو کیفت. اول خودش رفت پیشش و بعد من. یادمه بدبخت فقط به ساعت نگاه میکرد که زودتر بره. وقتی بالاخره سر یه کوچه پیاده ش کردیم و راه افتادیم دوستم دست کرد جیبش و تراول رو آورد بیرون. ازش زده بود. بعدا بهم گفت که وقتی دست کرده تو کیف زنه که پول رو برداره توی کیف تقریبا هیچ چی نبوده حتی یه هزاری ساده. اون لحظه کلی خندیدیم و فکر کردیم چه شاهکاری کردیم ولی خانوم… اون دوستم بعدها تو جاده شاهرود با موتور تصادف کرد .رسما له شد. منم که میبینین تا این سن هنوز یه آب خوش از گلوم پایین نرفته. کی با همین ماشین تصادف کنم له و لورده شم خدا عالمه…
پی نوشت اینکه چیزی به ذهنمون نمیرسه.فقط ای کاش مست نبود و پیش ما اعتراف نمیکرد و من الله توفیق!

15 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-11-24 19:59:13 +0330 +0330

کاش میشد قبل هر کاری چند ثانیه خودمونو جای طرف مقابل بگذاربم

1 ❤️

2021-11-24 20:16:22 +0330 +0330

Brown.Eyes
شب خوش
امیدوارم که حالت خوب باشه
از طرف من به کسی که نگاهش تو نگاهته و دستش تو موهاته تبریک بگو. 😊

2 ❤️

2021-11-24 20:27:41 +0330 +0330

من نه خدایی ونه دین ومذهبی و… هیچی اعتقاد ندارم اما بنظریه کارما اعتقاد دارم (باژگشت اعمال به خود انسان اعتقاد دارم) ❤️ 🌹

3 ❤️

2021-11-24 20:49:07 +0330 +0330

Brown.Eyes
بعضیا فقط نر هستند از مرد بودن
صفت مردانگی تو وجودشان نیست

1 ❤️

2021-11-24 20:52:16 +0330 +0330

↩ Mehrbano arezo
دقیقا همینطوره
مزرع سبز فلک و داس مه نو
یادم از کشته خویش آمد هنگام درو

2 ❤️

2021-11-24 21:56:43 +0330 +0330

لایک کردم ، چون از نوع نوشته و نگارشش خوشم اومد . ولی به شخصه هیچ اعتقادی به خدا و روز جزا و این چیزا ندارم چون با چشم خودم خیلیا رو دیدم که تا اخر عمرشون هم جزای کارشون رو ندیدن ( حالا یه سری حواله میکنن به اون دنیا ) . من به وجدان اعتقاد دارم . چون همه ادما خوب و بد رو به خوبی میدونن چی هست ، فقط یه سری برای خودشون بهانه تراشی میکنن .
درباره اون خانم هم من خودم ندیدم کسی رو که از سر فقر مطلق رو به تن فروشی بیاره ، وضع کار خوب نیست ولی باز هم با همون حقوق ماهی ۲ تومن کار زیاد هست . ما بچه های پسرمون رو مستقل بار نمیاریم چه برسه به دختر . اگه از همون بچگی کسی یه فنی یاد بگیره ( پسرا مثلا برق ساختمان ، مکانیکی و … ، دخترا هم خیاطی ، فرشبافی ، اشپزی ، کیک پزی و … ) در بزرگسالی هم لنگ نون شبشون نمی مونن . از اون مهمتر پس انداز هست که اصلا هیچ جایی بین ما ایرانیا نداره . طرف واسه نون شبش لنگه دوباره به فکر بچه دار شدنه میگه هم پس انداز من همین بچه هام هستن . با این طرز فکر واقعا چی کار میشه کرد ؟

2 ❤️

2021-11-24 22:32:21 +0330 +0330

ستم از غمزه میاموز که در مذهب عشق
هر عمل عجری و هر کرده جزائی دارد

1 ❤️

2021-11-24 22:49:01 +0330 +0330

نوشته بسيار جالب و تاثير گذاري بود . خوشم اومد واقعا

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «