آیا خداوند عادل است(محاکمه خدا)

1393/10/29
7888 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-01-20 16:08:37 +0330 +0330

اولا که خدا وجود نداره به گفته خیلی از دانشمندان از جمله داروین
دوما اونایی که میگن خدا عادل است ، یه سوال ازشون دارم ، میگما شما بیایید بشیند تو خونه و کار نکنید ، خب خدا عادل است و باید روزی شما را بدهد ، خب پس چی شد ! کو روزی !

0 ❤️

2015-01-20 16:19:48 +0330 +0330

[quote=maniyadejageh]اما دمت گرم هرچی ام بهت میندازم از رو نمیری،افرین مجاهد…خخخخخ…شب خوش[/quote]
نه عزیزم تو منو از رو بردی scratch_one-s_head

0 ❤️

2015-01-20 16:26:56 +0330 +0330

[quote=rex2014]اولا که خدا وجود نداره به گفته خیلی از دانشمندان از جمله داروین
دوما اونایی که میگن خدا عادل است ، یه سوال ازشون دارم ، میگما شما بیایید بشیند تو خونه و کار نکنید ، خب خدا عادل است و باید روزی شما را بدهد ، خب پس چی شد ! کو روزی ![/quote]
اطفاقا بحث ما سر اینه که وقتی سگ دو میزنی بازم بهت روزی نمی ده چون خودش گفته (هر آنکس را که خواهم پر روزی کنم )اطفاقا هرجای تازی نامه دروغ باشه این جملش راسته چون دوست پدرم که فردی تمبل بود و سر کار نمی رفت نشست بود تو خونه پدرش وقتی مُرد یک میلیارد براش ارث گذاشت و پولش رو گذاشته تو بانک وحالاداره با بهرش کیف میکنه حالا بابای بدبخت من صبح تا شب جون بکنه

0 ❤️

2015-01-20 16:32:14 +0330 +0330

[quote=چوب تو کون خامنه ای][quote=maniyadejageh]قبول نداری اگ ایران حمله کنه هر دوتایی شون با خاک یکسان اند،عزیز ایران موشکایی داره ک غیردقابل شناسایی باهرنوع دستگاه فوق پیشرفته ایه،نیروی اتمی ایران تو فکر ایرانیاست،دیدی ک تو کمتر از ده دیقه تونستن «پیشرفته ترین» هواپیمای بدون سرنشینشون رو هکر کنند[/quote]

مثل روز برای تو و رهبرت روشنه که ایران همچین قدرتی نداره. خب؟ این تا اینجا.

اگه داشت خامنه ای اصلا صبر نمیکرد. افتاد؟[/quote]
ای اقا اگه خدا عدالت داشت که خایه منی رهبر این مملکت نبود

اگر خدا عدالت داشت باید جایگاه این افراد اینجا بود…

0 ❤️

2015-01-20 16:33:26 +0330 +0330

[quote=maniyadejageh]قبول نداری اگ ایران حمله کنه هر دوتایی شون با خاک یکسان اند،عزیز ایران موشکایی داره ک غیردقابل شناسایی باهرنوع دستگاه فوق پیشرفته ایه،نیروی اتمی ایران تو فکر ایرانیاست،دیدی ک تو کمتر از ده دیقه تونستن «پیشرفته ترین» هواپیمای بدون سرنشینشون رو هکر کنند[/quote]
تکبیر lol
10922819_775463429206177_1304018460999885107_n.jpg

0 ❤️

2015-01-20 16:39:02 +0330 +0330

[quote=maniyadejageh]محض اطلاع تو اسلام با جنگ و اعلام قدرت مخالفه و میگه هیچوقت در صحنه ی جنگ شما پیشتاز نشوید …[/quote]
بهله بهله
همانا دو کس رنج بیهوده برد①یکی دگر اندیشی که خواست مسلمان را از خواب جهالت بیدار کند②و دیگری ماله کشی که خواست اسلام را دینی رحمانی جلوه دهد③

0 ❤️

2015-01-20 16:42:04 +0330 +0330

[quote=maniyadejageh]محض اطلاع تو اسلام با جنگ و اعلام قدرت مخالفه و میگه هیچوقت در صحنه ی جنگ شما پیشتاز نشوید و حکومت ایرانم اسلامیه،دوما جنگ با کشوری مثل امریکاواسراییل ک شکستش حتمیه و یه جنایت بزرگ اتفاق میافته ب نام جنگ جهانی سوم(چون روسیه و خیلی از کشورای دیگه پشت ایران اند و فرانسه و المان و خلاصه غیره پشت اسرایبل تو کون امریکایند)هیچوقت همچین اتفاقی نمیافتاد،درضمن دین یهود دین ظلمه،ک یهودیا اعتقاد دارن نژادبرتراند و سر همین قضیه ب راحتی جنگ باکشور هقب افتاده ای مث فلسطین رو سالها ادمه میده اما هنوز بعداز لیشتراز بیس ستل پیروز نشده،خلاصه اگه امریکا و اسراییل قدرت داشتن مطمئن باش خیلی وقت پیش حمله میکرد،اما میبینی،از لبنان شکست خورد،اخی دلم سوخت،درضمن رهبر ما کسیه ک اسراییل اعلام کرد اگ ما یک رهبر مانندایران داشتیم جهان دردست ما بود ن مث الان ک کره و چین وژاپن علنا دارن ب امریکا و اسراییل توهین مبکنن،درضمن ای گزینه های رو میزامریکا رو برو از سردار سلیمانی پس بگیر ک رف تو کاخ سفید و یه نامه گذاش روی میز اوباماوعلنا گف ایران چ قدرتیه و تیرانی چ موجودی…[/quote]

سوره توبه آیه 123

يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُواْ قَاتِلُواْ الَّذِينَ يَلُونَكُم مِّنَ الْكُفَّارِ وَلِيَجِدُواْ فِيكُمْ غِلْظَةً وَاعْلَمُواْ أَنَّ اللّهَ مَعَ الْمُتَّقِينَ.

ای کسانیکه ایمان آورده اید، کافرانی که نزد شمایند را بکشید! تا در شما درشتی و شدت را بیابند. و بدانید که خداوند با پرهیزکاران است!

آیه زمینی:

يا ايها العاقلون لا تقتلوا الذین یلونکم من المخالفين وليجدوا فيكم رحمة و الانسانیه واعلموا ان الله مع العادلين.

ای خردمندان، کسانی از مخالفان که در نزد شمایند را نکشید! تا در شما ترحم و انسانیت را بیابند. و بدانید که خداوند با عدالت پیشگان است!

ای کسانی که ایمان آورده اید①جدی جدی ایمان آوردید؟②دیگه آیه نازل نکنم؟حله③

0 ❤️

2015-01-20 16:48:55 +0330 +0330

[quote=چوب تو کون خامنه ای]اهای ی ی ی ببینید چی میگه… کشور بزرگ روسیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟

برو تاریخو بخون بچه جون. تا بفهمی که روسیه در یک جنگ از ژاپن اره از ژاپن شکست خورد. میگی نه برو تجقیق کن. ژاپنی که اندازه اصفهان هم نیست

و هرگز هم نگو این روسیه با روسیه اون موقع فرق داره. این هم بدون خامنه ای اگه بمب اتم داشت هرگز صبر نمیکرد.
بسته تلاش برای عوام فریبی مردم خودشون اینارو میدونن. نمیتونی دروغاتو بقبولونی[/quote]
چی خامنه ای بمب اتم داره ؟کی اینو گفته؟به من نشونش بده ببینم

0 ❤️

2015-01-20 16:51:09 +0330 +0330

[quote=maniyadejageh]شما بشین از خایت منی هات رو بکش بیرون بعد صحبت کن،بحث ادم بزرگاس داداش دلقکم…فک کن ب حرفت چ ربطی ب عدل خدا داره،حالا بگی حکمت خدا ک خامنه ای رو رهبر قراردادتاباسیاست و بصیرتش کاری کنه ک هیچوقت هیچکس نتونه ب ایران و ایرانی توهین کنه،اما قشنگ بود،تاحالا ندیده بودم ایرانی ب ایرانی بودن خودش توهین کنه،نظرت چیه بشینی فک کنی ک ایرانی چ جایگاهی داره،حتی قبل از اسلام،کشور ما کشوریه از نسل اریایی،اریا ینی نجیب زاده،شاهزاده،اشراف،افتخار کنین ب اریایی بودنتون،ما قبل از اسلام کوروش رو داشتیم ک خداییش کل جهان تو کف حکومت و ایینش هستن…[/quote]
خایه منی رو ولش کن بگو ببینم تو عکس پروفایلت اون کیری که رفته تو کون،کونِ دختره یا پسر

0 ❤️

2015-01-20 17:02:42 +0330 +0330
0 ❤️

2015-01-20 17:17:15 +0330 +0330

[quote=چوب تو کون خامنه ای][quote=maniyadejageh] خدا خامنه ای رو رهبر قراردادتاباسیاست و بصیرتش کاری کنه ک هیچوقت هیچکس نتونه ب ایران و ایرانی توهین کنه…[/quote]

چی ی گفتی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هیچ کس نتونسته به ایران و ایرانی توهین کنه؟؟؟؟؟ جوک داری میگی

تو اینترنت سرچ کن ( تجاوز به زنان ایرانی در فرودگاه دبی ) و یکی دیگه - رفتار توهین امیز با ایرانی ها در کشور های عربی - البته این فقط یه نمونشه
.
قبل از انقلاب جرات همچین غلطایی رو نداشتن کوچکترین غلطی میکردن . شاه جوابشونو میداد یه نمونش غلط روابط 4 ساله با عربستان که در نتیجش عربستانی ها معذرت خاستن
حالا الان میاد میگه اونا عربن عربا اصلا ادم نیستن. بازی فوتبال سالها قبل ایران و فلسطینو چی میگی که مثل وحشی ها ایرانی ها رو میزدن
.
دستت رو شده پسر جون برو بخاب ?[/quote]

0 ❤️

2015-01-20 17:19:05 +0330 +0330

[quote=maniyadejageh]دلقک محترم لطفابپر و برو ببین این ایه از سوره ایه توبه کجا و درچ شرایطیدو خطاب ب چ کسانی نازل شده،بعد ایه از قران بیار،عزیز این ایه تو یکی از جنگهای پیامبر ک در مقابل کفار داشتن نازل شده از طرف جبرییل خطاب ب یارای حضرت محمد،اوکی،اندراستند؟[/quote]
و باز هم ماله کشی
ای مسلمانان مزد ماله کش را پیش از اتمام سخنانش بپردازید①زیرا که همین ماله هاست که اسلام را زنده نگه داشته است②همانا بهشت را زیر پای ماله کشان قرار داده ایم و بدانید ماله کش امروز روحانی فرداست③پس (ای شیخان)بکشید این ماله ها که به راستی ماله کشی کار مردان خداست④

0 ❤️

2015-01-20 17:20:45 +0330 +0330

[quote=چوب تو کون خامنه ای][quote=maniyadejageh].با شماحرف نزدم از شما ام نظر نخواستم،بی همه چی،ن ناموس داری ن انسانیت ن دین ن کشور،خدایی درحدما میستی کونت واسم خیلی تنگه،اوکی؟[/quote]

کسی هم از شما نخاسته تو این تاپیک نظر بزاری. صاحب تاپیک هم دوست نداره جنابالی تو تاپیکش نظر بزاری. کم اوردی گیر دادی به جنگ غزه؟؟ ROFL[/quote]
نه بابا تاپیک که ارث بابام نیست بذار برینه توش

0 ❤️

2015-01-21 02:34:23 +0330 +0330

[quote=maniyadejageh]ریدن نه داداش،باید دهن شما ملت رو گایید،ردیف شدی یا بازم بندازم بهت؟[/quote]
دادشم من که گفتم کم آوردم پیشت فقط تو نِت بزن (تعریف مغلطه)ببین چی مییاد بالا

0 ❤️

2015-01-21 02:40:08 +0330 +0330

[quote=سوار تاریکی ها]مردم از خنده. :-D
تو اول گفتی خدا
بعد عدالت رو از دید اسلام بیان کردی؟ :-D
اگر اینطور باشه ک تو کپی کردی
انجلینا جولی و الکسیس باید تو رحم مادرشون خیلی دعا کرده باشن :-D
خدا فقط تعیین کرده
اون انسان ابلهی که حاضره ظلم رو بپذیره و فقیر بمونه
عدالت رو نقض کرده
اون عربی ک ادعای خدا میکنه اما فقط به فکر حکومتشه عدالت رو نقض کرده
اون پولداری ک ۱۰۰۰ نفر فقیر رو نمیبینه عدالت رو نقض کرده
اون پسری که با صدتا دختر بوده با یه ازدواج متاهل میشه عدالت رو نقض کرده

این دنیا پر از بی عدالتی ای هست ک ما انسان ها به وجود اوردیم
وگرنه زمین داشت حال خودشو میکرد :-D[/quote]
درک این موضوع زیاد سخت نیست یک بچه ای تو خانواده فقیر به دنیا مییاد یک بچه ای تو خانواده پولدار،یک بچه ای سالم به دنیا مییاد یک بچه ای مریض،یک بچه ای باهوش به دنیا مییاد یک بچه ای کم هوش،یک بچه ای خوشگل به دنیا مییاد یک بچه ای زشت،یک بچه ای تو ایران به دنیا مییاد یک بچه ای تو آمریکا…اصلا ولش کن از قرار معلوم درک همچین چیزی برای خیلی ها سخته

0 ❤️

2015-01-21 03:22:44 +0330 +0330

[quote=mohammad321]به عدالت خدا شک دارم[/quote]
به بی عدالتی خدا یقین حاصل کن.
درک این موضوع زیاد سخت نیست یک بچه ای تو خانواده فقیر به دنیا مییاد یک بچه ای تو خانواده پولدار،یک بچه ای سالم به دنیا مییاد یک بچه ای مریض،یک بچه ای باهوش به دنیا مییاد یک بچه ای کم هوش،یک بچه ای خوشگل به دنیا مییاد یک بچه ای زشت،یک بچه ای تو ایران به دنیا مییاد یک بچه ای تو آمریکا…اصلا ولش کن از قرار معلوم درک همچین چیزی برای خیلی ها سخته

0 ❤️

2015-01-21 06:13:56 +0330 +0330

ﺍﻟـــــــﻮ ﺧــــــــﺪﺍ ﺟــــــــــﻮﻧﻢ …

ﻣﮕﻪ ﺩﻧﯿﺎﺭﻭ ﻧﯿﺎﻓﺮﯾﺪﯼ ﺗﺎ ﺑﻨﺪﻩ ﻫﺎﺗﻮ ﺍﻣﺘﺤﺎﻥ ﮐﻨﯽ؟
ﻧﯿﮕﺎ ﮐﻦ ﺧﯿﻠﯿﺎ ﺍﯾﻨﺠﺎ ﺩﺍﺭﻥ ﺗﻘﻠﺐ ﻣﯿﮑﻨﻦ .
ﺑﻌﻀﯿﺎ ﺧﯿﻠﯽ ﺭﺍﺣﺖ ﺩﻝ ﻣﯿﺸﮑﻮﻧﻦ .
ﺑﻌﻀﯿﺎ ﺑﻪ ﮔﺮﯾﻪ ﮐﺮﺩﻥ ﻣﺎ ﻣﯿﺨﻨﺪﻥ !..
ﯾﻪ ﻋﺪﻩ ﺧﯿﻠﯽ ﺭﺍﺣﺖ ﺩﺭﻭﻍ ﻣﯿﮕﻦ .
ﺑﻌﻀﯿﺎ ﺧﻮﺍﺏ ﺑﻘﯿﺮﻭ ﻣﯿﮕﯿﺮﻥ ﻭﻟﯽ ﺧﻮﺩﺷﻮﻥ ﺭﺍﺣﺖ ﻣﯿﺨﻮﺍﺑﻦ .
ﺑﻌﻀﯿﺎ ﺑﺎ ﺣﺮﻓﺎﺷﻮﻥ ﺍﺷﮏ ﺍﺩﻣﺎﺭﻭ ﺩﺭﻣﯿﺎﺭﻥ.
ﺧﺪﺍ ﭼﺮﺍ ﻫﯿﭽﯽ ﺑﻬﺸﻮﻥ ﻧﻤﯿﮕﯽ؟

ﺩﺍﺭﯼ ﺻﺪﺍﻣﻮ ﺧﺪﺍ ﺟﻮﻥ؟؟؟

0 ❤️

2015-01-21 11:53:11 +0330 +0330

[quote=Prance_kord]عطا جان
خدا رو محاکمه نکن
در حدی نیستی که همچی حرفی بزنی
ن تو ن من
دلت از یه مشت لاشی پره
ولی خدا رو دیگه نمیشه مسخره کنی[/quote]
حتی مسلمون ها هم که میگن به پیامبر ما توهین نکنید نمی تونن به کسی که خدا رو بازخواست میگنه ایراد بگیرن چون هر کسی خودش باید به شناخت درستی از خدا برسه

0 ❤️

2015-01-21 16:14:45 +0330 +0330

[quote=mohammad321]از بی عدالتی خدا دل پری دارم
حرف هیچ کس رو هم قبول ندارم که میگه خدا عادله چون این مسئلرو با تمام وجودم درک کردم
با اینکه ادم بسیار مقید و مذهبی بودم ولی واقعا این مسئلرو حس میکنم

فقط کسایی که واقعا فکر و درک کردن میفهمن من چی میگم[/quote]
راستی شما که آدم مذهبی هستی بگو چرا یکی از اصول دین مسلمونها عدله در حالی که خدا به وضوح عادل نیست

0 ❤️

2015-01-21 16:43:37 +0330 +0330

[quote=mohammad321][quote=عطا مُرَوج][quote=mohammad321]از بی عدالتی خدا دل پری دارم
حرف هیچ کس رو هم قبول ندارم که میگه خدا عادله چون این مسئلرو با تمام وجودم درک کردم

راستی شما که آدم مذهبی هستی بگو چرا یکی از اصول دین مسلمونها عدله در حالی که خدا به وضوح عادل نیست[/quote]

این که چرا عدل جزو اصول دینه نمیدونم.

فقط میدونم 4 تا اصول دیگرو هنوز قبول دارم و نمیتونم انکارش کنم . درواقع هنوز نتونستم جواب قانع کننده ای بر عدم وجود این 4 تا پیدا کنم ولی در مورد یکی از اصول دین که عدله به شدت متزلزل شدم و هر چه میگذره شکم بیشتر به یقین تبدیل میشه و خودم هم نمیدونم این تناقض رو چطور میتونم هضم کنم[/quote]
مسلمان یعنی تسلیم شده یعنی کسی که در مقابل ۵اصل دین بدون هیچ تفکری تسلیم میشه و اون رو می پذیره(البته مسلمون های امروز در مورد فروع دین هم اون رو بدون هیچ تفکری می پذیرن)علتش اینه که در مورد هر کدوم از این ۵اصل تفکر کنی تهش بهش بی ایمان میشی چون هر ۵اصل دروغه

0 ❤️

2015-01-21 16:44:50 +0330 +0330

[quote=سروسهي][quote=mohammad321][quote=عطا مُرَوج][quote=mohammad321]از بی عدالتی خدا دل پری دارم

راستی شما که آدم مذهبی هستی بگو چرا یکی از اصول دین مسلمونها عدله در حالی که خدا به وضوح عادل نیست[/quote]

این که چرا عدل جزو اصول دینه نمیدونم.

فقط میدونم 4 تا اصول دیگرو هنوز قبول دارم و نمیتونم انکارش کنم . درواقع هنوز نتونستم جواب قانع کننده ای بر عدم وجود این 4 تا پیدا کنم ولی در مورد یکی از اصول دین که عدله به شدت متزلزل شدم و هر چه میگذره شکم بیشتر به یقین تبدیل میشه و خودم هم نمیدونم این تناقض رو چطور میتونم هضم کنم[/quote]

تاعدلو تو چی ببینی!!! اگه نوخیابون راه میریو یکی با ماشین اخرین سیستم رد میشه…منظورت این عدله که یه اب ب صورتت بزن…اگه این نیست منظورت,منظورت چیه؟؟؟؟؟؟[/quote]

0 ❤️

2015-01-21 17:22:07 +0330 +0330

[quote=نه النا]یک شعر از خودم در رابطه با عدالت خدا:
:
عدالت واژه ای بی رنگ و معناست
درود قلب من همچون معماست

چه بودش کودکی چون بی پدر مُرد؟
خدا دادش به دنیا…وینچنین بُرد؟!!!

هر آنکس شد قویتر در طبیعت
خدا با اوست…ای گیجان خلقت[/quote]
درود بر تو ok

0 ❤️

2015-01-21 17:51:22 +0330 +0330

[quote=عطا مُرَوج]بابُ الإبلیس
بِسمِ الإبلیسُ عَلیمُ الحَکیم
و قالَ هَل رَأیتُ الرَبَ الشَیطانُ السُجود①
و قال بَشَرتُ الاِکتِشافَتُ اِنَ السُجود②
لا اُتَذَکَرُ اِنَ الوَعدَتَ لِلاِنسانَ اِلا ما سَعیَ③
و عَندَ الرَجُلَ ما سَعیَ رَأسُ الحَیات④
و کُلَ تأتی التَقدیمِ الشُکواتُ قال یَزرَقُ مِن یَشاعِِ بِغَیرِ الحِساب⑤
و ثُمَ الرِزقُ الفِراقَ تَعَدی و الرِزقُ الصَغیرُ الظُلمُ لَک وَجَدَت بِالتأکید⑥
و عَندَمأ المَضلومینَ قُسَواتِ کَاَنتَ ناعِمین⑦
و سَمأتُ صِراخُ الجِیاع⑧
و لَکَ نَفسَ الیومِ بَینَهااَهلُ الظُلمِ الحَسَدُ البَیضی الزَراع⑨
و فی یومِ اَنا بِطَلاف⑩
وکانَ مِن بَینَها الفِساد(۱۱)
اَلیومِ اَنتَ لِیسَ لَدَیهِم سُلطَت (۱۲)
مَن یُضَلِلُ ابلیسُ فَلَنَ تَجِدَلَُه سَبیلا(۱۳)
.
.
.
.
.
.
.
.
سوره شیطان
به نام شیطان دانای حکیم
آیا ندیدی خداوند به شیطان گفت سجده کن①
و او(شیطان)گفت (خداوندا)انسانی پیدا کن تا سجده کنم②
(شیطان به خدا گفت)آیا به یاد نداری که وعده دادی برای انسان جز سعی و تلاشش نباشد③
و چون (انسان)به تلاش پرداخت در زندگی او آفت انداختی④
و هر کدام پیش تو( از برای شکایت) آمدند گفتی هر که را خواهم روزی بی حساب بخشم⑤
و آنگاه پر روزیان طغیان کردند و کم روزیان به بی عدالتی تو یقین حاصل کردند⑥
و هرگاه بر مظلومانشان ظلم شد تو خواب بودی⑦
و فریاد گرسنگانشان را نشنیدی⑧
و تو (منظور خدا)همان روز که بین آن دو (منظور هابیل و قابیل)بی عدالتی کردی تخم حسد را در دل آنان کاشتی⑨
(و من از همان روز)بر آنان مسلط کشتم ⑩
و در بین آنان فساد کردم(۱۱)
و امروز تو قدرتی بر آنان نتوانی داشت(۱۲)
که به راستی هر که را شیطان گمراه کند هیچ کسی او را هدایت نتواند کرد(۱۳)

.[/quote]

ممنون از زحمتی که میکشی در راه روشنگری. عربیش غلط داره ولی به نظرم حتی کل قران محمد به اندازه ی همین یک سوره ی عطا مروج معنی نداره. البته احتمالا عطا جان تو خودت هم این رو قبول داری که اصولا خدایی وجود نداره یا اگر واقعا خدایی هم وجود داره دست کم خدایی که در ادیان ابراهیمی هست هرگز وجود نداره. ولی به طور کلی از نظر بنده البته احتمالا هیچ خدایی وجود نداره که بخوایم حالا عادل یا ظالم فرضش کنیم و محاکمه اش کنیم.

0 ❤️

2015-01-21 17:58:26 +0330 +0330

[quote=qgb14][quote=عطا مُرَوج]بابُ الإبلیس
بِسمِ الإبلیسُ عَلیمُ الحَکیم
و قالَ هَل رَأیتُ الرَبَ الشَیطانُ السُجود①
و قال بَشَرتُ الاِکتِشافَتُ اِنَ السُجود②
لا اُتَذَکَرُ اِنَ الوَعدَتَ لِلاِنسانَ اِلا ما سَعیَ③
و عَندَ الرَجُلَ ما سَعیَ رَأسُ الحَیات④
و کُلَ تأتی التَقدیمِ الشُکواتُ قال یَزرَقُ مِن یَشاعِِ بِغَیرِ الحِساب⑤
و ثُمَ الرِزقُ الفِراقَ تَعَدی و الرِزقُ الصَغیرُ الظُلمُ لَک وَجَدَت بِالتأکید⑥
و عَندَمأ المَضلومینَ قُسَواتِ کَاَنتَ ناعِمین⑦
و سَمأتُ صِراخُ الجِیاع⑧
و لَکَ نَفسَ الیومِ بَینَهااَهلُ الظُلمِ الحَسَدُ البَیضی الزَراع⑨
و فی یومِ اَنا بِطَلاف⑩
وکانَ مِن بَینَها الفِساد(۱۱)
اَلیومِ اَنتَ لِیسَ لَدَیهِم سُلطَت (۱۲)
مَن یُضَلِلُ ابلیسُ فَلَنَ تَجِدَلَُه سَبیلا(۱۳)
.
.
.
.
.
.
.
.
سوره شیطان
به نام شیطان دانای حکیم
آیا ندیدی خداوند به شیطان گفت سجده کن①
و او(شیطان)گفت (خداوندا)انسانی پیدا کن تا سجده کنم②
(شیطان به خدا گفت)آیا به یاد نداری که وعده دادی برای انسان جز سعی و تلاشش نباشد③
و چون (انسان)به تلاش پرداخت در زندگی او آفت انداختی④
و هر کدام پیش تو( از برای شکایت) آمدند گفتی هر که را خواهم روزی بی حساب بخشم⑤
و آنگاه پر روزیان طغیان کردند و کم روزیان به بی عدالتی تو یقین حاصل کردند⑥
و هرگاه بر مظلومانشان ظلم شد تو خواب بودی⑦
و فریاد گرسنگانشان را نشنیدی⑧
و تو (منظور خدا)همان روز که بین آن دو (منظور هابیل و قابیل)بی عدالتی کردی تخم حسد را در دل آنان کاشتی⑨
(و من از همان روز)بر آنان مسلط کشتم ⑩
و در بین آنان فساد کردم(۱۱)
و امروز تو قدرتی بر آنان نتوانی داشت(۱۲)
که به راستی هر که را شیطان گمراه کند هیچ کسی او را هدایت نتواند کرد(۱۳)

.[/quote]

ممنون از زحمتی که میکشی در راه روشنگری. عربیش غلط داره ولی به نظرم حتی کل قران محمد به اندازه ی همین یک سوره ی عطا مروج معنی نداره. البته احتمالا عطا جان تو خودت هم این رو قبول داری که اصولا خدایی وجود نداره یا اگر واقعا خدایی هم وجود داره دست کم خدایی که در ادیان ابراهیمی هست هرگز وجود نداره. ولی به طور کلی از نظر بنده البته احتمالا هیچ خدایی وجود نداره که بخوایم حالا عادل یا ظالم فرضش کنیم و محاکمه اش کنیم.[/quote]
والا در مورد عربیش بیشتر از این سوادم نکشید آخه نه اینکه تو مدرسه خیلی قشنگ بهمون عربی یاد می دادن…
خوب خدا وجود نداره کلمه خدا از خودت مییاد یعنی چیزی که در وجود خودت شکل میگیره

0 ❤️

2015-01-21 18:43:47 +0330 +0330

اتفاقایکی ازصفات بارزخداوندهمین بی عدالتیه.
همین که بنامش هرکس دیگری رومیکشه وخداعرشش به لرزه درنمیادنشانه ی بی غیرتیشه.
جالب ترین قسمت طرفدارهای خدااین قضیه ی آزمایشه:مثلا"خداهمه جورامکاناتی به رهبران دیکتاتورمیده تاآزمایششون بکنه.یعنی باقی مردم موش آزمایشگاهی هستند!!!عجب عدالتی!
یامثلا"دین محمدآخرین دین وکاملترین دینه؟!!!یعنی تاقبل ازمحمدبقیه ی ملت بوق تشریف داشتند!
ویااینکه مهم نیست اگه توی هندموش وگاوبپرستندوسرخ پوستهای آمریکادرخت وعقاب وخورشیدبپرستند…چون فقط مردمان خاورمیانه آدم حساب میشند.بقیه نیازی به دین وپیغمبرنداشتند.
اتفاقا"تمام دردسرهاازهمین دینی شروع شدکه خودشوکاملترین میدونه وچون آخرازهمه اومده هرکاربکنه اکثریت باادیان قبلی هست وچاره ای نمیبینه جزاینکه دست به شمشیرببره تاهمه ایمان بیارند.
ولی یادشون میره که ایمانشون به شمشیره نه به خدا.

0 ❤️

2015-01-21 18:54:08 +0330 +0330

[quote=amir.m.m]اتفاقایکی ازصفات بارزخداوندهمین بی عدالتیه.
همین که بنامش هرکس دیگری رومیکشه وخداعرشش به لرزه درنمیادنشانه ی بی غیرتیشه.
جالب ترین قسمت طرفدارهای خدااین قضیه ی آزمایشه:مثلا"خداهمه جورامکاناتی به رهبران دیکتاتورمیده تاآزمایششون بکنه.یعنی باقی مردم موش آزمایشگاهی هستند!!!عجب عدالتی!
یامثلا"دین محمدآخرین دین وکاملترین دینه؟!!!یعنی تاقبل ازمحمدبقیه ی ملت بوق تشریف داشتند!
ویااینکه مهم نیست اگه توی هندموش وگاوبپرستندوسرخ پوستهای آمریکادرخت وعقاب وخورشیدبپرستند…چون فقط مردمان خاورمیانه آدم حساب میشند.بقیه نیازی به دین وپیغمبرنداشتند.
اتفاقا"تمام دردسرهاازهمین دینی شروع شدکه خودشوکاملترین میدونه وچون آخرازهمه اومده هرکاربکنه اکثریت باادیان قبلی هست وچاره ای نمیبینه جزاینکه دست به شمشیرببره تاهمه ایمان بیارند.
ولی یادشون میره که ایمانشون به شمشیره نه به خدا.[/quote]
آفرین آفرین
این آیه امشب بهم نازل وشد که تقدیمش میکنم به شما
.
.
.
.
همانا شما را به کمی دستمزد،کهریزک،اقتصاد فلج و قطعی اینترنت بیازماییم①تا ایمانتان را آشکار کنیم②وببینیم فوج فوج به صندوق های رای می شتابید③پس ای محمد اگر چنین کردند هرگز از ولایت چنین قومی دست مکش ④که خداوند ملتی را که به خود ستم کنند هرگز هدایت نتواند کرد⑤

0 ❤️

2015-01-21 19:09:39 +0330 +0330

هماناقرآن راطوری بخوانیدکه گویامی دانیدکه چه می گوئید!!!(1)
ومانیزطوری می شنویم که گویامیفهمیم چه می گوئید(2)
لاکن عذابی الیم درفهمیدنتان واجری عظیم درنفهمیدنتان است.(3)
لاکن نمی فهمید…مگرنفهم باشید(4)

0 ❤️

2015-01-22 01:33:16 +0330 +0330

[quote=amir.m.m]هماناقرآن راطوری بخوانیدکه گویامی دانیدکه چه می گوئید!!!(1)
ومانیزطوری می شنویم که گویامیفهمیم چه می گوئید(2)
لاکن عذابی الیم درفهمیدنتان واجری عظیم درنفهمیدنتان است.(3)
لاکن نمی فهمید…مگرنفهم باشید(4)[/quote]
خدایا شکرت زحمتام داره نتیجه میده بقیه هم دارن قران گفتن رو یاد میگیرن clapping

0 ❤️

2015-01-22 06:52:38 +0330 +0330
ensan.png
0 ❤️

2015-01-22 14:38:35 +0330 +0330

آآآآآآآپپپپپپ

0 ❤️

2015-01-22 14:43:09 +0330 +0330

سلام مشدی ما شهریاریم شوما امیریه؟؟

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «