آيا خداوند ساخته ذهن بشر است يا داراى وجودى حقيقى است ؟

1394/03/02

سوال : آيا خداوند ساخته ذهن بشر است يا داراى وجودى حقيقى است ؟

5684 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-06-03 08:07:11 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری][quote=moghol1280][quote=اسکلت حشری]moghol1280
بجا کپی پیست این مطالب آخوندی لینک بذار مایل باشیم خودمون میریم میخونیم.
گوش من یکی از این کسشعرا پره.[/quote]

گوش همه پر هست عزیز…ولی پر باشه و فکر نکنی هیچ اهمیتی نداره…به اون کاربر ترومن هم گفتم…شما اگر به دنبال حقیقتی و میخوای جواب اصلی سوالت رو بگیری کپی و اصل فرقی نداره[/quote]

فرقش اینه که میرینی تو نظم مباحثه
میتونستی همه لینک اینا رو تو یه پست بذاری[/quote]

مباحثه؟؟
شاید کسی نخواد در مباحثه شرکت کنه و فقط بخواد نظرش رو بگه
اون مباحثه ای هم که شما میگی اخرش یا مغلطه هست یا فحش دادن
حالا گیریم مباحثه هست…نظر شما محترم خب به مباحثه ادامه بدید

0 ❤️

2015-06-03 11:20:56 +0430 +0430

مشکل اخوند و منبری نیست…
کافیه هر مطلبی که گذاشته میشه گفته بشه که مثلا فلان دانشمند نشرش داده و مولفش هست
اونوقت میبینید که چطور مشتاقانه همون مطلب اخوندی خوانده میشود… یا این که یه اخوند بدون لباس و امامه سرش کنه و حرف بزنه و بعد که حرفاش تمام شد بگه من اخوند هستم مثلا ?

0 ❤️

2015-06-03 11:23:04 +0430 +0430

اخوند مثل یه سد دفاعی شده برای همه ? صرف این که اخوند یه صفت هست که روی یه شخصی قرار گرفته…کافیه اون صفت برداشته بشه و همون اخوند به عنوان یه فرد عادی با شما صحبت کنه…اونوقت میبینی چقدر مشتاقانه به حرفاش گوش میکنی
پس مشکل اخوند و منبری…میمون اخوندا بسیجی و این ها نیست…مشکل اینه که ما گاهی وقتا نمیخوایم حرفها رو گوش بدیم…چه حق چه ناحق

0 ❤️

2015-06-03 11:26:06 +0430 +0430

باشه فحش ندید حالا…با اخوند مشکل دارید؟؟

کتاب اثبات وجود خدا به قلم چهل تن از دانشمندان تالیف جان کلوور ترجمه احمد آرام
این دیگه نه اخوندی هست نه منبری و نه بسیحی ?

0 ❤️

2015-06-03 11:29:03 +0430 +0430

این اسم کاربری که انتخاب کردی یعنی چی؟مغول؟حتما درباره تاریخچشون اطلاعات کافی هم داری دیگه.

0 ❤️

2015-06-03 11:31:12 +0430 +0430

عنوان همه پستاشم مغولیه

0 ❤️

2015-06-03 11:34:00 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری]عنوان همه پستاشم مغولیه[/quote]

آخه برام عجیبه رفتارش. اسم کاربریش که از مغول گرفته همون قومی که زمان چنگیز کشتار میلیونی از ایرانیها انجام داده. بعد از دین و آخوند(بزرگترین دشمن ایرانیها)هم حمایت می کنه. دیگه من چی بگم؟؟ bad

0 ❤️

2015-06-03 15:11:08 +0430 +0430

[quote=ramses2]ترومن عزیز خیلیا اصرار بر تکامل دارن و میگن اجدادشون میمون بوده
خیلیا میگن از 1 ذره کف اقیانوس به اینجا رسیدن
بعضیا میگن کلا خدا سیخی چنده و زمین و زمان کیلوییه
ولی وقتی بیشتر زوم کنی رو فلسفه افرینش و دنیای پس از مرگ که همه دنیا قبولش دارن میشه فهمید که انسان با 1 ماموریتی از سمت 1 قدرت ماورایی بوجود اومده و بعد از اتمام ماموریت باید بره و پاسخگو باشه
ادیان ابراهیمی
شیطان پرست ها
ادیان من در اوردی
همه به حضور انسان در محضر 1 قدرت ماورایی ایمان دارن[/quote]

0 ❤️

2015-06-06 12:19:47 +0430 +0430

[quote=moghol1280]
شما اگر به دنبال حقیقت باشی و بخوای به واقعیت پی ببری کاری نداری واست فرقی نداره که کی چی مینویسه و از کجا میاره…حالا چه کپی چه غیر کپی…اگر بی اهمیت هم باشه میخونه.مهم اینه که مطالبی که گذاشته میشه حقیقت رو بیان کنه…شما میتونی بخونی…میتونی هم نخونی.اون دیگه بستگی به خودت داره
پس مغلطه و سفسطه نکن…[/quote]
اي بابا
آخه آقاي مغول خان!
من کجا سفسطه و مغلطه کردم؟؟!
داري واژه‌اي رو بکار ميبري که اصلاً نميدوني معنيش چي هست! با همين پستت مشخصه که چيزي برا گفتن نداري.
برو عموجون! برو يه 2زار مطالعه کن تا يه چيز داشته باشي واسه بحث کردن
موضع من کاملاً روشنه و نيازي به مطالعه کسشعراته کپي شده‌ات ندارم
با پستهات فقط داري شلوغ ميکني و به قول معروف آبو گل آلود ميکني bad .
اگه درباره موضوع اصلي اين تاپيک چيزي برا گفتن داري که ميشنويم. و الا برو بزار باد بياد (silly)

0 ❤️

2015-06-08 02:29:23 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری]تو انقد احمقی که برای اثبات خداباوری از یه بیخدا شعر نقل میکنی!
[quote=آتشک]قومی متفکرند اندر ره دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
می ترسم از آنکه بانگ آید روزی
کای بی خبران راه نه آن است و نه این
ترجیح میدم خداباور باشم.همین!به بقیشم کاری ندارم…اینکه من فرشته ای هبوط یافته ام یا شامپانزه ای صعود یافته مهم نیست!اینش برای دانشمندا مهمهًواسه من مهم اینه که انسان باشم.و به گفته ولتر به ساعت نگاه کنم که چه دقیق کار میکنه و به این نتیجه برسم که یه نفر فنر های این ساعت رو کنار هم گذاشته.پس یکی هم عصب های منو کنار هم گذاشته!همین!!!
گاویست در آسمان و نامش پروین
گاوی دگرست نهفته در زیر زمین
چشم خرد باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین![/quote]

دارنده چو ترکیب طبایع آراست
از بهر چه او فکندش اندر کم و کاست
گر نیک آمد شکستن از بهر چه بود
گر نیک نیامد این صور عیب که راست
[/quote]
احمق تویی که نمی فهمی من چرا این شعرا رو گذاشتم!!!
من عقیده ی “خودم” اینه که یه خدایی هس.حتی اگه صرفا یه انرژی باشه!ولی ترجیحا راجع بهش فکر نمی کنم!!!اون شعرا رو هم واس این گذاشتم که بگم چرا واقعا لازمه درباره ی خدا بحث کرد!!!وقتی همه فکر میکنن خودشون درست میگن!شعرا هیییییچ ربطی به اثبات خدا نداشت حضرت زیر و زبر دو گاو!!!

0 ❤️

2015-06-08 02:37:56 +0430 +0430

با خدا کار ندارم
من حال خودم رو میکنم

0 ❤️

2015-06-08 02:54:38 +0430 +0430

یکی از معدود چیزایی که باعث میشه که تو خدا شک کنم همین برهان شره!!!
دقبقا همون دو تا چیزی رو هم زیر سوال میبره که من بهش حساسم(قادر و خیر بودن مطلق خدا!)هیچ جوابی هم واسش پیدا نمیکنم.
اما یه سوالی:
(من به خلق الساعه ی آدم و حوا و بقیه ی آفرینش اعتقاد ندارم!)
خیلی خلاصه بگیریم:انسان شامپانزه بوده.شامپانزه میمون.بعد شما بگیر میمون موش بوده.بعد هیییییی بروووووو تا برسی به یک یاخته(یه موجود تک سلولی)اون از کجا اومده؟؟؟از یاخته ریزتر زنده نداریم!!!یعنی اون یاخته حاصل خلق الساعس؟؟!!اگه اینجوریه خب پس چرا نمیشه خلق الساعه ی آدم رو باور کرد؟!!

0 ❤️

2015-06-08 03:04:53 +0430 +0430

[quote=عمو زنجیر باف][quote=kha3te]من خیلی اهل جواب دادن نیستم اما اینجا دیدیم اگه جواب ندم بی انصافیه
بهتر آدم قبل از اینکه در مورد چیزی صحبت کنه اول علمشو داشته باشه بعد در مورد اون نظر بده
زمانی میشه از وجود خدا یا عدم وجود او صحبت کرد که به علم فلسفه آگاهی داشته باشه
من فقط یکی از دلایل اثبات وجود خداوند رو میارم و اونهم برهان علیت
هیچ یک از دانشمندان غربی تا حالا نتونستن این دلیل رو رد کنند چرا که باید برای نبود علت علت(دلیلی)میاوردن و این یعنی اثبات علیت.
بنابراین دوستان عزیز هرچقدر هم که تلاش کنید نمیتونید با دلیل عقل جواب بدید مگر اینکه بخواهید فحش بدید یا نقل قول کنید و یا …که هیچکدوم از اینا وجود خدارو زیر سوال نمی بره.
هرکی دلیل عقلی داره من منتظرم بشنوم[/quote]
برهان نظم و برهان علیت رو استیون هاوکینگ با هم به گا داد ( با تشریح فیزیک کوانتوم )
فقط تو کشور ایران برهان علیت رو تو دانشگاه ها تدریس میکنن
اگه میخوای مو به مو واست توضیح بدم[/quote]

0 ❤️

2015-06-08 03:39:54 +0430 +0430

ای بابا چرا اینقدر تو سر و کله هم میزنید.

اصلا سیستم خداپرستی دنیا از ابتدا اینطوری بوده که حجت در دنیا پنهان باشه تا انسان همواره دنبالش باشه. چون اگر قرار باشه تمام دلایل به طور واضح جلوی چشم انسانها باشه، پس ارزش تحقیق و ایمان کجاست؟

اصلا اصل نظم دنیا بر پایه همین مساله است. عملا ما الآن بدون خدا داریم زندگی میکنیم چون برنامه همینه. استیون هاوکینگ میگه (خیلی وقت پیش خوندم شاید یکم تغییر کرده باشه): من نمیدونم خدا هست یا نه؛ ولی دنیا با نظم خیلی زیادی چیده شده، اگر قرار بود خدا مرتب در امور دنیا دخالت میکرد، دنیا رو اینقدر منظم درست نمیکرد.

کلا سیستم همینه که انسان بدون داشتن دلایل 100% خودش باید به حقیقت برسه چون ارزش کسی که تحقیق کنه و ایمان داشته باشه مشخص بشه. هیچکس حتی کل عمرش هم بذاره نمیتونه به 100% اطلاعات برسه. فقط میتونه به جایی برسه که دل خودش آرامش پیدا کنه. همینو بس.

0 ❤️

2015-06-11 01:51:38 +0430 +0430

[quote=ramses2]بنظر من خدا دست انسان رو باز گذاشته
شما هم میتونید ادم بکشید و هم میتونید ادم رو نجات بدید
این یعنی اختیار
خدا انسان رو ازاد افرید چون نیازی به ربات سخنگو نداشت و میخواست به انسان نشون بده که بین افریده هاش اون اشرف مخلوقاته و باید با استفاده از عقل و شعورش راهشو پیدا کنه
حالا یکی مثل هیتلر بیراهه رفت
یکی هم مثل انیشتن اتم رو کشف کرد و امریکا باهاش هیروشیما رو شخم زد
فرق من با حیوون اینه که حیوون توقعی ازش ندارن ولی از من دارن[/quote]

هیچ اشرفیتی در کار نیست…

اینا حرفایِ یه مشت موسیونرِ بیکار و بیسواده…

اتفاقن، انسان، یکی از ضعیف ترین پدیدآمده هاس…

0 ❤️

2015-06-11 02:05:26 +0430 +0430

[quote=johnycage]این اسم کاربری که انتخاب کردی یعنی چی؟مغول؟حتما درباره تاریخچشون اطلاعات کافی هم داری دیگه.[/quote]

با یورش مغولها، بلاخره ایرانیها از شر اعراب خلاص شدن… و این یعنی اینکه مغولها از اعراب خوششون نمیومده… حالا این بچه مغول، چرا از اعراب دفاع به سبکِ کپی پیست میکنه رو، باید خودش جواب بده…

0 ❤️

2015-06-11 02:13:45 +0430 +0430

این کاربر مغول که یه مدته ناپدید شده خبری هم ازش نیست. ? ولی کلا افکار عجیبی داره حمایت از چنگیز!حمایت از اعراب !فقط مونده از اسکندرمقدونی هم حمایت کنه dash1

0 ❤️

2015-06-11 03:49:14 +0430 +0430

[quote=johnycage][quote=اسکلت حشری]عنوان همه پستاشم مغولیه[/quote]

آخه برام عجیبه رفتارش. اسم کاربریش که از مغول گرفته همون قومی که زمان چنگیز کشتار میلیونی از ایرانیها انجام داده. بعد از دین و آخوند(بزرگترین دشمن ایرانیها)هم حمایت می کنه. دیگه من چی بگم؟؟ bad [/quote]

حالا اینو ول کن
خودت بگو جانی‌کیج تخم ترکون چه ربطی به دکتر مصدق داره! pleasantry .

0 ❤️

2015-06-11 03:56:09 +0430 +0430

[quote=آتشک][quote=اسکلت حشری]تو انقد احمقی که برای اثبات خداباوری از یه بیخدا شعر نقل میکنی!
[quote=آتشک]قومی متفکرند اندر ره دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
می ترسم از آنکه بانگ آید روزی
کای بی خبران راه نه آن است و نه این
ترجیح میدم خداباور باشم.همین!به بقیشم کاری ندارم…اینکه من فرشته ای هبوط یافته ام یا شامپانزه ای صعود یافته مهم نیست!اینش برای دانشمندا مهمهًواسه من مهم اینه که انسان باشم.و به گفته ولتر به ساعت نگاه کنم که چه دقیق کار میکنه و به این نتیجه برسم که یه نفر فنر های این ساعت رو کنار هم گذاشته.پس یکی هم عصب های منو کنار هم گذاشته!همین!!!
گاویست در آسمان و نامش پروین
گاوی دگرست نهفته در زیر زمین
چشم خرد باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین![/quote]

دارنده چو ترکیب طبایع آراست
از بهر چه او فکندش اندر کم و کاست
گر نیک آمد شکستن از بهر چه بود
گر نیک نیامد این صور عیب که راست
[/quote]
احمق تویی که نمی فهمی من چرا این شعرا رو گذاشتم!!!
من عقیده ی “خودم” اینه که یه خدایی هس.حتی اگه صرفا یه انرژی باشه!ولی ترجیحا راجع بهش فکر نمی کنم!!!اون شعرا رو هم واس این گذاشتم که بگم چرا واقعا لازمه درباره ی خدا بحث کرد!!!وقتی همه فکر میکنن خودشون درست میگن!شعرا هیییییچ ربطی به اثبات خدا نداشت حضرت زیر و زبر دو گاو!!![/quote]

پرفسور اون شعرا در رَدِّ خرافه‌های مذهبی بود که خدا هم شاملش میشه.
چشاتو وا کنی میبینی اون رباعی که من گذاشتمم مستقیما درمورد خداس (همون برهان شر).

0 ❤️

2015-06-11 13:19:43 +0430 +0430

خب مصدق رو انتخاب کردم چون به طرز فکرومنشش علاقه مند بودم واز جانی کیج هم از بچگی خوشم می اومد. بهترین میکسی که می شد کرد که از هردوتاشون استفاده کنم همین بود دیگه. pleasantry ?

0 ❤️

2015-06-11 19:47:15 +0430 +0430

[quote=pouyapoya2012][quote=ramses2]بنظر من خدا دست انسان رو باز گذاشته
این یعنی اختیار
خدا انسان رو ازاد افرید چون نیازی به ربات سخنگو نداشت و میخواست به انسان نشون بده که بین افریده هاش اون اشرف مخلوقاته و باید با استفاده از عقل و شعورش راهشو پیدا کنه

هیچ اشرفیتی در کار نیست…

اتفاقن، انسان، یکی از ضعیف ترین پدیدآمده هاس…[/quote]
انسان هم حیوانه مثل خر
اما تواناییهای ذهنی اونو متفاوت کرده
پس میشه اشرف مخلوقات

0 ❤️

2015-06-12 01:48:59 +0430 +0430

[quote=خالص سربه راه][quote=pouyapoya2012][quote=ramses2]بنظر من خدا دست انسان رو باز گذاشته
این یعنی اختیار

هیچ اشرفیتی در کار نیست…

انسان هم حیوانه مثل خر
پس میشه اشرف مخلوقات[/quote]

با درود…

اندر بحث قیاسِ توانایی های ذهنی حیوانات با یکدیگر، دلفین از پسر عموهایِ ما مدعیان اشرفیت، بَرتَره… اما بعید میدونم که در دنیای زیر آب، این جاندارِ باهوش، نسبت به هم رده هاش، خودشو برتر بدونه…

اما اگر ما بخایم حیوانات تکامل یافته رو، در گیتی (Universe)، و در مقوله ی اشرفیت ذهنی با هم مقایسه کنیم، بازم نمیشه زیاد مطمئن بود… چونکه ما نمیدونیم در کدام کهکشان، کدوم پدیدآمده ی در حال تکامل و پیشرفت علمی، وجود داره، که بشه با مدعیان روی سیاره ی زمین، مقایسه کرد…

بعد از این مرحله، و پیروزیِ توانایی های ذهنی حیوانات و پدیدآمدگانِ زمینی، بر فرا زمینی هاس که میشه فهمید، که آیا اون موسیونرها بیکار و بیسواد بودن، یا کاملن مشغول و باسواد !!!

0 ❤️

2015-06-12 16:10:01 +0430 +0430

[quote=pouyapoya2012][quote=خالص سربه راه][quote=pouyapoya2012][quote=ramses2]بنظر من خدا دست انسان رو باز گذاشته
این یعنی اختیار

هیچ اشرفیتی در کار نیست…

انسان هم حیوانه مثل خر
پس میشه اشرف مخلوقات[/quote]

با درود…

اندر بحث قیاسِ توانایی های ذهنی حیوانات با یکدیگر، دلفین از پسر عموهایِ ما مدعیان اشرفیت، بَرتَره… اما بعید میدونم که در دنیای زیر آب، این جاندارِ باهوش، نسبت به هم رده هاش، خودشو برتر بدونه…

اما اگر ما بخایم حیوانات تکامل یافته رو، در گیتی (Universe)، و در مقوله ی اشرفیت ذهنی با هم مقایسه کنیم، بازم نمیشه زیاد مطمئن بود… چونکه ما نمیدونیم در کدام کهکشان، کدوم پدیدآمده ی در حال تکامل و پیشرفت علمی، وجود داره، که بشه با مدعیان روی سیاره ی زمین، مقایسه کرد…

بعد از این مرحله، و پیروزیِ توانایی های ذهنی حیوانات و پدیدآمدگانِ زمینی، بر فرا زمینی هاس که میشه فهمید، که آیا اون موسیونرها بیکار و بیسواد بودن، یا کاملن مشغول و باسواد !!![/quote]
مثل جدول لیگ فوتبال
فعلا بر اساس نتایج مشاهدات ما اولیم
اما باید تا اخر فصل منتظر موند
هنوز مشاهدات کامل نیست
برتر از ما ممکنه موجودات دیگه ای هم باشن یا نباشن

0 ❤️

2015-06-19 00:51:21 +0430 +0430

[quote=حشریون][quote=ilovesexchat][quote=حشریون]هر کس کمی مغز داشته باشه…میفهمه موجودات بر اثر تکامل بوجود آمده اند…و نه یکدفعه ای و یک مرتبه
مثلا یهویی مار درست نشده…یا یکهو …آدم درست نشده…یا یکهو مثلا یک کبوتر درست نشده… اینها میلیونها و بلکه میلیاردها سال زمان برده تا این شکلی بشن… جد تمام موجودات کره زمین هم یک چیز است…مثلا جد درخت نارنگی… با جد یک آدم توی توی پاکستان… واحد هستند
محمد هم از نسل میمون است…همانطور که من… میمون هم از نسل سگ…سگ از نسل تمساح و تمساح از نسل ماهی…و برو عقب تا برسی به یک یاخته اولیه
تکامل یعنی نابودی ضعیف و تولید مثل قویترها و بهتر شدن نسل
پس تا اینجا نتیجه می گیریم که ادیان…منجمله اسلام…دروغ هستند
گیرم که خدایی هست که نیست… مهم نیست این خدا[/quote]
مختصر و مفید سوالم این است که به فرض صحت قانون تکامل(البته در میان خود غربی ها منتقدان جدی دارد) این قانون از کجا به وجود آمده ؟ این که موجودات دفعتاً به وجود نیامده اند حرف صحیحی است اما این قانون تدریجی به وجود آمدنشان را چه کسی به وجود آورده ؟ اگر بگویید ماده سوال این است که ماده ی یکنواخت چه طور این همه موجودات مختلف را سبب شده ؟
با احترام[/quote]
تو میخوای درنهایت بگی همه اینا رو خدا بوجود آورده
سوال من از تو: خدا رو کی بوجود آورده!؟
و در مورد سوالت: تو قبول کردی که خلقت…یکهویی و یکمرتبه ای نبوده…و این یعنی اینکه قرآن رو مسخره کردی… چون در تازینامه اومده که موجودات…منجمله انسان… یکهو بوجود آمده اند…بخاطر گل بازی الله
وقتی میگیم تکامل… تکامل و یا طبیعت…موجود هوشمندی نیست که بخواد خودش انتخاب کنه که هر موجودی چه شکلی بشه… بلکه شرایط هر محیطی…تعیین میکنه یک موجود بعد از مدتی… چه شکلی بشه…مثلا خشکسالی باعث میشه که موجودات ضعیف از بین بروند…و قوی تر ها بمانند و تولید مثل کنند…و فرزند اینها از خودشان قوی تر خواهند بود و بعد از هزاران سال… ممکن است گونه جدیدی بوجود آید بر اثر این تغییرات اندک اندک که با جد خودشان کاملا در تفاوت هستند
پس هیچ هوشمندیی در مسیر تکامل نبوده[/quote]

فقط یه سوال اگه خدا رو کسی به وجود میاورد اونوقت میشد بهش بگی خدا؟؟؟

0 ❤️

2015-06-23 07:40:19 +0430 +0430

نظرات بعضی از دوستان باعث شد از شدت خنده به پشت بیفتم و از چشمام اشک بیاد .

خدا وجود ندارد،
این برای دانایان بدور از تعصب روشن است اما
اما ٬فکر می کنید اگر بزرگان جهان به واقعیت نبود خدا اعتراف کنند این دنیای بی در و پیکر رو از فردا میشه کنترل کرد.
هنوز تمام جوامع انسانی به درک و شعور لازم برای قبول این واقعیت نرسیده اند.
خدا وجود ندارد ، اما نبود خدا به معنای بدی کردن نیست.
با این که من به وجود خدا اعتقاد ندارم،اما هیچ چیزی زیبا تر از نشاندن لبخند بر لبان کسانی که حتی نمی شناسیم زیبا نیست .

0 ❤️

2015-06-23 08:18:00 +0430 +0430

میدونم

0 ❤️

2015-07-18 13:50:01 +0430 +0430

[quote=حشریون]هر کس کمی مغز داشته باشه…میفهمه موجودات بر اثر تکامل بوجود آمده اند…و نه یکدفعه ای و یک مرتبه
مثلا یهویی مار درست نشده…یا یکهو …آدم درست نشده…یا یکهو مثلا یک کبوتر درست نشده… اینها میلیونها و بلکه میلیاردها سال زمان برده تا این شکلی بشن… جد تمام موجودات کره زمین هم یک چیز است…مثلا جد درخت نارنگی… با جد یک آدم توی توی پاکستان… واحد هستند
محمد هم از نسل میمون است…همانطور که من… میمون هم از نسل سگ…سگ از نسل تمساح و تمساح از نسل ماهی…و برو عقب تا برسی به یک یاخته اولیه
جواب دوستت که همین نظریه داروینیسم رو گفت بیان کردم
برو بخونش بعد هم برو شیرتو بخور

0 ❤️

2015-07-18 14:00:11 +0430 +0430

[quote=6666تاییا]خدایاااا به این کسشعرای بعضی از ما آدما نیگا نکن. ماااا عاشقتیممممم[/quote]
چه زمانی پایه کون دادن هستی ؟

0 ❤️

2015-07-18 20:34:20 +0430 +0430

[quote=یک-انسان][quote=حشریون]هر کس کمی مغز داشته باشه…میفهمه موجودات بر اثر تکامل بوجود آمده اند…و نه یکدفعه ای و یک مرتبه
جواب دوستت که همین نظریه داروینیسم رو گفت بیان کردم
برو بخونش بعد هم برو شیرتو بخور[/quote]
نه انگار مسئولین شهوانی حذفش کردن پاسخم رو!!

0 ❤️

2015-07-19 04:05:52 +0430 +0430

علم تا حدودی ثابت کرده وجود نداره … ولی بودنش از نبودنش بهتره…انسان چون سازندس مثلا فلان ماشینو میبینه میگه کدوم شرکت ساخته یا فلان اثارو کی خلق کرده با همین ذهنیتم فک میکنه سازنده ای هم دنیا داره هست و حس نیاز داره ب ی چیزه ماورا ک خودشو روانشو با اون تسکین بده…انسان اولش گرد ی درخت بوده با تکامل شده انسانه حاظر حتی حفاریا نشون داده انسان غار نشین دستاش هم قد خودش بوده ی چیزی شبیه darkone بازی مترو ۲۰۳۳

0 ❤️

2015-07-19 07:28:40 +0430 +0430

خدا ساخت دست بشره که روند تکاملی از پرستش سنگو اب این چیزا شروع و به یکتا پرستی امروزز رسیده.
انسان بخاطرکمبودهاش و نداشته هاش نیاز به خدا و پرستش یک موجود قوی و خیالی داره.مثل بچه نوزاد که فکر میکنه مامان باباش. از همه قوی تر و دانا ترن.
این از یک طرف و استفاده رهبران مفت خور مذهبی و حاکمان از دین و سواستفاده برای حکومت بر مردم هم از یک زرف باعث شده که دین همیشه رواج داشته باشه

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «