آخوندی که فتوایش خاک ایران را بر باد داد!

1398/08/20

شيخ جعفر كاشف الغطاء را فتحعلى شاه از نجف به ايران آورد تا اوضاع شيعيان ايران را سامان دهد.

او را استاد بزرگ فقاهت ميدانستند. اما شيخ جعفر همانى است كه فتحعلى شاه را به جنگ با روس ها تشويق كرده و تهديد ميكند كه اگر شاه چنين نكند ، خود شخصا اعلام جهاد خواهد كرد .

در عين حال به شاه اطمينان ميدهد كه با توسل و قدرتهاى ماوراء الطبيعه ، و یاری امام زمان پيروزى را نصيب سپاه ايران خواهد كرد و سپاه روس به دست لشكر ايران ، نابود خواهد شد.

فتحعلی‌ شاه كه زمام عقل را به دست شيخ جعفر خرافه پرور داده بود, پسر خود عباس ميرزا که مخالف این جنگ بود را با لشكرى ضعيف و فاقد تجهيزات كافى ، به جنگ روسها ميفرستد.

در حاليكه لشكر روس ، مجهز و مسلح به توپ و سلاحهاى سنگين بود .

نتيجه اين حماقت ، شكست هاى فضاحت بار و جدا شدن ۱۸ تا از بهترین شهرهای ایران از جمله شهرهای گنجه و قره‌باغ ، شیروان ، دربند ، باکو ، داغستان ، گرجستان ، ارمنستان و ده شهر دیگر شد …و به این ترتیب 600000 کیلومتر مربع از خاک ایران را به باد داد!!!

منبع

http://gozareshgar.com/10.?&tx_ttnews[tt_news]=39152&tx_ttnews[backPid]=23&
cHash=9a91ab5f6904425efbeee1c50fa936cf

پ.ن. باور بفرمایید هیچ عمدی در انتخاب این عکس نبوده! این داداشمون همچین فتوژنیک نبودن! این عکس خوبشون هست!

4174 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-11-11 05:06:26 +0330 +0330

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%AC%D8%B9%D9%81%D8%B1_%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D9%81%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D8%BA%D8%B7%D8%A7

کاشف‌الغطاء (متوفای ۱۲۲۷ (قمری)) یکی از بزرگ‌ترین علما و مراجع اوایل قرن سیزدهم هجری در جهان تشیع بود.

فتوای جهاد شیخ جعفر کاشف الغطاء

ای کافه اهل ایران از عراق و فارس و آذربایجان و خراسان، آماده شوید به جهاد کفار لئام، و بر آورید تیغ‌ها از نیام، برای حفظ بیضه اسلام و در آیید در سلک یاوران ملک علام و جهاد کنید به دفع کفار از شریعت سید انام (ص) وطریقه امیرالمؤمنین (ع) و سید الوصیین. اینکه برای شماحوران آراسته و غلمان به خدمت برخواسته[خاسته]، پس بفروشید جانهای خود را به بهای گران که اندوخته شده است برای شما در جنات عالیه «لاتسمع فیها لاغیة فیها عین جاریة فیها سرر مرفوعة و اکواب موضوعة ونمارق مصفوفة و زرابی مبثوثة»[۳] قیام کنید به یاری مؤمنین تا در یابید بهشت برین را. آیا خطاب نمی‌کردید به خدا در دعای ماه مبارک رمضان که: شهادت نهایت آرزو و مطلوب ماست در عبارت «و قتلا فی سبیلک فوفق لنا»[۴][۵] آیا مکرر نمی‌گفتید میان مردم «لیتنا کنا مع الشهداء فی کربلاء»؟ پس راضی مشوید به کذب گفتار خود و مخالفت گفتار با کردار خود، بدانید که مقتول ثغور آذربایجان در دفاع اهل کفر و طغیان برای حفظ بیضه اسلام و مسلمین و حراست ناموس مؤمنات و مؤمنین مانند شهدای کربلا است در طلب رضای خداوند ارض و سماء. و به یاد آورید آرزوی خود را در قول: «لیتنا کنا حاضرین یوم الطفوف ونفدی نفوسنا للحسین و نجعلها وقایة دون طعن الرماح و ضرب السیوف»، پس اگر در قول صادق اید و به حق ناطق، پیش بگیرید پیشه شهداء را در ا متثال امر بضعه بتول، زهرا، چه به خدا در این مقام حاضر است امام حسین (ع) وگویا در این کارزار شما را به یاری می‌خواند و همچنین خاتم انبیا و سید اوصیا و سایر ائمه، سیما صاحب این عصر وامام این عهد می‌فرمایند: «ای پیروان پاک اعتقاد، به درستی که سیاست جهاد و دفع اهل کفر و عناد و جمع لشکر و سپاه مخصوص است به بزرگان بندگان و پیامبران و ائمه امنا وکسی که قایم مقام ایشان است از علما و پس در حصول موانع ظهور و عدم امکان قیام ما و قیام علما این امور اذن دادیم به یادشاه این زمان و یگانه دوران که معترف است به اطاعت وسالک است در دفع دشمنان به طریق شریعت ما فتحعلی شاه (حفظه الله مما یخافه و یخشاه) و کسی را که ولی عهد وقایم مقام خود داشته و ملک آذربایجان را به او واگذاشته است، شاهزاده عباس میرزا (ادخله الله فی شفاعتنا وجعله فی الدنیا و الآخرة تحت ظلنا وفی حمایتنا) در جمع سپاه برای کسر شوکت کفار و اخذ اموال و اسر عیال و اطفال آنها. هر که در سپاه ایشان قتیل شود مثل آن است که در لشکر مابه قتل رسیده و آنکه اطاعت ایشان کند چنان است که اطاعت ما کرده باشد و هر که ایشان را یاری نکند، ندیم ندامت شود و محروم از شفاعت ما در روز قیامت باشد. ای شیعیان و چاکران که شنونده‌اید گفتار ما را و پیروانیدکردار ما را، چون شما را خوانده شود این کتاب و مسموع شود این خطاب، بر آورید تیغ‌ها از نیام و طلب کنید خون شهدا را در این مقام. بگویید به آواز بلند که دور و نزدیک شنوند: کجا است غیرت اسلام؟ کجا است حمیت شریعت سید انام؟ کجا است حرمت مردم و نساء که پرده نشینان عفت و ناموس اند و اکنون بعض ایشان محل زنا و فجور روس اند؟ کجایند اهل ناموس از امم؟ کجایند آنان که می‌گفتیم در حق ایشان «اکثر شیعتنا العجم»؟ اگر نکوشید با شنیدن این کلام ونخواهید جهاد دشمنان در این مقام، نمی‌رسید به شفاعت ما در روز قیام.

منبع

http://fa.wikishia.net/view/%D8%AC%D8%B9%D9%81%D8%B1_%DA%A9%D8%A7%D8%B4%D9%81%E2%80%8C%D8%A7%D9%84%D8%BA%D8%B7%D8%A7%D8%A1

3 ❤️

2019-11-11 05:40:05 +0330 +0330
نقل از: Ahlvladreza جا داره بگیم خسته نباشی دلاور،تف تو روحت پهلوان 😁

والا! نکته اصلی اینه که در سلسله مراتب آخوندا این کاشف الغطا یک آخوند بسیار خفنی بوده که آخوندای بزرگ الان شاگردشم حساب نمیشن…اما…!

2 ❤️

2019-11-11 06:34:44 +0330 +0330
نقل از: دلورس :(

گرفتاری اینه که ملت ما به چشم خودشون دیدن که این حرفها "هیچ" فایده ای نداره! اما دارن دوباره به حرف یه آخوند دیگه گوش میکنن که برن به جنگ آمریکا!

لامصب هم کمدیه هم تراژدی!

3 ❤️

2019-11-11 06:54:48 +0330 +0330
نقل از: Ahlvladreza
نقل از: axm432
نقل از: Ahlvladreza جا داره بگیم خسته نباشی دلاور،تف تو روحت پهلوان 😁

والا! نکته اصلی اینه که در سلسله مراتب آخوندا این کاشف الغطا یک آخوند بسیار خفنی بوده که آخوندای بزرگ الان شاگردشم حساب نمیشن…اما…!

هرچی میکشیم از همین کله گنده هاشونه دیگه

واقعا همینطوره…!

0 ❤️

2019-11-11 07:37:09 +0330 +0330
نقل از: sadegh33 کیرم تو روحش

در این مورد خاص من بین جسم و روحش هیچ تبعیضی قائل نمیشم! 😁

0 ❤️

2019-11-11 08:04:21 +0330 +0330
نقل از: سارینااا همون بهتر که این شهرا از ایران جدا شدن الان اونا به کجا رسیدن و ما چی شدیم

میدونم چی میگی…اما حرف من اینه که برای الانمون عبرت بگیریم که داریم میریم توی همین چاه!

0 ❤️

2019-11-11 08:32:32 +0330 +0330
نقل از: jim_jefferies

گرفتاری اینه که ملت ما به چشم خودشون دیدن که این حرفها "هیچ" فایده ای نداره! اما دارن دوباره به حرف یه آخوند دیگه گوش میکنن که برن به جنگ آمریکا!

به قول استاد : ما و بغض با این جماعت فکاهی

استاد کارش درسته! اما نمیدونم ما کی میخوایم از این "پریود دائمی مغزی" بیایم بیرون! 😁

1 ❤️

2019-11-11 11:43:37 +0330 +0330
نقل از: jim_jefferies ماشاللا چقدر هم کریه المنظر هم هست... دیدنشون کفاره داره

تهِ خوشتیپه! 😁 همین بابا رو میفرستادن جلوی روسها اونا عقب نشینی میکردن! بیخودی عباس میرزای بیچاره رو فرستادن!

1 ❤️

2019-11-11 11:44:15 +0330 +0330
نقل از: الهه.همیشه.سبز دقیقا شبیه این dead walkers های سریال واکینگ دد هست

یعنی اسطوره زامبی ها ، بی خود نیست من به این جماعت اخونذی ساندیسی می گم زامبی

بفرما اینم سندش که شما نشون دادین

دلت میاد؟ حاج آقا به این ابهت! 😁

0 ❤️

2019-11-11 14:00:12 +0330 +0330
نقل از: الهه.همیشه.سبز

نسل این زامبی های رو اون صفویه های بی همه چیز تو ایران تخم شون رو کاشتن اگه رسما ایران اعلام نمی کرد مذهب رسمی ایران شیعه هست اوضاع متفاوت بود

بله شاه اسماعیل اول که خودش مرشد کامل بود و صوفی از جبل عامل لبنان یه تعداد آخوند شیعه رو آورد که تشیع رو تبلیغ کنن...بعدها هم "به زور شمشیر" ملت ایران رو شیعه کردن! تا قبل از این داستان اکثریت قاطع جمعیت ایران سنی بودند!

این بخشی از تاریخ تشیع هست که اکثر دوستان نمیدونن و فکر میکنن که شیعه شدن ما ایرانیها همش بخاطر عشق به اهل بیت بوده! ;)

0 ❤️

2019-11-11 14:00:19 +0330 +0330
نقل از: الهه.همیشه.سبز

نسل این زامبی های رو اون صفویه های بی همه چیز تو ایران تخم شون رو کاشتن اگه رسما ایران اعلام نمی کرد مذهب رسمی ایران شیعه هست اوضاع متفاوت بود

500 500 500 500 500 500 (dash) (dash) (dash) (dash) (dash) (dash)

0 ❤️

2019-11-11 14:03:12 +0330 +0330
نقل از: سارینااا
نقل از: سارینااا همون بهتر که این شهرا از ایران جدا شدن الان اونا به کجا رسیدن و ما چی شدیم

میدونم چی میگی…اما حرف من اینه که برای الانمون عبرت بگیریم که داریم میریم توی همین چاه!

برا عبرت گرفتن هم هیچکاری ازمون برنمیاد یعنی بعضیا نمیخوان هیچکس همکاری نمیکنه واسه عبرت گرفتن همه باید دست تو دست هم باشن

خب گام اول آگاه شدن هست! بخش بزرگی از جامعه ما چون مطالعه نمیکنن با این قضایا آشنا نیستند وقتی کم کم مردم آشنا شدن, زمینه برای تغییر فراهم میشه! و دیگه کسی زیر بار حرف مفت نمیره ;)

0 ❤️

2019-11-11 19:42:26 +0330 +0330
نقل از: کارخودشونه... اگه از یه زاویه ی خاص به قضیه نگاه کنی ، میگی خوب کرده

البته!..یه تعداد آدم رستگار شدن…

0 ❤️

2019-11-11 19:53:07 +0330 +0330
نقل از: MojtabaHastam خودت و همه کسایی که تاییدت کردن احمق عستین،تو که منبعت اینترنته!اونا هم منبعشون تو!چه شود

عین فتوای ایشون ذکر شده…احتیاجی هم به توهین نیست. آدمی که حرف حساب داره احتیاجی به توهین نداره…البته اگه آدم دقت نکرده باشه که “عین فتوا” ذکر شده ممکنه بقیه راجع بهش یه قضاوت خیلی خاصی بکنن! 😁

0 ❤️

2019-11-11 21:05:55 +0330 +0330
نقل از: JJJJGGJJJJ با سلام و احترام اولا دوستانی که تا حالا تحقیق انجام ندادن جهت استحضار بگم ویکی پدیا رو همین الان میتونید تحقیق بدبد درنتیجه هیچ وقت قابل استناد نیست... حتی به تاریخچه دربی که اومده هم نمیشه استناد کرد چه برسه مسائل تاریخی...

دوما لطفا اول مطالعه کنید بعد متن بزارید مقاله این لینک رو بخونید(اجازه ارسال لینک رو نمیده کسی خواست به پرتال علوم انسانی مراجعه کنه یا تو خصوصی لینکشو از من بگیره) تا اولا متوجه بشید که فتحعلی شاه برای اینکه از نیروهای مردم برای جنگ با روس ها استفاده کنه یک نفر رو به نجف فرستاده تا فتوای جهاد رو بگیره ثانیا این جمله که نوشته شیخ جعفر فتحعلی شاه رو تشویق کرده یا تهدید کرده جز تو همین لینک جای دیگه ای نیست…

لطفا برای منبع تحقیق از یک پرتال علمی استفاده کنید که چهارتا محقق تاریخی پشتش باشن نه از سایت گزارشگر 😁

سوما شیخ جعفر اصلا در جنگ حضور نداشته و صرفا فتوا رو به نماینده شاه که به نجف اومده بوده اعلام کرده و این مواردی که تو متن نوشته مثل اینکه امام زمان با شماست یا قدرت ماورائی جایی که مستند باشه نیومده…

شما حتی علل شکست جنگ هم نمیدونید متاسفانه…
متحدان خارجی زمان جنگ پشت فتحعلی شاه رو خالی کردن با اینکه شاه رو کمک این ها حساب ویژه ای باز کرده بوده و همچنین فرماندهان لشکر هم ضعف فرماندهی داشتند…

خنده دار و مغرضانه است اگه بگیم علت شکست ایران فتوا بوده که طبیعتا اگر جوانب جنگ سنجیده میشده شاید نتیجه جنگ شکست نمیشد (یکیش عدم حساب باز کردن روی خارجیها)…

یک نکته جالب وجود داره اونم اینه که اگه شما از سایت های رسمی و علمی و واقعا مستند این واقعه رو بخونی میبینید که فتحعلی شاه دستور جنگ داده بعد از شروع چون دیده به وجود مردم هم نیازه بعد سراغ علما رفته.

البته کار اشتباهی شاید نکرده باشه مهمترین علت شکست عقب نشینی متحدان ایران بوده (در واقع بهتره بگیم مخالفان روس ها نه متحدان ایران)…

در کل این تاپیک خیلی بدون مستند صحبت کرده…

البته با احترام فراوان به صاحب تاپیک و بقیه

دوست عزیز شما احتمالا با تاریخ جنگهای ایران و روس آشنا نیستین...من هم اینجا واقعا دنبال این نیستم که یک کار پژوهشی تاریخی ارائه کنم. داستان اینکه مراجع تقلید فتحعلی شاه رو ترغیب به جنگ با روسها میکنن (بعد از دوره اول جنگها و از دست رفتن بخشی از خاک ایران) انقدر معروف هست که شما در هر کتاب تاریخی میتونین اون رو پیدا کنین....

اینکه میشه مطالب ویکیپیدیا رو تغییر داد چیز بسیار بدیهی هست...همونطور که عرض کردم علت ارجاع به متن ویکیپیدیا حکم جهاد آیت الله هست که اون یه سند تاریخی هست.

بد نیست که ما کمی فکر کنیم که این مطالب بدیهی به احتمال زیاد به فکر نویسنده هم رسیده...

به هر حال اگه نتونستین این مطالب بدیهی رو توی کتابهای تاریخی در دسترس خودتون پیدا کنین به من بگین تا بهتون رفرنس بدم.

ضمنا وقتی به علت اشکالات سایت پاسختون تکرار میشه پاسخ تکراری رو حذف کنین تا فضای بیهوده ای اشغال نکنین.

موفق باشین.

0 ❤️

2019-11-11 21:08:41 +0330 +0330

اسپم!

0 ❤️

2019-11-11 21:17:03 +0330 +0330
نقل از: lovely_grl این عکسش نسبت به زمان فتحعلی شاه خیلی با کیفیت نیست؟ چطوره که ما از خود فتحعلی شاه و عباس میرزا یه تصویر درست درمون نداریم؟؟

خواهر لاولی همینطوره! اما دلیل رو نمیدونم! حدس میزنم سایت هایی که این عکس رو گذاشتن کمی کیفیتش رو با نرم افزار بهتر کردن…

1 ❤️

2019-11-11 21:37:58 +0330 +0330
نقل از: JJJJGGJJJJ
نقل از: JJJJGGJJJJ با سلام و احترام اولا دوستانی که تا حالا تحقیق انجام ندادن جهت استحضار بگم ویکی پدیا رو همین الان میتونید تحقیق بدبد درنتیجه هیچ وقت قابل استناد نیست... حتی به تاریخچه دربی که اومده هم نمیشه استناد کرد چه برسه مسائل تاریخی...

دوما لطفا اول مطالعه کنید بعد متن بزارید مقاله این لینک رو بخونید(اجازه ارسال لینک رو نمیده کسی خواست به پرتال علوم انسانی مراجعه کنه یا تو خصوصی لینکشو از من بگیره) تا اولا متوجه بشید که فتحعلی شاه برای اینکه از نیروهای مردم برای جنگ با روس ها استفاده کنه یک نفر رو به نجف فرستاده تا فتوای جهاد رو بگیره ثانیا این جمله که نوشته شیخ جعفر فتحعلی شاه رو تشویق کرده یا تهدید کرده جز تو همین لینک جای دیگه ای نیست…

لطفا برای منبع تحقیق از یک پرتال علمی استفاده کنید که چهارتا محقق تاریخی پشتش باشن نه از سایت گزارشگر 😁

سوما شیخ جعفر اصلا در جنگ حضور نداشته و صرفا فتوا رو به نماینده شاه که به نجف اومده بوده اعلام کرده و این مواردی که تو متن نوشته مثل اینکه امام زمان با شماست یا قدرت ماورائی جایی که مستند باشه نیومده…

متحدان خارجی زمان جنگ پشت فتحعلی شاه رو خالی کردن با اینکه شاه رو کمک این ها حساب ویژه ای باز کرده بوده و همچنین فرماندهان لشکر هم ضعف فرماندهی داشتند…

خنده دار و مغرضانه است اگه بگیم علت شکست ایران فتوا بوده که طبیعتا اگر جوانب جنگ سنجیده میشده شاید نتیجه جنگ شکست نمیشد (یکیش عدم حساب باز کردن روی خارجیها)…

یک نکته جالب وجود داره اونم اینه که اگه شما از سایت های رسمی و علمی و واقعا مستند این واقعه رو بخونی میبینید که فتحعلی شاه دستور جنگ داده بعد از شروع چون دیده به وجود مردم هم نیازه بعد سراغ علما رفته.

البته کار اشتباهی شاید نکرده باشه مهمترین علت شکست عقب نشینی متحدان ایران بوده (در واقع بهتره بگیم مخالفان روس ها نه متحدان ایران)…

دوست عزیز شما احتمالا با تاریخ جنگهای ایران و روس آشنا نیستین…من هم اینجا واقعا دنبال این نیستم که یک کار پژوهشی تاریخی ارائه کنم. داستان اینکه مراجع تقلید فتحعلی شاه رو ترغیب به جنگ با روسها میکنن (بعد از دوره اول جنگها و از دست رفتن بخشی از خاک ایران) انقدر معروف هست که شما در هر کتاب تاریخی میتونین اون رو پیدا کنین…

اینکه میشه مطالب ویکیپیدیا رو تغییر داد چیز بسیار بدیهی هست…همونطور که عرض کردم علت ارجاع به متن ویکیپیدیا حکم جهاد آیت الله هست که اون یه سند تاریخی هست.

بد نیست که ما کمی فکر کنیم که این مطالب بدیهی به احتمال زیاد به فکر نویسنده هم رسیده…

به هر حال اگه نتونستین این مطالب بدیهی رو توی کتابهای تاریخی در دسترس خودتون پیدا کنین به من بگین تا بهتون رفرنس بدم.

موفق باشین.

اولا ممنون بابت ادبتون
ثانیا من هم به رفرنساتون ایراد گرفتم

من خودم تاریخ رو مطکم و بیش مطالعه دارم

دقیقا همین متنی که گفتید یعنی “آیت الله” (به قول شما) ترغیب و تهدید کرده باشه در اسناد تاریخی نیست…

لطفا به ویکیپدیا هیچ وقت رفرنس ندید هیچ وقت…
حتی اگه میخواید نتیجه بازی پرسپولیس و استقلال سه سال پیشو بدونید…

این مطلب شما بدیهی نیست بلکه در طول تاریخ تحریفاتی رخ داده و الان اینطور به من و شما رسیده
اگه لطف کنید و اون مقاله ای که گفتم از پرتال جامع علوم انسانی مطالعه کنید ممنون میشم. اصل مطلب براتون روشن میشه…

در زمان قاجار و حتی سلسله های دیگه میدونید که تو کشور روس ها از یه طرف انگلیس ها از یه طرف ترک ها از طرف دیگه نفوذ داشتن و در هر برهه زمانی یکی از این کشور ها در دربار شاه مورد نفوذ بودن… وعلت وقوع جنگ ها علیه کشور ها ی دیگه مثلا همین روس ها طمع شاهان و اعتماد به کشور نفوذ کننده بوده …

اگه فرصت دارید لطفا اون مقاله رو بخونید…
ممنونم

دوست عزیز اشکالی نداره شما اصرار داری به قضیه ویکیپیدیا. من نمیخوام این بحث رو ادامه بدم. داستان حکم جهاد مراجع اصلا احتیاج به مقاله نداره شما “هر” کتاب تاریخی اون دوره رو نگاه کنی این موضوع رو ذکر کرده…شما هر کتابی که در دسترس داری رو نگاه کن اگر پیدا نکردی بیا من بهت رفرنس بدم. این موضوع هم اصلا ربطی به تحریف نداره. در جنگهای ابتدایی ایران شکست خورده بوده و بخشهایی رو از دست داده بوده…فتحعلیشاه نمیخواسته دیگه درگیر بشه با روسها اما مراجع اصرار داشتند که نفوس مسلمین نباید تحت کنترل روسها باشه…اون رو ترغیب میکنن به جنگ و نتیجه فاجعه بار بوده…

شما اگر عین این مطلب رو در هر کتاب تاریخی که اون دوره رو پوشش داده پیدا نکردی از من بخواه که مرجعی معرفی کنم.

موفق باشی.

0 ❤️

2019-11-12 04:01:30 +0330 +0330

دوست عزیز شما احتمالا با تاریخ جنگهای ایران و روس آشنا نیستین…من هم اینجا واقعا دنبال این نیستم که یک کار پژوهشی تاریخی ارائه کنم. داستان اینکه مراجع تقلید فتحعلی شاه رو ترغیب به جنگ با روسها میکنن (بعد از دوره اول جنگها و از دست رفتن بخشی از خاک ایران) انقدر معروف هست که شما در هر کتاب تاریخی میتونین اون رو پیدا کنین…

اینکه میشه مطالب ویکیپیدیا رو تغییر داد چیز بسیار بدیهی هست…همونطور که عرض کردم علت ارجاع به متن ویکیپیدیا حکم جهاد آیت الله هست که اون یه سند تاریخی هست.

بد نیست که ما کمی فکر کنیم که این مطالب بدیهی به احتمال زیاد به فکر نویسنده هم رسیده…

موفق باشین.

اولا ممنون بابت ادبتون
ثانیا من هم به رفرنساتون ایراد گرفتم

من خودم تاریخ رو مطکم و بیش مطالعه دارم

دقیقا همین متنی که گفتید یعنی “آیت الله” (به قول شما) ترغیب و تهدید کرده باشه در اسناد تاریخی نیست…

لطفا به ویکیپدیا هیچ وقت رفرنس ندید هیچ وقت…
حتی اگه میخواید نتیجه بازی پرسپولیس و استقلال سه سال پیشو بدونید…

این مطلب شما بدیهی نیست بلکه در طول تاریخ تحریفاتی رخ داده و الان اینطور به من و شما رسیده
اگه لطف کنید و اون مقاله ای که گفتم از پرتال جامع علوم انسانی مطالعه کنید ممنون میشم. اصل مطلب براتون روشن میشه…

در زمان قاجار و حتی سلسله های دیگه میدونید که تو کشور روس ها از یه طرف انگلیس ها از یه طرف ترک ها از طرف دیگه نفوذ داشتن و در هر برهه زمانی یکی از این کشور ها در دربار شاه مورد نفوذ بودن… وعلت وقوع جنگ ها علیه کشور ها ی دیگه مثلا همین روس ها طمع شاهان و اعتماد به کشور نفوذ کننده بوده …

اگه فرصت دارید لطفا اون مقاله رو بخونید…
ممنونم

دوست عزیز اشکالی نداره شما اصرار داری به قضیه ویکیپیدیا. من نمیخوام این بحث رو ادامه بدم. داستان حکم جهاد مراجع اصلا احتیاج به مقاله نداره شما “هر” کتاب تاریخی اون دوره رو نگاه کنی این موضوع رو ذکر کرده…شما هر کتابی که در دسترس داری رو نگاه کن اگر پیدا نکردی بیا من بهت رفرنس بدم. این موضوع هم اصلا ربطی به تحریف نداره. در جنگهای ابتدایی ایران شکست خورده بوده و بخشهایی رو از دست داده بوده…فتحعلیشاه نمیخواسته دیگه درگیر بشه با روسها اما مراجع اصرار داشتند که نفوس مسلمین نباید تحت کنترل روسها باشه…اون رو ترغیب میکنن به جنگ و نتیجه فاجعه بار بوده…

شما اگر عین این مطلب رو در هر کتاب تاریخی که اون دوره رو پوشش داده پیدا نکردی از من بخواه که مرجعی معرفی کنم.

موفق باشی.

نگاه کن رفیق
داستان اینه که جنگ اول که فتحعلی شاه شکست میخوره و قرارداد گلستان امضا میشه و جنگ تموم میشه

و روابط یه جورایی دوستانه میشه و در سلطانیه محل عقد قرارداد میگه در کشور ما تصمیم جنگ به عهده علماست. و تو کتب تاریخی همه اینو نوشتن و گفتن شاه مخالف جنگ دوباره با روس بوده. بعد از یه مدت شاه که نمیتونه حق ایران رو از طریق قرارداد گلستان زنده کنه روابط سردتر میشه. این قسمت از کتب تاریخی حذف شده البته بعضی کتب تاریخی.این همون تحریفیه که گفتم. یکی از سفیران روس میاد ایران و هدایایی برای شاه میاره. و از طریق جاسوسایی که داشت متوجه آمادگی ایران برای جنگ میشن… ( کجای این، فتوا رو شامل میشه؟؟؟ نقش فتوا در جنگ اول بوده که با کنار کشیدن هم پیمان ها و بی کفایتی فرمانده ها جنگن شکست میخوره اصلا ورود شیخ جعفر به موضوع جنگ در همان جنگ اول بوده و تمام)اگر یه تحقیق روی تاریخ صدور حکم فتوا و تاریخ جنگ اول بکنی متوجه این دستبردن تو تاریخ میشی.

کاملا مشخصه ننگی که تو قرارداد اول بوجود اومد دامن فتحعلی شاه رو گرفته بود پس قصد جبران داشت تا ولیعهدش قدرتش متزلزل نشه…
خیلی واضحه جنگ توسط دولت ایران آغاز شد و به طمع جبران نه به حرف مرجع…
فتوای مرجع برای جنگ اول بوده

ضمنا پیروزی که قبلا ایران بر عثمانی پیدا کرده بود فتحعلی شاه رو مغرور کرده بود و خراج های عثمانی به ایران شاه رو به طمع انداخته بود که از روس هم خراج بگیره…

بر اساس تاریخ تو طول 13 سال بین دو جنگ روس ها به آماده شدن ایران برای جنگ جدید پی برده بودن و خودشون رو تجهیز کرده بودن و گرنه اگر به یک باره به روس حمله میشد (با درخواست مراجع) حتما این فاجعه پیش نمیومد و روس ها غافلگیر میشدن…البته شاید شکست نمیخوردن و لی قرارداد ترکمانچای هم امضا نمیشد

داداش جان اشکال نداره شما واقعا تصورت اینه که ایران در اون زمان میتونسته بر روسها غلبه کنه! واقعیتهای تاریخی جز این هست. عباس میرزا فرد نسبتا لایقی بوده و مراجع هم گفتن ایها الناس برین با کفار! بجنگین! اما با تمام این حرفها پیروزیهای جزیی در جنگ داشته و شکستهای بزرگ! شما اگه بری توی تاپیکهای من میبینی که داستان ابراز ناراحتی های عباس میرزا از عقب ماندگیهای ایران رو نقل کردم…ما فرسنگها عقب مونده بودیم از بقیه دنیا! (حتی روسها) اینکه شما فکر کنی که قشون فتحعلیشاهی میتونسته قشون تزار رو واقعا شکست بده اشتباه هست.

نقش مراجع انقدر در این داستان پر رنگ بوده که نمیشه با این حرفها اون رو کمرنگ کرد. تحریف واقعی الان داره انجام میشه چون میخوان بگن که مرجعیت دانا بوده …نمیخوان این اشتباهات خیلی توی چشم باشه منتها شما دوست نداری کتابهای مرجع تاریخی رو قبول کنی.

اگه اجازه بدی این بحث رو ادامه ندیم چون شما میخوای تاکید کنی بر تحریف تاریخ…و این رو نمیشه نفیا یا اثباتا در اینجا راجع بهش بحث کرد.

0 ❤️

2019-11-12 04:33:01 +0330 +0330

بخشی دیگر از تاریخ این دوره برای دوستانی که علاقمند هستند:

سيد عبدالله بهبهانی، آيت الله استرآبادی، ملاهادی نراقی و روحانيون بزرگ در آن دوره كه به عصر جهاديه معروف است، جنگ دوم ايران و روس را عملا و با فتوای جهاد به ملت ايران تحميل كردند. همين روحانيون گفته بودند كه شكست نيروهای مسلح ايران شكست سپاه دين است. و تركمنچای پايان نامه همين جنگ و شكست در آنست.

بعد از همان فتوای جهاد بود كه شاه به توصيه روحانيون و برای تفهميم فتوای علما، خوانين و سران عشاير را احضار كرد و در حضور آنها كه همه رجز جنگ می ‌خواندند و زره و خفتان بسته بودند و از جنگ ديگری با روس جانبداری می‌كردند از ضرورت جنگ و فتوای دينی گفت.

در صفحه 42 كتاب "كشتگاه بر سر قدرت" می ‌خوانيم:

نايب السلطنه "عباس ميرزا" و قائم مقام (صدراعظم) دل خون و ساكت بودند. تا شاه نظر قائم مقام را پرسيد، او بهانه آورد كه: ”كار جنگ و لشكرآرايی را بايد از لشكريان خواست كه من مرد قلمم“.

شاه اصرار كرد. قائم‌ مقام پاسخ خود را با اين سؤال بيان كرد:

”شاهنشاها! ماليات ممالك محروسه چقدر تواند بود؟“

شاه روی در هم كشيده پاسخ داد:

”شش كرور“

البته، شاه می ‌دانست كه قائم ‌مقام خود اين را بهتر می ‌داند. آنگاه قائم‌ مقام پرسيد:

”آيا ماليات ممالك روس به عرض مبارك رسيده است؟“

شاه با كمی تندی پاسخ داد:

”آری! ششصد كرور است، می ‌دانيم“

و قائم مقام جوابی را كه آماده كرده بود باز گفت:

”جنگ شش كرور و ششصد كرور نه شرط عقل است“.

گفته قائم مقام خروش از جمع بلند كرد. علما به فرمان جهاد اشاره كردند كه چون صادر شود كرور كرور برای دفع كفار عازم شوند. سرداران فتح نامه خواندند و ديگران اشاره به معبران و فال ‌بينان كردند. قائم‌ مقام سر می‌ جنباند و در دل نگران بود. او قصه شاه سلطان حسين و اطرافيانش كه وی را که با همين ترفندها تشويق به بی ‌خيالی كردند تا محمود افغان به اصفهان رسيد، در نظر‌ می ‌آورد. اينك همان حكايت بود به گونه‌ ای ديگر. همان رمالان و فال ‌بينان اين بار فتحعلی ‌شاه را تشجيع به حمله به روس می ‌كردند. پايان اين جنگ برای قائم مقام روشن بود، پس دم دركشيد و ساكت شد، كه ميدان در دست شيادان و رمالان بود ... "

قرارداد ننگين تركمنچای حاصل اين جنگ طلبی بود. پس از آن شکست و خفت، عباس میرزا که جسارتش بر عقلش غلبه داشت، تازه فهمید که باید ارتش ایران را مدرن کند و از دایره رمالان و روحانیون جهادی خود را بیرون بکشد.

قائم مقام نیز قصیده معروف خود را در باره این شکست سرود:

« روزگار است، آنکه که گه عزت دهد، گه خوار دارد- چرخ بازیگر از این بازیچه ها بسیار دارد»

0 ❤️

2019-11-12 06:13:41 +0330 +0330
نقل از: Binamariai

وقتی شعور و فهم و عقل نباشه قشنگ میشه یه ملتو بازی داد وقتی چهل ساله ملت شعار مرگ بر امریکا و مرگ بر..... میگن فکر میکنی به جنگ نمیرن نمونش مدافع حرم و این قبیل کسشعرات پس همیشه تاوان شعور خودمنو میدیم از ماست که برماست

موافقم دوست عزیز. منتها چاره ای نیست باید انقدر گفت و نوشت تا مردم آگاه بشن و کمتر فریب بخورن...

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «