مناظره بین آتئیست ها ( بیخدایان ) با خداباوران

1395/06/04

با درود و سلام خدمت شما ایرانیان و پارسی زبانان جهان.
میخواستم خدمتتون عرض کنم که به علت فشارهای مذهبی رژیم قرون وسطایی ایران و همچنین افزایش آزادی نشر اطلاعات، آگاهی مردم ایران بیشتر شده و یک جمعیت عظیم بیخدا ( یا همون آتئیست ) پیدا کرده.

حالا اینجا میخوام که از هر دو طرف ( خداباوران و بیخدایان ) برای مناظره خودشون رو آماده کنن تا یک بحث جامع و علمی بدون هرگونه کلکل و تعصب داشته باشیم.

سوال اول رو من از خداباوران میپرسم که چرا 124 هزار پیامبر همگی یهودی یا عرب بودند؟ آیا این اثبات نمیکنه که ادیان ابراهیمی هم مثل ادیان و مذاهب دیگه منطقه ای بوده ؟
و آیا این اثبات نمیکنه که خدا یا اقوام دیگه رو فراموش کرده یا اصلا خدایی وجود نداره؟

منتظر جواب خداباوران و یا توضیحات بیشتر بیخدایان هستم.

4529 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-08-25 12:53:38 +0430 +0430

یا اینکه چرا بعد پیامبر اسلام 1400 ساله دیگه خدا انسان رو فراموش کرده؟ … دیگه قید هدایت بشر رو زده…مگه شما مسلمونا نمیگین جهان هیچوقت از حجت خالی نمیمونه؟…حجتتون کو؟…

2 ❤️

2016-08-25 18:18:55 +0430 +0430

به نظر من زندگي بدون وجود خدا خيلي كسل كنندست ولي بيد خدايي وجود داشته باشه البته اين خدا به هيچ وجه اون الله جاكش اسلام نيست كه كارش فقط در اتيش انداختن و سوزاندن و در ماهي تابه سرخ كردنه

0 ❤️

2016-08-25 18:25:09 +0430 +0430

بارها گفتم در بحث خداباوری، تفاوت هس بین «باور به خدای ادیان» و «باور به یک وجود هوشمند که جرقه‌ی پدیداومدن گیتی رو زده».

این شبهاتی که اینجا مطرح کردی فقط برا به چالش کشیدن خدای نوع اول به درد میخوره، نه بحث کلی خدا. زیرسؤال بردن پیامبرا و ادیان ابراهیمی و غیرابراهیمی، لزومن نتیجه‌ش به بیخدایی منجر نمیشه. چه بسا بسیارن اشخاص بیدین و ناباور به پیامبرا که هنو خدایی طبق تعریف خودشون قبول دارن.

فلذا این دلایل برا به کرسی نشوندن آتئیسم؛ ینی رد خودِ مفهوم خدا بعنوان خالق جهان، کافی نیس.

1 ❤️

2016-08-26 11:59:59 +0430 +0430

ما اینجا از این گفتگوها زیاد کردیم حالا شما تازه واردی شرکت نداشتی و نخوندی. خلاصه اینکه وقتی صحبت از بزرگی و پیچیدگی عجیب جهان و ردپاها میشه از نظر من میشه خالقی برای این پیچیدگی و بزرگی جهان متصور شد اما به نظرم زندگی ما روی زمین واسش مهم نیست و به دلیل مثل روز روشن بودنه وجود خیر و شر در این جهان این خالق هر دو ویژگی رو در خودش داره…

0 ❤️

2016-08-26 14:21:11 +0430 +0430

ببینید همه موجودات زنجیره ای از پیوند ها هستن که عبارت اند از انسان.ماهیچه.سلول.مولوکول و در نهایت اتم که کوچکترین ذره ای است که تا به حال کشف شده.سلول استخوان هارو حرکت میده استخوون ها ماهیچه ها رو به حرکت در میاره و…که در نهایت میرسیم به اتم باید یه نیرویی یا یه خدایی وجود داشته باشه که این اتم رو به تحرک وادار کنه.این نظره علمیش بود که مورد بحث قرار دادم که البته نظریه های علمیه زیادی برای وجود خدا هست.به شما کاربرا توصیه میکنم که برید مطالعه کنید.اما در مورد 124000 پیامبر که میگید همشون عربه که عمرا بتونید بگید این 124000 پیامبر کیا و اهله کجابودند .ما پیامبران ایرانی هم داشتیم که همهی ماهم میدونیم اسم اون زرتشت بوده

0 ❤️

2016-08-26 17:49:03 +0430 +0430

اخه مگه ميشه با مسلمان هم مناظره كرد؟؟؟؟؟؟
مسلمان ميگه خدا همون الله كه دنيارو افريده و در قران هم گفته و قران كتاب خدا هست كه خدا فرستاده و در كتابش قران هم به اون اشاره شده و پيامبرگفته چون تو كتابش اورده…و معجزه پيامبر كتاب اسماني قرانه كه از طرف خدا اومده و در قران هم نوشته شده…
و تا اخرهمينو تكرار ميكنه…

1 ❤️

2016-08-26 21:53:58 +0430 +0430

تا جایی که یادم میاد فکر کنم 33 پیامبر در ایران زندگی میکردن یا دفن شدن که همه ما به اشتباه فقط یکی از اونها پیامبر ایرانی میدونیم و از بقیه اطلاعی نداریم. پیامبرای مثل زرتشت، نوح، یونس،صالح، دانیال، لوط، ایوب، سام، خضر، جالوت، یعقوب، داوود و ...... که هم از نژاد عرب هم یهود و هم اریایی هستن.

کلا ایرانی جماعت نفسش بالا نمیاد اگه در مورد هرچیزی اضهار نظر نکنه!!!!!

0 ❤️

2016-08-27 21:47:16 +0430 +0430
نقل از: eyval123412341234 دوست عزیز. گیریم یه سریها با این مناظره فهمیدن که این همه سال کلاه رفته سرشون و خدایی نیست. به بقیه اش فکر کردی؟به نظر من بهتره در رابطه با پیشنهاد بی خدا بودن یا بهتره بگم بی خدا شدن که ارایه میکنی٬ خودشم به ایرانی جماعت٬ یک کم حواستو جمع کنی. این مردم مثلاً از جهنم میترسن٬ دارن همدیگه رو زنده زنده میخورن. حالا فرض کن طرف اگه از خدا و آخرتی نترسه چیکار میکنه. بی خدا بودن برای یه ایرانی مثل اینه که تفنگ بدی دست بچهٔ ۲ ساله. عمق فاجعه رو خودت حساب کن.

دوست عزیز اتفاقا چون این جماعت فهمیدن اون دنیایی هست دارن گند میزنن به این دنیا.
باید بهشون یادآوری کنیم که اون دنیایی نیست تا حداقل انسانیت رو اینجا رعایت کنن.
این جماعت نه تنها از جهنم نمیترسن بلکه پشتشون به بهشت گرمه ! و تا میتونن جنایت میکنن.
در ضمن برای رژیم اسلامی که همچیزو ازمون دریغ کرده، بهترین راه مبارزه عقیدتیه.

0 ❤️

2016-08-27 22:23:27 +0430 +0430
نقل از: Atheist.Army
نقل از: eyval123412341234 دوست عزیز. گیریم یه سریها با این مناظره فهمیدن که این همه سال کلاه رفته سرشون و خدایی نیست. به بقیه اش فکر کردی؟به نظر من بهتره در رابطه با پیشنهاد بی خدا بودن یا بهتره بگم بی خدا شدن که ارایه میکنی٬ خودشم به ایرانی جماعت٬ یک کم حواستو جمع کنی. این مردم مثلاً از جهنم میترسن٬ دارن همدیگه رو زنده زنده میخورن. حالا فرض کن طرف اگه از خدا و آخرتی نترسه چیکار میکنه. بی خدا بودن برای یه ایرانی مثل اینه که تفنگ بدی دست بچهٔ ۲ ساله. عمق فاجعه رو خودت حساب کن.

دوست عزیز اتفاقا چون این جماعت فهمیدن اون دنیایی هست دارن گند میزنن به این دنیا.
این جماعت نه تنها از جهنم نمیترسن بلکه پشتشون به بهشت گرمه ! و تا میتونن جنایت میکنن.

تندیس کس شعر ترین استدلال تاریخ باید بهت اهدا کنن.

دو دستی چسبیدی به حرف خودت و میخوای بگی نه فقط من دارم درست میگم.
تو از اون دسته آدمایی هستی که اگه یه پست و مقامی بهت برسه کون ملت پاره میکنی. دیکتاتور!!!

1 ❤️

2016-08-27 22:34:31 +0430 +0430
نقل از: Hamjensgera دوست عزیز اول سوالتو درست کن

چرا فکر میکنی که خدا همراه با دینه؟

دین باید باشه تا خدا باشه؟؟؟

شاید خدایی باشه و دینی وجود نداشته باشه(دین دروغ و دامه)

رو چه فرض و گمان و سند و دلیلی این تاپیک و را انداختی

هیچ کس(علم) به طور قطع و یقین نتونسته ثابت کنه خدا وجود نداره

همانطور( باز استناد به علم ) ، به طور قطع نمیتونن ثابت کنن که وجود داره

احساس، منطق، عقل، شواهد، مستندات، تاریخ، اجتماع، صاحبان حکومت همه و همه تصمیم گذارن رو ناخودآگاه فرد، تاءثیر گذاره

و همین فرد ، تشخیص میده(بنا به شعورش) که چه سمتی گرایش پیدا کنه

که وقتی ریز میشیم، میبینیم خودمون تصمیمی نگرفتیم

تصمیم و اونایی گرفتن که بالا ذکر کردم

اونا رو ناخودآگاه ما نفوذ کردن و دارن

چطور میتونیم تصمیم بگیریم؟

فقط اینو بگم که خیلی از تاپیکای دگ هم گفتم

نمیدونم چرا نمیفهمن دوستانم

مسخره هم میکنند

این نیست که من میفهمم یا بیشتر میفهمم. فقط یه کمی دقت و تفکر داشتم ( که جایی از آدمای بزرگی یاد گرفتم و متوجه شدم)

همش زیر سر کلمه

جادو میکنه کلمه

قدرتی نهفته که نمیتونن آدما ببیننش

هیچ اطلاعاتی نداشته باش ولی آشنایی داشته باش به قدرت کلمه

اینکه از چند بعد چه میگی و چه میشنوی نگاه کنی

با همین کلمه تمام حاصل 20.30 ساله کسی که هر لحظش مطالعه بوده، زیر سوال میبری

فقط باید جوری کلمه رو عنوان کنی که مو لای درزش نره

واقعی باشه

نشه نقض کردش

و همانطور کلمه ای(حرف،جمله) از کسی میشنوی یا جایی میخونی

بشه نقضش کرد، بدون دروغه. واقعی نیست

بله اتفاقا خدا با دین هست.
زمانی خدا از دین جدا شد که خداباوران دیدند عقاید دینیشون زیر سوال رفته پس عده ای روشنفکر دینی اومدند این مسئله رو مطرح کردند که خدا و دین دوتا مسئله ی جداست !
کسایی که با پیشینه ی تاریخی و روانشناسی دین آشنایی دارند میدونن که این دو همواره کنار هم بودند و اتفاقا عقاید مذهبی بود که خدایی رو متصور شد.

• هیچکس نگفته خدا قطعا نیست. مثله اینه که بگی هیچکس نگفته هری پاتر و مرد عنکبوتی قطعا نیست ! هیچ سند مدرکی ردی ، بر چیزی که اثبات نشده وجود نداره. اینکه دلیلی بر عدم وجود خدا نیست، دلیل نمیشه که باورش کنیم.
    مشکل ما اینه که از بچگی بدون هیچ دلیلی بهمون گفتند خدایی هست. و این پیش فرض رو توی ذهنمون کاشتن. خب مشخصا پاک کردن پیش فرضی که از بچی توی ذهن آدم بوده خیلی سخته.

• دقیقا خیلی خوب به مسئله ی جبر اشاره کردی. بله درسته عوامل محیطی و ذاتی عامل تصمیمات ما هستند. و با این میشه فلسفه ی بهشت و جهنم که بر پایه ی اختیار کامل هست رو کامل رد کرد.

• در آخر میگم که باز هم بخونید و تحقیق کنید، و به بهانه ی اینکه سال ها تحقیق کردید ایست فکری نداشته باشید.

بدرود.

0 ❤️

2016-08-27 22:40:12 +0430 +0430
نقل از: slavebox

تو از اون دسته آدمایی هستی که اگه یه پست و مقامی بهت برسه کون ملت پاره میکنی. دیکتاتور!!!

دوست عزیز اینجا دقیقا محل بحث و گفت و گو هست.
ایشون استدلالی آورد و من هم جواب ردی به استدلالش دادم.
این از نظر شما مشکلی داره؟
البته جماعت شما کلا با آزادی و بحث مشکل دارند که بحثش جداست.
بعد به بقیه میگن دیکتاتور !

0 ❤️

2016-08-27 23:26:24 +0430 +0430
نقل از: Hamjensgera دوست من

هر چی دوس داری بد و بیرا بگو بهم

در مورد مساله ای جوابمو گفتی که اصلا ربط نداشت به صحبتام

شما فقط در جوابم اینو گفتی وه من بی خدام و بقیه که میگن خدا و دین دارن اشتباه میکنن طبق این دلایلم

و منم با خدا فرض کردی(هنوز نگفتم خدا دارم یا ندارم) و جوابمو اینطور دادی و مسیر صحبتاتو سوق دادی به عقیدت

متاسفم

برو 10 بار بخون که چی گفتم

تمان حرفات پر از تناقضه

هیچ جوابی ندارم واسه آدمی که نمیخواد بفهمه و پافشاری میکنه رو عقایدی که همش حرف و کلمه بی اساسه

خوار کلمرو گائیدم

ای کاش گوشی نداشتم که بشنوم

شماها باید درگیر با خدایی و بی خدایی باشید تا ابد

تو دام یه مشت آدمای کثیف تر از مدفوع خوک

• اتفاقا ادبیات شما تهاجمیه نه من

• دام چیه ؟ آزاد اندیشی عامل پیشرفت فکره. اگه شما دوس نداری چرا اصلا توی بحث اومدی؟ این سایت کلی انجمن داره که هیچ فکری هم لازم نداره واسه خودت حال کن فقط ! بیخیال بحث بشو.
    اگر هم بحث رو دوس داری پس چرا اینطوری حرف میزنی؟

• بعدشم مگه هرکی هر حرفی میزنه باید تایید کنم بگم شما درست میفرمایین ! خب اگه مخالفتی داشتم نگم بنظرت؟

0 ❤️

2016-08-28 01:40:01 +0430 +0430
نقل از: Hamjensgera من بسیجی

من مسلمون

من خدا پرست

اصلا کسکش اعظمم من

ولی اینکه تو این بحثا شرکت میکنم

برای اینه که ماهیتتونو بقیه ببینن

که از نهادی ، یه سازمانی تقضیه میشید

میدونم الا زیر پستم چی میخوای بگی

چون جوابی نداری اینارو میگی

مغذت گوزیده بسیجی نمیدونم از این جور چیزا دگ و احتمالن چیزای دگ

اولش خودم گفتم

اینو بدون که کار یو کسکشی به معنای واقعیه کلمه

• من با آدم بی منطقی مثل تو حرفی ندارم. همه شخصیتتو دیدن. توی پست های دیگرانم دیدم خل بازی درمیاری. بهرحال متاسفم برات.
0 ❤️

2016-08-28 07:59:27 +0430 +0430
نقل از: Hamjensgera تو اون یکی تاپیکتم بهت گفتم

دین زرتشت :)

بیا اینو بخور فعلا

دلقک کله پوک. من نیاز ندارم دو تا کاربری درست کنم با همین یه کاربریم میام و روی سرت لجن میریزم. چه بسا خودت مشکل چند شخصیتی داشته باشی و چند تا آیدی اینجا درست کردی. نمیدونم از کجات درآوردی که آرمی اتئیست منم چون اینجا منو میشناسن آدمی نیستم که جلوی دلقک های کله پوکی مثل تو جواب ندم. دلقک کله پوک چند شخصیتی 🙄

0 ❤️

2016-08-28 08:13:12 +0430 +0430
نقل از: slavebox

دوست عزیز اینجا دقیقا محل بحث و گفت و گو هست.
ایشون استدلالی آورد و من هم جواب ردی به استدلالش دادم.
این از نظر شما مشکلی داره؟
البته جماعت شما کلا با آزادی و بحث مشکل دارند که بحثش جداست.
بعد به بقیه میگن دیکتاتور !

جواب منطقی از شما ندیدیم!!!
اگه شما طبق فرمایش خودتون با آزادی بیان و عقیده مخالفتی ندارین پس مشکلی نباید داشته باشید که منم ازادانه نظرم درمورد شما بدم مگر اینکه ازادی بیان در مورد شما تعریف خاصی داشته باشه

0 ❤️

2016-08-28 09:55:15 +0430 +0430

شخصا خیلی دلم میخواد خدا وجود داشته باشه
اما یکم بعید بنظر میرسه
حداقل با ویژگیهایی که بهمون گفته شده راجع به خدا خییلییی بعیده
ولی درکل ادم وقتیوچیزیو قبول داره که بتونه بگه اون چیه
تاحالا ندیدم کسی بیاد بگه خداچیه فقط میگن خدا چی نیست
انسان نیست،جسم نیست،نور نیست و…
و بنظرم قانع کننده نیست که ادم به چیزی ایمان بیاره که اصلا نمیشناستش
البته چون نمیشناسیمش دلیل نمیشه که نباشه اصلنا
فقط دارم میگم باور داشتن به چیز ناشناخته معقول به نظر نمیرسه

0 ❤️

2016-08-28 11:25:36 +0430 +0430
نقل از: Reza-Damghan
نقل از: parviz_parviz اخه مگه ميشه با مسلمان هم مناظره كرد؟؟؟؟؟؟ مسلمان ميگه خدا همون الله كه دنيارو افريده و در قران هم گفته و قران كتاب خدا هست كه خدا فرستاده و در كتابش قران هم به اون اشاره شده و پيامبرگفته چون تو كتابش اورده..و معجزه پيامبر كتاب اسماني قرانه كه از طرف خدا اومده و در قران هم نوشته شده................ و تا اخرهمينو تكرار ميكنه..

اگر ما مدام میگیم هست…حداقل داریم باورمون رو با دلایلمون بیان میکنیم…به نظرم شرف داره به کار شما که فقط میگید: نه شما ها اسکلید خدا نیست.

وقتی داری با توهین میگی که مسلمونا نمیان بحث کنن و خودت وارد بحثم نمیشی بنظرم کارت خیلی مسخرس.خییلی

از چيزي حرف ميزنين كه عقل سالم قبول نميكنه.
مثا خوبه من بگم بابا بزرگم ده متر قد داشته.شما بگي از كجا ميتوني ثابت كني بگم بابام گفته.بگي بابات چطور ميتونه ثابت كنه بگم خوب چون منم ميگم.بابام تو خاطراتش نوشته.بعد بگي ايا عكسي شاهدي از حتي جسد بابا بزرگ ده متري داري بگم.نه ولي بابام ميگه بوده.

0 ❤️

2016-08-28 11:27:16 +0430 +0430
نقل از: Hamjensgera خیلی بد میخندی

گفته بودم خنده از چی میاد

خیلی بهت فشار اومده مثل اینکه

دقیقا چون پول میگیری و کسکشی میکنی واسه یه سریآ

نه تنها 2تا اکانت بلکه 4.5.6 تا هم حتما داری

اسگول

آخه دلقک کله پوک. من بهت چی بگم وقتی توی اون کله پوکت هیچی نمیره؟

1 ❤️

2016-08-28 11:43:06 +0430 +0430

این که میگن 124000 پیامبر فرستاده شدن افسانه ای بیش نیست. ?

0 ❤️

2016-08-28 16:17:11 +0430 +0430
نقل از: eyval123412341234 میشه یکی لطف کنه و به من بگه اورانوس از چی تشکیل شده؟ احتمالا هر کی بخواد جواب من رو بده میره تو اینترنت یه سرچ میکنه یا یه کتاب رو که در اینباره نوشته شده به عنوان سند میاره. اما واقعیت اینه که شما حرفهایی که قراره به من بزنی فقط در حد اطلاعاتیه که بقیه بهت دادن یا کتاباییه که در این زمینه نوشته شده. درست و غلط بودن تمام این حرفها وقتی معلوم میشه که خودت تشریف ببری اورانوس. دست بزنی به خاکش یا گازش و یه نمونه بیاری زمین برای تحقیق. خدا هم همینه. خدا یه تجربه شخصیه. خود من به شخصه با خودم درگیرم. تجربه هایی داشتم که هنوزم باعث میشه فکر کنم خدایی وجود نداره. تجربه هایی هم داشتم که باعث شده حس کنم یه نیروی فرازمینی وجود داره. خود من نمیتونم ۱۰۰ درصد تصمیم بگیرم خدا هست یا نیست. شما چطور میتونید بر مبنای حرفای دیگران اینطور راحت حرف بزنین؟

واقعیت اینه که واقعیت وجود نداره. عمام (ره ) در ابعاد فیزیک کوانتومی اثبات میشه که ذرات به هم برخورد ندارن. اگه کسی با انگشتش صورت شما رو لمس کنه در حقیقت همچین اتفاقی هرگز نیفتاده.. زمان هم وجود نداره و حتی عباراتی که همچنان داریم استفاده میکنیم وجود ندارند. طلوع آفتاب در حقیقت وجود نداره. خورشید ثابته و چرخش زمین اتفاق میفته که ما هنوز هم به اشتباه بهش طلوع خورشید میگیم.همچنین افق وجود نداره و در حقیقت نور خورشید در زمین خم میشه... به نظر من کیهان چنان پیچیده و پیچیده هست که ما نمیتونیم خالقی واسش در نظر نگیریم. ولی از نظر من دخالتی در بوجود آمدن ما و زمین و حتی کهکشان راه شیری هم نداشته. حتی تکامل هم در زیرمجموعه این قرار میگیره. توی یه جا دیگه هم گفتم ما باید کیهان رو به مانند یک ظرف آزمایش در نظر بگیریم. شما به عنوان یک دانشمند یک موجود دارای فکر میایی مواد اولیه ای به این ظرف میریزی. و دیگه بهش دخالت نمیکنی. حتی اگه به موجود زنده ای درون این ظرف پی بردی دست به دخالت نمیزنی تا ببینی نتیجه این آزمایش چیه. ما تا به الان هیچی از کیهان نمیدونیم. و هنوز نتونستیم انرژی های اساسی جهان رو به کنترل خودمون در بیاریم تا به مرحله ی بالاتری از شناخت برسیم و متاسفانه خبر بد اینه که به خاطر برخی قوانین ثابت فیزیک مثل سرعت نور و قدرت میلیون میلیون جی جاذبه ما هرگز و هرگز نخواهیم توانست به جواب یک سری سوالات در مورد جهان برسیم...

https://fa.wikipedia.org/wiki/اصل_عدم_قطعیت

0 ❤️

2016-08-28 19:44:31 +0430 +0430
نقل از: عقرب_سیاه این که میگن 124000 پیامبر فرستاده شدن افسانه ای بیش نیست. ?

دوست عزیز میدونستی جاذبه هم وجود نداره؟؟؟

چون شما ندیدیش نیست دیگه…نیست!

قبل گالیله هم چون ندیده بودن میگفتن زمین گرد نیست : )

وجاهت الهی نبودن خدایی نبودن قرآن به خاطر تناقضات فجیع علمی که توشه … به خاطر همین تناقضات علمی قرآن به راحتی از اعتبار ساقط میشه یعنی پیامبر اسلام اونو از خودش فرابافته … پس به طبع مسایل مربوط به تعدد پیامبران هم نمیتونه ارزشی داشته باشه…

0 ❤️

2016-08-28 19:47:15 +0430 +0430

از مسلمانان محترم سایت خواهش می کنم که به مخالفان عقایدشون احترام بزارن و اَنگ وابسته بودن به سازمان ها و نهاد ها و اینکه از یه جایی تغذیه میشن بهشون نزنن…آخه این چه وضعیِ…

0 ❤️

2016-08-28 19:47:39 +0430 +0430

از مسلمانان محترم سایت خواهش می کنم که به مخالفان عقایدشون احترام بزارن و اَنگ وابسته بودن به سازمان ها و نهاد ها و اینکه از یه جایی تغذیه میشن بهشون نزنن…

0 ❤️

2016-08-29 08:38:16 +0430 +0430
نقل از: homayoon23
نقل از: عقرب_سیاه این که میگن 124000 پیامبر فرستاده شدن افسانه ای بیش نیست. ?

دوست عزیز میدونستی جاذبه هم وجود نداره؟؟؟

چون شما ندیدیش نیست دیگه…نیست!

قبل گالیله هم چون ندیده بودن میگفتن زمین گرد نیست : )

وجاهت الهی نبودن خدایی نبودن قرآن به خاطر تناقضات فجیع علمی که توشه ..... به خاطر همین تناقضات علمی قرآن به راحتی از اعتبار ساقط میشه یعنی پیامبر اسلام اونو از خودش فرابافته .... پس به طبع مسایل مربوط به تعدد پیامبران هم نمیتونه ارزشی داشته باشه......

تناقضات جزو زیباییشه...وقتی که فقط یدور بخونی بنظرت تناقض داره...اما اگر روش فکر کنی...میبینی که داره با این تناقضلت حرف جدید میزنه...دین اسلام...طوری حرف زده که انگار خودش از پیروانش خواسته اگر کوچکترین اشتباهی توش دیدن رهاش کنن...ماجرا اینه از تمام مثال هایی که توی این سایت یا جاهای دیگه دیدم...نتونستم تناقض رو باور کنم...و من یک معتقد افراطی نیستم؛ گواهش همجنسگرا بودنمه که تو دینم منع شده. راستش...از شبهه و یا ایراد جدی استقبال میکنم...اما با دیده ی واقع بین و منطقی....از اول این تاپیک چند تا ایراد جدی و منطقی وارد شد به دین؟؟؟

فکر کنم بزرگترینش همون ماجرای چند دینی بود که یه چیز حل شدس.

شما تناقض بیار،من برات توضیح میدم...اگه دیدم نمیتونم...باورت میکنم...و دینمو کنار میزارم.

میتونی بری تاپیکمو در خصوص تناقضات فجیع علمی قرآن بخونی

0 ❤️

2016-08-29 09:09:01 +0430 +0430

هرچن نه علاقه‌ای به بحث در این مورد دارم نه حوصلشو. ولی خواهشمند است جنفنگیات نبافید!
این استدلال که «چون جهان پیچیده‌س پس حتمن خدایی پشتشه» جزو مسخره‌ترین استدلالای خداباورانه‌ای بود که تو این تاپیک بهش برخوردم.
اگه بنا باشه این جهانِ پیچیده دارای آفریدگار باشه، پس شکی نیس اون آفریدگارِ هوشمند، خودش پیچیده‌تره که همچین تشکیلاتی پدید اورده. و صدالبته اگه بنا باشه که هرچیز پیچیده‌ای، آفریدگار داشته باشه؛ پس خود اون آفریدگارِ پیچیده‌تر هم باید دارای آفریدگاری پیچیده‌تر از خودش باشه و اون نیز بهمچنین الی‌آخر...

حال‌اینکه اندک مطالعه‌ای رو چرخش گیتی کافیه برا پی بردن به اینکه جهان حاصل تصادفاته و این روند خودبه‌خودی بودن همه تشکیلاتش واضح داره میگه هیچ حساب کتابی پشت ماجرا نبوده و نیس:

1 ❤️

2016-09-02 13:22:22 +0430 +0430
نقل از: majidped0 یه سوال از بچهگی داشتم که خدا الله گاد اهورا مزدا و... قبلا از اینکه یه ذره رو حتی بیافریند هزارن هزارن میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها میلیاردها .........سال قبلش چی کار میکرد

زمان یکی از بعد های مادی است خدا یک موجود بسیط که زمان براش معنی نداره شما اگر به روح و نفس دقت کنی این معنی بهتر درک میکنی هرچه انسان پاکتر باشه به روحانیت انسان نزدیکتر میشه

0 ❤️

2016-09-02 13:25:59 +0430 +0430

عزیز دل باید این بحث ها رو تو سایت های دینی مطرح کنی اینجا جاش نیست
مطمءن باش همه این بحث ها جواب داره
فکر نکن که دوتا شبه انداختی و کسی اینجا جواب نداد شبه درسته
به اعتقادات مردم احترام بزار

0 ❤️

2016-09-02 13:28:34 +0430 +0430
نقل از: اسکلت حشری

هرچن نه علاقه‌ای به بحث در این مورد دارم نه حوصلشو. ولی خواهشمند است جنفنگیات نبافید!
این استدلال که «چون جهان پیچیده‌س پس حتمن خدایی پشتشه» جزو مسخره‌ترین استدلالای خداباورانه‌ای بود که تو این تاپیک بهش برخوردم.
اگه بنا باشه این جهانِ پیچیده دارای آفریدگار باشه، پس شکی نیس اون آفریدگارِ هوشمند، خودش پیچیده‌تره که همچین تشکیلاتی پدید اورده. و صدالبته اگه بنا باشه که هرچیز پیچیده‌ای، آفریدگار داشته باشه؛ پس خود اون آفریدگارِ پیچیده‌تر هم باید دارای آفریدگاری پیچیده‌تر از خودش باشه و اون نیز بهمچنین الی‌آخر...

حال‌اینکه اندک مطالعه‌ای رو چرخش گیتی کافیه برا پی بردن به اینکه جهان حاصل تصادفاته و این روند خودبه‌خودی بودن همه تشکیلاتش واضح داره میگه هیچ حساب کتابی پشت ماجرا نبوده و نیس:

قضیه داروینی که مطرح کردی خدا رو فنی نمی کنه یکم فکر کن

0 ❤️

2016-10-02 22:10:46 +0330 +0330
نقل از: Jasemkhalil عزیز دل باید این بحث ها رو تو سایت های دینی مطرح کنی اینجا جاش نیست مطمءن باش همه این بحث ها جواب داره فکر نکن که دوتا شبه انداختی و کسی اینجا جواب نداد شبه درسته به اعتقادات مردم احترام بزار

آخه بسیجی مفنگی ، خودمذهبی ها همه ی تریبون ها و همچی دارند. تنها جایی که میشه حرف زد همین روزنه های کوچیک هستش.
البته شما بسیجیا حق دارید مثل سگ بلرزید چون آخر راهتونه .

0 ❤️

2016-10-02 22:48:57 +0330 +0330
نقل از: Jasemkhalil عزیز دل باید این بحث ها رو تو سایت های دینی مطرح کنی اینجا جاش نیست مطمءن باش همه این بحث ها جواب داره فکر نکن که دوتا شبه انداختی و کسی اینجا جواب نداد شبه درسته به اعتقادات مردم احترام بزار

آخه بسیجی مفنگی ، خودمذهبی ها همه ی تریبون ها و همچی دارند. تنها جایی که میشه حرف زد همین روزنه های کوچیک هستش.
البته شما بسیجیا حق دارید مثل سگ بلرزید چون آخر راهتونه .

البته که شاید اینجا آزاد ترین سایتی باشه که تو ایران وجود داره اما برای بحث های جدی تر شاید سایت hammihan.com بهتر بشه درش مباحثه،ایضا مناظره کرد.
از نظر آزادی فضای مناظره هم تقریبا به جز اینکه فحاشی کنید از هر کلمه ای میتونید برای بحث استفاده کنید. و صد البته مطمئن باشید که اونجا افراد با سطح مطالعه بیشتری به شما پاسخ خواهند گفت(چه مثل خود شما آتئیست و چه خداباوران).

0 ❤️

2016-10-05 18:07:15 +0330 +0330

غارهایی در اروپا کشف شده که درون آنها نقاشی هایی وجود دارد که فقط از دست انسان برمیآید و باستان شناسان آنرا به 40000
سال قبل ربط میدهند وبدین صورت فرضیه تخمی میمون بودن بشر را رد میکندد
آیا شما خداپرستان ناقص العقل از آتئیست ها دلیل علمی برای سخنانشنان خواسته اید؟
تمامی استدلال انان این است که چون وضع اقتصادی در ایران در ایران ناجور است و مشکلاتی وجود دارد و بنابراین تمام پیامبران دروغو بودند و تمام دانشمندان از جمله نیوتون پاستور گالیله پلانک و… از خامنه ای پول میگرفتند تا به دروغ بگویند خدا وجود دارد
آیا جق مغز شما را قفل کرده است
بدبخت خدا وجود داره اینو همه ی دانشمندان میگن بجز چندتا شاعره مفعول و یسری که دیگه نمیتونن ایرانو بچاپن

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «