حکایت پرسش پسر از پدر درمورد دین

1394/11/19

ﺯِ ﭘـــــــﺪﺭ ﭘﺮﺳﯿـﺪ ﺭﻭﺯﻯ ﯾﮏ ﭘﺴــــــﺮ
ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺩین‌ها ﻛﺪﺍﻡ ﺍﺳﺖ ﺍﻯ ﭘـــــــﺪﺭ

ﮔﻔﺖ ﻣـــﻦ ﺑﺎ ﺩﯾـــﻦ ﻧـﺪﺍﺭﻡ ﻫﯿــﭻ ﻛﺎﺭ
ﭘﯿﺶِ ﻣـــﻦ ﺩیـــن‌ها ﻧـﺪﺍﺭﻧﺪ ﺍﻋﺘﺒــــﺎﺭ

ﭼﻮﻧــــﻜﻪ ﺁﻭﺭﺩﯾـــﻢ ﻫﺮ ﺩﯾـــــﻦِ ﺟﺪﯾﺪ
ﺍﺧﺘـــﻼﻑِ ﺑﯿـــــﺸﺘﺮ ﺁﻣـــــــــﺪ ﭘﺪﯾـﺪ

ﻛﯿﻨـــــﻪ‌ﻫﺎ ﻭ ﺩﺷـــﻤﻨﻰ ﺑﺴﯿــــﺎﺭ ﺷﺪ
جنـــگ‌های ﻣﺬﻫﺒـــــﻰ ﺗﻜـــــﺮﺍﺭ ﺷﺪ

ﺧــــﻮﻥ ﻣﺮﺩﻡ ﺭﯾــــﺨﺖ ﺑﺮ ﺭﻭﻯ ﺯﻣﯿﻦ
بـــــــاﺭﻫﺎ ﻭ ﺑـــــﺎﺭﻫﺎ ﺑﺎ ﻧﺎﻡ ﺩﯾــــﻦ

ﻧﻪ ﻣﺴﻠــــﻤﺎﻧﻢ ﻧﻪ ﺗﺮﺳـــﺎ ﻧﻪ ﺟـــﻬﻮﺩ
ﺳﺮ ﺑﻪ ﺣﻜﻢ ﻋﻘـــــــــﻞ ﻣﻰ ﺁﺭﻡ ﻓﺮﻭﺩ

ﻋﻘــــــــــﻞ ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ ﻛﻪ ﻋﯿﺶ ﺑﯿﻜﺮﺍﻥ
ﻫﺴﺖ ﺩﺭ ﻫﻤـــــﺰﯾﺴﺘــﻰ ﺑﺎ ﺩﯾـﮕﺮﺍﻥ

ﺩﯾـــــﻦ ﻭﻟﻰ ﮔﻮﯾﺪ ﻛﻪ ﺧــﻮﻥ ﻛـﺎﻓﺮﺍﻥ
ﮔـﺮ ﺑﺮﯾـــﺰﻯ ﺍﺟـــــﺮ ﺩﺍﺭﻯ ﺑﯿــــﻜﺮﺍﻥ

ﺩﯾـــﮕﺮﺍﻧﺪﯾﺸﺎﻥ ﻫﻢ ﺁﺧﺮ ﺁﺩﻣــــــــﻨﺪ
ﺩﯾــﻦ ﭼﺮﺍ گوید ﻛﻪ ﻣﻬــــﺪﻭﺭ ﺍﻟﺪﻡ ﺍﻧﺪ

ﻣﻦ ﺑﺪﯾﻦ ﻋﻠﺖ ﻧﺪﺍﺭﻡ ﺩﯾــﻦ ﻭ ﻛﯿــﺶ
ﺗﺎ ﻧﺮﯾﺰﻡ ﺧــــــﻮﻥ ﻫﻤﻨﻮﻋﺎﻥِ ﺧﻮﯾﺶ

ﺗﻮ ﻫﻢ ﺍﻯ ﻓـــــﺮﺯﻧﺪ، ﺗﻨﻬـﺎ ﺍﺯ ﺧــِــرَﺩ
ﭘﯿــــﺮﻭﻯ ﻛﻦ ﺗﺎ ﺑﻪ ﻣﯿــﻨﻮﯾﺖ ﺑَـــــﺮَﺩ

(شاعر ناشناس)

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-02-11 17:37:40 +0330 +0330
نقل از: earthless بازم که تو واسه خودت چیز میز بلغور کردی؟ فاز من همون توی اولین پستم هم مشخصه اگه انسان به قول خودت تنهاس توی این کهکشان راه کیری! پس فرقی نمیکنه که مثل شما بی دین باشه یا دیندار قرار بود شرح بدی یعنی چی حقیقت از دایره ی علم خارج نیست که یه مثال تخمی تخیلی زدی که به درد گورباچوف هم نمیخوره! کل حرف من اینه: **دینداران و بی دین ها هر دو بدبخت هستند** چون چیزی از حقیقت نمیدونن... تمام!

__

عاقای ظاهراً محترم، اول از هرچیز یاد بگیر شعور داشته باش مث آدم حرف بزن. با این لحنی که تو به کار بردی خعلی جلو خودمو دارم میگیرم به مسلسل فوش نبندمت... دوماً قربانی فرار مغزها ازت پرسیدم تو خودت از "حقیقت" چی سرت میشه که واسه ما رفتی منبر هی حقیقت حقیقت میکنی. سوماً... اون بالامالاها خوش میگذره؟!

1 ❤️

2016-02-11 21:13:03 +0330 +0330
نقل از: earthless بازم که تو واسه خودت چیز میز بلغور کردی؟ فاز من همون توی اولین پستم هم مشخصه اگه انسان به قول خودت تنهاس توی این کهکشان راه کیری! پس فرقی نمیکنه که مثل شما بی دین باشه یا دیندار قرار بود شرح بدی یعنی چی حقیقت از دایره ی علم خارج نیست که یه مثال تخمی تخیلی زدی که به درد گورباچوف هم نمیخوره! کل حرف من اینه: **دینداران و بی دین ها هر دو بدبخت هستند** چون چیزی از حقیقت نمیدونن... تمام!

شازده پسر این چه لحن صحبت کردنه؟ هر کی پستاتو بخونه فکر میکنه شخصا هم مادر فیزیک کوانتوم بودی هم پدر فیزیک هسته ای. من مطمئنم که انیشتینشم با کارآموزاش با این لحن صحبت نمیکرد که شما داری با دو ترم خوندن فیزیک صحبت میکنی.

آقای نه دیندار نه بی دین (که از پست اولت تابلوئه طرفدار دین هستی) ، آقای خوشبخت ، آقای همه چیزدان ، میشه بگی به حقیقتی که شما بهش رسیدی و کل عالم نتونستن برسن چیه؟ میشه شما روشنمون کنی سرنوشتمون بعد مرگ چیه؟

در تکمیل فرمایشات گوهربار اسکلت عزیز بگم که اگه دین به حقیقت مطلق نرسیده حداقل سعی و تلاشش رو میکنه که برسه ، نه مثل دین که آخرین ورژنش مال 1500 سال پیشه و طرفدارانش که با علم روز هم که آشنا میشن عوض نگاه به جلو همش نگاهشون به پشت سرشونه که ببینن این علم رو چجوری میتونن ببندن به ریش دین عهد عتیقشون.

من نمیدونم چرا اخیرا هرکی تو این سایت برا طرفداری از دین ظهور میکنه عین آمار همشون 4 تا کلمه از فیزیک یاد گرفتن و ادبیات همشونم عین هم اعصاب خورد کنه. (اصلا منظورم این نیست که شما با عاغا ثریا نسبتی داریا)

5 ❤️

2016-02-11 21:24:00 +0330 +0330

روزی به رهی مرا گذر بود

خوابیده به ره جناب خر بود

از خر تو نگو که چون گهر بود

چون صاحب دانش و هنر بود

گفتم که جناب در چه حالی

فرمود که وضع باشد عالی

گفتم که بیا خری رها کن

آدم شو و بعد از این صفاکن

گفتا که برو مرا رها کن

زخم تن خویش را دوا کن

خر صاحب عقل و هوش باشد

دور از عمل وحوش باشد

نه ظلم به دیگری نمودیم

نه اهل ریا و مکر بودیم

راضی چو به رزق خویش بودیم

از سفرۀه کس نان نربودیم

دیدی تو خری کشد خری را؟

یا آنکه برد ز تن سری را؟

دیدی تو خری که کم فروشد ؟

یا بهر فریب خلق کوشد ؟

دیدی تو خری که رشوه خوار است؟

یا بر خر دیگری سوار است؟

دیدی تو خری شکسته پیمان؟

یا آنکه ز دیگری برد نان؟

دیدی تو خری حریف جوید؟

یا مرده و زنده باد گوید؟

دیدی تو خری که در زمانه؟

خرهای دیگر پیش روانه

یا آنکه خری ز روی تزویر

خرهای دیگر کشد به زنجیر؟

هرگز تو شنیده ای که یک خر؟

با زور و فریب گشته سرور

خر دور ز قیل و قال باشد

نارو زدنش محال باشد

خر معدن معرفت، کمال است

غیر از خریت ز خر محال است

تزویر و ریا و مکر و حیله

منسوخ شدست در طویله

دیدم سخنش همه متین است

فرمایش او همه یقین است

گفتم که ز آدمی سری تو

هرچند به دید ما خری تو

بنشستم و آرزو نمودم

بر خالق خویش رو نمودم

ای کاش که قانون خریت

جاری بشود به آدمیت !!!

2 ❤️

2016-02-11 21:33:57 +0330 +0330

لحن من با توجه به لحن طرف مقابلم تغییر میکنه... من هیچ ادعایی ندارم که حقیقت رو میدونم ... شمایین که بوق بی دین و عقل گراییتون گوش فلک رو کر کرده پس حتمن میدونین که حقیقت چیه؟ من ادعایی ندارم حقیقت رو هم نمیدونم از تعداد پست هامونم مشخصه که ادعاهامون در چه حدیه!! جناب اررو! من اون قسمت فیزیک رو برای این اسکلت آوردم که بفهمه بن بست علم یعنی چی نه برای اینکه شما بیای بهم بگی که چند ترم فیزیک پاس کردم!

چشم هاتونو بستین و فکر میکنین چون جرعت پشت کردن به دین اجدادتون رو دارین پس خیلی میدونین! چشم هاتونو بستین و چون به دلیل شرایط خانوادگی و اجتماعی از دین زده شدین پس هر کسی که کمی با شما مخالفت کنه میشه دین دار! **دوست دارم بدونم اگه از طریق همین دین که از توی کتابش بوی خون رو استشمام کردین، میتونستین موقعیت شغلی مناسب گیر بیارین و یا صاحب قدرت و ثروتی میشدین، آیا باز فرمانبردار عقلتون میشدین؟!!**

واقعا از پست های من بوی دین داری میاد؟!!! چیز بهتری غیر از "ثریا" نتونستین بهم برچسب بزنین؟!

گاهی اوقات کاری میکنین که بی دین ها و بی خداها ، از اینکه بی خدا شدن، زجر میکشن!

0 ❤️

2016-02-11 21:38:40 +0330 +0330
نقل از: Arrow11

شازده پسر این چه لحن صحبت کردنه؟ هر کی پستاتو بخونه فکر میکنه شخصا هم مادر فیزیک کوانتوم بودی هم پدر فیزیک هسته ای. من مطمئنم که انیشتینشم با کارآموزاش با این لحن صحبت نمیکرد که شما داری با دو ترم خوندن فیزیک صحبت میکنی.

آقای نه دیندار نه بی دین (که از پست اولت تابلوئه طرفدار دین هستی) ، آقای خوشبخت ، آقای همه چیزدان ، میشه بگی به حقیقتی که شما بهش رسیدی و کل عالم نتونستن برسن چیه؟ میشه شما روشنمون کنی سرنوشتمون بعد مرگ چیه؟

در تکمیل فرمایشات گوهربار اسکلت عزیز بگم که اگه دین به حقیقت مطلق نرسیده حداقل سعی و تلاشش رو میکنه که برسه ، نه مثل دین که آخرین ورژنش مال 1500 سال پیشه و طرفدارانش که با علم روز هم که آشنا میشن عوض نگاه به جلو همش نگاهشون به پشت سرشونه که ببینن این علم رو چجوری میتونن ببندن به ریش دین عهد عتیقشون.

من نمیدونم چرا اخیرا هرکی تو این سایت برا طرفداری از دین ظهور میکنه عین آمار همشون 4 تا کلمه از فیزیک یاد گرفتن و ادبیات همشونم عین هم اعصاب خورد کنه. (اصلا منظورم این نیست که شما با عاغا ثریا نسبتی داریا)

__

ممنون از این نکته سنجیت ?

قشنگ زدی تو خال! دقیقاً همینطوره؛ هرکی میاد اینجا از دین دفا کنه دو تا اشتراک رایج داره، هم خودشو عالِمِ فیزیک جلوه میده و تئوری ماده و رساله کوانتوم(!) واسه ما تشریح میکنه / هم اینکه نهایت زورشو میزنه که از موضع بی‌طرف به نظر برسه!

این شعره هم خعلی باحال بود درعین خنده‌دار بودن کلی حرف داش دمت گرم ?

1 ❤️

2016-02-11 21:54:22 +0330 +0330
نقل از: earthless

لحن من با توجه به لحن طرف مقابلم تغییر میکنه... من هیچ ادعایی ندارم که حقیقت رو میدونم ... شمایین که بوق بی دین و عقل گراییتون گوش فلک رو کر کرده پس حتمن میدونین که حقیقت چیه؟ من ادعایی ندارم حقیقت رو هم نمیدونم از تعداد پست هامونم مشخصه که ادعاهامون در چه حدیه!! جناب اررو! من اون قسمت فیزیک رو برای این اسکلت آوردم که بفهمه بن بست علم یعنی چی نه برای اینکه شما بیای بهم بگی که چند ترم فیزیک پاس کردم!

چشم هاتونو بستین و فکر میکنین چون جرعت پشت کردن به دین اجدادتون رو دارین پس خیلی میدونین! چشم هاتونو بستین و چون به دلیل شرایط خانوادگی و اجتماعی از دین زده شدین پس هر کسی که کمی با شما مخالفت کنه میشه دین دار! **دوست دارم بدونم اگه از طریق همین دین که از توی کتابش بوی خون رو استشمام کردین، میتونستین موقعیت شغلی مناسب گیر بیارین و یا صاحب قدرت و ثروتی میشدین، آیا باز فرمانبردار عقلتون میشدین؟!!**

واقعا از پست های من بوی دین داری میاد؟!!! چیز بهتری غیر از "ثریا" نتونستین بهم برچسب بزنین؟!

گاهی اوقات کاری میکنین که بی دین ها و بی خداها ، از اینکه بی خدا شدن، زجر میکشن!

__

این چیزی که تو بش میگی بن بست علم با اون تشریح قرائتی‌وار خودت تالا از هیچ نهاد علمی‌ای من نه خوندم نه شنیدم. اصولاً «علم» مث «دین» سیر ثابت نداره که بخواد جایی به پیسی بخوره. چه بسا ما عِلمای مختلف داریم ولی نگرش دینی(ادیان ابراهیمی) درمورد جهان، تئوری مشترک دارن که داستانیه که فقط به درد قصه گفتن واسه خواب شبونه بچه ها میخوره!

درمورد اون قضیه موقعیت شغلی هم که گفتی و باهاش یجورایی توهین ناجوری هم مرتکب شدی، باس خدمتت عرض کنم که هم پدر من زمان انقلاب تو شرایطش قرار گرف جواب “نه” داد و ما با وضع مالی ساده به اینجا رسیدیم، هم خود من امروز بعنوان دانشجوی گرافیک، همه درخواستای انجمن اسلامی رو واسه تبلیغات کذاییشون رد میکنم حتی وختی هم نیاز مالی شدید دارم، جنابالی در حدی نیسی که بخوای از این لحاظ منو قضاوت کنی، پس وقتی شناختی از ما نداری قضیه رو به مسائل شخصی نکش و در گاله رو ببند.

1 ❤️

2016-02-11 22:08:22 +0330 +0330

خوب دانشمند اگه طرف مقابلت هم اگه میخواست ادبیاتش رو بر اساس لحن شما تنظیم کنه (قانون سوم نیوتون) که الان باید اینجا خیلی چیزا بارت میکرد.

و اما حدسیاتت در مورد ارتباط شغل من با دین خدمتت عارضم که از بیخ به کاهدون زدی. چون دقیقا بر عکس تصور شما چند نفری از بچه های همین سایت که از زندگی واقعی من اطلاع دارن کامل در جریان هستن که من تا چند سال پیش کاملا با مراکز دینی ارتباط نزدیک داشتم و هم برام درآمد خوبی داشت و هم جایگاه ظاهری خوبی ولی با مسائلی که سال 88 شاهدش بودم عطایش را به لقایش بخشیدم و تصمیم گرفتم بعد از اون نون بازومو بخورم.

اسناد اثبات دیندار بودنت و … هر کاری کردم نیومد ولی سعی میکنم تو یه پست دیگه بذارم.

1 ❤️

2016-02-11 22:15:18 +0330 +0330

جالبه من دوتا لینکو تو خصوصی هم خواستم برا اسکلت بفرستم که اون بذاره باز نیومد.

0 ❤️

2016-02-11 22:18:02 +0330 +0330
نقل از: اسکلت حشری

__

این چیزی که تو بش میگی بن بست علم با اون تشریح قرائتی‌وار خودت تالا از هیچ نهاد علمی‌ای من نه خوندم نه شنیدم. اصولاً «علم» مث «دین» سیر ثابت نداره که بخواد جایی به پیسی بخوره. چه بسا ما عِلمای مختلف داریم ولی نگرش دینی(ادیان ابراهیمی) درمورد جهان، تئوری مشترک دارن که داستانیه که فقط به درد قصه گفتن واسه خواب شبونه بچه ها میخوره!

درمورد اون قضیه موقعیت شغلی هم که گفتی و باهاش یجورایی توهین ناجوری هم مرتکب شدی، باس خدمتت عرض کنم که هم پدر من زمان انقلاب تو شرایطش قرار گرف جواب “نه” داد و ما با وضع مالی ساده به اینجا رسیدیم، هم خود من امروز بعنوان دانشجوی گرافیک، همه درخواستای انجمن اسلامی رو واسه تبلیغات کذاییشون رد میکنم حتی وختی هم نیاز مالی شدید دارم، جنابالی در حدی نیسی که بخوای از این لحاظ منو قضاوت کنی، پس وقتی شناختی از ما نداری قضیه رو به مسائل شخصی نکش و در گاله رو ببند.

اگه میخوای بخونی و بشنوی کافیه توی گوگل سرچ کنی “وحدت نیرو های بنیادی” !
به سادگی چند تا لینک میاره بدون هیچ خشونتی روش کلیک میکنی و واردش ممیشی و میخونی!

0 ❤️

2016-02-11 22:19:49 +0330 +0330

خوب دانشمند اگه طرف مقابلت هم اگه میخواست ادبیاتش رو بر اساس لحن شما تنظیم کنه (قانون سوم نیوتون) که الان باید اینجا خیلی چیزا بارت میکرد.

و اما حدسیاتت در مورد ارتباط شغل من با دین خدمتت عارضم که از بیخ به کاهدون زدی. چون دقیقا بر عکس تصور شما چند نفری از بچه های همین سایت که از زندگی واقعی من اطلاع دارن کامل در جریان هستن که من تا چند سال پیش کاملا با مراکز دینی ارتباط نزدیک داشتم و هم برام درآمد خوبی داشت و هم جایگاه ظاهری خوبی ولی با مسائلی که سال 88 شاهدش بودم عطایش را به لقایش بخشیدم و تصمیم گرفتم بعد از اون نون بازومو بخورم.

اسناد اثبات دیندار بودنت و … هر کاری کردم نیومد ولی سعی میکنم تو یه پست دیگه بذارم.

بهتره از اول هم پستای منو بخونی هم پست های اسکلت رو تا بفهمی کی اول توهین رو شروع کرده

در مورد موقعیت شغلی هم اگه قضیه ی 88 اتفاق نمی افتاد باز هم با خدمت گزاری تون ادامه میدادین؟!

0 ❤️

2016-02-11 22:21:57 +0330 +0330
نقل از: Arrow11 جالبه من دوتا لینکو تو خصوصی هم خواستم برا اسکلت بفرستم که اون بذاره باز نیومد.

چطوره اینم ربطش بدین به من و جناب ثریا؟

0 ❤️

2016-02-11 22:31:51 +0330 +0330

بهتره از اول هم پستای منو بخونی هم پست های اسکلت رو تا بفهمی کی اول توهین رو شروع کرده

در مورد موقعیت شغلی هم اگه قضیه ی 88 اتفاق نمی افتاد باز هم با خدمت گزاری تون ادامه میدادین؟!

دکتر توهین فقط به فحش دادن نیست. بعضی وقتا میشه خیلی مودبانه و محترمانه به شعور طرف هچین توهین کرد و سوزوندش که با فحش 3 کاف هم نمیشه. من تو تاپیک خودمم تو بحث دوتا کاربر دیگه دخالت نمیکنم، چه رسد به تاپیک یه نفر دیگه. حالا ببین پستهات چقد اعصاب خورد کن بود که منم نتونستم طاقت بیارم و دخالت کردم.

اگه قضیه 88 نبود شاید منم همچنان خود به خواب زده داشتم ادامه میدادم ولی واقعا خوشحال و راضیم که تلنگری خوردم و بیدار شدم.

1 ❤️

2016-02-11 22:36:35 +0330 +0330

دکتر توهین فقط به فحش دادن نیست. بعضی وقتا میشه خیلی مودبانه و محترمانه به شعور طرف هچین توهین کرد و سوزوندش که با فحش 3 کاف هم نمیشه. من تو تاپیک خودمم تو بحث دوتا کاربر دیگه دخالت نمیکنم، چه رسد به تاپیک یه نفر دیگه. حالا ببین پستهات چقد اعصاب خورد کن بود که منم نتونستم طاقت بیارم و دخالت کردم.

اگه قضیه 88 نبود شاید منم همچنان خود به خواب زده داشتم ادامه میدادم ولی واقعا خوشحال و راضیم که تلنگری خوردم و بیدار شدم.

ای کاش میگفتین من چطوری در لفافه فوش دادم به ایشون و تاپیکش که ایشون غیر لفافه به من فوش دادن؟!
ای کاش میگفتین کجای پستام اعصاب خورد کن بود؟
**
اگه قضیه 88 نبود شاید منم همچنان خود به خواب زده داشتم ادامه میدادم ولی واقعا خوشحال و راضیم که تلنگری خوردم و بیدار شدم. ** همینو میخواستم بشنوم ?

0 ❤️

2016-02-11 22:38:15 +0330 +0330
نقل از: saeed.shiraz94
نقل از: Arrow11 جالبه من دوتا لینکو تو خصوصی هم خواستم برا اسکلت بفرستم که اون بذاره باز نیومد.

راستش آررو منم خیلیا رو میشناختم که بعد از 88 ایدشون مثل شما عوض شد. البته به شما حق میدم . به هر حال اینا بهش میگن سیاست . سیاست رو یه بار تو گفتگو خبری همین عراقچی تعریف کرد. گفت سیاست یعنی در هر موقعیت خاص تمام سود ممکن نصیب شما بشه حالا به هر طریق یا روشی که ممکنه…دیگه تا تهش رو خوندم. الآنم دیگه اگه صد بار سالهایی مثل 88 تکرار بشه من تعجب نمی کنم . الآنم که خیلی ها رو با این افراطی گریشون از دور خارج کردن…

تا حدودی منم قبول دارم سیاست پدر مادر نداره و لی یه مقدار هم خود سیاسیون دارن رو این اصطلاح مانور میکنن که کثافت کاریای خودشون رو توجیح کنن. هر چند ناراحتی و دلزدگی من در اون دوره از سیاسیون نبود بلکه از پرچمداران دین بود که آتیششون تندتر از سیاسیون بود. (با عرض معذرت بیشتر از این وارد این مقوله نشم خیلی بهتره)

1 ❤️

2016-02-11 22:45:30 +0330 +0330

ای کاش میگفتین من چطوری در لفافه فوش دادم به ایشون و تاپیکش که ایشون غیر لفافه به من فوش دادن؟!
ای کاش میگفتین کجای پستام اعصاب خورد کن بود؟
**
اگه قضیه 88 نبود شاید منم همچنان خود به خواب زده داشتم ادامه میدادم ولی واقعا خوشحال و راضیم که تلنگری خوردم و بیدار شدم. ** همینو میخواستم بشنوم ?

خوشحالم که حداقل شما به خواسته ات رسیدی ولی ما هر چی زور زدیم نتونستیم از زبون شما بکشیم که : از کجا آمده ایم؟ آمدنمون … ؟ … ؟

0 ❤️

2016-02-11 22:47:47 +0330 +0330

عزیز دل برادر! جواب این که از کجا آمده ایم و اینا رو نمیشه منتقل کرد. گفتنی نیست! درست برعکس علم که قابل انتقاله (به همین دلیله که میگم علم تا یه جایی کاربرد داره)

و من الله توفیق!

0 ❤️

2016-02-11 22:50:16 +0330 +0330
نقل از: earthless عزیز دل برادر! جواب این که از کجا آمده ایم و اینا رو نمیشه منتقل کرد. گفتنی نیست! درست برعکس علم که قابل انتقاله (به همین دلیله که میگم علم تا یه جایی کاربرد داره)

و من الله توفیق!

پس عجرکم عندالله

0 ❤️

2016-02-11 23:23:22 +0330 +0330
نقل از: earthless عزیز دل برادر! جواب این که از کجا آمده ایم و اینا رو نمیشه منتقل کرد. گفتنی نیست! درست برعکس علم که قابل انتقاله (به همین دلیله که میگم علم تا یه جایی کاربرد داره)

و من الله توفیق!

پس عجرکم عندالله

خسته شدین دو طرفا . این بحثا یه ویژگی جالب داره که هیچ وقت تو طرف به ته ماجرا نمیرسن…خخخخخخخ . . . بدرود منم برم بخوابم…شب خوش

دلیل اصلیش اینه که هدف از بحثا بیشتر رو کم کنی و به رخ کشیدن معلوماته نه نتیجه گیری.

شب خوش

1 ❤️

2016-02-12 00:12:06 +0330 +0330

نخست پوزش از دوستان بابت تأخیر...

تو این مدّت پیگیر همین «وحدت نیروهای بنیادی» بودم که یجورایی انگار تو ماتحت یه سیاهچاله‌ کیهانی و دام سفر زمان فرو رفته باشم پرت شدم به کلی مطلب از این شاخه و اون شاخه فیزیک‌نظری... از ذرات بنیادی و ساختار اتم و "نسبیت عامِ انیشتین" گرفته تا بیگ‌بنگ[انفجار اولیه جهان] و "تئوری همه چیز" و خلواری از معادلات هچل هفت فیزیک (که اگه من علاقه و حوصله اینا رو داشتم، قطعاً الان بجا هنر داشتم هوا-فضا یا فیزیک‌هسه‌ای میخوندم!) ولی با این حال انکار نمیکنم لُب مطلب یجورایی واسم شیرین بود!

علارغم اینکه خوشم نمیاد کلاس فیزیک اینجا را بندازم و خلط مبحث بشه، ولی واسه ردِ مغلطه عظیم این حضرت earthless که جوری شلوغش کرده انگار یه انسان بی‌دین مدرن به طور قطع دچار درماندگیو بیچارگیه و هیچ راهی جز گول زدن خودش نداره، مجبورم به زبون ساده این تئوری فیزیکو اونطوری که ازش سردراوردم شرح بدم و به دنبالش شرحِ اشتباه این جناب:

خلاصه کلام رکو پوسکنده اینه که: چار نیروی بنیادی شناخته شده جهان [اونایی که با نیروی فرعی قابل توضیح نیسن] اینان: گرانش (همون نیرو که زمینو دور خورشید نیگه میداره) الکترومغناطیس (که الکترونای اتمو اطراف هسه نیگه میداره) نیروی قوی هسته‌ای (که پروتوناو نوترونارو تو هسه اتم کنار هم محکم نیگه میداره و همبسگی هسه رو تضمین میکنه) و نیروی ضعیف هسته‌ای (که باعث تلاشی نوتروناس)... اگه مث خود من اطلاعاتتون راجب مبحث فیزیکو ساختار اتم و مادّه قوی نیس، نگران نباشید چون تخصصی‌ترین قسمتش همین بود! و اما "ذرات بنیادی" هم که روزگاری تصورش بر«اتم» بود هنوز کشف نشده چون ذرات ریزتر از اونم موجوده و نیاز به پیشرفت علمِ بیشتر داره برا پی بردن بهش {هرچن به نظر میرسه این کاوش ریزشکافی هیچ‌جایی متوقف نخواهد شد!}

حال اصل مطلب اینکه جناب "آلبرت انشتين" زمان خودش میخواس تموم نيروهای طبيعی رو در يه نيروی اوليه خلاصه كنه. که بشه همون نیروی بنیادی کل ("تئوری همه چیز") که منشأ ماهیت همه چیز به لحاظ مادی مشخص بشه...

حالا چون این ماهیت اصلی هنوز مشخص نشده، این پسر حقیقت‌جو اومده واسه ما شروع کرده ناله سردادن که آااااااای شما حقیقتو نمیدونید، درکش از علم و فلان خارجه و قابل توضی نیسو این دس گلواژه‌های خعلی آشنا که اغلب آخوندا و مراجع دینیِ خودمونم هر وخ درمورد مقوله‌ «خدا» جواب کم میارن بهش رو میزنن و از «ناگاهی بشر» سودجویی میکنن به خورد خلق الله میدن که عین مغلطه توسل به جهله.

این ندانم‌گوییا و ناله‌سراییای این شاهپسر شدیداً منو یاد این مغلطه آشکار میندازه که «چیزی که ما درموردش نمیدونیم/هنوز کشف نشده پس حتماً منشأ ماورایی داره» ... زمانای نخستِ بشریت، وختی طوفان و سیل و زلزله میومد فک میکردن خدا خشمش گرفته عذاب فرساده، که واسه فرونشوندن خشمش حتی براش انسان پخ پخ میکردن (الان گوسفن) ولی با علم امروز، منشأ بروز اینا واسه ما روشنه و صدالبته درموردشون میدونیم چیزی ماوراء ماده در کار نیس چه بسا منشأ چیزای دیگه هم طی زمان با عصر علم آشکار بشه... همونطور که چن پست قبل هم توضی دادم: چیزی که هنوز کشف نشده، فقط «ناشناخته‌س» نه «ماورایی»! پس چیزی عجیب و جادویی پشت ماجرا وجود نداره!

و اما درمورد پرسشای اصلی بشریت: از کجا اومدنمون... اگه فقط گونه خودمون (انسان) رو درنظر بگیریم که روال تکاملش به صورت امروزی، خعلی وخته طبق شواهد و علم زیست‌شناسی با مقوله "فرگشت" پاسخش داده شده. (هرکی دیگه امروز "تکامل" رو رد کنه انگار وجود نور رو کرده) دیدیم که اینم منشأ ماورایی نداره، اجداد ما کف اقیانوسان... ولی اگه قبل از اینو بخوایم پِیِشو بگیریم طبق کشفیاتِ الان به همون انفجار بزرگ اولیه (بیگ‌بنگ) خواهیم رسید. به کجا رفتنمونم که بسگی به خیلی چیزا داره ولی اگه درمورد «بعد از مرگ» خودِ جناب earthless توضی و جوابی غیر از توضیح مخ فیزیک عصر امروز (استیون هاوکینگ) داره، من بسیار خوشحال میشم خودش هرطور که میدونه شرح بده بلکه مام یه چیز جدید یاد بگیریم!

«اعتقاد به وجود بهشت و یا حیاتِ پس از مرگ در حقیقت افسانه‌ای است برای مردمانی که از مرگ می‌هراسند... پس از واپسین فعالیت مغز انسان، دیگر حیاتی برای آن وجود ندارد.» استیون هاوکینگ/طرح‌ عظیم

«در دایره در دایره‌ای که آمد و رفتن ماست/ آن را نه بدایت نه نهایت پیداست/ کس می نزند دمی در این معنی راست/کاین آمدن از کجا و رفتن بکجاست» خیام

1 ❤️

2016-02-12 00:35:59 +0330 +0330

و من الله توفیق!

پس عجرکم عندالله

خسته شدین دو طرفا . این بحثا یه ویژگی جالب داره که هیچ وقت تو طرف به ته ماجرا نمیرسن…خخخخخخخ . . . بدرود منم برم بخوابم…شب خوش

دلیل اصلیش اینه که هدف از بحثا بیشتر رو کم کنی و به رخ کشیدن معلوماته نه نتیجه گیری.

شب خوش

__

دقیقاً دلیل عصبانی شدن منم همین بود!

2 ❤️

2016-02-12 01:27:54 +0330 +0330

خوشحالم که رفتی و یه سرچی زدی ... یه سری چیزا هست که من اول باید مشخص کنم منظور من از "بن بست" این نیست که بشر بدبخت شده و داره وانمود میکنه (هر چند این اتفاق هم افتاده!) منظور من "پیشروی دانش در سطح نظر" هستش. جایی که دانشمندان و متفکرین با سوالات و ابهامات و نظریات گیج کننده ی زیادی رو به رو میشن و نمیتونن هیچ جواب قطعی تولید کنن (اینجاست که فیزیک احتمالات و کوانتوم اختراع میشه که بحثش جداست و اگه ادامه بدم ، خودنمایی و عرض اندام کردم و معلوماتمو به رخ کشیدم!)

دومن: تو کلمه ی "مشخص بودن" رو به کار بردی که باید بگم گور خودتو کندی! چون که علم جدید داره دقیقن همین مسئله رو میگه که "چیزی نمیتونه مشخص بشه" یعنی جوابی که به صورت قطعی برای یک مسئله وجود داشته باشه، اون جواب در حیطه ی علم جدید غلطه! بلکه جواب درست ، مجموعه ای احتمالات نامتناهی هستش که هیشکدوم جواب نیست و همشون هم جواب هستن! خود همین جناب هاوکینگ داره میگه که 1 به علاوه ی 1 تنها در شرایط خاصی جوابش میشه 2 !!! کجای این هایی که گفتم با "منطق" و "علم کلاسیک" جور در میاد؟ کجای اینها با کلمه ی "مشخص بودن" جور در میاد؟ منطق و علمی که قرار بود حقیقت رو کشف کنه حالا توی مجموعه ای از احتمالات نامتناهی سردرگم شده! جواب یعنی "یک چیز" احتمالات یعنی مجموعه ای از جواب ها و این با روند ذهنی کاملا در تناقضه چون که "ذهن در آن واحد، تنها یک چیز رو میتونه مشاهده کنه و بقیه ی چیزها رو از دست میده... این یعنی ذهن بشر، انتخاب گره و "مشاهده کننده" همون مشاهده ای که گربه ی شرودینگر رو نابود کرد (موج/ذره بودن اتم= دوگانگی)... این مشاهده یعنی "آفرینش" ... یعنی دیدن اون چیزی که دوست داریم ببینیم نه دیدن حقیقت. این یعنی ذهن توانایی درک و شناخت حقیقت رو نداره. پس باید ابزاری وجود داشته باشه که توانایی "تفکر موازی" رو از حالت بالقوه به حالت بالفعل برسونه... خلاصه اینکه ذهن انتخاب گر(=علم) یعنی سردرگمی و خودگول زنی

سومن: اصلا همه ی اینها رو بزار کنار! تو از کجا میدونی که در آینده قراره به جواب برسیم؟ وحدت این چهار نیرو در قالب یک نیرو، شاید اصلا نرسیم بهش/؟ تو تا ابد میخوای منتظر این باشی که بلخره یه روز از تلوزیون اعلام کنن که ای ملت! ما چهار تا نیروی بنیادی رو متحد کردیم! اینم فرمولش! هاهاها! مردم هم کیف کنن! اینقدر اعتماد نداشته باش به این علم که ابزاری ست در دست سیاست مداران (همونطور که دین ابزاریست در دست دینداران)

چهارمن: با خیام و صادق هدایت تو کاری نداشته باش! این شعر خیام خودش داره میگه تناسخ! و جهان بعد از مرگ...!! (داخل پرانتز بگم که بینگ بنگ خودش از کجا اومده؟؟!!)

حرفای دیگتم در مورد آخوندانه بودن من انقدر بچگانه س که ارزش جواب دادن نداره....

و من الله توش قیف!

0 ❤️

2016-02-12 03:03:56 +0330 +0330
نقل از: آق جوکر

به نظر من که بحثتون موازی داره پیش میره، اینطور که من برداشت کردم:

earhless میخواد بگه ای کسانی که ایمان ندارید بدانید که شما هم با رها کردن ایمان جایی را نگرفته اید که درخور ارائه باشد و حقیقت را نیافته اید.

پاسخ: خوب از نظر من این که مثل روز مشخص است و موافقم. به نظر من مشکل این است که اینطوری فکر میکنید شما که حتما حقیقتی وجود داره در صورتی که شاید اصلا حقیقتی در کار نباشه و همه چیز در نهایت تلخی باشه... هیمن تلخی ای که بی دینان در حال حاضر باهاش در حال دست و پنجه نرم کردن هستند، بله شاید حقیقت همینطوری تلخ هست...

اسکلت حشری هم فکر میکنم میخواد بگه که قبول کردن دین و فرمایشاتش با عقل و منطق من جور در نمیاد و سوال هایی دارم که پاسخی نه براش داده اند و نه یافته ام... حالا میخواد این رها کردن دین باعث بشه کام من از شیرینی اینکه فکر کنم الان در آغوش پرودرگارم هستم به تلخی و سردی بیانجامه...

پاسخ: که خوب این هم درسته و در تمامی ادیانی که مدعایی داشته اند این موضوع رو میشه دید که ایرادها و سوال های اساسی بهشون وارده...

ولی حالا نکته اینجاست که اگر دیدگاه دو طرف که در حال مطرح کردنش هستند همین هست و هر دو درست است و اگر بر دو خط موازی هست چطور قرار نتیجه ای حاصل بشه؟!

__

ممون بابت این نکته‌سنجی هوشمندانه‌ت

در تکمیل برداشت صحیحت فقط همینو اضافه کنم که: من اون تلخی راستینو به این شیرینی کاذب ترجیح میدم.

1 ❤️

2016-02-12 03:04:45 +0330 +0330

خوشحالم که رفتی و یه سرچی زدی ... یه سری چیزا هست که من اول باید مشخص کنم منظور من از "بن بست" این نیست که بشر بدبخت شده و داره وانمود میکنه (هر چند این اتفاق هم افتاده!) منظور من "پیشروی دانش در سطح نظر" هستش. جایی که دانشمندان و متفکرین با سوالات و ابهامات و نظریات گیج کننده ی زیادی رو به رو میشن و نمیتونن هیچ جواب قطعی تولید کنن (اینجاست که فیزیک احتمالات و کوانتوم اختراع میشه که بحثش جداست و اگه ادامه بدم ، خودنمایی و عرض اندام کردم و معلوماتمو به رخ کشیدم!)

دومن: تو کلمه ی "مشخص بودن" رو به کار بردی که باید بگم گور خودتو کندی! چون که علم جدید داره دقیقن همین مسئله رو میگه که "چیزی نمیتونه مشخص بشه" یعنی جوابی که به صورت قطعی برای یک مسئله وجود داشته باشه، اون جواب در حیطه ی علم جدید غلطه! بلکه جواب درست ، مجموعه ای احتمالات نامتناهی هستش که هیشکدوم جواب نیست و همشون هم جواب هستن! خود همین جناب هاوکینگ داره میگه که 1 به علاوه ی 1 تنها در شرایط خاصی جوابش میشه 2 !!! کجای این هایی که گفتم با "منطق" و "علم کلاسیک" جور در میاد؟ کجای اینها با کلمه ی "مشخص بودن" جور در میاد؟ منطق و علمی که قرار بود حقیقت رو کشف کنه حالا توی مجموعه ای از احتمالات نامتناهی سردرگم شده! جواب یعنی "یک چیز" احتمالات یعنی مجموعه ای از جواب ها و این با روند ذهنی کاملا در تناقضه چون که "ذهن در آن واحد، تنها یک چیز رو میتونه مشاهده کنه و بقیه ی چیزها رو از دست میده... این یعنی ذهن بشر، انتخاب گره و "مشاهده کننده" همون مشاهده ای که گربه ی شرودینگر رو نابود کرد (موج/ذره بودن اتم= دوگانگی)... این مشاهده یعنی "آفرینش" ... یعنی دیدن اون چیزی که دوست داریم ببینیم نه دیدن حقیقت. این یعنی ذهن توانایی درک و شناخت حقیقت رو نداره. پس باید ابزاری وجود داشته باشه که توانایی "تفکر موازی" رو از حالت بالقوه به حالت بالفعل برسونه... خلاصه اینکه ذهن انتخاب گر(=علم) یعنی سردرگمی و خودگول زنی

سومن: اصلا همه ی اینها رو بزار کنار! تو از کجا میدونی که در آینده قراره به جواب برسیم؟ وحدت این چهار نیرو در قالب یک نیرو، شاید اصلا نرسیم بهش/؟ تو تا ابد میخوای منتظر این باشی که بلخره یه روز از تلوزیون اعلام کنن که ای ملت! ما چهار تا نیروی بنیادی رو متحد کردیم! اینم فرمولش! هاهاها! مردم هم کیف کنن! اینقدر اعتماد نداشته باش به این علم که ابزاری ست در دست سیاست مداران (همونطور که دین ابزاریست در دست دینداران)

چهارمن: با خیام و صادق هدایت تو کاری نداشته باش! این شعر خیام خودش داره میگه تناسخ! و جهان بعد از مرگ...!! (داخل پرانتز بگم که بینگ بنگ خودش از کجا اومده؟؟!!)

و من الله توش قیف!

__

معلومه اون بالامالا خعلی حال میده بت! کاش ادامه میدادی بیشتر مستفیض میشدیم اوستاد، تازه منم داشتم اوج میگرفتم!

لابد بجای "مشخص" کلمه "کشف" رو به کار میبردم الان رساله درمورد تفاوتات بنیادی لغت کشف و اختراع و بازخوردش با احتمالات چن در چند مکانیک کوانتومیش شرح میدادی! این تئوری مالیخولیایی سرگرم کننده‌ خعلی پتانسیل خشنگی واسه رمانای دادائیستی داره بلکه به دنبالش چارتا ایده ناب سورئال هم ازش فوران بزنه بیرون! اصن من شیفته این سخنرانیت شدم خعلی جانانه فاز گرفتی ما کم اوردیم بیا این میدون مال خودت! اصن شما پرفسور پارادوکس، شما پدر فیزیک کوانتوم، شما شکافنده ذرات بنیادین، شما عالم دنیای موازی، شما متخصص موشکافی تناسخ از منظر خیام، شما ذوب شده در فلسفه هدایت، تو همه چیزدون، ما هم هیچی نمیدونیم، برو خوش باش

جلقکم عند الله

1 ❤️

2016-02-12 07:57:28 +0330 +0330

** حیف متنی که نوشتم

شما هم میتونی بری خوش باشی **

0 ❤️

2016-02-12 13:00:57 +0330 +0330

و من الله توفیق!

پس عجرکم عندالله

شب خوش

__

دقیقاً دلیل عصبانی شدن منم همین بود!

1 ❤️

2016-02-12 13:03:20 +0330 +0330
نقل از: آق جوکر

به نظر من که بحثتون موازی داره پیش میره، اینطور که من برداشت کردم:

earhless میخواد بگه ای کسانی که ایمان ندارید بدانید که شما هم با رها کردن ایمان جایی را نگرفته اید که درخور ارائه باشد و حقیقت را نیافته اید.

پاسخ: خوب از نظر من این که مثل روز مشخص است و موافقم. به نظر من مشکل این است که اینطوری فکر میکنید شما که حتما حقیقتی وجود داره در صورتی که شاید اصلا حقیقتی در کار نباشه و همه چیز در نهایت تلخی باشه... هیمن تلخی ای که بی دینان در حال حاضر باهاش در حال دست و پنجه نرم کردن هستند، بله شاید حقیقت همینطوری تلخ هست...

اسکلت حشری هم فکر میکنم میخواد بگه که قبول کردن دین و فرمایشاتش با عقل و منطق من جور در نمیاد و سوال هایی دارم که پاسخی نه براش داده اند و نه یافته ام... حالا میخواد این رها کردن دین باعث بشه کام من از شیرینی اینکه فکر کنم الان در آغوش پرودرگارم هستم به تلخی و سردی بیانجامه...

پاسخ: که خوب این هم درسته و در تمامی ادیانی که مدعایی داشته اند این موضوع رو میشه دید که ایرادها و سوال های اساسی بهشون وارده...

ولی حالا نکته اینجاست که اگر دیدگاه دو طرف که در حال مطرح کردنش هستند همین هست و هر دو درست است و اگر بر دو خط موازی هست چطور قرار نتیجه ای حاصل بشه؟!

1 ❤️

2016-02-12 13:21:39 +0330 +0330

و من الله توش قیف!

**آقا شما چرا کلا دوس داری تو هر پستت چندتا معادله چند مجهولی درست کنی؟ **

میگی نمیخوای خودستایی کنی ولی از اولین پستت لحنت و ادبیاتت کلا خودستایی بوده. اخوی تو هاروارد از پایان نامه ات دفاع نمیکنی که، تو سایت شهوانی داری بحث میکنی.

**از پست اول و سومت به وضوح میشه فهمید که شما ادعای رسیدن به حقیقت رو داری. من خیلی ساده و سلیس و عامیانه و بدون استفاده از کلمات قلمبه سلمبه میگم اگه به حقیقتی رسیدی این گوی و این میدون، بگو ما هم یاد بگیریم، اگه نرسیدی هم بیخود و بیجهت با این پستهای بی سر و ته رو روانمون رژه نرو لطفا. **

کل حرف این بابا اینه که عاغا جان چون علم دائم در حال حرکته و پیشرفت میکنه ممکنه بلاخره یه روزی به حقیقت برسه ولی تو دین همونطور که 1500 سال پیش باید با پای راست میرفتی تو مستراح الانم باید با پای راست بری، 1500 سال دیگه هم باید با همون پای راست بری.

1 ❤️

2016-02-12 15:13:47 +0330 +0330

ببخشید که نمیتونم لقمه رو بجوم و بریزم تو گلوت…!
ببخشید که دارم خود نمایی میکنم…!
اصن غلط کردم که شما حرفمو نمیفهمید…!

0 ❤️

2016-02-12 15:24:55 +0330 +0330
نقل از: earthless **ببخشید که نمیتونم لقمه رو بجوم و بریزم تو گلوت...! ببخشید که دارم خود نمایی میکنم...! اصن غلط کردم که شما حرفمو نمیفهمید...!**

وجدانا اگه خودتم فهمیده باشی چی گفتی !!!

با اینکه خواستمون رو چند بار واضح بیان کردیم جنابعالی حرف ساده و زبان محاوره ای ما رو نفهمیدی چجوری انتظار داری بقیه … ؟

آقا سوال ساده هست و جوابش از اونم ساده تر : به حقیقتی که ادعاش رو میکنی رسیدی یا نرسیدی؟

1- بله

2- خیر

2 ❤️

2016-02-12 16:12:22 +0330 +0330
نقل از: earthless **ببخشید که نمیتونم لقمه رو بجوم و بریزم تو گلوت...! ببخشید که دارم خود نمایی میکنم...! اصن غلط کردم که شما حرفمو نمیفهمید...!**

__

حرص نخور یه پرسوجو همین جا بکن ببین کسی اصن منظورتو از اون طوماری که نوشتی فهمیده؟

1 ❤️

2016-02-12 16:47:49 +0330 +0330

__

حرص نخور یه پرسوجو همین جا بکن ببین کسی اصن منظورتو از اون طوماری که نوشتی فهمیده؟

قاعده ای در کار نیست!

__

این که صددرصد!

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «