زنان تحت تاثیر جامعه و جامعه تحت تاثیر زنان

1397/12/04

من پسر بیماری را که به دختر شش ساله تجاوز می کند می توانم تحلیل روان شناختی کنم.
من معلم مریضی را که با دانش آموز نه ساله اش رابطه برقرار کرده می توانم مورد مطالعه ی روانی قرار دهم.
من مردانی که در خیابان، زنان را مورد آزار جنسی قرار می دهند و ریشه های جامعه شناختی و روان شناختی ماجرا را می شناسم.
من مردی که همسرش را کتک می زند یا موبایل او را چک می کند یا به او اجازه ی کار نمی دهد یا به او اجازه ی ادامه تحصیل نمی دهد یا… را می شناسم و می دانم رفتارهای غلط او ریشه در چه ساختار اجتماعی دارد.
اما
اما
اما
زنی که آرزوی هر زن را داشتن مردی باغیرت می داند کجای دلم بگذارم؟
زنی که حجب و حیا را مهمترین داشته ی یک زن می داند چه کار کنم؟
زنی که به همنوعان خودش توهین می کند و آنها را فقط در صورت اتصال به یک مرد و شوهر کردن و انجام وظیفه ی مادری کامل می داند
زنی که ادعا می کند مالک تن و روح خودش نیست!
زنی که حاضر است به نفع کانون گرم خانواده از مطالبات اولیه ی انسانی خودش گذشت کند!
زنی که قبول کرده جنس دوم است و همنوعانش را به چشم رقیب می بیند…
این زن ساخته ی جامعه ی مردسالار است و از آن مردی که تجاوز می کند به طور بالقوه و بالفعل برای برآورده شدن جامعه ای سالم و برابر و انسانی خطرناک تر…
تقصیر او نیست.
او زاییده ی تربیت غلط و سال ها مردسالاری است. اما اگر تصمیم نگیرد که مطالعه کند، تغییر کند و حقوق انسانی اش را به رسمیت بشناسد آن وقت خودش هم مقصر است.
البته درد فقط در ماجرای زنان و قبول و نهادینه شدن وضعیت های تحمیلی نیست. تمام اقلیت های جنسی، مذهبی، قومی و… باید به این باور برسند که آنها هم یک انسان برابر، آزاد و نرمال هستند. که فقط ممکن است تعدادشان یا قدرت سیاسی، اجتماعی شان از گروه هایی که نرمال شمرده می شوند کمتر باشد.
پس اگر مثل دیگران فکر نمی کنید، اگر مثل دیگران احساس نمی کنید نگران نباشید. خودتان را همرنگ جماعت نکنید. بلکه برای خواسته های انسانی خودتان بجنگید.
هیچ تمایل فکری، روحی، جنسی و… تا وقتی به حقوق دیگران تجاوز نکند و مصداق تجاوز و آزار و… نباشد ایرادی ندارد.
پس خودمان را فراتر از پیش فرض ها و… عریان کنیم. خودمان را سانسور نکنیم. و جرات نمایش دادن خود واقعیمان را داشته باشیم.
اگر من و تو شروع کنیم این جامعه اصلاح خواهد شد. قول می دهم…
دکتر سید مهدی موسوی

11 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-02-23 20:01:49 +0330 +0330

هیچ کاری باهاشون نکن چون قرار نیست از بین برن

1 ❤️

2019-02-23 20:03:20 +0330 +0330

عالی بود (clap) (

3 ❤️

2019-02-23 20:12:36 +0330 +0330
نقل از: سفیدبرفی74 عالی بود (clap) (

مرسی عزیزم
فک کردم الان که نزدیکه روز زن بهترین کادویی که میشه به یه زن داد تشویقش به توانمندسازی خودش باشه

1 ❤️

2019-02-23 20:20:59 +0330 +0330

درد ما زنا از مردای زن ستیز نیست،درد ما زنا از خودمونه ، ااز خودمون که بعضی اوقات از هزارتا مرد زن ستیز هم بدتریم

6 ❤️

2019-02-23 20:22:54 +0330 +0330

در مورد حجب و حیا بزارید یه شفاف سازی کوچیک بکنم… اگه حجب و حیا رو به معنای پاکدامنی و در مقابل هرزگی قرار بدیم نه تنها برای زنان که برای مردان هن ضروریه. چه پاکدامنی یکی از فضایل سه گانه اخلاقی هست به اعتقاد بسیاری از فلاسفه. منتها اگه صرفا به معنای پوشش باشه و در عمل طرف هر غلطی خواست بکنه باهاش مخالفم.

3 ❤️

2019-02-23 20:27:02 +0330 +0330
نقل از: کیر ابن آدم در مورد حجب و حیا بزارید یه شفاف سازی کوچیک بکنم... اگه حجب و حیا رو به معنای پاکدامنی و در مقابل هرزگی قرار بدیم نه تنها برای زنان که برای مردان هن ضروریه. چه پاکدامنی یکی از فضایل سه گانه اخلاقی هست به اعتقاد بسیاری از فلاسفه. منتها اگه صرفا به معنای پوشش باشه و در عمل طرف هر غلطی خواست بکنه باهاش مخالفم.

به عقیده من هیچ باید و اگری وجود نداره
یه زن باید نجیب باشه ، باید باکره باشه ، باحیا باشه سنگین باشه یه زن یا حتی مرد تا جایی که به دیگران و حقوقشون لطمه نزنه به عنوان یه انسان آزاده هر چی که دوست داره باشه

1 ❤️

2019-02-23 20:33:49 +0330 +0330
نقل از: Nirvana1999 درد ما زنا از مردای زن ستیز نیست،درد ما زنا از خودمونه ، ااز خودمون که بعضی اوقات از هزارتا مرد زن ستیز هم بدتریم

متاسفانه کاملا درسته
تا وقتی زن ها از این شرایط راضین و اعتراضی ندارن ، گاهی حتی خودشون خشونت رو تشدید هم می کنن نمیشه در راستای حمایت از حقوقون بهبود شرایط کاری کرد
حداقل نه تا زمانی که اگاه سازی درست انجام نگیره

0 ❤️

2019-02-23 20:47:34 +0330 +0330

عالی بود!

خیلی خوب که کپی رایت و رعایت کردی

3 ❤️

2019-02-23 21:15:51 +0330 +0330

اومدی تراوشات مغزتو به قلم دراوردی درحالیکه که هیچ منطق و استدلال علمی و روانشناختی پشتش نیس.مرتیکه موسوی هم یه خل و چل دیگه.

کدوم خری میگه مرد سالاری هست.

فعلا دور دوره شماست زن سالاریه.

0 ❤️

2019-02-23 21:53:48 +0330 +0330
نقل از: Dardam
نقل از: سفیدبرفی74 عالی بود (clap) (

مرسی عزیزم
فک کردم الان که نزدیکه روز زن بهترین کادویی که میشه به یه زن داد تشویقش به توانمندسازی خودش باشه

دقیقا?

1 ❤️

2019-02-24 09:21:27 +0330 +0330
نقل از: کیر ابن آدم در مورد حجب و حیا بزارید یه شفاف سازی کوچیک بکنم... اگه حجب و حیا رو به معنای پاکدامنی و در مقابل هرزگی قرار بدیم نه تنها برای زنان که برای مردان هن ضروریه. چه پاکدامنی یکی از فضایل سه گانه اخلاقی هست به اعتقاد بسیاری از فلاسفه. منتها اگه صرفا به معنای پوشش باشه و در عمل طرف هر غلطی خواست بکنه باهاش مخالفم.

یه زن باید نجیب باشه ، باید باکره باشه ، باحیا باشه سنگین باشه یه زن یا حتی مرد تا جایی که به دیگران و حقوقشون لطمه نزنه به عنوان یه انسان آزاده هر چی که دوست داره باشه

البته این کمی شبیه باور های نیچه هم هست. اما هیچ باید و اگری؟

0 ❤️

2019-02-24 09:28:44 +0330 +0330
نقل از: وحید-کرال اومدی تراوشات مغزتو به قلم دراوردی درحالیکه که هیچ منطق و استدلال علمی و روانشناختی پشتش نیس.مرتیکه موسوی هم یه خل و چل دیگه.

واه واه چی شد به اسب شاه گفتن یابو بهتون برخورد ؟همین که تا از این صحبتا میشه انقد بهتون فشار میاد و تحملشو ندارید و زودی با توهین میخواید سرکوب کنید نشون میده که دور دور مرد سالاری بوده و هست یا زن سالاری ! :)

درضمن ادبیات شما ویترین شعور و شخصیت شماست

1 ❤️

2019-02-24 09:37:43 +0330 +0330

ببخشید ولی اینم از اون حرفای آخوندی بودااا ! فضایل اخلاقی !!! دوست عزیز شما اول معنای هرزگی و پاکدامنی رو مشخص کنید بعد قوانین سه گانه تعیین کنید ! والا از نظر خیلیاتون همین که دختر آزاد و شاد باشه و راحت شوخی کنه و بگه بخنده هرزست!:) دختر پاکدامن باید بمونه خونه که افتاب مهتاب نبیتش!

0 ❤️

2019-02-24 11:55:11 +0330 +0330
نقل از: deba69

ببخشید ولی اینم از اون حرفای آخوندی بودااا ! فضایل اخلاقی !!! دوست عزیز شما اول معنای هرزگی و پاکدامنی رو مشخص کنید بعد قوانین سه گانه تعیین کنید ! والا از نظر خیلیاتون همین که دختر آزاد و شاد باشه و راحت شوخی کنه و بگه بخنده هرزست!:) دختر پاکدامن باید بمونه خونه که افتاب مهتاب نبیتش!

رجوع کنید به فلسفه اخلاق افلاطون… ضمن اینکه منحصر به زنانش نکردم.گفتم زن و مرد. بنده هرگز نگفتم دختری که بخنده هرزه هست، لذا اگه بحث منطقی میکنید بسم الله اگه میخواید کس شعر بگید بنده حوصله ندارم.

0 ❤️

2019-02-24 12:44:28 +0330 +0330

همين الان كه بقول شما زن ها در تنگنا هستن و دوره ي مرد سالاريه دهن مردا رو سرويس كردين توروخدا پرروتر و گستاخ تر نكن خانوما رو . ما عاقايون گناه داريم خو :(

0 ❤️

2019-02-24 15:17:23 +0330 +0330
نقل از: وحید-کرال اومدی تراوشات مغزتو به قلم دراوردی درحالیکه که هیچ منطق و استدلال علمی و روانشناختی پشتش نیس.مرتیکه موسوی هم یه خل و چل دیگه.

واه واه چی شد به اسب شاه گفتن یابو بهتون برخورد ؟همین که تا از این صحبتا میشه انقد بهتون فشار میاد و تحملشو ندارید و زودی با توهین میخواید سرکوب کنید نشون میده که دور دور مرد سالاری بوده و هست یا زن سالاری ! :)

درضمن ادبیات شما ویترین شعور و شخصیت شماست

ولی سعی میکنم کص شر تاپیک نکنم.

مغز پریودی

0 ❤️

2019-02-24 18:35:11 +0330 +0330
نقل از: کیر ابن آدم

گفتم که تا جایی که به دیگران لطمه ای وارد نکنه
جدا از اینکه خوب ذات انسان در بند هیچ اگر و بایدی نیست

1 ❤️

2019-02-24 18:37:27 +0330 +0330
نقل از: icy_girl (clap) ?

مرسی عزیزم خوشحالم دوست داشتی

1 ❤️

2019-02-24 18:44:09 +0330 +0330
نقل از: GENTLE_BOY.1990 همين الان كه بقول شما زن ها در تنگنا هستن و دوره ي مرد سالاريه دهن مردا رو سرويس كردين توروخدا پرروتر و گستاخ تر نكن خانوما رو . ما عاقايون گناه داريم خو :(

نمی دونم چرا فک می کنید اگه زن ها توانمند و آگاه بشن ممکن برای آقایون و حقوقشون مشکل ساز باشن ، در صورتی که برعکس مسئولیت و توقعاتی که ازشون هست رو کمتر می کنه و فقط باعث میشه نتونن از خانوم ها سواستفاده کنن
و یه چیز جالب یکی از معانی کلمه گستاخ کسیِ که اطلاعات و آگاهیش در زمینه ای زیاده :)))

1 ❤️

2019-02-24 18:55:36 +0330 +0330

اینکه در ایران زن ستیزی هنوز بیداد میکنه که شکی توش نیس و این موضوعی نیس که بخوایم با دیدگاه شخصیمون کاملا ردش کنیم. حکایت زن ستیزی امروز حکایت تو صف وایسادن مردمه، مردم 100 سال پیش تو صف نفت وای میستادن و الان توی صف گوشت، زن ستیزی هم فقط مدلش عوض شده اما فرهنگش هنوز وجود داره. دوستان اشتباه نکنین، همین بهاهای دروغین و ظاهری که در جامعه ما به زنان میدن خودش عین زن ستیزی هست. اگه بخوام با مثال نمونه های زن ستیزی رو بگم فقط نوشتمو طولانی کردم اما اینم باید بگم که این قسمت سخنان نویسنده این متن رو به شدت قبول دارم که خود زنان بیشتر از هر کسی در به وجود اومدن چنین شرایطی نقش داشتن و دارن.

2 ❤️

2019-02-24 19:08:13 +0330 +0330
نقل از: سایه+روشن+جنگل اینکه در ایران زن ستیزی هنوز بیداد میکنه که شکی توش نیس و این موضوعی نیس که بخوایم با دیدگاه شخصیمون کاملا ردش کنیم. حکایت زن ستیزی امروز حکایت تو صف وایسادن مردمه، مردم 100 سال پیش تو صف نفت وای میستادن و الان توی صف گوشت، زن ستیزی هم فقط مدلش عوض شده اما فرهنگش هنوز وجود داره. دوستان اشتباه نکنین، همین بهاهای دروغین و ظاهری که در جامعه ما به زنان میدن خودش عین زن ستیزی هست. اگه بخوام با مثال نمونه های زن ستیزی رو بگم فقط نوشتمو طولانی کردم اما اینم باید بگم که این قسمت سخنان نویسنده این متن رو به شدت قبول دارم که خود زنان بیشتر از هر کسی در به وجود اومدن چنین شرایطی نقش داشتن و دارن.

نه کاملا نمونه های بارز خشونت علیه زنان مواردی مثله دیه که ارزش زن رو از مرد کمتر می دونه، حق چند همسری و طلاق برای مردها ،عدم برابری شهادتشون ، مهریه که قیمت گذاشتن برای زنه... همه قوانینی هستن که سالهای ساله تو جامعه حاکمه توسط پیرمردهای متعصب نوشته شدن این قوانین و باورها و آموزه های مذهبی غلط همه دست به دست هم دادن و باورهای این چنینی و به زن ها القا کردن ولی زن امروز نباید تسلیم باشه و به این وضع دامن بزنه نباید اگه دیگران در حق خودش و همنوعانش ظلم می کنن با سکوت یا کارهاش اجازه ادامه یا بدتر شدن شرایط رو بده

1 ❤️

2019-02-24 19:16:51 +0330 +0330
نقل از: سایه+روشن+جنگل اینکه در ایران زن ستیزی هنوز بیداد میکنه که شکی توش نیس و این موضوعی نیس که بخوایم با دیدگاه شخصیمون کاملا ردش کنیم. حکایت زن ستیزی امروز حکایت تو صف وایسادن مردمه، مردم 100 سال پیش تو صف نفت وای میستادن و الان توی صف گوشت، زن ستیزی هم فقط مدلش عوض شده اما فرهنگش هنوز وجود داره. دوستان اشتباه نکنین، همین بهاهای دروغین و ظاهری که در جامعه ما به زنان میدن خودش عین زن ستیزی هست. اگه بخوام با مثال نمونه های زن ستیزی رو بگم فقط نوشتمو طولانی کردم اما اینم باید بگم که این قسمت سخنان نویسنده این متن رو به شدت قبول دارم که خود زنان بیشتر از هر کسی در به وجود اومدن چنین شرایطی نقش داشتن و دارن.

نه کاملا نمونه های بارز خشونت علیه زنان مواردی مثله دیه که ارزش زن رو از مرد کمتر می دونه، حق چند همسری و طلاق برای مردها ،عدم برابری شهادتشون ، مهریه که قیمت گذاشتن برای زنه... همه قوانینی هستن که سالهای ساله تو جامعه حاکمه توسط پیرمردهای متعصب نوشته شدن این قوانین و باورها و آموزه های مذهبی غلط همه دست به دست هم دادن و باورهای این چنینی و به زن ها القا کردن ولی زن امروز نباید تسلیم باشه و به این وضع دامن بزنه نباید اگه دیگران در حق خودش و همنوعانش ظلم می کنن با سکوت یا کارهاش اجازه ادامه یا بدتر شدن شرایط رو بده

گفتم که عزیز از این دست مثال ها اینقد بارز هستن که لزومی به گفتنشون نیس. و این رو هم در نظر بگیرین وقتی شما در یک محیط زن ستیز بزرگ میشین ناخودآگاه تحت تاثیر این فرهنگ غلط قرار میگیرین(دقیقا به مانند شخصیت دینی که ما به واسطه محیطی که در اون بزرگ میشیم به دست میاوریم). پس تغییر این نوع نگاه چه در مردان زن ستیز و چه در زنان زن ستیز واقعا زمان بر و نیاز آگاهی درست از جایگاه زن و مرد هستش.

1 ❤️

2019-02-24 19:22:33 +0330 +0330
نقل از: سایه+روشن+جنگل

گفتم که عزیز از این دست مثال ها اینقد بارز هستن که لزومی به گفتنشون نیس. و این رو هم در نظر بگیرین وقتی شما در یک محیط زن ستیز بزرگ میشین ناخودآگاه تحت تاثیر این فرهنگ غلط قرار میگیرین(دقیقا به مانند شخصیت دینی که ما به واسطه محیطی که در اون بزرگ میشیم به دست میاوریم). پس تغییر این نوع نگاه چه در مردان زن ستیز و چه در زنان زن ستیز واقعا زمان بر و نیاز آگاهی درست از جایگاه زن و مرد هستش.

کاملا درسته
حق باشماست

1 ❤️

2019-02-24 19:26:13 +0330 +0330

گفتم که تا جایی که به دیگران لطمه ای وارد نکنه
جدا از اینکه خوب ذات انسان در بند هیچ اگر و بایدی نیست

الزام به حقوق دیگران یک باید هست. این در ذات شما وجود نداره؟ دقت کنید که گفتید هیچ بایدی در ذات انسان وجود نداره.

0 ❤️

2019-02-24 19:29:22 +0330 +0330
نقل از: GENTLE_BOY.1990 همين الان كه بقول شما زن ها در تنگنا هستن و دوره ي مرد سالاريه دهن مردا رو سرويس كردين توروخدا پرروتر و گستاخ تر نكن خانوما رو . ما عاقايون گناه داريم خو :(

نمی دونم چرا فک می کنید اگه زن ها توانمند و آگاه بشن ممکن برای آقایون و حقوقشون مشکل ساز باشن ، در صورتی که برعکس مسئولیت و توقعاتی که ازشون هست رو کمتر می کنه و فقط باعث میشه نتونن از خانوم ها سواستفاده کنن
و یه چیز جالب یکی از معانی کلمه گستاخ کسیِ که اطلاعات و آگاهیش در زمینه ای زیاده :)))

خب منم گفتم گستاخ تر نشن. يني دريده تر و پررو تر نشن. درسته كه حق كار كردن و حضور تو جامعه رو دارن ولي بارها ديده شده همين كار كردن رو مثل پتك ميكوبن تو سره آقايون. و يا انقد وقيح ميشن كه انتظار دارن مثلا چون ميرن سره كار ديگه دست به سياه و سفيد نزنن و از كارهاي خونه كه اولويت داره به كاره بيرون شونه خالي كنن. منظور از كارهاي خونه همون پخت و پز و آب و جارو و تربيت و رسيدگي درست به فرزندان.

0 ❤️

2019-02-24 20:57:36 +0330 +0330
نقل از: erny19qwerty >

من بد هستم (dash)(dash) ? ? بدی هانباید نشان داده ششوند

خراب امضات شدم

0 ❤️

2019-02-25 09:48:14 +0330 +0330

رجوع کنید به فلسفه اخلاق افلاطون… ضمن اینکه منحصر به زنانش نکردم.گفتم زن و مرد. بنده هرگز نگفتم دختری که بخنده هرزه هست، لذا اگه بحث منطقی میکنید بسم الله اگه میخواید کس شعر بگید بنده حوصله ندارم.

ما الان تو قرن بیست و یکم زندگی میکنیم با فلسفه چند صد سال پیش کاری نداریم چه مال افلاطون باشه چه اسلام و… تحجر رو بذارید کنار !درضمن حرفها رو درست بخونید من نگفتم شما گفتی هر دختری بخنده هرزست گفتم خیلیاتون ( یعنی همجنساتون ) اینطوری فکر میکنن پس در چنین شرایطی دم از پاکدامنی زدن ما رو یاد همون حرفها میندازه

1 ❤️

2019-02-25 09:50:54 +0330 +0330
نقل از: GENTLE_BOY.1990

خب منم گفتم گستاخ تر نشن. يني دريده تر و پررو تر نشن. درسته كه حق كار كردن و حضور تو جامعه رو دارن ولي بارها ديده شده همين كار كردن رو مثل پتك ميكوبن تو سره آقايون. و يا انقد وقيح ميشن كه انتظار دارن مثلا چون ميرن سره كار ديگه دست به سياه و سفيد نزنن و از كارهاي خونه كه اولويت داره به كاره بيرون شونه خالي كنن. منظور از كارهاي خونه همون پخت و پز و آب و جارو و تربيت و رسيدگي درست به فرزندان.

اتفاقا این شما با این طرزفکر قجریت هستی که خیلی وقیح به نظر میرسی :) وقتی هم زن بیرون کار کنه هم مرد یعنی دیگه وظایف خونه هم باید تقسیم بشه .فهمیدی؟؟؟ . کدوم قانونی گفته کارهای خونه و پخت و پز و آب و جارو وظیفه ی همیشگی زن باید باشه و مرد هرگز دست به سیاه و سفید نزنه؟ :) زن کلفت خونه نیست مرد هم پادشاه خونه نیست که بشینه سر جاش و انتظار سرویسدهی داشته باشه .یخورده بزرگ شید سعی کنید درست فکر کنید باور کنید فهمیدن و درک کردن این چیزا اونقدرها هم که شما به خودتون فشار میارید و برای فهمیدنشون مقاومت نشون میدین سخت نیست!!:)

0 ❤️

2019-02-25 09:54:33 +0330 +0330

ما الان تو قرن بیست و یکم زندگی میکنیم با فلسفه چند صد سال پیش کاری نداریم چه مال افلاطون باشه چه اسلام و… تحجر رو بذارید کنار !درضمن حرفها رو درست بخونید من نگفتم شما گفتی هر دختری بخنده هرزست گفتم خیلیاتون ( یعنی همجنساتون ) اینطوری فکر میکنن پس در چنین شرایطی دم از پاکدامنی زدن ما رو یاد همون حرفها میندازه

حرفی که صحیحه مهم نیست برای امروزه یا دیروز یا اسلام یا مسیحیت… اون حرف صحیحه و حرفی هم که غلطه مهم نیست مال امروزه یا دیروز یا اسلام یا مسیحیت یا نیچه! اون حرف غلطه. ثانیا رفتار غلط اعضای جامعه نمیتونه باعث بشه ما یک هنجار رو بزاریم کنار.

0 ❤️

2019-02-25 10:09:15 +0330 +0330

رجوع کنید به فلسفه اخلاق افلاطون... ضمن اینکه منحصر به زنانش نکردم.گفتم زن و مرد. بنده هرگز نگفتم دختری که بخنده هرزه هست، لذا اگه بحث منطقی میکنید بسم الله اگه میخواید کس شعر بگید بنده حوصله ندارم.

ما الان تو قرن بیست و یکم زندگی میکنیم با فلسفه چند صد سال پیش کاری نداریم چه مال افلاطون باشه چه اسلام و... تحجر رو بذارید کنار !درضمن حرفها رو درست بخونید من نگفتم شما گفتی هر دختری بخنده هرزست گفتم خیلیاتون ( یعنی همجنساتون ) اینطوری فکر میکنن پس در چنین شرایطی دم از پاکدامنی زدن ما رو یاد همون حرفها میندازه

حرفی که صحیحه مهم نیست برای امروزه یا دیروز یا اسلام یا مسیحیت... اون حرف صحیحه و حرفی هم که غلطه مهم نیست مال امروزه یا دیروز یا اسلام یا مسیحیت یا نیچه! اون حرف غلطه. ثانیا رفتار غلط اعضای جامعه نمیتونه باعث بشه ما یک هنجار رو بزاریم کنار.

اونوقت چی تعیین میکنه که یک حرفی برای همیشه صحیحه؟ این استدلال کورکورانه زمینه ساز دیکتاتوری و زور و اجبار و خیلی چیزهای دیگست . با همین استدلال میگن قرآن کتابی برای تمام اعصار و زمانهاست و الان هم بر اساس همون داره فاجعاتی مثل ازدواج با کودکان زیر سن قانونی - بریدن دست و سر - اعدام و سنگسار و... رخ میده.پس فرقی نمیکنه حرف رو اسلام یا مسیحیت یا فلان فیلسوف یا دانشمند گفته باشه مهم اینه که آپدیت باشید و افکارتون رو طبق فلان حرف یا حرفهای گذشته پلمپ نکنید بگید خب اونجوری گفتن پس یعنی حتما همون درسته و دیگه فکر نکنیم درموردش که بخوایم باورمون رو تغییر بدیم.

2 ❤️

2019-02-25 13:31:30 +0330 +0330
نقل از: GENTLE_BOY.1990

اتفاقا این شما با این طرزفکر قجریت هستی که خیلی وقیح به نظر میرسی :) وقتی هم زن بیرون کار کنه هم مرد یعنی دیگه وظایف خونه هم باید تقسیم بشه .فهمیدی؟؟؟ . کدوم قانونی گفته کارهای خونه و پخت و پز و آب و جارو وظیفه ی همیشگی زن باید باشه و مرد هرگز دست به سیاه و سفید نزنه؟ :) زن کلفت خونه نیست مرد هم پادشاه خونه نیست که بشینه سر جاش و انتظار سرویسدهی داشته باشه .یخورده بزرگ شید سعی کنید درست فکر کنید باور کنید فهمیدن و درک کردن این چیزا اونقدرها هم که شما به خودتون فشار میارید و برای فهمیدنشون مقاومت نشون میدین سخت نیست!!:)

اولا زياد جوش نكن شما يهو سكته نكني بيوفتي رو دستمون دوما كاره بيرون صرفا مال مرده تحمل سختيه كار و هر حرفي شنيدن از اين و اون و هر حرفي زدن به اين و اون و برخورد با هر آدم حسابي و ناحسابي و بي شخصيتي رو آقايون خيلي بهتر و راحت تر باهاش كنار ميان. در ضمن من نگفتم آقايون دست به سياه و سفيد نزنن گفتم اين كار صرفا بر عهده خانوماست. افكار فراتر از روشن فكرانه تون بدرد جامعه سنتي اين كشور نميخوره. من يكي غيرتم اجازه نميده خانومم با هر مرد بد دهن و بي شخصيتي بگو مگو كنه همين كه الان سرويس مدرسه برداشته از سرشم زياده منتش رو حس ميكنم رو سرم.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «