¤ ¤ ¤ سوالی درباره وجود خدا ¤ ¤ ¤

1393/09/13

سلام
از دوستان عزیز سوالی داشتم. خواهشا بدون غرض و توهین جواب بدن: آیا خدا وجود داره?

اگر وجود داره چرا، و اگر نه چه توجیهی برای دلایل وجودش هست?

4879 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-12-09 18:13:32 +0330 +0330

[quote=mahdi 7285]ذهن انسان محدوده و هیچ وقت نمیتونه در مورد یک چیز نامحدود چیزیرو اثیات کنه.تو به تمام چیزهای دور برت نگاه کنی بوجود خدا پی میبری[/quote]

و دقیقا یک خدا ناباور برعکس اینو میگه به هر چیزی که در دنیا نگاه کنی نشانه ای از عدم وجود خداوند است .

0 ❤️

2014-12-10 15:51:33 +0330 +0330

[quote=mahdi 7285]ذهن انسان محدوده و هیچ وقت نمیتونه در مورد یک چیز نامحدود چیزیرو اثیات کنه.تو به تمام چیزهای دور برت نگاه کنی بوجود خدا پی میبری[/quote]

شما اصلا بگو که کی تا حالا وجود خدا رو اثبات کرده تا تازه برسیم به ردش

اینجور حرفها هم همه مغلطه هست لا اقل از لحاظ علمی تمام چیزی که وجود داره همین دنیایی هست که میبینید و یکسری قوانین فیزیکی که وجود دارند . هیچ چیز عجیب و غریب و معجزه مانند و مافوق بشری ، ماورای علمی و غیره هم تا به این لحظه دیده نشده که ورای این قوانین بخواد عمل کنه
البته از داستانها و افسانه ها بگذریم ، از دیدگاه علمی و کشفیات منظور هست

0 ❤️

2014-12-10 16:10:49 +0330 +0330

خداوند می فرماید:
در وجود خود شما نشانه هایی است از وجود خدا ایا نمی نگرید؟…
کافیه یه کتاب کالبد شناسی رو بخونید اونوقت متوجه خواهید شد که شاهکار وجودی قدرتمنده
و اینکه انسان با این همه علم و فناوری و پیشرفت و این وسعت ارتباط و هم فکری و کار گروهی و بعد از ملیون ها سال تونسته چیزی شبه انسان بسازه به نام ربات…حالا این ربات چقدر نزدیکه به وجود انسان؟…حالا اینکه همینقدر هم تونسته پیش بره انسان بخاطر این هست که خدا ذره ای از وجود خودش رو در انسان دمیده…کافیه شما از کره ای دیگه بایستی و به زمین نگاه کنی اونقدر که زمین مثل یک نقطه بشه حالا توی اون کهکشان هرچی عقب تر بری همه چیز دوباره تبدیل به یک نقطه میشه…ببین انسان کجای این معادله هست…اونوقت به عظمت خداوند پی میبری…

0 ❤️

2014-12-11 05:29:49 +0330 +0330

[quote=رضا_تنها]خداوند می فرماید:
در وجود خود شما نشانه هایی است از وجود خدا ایا نمی نگرید؟…
کافیه یه کتاب کالبد شناسی رو بخونید اونوقت متوجه خواهید شد که شاهکار وجودی قدرتمنده
و اینکه انسان با این همه علم و فناوری و پیشرفت و این وسعت ارتباط و هم فکری و کار گروهی و بعد از ملیون ها سال تونسته چیزی شبه انسان بسازه به نام ربات…حالا این ربات چقدر نزدیکه به وجود انسان؟…حالا اینکه همینقدر هم تونسته پیش بره انسان بخاطر این هست که خدا ذره ای از وجود خودش رو در انسان دمیده…کافیه شما از کره ای دیگه بایستی و به زمین نگاه کنی اونقدر که زمین مثل یک نقطه بشه حالا توی اون کهکشان هرچی عقب تر بری همه چیز دوباره تبدیل به یک نقطه میشه…ببین انسان کجای این معادله هست…اونوقت به عظمت خداوند پی میبری…[/quote]

البته کاش به این سادگی بود که شما می فرمایین یعنی افراد با خواندن یک کتاب کالبدشناسی خداشناس می شدند. ولی اینطور نیست .
اتفاقا برای پذیرفتن خداوند چون امری بدیهی به نظر میرسد نیاز چندانی به مطالعه و پژوهش و خواندن کتاب اطلس شناسی یا آناتومی نیست .میزان خدا ناباوری در سطح جوامع اروپایی نسبت به قرون وسطی افزایش چندین برابری داشته و این نتیجه مستقیم گرایش بیشتر افراد به تحقیق و مطالعه و گسترش تحصیلات دانشگاهی مدرن است .
طبق تحقیقاتی که موسسات مستقل در کشورهای پیشرفته اروپایی و آمریکایی انجام داده اند بین سطح سواد و خدا باوری و دین پذیری افراد نتیجه ای کاملا معکوس وجود دارد یعنی با افزایش هر چه بیشتر تحصیلات آکادمیک میل به دین گریزی و خداناباوری در افراد افزایش معنی دار و قابل توجهی می کند.

0 ❤️

2014-12-11 06:44:14 +0330 +0330

ببینید جواب این سوال خیلی سادست به نظر من!
خدای ادیان و مذاهب که کاملا رد شدست. تمام این پیامبران و رهبران دینی یه سری افراد مثل شما بودن که به آفریننده باور داشتن ولی چون بیشتر از بقیه ميفهميدن و اون زمان هم مثل الان علم و سواد زیاد نبود خيليا دورشون جمع میشدن و بعضی هاشون هم مثل اسلام با توحش اعراب و قدرت بدست اومده از ساسانیان و بيزانس و مسیحیت با قدرت امپراطوری روم و سپس استعمار اروپایی ها جهانی شدن!
اما ميرسيم به خدای آفریننده.
از خودتون بپرسید از وجود خدا چی ميخوايد؟
من به چند تا پاسخ عمده دونه دونه اشاره میکنم.

1. خدا به من آرامش میده: عمده آرامشی که دوستان ازش صحبت میکنن بخاطر عدم ترس از مرگ و نابودی هستش. ولی خب این خیلی احمقانست که با فکر نکردن به یه حقیقت یا حتی تغییر حقیقت به طرز دلخواه خودمون اون حقیقت مطابق میل ما از بین بره یا تغییر کنه! این خصوصیت و ویژگيه افراد کم سواد و افراد فاقد شجاعت هست در برخورد با حقایق خلاف ميلشون هست.
    چند تا مثال بارز میزنم از جامعه خودمون مثلا اکثر مردم ایران بخصوص مردان ترجیح میدن فکر کنن همسرشون قبل از اونا رابطه جنسی نداشته و خودشون رو با چند قطره خون گول میزنن در صورتی که در خیلی از موارد حقیقت يچيز ديگست!
    ولی اونا ترجیح میدن فکر کنن همسرشون باکرست چون حس خوشایندی بهشون میده تا اینکه حقیقت تلخ باکره نبودن همسرشون رو بپذیرن. البته تلخی این حقیقت و قدرت پذیرش اون با میزان سواد و شخصیت رابطه معکوس داره. یعنی یه فرد سنتی و بیسواد به این موضوع به عنوان فاجعه نگاه میکنه و یا نمیپذیره یا همسرشو ميکشه یا خودشو یا طلاق یا فلان ولی هرچه شخص منطقی تر و با شعور تر میزان اهمیت این موضوع کمتر و پذیرش اون آسون تر هست. یا خیلی مسائل این مدلی دیگه مثل اسطوره سازی هایی که از پادشاهان قدیم میکنن یا خیلی چیزای اینطوری که دورتون زیاده اگه دقت کنید.
    ادامه …
0 ❤️

2014-12-11 06:58:04 +0330 +0330

مدل دیگه آرامش که بدست میارن بخاطر فکر کردن به یه مدل دوست و قهرمان همیشه حاضر در صحنه که ازونا محافظت میکنه. مثل کودکان غربی که فکر میکنن بابا نوئل وجود داره براشون هدیه مياره یا بت من و سوپر من و فلان که ازشون محافظت میکنه! یا مردمی که در آفریقا گردنبند میندازن که ازشون محافظت کنه. ولی حقیقت اینه که هیچ محافظتی وجود نداره و شواهدش هم خیلی زیاده. یا شما شجاعت ندارین و انکار میکنین حقیقت رو یا شجاع هستین و پا روی منطقتون نميزارين.

0 ❤️

2014-12-11 07:13:21 +0330 +0330

تنها نیازی که ما به خدا داریم هميناست! ما نیاز داریم جادوانه باشیم و نميريم چون از مرگ ميترسيم و واسه این نیاز هم داستان ميسازيم که خدا هست و ما برترین موجودشيم و تموم نميشيم یا اینکه از حوادث و بلایا ميترسيم و نیاز به محافظ داریم.
درسته حتی ما بيخدا ها هم اینارو دوس داریم ولی وقتی حقیقت چیز دیگری هست ما نميتونيم خودمون رو ساده لوحانه گول بزنیم عین کودکان.
یه سری هم هستن به دنبال حقیقت هستن و با دنبال کردن شواهد به این میرسن که خدا هست. ولی اونا شواهد رو درست نميبينن! مثلا نظم ميبينن در جهان در صورتی که تماما بی نظمی هست در جهان منقرض شدن 99 درصد گونه های جانوری
برخورد ستارگان و سیارات و اینهمه جای خالی در جهان که حیات درونش نیست ولی تشکیل حیات در زمین مثل فرود اومدن سکه رو لبه هست درسته احتمالش خیلی کمه ولی صفر نیست. و در زمین این احتمال شکل گرفته و حیات پدید اومده و زمان گذشته تا ما بوجود بیایم و داستان بسازیم که اینجا برای ما درست شده و حیات برای زندگی ما بوجود اومده

0 ❤️

2014-12-11 07:16:43 +0330 +0330
0 ❤️

2014-12-11 07:25:23 +0330 +0330

در ضمن با این مدل پرسش و پاسخ بحث به هیچ جا نمیرسه. باید یه بحث لايو جلوی چندین نفر مشاهده گر باشه که اگر یکی از طرفین نفهم بود حداقل با تحت تاثیر قرار گرفتن حضار بحث به يجا برسه

0 ❤️

2014-12-11 12:20:52 +0330 +0330

هر چیزی تو این دنیا توسط ی چیزی یا ی قدرت فراتر از تفکر ما به وجود اومده و از لحاظ منطقی نمیشه بگی آخر این آفرینش به جایی ختم میشه یا مخلوق هستی کسی ست ک خود خالقی ندارد !
همچین قدرتی با این همه نظم و گستردگی نمیتونه از یک نقطه یا جای بخصوصی نشات بگیره …
((((حالا ما این قدرت رو خدا و خالق خودمون میدونیم و محترم میشماریم و میستائیم)))) چون غیر از این باشه انسان احساس پوچی میکنه ، همه ما حتی کسانی ک منکر وجود خدا هستند این باور رو دارند که هستی بطور اتفاقی به وجود نیومده و این همه نظم مداوم اتفاقی نیست

به وجود خدا اعتقاد داشته باشید و خودتون رو دچار چالش روحی و فکری نکنید ک نتیجه ای نمیگیرید

0 ❤️

2014-12-11 12:46:54 +0330 +0330

دانلود کن!
اسم فایل شعور آب شاید بتون کمکت کنه…
اینم لینکشه
قسمت اول:http://kht.ir/my_doc/tahavvol/MindOfWater/Mind_Of_Water_CD1.flv
قسمت دوم:http://kht.ir/my_doc/tahavvol/MindOfWater/Mind_Of_Water_CD2.flv

0 ❤️

2014-12-11 13:30:32 +0330 +0330

نمیدونم هدفت از این سوال چیه!خیلیا این سوالارو پرسیدنو اخرشم هیچ جواب قانع کننده ای برای وجود یا عدم وجود خدا نگرفتن.
شمام زیاد به خودتون فشار نیارین.هیچکدوممون تا نمیریم نمیفهمیم خدا هست یا نه.
من فقط همینو میگم که اگه قراره خدا با عقل انسان ثابت شه ک دیگه خدا نیست!
حالا شما هر جور عشقتونه فک کنین.من که ی خدا دارم دوسش دارم.

0 ❤️

2014-12-11 15:52:11 +0330 +0330

کسی که حداقل یک بار لای قرآن رو باز کنه ومعنی ومفهوم بعضی آیاترودرک بکنه دیگه سوالی نداره وبه استدلال وجود خداوند نیاز نداره

0 ❤️

2014-12-11 16:06:36 +0330 +0330

لطفا کس شعر نگو کیری پیری میزنم میکنمتا کس کش

0 ❤️

2014-12-11 17:00:38 +0330 +0330

[quote=سروسهي]وقتي به اين جهان نگاه ميكني پاياني نداره تا هرجا كه تو فضابري به آخرش نميرسي_اين هستي بي پايانو يكي خلق كرده كه خودش به مراتب بزرگترو زيبا تر از اين هستيه_ شما همه راهه اصفهان تا تهرانو ميتوني يكجا توذهنت تصوركني?خب نميشه_ پس خدايي كه همه اين هستي رو خلق كرده ،تو ذهن ما كه يك مسيره كوجيكو باتمام ويژگيهاش نميتونه تصوركنه جا نميشه[/quote]
اون وقت چجوری میشه یه همچین خالق عظیم و پرقدرتی خودش نیاز به خلق شدن نداره ؟؟؟

0 ❤️

2014-12-11 17:04:58 +0330 +0330

[quote=سروسهي][quote=★رستم فرخزاد★][quote=سروسهي]اين هستي بي پايانو يكي خلق كرده كه خودش به مراتب بزرگترو زيبا تر از اين هستيه…[/quote]
دوست عزیز سوال من رو جواب ندادی: خدایی به این زیبایی و کمال رو چه کسی خلق کرده؟[/quote]
__
خدا واجب الوجوده _ اگه خدا خالق داشت كه به خالقش ميگفتن خدا_ وقتي خدا إنقد بزرگه كه تو ذهنه ما جانميشه پس نميشه همه ابعادشو تصوركرد_ يك انسان مگه چقدرو ميتونه تو ذهنش تصور كنه كه بخاد آفريننده اين هستي بي پايانو تو ذهنش جا بده[/quote]
اینایی که شما داری میگی بهش میگن سفسطه
اصلا کی میگه که خدا اینقدر بزرگه که تو ذهن ما جا نمیشه ؟ با چه دلیل و منطقی این فرض رو لحاظ کردید ؟
کی میگه خالق در ذهن انسان قابل تصور نیست ؟ باز با چه دلیل و منطق این فرض رو لحاظ کردید ؟
نمیشه که یه سری فرض ثابت و بدون دلیل بگیرید از اون جا به بعد بحث رو شروع کنید
اصل فرضهاتون زیر سوال هست

0 ❤️

2014-12-11 17:37:58 +0330 +0330

[quote=سروسهي]اين سواله شمارو اولين بارمتفكرين ماده گرا مطرح كردن براي اين كه تصورميكردن همه چيز ماديو لمس شدنيه و بايد ديده شه_غافل از اين كه جهان همش از ماده نيست_ اينكه ميگن هر علتي معلولي داره مربوط به پديده هاست_خدا پديده نيست_بلكه غيرماديه و نميشه گفت اينجاش از ماده پروتئينه جاي ديگش ويتامين_ نقده افكاره ماده گراها رو بخون،خيلياشون به اشتباهشون پي بردن ولي عقايدشون و كتاب هاشون باقي موند[/quote]
باز هم همون فرضهای بدون دلیل و مدرک رو پایه کردید
کی گفته که جهان همش از ماده نیست ؟
لا اقل تا این لحظه که کاملا بر خلاف نظر شما بوده
اینهمه دانشمند در زمینه های مختلف تحقیق و اکتشاف کردند هنوز حتی یک ذره کشف نشده که بخواد غیر مادی باشه
در کوچکترین سطحها مانند کوامنتوم هم کماکان با ماده طرفید حتی ذره هیگز بوسوم که حدس میزننن عامل وجود جرم هست هم یک ماده هست
چه نشانه ای ماورای دنیای فعلی و از دنیای غیر مادی دارید ؟
اصلا چنین نشانه ای رو تا حالا کسی کشف نکرده که اگه کوچکترین نشانه ای کشف شده بود من و شما که هیچ مذهبیون صداشون گوش عالم و آدم رو کر میکرد و من شما هم نیاز به بحث نداشتیم
واقعیت اینه تمام اینا همش در بهترین حالت (که اکثرا برای سو استفاده از انسانها هست) یکسری حرف و حدس و گمان هست و هیچ دلیل و شاهدی هم براش وجود نداره

0 ❤️

2014-12-11 17:53:51 +0330 +0330

[quote=سروسهي][quote=★رستم فرخزاد★][quote=سروسهي]اين هستي بي پايانو يكي خلق كرده كه خودش به مراتب بزرگترو زيبا تر از اين هستيه…[/quote]
دوست عزیز سوال من رو جواب ندادی: خدایی به این زیبایی و کمال رو چه کسی خلق کرده؟[/quote]
__
خدا واجب الوجوده _ اگه خدا خالق داشت كه به خالقش ميگفتن خدا_ وقتي خدا إنقد بزرگه كه تو ذهنه ما جانميشه پس نميشه همه ابعادشو تصوركرد_ يك انسان مگه چقدرو ميتونه تو ذهنش تصور كنه كه بخاد آفريننده اين هستي بي پايانو تو ذهنش جا بده[/quote]
سروسهي عزیز شما معتقدید خدا واجب الوجوده چه دلیلی براین نیست که جهان با تمام قوانین فیزیک حاکم واجب الوجود نباشه چطور این رو میپذیرید که خدا واجب الوجود و نیازی به خالق نداره ولی واجب الوجود بودن جهان رو نمیپذیرید و یا اینکه کل اون قدرت یا خدا یا آفریدگار در درون خود جهان نه تنها در جهان ما بلکه در میلیاردها میلیارد جهان های موازی ( توضیح جهان های موازی با جهان ما تنها در پایه یک مدل ریاضی قابل اثبات هستند ) با جهان ما و بهتر بگیم خالق همه چیز از بزرگترین اجرام تا تمام مخلوقات بیولوژیکی در دیکر کرات و کره زمین همین جهان و طبعیت هست و برخلاف نظز شما جهان هستی درسته خیلی بزرگه ولی بی انتها نیست و این وسعت عظیم یک عدد بسیاز بزرگه 10 به تواتن 10 به توان 115 هست که گنجاندن ه تصور بزرگیه این عدد در مخیله کار خیلی سختی هست که برای نمونه اگر تمام ذارت دنیای ما رو در کنار هم جمع بشن وسعت 10 به توان 86 خواهند داشت که با توجه به وسعت کل میشه میلیونها وسعت 10 به توان 86 ذرات رو در دل وسعت کل جهان جا داد…

0 ❤️

2014-12-11 18:02:18 +0330 +0330

[quote=سروسهي]اين سواله شمارو اولين بارمتفكرين ماده گرا مطرح كردن براي اين كه تصورميكردن همه چيز ماديو لمس شدنيه و بايد ديده شه_غافل از اين كه جهان همش از ماده نيست_ اينكه ميگن هر علتي معلولي داره مربوط به پديده هاست_خدا پديده نيست_بلكه غيرماديه و نميشه گفت اينجاش از ماده پروتئينه جاي ديگش ويتامين_ نقده افكاره ماده گراها رو بخون،خيلياشون به اشتباهشون پي بردن ولي عقايدشون و كتاب هاشون باقي موند[/quote]

عزیز غیر ماده در دنیای مادی به هیچ عنوان وجود خارجی نداره و نمیتونه داشته باشه و ماورالطبیعه یا غیر ماده فقط تنها تراوشات و تصورات ذهنی بشر دو پاست
که با فلسفه بافی سعی در پیدا کردن جواب من کی هستم از کجا آمدم و به کجا میروم بوده .

0 ❤️

2014-12-11 18:11:29 +0330 +0330

[quote=سروسهي][quote=dimebag][quote=سروسهي]اين سواله شمارو اولين بارمتفكرين ماده گرا مطرح كردن براي اين كه تصورميكردن همه چيز ماديو لمس شدنيه و بايد ديده شه_غافل از اين كه جهان همش از ماده نيست_ اينكه ميگن هر علتي معلولي داره مربوط به پديده هاست_خدا پديده نيست_بلكه غيرماديه و نميشه گفت اينجاش از ماده پروتئينه جاي ديگش ويتامين_ نقده افكاره ماده گراها رو بخون،خيلياشون به اشتباهشون پي بردن ولي عقايدشون و كتاب هاشون باقي موند[/quote]
باز هم همون فرضهای بدون دلیل و مدرک رو پایه کردید
کی گفته که جهان همش از ماده نیست ؟
لا اقل تا این لحظه که کاملا بر خلاف نظر شما بوده
اینهمه دانشمند در زمینه های مختلف تحقیق و اکتشاف کردند هنوز حتی یک ذره کشف نشده که بخواد غیر مادی باشه
در کوچکترین سطحها مانند کوامنتوم هم کماکان با ماده طرفید حتی ذره هیگز بوسوم که حدس میزننن عامل وجود جرم هست هم یک ماده هست
چه نشانه ای ماورای دنیای فعلی و از دنیای غیر مادی دارید ؟
اصلا چنین نشانه ای رو تا حالا کسی کشف نکرده که اگه کوچکترین نشانه ای کشف شده بود من و شما که هیچ مذهبیون صداشون گوش عالم و آدم رو کر میکرد و من شما هم نیاز به بحث نداشتیم
واقعیت اینه تمام اینا همش در بهترین حالت (که اکثرا برای سو استفاده از انسانها هست) یکسری حرف و حدس و گمان هست و هیچ دلیل و شاهدی هم براش وجود نداره[/quote]
**
*منتظرهمجين حرفي بودم تا غيرماده رو توضيح بدم
علم مادس؟ جهل مادس؟ روح مادس؟دانايي مادس؟فساد مادس؟ كجان؟تو يك شيشه كذاشتن ميگن اين كه ميبينين علمه؟
بدون شك علم وجود داره اكه همه چيز مادس ،بس اين مثالا كه زدم كجان؟علمو نشون بده_كجاس علم؟ يكجا جمع شده و قابله لمسو مشاهدس؟[/quote]

عزیز همه اینهایی که شما گفتید مربوط به دنیای ماده هستند و علتش اینه که اثرات عملی و عینی داشتن علم و دانایی / جهل / فساد کاملا قابل لمس و اثباته و کاملا این دنیایی هست.

0 ❤️

2014-12-11 18:29:12 +0330 +0330

[quote=سروسهي][quote=AAKT][quote=سروسهي][quote=★رستم فرخزاد★][quote=سروسهي]اين هستي بي پايانو يكي خلق كرده كه خودش به مراتب بزرگترو زيبا تر از اين هستيه…[/quote]
__
سروسهي عزیز شما معتقدید خدا واجب الوجوده چه دلیلی براین نیست که جهان با تمام قوانین فیزیک حاکم واجب الوجود نباشه چطور این رو میپذیرید که خدا واجب الوجود و نیازی به خالق نداره ولی واجب الوجود بودن جهان رو نمیپذیرید و یا اینکه کل اون قدرت یا خدا یا آفریدگار در درون خود جهان نه تنها در جهان ما بلکه در میلیاردها میلیارد جهان های موازی ( توضیح جهان های موازی با جهان ما تنها در پایه یک مدل ریاضی قابل اثبات هستند ) با جهان ما و بهتر بگیم خالق همه چیز از بزرگترین اجرام تا تمام مخلوقات بیولوژیکی در دیکر کرات و کره زمین همین جهان و طبعیت هست و برخلاف نظز شما جهان هستی درسته خیلی بزرگه ولی بی انتها نیست و این وسعت عظیم یک عدد بسیاز بزرگه 10 به تواتن 10 به توان 115 هست که گنجاندن ه تصور بزرگیه این عدد در مخیله کار خیلی سختی هست که برای نمونه اگر تمام ذارت دنیای ما رو در کنار هم جمع بشن وسعت 10 به توان 86 خواهند داشت که با توجه به وسعت کل میشه میلیونها وسعت 10 به توان 86 ذرات رو در دل وسعت کل جهان جا داد…[/quote]
__
مشكله ما اينه كه خدارو ميخايم تصوركنيم_همين قوانين ازكجا به وجود اومده_ مكه خدا حتما بايد جيزي تصورشه_خب همين قوانين فيزيك غيره مادين_ قوانين فيزيكو ميتوني حس كني?ميشه لمس كني؟جهان واجب الوجود نيست براكه مادس و ماده به وجود اومدنش نياز به يك علته غايي داره[/quote]

سروسهي عزیز نمیخوام باهاتون بحث کنم و قصد جسارت هم ندارم از جوابهایی که میدین این نکته رو میرسونه که معلومات پایه شما در مورد فیزیک و قوانین اون که همگی برپایه ریاضی اثبات شده نیاز به تقویت داره تا بتونین فرق بین ماده و پدیده غیر ماده رو تشخیص بدین و در جوابتون عرض کنم 100٪ بله قوانین فیزیک مادی هستن وقابل حس کردن و مشاهدن روشن ترین مثال همین نیروی جاذبه زمین که من و شما رو روی زمین نگه داشته که یگی از مهمترین قوانین علم فیزیک هستش.

0 ❤️

2014-12-12 17:00:18 +0330 +0330

دقیقا میشه بگی کدوم زیبایی و کمال ؟ میگن خداتون عادله نه ؟ یه نیگا به همین تهران بندا تو 38 کیلومتر فاصله چقد عدالت خدات تو چش میزنه…

البته "بحث"ـی نمیشه بات کرد نه دلیلی داری واسه اثباتش نه منطق لازم

0 ❤️

2014-12-12 17:05:26 +0330 +0330

[quote=داش فرمون]نمیدونم چرا وقتی قضیه دین رو با این همه مدرک زمینی نمیتونین تو ذهن یه سری فرو کنید به خداشناسی پرداختین که شناختی نه از بودنش هست نه از نبودنش .به همون اندازه که خداباورا میتونن دلیل بیارن که خدا هست به همون اندازه خدا ناباوران دلیل برای نبودنش دارن .>>>>>مشکل دینو حل کنید خدا حل میشه <<<<< [/quote]

0 ❤️

2014-12-12 19:12:28 +0330 +0330

[quote=سروسهي][quote=★رستم فرخزاد★][quote=سروسهي]اين سواله شمارو اولين بارمتفكرين ماده گرا مطرح كردن براي اين كه تصورميكردن همه چيز ماديو لمس شدنيه و بايد ديده شه_غافل از اين كه جهان همش از ماده نيست[/quote]

دوست عزیز هیچکس همچین حرفی رو نگفته. تنها مشابه این حرف شما رو میشه در فلسفه رئالیسم پیدا کرد که میگه؛ هرچیزی که با حواس 5 گانه و اصول علمی تایید بشه وجود داره و لاغیر.
فرمودید خدا واجب الوجوده و خالق نداره، اگر خدا ( به عنوان یک وجود ) نیاز به خالق نداره، پس عملا یک چیز میتونه بدون خالق هم بوجود بیاد؛ من میگم جهان هم بدون خالق به وجود اومده. یا خیر، اگر قبول کنیم که یک چیز الزاما به خالق نیاز داره پس خدا هم خالق داشته، و اون هم یک خالق دیگه و اونیکی هم خالق دیگه و… . یعنی تعداد خالق ها بینهایت میشه که عملا دور از عقله.[/quote]

خدا از جيزي پديد نيومده كه خالق داشته باشه_ رابطه علت و معلول مربوط به پديده هاست[/quote]
این آخرین جواب من به حرفهای بی منطق شماست
اولا که شما هیچ دلیل عینی ندارید که خدا وجود داره
نه دیده شده نه شنیده شده نه قابل لمس و نه هیچ چیز دیگه
ثانیا عالم غبر ماده به هیچ وجه تا به حال اثبات نشده غیر از تراوشات ذهنی انسانها و برای اون هم هیچ دلیلی نیست
تمام این چیزهایی که میگید فقط حرف و داستان هست و هیچ کدوم پشتوانه و دلیل نداره

وقتی هم هیچ چیزی راجب یک موجودیت ناشناخته و ناشناس که تا به حال به هیچ صورتی وجودش اثبات نشده وجود نداره و باز شما میگید که
خدا از جيزي پديد نيومده كه خالق داشته باشه_ رابطه علت و معلول مربوط به پديده هاست

بحث واقعا خنده دار میشه
آخرش هم اینکه اگر خدا از چیزی به وجود نیامده پس دنیا از چیزی به وجود نیامده
تمام

0 ❤️

2014-12-13 04:46:09 +0330 +0330

خب اول از همه دو نگاه هست به این سوال.
نخست جواب دینداران رو میدم.
مسلمان.مگر نمیبین خدا در قران چی نوشته؟برو بخون بفهمی الله همون خدا هست.این افکار شیطانی رو هم از خودت دور کن.
مسیحی.مگر نمیدانی در کتاب انجیل درمورد خدا نوشته.یا مریم مقدس این کافر رو هدایت کن
یهودی.خدا همون خدای موسی هست که جهان رو افریده.یهوه خدای جهان هست.
زرتشت.خدا همان اهورامزدا خدای بزرگ هست که زرتشت را برای هدایت ما فرستاد.او خالق جهان است.
برمیگردیم به خیلی سال قبل.
مردمان بابل.خدا همان خدای بزرگ مردوک هست.دیگرخدایان یاری کننده او هستند.و تمام خلقت جهان به اوست.از خشم او بترسید
مصر.امون خدای بزرگ هست .خدایی که نعمت هارا به شما میدهد پس شاکر او باشید.و دیگر ادیان به همین ترتیب.
اما اگر بگیم خب پس خدا رو کی درست کرده.باز کی اون خدای اولی رو درست کرده به نتیجه ای نمیرسیم.
اما در دیدگاهی دیگر به وجود این دنیا و کل هستی اشاره میشه که میشه گفت عاقلانه تر به نظر میاد اما باز هم جواب کاملی نیست.
این دنیا از کجا امده.انتهایش کجاست.به کجا میرود .؟؟؟؟؟

0 ❤️

2014-12-13 04:55:16 +0330 +0330

[quote=parviz_parviz]
مردمان بابل.خدا همان خدای بزرگ مردوک هست.دیگرخدایان یاری کننده او هستند.و تمام خلقت جهان به اوست.از خشم او بترسید
مصر.امون خدای بزرگ هست .خدایی که نعمت هارا به شما میدهد پس شاکر او باشید.و دیگر ادیان به همین ترتیب.
[/quote]
پرویز خان، همین حرف شما نشون میده که خدا یک تفکر انتزاعی و ساخته ذهن انسانهاست که در طول تاریخ تکامل پیدا کرده و تبدیل شده به الله…

0 ❤️

2014-12-13 05:02:27 +0330 +0330

قابل توجه کسایی که میگن خدا نیست !
کورید مگه !
یه خورده دور و ورتونو نگاه کنید !
هر غلطی می خواید بکنید بکنید !
دیگه چرا برای توجیه کاراتون میگید خدا نیست !
مثل من مرد باشید ، هر کاری هم میکنید مردونه پای کار تون وایسید و بگید خدایا ببخش .

0 ❤️

2014-12-13 05:06:06 +0330 +0330

ضمنا
اگه خواستید در این باره (وجود خدا) صحبت کنیم
پیام خصوصی بدین ؤ تا باهم قرار بزاریم تو اسکایپ بحث کنیم .

0 ❤️

2014-12-13 05:14:06 +0330 +0330

[quote=وحید110]قابل توجه کسایی که میگن خدا نیست !
کورید مگه !
یه خورده دور و ورتونو نگاه کنید !
هر غلطی می خواید بکنید بکنید !
دیگه چرا برای توجیه کاراتون میگید خدا نیست !
مثل من مرد باشید ، هر کاری هم میکنید مردونه پای کار تون وایسید و بگید خدایا ببخش .[/quote]
واقعا دمت گرم که هرکاری دوست داری انجام میدی و اخرش میگی خدایا من رو ببخش.
پس اگه یک روز یکی با ماشین زد بهت برگرده بهت بگه خدایا من رو ببخش و بعد هم فرار کنه خوبه دیگه نه؟ dash1

0 ❤️

2014-12-13 05:28:58 +0330 +0330

[quote=milad970]کسی که حداقل یک بار لای قرآن رو باز کنه ومعنی ومفهوم بعضی آیاترودرک بکنه دیگه سوالی نداره وبه استدلال وجود خداوند نیاز نداره[/quote]

خیلی قدیمی بود…

بابا یه چیز جدید و بدرد خور بگید…

0 ❤️

2014-12-13 05:37:45 +0330 +0330

[quote=آریا 105]هر چیزی تو این دنیا توسط ی چیزی یا ی قدرت فراتر از تفکر ما به وجود اومده و از لحاظ منطقی نمیشه بگی آخر این آفرینش به جایی ختم میشه یا مخلوق هستی کسی ست ک خود خالقی ندارد !
همچین قدرتی با این همه نظم و گستردگی نمیتونه از یک نقطه یا جای بخصوصی نشات بگیره …
((((حالا ما این قدرت رو خدا و خالق خودمون میدونیم و محترم میشماریم و میستائیم)))) چون غیر از این باشه انسان احساس پوچی میکنه ، همه ما حتی کسانی ک منکر وجود خدا هستند این باور رو دارند که هستی بطور اتفاقی به وجود نیومده و این همه نظم مداوم اتفاقی نیست

به وجود خدا اعتقاد داشته باشید و خودتون رو دچار چالش روحی و فکری نکنید ک نتیجه ای نمیگیرید[/quote]

دوست گرامی…

1. پیشنهاد میکنم فیلم LUCY رو حتمن تماشا کن…

2. اگه ممکنه نظر خودتو در مورد خدا کوتاه و مختصر بنویس… (خاهشن، تعاریفت غیر مسجدی باشه… )

0 ❤️

تاپیک‌های داغ

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «