آقااا آمریکا با کرونا به ایران حمله بیولوژیکی کرده!!!

1399/01/16

یکی از خصوصیات بارز اکثر ما اینه که خیلی علاقمند هستیم که در مورد هر پدیده ای فکر کنیم حتما کاسه ای زیر نیم کاسه هست و طرف مقابل داره وانمود میکنه به چیزی در حالیکه اهداف واقعی اون چیزهای دیگه ای هستند! این یه تعریف خیلی ساده و دم دستی از تئوری توطئه هست. این نوع نگاه به مسائل در سراسر جهان طرفدارانی داره مثلا هستند کسانی در آمریکا که همین الان میگن انسان هیچوقت به ماه نرفته! زمین کروی نیست بلکه تخت هست! آمریکا خودش حادثه 11 سپتامبر رو ایجاد کرده!..و البته در ایران آدمهایی مثل حسن عباسی و رائفی پور…جزو افرادی هستند که تئوری توطئه رو شدیدا تبلیغ میکنند.

در مورد قضیه کرونا ما روز و شب تئوری های توطئه مختلفی رو میشنویم:

-آمریکاییها این رو درست کردن که ایران رو از پا در بیارن!

-چینی ها این رو توی مراکز تحقیقات سلاحهای بیولوژیکیشون میساختن اما اشتباهی پیش اومده و منتشر شده!

-آمریکاییها این رو منتشر کردن که از جمعیت مسن جهان کاسته بشه!

-…

همونطور که میبینین این تئوریهای توطئه خیلی جذاب هستند و آدم رو قلقلک میدن که بلافاصله اونها رو بپذیره! اما اگر ما کمی به حافظه رجوع کنیم و مطالعه ای در مورد اپیدمی های ویروسی بکنیم میبینیم که ویروس سارس همین 20 سال پیش اتفاق مشابهی رو ایجاد کرد یا ویروس ابولا هم در همین تاریخ معاصر دنیا رو برای مدتی فلج کرد. اگر اهل مطالعه هم باشیم میبینیم که در سال 1918 آنفولانزایی به نام آنفولانزای اسپانیایی شایع شد که در اثر اون بیش از 50 میلیون نفر مردن! لازم به ذکره که اون موقع جمعیت کل دنیا حدود 1.5 میلیارد نفر بود که 500 میلیون نفر اونها این بیماری رو گرفتن و از این تعداد 10 درصدشون فوت کردن یعنی چیزی به مراتب بدتر از ویروس کرونا! خلاصه اینکه یه گونه جدید ویروس باعث اپیدمی بشه اصلا چیز عجیبی نیست که لازم باشه ما برای تحلیل اون به تئوری توطئه رو بیاریم.

در ادامه بعضی دلایل که نشون میدن این تئوریهای توطئه نمیتونن چندان منطقی باشند رو ذکر میکنم.

2929 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2020-04-04 04:45:08 +0430 +0430

آمریکاییها این ویروس رو ساختن تا ایران رو از پا در بیارن!

الان بیش از 200 کشور دنیا از جمله خود آمریکا گرفتار این ویروس هستند! اونها باید خیلی احمق باشند که سلاح بیولوژیکی علیه ایران استفاده کنند که باعث اینهمه گرفتاری هم برای خودشون و هم متحدینشون مثل کره جنوبی, ایتالیا, فرانسه, اسپانیا...بشه! ترامپ اخیرا بودجه ای معادل 2200 میلیارد دلار برای همین بیماری اختصاص داد. برای فهم بزرگی این مبلغ کافیه بدونیم که کل غرامتی که قرار بود عراق بخاطر تجاوز به ایران بپردازه 100 میلیارد دلار بود. پس ترامپ مجبور شده 22 برابر خسارات جنگ 8 ساله ایران و عراق رو هزینه کنه تا کشورش در اثر این بیماری زمین گیر نشه! علاوه بر این برای از پا درآوردن ایران اصلا احتیاجی به استفاده از چنین روشهایی نیست و همین تحریمها خیلی موثر بودند و هستند...

چینی ها این ویروس رو توی مراکز تحقیقات سلاحهای بیولوژیکیشون میساختن اما اشتباهی پیش اومده و منتشر شده!

ریشه این شایعه به یه کتاب علمی تخیلی (The Eye of Darkness) بر میگرده که در اون ویروسی بصورت تصادفی از لابراتواری در شهر ووهان! خارج میشه و باعث یک اپیدمی کشنده در سطح جهان میشه. واقعیت اینه که در چاپهای اول نویسنده نام لابراتوار معروفی در روسیه رو استفاده کرده بوده و بعد جنگ سرد این رو به ووهان تغییر میده خلاصه اینکه طرف یه داستانی نوشته که در اون ویروسی از ووهان شروع به انتشار میکنه و عالم گیر میشه فقط یک تصادف بوده و نه چیز بیشتری!

این توطئه چینی ها بوده که آمریکا و اروپا رو از پا در بیارن!

این دوستان توجه نمیکنند که اگه اقتصاد آمریکا و اروپا ضربه بخوره دیگه کسی باقی نمیمونه که چینی ها بهش محصولاتشون رو صادر کنند! اقتصاد چین شدیدا به اقتصاد اروپا و آمریکا گره خورده و همچین کاری به صورت عمدی از طرف چینی ها یک حماقت محضه!

آمریکاییها این رو منتشر کردن که از جمعیت مسن کشورشون کاسته بشه و در نتیجه هزینه کمتری برای حقوق بازنشستگی و خدمات درمانی اونها متحمل بشن!

درسته که کرونا بیشتر روی افراد مسن تاثیر میذاره و باعث مرگشون میشه اما اقتصاد کل جهان رو هم برای مدت زیادی زمین گیر کرده و اینکه حالا در نهایت بنا به پیش بینی باعث مرگ 100 هزار نفر در آمریکا بشه که بیشترشون افراد مسن باشند اون ضربه اقتصادی که خوردن رو اصلا توجیه نمیکنه.

توجه کنین که من به صورت 100 درصد مصنوعی بودنش رو رد نمیکنم اما دلایل بالا رو لیست کردم که نشون میدن احتمال سلاح بیولوژیکی بودن این ویروس کمه بخصوص برای حمله به ایران!

6 ❤️

2020-04-04 04:54:05 +0430 +0430
نقل از: دلورس توی این مملکت برای توجیه کم‌کاری‌ها و فسادها، اگر لازم باشد، باد معده را هم توطئه دشمن اعلام می‌کنند.

درسته! چون دیدم نه تنها در جامعه بلکه حتی توی همین سایت هم کرونا رو به توطئه فلان کشور یا بهمان کشور نسبت میدن گفتم مطلبی راجع بهش بنویسم.

3 ❤️

2020-04-04 05:10:28 +0430 +0430
نقل از: JoojehFokoli اگر دقت کنین میبینین که جمییته باز نشستگان بالای ۷۰ سال در جهان زیاد شده، بودنه اینها خارج زیادی رو دسته دولتها گذشته. به نظر من از این طریق میخوان اینها رو از بین ببرن، تو امریکاش که اینجوریه... :(

اون رو هم به عنوان یکی از تئوریهای توطئه نوشتم. حالا توی متن توضیح میدم....

0 ❤️

2020-04-04 05:26:09 +0430 +0430
نقل از: Full.hot.ass با منطق تئوری توطئه کاری ندارم ولی فلسفه به وجود اومدن تئوری توطئه اصلا ربطی به ایران نداره دوست عزیز، این مفهوم و اصطلاح از خود کشور آمریکا متولد شده، فکر می کنم شما زبان تون خوب باشه، امثال کسایی مثل حسن عباسی و رائفی پور هم پرت کن سطل آشغال، شما اصطلاح اصلی این کلمه **conserpersy theory** آگه اشتباه ننوشته باشم رو تو یوتیوپ سرچ کن خدایی از افراد رو برات تو آمریکا میاره که هزارتا امثال عباسی و آون یارو رائفی پور رو در جیب می گذارن، این از بحث خود تئوری توطئه،

اما کرونا… ببین دوست عزیز ما در فرهنگ شفاهی خودمون یه ضرب مثل داریم بنام تا نبود چیزکی مردم نگویند چیزها
این یعنی چی؟؟

یعنی کوس شاید 90 درصد مردم خل باشه بدون کوچکترین تحقیق یا خوندن یا مطالعه بگن زرت بله این ویروس ساخت آمریکا یا چین یا روسیه هست می بزنند پدر مادر ایران و جهان دربیارن، تا اینجا دروغ نگم منم همین مدل بودم تا با یه اتفاق مواجه شدم

همون جور که می دونی بهترین سیستم درمانی، دارویی و پزشکی جهان متعلق به آمریکا هست حتما نام دانشگاه جان هاپکینز رو شنیدی یا کالج پزشکی دانشگاه هاروارد که سرآمد هستن، اما، زمانی که به چشم خودم مصاحبه ترامپ رو از شبکه CNN دیدم که یک ماه پیش اعلام شرایط اضطراری ملی اعلام کرد و بعدش آمار وحشتناک ابتلا و فوت آمریکایی ها با آون سیستم غول پزشکی اش رو شنیدم باور نکردم، گفتم چطور زمانی که سارس، ابولا یا آنفولانزای خوکی اومد یه آمریکایی مبتلا نشد، اینجا دیگه درگیر تئوری های دم دستی توطئه نشدم گفتم امکان نداره آمریکا اجازه بده این ویروس داخل کشور خودش بیاد مگه چیزی پشت آون باشه که عاقلان دانند و بس

بله دوست عزیز. من آگاه هستم که مال ایران نیست. این یه پدیده جهانی هست. در خود آمریکا افرادی هستند که معتقدند که انسان هیچوقت به ماه نرفته یا معتقدند که اصابت هواپیماهای مسافربری به برجهای تجارت جهانی در 11 سپتامبر کار خود دولت آمریکا بوده و ...

گفتم ما "بیش از حد" به این نوع تئوری ها متوسل میشیم و البته املای صحیح انگلیسیش هم Conspiracy Theory هست...

من دلایلی آوردم که چرا این تئوریهای توطئه که ملت در مورد کرونا میگن نمیتونن چندان معقول باشند. مسلما اگر تئوری باشه که به عقل جور در بیاد آدم باید بهش توجه کنه.

1 ❤️

2020-04-04 07:33:19 +0430 +0430
نقل از: kir.esfahan حمله بیول ژولیکی درسته 😁

صحیح است! صحیح است! 😁

2 ❤️

2020-04-04 07:36:36 +0430 +0430
نقل از: export05 **حالا شما از کاه ... کوه بسازید** بیولوژِکی بودن کرونا**رد نشده**

من دلایلی رو مطرح کردم که این تئوریها نمیتونن چندان درست باشند مسلما به صورت 100 درصد هم نمیشه ردشون کرد.

1 ❤️

2020-04-04 07:41:30 +0430 +0430
نقل از: Litel._.boy درود بر شما . خب ميدونين حرف هاي شما كاملا صحيح . اما در مورد خود ويروس به نوعي بايد بهش شك كرد و من حس ميكنم دست كاري شده به خاطره اينكه عمر اين ويروش 2 تا 3 هفته هستش كه ما ت زيستمون خونديم عمر ويروس از 9 ساعت تا 48 ساعته كه ميتونه زنده بمونه البته كه ويروس ها به خودي خود به عنوان موجود زندن نيستن . اما شيوع سريعي هم داره كه باز ميتونه بهش شك بشه و در اخر يك نكته خارج از بحث اونم اينكه افرادي كه الكل ميخورن و تصور ميكنن كه ويروس ميميره كاملا اشتباه ميكنن به خاطره اينكه ويروس ها براي توليد مثل و ويروسي كردن بدن بايد وارد سلول هاي بدني بشن كه الكل نميتونه اصلا تاثيري بزاره .

درسته این گونه جدیدی از ویروس هست با مشخصات عجیب. اما شما حتما یادت هست که ویروسها موتاسیون میدن و هر چند وقت یک بار گونه جدیدی ازشون بصورت اتوماتیک ایجاد میشه من به صورت 100 درصد مصنوعی بودنش رو رد نمیکنم اما دلایلی رو لیست کردم که نشون میدن احتمال سلاح بیولوژیکی بودنش کمه.

راجع به خوردن الکل هم همونجور که گفتی کاملا بیفایدست. این ویروس وارد “دستگاه تنفسی” میشه و گرفتاری درست میکنه الکل وارد “دستگاه گوارش” انسان میشه و این دو تا از هم مجزا هستند…

1 ❤️

2020-04-04 07:56:27 +0430 +0430
نقل از: حشرزاد کیرم تو افکار و روحیات خاورمیانه ای . گه ترین جای دنیا همین خاورمیانه هست به شخصه خیلی جاهای دنیا رفتم از افریقا و اروپا و امریکای جنوبی . کیریترین پست ترین مردمان جهان در خاورمیانه هستن . همیشه در حال زر زدن و تر زدن هستن .کیرم تو این منطقه که گرفتار شدیم بین ادمهای جا‌.کش

در اینکه این منطقه پر از افکار کهنه و تضادها و دشمنی های تاریخی هست شکی نیست. دوست دارین راجع به این تئوری توطئه هم نظرتون رو بگین؟

1 ❤️

2020-04-04 07:59:09 +0430 +0430
نقل از: Soheil_Zanpoosh_kooni این ویروس هم وقتی زیر میکروسکوپ بردن دیدن شاخکهای پروتئینیش اونقدری دقیقه که بشر نمیتونه چنین کصشری بسازه و فقط میتونه ساخت خود طبیعت باشه. بعدشم وقتی با کامپیوتر شبیه سازیش کردن دیدن اگه ساخته دست بشر بود انقدر واگیرش قوی نمیشد.

ممنون از نظرتون. میدونی ما نمیتونیم نظر 100 درصدی بدیم. اما استدلالهای طرفداران مصنوعی و ساخت بشر بودن این ویروس ضعیفه. و من بعضی دلایل رو در رد این موضوع لیست کردم.

2 ❤️

2020-04-04 08:07:34 +0430 +0430
نقل از: حشرزاد
نقل از: axm432
نقل از: حشرزاد کیرم تو افکار و روحیات خاورمیانه ای . گه ترین جای دنیا همین خاورمیانه هست به شخصه خیلی جاهای دنیا رفتم از افریقا و اروپا و امریکای جنوبی . کیریترین پست ترین مردمان جهان در خاورمیانه هستن . همیشه در حال زر زدن و تر زدن هستن .کیرم تو این منطقه که گرفتار شدیم بین ادمهای جا‌.کش

در اینکه این منطقه پر از افکار کهنه و تضادها و دشمنی های تاریخی هست شکی نیست. دوست دارین راجع به این تئوری توطئه هم نظرتون رو بگین؟

به نظرم هیچ توطئه ای در کار نیست چطور اونوقتی که سارس و بیماری ابولا اومد کسی نگفت که توطئه هست حالا که کشور ما دچار شده و مسولان بی لیاقت نمیتونن کاری کنن انداختن گردن دشمن . چین و بقیه هم همینطور براشون راحتتره که بگن دشمن کرده هزینه ای نداره بلکه نفع هم داره

پس هم عقیده ایم.

ما کلا تو ایران با این تفکر دایی جان ناپلئونی خیلی حال میکنیم که بگیم همه دنیا دارن بر علیه ما توطئه میکنن. واقعیت اینه که ایران کشوری هست خیلی معمولی و اصلا تو صفحه رادار دیگران نیست که بخوان بر علیهش توطئه کنن. اما چون حال میکنیم که بگیم مهم هستیم و دشمن زیاد داریم…کار آدمهایی مثل رائفی پور میگیره.

1 ❤️

2020-04-04 08:14:14 +0430 +0430

میدونی اولا ادب یکی از نشانه های هوشه! دوما شما هیچ شناختی از فرد پشت کاربری نداری پس قضاوت درستی هم نمیتونی در موردش بکنی.

شما اول مطالب رو بخون و ببین منطق خودت چی میگه.

اگه منظور تو از تحلیل گر رائفی پور و حسن عباسی ... هست من دیگه حرفی برای گفتن ندارم. 😁

1 ❤️

2020-04-04 08:22:55 +0430 +0430
نقل از: -iliya- عرص شود که، پدر من در دوران کودکیش همکلاسی و همبازی دکتر علیرضا موحدی، کاندید وزارت بهداشت در دوران آقای خاتمی، و بهترین جراح زیبایی خاورمیانه ست. حالا پدرم چیه و کیه بماند...

آرش جان بنده شخصا حضوری با ایشون صحبت کردم که میگفت این یه ویروس عادی نیست. اصلا عادی نیس. بدون درمان، بدون هیچ علامتی خیلیارو از پا درمیاره. من یقین دارم که این ویروس کاملا دست سازه ولی نمیدونم کار کیه و یا کدوم کشور. ولی یقین دارم با توصیفاتی که شنیدم که تا حد بسیار زیادیش محرمانه ست و نمیشه گفت، این یه ویروس کاملا دست ساز و دستکاری شده ست…

حالا اگه نیس، خدا میدونه از کجا اومده… ولی این بسیجیا و دولتی ها هم اینو بدجور علم کردن. کسشعر میگن…

باشه ممنون از نظرت. البته ببین یه جراح زیبایی هر چقدر هم خوب باشه نمیتونه زیاد در مورد ویروس ها نظر بده اون یه تخصص هست به اسم اپیدمیولوژی و اونها هستند که میتونن نظر قاطعی بدن. به هر حال استدلال های من رو یه نگاهی بنداز و ببین با عقل جور در میاد یا نه!

1 ❤️

2020-04-04 08:26:22 +0430 +0430

طبق تجربه من توی این سایت اونایی که دنبال سکس پولی هستند میان توی تاپیکهای داغ و شروع میکنن با صاحب تاپیک در افتادن برای اینکه اونم جوابشون رو بده و اینا دیده بشن!

خلاصه دردشون دیده شدنه به هر روش ممکن!

0 ❤️

2020-04-04 08:41:53 +0430 +0430
نقل از: Joodii_abot
نقل از: axm432 طبق تجربه من توی این سایت اونایی که دنبال سکس پولی هستند میان توی تاپیکهای داغ و شروع میکنن با صاحب تاپیک در افتادن برای اینکه اونم جوابشون رو بده و اینا دیده بشن!

خلاصه دردشون دیده شدنه به هر روش ممکن!

بقول برخی دوستان برا نتیجه گیری زوده بعدها مشخص میشه؛ البته اگه زنده باشیم و ببینیم 😁

دچار توهم توطئه حاشیه ای شدی آیا؟؟!! 😁

نه طرف همین بالا اومده بود سرشاخ شده بود که سکس چتش رو تبلیغ کنه. این شاید بار هزارمه که اینجوری میشه. داستانهای خیلی بانمکی از اینا من دارم. حالا دوست داشتی تو خصوصی برات تعریف میکنم.

2 ❤️

2020-04-04 08:43:28 +0430 +0430
نقل از: -iliya-
نقل از: -iliya- عرص شود که، پدر من در دوران کودکیش همکلاسی و همبازی دکتر علیرضا موحدی، کاندید وزارت بهداشت در دوران آقای خاتمی، و بهترین جراح زیبایی خاورمیانه ست. حالا پدرم چیه و کیه بماند...

آرش جان بنده شخصا حضوری با ایشون صحبت کردم که میگفت این یه ویروس عادی نیست. اصلا عادی نیس. بدون درمان، بدون هیچ علامتی خیلیارو از پا درمیاره. من یقین دارم که این ویروس کاملا دست سازه ولی نمیدونم کار کیه و یا کدوم کشور. ولی یقین دارم با توصیفاتی که شنیدم که تا حد بسیار زیادیش محرمانه ست و نمیشه گفت، این یه ویروس کاملا دست ساز و دستکاری شده ست…

حالا اگه نیس، خدا میدونه از کجا اومده… ولی این بسیجیا و دولتی ها هم اینو بدجور علم کردن. کسشعر میگن…

باشه ممنون از نظرت. البته ببین یه جراح زیبایی هر چقدر هم خوب باشه نمیتونه زیاد در مورد ویروس ها نظر بده اون یه تخصص هست به اسم اپیدمیولوژی و اونها هستند که میتونن نظر قاطعی بدن. به هر حال استدلال های من رو یه نگاهی بنداز و ببین با عقل جور در میاد یا نه!

آرش عزیز. من نمیگم تو دروغ میگی یا راس میگی. این حرفی که تو میزنی یه نظریه ست، و ممکنه درست باشه یا غلط. به جنبه دیگه قضیه هم نگاه کن.

یکمم از دید من قضیه رو برانداز کن. شاید حرف منم درست باشه. ماشالا هزارماشالا دسته ب تحقیقت که عالیه. برو مقاله های پزشکی در خصوص ویروس کرونارو بخون.

دکتر موحدی هم درسته جراح زیبایی هستن، ولی ایشونم پزشکن. یه چندوقتی تو بعضی استانا گفتن تخصص بی تخصص، تمام پزشکا رزیدنت کرونا. ایشونم من نپرسیدم از کحا میدونه. درهرصورت با شناختی ک ازش دارم میدونم یا مطالعه کرده یا پرسیده از همکارای داخل و خارج کشورش.

بحث زیاده آرش عزیز. بعدها معلوم میشه چی به چیه…

باشه ممنون از توضیحت.

1 ❤️

2020-04-04 08:54:22 +0430 +0430
نقل از: Litel._.boy
نقل از: Litel._.boy درود بر شما . خب ميدونين حرف هاي شما كاملا صحيح . اما در مورد خود ويروس به نوعي بايد بهش شك كرد و من حس ميكنم دست كاري شده به خاطره اينكه عمر اين ويروش 2 تا 3 هفته هستش كه ما ت زيستمون خونديم عمر ويروس از 9 ساعت تا 48 ساعته كه ميتونه زنده بمونه البته كه ويروس ها به خودي خود به عنوان موجود زندن نيستن . اما شيوع سريعي هم داره كه باز ميتونه بهش شك بشه و در اخر يك نكته خارج از بحث اونم اينكه افرادي كه الكل ميخورن و تصور ميكنن كه ويروس ميميره كاملا اشتباه ميكنن به خاطره اينكه ويروس ها براي توليد مثل و ويروسي كردن بدن بايد وارد سلول هاي بدني بشن كه الكل نميتونه اصلا تاثيري بزاره .

درسته این گونه جدیدی از ویروس هست با مشخصات عجیب. اما شما حتما یادت هست که ویروسها موتاسیون میدن و هر چند وقت یک بار گونه جدیدی ازشون بصورت اتوماتیک ایجاد میشه من به صورت 100 درصد مصنوعی بودنش رو رد نمیکنم اما دلایلی رو لیست کردم که نشون میدن احتمال سلاح بیولوژیکی بودنش کمه.

راجع به خوردن الکل هم همونجور که گفتی کاملا بیفایدست. این ویروس وارد “دستگاه تنفسی” میشه و گرفتاری درست میکنه الکل وارد “دستگاه گوارش” انسان میشه و این دو تا از هم مجزا هستند…

درسته كه ويروس جهش انجام ميدن اما اين جهش ها داراي شدت وسرعت كم هستن اما بزاريد با يك مثال توضيح بدم فرض كنين يك ديواري هست كه داراي 100 آجره . عوامل طبيعي باعث ميشه يكي از اجر ها فرسوده بشه و يا نابود و يا اجري برداشته بشه و به بالا ترين يا حد وسط ترين اجر بره . قبل اين اتفاق ضريب اسيب زدن به كسايي كه از اونجا رد ميشدن كم بود ولي حال امكانه فروريخته شدن ديوار زياده. اما احتمال دست كاري شدن يا همون دست ورزي در DNA‏ يا RNA‏ يا مهندسي زنتيك كه اينجا دستكاري تو اجره زياده به خاطره اينكه به يك باره 20 اجر از نظم وترتيب خاص خود ديوار تغيير كرده و باعث سستي ديوار و اسيب زدن شده كه باز اين خيلي خيلي مشكوكه ! اين ويروس مثل ويروس نقص ايمني اكتسابيHIV‏ كه باعث ايدز ميشه و يا مثل ويروس هاري داراي RNA‏ هستش كه سرعت جهش كمي نسبت به ويروس هايي داره كه داراي DNA‏ هستن درنتيجه واقعا مشكوكه و احتمال دست ورزيشم زياده . البته من منكر سلاح بودنش هم نيستم به اين دليل كه يا افرادي كه داشتن جهش مصنوعي روي اين ويروس انجام يا تحقيقاتي بوده و يا واقعا از دستشون در رفته و باعث شيوع شده و يا واقعا به عنوان سلاح ساخته شده و در اخر احتمال جهش خوده ويروسم هست كه خيلي كمه به نظرم .

موتاسیون ها همیشه جزیی نیستند هر چند وقت یک بار جهش قابل توجه هم میتونه رخ بده…قبول دارم که 100 درصد نمیشه سلاح بودن رو رد کرد اما 100 درصد پذیرفتنش هم منطقی نیست.

0 ❤️

2020-04-04 08:58:20 +0430 +0430
نقل از: GALAXY_MAN امریکا تا این لحظه نزدیک 250 هزار مبتلا داره>

ایا به خودش هم حمله بیولوژیکی کرده ؟

منم دارم همین رو میگم. مثل اینه که ضامن نارنجک رو بکشی و صبر کنی تا تو دست خودت منفجر بشه! مگه دیوانه هستند یه همچین کاری بکنند؟ الان مشکل اقتصادی که براشون ایجاد شده از بحران اقتصادی سال 2008 بدتره…

2 ❤️

2020-04-04 09:16:07 +0430 +0430
نقل از: Owji_mowji عذرمیخوام ولی اولا اینکه حادثه 11 سپتامبر توسط خود آمریکا طرح‌ریزی شده بود تا بتونه بهانه برای حضور در خاورمیانه داشته باشه تأیید شدست و حتی یکی از بزرگترین مستند سازای خود آمریکا هم مستندی ساخت که تقریبا شکی در این زمینه باقی نمیزاره ثانیا طبق چیزایی که من خوندم تو مجلات پزشکی اخیرا منتشر شده آزمایشگاهی بودن این ویروس از طرف دانشمندان استرالیا و روسیه تأیید و این میزان قدرت شیوع و زنده موندن خارج از بدن طبیعی ذکر نشده ثالثاً با توجه به حضور ابرشرکتای چند ملیتی در چین و اینکه چین با سقوط سهامشون به پایین ترین قیمت اونا رو از صاحبان غیر بومی خرید بعد از این قضایا سود هنگفتی نصیب چین میکنه رابعا اینکه چین با بیش از 1 میلیارد جمعیت فقط تقریبا 65 هزار مبتلا و 3500 نفر مرگ ثبت کرد،طی 10 روز بيمارستان با تمام تجهیزات ساخت بدون در نظر گرفتن بودجه از قبل و با اینکه مقاماتش در ابتدا خودشونو درمانده نشون دادن انقدر زود و خوب تونست قضیه رو جمع کنه شک برانگیزه

جواب کامل به شما طولانی میشه اما خلاصه:

• معروفترین تئوری توطئه در جهان داستان سفر به ماه هست. تعداد خیلی زیادی افراد معتقدند که اون چیزی که در تلویزیون ها نشون داده شده که انسان بر روی ماه قدم گذاشته…دروغین بوده و توی استودیو فیلم برداری شده! مقالات خیلی خیلی زیادی هم در موردش نوشته شده و مستندهای خیلی زیادی هم ساخته شده — آیا شما به اون هم مشکوکی؟

• در مورد اینکه تعداد مبتلایان چینی پایین بوده, خبرگزاریهای معتبر مثل رویترز اعلام کردند که تعداد کشته های واقعی خیلی بیشتر از اون چیزی بوده که مقامات چینی اعلام کردند…

ما هیچکدوممون جواب قطعی رو نمیدونیم اما حرف کلی من این بود که متاسفانه ما تئوریهای توطئه رو دوست داریم! اونها بعضی وقتها درست هستند اما اینکه یه ملتی همیشه در پی کشف یک توطئه باشه چیز خوبی نیست!

2 ❤️

2020-04-04 09:31:02 +0430 +0430
نقل از: Owji_mowji
نقل از: Owji_mowji عذرمیخوام ولی اولا اینکه حادثه 11 سپتامبر توسط خود آمریکا طرح‌ریزی شده بود تا بتونه بهانه برای حضور در خاورمیانه داشته باشه تأیید شدست و حتی یکی از بزرگترین مستند سازای خود آمریکا هم مستندی ساخت که تقریبا شکی در این زمینه باقی نمیزاره ثانیا طبق چیزایی که من خوندم تو مجلات پزشکی اخیرا منتشر شده آزمایشگاهی بودن این ویروس از طرف دانشمندان استرالیا و روسیه تأیید و این میزان قدرت شیوع و زنده موندن خارج از بدن طبیعی ذکر نشده ثالثاً با توجه به حضور ابرشرکتای چند ملیتی در چین و اینکه چین با سقوط سهامشون به پایین ترین قیمت اونا رو از صاحبان غیر بومی خرید بعد از این قضایا سود هنگفتی نصیب چین میکنه رابعا اینکه چین با بیش از 1 میلیارد جمعیت فقط تقریبا 65 هزار مبتلا و 3500 نفر مرگ ثبت کرد،طی 10 روز بيمارستان با تمام تجهیزات ساخت بدون در نظر گرفتن بودجه از قبل و با اینکه مقاماتش در ابتدا خودشونو درمانده نشون دادن انقدر زود و خوب تونست قضیه رو جمع کنه شک برانگیزه

• معروفترین تئوری توطئه در جهان داستان سفر به ماه هست. تعداد خیلی زیادی افراد معتقدند که اون چیزی که در تلویزیون ها نشون داده شده که انسان بر روی ماه قدم گذاشته…دروغین بوده و توی استودیو فیلم برداری شده! مقالات خیلی خیلی زیادی هم در موردش نوشته شده و مستندهای خیلی زیادی هم ساخته شده — آیا شما به اون هم مشکوکی؟

• در مورد اینکه تعداد مبتلایان چینی پایین بوده, خبرگزاریهای معتبر مثل رویترز اعلام کردند که تعداد کشته های واقعی خیلی بیشتر از اون چیزی بوده که مقامات چینی اعلام کردند…

ما هیچکدوممون جواب قطعی رو نمیدونیم اما حرف کلی من این بود که متاسفانه ما تئوریهای توطئه رو دوست داریم! اونها بعضی وقتها درست هستند اما اینکه یه ملتی همیشه در پی کشف یک توطئه باشه چیز خوبی نیست!

در جوابت به نظریه دروغین بودن سفر به ماه باید بگم که آره مشکوکم، چون تو دوره جنگ سرد اتفاق افتاد و آمریکا و شوروی تو کل‌کل بسیار شدیدی برای اثبات ایدئولوژی خودشون به دنیا بودن و به هر چیزی متوسل میشدن، و دوتا مسئله بود که شوروی رو از درون متلاشی کرد، یک حادثه چرنوبیل و دو سفر موفق آمریکایی ها به ماه که تقریبا دلیلی شد بر ناکارآمدی نظام کمونیست در دنیا، و به نظر من ممکنه که آمریکا برای از میدون در کردن رقیب قدیمیش همچین حربه‌ای به کار برده باشه در ضمن برکسی پوشیده نیست که تو همه کشورهای دنیا تعداد کشته ها و مبتلایان بیشتر از تعدادیه که اعلام میشه، همه کشورهای که دم از دموکراسی میزنن همون اول مجازات تعیین کردن برای کسایی که آماری به جز آمار مورد تأیید خودشون از این تعداد بده مخلص کلام اینکه همه جا آسمون همین رنگه،سیاست بازی کثیفیه که آدمای عادی لای چرخ دنده هاش له میشن

اوکی. پس سوال دیگه ای میپرسم: یکی دیگه از تئوریهای توطئه داستان مسطح بودن زمین هست! این رو چی قبول داری؟ این هم طرفداران زیادی داره و مستندهای زیادی در موردش ساخته شده.

1 ❤️

2020-04-04 09:37:42 +0430 +0430

درسته كه ويروس جهش انجام ميدن اما اين جهش ها داراي شدت وسرعت كم هستن اما بزاريد با يك مثال توضيح بدم فرض كنين يك ديواري هست كه داراي 100 آجره . عوامل طبيعي باعث ميشه يكي از اجر ها فرسوده بشه و يا نابود و يا اجري برداشته بشه و به بالا ترين يا حد وسط ترين اجر بره . قبل اين اتفاق ضريب اسيب زدن به كسايي كه از اونجا رد ميشدن كم بود ولي حال امكانه فروريخته شدن ديوار زياده. اما احتمال دست كاري شدن يا همون دست ورزي در DNA‏ يا RNA‏ يا مهندسي زنتيك كه اينجا دستكاري تو اجره زياده به خاطره اينكه به يك باره 20 اجر از نظم وترتيب خاص خود ديوار تغيير كرده و باعث سستي ديوار و اسيب زدن شده كه باز اين خيلي خيلي مشكوكه ! اين ويروس مثل ويروس نقص ايمني اكتسابيHIV‏ كه باعث ايدز ميشه و يا مثل ويروس هاري داراي RNA‏ هستش كه سرعت جهش كمي نسبت به ويروس هايي داره كه داراي DNA‏ هستن درنتيجه واقعا مشكوكه و احتمال دست ورزيشم زياده . البته من منكر سلاح بودنش هم نيستم به اين دليل كه يا افرادي كه داشتن جهش مصنوعي روي اين ويروس انجام يا تحقيقاتي بوده و يا واقعا از دستشون در رفته و باعث شيوع شده و يا واقعا به عنوان سلاح ساخته شده و در اخر احتمال جهش خوده ويروسم هست كه خيلي كمه به نظرم .

موتاسیون ها همیشه جزیی نیستند هر چند وقت یک بار جهش قابل توجه هم میتونه رخ بده…قبول دارم که 100 درصد نمیشه سلاح بودن رو رد کرد اما 100 درصد پذیرفتنش هم منطقی نیست.

دوس دارم اين بحث و ادامه بدم ولي حيف و افسوس كه فقط 8 صفحه ويروس شناسي خونديم و اطلاعاتم كمه به هر حال متن جالبي بود. طنز: من فكر ميكنم يمن سلاح رو ساخته m‎😁‎

ببین داستان دو بخش میشه یکی اینکه آیا این ویروس ساخته بشره؟ دوم اینکه آیا برای حمله به ایران ساخته شده؟ دادن جواب اولی مشکله چون اطلاعات دقیقی از ساختار ویروس باید داشته باشیم و…اما جواب دومی نسبتا راحته! موافقی؟

البته این یمنی ها با سرعتی که پهپاد و موشک جدید میساختن الان دیگه کلاهک اتمی هم باید داشته باشند کرونا که عددی نیست! 😁

0 ❤️

2020-04-04 09:40:07 +0430 +0430
نقل از: realmadrid66 خیلی مطالب گیج کننده و فراوانی با این کرونا و دست های پشت پرده هست اما واقعیتش اینه دفعه اولی نیست که چین صادر کننده یک بیماری هست

زندگی وحشیانه چینی ها قبلا هم باعث به وجود اومدن یک بیماری شده
و این بیماری از حیوان به انسان منتقل شده
به خاطر سود بالا و در آمد هنگفت این بازارها و خوردن حیوونا دولت چین سود سرشاری به جیب میزنه
که خودش از گذشته درس نگرفت و نخواست این بازارها رو جمع کنه و درس عبرت نگرفت از گذشته خودش/
و یه چیزی رو هم بگم انسان وارد یک عصر طلایی شده که از سال 2020 آغاز شده
و به مدت 2500 سال این عصر طلایی طول میکشه
نظام آموزشی ماتریکسی از بین میره
طرز فکر و دیدگاه و عقاید مردم تغییر میکنه
نسل ضعیف از بین میره /
جهان در حال تغییر هست و زمین در حال دگرگونی
انسان و هر موجودی باید با این تغییر سازگار باشد واگرنه از بین خواهد رفت

پس شما هم موافقی که این ویروس سلاح بیولوژیک نیست و برای حمله به ایران هم ساخته نشده؟

1 ❤️

2020-04-04 09:41:50 +0430 +0430

در جوابت به نظریه دروغین بودن سفر به ماه باید بگم که آره مشکوکم، چون تو دوره جنگ سرد اتفاق افتاد و آمریکا و شوروی تو کل‌کل بسیار شدیدی برای اثبات ایدئولوژی خودشون به دنیا بودن و به هر چیزی متوسل میشدن، و دوتا مسئله بود که شوروی رو از درون متلاشی کرد، یک حادثه چرنوبیل و دو سفر موفق آمریکایی ها به ماه که تقریبا دلیلی شد بر ناکارآمدی نظام کمونیست در دنیا، و به نظر من ممکنه که آمریکا برای از میدون در کردن رقیب قدیمیش همچین حربه‌ای به کار برده باشه
در ضمن برکسی پوشیده نیست که تو همه کشورهای دنیا تعداد کشته ها و مبتلایان بیشتر از تعدادیه که اعلام میشه، همه کشورهای که دم از دموکراسی میزنن همون اول مجازات تعیین کردن برای کسایی که آماری به جز آمار مورد تأیید خودشون از این تعداد بده
مخلص کلام اینکه همه جا آسمون همین رنگه،سیاست بازی کثیفیه که آدمای عادی لای چرخ دنده هاش له میشن

اوکی. پس سوال دیگه ای میپرسم: یکی دیگه از تئوریهای توطئه داستان مسطح بودن زمین هست! این رو چی قبول داری؟ این هم طرفداران زیادی داری هم مستندهای زیادی در موردش ساخته شده.

نظریه مسطح بودن زمین رو خوندم، اول به نظرم مضحک اومد، اما چیزی که منو به چالش کشید این بود که هیچ چیزی هم واسه ردش نداشتم :-| حداقل از دانش من خارج بود پس نمیگم قبولش دارم ولی خودمم دلیلی برای ردش ندارم

بذار یه سوال دیگه ازت بپرسم!

یه تئوری توطئه معروف دیگه هم هست که میگه ماه یک جسم فلزی توخالی هست که فرا زمینی ها درستش کردن! هم مستند در موردش زیاد ساخته شده هم هوادارهای زیادی داره این رو چی قبول داری؟

1 ❤️

2020-04-04 09:57:35 +0430 +0430
نقل از: realmadrid66

در جوابت به نظریه دروغین بودن سفر به ماه باید بگم که آره مشکوکم، چون تو دوره جنگ سرد اتفاق افتاد و آمریکا و شوروی تو کل‌کل بسیار شدیدی برای اثبات ایدئولوژی خودشون به دنیا بودن و به هر چیزی متوسل میشدن، و دوتا مسئله بود که شوروی رو از درون متلاشی کرد، یک حادثه چرنوبیل و دو سفر موفق آمریکایی ها به ماه که تقریبا دلیلی شد بر ناکارآمدی نظام کمونیست در دنیا، و به نظر من ممکنه که آمریکا برای از میدون در کردن رقیب قدیمیش همچین حربه‌ای به کار برده باشه
در ضمن برکسی پوشیده نیست که تو همه کشورهای دنیا تعداد کشته ها و مبتلایان بیشتر از تعدادیه که اعلام میشه، همه کشورهای که دم از دموکراسی میزنن همون اول مجازات تعیین کردن برای کسایی که آماری به جز آمار مورد تأیید خودشون از این تعداد بده
مخلص کلام اینکه همه جا آسمون همین رنگه،سیاست بازی کثیفیه که آدمای عادی لای چرخ دنده هاش له میشن

تو اون دوران آمریکایی ها اصلا به ماه سفر نکردن
فقط یک نمایش هالیوودی بود
چطور ممکنه به صورت زنده اونم اون زمان مردم بتونن فیلم مردان ابر قهرمان آمریکایی رو رو یک سیاره دیگه رو ببینن !

و هزاران مدرک وجود داره که اینو نشون میده
کلا آمریکایی ها خودشون رو قدرت برتر تو هر زمینه ای میدونن
و چون روسیه اولین کشوری بود که تونسته بود به ماه سفر کنه
آمریکا دوست نداشت نفر دوم باشه
اما حالا این کارو انجام دادن

البته روسها نتونستن هیچوقت روی ماه بشینن و فقط با سفینه دورش چرخیدن. آمریکاییها بودن که با آپولو 11 روش نشستن و فضانوردهای معروفی مثل نیل آرمسترانگ و باز آلدرین…فضانوردان اون بودن.

1 ❤️

2020-04-04 10:09:10 +0430 +0430

تو اون دوران آمریکایی ها اصلا به ماه سفر نکردن
فقط یک نمایش هالیوودی بود
چطور ممکنه به صورت زنده اونم اون زمان مردم بتونن فیلم مردان ابر قهرمان آمریکایی رو رو یک سیاره دیگه رو ببینن !

و هزاران مدرک وجود داره که اینو نشون میده
کلا آمریکایی ها خودشون رو قدرت برتر تو هر زمینه ای میدونن
و چون روسیه اولین کشوری بود که تونسته بود به ماه سفر کنه
آمریکا دوست نداشت نفر دوم باشه
اما حالا این کارو انجام دادن

البته روسها نتونستن هیچوقت روی ماه بشینن و فقط با سفینه دورش چرخیدن. آمریکاییها بودن که با آپولو 11 روش نشستن و فضانوردهای معروفی مثل نیل آرمسترانگ و باز آلدرین…فضانوردان اون بودن.

به نظر خودم با وجود مدارک دقیق و مستند های که در این باره دیدم
به یقین میتونم بگم هیچ وقت اپولو 11 روی ماه ننشست
میتونید قشنگ این مورد رو تو یوتیوب
و سایت های که در این مورد صحبت کردند و مدارک کاملی ارائه دادند بیینید

بله در جریان هستم. حتی کتابهایی در این زمینه نوشته شده! من صرفا خواستم بگم روسها حتی “ادعای” نشستن رو ماه رو نداشتن…اما آمریکاییها مدعی شدند که روی ماه فرود اومدن.

این قضیه همون تئوری توطئه هست و بحثش اینجا نمیگنجه. نکته مهم اینه که اکثریت دلایلی که در رد این ادعا مطرح شده توسط دانشمندان ناسا رد شدن.

اگه انگلیسی دوست داشته باشی بخونی میتونم لینکش رو هم بهت بدم که بیشتر راجع بهش مطالعه کنی.

1 ❤️

2020-04-04 10:19:16 +0430 +0430

اوکی. پس سوال دیگه ای میپرسم: یکی دیگه از تئوریهای توطئه داستان مسطح بودن زمین هست! این رو چی قبول داری؟ این هم طرفداران زیادی داری هم مستندهای زیادی در موردش ساخته شده.

نظریه مسطح بودن زمین رو خوندم، اول به نظرم مضحک اومد، اما چیزی که منو به چالش کشید این بود که هیچ چیزی هم واسه ردش نداشتم :-| حداقل از دانش من خارج بود پس نمیگم قبولش دارم ولی خودمم دلیلی برای ردش ندارم

یه تئوری توطئه معروف دیگه هم هست که میگه ماه یک جسم فلزی توخالی هست که فرا زمینی ها درستش کردن! هم مستند در موردش زیاد ساخته شده هم هوادارهای زیادی داره این رو چی قبول داری؟

و دو دلیل ديگه در شک برانگیز بودن این ویروس اینکه 1 چرا شما در مورد اتهام چین و آمریکا به هم در مورد ساختن ویروس چیزی نمیگی؟؟ ایران اولین کشوری نبود که گفت امکان حمله بیولوژیکی هست اولین کشور چین بود که این ادعا رو کرد و 2 نظرتو جلب میکنم به مصاحبه چند سال پیش بیل گیتس در یک کنفرانس بین‌المللی که در اونجا گفت، جمعیت زمین داره بیش از حد زیاد میشه و منابع لازم برای این مقدار جمعیت نیست و باید کنترل شه رشد جمعیت و در ادامه گفت که کشورها بجای خرید تسلیحات نظامی به فکر بهبود بهداشت خودشون باشن چون خطر بعدی که جهان رو تهدید میکنه خطر بیولوژیکی و پاندمی جهانیه،یعنی بیل گیتس هم مثل من تفکرات دایی جان ناپلئونی داره؟
در ضمن جناب بیل گیتس و همسرش صاحب یک موسسه در راستای کنترل جمعیت هستن

حکومت چین هم شبیه حکومت ماست! اینکه اونها هم بگن از بیرون بهشون حمله شده چیز عجیبی نیست…پس فردا کره شمالی هم حرف مشابهی میزنه…

لطفا استدلالهای من توی متن رو با دقت بخونین که چرا اصلا به نفع آمریکا “نیست” که اقتصاد چین دچار مشکل بشه!

راجع به داستان بیل و ملیندا گیتس بله اونها یک چنین موسسه خیریه ای دارند و بیل گیتس همچین حرفهایی هم زده اما از اونها نمیشه یه “حمله بیولوژیک” توسط آمریکا رو نتیجه گرفت.

من اینجا صرفا استدلالهای خودم رو مطرح کردم شما در پذیرفتن یا نپذیرفتنشون مختاری.

1 ❤️

2020-04-04 10:37:27 +0430 +0430

و دو دلیل ديگه در شک برانگیز بودن این ویروس اینکه 1 چرا شما در مورد اتهام چین و آمریکا به هم در مورد ساختن ویروس چیزی نمیگی؟؟ ایران اولین کشوری نبود که گفت امکان حمله بیولوژیکی هست اولین کشور چین بود که این ادعا رو کرد و 2 نظرتو جلب میکنم به مصاحبه چند سال پیش بیل گیتس در یک کنفرانس بین‌المللی که در اونجا گفت، جمعیت زمین داره بیش از حد زیاد میشه و منابع لازم برای این مقدار جمعیت نیست و باید کنترل شه رشد جمعیت و در ادامه گفت که کشورها بجای خرید تسلیحات نظامی به فکر بهبود بهداشت خودشون باشن چون خطر بعدی که جهان رو تهدید میکنه خطر بیولوژیکی و پاندمی جهانیه،یعنی بیل گیتس هم مثل من تفکرات دایی جان ناپلئونی داره؟
در ضمن جناب بیل گیتس و همسرش صاحب یک موسسه در راستای کنترل جمعیت هستن

حکومت چین هم شبیه حکومت ماست! اینکه اونها هم بگن از بیرون بهشون حمله شده چیز عجیبی نیست…پس فردا کره شمالی هم حرف مشابهی میزنه…

لطفا استدلالهای من توی متن رو با دقت بخونین که چرا اصلا به نفع آمریکا “نیست” که اقتصاد چین دچار مشکل بشه!

راجع به داستان بیل و ملیندا گیتس بله اونها یک چنین موسسه خیریه ای دارند و بیل گیتس همچین حرفهایی هم زده اما از اونها نمیشه یه “حمله بیولوژیک” توسط آمریکا رو نتیجه گرفت.

من اینجا صرفا استدلالهای خودم رو مطرح کردم شما در پذیرفتن یا نپذیرفتنشون مختاری.

شما مثل اینکه اصلا خوب نخوندین نظر منو :-| من اصلاً نمیگم کار آمریکاست من میگم این ویروس آزمایشگاهیه، و بیشتر شکم اینه خود چین ساخته باشه

یعنی در آزمایشگاه چینی ها تولید کردن و بعد یجوری “سهوا” به بیرون نشت پیدا کرده؟

0 ❤️

2020-04-04 11:07:17 +0430 +0430
نقل از: کوسلیس۲۰ اون روزی رو میبینم که وجود این ویروس برای همه عادی میشه و با تعجب از هم میپرسن فلانی چجور این‌بیماری رو نگرفته یا اینکه با تعجب به هم‌میگن اونو میبینی پنجاه سالشه هنوزم زندست

آره اون یه احتماله…از طرفیم ممکنه چند سال دیگه به وضع الانمون بخندیم و بگیم الکی این کرونا رو بزرگشش میکردیم! درسته تلفات داشته اما مثلا از 7.5 میلیارد نفر جمعیت جهان 7.5 میلیون مردن یعنی از هر 1000 تا یکی!

0 ❤️

2020-04-04 12:20:02 +0430 +0430
نقل از: milad_nazsh چرا کوس میکی بی سواد اولا این خود امریکا هم درگیرش شده دوم این ویروس جوان ها را هم می کشد سوم این ویروس انقدر شاخم هاش دقیق هست که نمی تونه ساخته دست بشر باشه پس یک ویروس طبیعی هست که تغیر زنتیک داده و از حالت 3 به حالت 4 که می شود انتقال بین انشان ها تغیر ژنتیک داده 5 اگر امریکا ساخته بود الان داروش را رو می کرد و مردم خودش را گرفتار نمی کرد یکم تحقیق بد نیست حرف از روی باد شکم زدن کاری نداره کم کس بگو خخخخخخخخخخخخخخ بعد مدرک و سایت و رفرنس واقعی را برای حرفت بیار کم کس بگو بچه خخ و قتی سواد نداری چرت نگو

داداش جان این رو خطاب به کی گفتی؟

0 ❤️

2020-04-04 12:31:27 +0430 +0430
نقل از: milad_nazsh
نقل از: milad_nazsh چرا کوس میکی بی سواد اولا این خود امریکا هم درگیرش شده دوم این ویروس جوان ها را هم می کشد سوم این ویروس انقدر شاخم هاش دقیق هست که نمی تونه ساخته دست بشر باشه پس یک ویروس طبیعی هست که تغیر زنتیک داده و از حالت 3 به حالت 4 که می شود انتقال بین انشان ها تغیر ژنتیک داده 5 اگر امریکا ساخته بود الان داروش را رو می کرد و مردم خودش را گرفتار نمی کرد یکم تحقیق بد نیست حرف از روی باد شکم زدن کاری نداره کم کس بگو خخخخخخخخخخخخخخ بعد مدرک و سایت و رفرنس واقعی را برای حرفت بیار کم کس بگو بچه خخ و قتی سواد نداری چرت نگو

داداش جان این رو خطاب به کی گفتی؟

الان تو میکی این ویروس ساخت امریکا یا چین بوده مدرک حرفت کو رفرنس منابع خبریت را اعلام کن

نه سوال کردم خطاب به من بودی؟ چون اگر خطاب به من هست معلومه متن رو اصلا نخوندی. من عین همین حرفها رو توی متن زدم. برو یه نگاهی بنداز!

0 ❤️

2020-04-04 12:39:08 +0430 +0430
نقل از: شوالیه_جقی دادا ناموسن چه حوصله ای داری واسه این کصمغزا تایپیک درست میکنی 😁 یارو یک ذره به این کون گشادش فشار نیاورده بلکه همت کنه متن تایپیک رو بخونه......اومده مثل کصخلا میگه رفرنس خبری بده که چین یا امریکا ویروس رو ساختند(بر وزن لیلی مرد بود یا زن (dash) )

تو برو جقتو بزن بابا

داداش خوندی متن رو؟ 😁

0 ❤️

2020-04-04 12:46:10 +0430 +0430
نقل از: شوالیه_جقی دادا ناموسن چه حوصله ای داری واسه این کصمغزا تایپیک درست میکنی 😁 یارو یک ذره به این کون گشادش فشار نیاورده بلکه همت کنه متن تایپیک رو بخونه......اومده مثل کصخلا میگه رفرنس خبری بده که چین یا امریکا ویروس رو ساختند(بر وزن لیلی مرد بود یا زن (dash) )

تو برو جقتو بزن بابا

اگه خوندی حالا به نظرم وقت خوبیه که پستت رو ادیت کنی ;) آفرین

0 ❤️

تاپیک‌های تازه

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «