چطور از حمله ی گرگ , جان سالم به در ببریم !

1397/10/28

سلام این تاپیک بیشتر بدرد اونایی که تو مناطق کوهستانی هستند میخوره چون این روزا حمله گرگا به انسان ها خیلی بیشتر از قبل شده:

اطلاعات و شایعات درباره گرگ در همه جا مانند اینترت زیاد است،بنابراین من به ارائه اطلاعات تئوریک درباره گرگ نمی پردازم و دقیقا” درباره ایمنی و مبارزه با گرگ صحبت می کنم. برای توانمند شدن در این موضوع چهار مرحله زیر را فرا بگیرید

4786 👀
4 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-01-18 21:46:03 +0330 +0330
نقل از: آیت.ال.... پدربزرگ من با دست خالی یه گرگی که از پشت بهش حمله کرده بود رو کشت.میگفت گرگه حمله کرد دستاشو گذاشت روی شونه هام که گردنمو گاز بگیره و منم فقط گلوشو تا اونجایی که قدرت داشتم فشار دادم تا بمیره. بعدش جنازه گرگو آورده وسط محلشون گفته بیاید جنازه گرگی که گوسفنداتونو میکشت تحویل بگیرید

شنیده بودم دس کنی تو چش حیوونا فرار میکنن ولی اینه که گرگ به قدرتمندیو با دستات خفه کنیو نشنیده بودم

0 ❤️

2019-01-18 21:54:07 +0330 +0330
نقل از: parsashz_1380
نقل از: آیت.ال.... پدربزرگ من با دست خالی یه گرگی که از پشت بهش حمله کرده بود رو کشت.میگفت گرگه حمله کرد دستاشو گذاشت روی شونه هام که گردنمو گاز بگیره و منم فقط گلوشو تا اونجایی که قدرت داشتم فشار دادم تا بمیره. بعدش جنازه گرگو آورده وسط محلشون گفته بیاید جنازه گرگی که گوسفنداتونو میکشت تحویل بگیرید

شنیده بودم دس کنی تو چش حیوونا فرار میکنن ولی اینه که گرگ به قدرتمندیو با دستات خفه کنیو نشنیده بودم

خدابیامرز پدربزرگم یلی بود برای خودش نزدیک صدسال هم عمر کرد یکبار 7 نفرو با چماق زده بود کصپرشون کرده بود.یبار تو گوش منم زده

0 ❤️

2019-01-18 21:56:22 +0330 +0330
نقل از: آیت.ال....

خدابیامرز پدربزرگم یلی بود برای خودش نزدیک صدسال هم عمر کرد یکبار 7 نفرو با چماق زده بود کصپرشون کرده بود.یبار تو گوش منم زده

حالا قصد توهین ندارما ولی من اصلا تو کتم خفه کردنه گرگه نمیرده:/

0 ❤️

2019-01-18 21:57:00 +0330 +0330

تایپک کسشعری بود ماور به خطا
تو نت هم بود خو کسخلی که میره جایی که گرگ باشه یه تفنگ با خودش میبره دیگ

0 ❤️

2019-01-18 21:59:38 +0330 +0330
نقل از: Jojebipar2018 تایپک کسشعری بود ماور به خطا تو نت هم بود خو کسخلی که میره جایی که گرگ باشه یه تفنگ با خودش میبره دیگ

حالا چیزی نمیدونی کصشعر تفت نده کسی که بچه روستا هست میره یه وقت تو کوهستان یا ممکنه گرگ به گلشون حمله کنه یا حتی یکی ندونه اونجایی که میره گرگه اسلحه باید از تو کونش بیاره

1 ❤️

2019-01-18 22:00:30 +0330 +0330
نقل از: parsashz_1380 حالا که اسمش اومد درموردش بگم. حاصل جفت گیری سگ و گرگه که خطرناک تر از سگو گرگم هست

دلیل افزایششونم اینه که روستاییا و چوپون ها وقتی توله یگی ماده میشه رو تو طبیعت ول میکنن این بزرگ میشه و با گرگ جفت گیری میکنه و این جونور بوجود میاد

سال 80 دامپزشکهای ارتش سگ ماده رو با گرگ نر جفت انداختن و حاصل توله این دوتارو اسمشو گذاشتن قوچک که همین گرگاسی هست که میگی. بیناییشو از گرگ به ارث برده بود و شامشو از سگ.توی یک سالو نیم تونستن 11 تا از اینا بوجود بیارن و توی زلزله بم چندین نفرو زنده از زیر آوار تونسته بود بکشه بیرون. ولی خبر این کار به گوش کصکشای قم (مراجع تقلید)رسید و دیگه نزاشتن به این کار ادامه بدن.گفتن دستکاری تو کار خدا هستو از این کصشعرا و نسل تربیت شده هاش هم همونجا منقرض شد

1 ❤️

2019-01-18 22:00:49 +0330 +0330
نقل از: کیرطلازاده مطالب بسیارعالی بود.واقعادستت دردنکنه.دمت گرم.ایول.ممنونم.به حرف ایناگوش نکن.من وکاملالذت بردم وتااخرخوندم.متشکرم.ممنونم.

چاکرم ممنون نظر لطف شماست ?

0 ❤️

2019-01-18 22:01:52 +0330 +0330
نقل از: Jojebipar2018 تایپک کسشعری بود ماور به خطا تو نت هم بود خو کسخلی که میره جایی که گرگ باشه یه تفنگ با خودش میبره دیگ

کص نگو مومن تاپیک به این باحالی چی میگی تو

0 ❤️

2019-01-18 22:04:26 +0330 +0330

کص نگو مومن تاپیک به این باحالی چی میگی تو

بخدا اگه تاپیک زده بودم چگونه گرگ را بکنیم همه به بهو چه چه میکردنا

1 ❤️

2019-01-18 22:06:42 +0330 +0330

حالا قصد توهین ندارما ولی من اصلا تو کتم خفه کردنه گرگه نمیرده:/

نه خواهش میکنم شاید یکی به منم یه چیزی بگه که تو کت من نره.اصلا مشکلی نیست

1 ❤️

2019-01-18 22:10:09 +0330 +0330

یه راه دیگه اینه که صدای شلیک اسلحه تو گوشیمون داشته باشیم با وولوم بالا پخش کنیم شاید گرگها بترسن.البته اینو ب شوخی میگم

1 ❤️

2019-01-18 22:11:29 +0330 +0330
نقل از: manam35 یه راه دیگه اینه که صدای شلیک اسلحه تو گوشیمون داشته باشیم با وولوم بالا پخش کنیم شاید گرگها بترسن.البته اینو ب شوخی میگم

نه صداش خوب نیست چطوره هنزفری بهشون بدی گوش کنن بعد فرار کنن :/

1 ❤️

2019-01-19 21:52:02 +0330 +0330
نقل از: Peiman_shaari یه سوال ذهنمو گرفت شاید بگی چه سوال چرتیه ولی گرگ قویتره یا سگ؟

گرگ از نظر اندازه و نیرو و درندگی قوی تر از سگه ولی تا جایی که مجبور نشه درگیر نمیشه و معمولا فرار میکنه چون سگا پشتوانشون انسانه و اگه گرگه زخم بشه بدنش احتمال زیاد میمیره تو طبیعت ولی سگ میتونه ادامه حیات بده بخاطر ادما.

درکل گرگ قویتره و بعضی نژادای خاص سگ میتونن باهاش مقابله کنن تو تن به تن ها مثلا فک کنم تبتی بتونه یا مثلا سگ افغانی

0 ❤️

2019-01-20 03:25:03 +0330 +0330

گفت دانایی که: گرگی خیره سر،
هست پنهان در نهاد هر بشر!

لاجرم جاری است پیکاری سترگ
روز و شب، مابین این انسان و گرگ

زور بازو چاره ی این گرگ نیست
صاحب اندیشه داند چاره چیست

ای بسا انسان رنجور پریش
سخت پیچیده گلوی گرگ خویش

وی بسا زور آفرین مرد دلیر
هست در چنگال گرگ خود اسیر

هر که گرگش را در اندازد به خاک
رفته رفته می شود انسان پاک

وآنکه از گرگش خورد هردم شکست
گرچه انسان می نماید گرگ هست

وآن که با گرگش مدارا می کند
خلق و خوی گرگ پیدا می کند

در جوانی جان گرگت را بگیر!
وای اگر این گرگ گردد با تو پیر

روز پیری، گر که باشی هم چو شیر
ناتوانی در مصاف گرگ پیر

مردمان گر یکدگر را می درند
گرگ هاشان رهنما و رهبرند

اینکه انسان هست این سان دردمند
گرگ ها فرمانروایی می کنند

وآن ستمکاران که با هم محرم اند
گرگ هاشان آشنایان هم اند

گرگ ها همراه و انسان ها غریب
با که باید گفت این حال عجیب؟…

0 ❤️

2019-01-20 03:41:15 +0330 +0330

بهترین روش اینه که قمبل کنی…در هر صورت بگا سگ میری✌

0 ❤️

2019-01-20 03:49:43 +0330 +0330

گرگ تا گرگ شخصیتهاشون فرق داره.
-گرگ معمولا دوست نداره با انسان روبرو بشه مگر اینکه کسی قبلا شکنجه اش کرده باشه و نسبت به انسان هراس داشته باشه؛ که در این صورت یا فرار میکنه یا حمله میکنه.
-اگر از دست مردم غذا میگیره که براش انسان ها عادی هستن و از نزدیک شدن بهتون نمیترسه. میاد غذاشو بگیره و دوباره غیبش میزنه.
-ممکنه قلمرو اش رو دزدیده باشی که برای انتقام ممکنه بهت حمله کنه ( این کار رو با منم بکنی گازت میگیرم چه برسه با حیوون بی زبون)
خلاصه اینکه اگر اذیت و ازارشون کرده باشی شبا با چشم باز بخواب چون پیدات میکنن.
-گرگ ها عموما حیوانات خجالتی ای هستن و خیلی گشنگی بهشون فشار آورده که دور و بر ادما پیداشون بشه.
-گرگ ها برای پیدا کردن همگروهی خودشون از زوزه کشیدن استفاده میکن چون پارس توی مناطق وسیع انصافا جوابگو نیست. زوزه میکشه که من اینجا هستم بیاین؛ یا کجایین تا بیام! شب ها بیشتر از این تکنیک استفاده میکنن؛ مثل جی پی اس میمونه. همون حالت تک زنگ مارو داره!
-گرگ ها موجودات فوق العاده باهوشی هستند.گرگ ها بسیار باهوشتر از سگ ها هستن؛ سگ خنگ شده ی گرگ هست. یک سگ بالغ نهایتا هوش یه توله گرگ 1 ماهه رو داره و هیچ وقت بیش از اون به لحاظ ضریب هوشی رشد نمیکنه.
-گرگ جثه ی بسیار بزرگتری از سگ داره. کلا ببینیش کرک و پرت میریزه. شبیه هیچ سگی نیست.هرموقع موهات سیخ شد بدون گرگه! دور از شوخی ؛ یه گرگ حدود 4 برابر یه سگ معمولی جثه اش میباشد.

0 ❤️

2019-01-20 04:41:40 +0330 +0330
نقل از: parsashz_1380 ۱- گفته می شود که اگر گرگ برای دفاع از قلمروی خودش با شما برخورد کند و بصورت تصادفی جلوی شما ظاهر شد، به حالت جنینی روی زمین بخوابید تا با شما کاری نداشته باشد، اما اشتباه است چون این یک فرضیه از تمام فرضیه ها است : زیرا اولا” گاهی گرگ ساعت ها شما را تعقیب می کند بدون آنکه متوجه شوید و وقتی یکباره با آن روبرو می شوید معلوم نیست بصورت تصادفی وارد قلمروی آن شدید یا به دنبال شکار شما بوده است. پس با خوابیدن روی زمین لقمه آماده نشوید! ثانیا” شاید گرگ نباشد و گرگاس باشد و شما اشتباه تشخیص داده باشید و صرفا” قصد آن حمله باشد. برای تست اینکه بدانید گرگ در اطراف شما هست و آن را نمی بینید ،کافیست که از گروه دور شوید و لنگ بزنید تا سر و کله آنها اطراف شما پبدا شود،البته اصلا” توصیه نمی کنم. ۲- گفته می شود هنگام دیدن گرگ چهار دست و پا و سپس دو پا راه بروید و این روش را تکرار کنید تا گرگ منصرف از حمله شود،اما این روش باعث خطای گرگ در تشخیص شما بعنوان انسان شده و احتمال حمله افزایش پیدا می کند.

چند روز پیش شب زمستان وقتی توو کوچه بودم حدود ۱۲شب بود وقتی کارگرهای اشغالی داشتن اشغال جمع میکردن به من گفتن حواست به اونجا باشه …دیدم یه گرگ گردن کلفت از دور نظارگره من بوده و حواسم نبوده …تا نگاش کردیم سرشو پایین انداخت و رفت…

0 ❤️

2019-01-20 10:18:09 +0330 +0330
نقل از: عاشقگوت
نقل از: parsashz_1380 ۱- گفته می شود که اگر گرگ برای دفاع از قلمروی خودش با شما برخورد کند و بصورت تصادفی جلوی شما ظاهر شد، به حالت جنینی روی زمین بخوابید تا با شما کاری نداشته باشد، اما اشتباه است چون این یک فرضیه از تمام فرضیه ها است : زیرا اولا” گاهی گرگ ساعت ها شما را تعقیب می کند بدون آنکه متوجه شوید و وقتی یکباره با آن روبرو می شوید معلوم نیست بصورت تصادفی وارد قلمروی آن شدید یا به دنبال شکار شما بوده است. پس با خوابیدن روی زمین لقمه آماده نشوید! ثانیا” شاید گرگ نباشد و گرگاس باشد و شما اشتباه تشخیص داده باشید و صرفا” قصد آن حمله باشد. برای تست اینکه بدانید گرگ در اطراف شما هست و آن را نمی بینید ،کافیست که از گروه دور شوید و لنگ بزنید تا سر و کله آنها اطراف شما پبدا شود،البته اصلا” توصیه نمی کنم. ۲- گفته می شود هنگام دیدن گرگ چهار دست و پا و سپس دو پا راه بروید و این روش را تکرار کنید تا گرگ منصرف از حمله شود،اما این روش باعث خطای گرگ در تشخیص شما بعنوان انسان شده و احتمال حمله افزایش پیدا می کند.

چند روز پیش شب زمستان وقتی توو کوچه بودم حدود ۱۲شب بود وقتی کارگرهای اشغالی داشتن اشغال جمع میکردن به من گفتن حواست به اونجا باشه …دیدم یه گرگ گردن کلفت از دور نظارگره من بوده و حواسم نبوده …تا نگاش کردیم سرشو پایین انداخت و رفت…

ولک ما تو آبودان با پِلنگا کُشتی میگیریم…?

0 ❤️

2019-01-20 11:37:30 +0330 +0330
نقل از: عاشقگوت

:/

0 ❤️

2019-01-27 23:46:14 +0330 +0330

پست تخمی تر نبود بزاری؟

0 ❤️

2019-01-29 20:38:26 +0330 +0330
نقل از: Peiman_shaari
نقل از: Peiman_shaari یه سوال ذهنمو گرفت شاید بگی چه سوال چرتیه ولی گرگ قویتره یا سگ؟

گرگ از نظر اندازه و نیرو و درندگی قوی تر از سگه ولی تا جایی که مجبور نشه درگیر نمیشه و معمولا فرار میکنه چون سگا پشتوانشون انسانه و اگه گرگه زخم بشه بدنش احتمال زیاد میمیره تو طبیعت ولی سگ میتونه ادامه حیات بده بخاطر ادما.

درکل گرگ قویتره و بعضی نژادای خاص سگ میتونن باهاش مقابله کنن تو تن به تن ها مثلا فک کنم تبتی بتونه یا مثلا سگ افغانی

خیلی ممنون ?

خواهش می کنم

0 ❤️

2019-02-09 18:17:42 +0330 +0330

خدارو شکر گوه خور پست گذوشتن منم پیدا شد.

0 ❤️

2019-02-09 18:40:32 +0330 +0330
نقل از: کمان_درخور8 خیلی جالب بود ممنونم

خواهش می کنم

0 ❤️

2019-02-09 19:35:29 +0330 +0330

اگه یه آهنگ خفن با صدای بلند برا گرگا پخش کنی چه تاثیری داره ؟

0 ❤️

2019-02-09 20:09:06 +0330 +0330

مملکت رو به فناست. کشور تیکه پاره شده مردم نون ندارن بخورن بعد یه عده نادان تاپیک گرگ میزنن !
خب ادم نادان کسی که تو شهر زندگی میکنه به دردش نمیخوره کسی هم که بچه کوهستان و دشته از نوزادی ننه باباش بهش یاد میدن این چیزا تو خونشه. تازه من که شهریم میدونم گرگ تو دسته هایی با تعداد فرد حرکت میکنه نه ده تایی. فرد یعنی 3. 5. 7 و… . اکثر وقتا بسیجیای نادان برای پرت کردن حواس مردم از روش های خنده داری استفاده میکنن

0 ❤️

2019-02-09 20:30:55 +0330 +0330

الان باید برات دست بزنم؟

الان من تاپیک نزنم مشکلات مملکت ما حل میشه؟

چرا دوس دارین خودتونو کارشناس نشون بدین بعد بگین روش عن فکرین. چرا گوزو به شقیقه ربط میدید.الان منظورت چی بود ازین نظر اخه به تو چه من چی میزارم چی نمیزارم.
ناراحتی نخون

خب مرد حسابی اگه اونایی که تو کوهستانن میدونسن چجور با حیوونای وحشی باید رفتار کنن اینجور نمیشد وضعیت حیات وحش کشورمون.

1 ❤️

2019-02-09 20:34:59 +0330 +0330
نقل از: mamad_alone اگه یه آهنگ خفن با صدای بلند برا گرگا پخش کنی چه تاثیری داره ؟

0 ❤️

2019-02-09 20:38:54 +0330 +0330
نقل از: amiralizzzzz خطاب به اون کون نشور هایی که میگن چرت بود تاپیک،اخه کسخلا بچه های مناطق سردسیر وکوهستانی از بچگی با این مسائل آشنا هستن این بنده خدا تاپیک روواسه منو شمای بچه شهر و شهرستان زده که اگه یوقت تفریحی رفتیم جایی به طور اتفاقی با گرگ برخورد داشتیم بدونیم چه خاکی تو سرمون بریزیم

اصن از هرچی بگذریم‌مگه بده ادم چنتا مطلب بدونه.
من به شخصه رفتم ماله انواع حیوونارو خوندم مثلا تمساح رو با وجود اینکه اصلا تمساح نخواهم دید تو زندگی ولی بد نیس ادم بدونه.

1 ❤️

2019-02-09 21:10:52 +0330 +0330
نقل از: شیطان_رحیم مطالب جالبی بود دستت درد نکنه دوست عزیز ، من تو دوران خدمت این وحشت رو از نزدیک تجربه کردم ، حفظ خونسردی توی اون لحظه واقعا سخته و نمیشه جلوی لرزش پاهارو گرفت

دقیقا سخترین کار حفظ خونسردیه‌و معمولا هم ممکن‌ نیس بعدم ادم بد ترین تصمیمارو میگیره تو اون لحظه

0 ❤️

2019-02-11 13:37:18 +0330 +0330
نقل از: amiralizzzzz خطاب به اون کون نشور هایی که میگن چرت بود تاپیک،اخه کسخلا بچه های مناطق سردسیر وکوهستانی از بچگی با این مسائل آشنا هستن این بنده خدا تاپیک روواسه منو شمای بچه شهر و شهرستان زده که اگه یوقت تفریحی رفتیم جایی به طور اتفاقی با گرگ برخورد داشتیم بدونیم چه خاکی تو سرمون بریزیم

توی کسخلو بی تربیت رو که پا تو کفش بزرگترا میکنی همون بهتر که گرگ بخوره اوبی گشاد. کون نشور هم ننته که تخمکش با گه جفت خورد تورو رید. زر نزنی نمیگن لالی حیف نون. راستی حالا که کونی هستی بیا پی وی . پول خوبی میدم گروهی بکنیمت اوبی

0 ❤️

2019-02-11 13:39:22 +0330 +0330
نقل از: parsashz_1380 الان باید برات دست بزنم؟

الان من تاپیک نزنم مشکلات مملکت ما حل میشه؟

چرا دوس دارین خودتونو کارشناس نشون بدین بعد بگین روش عن فکرین. چرا گوزو به شقیقه ربط میدید.الان منظورت چی بود ازین نظر اخه به تو چه من چی میزارم چی نمیزارم.
ناراحتی نخون

خب مرد حسابی اگه اونایی که تو کوهستانن میدونسن چجور با حیوونای وحشی باید رفتار کنن اینجور نمیشد وضعیت حیات وحش کشورمون.

اولا روش عن فکر جدوابادته. دوما مرد ارزوی پدرت بود ! سوما تو که کم میاری بلاک میکنی اونم تو فضای مجازی گرگ ببینی صد بار به خودت ریدی حیف نون دهه هشتادی کونی.
سوما گوزو به محیط زیست تو داری ربط میدی منگل. چه مشکلی برای محیط زیست پیش اومده توسط کوه نشینان؟ مشکلات محیط زیست و بدبختی حیوانات جز به دست شما بسیجیان بوگندو و مسئولین احمقتونه؟ یه بچه اوبی تو شهر نشسته تاپیک میزنه درحالی که از مردم کوه نشین اصلا خبر نداره !
برو یکم تو کوه و دشت زندگی کن مثل کردا تا از یک روزگی همزیستی مسالمت امیز با حیوونارو یاد بگیری. احتمالا یه گرگ تو کونت گذاشته و تو اومدی اینجا تاپیک زدی بسیجی نجس. ما این همه حیوون تو طبیعت دیدیم به ما حمله نکردن چون ادمیم. به تو حمله میکنن چون بو میکشن میفهمن کونی هستی گوشت خوشگله ? حالاهم هررری

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «