⚠️رابطه سه نفره یا تری سام⚧️

1403/03/03

آیا رابطه سه نفری پایان خوشی دارد؟ چرا برخی افراد وارد رابطه های تری سام می شوند. این مطلب پیرامون روانشناسی رابطه و با بررسی رابطه سه نفره یا تری سام است.
شاید در لیست نیاز های خودمان به عنوان یک انسان حواس مان به این نیاز اساسی نبوده و شاید هم برایمان اثبات شده که در دامان رابطه متولد شده و تاپایان عمر نیز به رابطه نیازمندیم.
ممکن است در یک دوره زمانی خاص مثلا پس از طی کردن یک بحران عاطفی یا شکست عشقی با خود بگوییم که من به رابطه با دیگران هیچ گونه نیازی ندارم و می خواهم تا آخر عمر تنها باشم.
اما مقاومت و انکار این نیاز نه تنها به نفع مان نیست بلکه باعث آسیب نیز می شود.
در مقابل اکثر شما می دانید و می خواهید که روابط خود را حفظ کنید، مدیریت کنید، از روابط تان لذت ببرید اما در عین حال با منطق پیش بروید، نه به صورت افراطی و نه با حالت تفریط…
بنابراین با توجه به اهمیت رابطه است که حتی برخی نظریه پردازان در تعریف انسان وجه تمایز با سایر موجودات را در ارتباط عنوان می کنند.

🔷انواع روابط

روابط انسانی مفهوم وسیعی دارد و هر نوع رابطه را در بر می گیرد، مانند رابطه بین دو فرد، دو گروه، رابطه بین فرد و سازمان…

همچنین رابطه ها شکل های مختلفی دارد:
رابطه رسمی، رابطه غیر رسمی، رابطه خصوصی، رابطه عمومی و…
اما مهم ترین شکل و نوع رابطه، رابطه بین زن و مرد می باشد، در این میان موضوعی که در سال های اخیر مطرح شده و چالش های بسیاری نیز در پی داشته، رابطه سه نفره می باشد.

🌱🌱🌱🌱🌱🌱🌱

⭕اختلال رابطه سه نفر:

مسلما اولین چیزی که در ازدواج و حتی قبل از آن نسبت به آن حساس بوده و از نبود آن احساس نگرانی می کنیم، تعهد به یکدیگر است.
این مسئله بخصوص در مورد روابط جنسی یعنی خصوصی ترین رابطه مان با شریک زندگی، از حساسیت بیشتری برخوردار است.
اما امروز اتفاقی که برای خیلی ها تصورش نیز وحشتناک است ( خیانت جنسی )؛ به یک سبک ارتباطی و روش لذت بردن تبدیل شده.

🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

⭕اختلال رابطه سه نفره تلوریسم:

اختلال رابطه سه نفره که به آن تلوریسم می گویند .
نوعی اختلال جنسی است که در آن مرد تمایل دارد همسرش را حین ارتباط جنسی با یک فرد دیگر ببیند و از این کار لذت ببرد.
این موضوع که هم از لحاظ شرعی و هم از نظر روان شناختی مشکل محسوب می شود در زوج های متاهل در حال افزایش می باشد و نیاز به درمان و مشاوره دارد.
این حالت که برای اکثر ما یک کابوس می باشد امروزه منبع اصلی لذت بردن از رابطه جنسی در میان تعدادی از افراد می باشد.

🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

⭕اختلال رابطه سه نفره تری سام:

البته رابطه سه نفره صرفا به تماشای آن محدود نمی شود و در خیلی از موارد داشتن رابطه جنسی زن و مرد همراه با یک فرد خارج از رابطه ( یک زن یا یک مرد دیگر) متداول می باشد.

🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

مهم ترین دلایل رابطه تری سام:

به نظر اکثر متخصصین سکس تراپ و روان شناسان علت اصلی این نوع ارتباط ناپسند، بخصوص در ابتدا ایجاد تنوع و جذابیت در رابطه جنسی می باشد.
که در اکثر موارد این کسب تجربه جدید با هدف تنوع تبدیل به یک عادت می شود.

۱-تاثیر فیلم های پورن:

دلیل اصلی کنجکاوی و تنوع طلبی افراد در سال های اخیر و نیز رابطه سه نفره، ایجاد فانتزی های ذهنی است که در نتیجه تماشای فیلم های پورن ایجاد می شود.

۲-بایو سکشوال:

به مردانی که هم تمایل و کشش جنسی به زن و هم مرد دارند، بای سکشوال می گویند.
بنابراین رابطه سه نفره به مرد این امکان را می دهد که هم زمان در رابطه ای باشد که هم مرد و هم زن در آن حضور دارند.
البته بایو سکشوال یک اختلال نیست و گرایش جنسی است ولی نداشتن چهارچوب در رابطه اختلال است و حتما باید به مشاور خانواده مراجع کنید.

۳-مکانیزم دفاعی در مقابل خیانت:

معمولا بعد از خیانت افراد در مقابل شریک جنسی خود احساس عذاب وجدان می کنند.
عمل جنسی سه نفره در حضور همسر، به فرد در رها شدن از عذاب وجدان ناشی از خیانت پنهانی اش کمک می کند!
یعنی چون خود خیانت کرده است می خواهد همسرش را هم دگیر کند تا احساس گناه نکند!

۴-کنجکاوی غیرعقلانی

دلیل تراشی های عقلانی که افراد دارند: ( مثلا اینکه چون هر دو راضی هستیم مشکلی نیست، یا اینکه فقط یک بار و برای امتحان تجربه می کنیم ).

۵-رها کردن همسر و ارتباط با دختر دیگر

دختر خانم می گوید: “من قبول کردم که سه نفری داشته باشیم و او شروع به خیانت با آن دختر کرد و اکنون با او زندگی می کند و اکنون در حال انجام فرایند طلاق هستم”

🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

⚠️پیامد هایی از رابطه سه نفره که باید بدانید

معمولا افرادی که فکر می کنند ظرفیت بالایی برای پذیرش این نوع رابطه دارند بعد از انجام چنین عملی از احساس پشیمانی، حسادت و عواطف منفی رنج می برند.
این دقیقا همان بخش از ماجرا است که در فیلم های پورن چیزی از آن به نمایش گذاشته نمی شود.
در واقع اگرچه فیلم های پورن آن چند دقیقه ی حین رابطه را پر هیجان و خاص نشان می دهند اما از ساعت ها و ماه های بعد از آن چند دقیقه طوفانی، چیزی بیان نمی کنند

از جمله عواقب این نوع رابطه می توان به موارد زیر اشاره کرد:
وابستگی و عادت مخرب: اگرچه خیلی ها در ابتدا صرفا به قصد یک بار تجربه به این عمل روی می آورند اما معمولا به این عمل وابسته شده و به نوعی تبدیل به یک عادت می شود.

⭕عدم لذت از رابطه سالم و متعهدانه

فردی که میزان هیجان بالای ناشی از این نوع رابطه را تجربه کرده در مقابل سطح قبلی رابطه خود با همسرش لذت و هیجان لازمه را دریافت نمی کند.
در واقع مانند اعتیاد به مواد مخدر که فرد پس از چند بار مصرف، برای تجربه ی حال و هوای اولین مصرفش مجبور به افزایش دوز دارو می شود،
در رابطه جنسی سه نفره نیز فرد برای تجربه هیجان و لذت بالا (که البته به مرور یکنواخت می شود)، مجبور به اجرا و تکرار رابطه های متنوع خواهد شد.
افراد سعی می کنند روابط بدون چهارچوب دیگر را نیز تجربه کنند.

⭕احتمال بالای بیماری های مقاربتی
از عواقب خطرناک این نوع روابط احتمال بالای بارداری و نیز بیماری های مقاربتی ( مثلا ایدز)، است.

احساس منفی نسبت به خود و شریک زندگی، احساس شرم در مقابل شخص سوم، اضطراب و ناتوانی در عملکرد جنسی از جمله پیامد های رابطه سه نفره می باشد.

🚨توصیه های بسیار مهم در مورد رابطه سه نفره
احساس بازیچه بودن، احساس غیر انسانی بودن رابطه ای که باید جلوه ای از علاقه و آمیختگی دو روح باشد،
همچنین توهین و تحقیر غیرمستقیم و همه ی پیامد های منفی این نوع رابطه مسلماً دلیل قانع کننده ای برای جلوگیری و درمان چنین مسئله ای می باشد.
قبل از هر چیز پیشنهاد اساسی در این خصوص، دوری از ایجاد تصورات ذهنی نسبت به رابطه سه نفره می باشد.
قوانین رابطه سه نفری و گروپ در ایران
در ایران رابطه خارج از چارچوب زناشویی، زنا محسوب می شود و از نظر اسلامی نیز حرام است.
مطابق ماده ۲۲۵ قانون مجازات اسلامی زنای مردی که دارای همسر دائمی باشد و همچنین زنای زنی که همسر دائمی دارد و هر دو عاقل باشند در صورت اثبات جرم زنا سنگسار است.

اگر شرایط و امکان اجرای سنگسار نباشد، صد ضربه شلاق می باشد. اگر که زانی ۳ مرتبه مرتکب چنین عملی گردد برای چهارمین بار حکم به اعدام وی صادر می گردد.

برای این منظور حذف فیلم های پورن اکیداً توصیه می شود.
پیدا کردن نوع خاص رابطه خود و همسرتان به جای الگو گرفتن و صرفاً تکرار حرکات تقلید گونه از این نوع فیلم ها می تواند در بهبود و رضایت از رابطه تان نقش اساسی داشته باشد.
و نیز در صورت درگیری با چنین مشکلاتی جهت درمان این اختلالات، راه کار مناسبی می باشد.

با توجه به این که در این نوع روابط زنان بیشتر آسیب پذیر هستند و احساس ابزار بودن و در نتیجه عدم اعتماد به نفس خواهند داشت، می توان برای حل مشکلات عاطفی ناشی از پیامد این مسئله و حل ریشه ای ناتوانی در رضایت از رابطه ای سالم، از روان شناسان خبره کمک گرفت.
و نیز در صورت درگیری با چنین مشکلاتی جهت درمان این اختلالات، راه کار مناسبی می باشد.

🍁🍁🍁🍁🍁🍁🍁

ممنون از نگاه زیباتون که تا پایان این مطلب با ما همراه بودید .
🌹🌷🌺

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2024-06-08 19:08:31 +0330 +0330

↩ آرمیکا
باید از دریچه های عقل به موضوعات نگریست

0 ❤️

2024-06-08 19:12:34 +0330 +0330

↩ sleghammer2
نخواستم قانعت کنم
چون هر آنچه که برای فهمیدن و قانع شدن نیازه رو ، خدا در اختیار انسان گذاشته .
حتی در همین زندگی نشانه هایی هر روز برای عبرت و درس گرفتن هست .
اما کسی که بخواد چشماش رو باز کنه و حقایق رو ببینه می‌تونه این نشانه ها رو دریافت کنه اما کسب که چشم هاشو بسته و خودشو به خواب زده رو هیچوقت نمیشه بیدار کرد .

عاقبتت بخیر
یه روزی همه این ابهامات برات مثه روز روشن میشه

0 ❤️

2024-06-08 19:15:15 +0330 +0330

↩ special_couple_tehran
برای یه بازی که انسانیت رو زیر سوال میبره ؛ هیچ قانون لذت‌بخشی که موجب ارتقا و پیشرفت انسان بشه وجود نخواهد داشت .
لذتی کاذب که به زودی اثرات مخربش نمایان میشه …

0 ❤️

2024-06-08 19:20:02 +0330 +0330

↩ Aria_rozi
البته اکثر این مطالب تو اینترنت هست

1 ❤️

2024-06-08 19:22:32 +0330 +0330

کارت درسته داداش

1 ❤️

2024-06-08 20:13:47 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
اتفاقا منم مثل شما قبلا مذهبی بودم ولی خوشبختانه دیگه نیستم و چشمام باز شده کاملا قبلا بسته بود که مذهب رو بدون مطالعه قبول کرده بودم الان جای مذهب انسانیت رو گذاشتم و احساس خوشبختی میکنم دیگه کسی بهم روش زندگی کردن رو یاد نمیده خودم تجربه میکنم و به دست میارم دیگه کسی برای مسائل خصوصی زندگیم دستورالعمل بهم نمیده بهرحال امیدوارم شما هم چشماتون باز بشه و واقعیت رو ببینین موفق باشین

0 ❤️

2024-06-08 21:22:32 +0330 +0330

خب الان کلا بعنی چی…مثلا جمع بندی خودت چیه در کل ؟؟؟؟من خودم رابطه ی تریسام یا… با همسرم نداشتیم اصلا…اما صحبتشو در حد فانتزی میکنیم بابت اینکه یه کم جلا بده اون رابطه رو…من حتی با ذهنم درگیر بودم که همین که در حد فان با خانومم میریم جلو هم حذف کنم اما نمیشه…انگار اون سکس بی روح سابق و دوس نداریم…

0 ❤️

2024-06-08 21:37:07 +0330 +0330

چقدر مضرات داره برای مذهبی ها

0 ❤️

2024-06-08 21:59:00 +0330 +0330

حرفاتون قشنگ بودتاجایی که پای شرع و اخلاقیات اومدوسط.حالااگریکی مث من کل فلسفه موجودیت انسان رو تداوم نسلش بدونه ودلیل اینکه چراباحیوانات دیگرمتفاوت است بلحاظ شعور رو این بدونه که باتکیه برشعوربتونه انواع واقسام لذتهای دیگری که مابقی حیوانات ازون بی بهره اند روتجربه کنه تکلیفش چی میشه؟الان کسی بخادبگه چون خداوشرع اینوگفته مابایدبریم پیش مشاور بنظرمن خودش نیازبه روانشناس داره.خداوشرع خرکی باشن که بخان برامن حدوحدودتعریف کنن.من راضی اون راضی کیر توناراضی…هرکی ک مخادباشه

0 ❤️

2024-06-08 23:02:09 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
تو نمی تونی احساست رو با عقل بنگری بلکه باید حسش کنی و در اون فرو بری ، هرچقدر هم که روی کاغذ درست باشه باز هم تجربه بالاتره ولی خب تو هیچوقت سعی نکردی از نظرات یا تجربه دیگران استفاده کنی . خیلی از کسانی که در این سایت هستند چنین تجربه‌ای رو داشتند و ایرادی هم در زندگی‌شان بوجود نیامده شاید بهتر بود با این‌ها کمی صحبت می کردی تا از ریشه و بن تکذیبشون کنی.

0 ❤️

2024-06-09 01:04:12 +0330 +0330

کاکولدی یه حس برانگیختگی لذت‌بخش جنسی ست که دنیا اون رو پذیرفته ولی ثبت جهانی نشده یه واقعیتی که باید بپذیریم
در رابطه تریسام باید و باید سه نفر رضایت کامل از این نوع رابطه داشته باشن و واقعا دوست داشته باشن رازداری و عواقبش رو بپذیرن
اگه فقط در حد فانتزی در ذهنشون دارن به همون بسنده کنن و ادامه ندن و زندگی شون خراب نکنن

0 ❤️

2024-06-09 10:26:05 +0330 +0330

↩ babak.26
🌺🌷🌹

1 ❤️

2024-06-09 10:30:07 +0330 +0330

↩ sleghammer2
مذهب به معنی راه و در واقع همه مذهبی هستیم اینو قبلاً هم گفتم . دین هم روش صحیح زندگی انسانی رو به ما می آموزه بدون اینکه نیاز باشه با تجربه به یک سری مسائل برسیم که قطعا یه سری تجربیات تلخ و ناخوشاینده .
دینی که انتخاب کردم قطعا کاملترینه و اینکه دیگران خلل و نقصی در اون ایجاد کنن خدشه بر این وارد نمیشه .
یه روزی تمامی قوانین الهی برپا میشه

0 ❤️

2024-06-09 10:32:45 +0330 +0330

↩ abcxyz0000000
صحبت کردنش نه تنها جلا دهنده نیست ؛ بلکه وقتی تو عمق قضیه وارد بشی زندگیت از این بی روح تر میشه .
سکس بی روح سابق رو با روحش کن
در چهارچوب یه زوج وفادار بهش تنوع بده
سلطان جنگل هیچوقت به کفتارها اجازه ورود به حریمش رو نمی‌ده .
مانند شیر باش …

0 ❤️

2024-06-09 10:33:38 +0330 +0330

↩ nini k
برای همه مضره مذهبی و غیر مذهبی نداره
چون انسانیت و حریم ها رو از بین میبره

0 ❤️

2024-06-09 10:37:05 +0330 +0330

↩ Hatefm
خدا خودش انسان ها رو آفریده و از تمامی اعضای اون حتی از خود تو بهتر می‌دونه . پس یه سازنده خودش هم دستور استفاده رو صادر میکنه و غیر این از خودت کار و بهره برداری کنی قطعا ضررش دامن‌گیر خودت میشه .
یه انسان دارای شعور میبینه خالقش چه دستوراتی برای بهتر و رشدش داده و عمل می‌کنه و یه انسان بی شعور ، میشه از حیوان پست تر که فقط فکر خوشگذرونی ، ارضای میل جنسی و سیر کردن شکمش از هر راهی باشه .

0 ❤️

2024-06-09 10:40:11 +0330 +0330

↩ آرمیکا
اگه ازیه فرد مست که هنوز درحال مستیه بپرسی چه تجربه ایه؟
ممکنه بگه خیلی خوب ، عالی
اما همین که مستی بپره و سردرد و عوارض بعدش بیاد ممکنه موقتی تصمیم بگیره دیگه مشروب نخوره .
این افراد هم همینطورن تا وقتی که مست شهوت و این اختلال هستن حالیشون نیست

0 ❤️

2024-06-09 10:40:59 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
مخالفم با نظر شما. برای فرهنگ ما که آمیخته با مدهبه و حریم ها و تعریف انسانیت هم از روی اون شکل گرفته.
همین تعاریف در یه کشور های دیگه کلا فرق داره یه شخص از فرهنگ ژاپن و فرهنگ های آسیایی کلا متوجه نمی شن خدا چی هست. کشور های غربی هم کلی کلاب رسمی دارن برای تریسام و گروهی. و فقط به لحاظ جنبه روانشناسی برسی می کنن اینگونه روابط رو تا جایی که هر سه راضی باشن مشکلی ندارن.
منتها برای فرهنگ کشور ما که آمیخته با مذهب هست بله کاملا درست می فدمایید شما. منتها برای همه نه.

0 ❤️

2024-06-09 10:42:46 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
من هفت ساله ازدواج کردم…دو ساله وارد اینجور مسائل فانتزی و… شدم…شما نشستی یک گوشه متوجه درون زندگی بقیه نیستی که اینجوری تصمیم میگیری…درک زندگی طرف و نداری…من بارها شده خواستم برم تراپی تا یه سری موضوعا که تو ذهنمه رو در همین بابتا در میون بزارم اما نتونستم…شاید خودمم نخوام که این چیزا باشه اما یه حس الزام به ادم دست میده

0 ❤️

2024-06-09 10:44:09 +0330 +0330

↩ Mostafa89
در واقع اختلال رو‌ نباید پذیرفت بلکه باید ریشه یابی و درمان کرد .
اون دنیایی که شما میگی ، قصدش برپایی سند ۲۰۳۰ و از بین بردن تمامی ارزشهای انسانیه

0 ❤️

2024-06-09 10:45:38 +0330 +0330

↩ nini k
پیشنهاد میکنم مستند ایکسونامی که برگرفته از خاطرات پورن استار آمریکایی به نام میشل مارون هست رو ببینی تا ببینی عواقب همه این آزادی های بی قید و شرط چی بوده

0 ❤️

2024-06-09 10:51:57 +0330 +0330

↩ abcxyz0000000
این گرایش ها ممکنه در خیلی از ماها باشه
اما وقتی بهش فکر میکنیم و بهش پر و بال میدیم ؛ قطعا تسلطی روی اون نخواهیم داشت .
یادم نمیره در سن ۱۴ سالگی برای مدت کوتاهی حس زنونه پوشی داشتم اما فقط در حد تصور بود و دیگه بهش به دید یه حرکت زشت نگاه نکردم .
رسانه ها روی مغز و فکر ما کار کردن
این گرایش های انحرافی رو درست کردن که لذت هایی بی انتها که مانند باتلاقی زندگی انسان رو می بلعه ، انسان ها رو به بردگی شهوت بکشونه .
انسان همیشه در جنگه چه بین شهوت و عقل و چه در زندگی برای زنده ماندن .
تلاش برای بدست آوردن پول اما باید اونقدر کنترل داشته باشه که از راه انسانی این خواسته و نیاز رو برطرف کنه وگرنه میشه قانون جنگل

0 ❤️

2024-06-09 11:00:10 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
زندگی مشترک با گرایشات فردی یه ادم مجرد فرق داره…خیلی سخته بخدا که خیلی سخته…هم میخپای برا خودت لذت بخری هم برا همسرت…از یه طرف لذت ببری از یه طرف آسیب نبینی…هر چیزی بعد مدتی انجام دادن هم باز دوباره تکراری میشه و ادم میره سراغ یه فان جدید…

0 ❤️

2024-06-09 11:56:58 +0330 +0330

↩ abcxyz0000000
واسه همین این دوره نگه‌ داشتن زندگی مشترک نیازمند یه مرد واقعی و زن نمونه هست !
زندگی مشترک تفریح و سرگرمی و یک هدف نیست که تکراری بشه
قراره انسان در اون بتونه ارزش های انسانیشو ارتقا بده نه اینکه پسرفت کنه
درسته من درک نمیکنم اما بارها تصور کردم و این ارتقا نیازمند سختی و مقابله با هجوم افکار منفی و خیلی چیزهای دیگس

0 ❤️

2024-06-09 12:27:36 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
اها بعد اونوقت تو خودت که خودتو ادم معتقدی میدونی و درک و شعور و منطق و… بالایی داری…اینجا چیکار میکنی؟؟؟اومدی نصیحت کنی و مردم و به راه راست هدایت کنی؟؟

0 ❤️

2024-06-09 12:29:37 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
مجدد هم موافقم با شما هم مخالف. فرمودین مستند راجب زندگی پورن استار. خوب معلومه کلی عواقب و آسیب های روحی جسمی داره. ولی اینکه شما یه زوج رو که گاهی تفریحی با رضایت همه طرفین سکس تریسام یا ضربدری دارن رو با یکی که شغلش پورن هست یکی می بینید با شما مخالفم.
یه پورن استار به واسطه شغلش ممکنه با چند هزار نفر رابطه داشته باشه این خیلی فرق داره. قطعا کلی عواقب داره.

0 ❤️

2024-06-09 12:49:11 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
خدا پس از خلقت انسان گفت ریدممممممم با این انسان😂😂😂😂
همه زندگی انسان برای سکس هست و سلام

0 ❤️

2024-06-09 12:54:21 +0330 +0330

↩ farzad kosdost
برعکس به خودش آفرین گفت
چون انسان قابلیت اینو داره که حتی از فرشته بالاتر بره
انسان دارای شهوت و عقله
اما فرشته عقل محض و نمیتونه بد باشه

0 ❤️

2024-06-09 12:57:59 +0330 +0330

↩ nini k
خاطراتش تنها مختص به تجربه خودش در این صنعت نیست ؛ بلکه روند و نتیجه آزادی بی حد حتی با نگاه تفریحی و سرگرمی رو روایت می‌کنه .
آزادی ای که منجر به نابودی خانواده ، سقط جنین و خیلی از اثرات مخرب که جامعه رو تحت شعاع قرار میده ، شده .

0 ❤️

2024-06-09 13:05:47 +0330 +0330

↩ مرد تنهای شبم
خوب دقیقا من و شما اختلاف نظرمون همینه شما فرهنگ ایرانی اسلامی دارید و متاثر از این فرهنگ حتی آزادی رو که حق مسلم همه انسانها هست بد می دونید و سقط جنین هم حق هر زنی هست که تشخیص بده حال حاظر قادر به ادمه بارداریش نیست. منتها مسائل اولیه حقوق انسان تحت فرهنگ مذهبی جامعه ما دقیقا میشه همین که شما فرمودین

1 ❤️

2024-06-09 13:10:39 +0330 +0330

↩ nini k
مخالف آزادی در چهارچوب تعریف شده نیستم .
مانند راننده ای که در یک جاده طبق تابلویی که سرعت مجاز براش تعیین شده آزاده در اون سرعت برانه.
همون‌طور که اون زن خودشو در بارداری آزاد گذاشته ، اون جنین هم حق اینو داره که زندگی کنه . سقط یک موجودی که اعضای آن شکل گرفته ، در واقع کشتن یک انسانه و این آزادی خلاف انسانیته
که جامعه غربی اینو مصداق کشیدن دندان خراب برای یک جامعه توصیف کرده

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «