به این بازی در ایران چی میگن؟

1403/01/29

درود بر همزبانان ارجمند.
بازی گوی و چوگان یکی از بازی های کهن رایج بین اقوام آریایی هست که بارها از ان درشاهنامه یاد شده.
این ویدو بازی گوی و چوگان ره در استان پکتیا نشان میدهد . مردم این استان پشتون هستند و پشتون ها یکی از تیره های آریایی هستند که هنوز هم بعضی از رسم و رواج های آریایی بین شان زنده است.
آیا این بازی هنوز در ایران امروزی رایج است؟ در کدام بخشها ایران این بازی رواج داره؟

1330 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2024-04-17 15:06:49 +0330 +0330

مغز این قوم انگار توی همون عصر حجر فسیل شده. یعنی هیچ قومی سراغ ندارم سه تا امپراتوری نتونست از عصر پارینه سنگی و جهل مرکب درشون بیاره !‌ اقوام آریایی اگر میدونستن این پشم الدین های متعصب تازی پرست اخلاف شون خواهند بود توی همون سرمای روسیه میموندن یخ میزدن !

0 ❤️

2024-04-17 15:24:53 +0330 +0330

↩ fool22
داری در حد صفویان غلو میکنی عزیز!
حالا مگه اقوام آریایی دمکرات بودن ؟ خب یک مشت مردمی بودن که آمدند و باکشتن اقوام بومی مناطقشون ره صاحب شدند…
البته بین پشتون ها هم خیلی ها ادم های بسیار با سواد و متمدن پیدا میشه که میتونم بهت مثال بزنم ولی لیستش خیلی طولانی میشه…
همین بس که عرض کنم تمامی کسانیکه در افغانستان کوشش کرده اند مردم این کشور تغییر کنه همه پشتون بودند…
نکته دیگه خدمتت عرض کنم و خیلی از ایرانی ها به دلیل سانسور خبری از آن اگاه نیست اینکه , به خلاف باور عموم , تاجیک های افغانستان همه شون دمکرات نیستند بلکه بشدت مذهبی و تنگ نظر اند…
من بین شون زندگی کرده ام میدونم…

1 ❤️

2024-04-17 20:00:20 +0330 +0330

↩ افغان کیر
چوگان تو ایران در حد چندتا باشگاه دارن فعالیت میکنن،،،
متأسفانه دور شدن اقوام آریایی از هم بخاطر اسلام
همه هم مدعی اصل اسلامن
از داعش و طالبان و شیعه و ،،،،،،،
همه میگن ما اصلیم
دین افیون توده هاست
تامام

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «