آيا خداوند ساخته ذهن بشر است يا داراى وجودى حقيقى است ؟

1394/03/02

سوال : آيا خداوند ساخته ذهن بشر است يا داراى وجودى حقيقى است ؟

5674 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-06-03 02:19:49 +0430 +0430

حداقل 12هزار ساله که باور به چیزی به اسم خدا وجود داره(از وقتی انسان انسان شد)و کسی ایراد نگرفت!دویست ساله که صرفا بر اثر نفرت از عدم مدارای کلیسای قرون وسطی تفکر آتئیسم از بطن تعدادی از عقل گرایان مفرط عصر روشنگری درومده و حالا هم حق با اوناس!!!12 هزار سال این همه انسان گه بیخود خوردن 2 قرنه که یه سریا خوبن و گه نمیخورن!!!د آخه اگه عقل گرایی و به دنبالش آتئیسم چیز خوبی بود دوره ی دوم روشنگری رو سانتی مانتالیسم(احساسات گرایی)به وجود نمیومد!!!عصر ترور تو فرانسه به وجود نمیومد!!!
جالبه!همه چیز بر اثر تکامل به وجود اومده و یهویی نیست ولی اصل کیهان یهویی با یه ترکیدن گنده به اسم بیگ بنگ به وجود اومده!!!تکامل با بیگ بنگ سازگار نیست!!!
درضمن.این آخرین کامنتیه که میزارم.ما که از شهوانی رفتیم.
عزیز دلمون گفتن!بی افم
بای بای

0 ❤️

2015-06-03 03:09:08 +0430 +0430

تو انقد احمقی که برای اثبات خداباوری از یه بیخدا شعر نقل میکنی!
[quote=آتشک]قومی متفکرند اندر ره دین
قومی به گمان فتاده در راه یقین
می ترسم از آنکه بانگ آید روزی
کای بی خبران راه نه آن است و نه این
ترجیح میدم خداباور باشم.همین!به بقیشم کاری ندارم…اینکه من فرشته ای هبوط یافته ام یا شامپانزه ای صعود یافته مهم نیست!اینش برای دانشمندا مهمهًواسه من مهم اینه که انسان باشم.و به گفته ولتر به ساعت نگاه کنم که چه دقیق کار میکنه و به این نتیجه برسم که یه نفر فنر های این ساعت رو کنار هم گذاشته.پس یکی هم عصب های منو کنار هم گذاشته!همین!!!
گاویست در آسمان و نامش پروین
گاوی دگرست نهفته در زیر زمین
چشم خرد باز کن از روی یقین
زیر و زبر دو گاو مشتی خر بین![/quote]

دارنده چو ترکیب طبایع آراست
از بهر چه او فکندش اندر کم و کاست
گر نیک آمد شکستن از بهر چه بود
گر نیک نیامد این صور عیب که راست

0 ❤️

2015-06-03 05:40:29 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]وقتی با یک اخوند یا بسیجی درین مورد بحث کنید=شنیدن داستان تخیلی

وقتی با یک بی دین یا آئیست درین مورد بحث کنید=شنیدن داستان تخیلی
[/quote]

اگه فکر میکنی «فرگشت و انتخاب طبیعی و تئوری بیگ بنگ و ماده و قوانین فیزیک و …» داستان تخیلی محسوب میشه؛ پس هنوز خیلی بچه‌تر از اونی هستی که بخوای وارد این بحثا بشی. برو دنبال تیله‌بازیت.[/quote]
دانشمندان میگن نظریه
یعنی چیزیکه اثبات نشده
اما وقتی تو میگی حتما حتما اثبات شده و کاملا صحیح هست همه دانشمندان گه اضافی خوردن و به کس ننشون خندیدن اره

0 ❤️

2015-06-03 06:05:40 +0430 +0430

من با مطالعه ((برهان شر)) پي به وجود نداشتن خدا بردم.
يني از قبل هم در موردش شک داشتم. اما برهان شر عدم وجود خدارو بدرستي ثابت ميکنه

0 ❤️

2015-06-03 06:07:11 +0430 +0430

[quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]وقتی با یک اخوند یا بسیجی درین مورد بحث کنید=شنیدن داستان تخیلی

[/quote]

اگه فکر میکنی «فرگشت و انتخاب طبیعی و تئوری بیگ بنگ و ماده و قوانین فیزیک و …» داستان تخیلی محسوب میشه؛ پس هنوز خیلی بچه‌تر از اونی هستی که بخوای وارد این بحثا بشی. برو دنبال تیله‌بازیت.[/quote]
دانشمندان میگن نظریه
یعنی چیزیکه اثبات نشده
اما وقتی تو میگی حتما حتما اثبات شده و کاملا صحیح هست همه دانشمندان گه اضافی خوردن و به کس ننشون خندیدن اره[/quote]

تکامل خیلی وقته که اثبات شده.
مث اینکه جنابعالی از بیخ عربی!

0 ❤️

2015-06-03 06:12:28 +0430 +0430

اي آفرين!
چقدر کامل و منطقي توضيح دادي
ممنونم ازت good .

0 ❤️

2015-06-03 06:25:49 +0430 +0430

[quote=ramses2]البته تو سایت سکسی جای بحث های فلسفی و وجودی خداوند نیست
ولی با 1 نگاه به نظم موجود در طبیعت میشه فهمید که از 1 جا مدیریت میشه و اونم خداونده[/quote]
خخخخخخخ
مديريت!!
ميشه بگي چه مديريتي ميشه؟
وقتي يه بچه بي گناه بدليل گرسنگي ميميره يا به علت يه گردباد يه خانواده فقير ميشن و بچه ها يتيم ميشن! ميشه بگي اون خدا کجارو داره مديريت ميکنه؟؟

0 ❤️

2015-06-03 06:34:11 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]وقتی با یک اخوند یا بسیجی درین مورد بحث کنید=شنیدن داستان تخیلی

[/quote]

دانشمندان میگن نظریه
یعنی چیزیکه اثبات نشده
اما وقتی تو میگی حتما حتما اثبات شده و کاملا صحیح هست همه دانشمندان گه اضافی خوردن و به کس ننشون خندیدن اره[/quote]

تکامل خیلی وقته که اثبات شده.
مث اینکه جنابعالی از بیخ عربی![/quote]
گفتم که برای شما 100% اثبات شده

0 ❤️

2015-06-03 06:34:32 +0430 +0430

من نميدونم چرا نميشه حتي نقل قول زد!! fool

ايني که گفتي دنياي پس از مرگو همه قبول دارن! منظور از همه کيه؟ ديندارا؟!
اين مباحث فقط براي ما جهان سومياس fool اون سر دنيا اصلاً کاري به وجود يا عدم وجود خدا ندارن
کي گفته بي دينها به دنياي پس از مرگ اعتقاد دارن؟؟!
اکثر مردم اروپا و حوزه اسکانديناوي فقط اين دنيارو قبول دارن و معتقدن که بعد از مرگ نيست و نابود ميشن
اتفاقاً با تکيه بر همين اعتقاد بهترين کشور و صلح طلبترين مردم رو هم دارن beee .

0 ❤️

2015-06-03 06:38:52 +0430 +0430

[quote=ترومن]من با مطالعه ((برهان شر)) پي به وجود نداشتن خدا بردم.
يني از قبل هم در موردش شک داشتم. اما برهان شر عدم وجود خدارو بدرستي ثابت ميکنه[/quote]
برهان شر هم جالبه

0 ❤️

2015-06-03 06:41:16 +0430 +0430

[quote=ترومن]من نميدونم چرا نميشه حتي نقل قول زد!! fool

ايني که گفتي دنياي پس از مرگو همه قبول دارن! منظور از همه کيه؟ ديندارا؟!
اين مباحث فقط براي ما جهان سومياس fool اون سر دنيا اصلاً کاري به وجود يا عدم وجود خدا ندارن
کي گفته بي دينها به دنياي پس از مرگ اعتقاد دارن؟؟!
اکثر مردم اروپا و حوزه اسکانديناوي فقط اين دنيارو قبول دارن و معتقدن که بعد از مرگ نيست و نابود ميشن
اتفاقاً با تکيه بر همين اعتقاد بهترين کشور و صلح طلبترين مردم رو هم دارن beee .[/quote]
این شعر هم زیباست در ارتباط با این مضمون:

دین بخدا جز به دل پاک نیست

شستن غم از دل غمناک نیست

0 ❤️

2015-06-03 06:42:02 +0430 +0430

[quote=خالص سربه راه]
گفتم که برای شما 100% اثبات شده[/quote]

کوچه علی چپ بن بسته!

بر فرض اثبات هم نشده باشه / موضوع سر اینه که جنابعالی با یه قیاس ابلهانه: دستاوردهای علمی که همش حاصل پژوهشات و آزمایشات و شواهد ملموس بوده رو با افسانه‌های مذهبی که بی چون و چرا باور شدن، هم رده قرار دادی و جفتشونو داستان تخیلی دونستی.
از این رو احمقانه‌ترین حرف ممکن رو تلاوت کردی!
خیلی واضح

0 ❤️

2015-06-03 06:45:52 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]

کوچه علی چپ بن بسته!

بر فرض اثبات هم نشده باشه / موضوع سر اینه که جنابعالی با یه قیاس ابلهانه: دستاوردهای علمی که همش حاصل پژوهشات و آزمایشات و شواهد ملموس بوده رو با افسانه‌های مذهبی که بی چون و چرا باور شدن، هم رده قرار دادی و جفتشونو داستان تخیلی دونستی.
خیلی واضح[/quote]
هردو اثبات نشدن
پس قبولشون سخته
و دفاع کردن هم ازشون احمقانه
میریم سرخونه اول
تعصب!

0 ❤️

2015-06-03 06:49:54 +0430 +0430

عزيزجان من کي گفتم آفريقا؟
خودتو مثال نميزنم که يه وخت سوءتفاهم نشه
فک کن همسايه‌تون (پدر خانواده) براي امرار معاش ميره بيرون و طي يه تصادف کشته ميشه. و مقدمات يتيم شدن بچه ها و متلاشي شدن خانواده و بدکاره شدنه خانوم اون خونه چيده ميشه.
خدا چي‌رو مديريت کرده اين وسط؟؟!
حالا فکر کن خود شما با سعي و تلاش شبانه روزي کار کردي و ثروتمند شدي و خوشبخت شدي!
باز خدا چي‌رو مديريت کرده که بايد از اون متشکر باشي؟؟

مثال براي برهان شر هم زياده
جنگ دوم جهاني بيش از 50 ميليون کشته و ويرانه‌هاي بسياري بر جا گذاشت!
خدا خابش برده بود که هييييچ کاري نکرد؟؟! يني مخلوقاتش براش مهم نبودن؟؟

يه پرنده ميره براي بچه‌هاش دونه جمع کنه که طعمه يه شکارچي ميشه!
وقتي بچه‌هاي اون پرنده دارن از گرسنگي تلف ميشن، خدا کجاس؟؟؟

0 ❤️

2015-06-03 06:51:51 +0430 +0430

[quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]

کوچه علی چپ بن بسته!

خیلی واضح[/quote]
هردو اثبات نشدن
پس قبولشون سخته
میریم سرخونه اول
تعصب![/quote]

تعصب یعنی اصرارت رو ادامه همین قیاس ابلهانت.

0 ❤️

2015-06-03 06:56:26 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]

کوچه علی چپ بن بسته!

خیلی واضح[/quote]
هردو اثبات نشدن
پس قبولشون سخته
میریم سرخونه اول
تعصب![/quote]

تعصب یعنی اصرارت رو ادامه همین قیاس ابلهانت.[/quote]
بله شما راست میگی من ابله هستم
که با شما بحث میکنم
وقتی دو عقیده در مقابل هم هستند که هیچکدوم رو قطع به یقین نمیتونیم اثبات کنیم پس دفاع از هر کدومشون احمقانست
دلیل نمیشه شما چون طرفدار تکامل هستید بقیه عقاید غاز بچرونن فقط شما ادم باشی و بس و همه احمق

0 ❤️

2015-06-03 06:59:05 +0430 +0430

[quote=خالص سربه راه]
این شعر هم زیباست در ارتباط با این مضمون:

دین بخدا جز به دل پاک نیست

شستن غم از دل غمناک نیست[/quote]
لايک
شعر قشنگي بود.

[quote=خالص سربه راه]
برهان شر هم جالبه[/quote]
از جالبي يه چيزي هم اونورتره ? اينو ديگه هيچ جوره نميشه ماستمالي کرد (silly) .

0 ❤️

2015-06-03 07:06:05 +0430 +0430

[quote=ramses2]بنظر من خدا دست انسان رو باز گذاشته
شما هم میتونید ادم بکشید و هم میتونید ادم رو نجات بدید
این یعنی اختیار
خدا انسان رو ازاد افرید چون نیازی به ربات سخنگو نداشت و میخواست به انسان نشون بده که بین افریده هاش اون اشرف مخلوقاته و باید با استفاده از عقل و شعورش راهشو پیدا کنه
حالا یکی مثل هیتلر بیراهه رفت
یکی هم مثل انیشتن اتم رو کشف کرد و امریکا باهاش هیروشیما رو شخم زد
فرق من با حیوون اینه که حیوون توقعی ازش ندارن ولی از من دارن[/quote]
آقاي رامسس2
جواب هيچکدوم از سؤالهاي منو ندادي
فقط داري فرافکني ميکني و حاشيه ميري. ياد کاربري بنام aaarash افتادم که قبلنا توي تاپيک بهرام خدابيامرز مغلطه ميکرد (silly) .

0 ❤️

2015-06-03 07:06:50 +0430 +0430
0 ❤️

2015-06-03 07:10:05 +0430 +0430

[quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه][quote=اسکلت حشری][quote=خالص سربه راه]

کوچه علی چپ بن بسته!

خیلی واضح[/quote]
هردو اثبات نشدن
پس قبولشون سخته
میریم سرخونه اول
تعصب![/quote]

تعصب یعنی اصرارت رو ادامه همین قیاس ابلهانت.[/quote]
بله شما راست میگی من ابله هستم
که با شما بحث میکنم
وقتی دو عقیده در مقابل هم هستند که هیچکدوم رو قطع به یقین نمیتونیم اثبات کنیم پس دفاع از هر کدومشون احمقانست
دلیل نمیشه شما چون طرفدار تکامل هستید بقیه عقاید غاز بچرونن فقط شما ادم باشی و بس و همه احمق[/quote]

نگفتم ابلهی گفتم قیاست ابلهانس.
از کجای حرفام اینو برداشت کردی که من آدمم بقیه احمق؟
موضوع طرفداری نیست
اثبات یه ابژه قابل ملموس با اثبات یه ابژه که ادعای وجودش هست فرق میکنه.
واضح

0 ❤️

2015-06-03 07:13:45 +0430 +0430

[quote=آتشک]حداقل 12هزار ساله که باور به چیزی به اسم خدا وجود داره(از وقتی انسان انسان شد)و کسی ایراد نگرفت!دویست ساله که صرفا بر اثر نفرت از عدم مدارای کلیسای قرون وسطی تفکر آتئیسم از بطن تعدادی از عقل گرایان مفرط عصر روشنگری درومده و حالا هم حق با اوناس!!!12 هزار سال این همه انسان گه بیخود خوردن 2 قرنه که یه سریا خوبن و گه نمیخورن!!!د آخه اگه عقل گرایی و به دنبالش آتئیسم چیز خوبی بود دوره ی دوم روشنگری رو سانتی مانتالیسم(احساسات گرایی)به وجود نمیومد!!!عصر ترور تو فرانسه به وجود نمیومد!!!
جالبه!همه چیز بر اثر تکامل به وجود اومده و یهویی نیست ولی اصل کیهان یهویی با یه ترکیدن گنده به اسم بیگ بنگ به وجود اومده!!!تکامل با بیگ بنگ سازگار نیست!!!
درضمن.این آخرین کامنتیه که میزارم.ما که از شهوانی رفتیم.
عزیز دلمون گفتن!بی افم
بای بای[/quote]
در نظريه ي داروين بسياري از نظرياتي كه تحت نظريات داروينيسم ذكر شده، خللي وجود دارد و آن عدم وجود فسيل هاي انسان هاي اوليه ي قبل از حضرت آدم (ع) آن هم به مدت 12 هزار سال است. (يعني از زمان آخرين فسيل انسان اوليه اي كه پيدا شده تا بقاياي قبر حضرت آدم و هابيل، حدود 12 هزار سال فاصله وجود داشته) كه اين موضوع بحث تكاملي بودن خلقت حضرت آدم را كاملا رد مي كند. لذا قانون تكامل زماني حاكم است كه حيات و مرگ يك نسل به مرگ نسل قبلي و حيات نسل بعدي متصل باشد و تولد نسل حاضر در شكل نسل قبل ظاهر باشد.
اما استخوان بندي جسم حضرت آدم (ع) از حيث اندازه و شكل، به طور كامل با نسل هاي انسان اوليه متفاوت بوده است - اگر جزئيات اين تغييرات را هم لازم داشتيد، بفرماييد تا ذكر كنم- علاوه بر اين، حضرت آدم (ع) از حيث اندازه جمجمه، شكل مغز كاملا متفاوت از نسل هاي قبل تر بوده كه نشان از تغيير فاحش و واضح در ساختار سيستم عصبي،‌تفكري و هوشي ايشان دارد. به علاوه، خداوند متعال تمام علوم را به حضرت آدم (ع) آموخته بود و نسل آدم در خانه هاي گلي و سنگي زندگي مي كردند، از داس استفاده مي كردند، لباس كامل داشتند و زراعت و پروش حيوانات و اهلي كردن آن ها را مي دانستند و غذاي پخته مي خوردند. اما نسل هاي پيش از حضرت آدم (ع) زندگي غار نشيني داشته و از طبيعت لباس مي ساختند و اين لباس تنها براي جلوگير از سرما بوده نه به منظور پوشش و حجاب. و علم استفاده از آتش و فلز را نداشته اند.
دلايلي كه ذكر كردم مي توان گفت تنها بخشي از قطعي ترين دلايل علمي به دست آمده از تفاوت خلقت حضرت آدم با نسل هاي قبلي انسان هاي روي زمين است.
و همچنين همانطور كه خداوند در قرآن كريم مي فرمايد، انسان هاي قبل از حضرت آدم (ع) انسان هاي خون خوار بودند و به دليل قحطي و كاهش غذا، خون يك ديگر را ريخته و از گوشت برادر استفاده كرده اند و ملائك به خداوند ايراد گرفتند كه باز مي خواهي مخلوقي بيافريني كه در زمين خون و خونريزي به راه اندازند.؟!
خداوند در قرآن خلقت انسان را به چند حالت ذكر كرده. در بخشي مي فرمايد: همه ي موجودات از آب آفريده شده اند؛ كه اين موضوع دو جنبه دارد،؛ برخي بر اين عقيده اند كه منظور از خلقت از آب، محتواي 70% آب موجود در بدن موجودات است و موجودات بدون آب زنده نيستند و برخي ديگر بر اين عقيده اند كه خلقت از همان تك سلولي كه در آب اقيانوس ها ايجاد شده است، به وجود آمده اند.
در جايي ديگر مي فرمايد، (به ياد آوريد زماني را كه) ما (نسل) شما را از خاك آفريديم و اعضاي بدن شما را شكل داديم و سپس از روح خود در آن دميديم و آن را زنده كرديم… .
در بخشي مي فرمايد: ما شما را از نطفه اي آفريديم– در جايي ديگر مي فرمايد: … از جايي در پشت جناغ سينه آفريديم… و در جايي ديگر مي فرمايد: شما را از لخته خوني آفريديم.
كه تمام اين اذكار از خلقت انسان كه جوارح و اجزاي بدني، به طور كامل به اثبات رسيده است. خلقت از نطفه شرح كاملا واضحي است كه كم تر كسي پيدا مي شود كه شرح آن را نداند كه ايجاد جنين در رحم مادر است. منظور از خلقت از پشت جناغ سينه غددي است كه ترشحات آن ها موجب ايجاد اسپرم در مردان مي شود و دستور ايجاد سلول هاي نسلي را صادر مي كند.
و خلقت از لخته خون هم كه امروزه بسيار مورد بررسي و بحث قرار گرفته كه همان لخته خون بند ناف است كه حاوي سلول هاي بنيادين جنين است كه تمام اعضاي بدن انسان را مي توان با يك سلول از اين سلول هاي به وجود آورد (در حالي كه تنها القاي روح در اين جسم به دست خداي متعال است)

0 ❤️

2015-06-03 07:21:08 +0430 +0430

مردی برای اصلاح سر و صورتش به آرایشگاه رفت. در حال کار، گفتگوی جالبی بین آنها در گرفت. آنها به موضوع «خدا» رسیدند؛
آرایشگر گفت: “من باور نمی‌کنم خدا وجود داشته باشد.”
مشتری پرسید: “چرا؟”

آرایشگر گفت: “کافی است به خیابان بروی تا ببینی چرا خدا وجود ندارد. اگر خدا وجود داشت آیا این همه مریض می‌شدند؟ بچه‌های بی‌سرپرست پیدا می‌شدند؟ این همه درد و رنج وجود داشت؟ نمی توانم خدای مهربانی را تصور کنم که اجازه دهد این چیزها وجود داشته باشد.”

مشتری لحظه ای فکر کرد، اما جوابی نداد؛ چون نمی‌خواست جروبحث کند.
آرایشگر کارش را تمام کرد و مشتری از مغازه بیرون رفت. در خیابان مردی را دید با موهای بلند و کثیف و به هم تابیده و ریش اصلاح نکرده…
مشتری برگشت و دوباره وارد آرایشگاه شد و به آرایشگر گفت: “به نظر من آرایشگرها هم وجود ندارند.”
آرایشگر با تعجب گفت: “چرا چنین حرفی می زنی؟ من این‌جا هستم، همین الان موهای تو را کوتاه کردم!”
مشتری با اعتراض گفت: “نه! آرایشگرها وجود ندارند؛ چون اگر وجود داشتند، هیچ کس مثل مردی که آن بیرون است، با موهای بلند و کثیف و ریش اصلاح نکرده پیدا نمی‌شد.”
آرایشگر گفت: “نه بابا؛ آرایشگرها وجود دارند، موضوع این است که مردم به ما مراجعه نمی‌کنند.”
مشتری تایید کرد: “دقیقاً! نکته همین است. خدا هم وجود دارد! فقط مردم به او مراجعه نمی‌کنند و دنبالش نمی‌گردند. برای همین است که این همه درد و رنج در دنیا وجود دارد.”

0 ❤️

2015-06-03 07:24:07 +0430 +0430

کاربر moghol1280
مطالب از سايتها کپي نکن! (silly) اگه چيزي تو چنته داري که از خودت باشه و با عقل جور دربياد بگو.
وگرنه اين کسشعرارو کسي نميخونه lol در ضمن مطالب بالاي 5 خط خالي از ارزش و اعتبار ميباشند (silly)

0 ❤️

2015-06-03 07:26:15 +0430 +0430
  1. شکّی نیست که خارج از وجود ما موجودی هست. چون انکار این امر منجر به سفسطه می شود.

2. این موجود ، بنا به فرض عقلی از دو حال خارج نیست. یا واجب الوجود (عین وجود) است یا عین وجود نبوده ، ممکن الوجود است که نسبتش به وجود و عدم یکسان است. (ممكن الوجودي در بودنش نيازمند به علت است)

3. اگر این موجود عین وجود بوده ، واجب الوجود است ، مطلوب ثابت است ؛ امّا اگر ممکن الوجود بوده نسبتش به وجود و عدم یکسان است ؛ برای موجود شدن محتاج علّت(وجود دهنده) است.

4. حال علّت آن نیز یا واجب الوجود است یا ممکن الوجود. اگر واجب الوجود باشد ، مطلوب ثابت است ؛ امّا اگر ممکن الوجود باشد ، خود آن علّت نیز محتاج علّت دیگری است. به این ترتیب بحث منتقل می شود به آن علّت سوم و فرضهای قبلی در مورد آن نیز جاری می شود. همینطور بحث منتقل می شود به علّت چهارم و پنجم و …

5. و چون تسلسل علل عقلاً محال است بنا بر این ، این سلسله علل نمی تواند بی نهایت باشد ؛ بلکه باید در جایی به علّتی برسیم که فوق آن علّتی نباشد. که آن همان واجب الوجود (خدا) است.

0 ❤️

2015-06-03 07:30:08 +0430 +0430

moghol1280
بجا کپی پیست این مطالب آخوندی لینک بذار مایل باشیم خودمون میریم میخونیم.
گوش من یکی از این کسشعرا پره.

0 ❤️

2015-06-03 07:30:10 +0430 +0430

[quote=ترومن]کاربر moghol1280
مطالب از سايتها کپي نکن! (silly) اگه چيزي تو چنته داري که از خودت باشه و با عقل جور دربياد بگو.
وگرنه اين کسشعرارو کسي نميخونه lol در ضمن مطالب بالاي 5 خط خالي از ارزش و اعتبار ميباشند (silly)
[/quote]

شما اگر به دنبال حقیقت باشی و بخوای به واقعیت پی ببری کاری نداری واست فرقی نداره که کی چی مینویسه و از کجا میاره…حالا چه کپی چه غیر کپی…اگر بی اهمیت هم باشه میخونه.مهم اینه که مطالبی که گذاشته میشه حقیقت رو بیان کنه…شما میتونی بخونی…میتونی هم نخونی.اون دیگه بستگی به خودت داره
پس مغلطه و سفسطه نکن…

0 ❤️

2015-06-03 07:33:32 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری]moghol1280
گوش من یکی از این کسشعرا پره.[/quote]

گوش همه پر هست عزیز…ولی پر باشه و فکر نکنی هیچ اهمیتی نداره…به اون کاربر ترومن هم گفتم…شما اگر به دنبال حقیقتی و میخوای جواب اصلی سوالت رو بگیری کپی و اصل فرقی نداره

0 ❤️

2015-06-03 07:35:18 +0430 +0430

اینم مطالب غیر اخوندی برا کسایی که به اخوند حساسیت دارن

«رابرت موريس پيچ» معاون اسبق قسمت الكترونيك آزمايشگاه اداره دريانوردى ايالات متّحده مى گويد:

«هنگامى كه انسان، ارتباطى را ـ كه بايد ميان آدمى و خدا موجود باشد ـ مورد مطالعه قرار دهد و نيز در شرايطى تحقيق كند ـ كه آدمى بايد تحقيق كند ـ تا اين ارتباطات برقرار شود و همچنين به طور جدّى و از دل و جان براى برقرارى اين شرايط اقدام كند، ارتباط با خدا چنان تأثير عظيمى در زندگى او مى گذارد كه ديگر جاى هيچگونه شكّى در ذهن او باقى نمى ماند. در آن زمان خدا به صورت واقعيّت شخصى در مى آيد و اين واقعيّت، چنان عظيم و نزديك به جان آدمى است كه ايمان به خدا را به صورت علم و معرفت مثبت در مى آورد».(1)

ج) «مونت نل» در دائرة المعارف خود مى گويد:

«اهميّت علوم طبيعى تنها از اين نظر نيست كه عقل ما را سير مى كند (و احتياجات مادّى ما را تأمين مى نمايد) بلكه بيشتر اهميّت آن از اين جهت است كه عقل ما را به اندازه اى بالا مى برد كه عظمت خدا را درك مى كنيم و ما را به احساسات اعجاب و اجلال ذات او زينت مى دهد».(2)

د) «دونالد هانرى پورتر» دانشمند فيزيك و رياضى مى گويد:

«خلقت به هر صورتى كه انجام شده، به دست خالق بوده و وجود خداى متعال، پايه اساسى هر فرضيّه است و جواب سؤالاتى كه تا به حال پاسخى به آنها داده نشده فقط يك كلمه است و آن كلمه خدا است».(3)

هـ) «نيوتن» كاشف قانون جاذبه عمومى ـ كلمات مفصّلى دارد كه در ضمن آن مى گويد:

«ما با مطالعه گوش، مى فهميم كه سازنده آن، قوانين مربوط به صوت را به طور كامل مى دانسته ]با مطالعه چشم مى فهميم كه [سازنده چشم، قوانين پيچيده مربوط به نور و رؤيت را مى دانسته و از مطالعه نظم افلاك به آن حقيقت بزرگ ـ كه آنها را طبق نظم مخصوص اداره مى كند ـ پى مى بريم».(4)

و) «ارستد» كه از دانشمندان معروف فيزيك است مى گويد:

«عالم به واسطه يك عقل كل و ابدى، اداره و منظّم و مرتّب مى گردد و اين عقل كل، نتايج و آثار آن را در قوانين بدون تغيير طبيعت، آشكار مى سازد».(5)

ز) ليته يكى از طبيعى دان هاى معروف كه در موضوع ساختمان نباتات، كشفيّات و تحقيقات قابل توجّهى دارد مى گويد:

«خداى جاودانى، خداى ازلى و بزرگ، خداوند با خبر از آشكار و نهان، قادر متعال از مقابل چشمان من عبور كرده و من نتوانستم او را در مقابل خود ببينم، ولى پرتو عظمت و قدرت او در روى صفحه روحم تابيد و منعكس گرديد!
و در نتيجه اين انعكاس، روح را در بهت، تعجّب و حيرت انداخته! من آثار او را در تمام مخلوقات و موجودات مشاهده نمودم و در تمام اين موجودات و مخلوقات، حتّى در كوچك ترين آنها، در آن موجوداتى كه هرگز به چشم ديده نمى شوند، چه قدرت و قوّتى به كار رفته؟ چه عقلى؟ چه كمال غير قابل وصفى در آنها ديده مى شود؟».(6)

ح) «پاسكال» فيلسوف معروف مى گويد:

«هيچ چيز جز عقيده به خدا، سوز درون و تشنگى روح ما را فرو نمى نشاند».(7)

ط) «ادوارد لوتركيل» دانشمند جانور شناس; حشره شناس و رئيس اسبق اداره زيست شناسى در دانشگاه سانفرانسيسكو مى گويد:

«در سال هاى اخير در نتيجه مطالعات علمى، دلايل جديدى براى اثبات آفريدگار به دست آمده كه دلايل فلسفى سابق را تأييد و تقويت مى كند، البتّه دلايل گذشته براى ايمان به خدا كافى و براى كسى كه تعصّب را كنار مى گذاشت، بيش از اندازه، مورد نياز و لزوم بودند ولى من ـ به عنوان يك شخص مؤمن ـ به خاطر دو جهت از اضافه شدن دلايل جديد به دلايل قديمى خشنودم.
نخست اينكه دلايل مزبور از صفات خداوندى، مفاهيم روشن ترى ارائه مى دهند.
و ديگر اينكه چشم عدّه اى از دانشمندان با وجدان ولى بدبين را باز كرده و آنها ر ا مجبور مى كنند كه به خدا ايمان بياورند.
به تازگى در كشور ما نهضتى در توجّه به مذهب ايجاد شده و مذهب براى خود راه وسيع ترى باز نموده. اين راه نه تنها در خلاف جهت علوم نيست، بلكه درست به موازات راهى است كه علوم در آن پيشرفت مى كنند و مسلّم است كه دلايل علمى جديد كه وجود آفريدگار را ثابت و ايجاب مى كنند در اين مورد مؤثّر بوده اند».(8)

ى) «هربرت اسپنسر» مى گويد:

«ما از ميان اين همه اسرار ـ كه هر چه بيشتر تحقيق كنيم بر پيچيدگى و ابهام آن افزوده مى شود ـ يك حقيقت واضح و قطعى را درك مى كنيم و آن حقيقت اين است
كه برتر از انسان،يك نيروى ازلى و ابدى وجود دارد كه همه اشيا از او پديد آمده اند».(9)

ك) «لامنه» مى گويد:

«كلمه اى كه در انكار خالق گفته شود لب گوينده را مى سوزاند».(10)

ل) «لوكورديز» مى گويد:

«خدا همان خورشيد يگانه اى است كه اشعّه جاودانيش موجودات را مدد و حيات مى بخشد».(11)

م) «قيو» مى گويد:

«خدا داناى همه چيز و متصرّف در همه چيز است و به عنوان پروردگار مطلق، همه چيز را تدبير و اداره مى كند».

ن) «پرودون» فيلسوف اقتصادى ـ به طورى كه دائرة المعارف قرن نوزدهم از او نقل مى كند ـ مى گويد:

«خدا آن حقيقتى است كه به ادراك و وصف نمى گنجد ولى با وجود اين وجودش ضرورى و غير قابل انكار است».
باز همين فيلسوف مى گويد:
«پيش از آنكه عقول ما وجود خدا را كشف كند، دل هاى ما به وجود او گواهى داده است».(12)

س) «والتر اوسكارلند برگ» عالم فيزلوژى و بيوشيمى مى گويد:

«ايمان به خدا مايه مسرّت و روشنى قلب هر فرد بشر است. امّا دانشمندان ـ كه علاوه بر دلايل روحانى، در نتيجه مطالعه پديده هاى طبيعى، دلايل علمى نيز براى درك مفهوم آفريدگار به دست مى آورند ـ مسرّت و حظّ بيشترى نصيبشان مى گردد».(13)

ع) «داروين» صاحب فرضيّه تحوّل انواع جانداران، در بعضى از نامه هاى خود به دانشمندان چنين مى نويسد:

«بر عقل رشيد محال است با ديدن اين نظام و هماهنگى عجيب بگويد كه دنيا مبدأ ندارد».(14)
0 ❤️

2015-06-03 07:44:02 +0430 +0430

[quote=moghol1280][quote=اسکلت حشری]moghol1280

گوش همه پر هست عزیز…ولی پر باشه و فکر نکنی هیچ اهمیتی نداره…به اون کاربر ترومن هم گفتم…شما اگر به دنبال حقیقتی و میخوای جواب اصلی سوالت رو بگیری کپی و اصل فرقی نداره[/quote]

فرقش اینه که میرینی تو نظم مباحثه
میتونستی همه لینک اینا رو تو یه پست بذاری

0 ❤️

2015-06-03 08:07:11 +0430 +0430

[quote=اسکلت حشری][quote=moghol1280][quote=اسکلت حشری]moghol1280

گوش همه پر هست عزیز…ولی پر باشه و فکر نکنی هیچ اهمیتی نداره…به اون کاربر ترومن هم گفتم…شما اگر به دنبال حقیقتی و میخوای جواب اصلی سوالت رو بگیری کپی و اصل فرقی نداره[/quote]

فرقش اینه که میرینی تو نظم مباحثه
میتونستی همه لینک اینا رو تو یه پست بذاری[/quote]

مباحثه؟؟
شاید کسی نخواد در مباحثه شرکت کنه و فقط بخواد نظرش رو بگه
اون مباحثه ای هم که شما میگی اخرش یا مغلطه هست یا فحش دادن
حالا گیریم مباحثه هست…نظر شما محترم خب به مباحثه ادامه بدید

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «