اجبار اصحاب به تجاوز زنان شوهر دار توسط محمد رسول الله(با سند معتبر)

1393/07/07
presentation1p.jpg

قابل توجه ماله کشان که میگویند برده داری و تجاوز به زنان اسیر به اسلام تحمیل شده و اگر به اختیار خود پیامبر بود حتما حکم به لغو این اعمال شنیع میداد.
در شان نزول این آیه به وضوح مشاهده میکنید که یاران رسول در تجاوز به زنان شوهر دار اکراه داشتند و مایل نبودند این کار را انجام دهند اما محمد با اینکه میتوانست آنها را نهی کند (چون شرایطش بود) این کار را نکرد و دستور حلیت تجاوز به زن شوهردار اسیر داد

36981 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-09-29 20:01:25 +0330 +0330
10653802_712434702177589_6929942913663243807_n_0.jpg
0 ❤️

2014-09-29 20:13:43 +0330 +0330

hatman shoharashono koshtan :| baad ina shodan bishohar!!!

0 ❤️

2014-09-29 20:17:39 +0330 +0330

[quote=pesary-aram]خفه شو حرومزاده تو عقل نداری این چرت و پرت ها رو و مذخرفات رو باور میکنی با سند دروغین وگرنه بقیه آدمن و عقل دارن[/quote]

آخه یابو علفی تو قرآن خودتونم قبول نداری.
ببین تا حالا به کسی بابت آکبند نگه داشتن مغزش جایزه ندادن که تو الاغ دومیش باشی، استفاده کن از اون مغز پوکت.
در ضمن اگه بنا باشه به نفهمهایی مثل تو بگن حلالزاده من به شخصه افتخار میکنم اگه بهم بگن حرامزاده.

0 ❤️

2014-09-29 20:23:15 +0330 +0330

[quote=pesary-aram]رفته از یک کتاب بی سرو ته یا نوشته های خودش عکس گرفته فک کرده مثل خودش خریم …

سند یعنی کتاب های معروف شیعه با آدرس دقیق پس این کسافت کاری های خودتونو به اسلام ربط ندید … حروم زاده ها

البته نباید فش بدم چون درست نیست ولی شمآ حرومزاده اید کاریشم نمیشه کرد[/quote]

به خدا که خر پیش امثال تو درجه استاد دانشگاهی داره

کسافت = کثافت

دفعه دیگه خواستی در مستراح رو باز کنی قبلش از روی غلط املاییت 20 بار مینویسی بعد.

0 ❤️

2014-09-29 20:33:14 +0330 +0330

[quote=pesary-aram]رفته از یک کتاب بی سرو ته یا نوشته های خودش عکس گرفته فک کرده مثل خودش خریم …

سند یعنی کتاب های معروف شیعه با آدرس دقیق پس این کسافت کاری های خودتونو به اسلام ربط ندید … حروم زاده ها

مسلم الانصاری گفت که رسول الله مرا بر اسیران بنی قریظه گماشت، پس نگاه به آلت تناسلی نوجوانان پسر می‌کردم، اگر می‌دیدم که موئی بر آلتش روئیده گردنش را می‌زدم و اگر نروئیده بود جزء غنایم جنگی گماشته می‌شد.
(مجمع الزوائد / الهیثمی / جلد 6 / صفحه 141- اعیان الشیعه / محسن الامین / جلد 3 / صفحه 303)

سپس رسول الله اموال و زنان و کودکان بنی قریظه را تقسیم نمود در آن هنگام پس از دریافت خمسش، سه سهم برای سوارکار مرد و یک سهم برای سوارکار زن و برای پیاده نظام یک سهم و در آن روز تعداد اسب‌های بنی قریظه 36 اسب بود…
سپس سعد ابن زید انصاری از برادران بنی عبد الاشهل را به همراه زنان و کودکان اسیر بنی قریظه برگزید و به نجد فرستاد تا بوسیله فروش آنان اسحله و اسب بیاورد و رسول الله (ص) ریحانه بنت عمرو بن جنافه یکی از زنان بنی عمرو بن قریظه را تا آخر عمر برای خودش برداشت،
رسول الله از او خواست تا مسلمان شود و او با وی ازدواج نماید و محجبه شود، ولی او به رسول الله گفت: مرا به عنوان کنیزت نگه دارد که این برای من راحت تر است و او هم وی را به همین حال وا گذاشت.
(التاریخ الطبری / جلد 2 / صفحه 252)

سپس رسول الله اموال و زنان و کودکان بنی قریظه را تقسیم نمود و برخی از این اسیران را به همراه سعد ابن زید الانصاری به نجد فرستاد تا با فروش آنان اسحله و اسب بیاورد.
(تفسیر المیزان / علامه طباطبائی / جلد 16 / صفحه 303)

0 ❤️

2014-09-29 22:10:01 +0330 +0330

شما که الان یکساله همش خودتو جر میدی 4نفر جذب حرفات بشن…شما که مدرک و سند معتبر داری چرا این موضوع رو رسانه ای نمیکنی تا مردم اگاه بشن…
خیلی خیلی تابلوئه که با دارودسته ادمین از یه مستراح گوه میخوری
مزدور چه کسی هستی؟ حتی سلمان رشتی در کتاب خودش اینطوری بی ادبی نکرد …
گاهی دلم بحال خودم میسوزه که چقدر بدبختم میام این سایت
حالا دلم واسه تو میسوزه…چقدر بدبختی این حرفها رو اینجا مطرح میکنی

0 ❤️

2014-09-29 22:13:28 +0330 +0330

یه زمانی روشنفکرها از قشر بیسواد انتقاد میکردن…بخاطر بی عقلی و نادانی و خر مقدس بودن
الان …افتخار پیدا نمیکنی یه ادم حسابی چرت و پرتای تو رو بخونه
4 تا بدبخت و بیسواد مثل من و امثال من هم که همون خرمقدسهای سابق هستیم و بی چون و چرا به مقدسات احترام میزاریم
خودتو بیشتر از این رسوا نکن و سرسپرده و مزدور نشون نده

0 ❤️

2014-09-30 00:46:51 +0330 +0330

alan hame jaye donya midoonan eslam sakhtegie baw aslan moshakhase ghorano ye ensan neveshte faghat ye ensan miad vase harfesh dalil biare tu ghoran 8 ta soore hast k be soore haye ghabli estenad dare :D
az in harfa gozashte ghoran az zabane farsi be arabi neveshte shode hazrate mohammad k savad nadashte refigh jingesham salmane farsi boode

0 ❤️

2014-09-30 07:48:36 +0330 +0330

من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…
عامو کیر خر تو کون و کستون…
ولی بین جمع… کس ننش که خرافه نوشته باشه و دروغ گفته باشه… اصن بره زیر تریلی چرخ بشه…
حالا هی برید مدارک فتوشاپی بیارید…

0 ❤️

2014-09-30 07:53:16 +0330 +0330

[quote=No One Like You]• مردان مسلمان اجازه داشتند هروقت که می خواهند با زنان برده اسیر و زندانی رابطه جنسی برقرار کنند: آیات 4:3، 4:29، 33:49
• بردگان در برابر اربابانشان به همان اندازه ذلیل بودند که اربابان در برابر خدا: آیه 16:77
• بنا برسنت اسلامی، انسانها در هنگام اسارت می توانستند کشته شوند یا به بردگی کشیده شوند. این نشان می دهد که برده ها باید از ابتدایی ترین حق انسانی [حق حیات] شروع می کردند.
• بنا بر فقه اسلامی ، برده ها کالا بودند. فروش برده ها همتای فروش حیوانات بود.
• محمد فرمان داد تا تعدادی برده که توسط اربابانشان آزاد شده بودند دوباره به بردگی گرفته شوند.
• شلاق زدن برده ها دارای مجوز اسلامی است.
• بنا بر اسلام ، شهادت برده در دادگاه قابل پذیرش نیست. ابن تمیه و بخاری، هردو این را ذکر کرده اند.
• بنا بر اسلام، یک مسلمان را نمی توان برای قتل یک برده کشت.
• بنا بر فقه اسلامی، برده ها نمی توانند خودشان برای خودشان همسر انتخاب کنند: ابن حزم، جلد 6، بخش 9.
• بنابر فقه اسلامی، برده را می توان واداشت تا با هرکسی که اربابش می خواهد ازدواج کند: ملک ابن اناس، جلد2،صفحه155[/quote]
خو شامولک تو همین مطالب فیسبوکی رو چرا کپی پیست میکنی؟؟؟
برو خودت همین آیه هارو بخون…با عقل ناقصت استنباط کن…

0 ❤️

2014-09-30 08:01:27 +0330 +0330

[quote=farzad_farzane]شما که الان یکساله همش خودتو جر میدی 4نفر جذب حرفات بشن…شما که مدرک و سند معتبر داری چرا این موضوع رو رسانه ای نمیکنی تا مردم اگاه بشن…
خیلی خیلی تابلوئه که با دارودسته ادمین از یه مستراح گوه میخوری
مزدور چه کسی هستی؟ حتی سلمان رشتی در کتاب خودش اینطوری بی ادبی نکرد …
گاهی دلم بحال خودم میسوزه که چقدر بدبختم میام این سایت
حالا دلم واسه تو میسوزه…چقدر بدبختی این حرفها رو اینجا مطرح میکنی[/quote]

اعتراف میکنم بعضی وقتها در مقابل حماقت بیش از اندازه بعضیا کم میارم.
دوست نفهم و نادان من، شما تو ایران زندگی نمیکنی؟
خیلی تو مملکتمون دموکراسی داریم که بتونم برم اینا رو رسانه ای کنم؟
تضمین میدی بعدش تو کهریزک شیشه نوشابه حواله نکنن؟
من اگه از مستراح ادمین گوه بخورم حداقل انقدر مرام و معرفت دارم که حرمت نگه دارم ولی بی صفتهایی مثل شما از همین مستراح میخورن و بعدش جفتک هم میندازن.به نظر من رذل ترین آدمها کسی هست که نمک بخوره و نمکدون بشکنه.(مثل شما)
تو فرض کن من همزمان مزدور آمریکا و اسراییل و انگلیس هستم، که چی؟ فرقی هم تو حرفی که میزنم یا سوالی که میپرسم داره؟
اگه ذره ای سواد یا شعور داشتی میتونستی بری تحقیق کنی و مدرک پیدا کنی و با مدرک ثابت کنی حرفهامون دروغه نه که فی سبیل الله در مستراح رو باز کنی.
توصیه میکنم منو بیخیال شو و به حال خودت تاسف بخور چون واقعا هم جای تاسف داره.

0 ❤️

2014-09-30 08:04:00 +0330 +0330

منکه با نوع جواب دادن مسلمونا قانع شدم…شما چی؟
مثلا من وقتی میگم اسلام دین خشنی است
مسلمون جواب میده":
خفه شو مادرجنده حرومزاده…اسلام دین مهربونیه و با مهربانی گسترش پیدا کرده…اگه گیرت بیارم…مادرت رو میگام…خودت رو هم از وسط دو نصف میکنم…"
من قبول کردم که تازی پرستان مادرصیغه ای… راست میگن…خب حق دارن…باباشون در 1350سال پیش اومد ایران و تجاوز کرد و نطفه اینا رو کاشت

0 ❤️

2014-09-30 08:04:57 +0330 +0330

[quote=’‘دلارام’’][quote=sava7]من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…
ولی بین جمع… کس ننش که خرافه نوشته باشه و دروغ گفته باشه… اصن بره زیر تریلی چرخ بشه…
حالا هی برید مدارک فتوشاپی بیارید…[/quote]
برو قرآنو بخون بعد بیا نظر بده[/quote]
خب حرف منم دقیقا همینه…
چرا شما مطالب فیسبوک و عکسهای فتوشاپی میزارید؟؟؟
برید خودتون بخونید بعد حرف بزنید…
من که از خودم شک نیستم… ولی شمارو نمیدونم که دم به دیقه حرفتونو عوض میکنید…

0 ❤️

2014-09-30 08:09:41 +0330 +0330

[quote=farzad_farzane]یه زمانی روشنفکرها از قشر بیسواد انتقاد میکردن…بخاطر بی عقلی و نادانی و خر مقدس بودن
الان …افتخار پیدا نمیکنی یه ادم حسابی چرت و پرتای تو رو بخونه
4 تا بدبخت و بیسواد مثل من و امثال من هم که همون خرمقدسهای سابق هستیم و بی چون و چرا به مقدسات احترام میزاریم
خودتو بیشتر از این رسوا نکن و سرسپرده و مزدور نشون نده[/quote]

من مطمئنم که در نظر آدمهای عاقل آدم سربلند و آدم رسوا دقیقا برعکس اینی باشه که تو مغز پریود جناب آلو هست.
راستی میدونستی با توجه به علایقی که داری و چیزی که تو سایت دنبالشی طرفداری تو از اسلام دقیقا عین طرفداری گوسفند از عید قربان هست؟
مگر اینکه اون پستهایی که میذاری و دنبال زوج میگردی همه الکی باشه و هدفت گیر انداختن زوجهای سایت باشه.

0 ❤️

2014-09-30 08:14:13 +0330 +0330

منکه با نوع جواب دادن مسلمونا قانع شدم…شما چی؟
مسلمون جواب میده":
خفه شو مادرجنده حرومزاده…اسلام دین مهربونیه و با مهربانی گسترش پیدا کرده…اگه گیرت بیارم…مادرت رو میگام…خودت رو هم از وسط دو نصف میکنم…"
من قبول کردم که تازی پرستان مادرصیغه ای… راست میگن…خب حق دارن…باباشون در 1350سال پیش اومد ایران و تجاوز کرد و نطفه اینا رو کاشت

0 ❤️

2014-09-30 08:15:08 +0330 +0330

[quote=parham-8377]اولا این چیزا رو از تو شلوارت در اوردی دوما اصلا هم راست میگی این زن ها ک اسیر شدن زن کفار بودن که شوهراشون همه کشته شدن و پیامبر اجازه داده کنیز بشن نه سکس کنن باهاشون…یکم راجب خوبی های اسرائیل بگو که به عنوان متجاوز ترین کشور ک به غزه حمله کرد و تا تونست وحشی گری کرد …تف تو ذات کافرایی مثل شما[/quote]

ابله اون کفاری که میگی پدران و مادران و نیاکان تو بودن (البته اگه ایرانی باشی) و با این حساب اگه داعش بیاد و خواهر مادرتو بگیره ببره تو بازار برده فروشها به حراج بذاره و خودتم به غلامی ببرن اصولا نباید اعتراضی داشته باشی دیگه نه؟ چون اونا هم رئیسشون از اولاد پیغمبره و مو به مو دارن به دستورات قرآن و سنت پیغمبر عمل میکنن و از نظرشون تو خونوادت هم جزو کفار حساب میشین.

خدایا ببین با کیا شدیم 75 میلیون نفر

0 ❤️

2014-09-30 08:20:54 +0330 +0330

[quote=erza_koon][quote=pesary-aram]رفته از یک کتاب بی سرو ته یا نوشته های خودش عکس گرفته فک کرده مثل خودش خریم …

نمونه یک مسلمان واقعی وجوابش به یک واقعیت مستند!

خودش هم میدونه با فوش شعور نداشته اش برملا میشه اما جوابی برای چیزی که در قرانش اومده نداره!

اخه اینا وارثان کوروشند؟![/quote]

داداش از این جماعت مگه انتظاری غیر از این هم داشتی؟

0 ❤️

2014-09-30 08:23:47 +0330 +0330

در شگفتم ازملتی که به شکرانه گائیده شدن مادرانشان توسط تازیان…هر ساله میروند مکه…!
در شگفتم از ملتی که دم از خلیج پارس میزنن و نام فرزندشون رو تازی میگذارند…!
در شگفتم از کسیکه میگوید کافر را باید کشت و زنش را به کنیزی برد…ولی اگر داعشیها با شیعیان چنین کاری بکنند…میگویند کجای قرآن گفته که سر ببرید و به کنیزی ببرید…!

0 ❤️

2014-09-30 08:25:03 +0330 +0330

[quote=sava7]من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…

دانشمند. راه اثبات ادعای کذب و فتوشاپ پیدا کردن و گذاشتن نسخه اصلی و اورجیناله نه زر مفت زدن و شعور نداشته رو به نمایش گذاشتن.
خر فهم شد ؟

0 ❤️

2014-09-30 08:26:30 +0330 +0330

[quote=Ipenis]در شگفتم ازملتی که به شکرانه گائیده شدن مادرانشان توسط تازیان…هر ساله میروند مکه…!
در شگفتم از ملتی که دم از خلیج پارس میزنن و نام فرزندشون رو تازی میگذارند…!
در شگفتم از کسیکه میگوید کافر را باید کشت و زنش را به کنیزی برد…ولی اگر داعشیها با شیعیان چنین کاری بکنند…میگویند کجای قرآن گفته که سر ببرید و به کنیزی ببرید…![/quote]
سخت است رهانیدن به زنجیر کشیده ایی که به زنجیر اسارتش عشق میورزد

0 ❤️

2014-09-30 08:29:14 +0330 +0330

[quote=Ipenis]منکه با نوع جواب دادن مسلمونا قانع شدم…شما چی؟
مسلمون جواب میده":
من قبول کردم که تازی پرستان مادرصیغه ای… راست میگن…خب حق دارن…باباشون در 1350سال پیش اومد ایران و تجاوز کرد و نطفه اینا رو کاشت[/quote]

68945_171818726321967_3068694072504978780_n.jpg
0 ❤️

2014-09-30 08:30:14 +0330 +0330

[quote=bahram_hot20][quote=sava7]من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…

دانشمند. راه اثبات ادعای کذب و فتوشاپ پیدا کردن و گذاشتن نسخه اصلی و اورجیناله نه زر مفت زدن و شعور نداشته رو به نمایش گذاشتن.
خر فهم شد ؟[/quote]
واسه کسایی مثل اینا که مخشونو اکبنده هر چی بگی یه مغلطه میکنن

0 ❤️

2014-09-30 08:34:37 +0330 +0330

[quote=’‘دلارام’’][quote=sava7][quote=’‘دلارام’’][quote=sava7]من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…
خب حرف منم دقیقا همینه…
من که از خودم شک نیستم… ولی شمارو نمیدونم که دم به دیقه حرفتونو عوض میکنید…[/quote]
بچه جون من قرآنو حفظم با کی داری کل کل می کنی
تو همین سوره نسا نوشته
که الله دستور صادر کرد که زنان شوهر دارو که تصرف کردی تو مالکشی و اون بردته و حق داری هر کاری باهاش بکنی
اسلام اصلا زنو آدمو حساب نمی کنه فقط کس می بینتش[/quote]

223678_517483131596916_698874236_n_0.jpg
0 ❤️

2014-09-30 08:36:26 +0330 +0330

[quote=♥گارد سلطنتی♥][quote=bahram_hot20][quote=sava7]من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…

خر فهم شد ؟[/quote]
[/quote]
گارد عزیز… بجای کلمه سگ…از کلمه کفتار استفاده کنیم بهتره…

0 ❤️

2014-09-30 08:36:40 +0330 +0330

[quote=bahram_hot20][quote=sava7]من این مطلبو کلا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…

خر فهم شد ؟[/quote]
من باب مغز پریود شده ات عرض میکنم…
خوب گوش کن و خوب بخون که بعد نیای چرت پرت بگیا…

نظر اسلام درباره برده‏داري و بردگي چيست؟ آيا قيمت‏گذاري بر روي برده و خريد وفروش آن، با مقام انسانيت سازگار است؟ آيا درست است كه كنيز به صاحب و مولاي خود محرم مي‏شود؛ در حالي كه صيغه‏اي جاري نشده است؟ چگونه زن شوهردار كافر، وقتي كنيز مي‏شود، عقد قبلي او از بين رفته، مولايش مي‏تواند با او نزديكي كند؟

«يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا كُتِبَ عَلَيْكُمُ الْقِصاصُ فِي الْقَتْلى‏ الْحُرُّ بِالْحُرِّ وَ الْعَبْدُ بِالْعَبْدِ…» بقره (2)، آيه 178.؛ «اى كسانى كه ايمان آورده‏ايد! درباره كشتگان، بر شما (-(حق)-) قصاص مقرر شده، آزاد عوض آزاد و بنده عوض بنده…».
«وَ لا تَنْكِحُوا الْمُشْرِكاتِ حَتَّى يُؤْمِنَّ وَ لَأَمَةٌ مُؤْمِنَةٌ خَيْرٌ مِنْ مُشْرِكَةٍ وَ لَوْ أَعْجَبَتْكُمْ» بقره (2)، آيه 221.؛ «و با زنان مشرك ازدواج مكنيد؛ تا ايمان بياورند. قطعاً كنيز با ايمان، بهتر از زن مشرك است؛ هر چند (-(زيبايى)-) او شما را به شگفت آورد».
داستان بردگى در قرآن چند جا آمده است. عبد، به مرد برده مى‏گويند و اَمه، يعنى كنيز و زن برده. «لَأَمَةٌ مُؤْمِنَةٌ خَيْرٌ مِنْ مُشْرِكَةٍ» بقره (2)، آيه 221.
؛ «(-(براى ازدواج)-) كنيز با ايمان، بهتر از زن مشرك است».
همچنين در قرآن آمده است: اگر شما روزه‏تان را عمداً خورديد، كفاره‏اش، يكى از اين سه چيز است: 60 روز روزه يا سير كردن 60 فقير و يا يك بنده (برده) آزاد كردن.
حالا بايد بررسى كنيم:
اولاً، اصل داستان بردگى چيست؟
ثانياً، آيا اسلام قبول داشته يا نه؟
ثالثاً، آيا الآن هم حكم برده‏دارى در اسلام وجود دارد يا نه؟
اصل داستان بردگى اين بوده كه در زمان قديم و قبل از اسلام، بر اثر جنگ، اسيرهايى كه مى‏گرفتند، اينها را مثل امروز، در اردوگاه اسيران نگه‏دارى نمى‏كردند؛ بلكه آنها را خريد و فروش مى‏كردند. اگر زن هم بوده، همين طور؛ از مردها، به عنوان خدمتكار استفاده مى‏كردند و از زنان به عنوان كلفت. بردگى در همه اديان، يهودى، مسيحى و بت‏پرست، كارى مرسوم بوده است.
البته غير از جنگ، يك راه ديگرى هم براى بردگى داشتند و آن اين كه هر كس زورش مى‏رسيده، افرادى را اسير مى‏كرد و مى‏فروخت؛ به ويژه سياه‏پوستان را؛ مثلاً يك تاجرى به افريقا مى‏رفت و 50 نفر را مثل اين كه قفس بيندازد و بگيرد، مى‏گرفت و با خود به كشورهاى ديگر مى‏آورد و آنها را مى‏فروخت. البته همين الان هم به نوعى اين كارها هست. در عربستان هم‏اكنون افراد ثروتمند از كشورهايى مانند فيليپين، تعدادى انسان را مى‏خرند و گاهى آنها را مى‏فروشند؛ البته اسمش برده نيست؛ اسمش مثلاً خادم است؛ ولى در اصل، همان برده است و هيچ فرقى ندارد و نيز در كشورهاى اروپايى و آمريكا، انسان‏هاى جهان سومى را اجير مى‏كنند و در كارهاى سخت از آنان استفاده مى‏كنند.
آيا اسلام بردگى را قبول دارد يا نه؟
اسلام، بخشى از برده‏دارى را رد و بخشى را امضا كرد كه بايد بررسى كنيم. آن بخش كه با كرامت انسانى ناسازگار است، رد شده است؛ مثل اين كه يك نفر به زور تعدادى را مى‏گرفت و بعد خريد و فروش مى‏كرد كه اين، ممنوع شده است؛ زيرا بشر آزاد است؛ چه سرخ‏پوست باشد و چه سياه‏پوست؛ همگى بشرند و آزاد خلق شده‏اند.
به همين دليل، براى حل مشكل برده‏دارى موجود در جامعه آن روز، در اسلام، احكامى وضع شد و راهكارهايى بيان شده كه بردگان رفته رفته، رها شوند و بدون تنش و مشكل، جذب اجتماع شوند؛ به طور مثال، كفاره برخى گناهان، مانند روزه‏خوارى را آزاد كردن برده قرار داد و با اين كار، برده‏هايى كه از گذشته به ناحق گرفته شده بودند، آزاد شدند و يا كسانى كه سياه‏لشگر دشمن بودند، رفته رفته در خانه مسلمانان، با آيين و آداب اسلام آشنا شدند و بعد، آزاد شدند.
اما آن قسمتى كه مورد قبول اسلام قرار گرفت و هم اكنون نيز در احكام اسلام وجود دارد، آن است كه اگر كافرهاى حربى، يعنى غيرمسلمانان متجاوز، به مسلمانان حمله كردند، در اين جا اسراى آنها احترام ندارند؛ نه زن و نه مرد؛ مثلاً اگر اسراييل يا آمريكا به ايران حمله كنند، اينها كافر حربى هستند. كشتن اسير در اسلام، حرام است؛ اما دليلى ندارد در اردوگاه نگه‏دارى شوند؛ بلكه اگر در خانه‏هاى مسلمانان تقسيم شوند و كار كنند، علاوه اين كه اين عمل نوعى تنبيه نسبت به تجاوزشان است، به عنوان نيروى انسانى به اقتصاد خانواده‏ها و در مجموع به اقتصاد كشور، كمك مى‏كنند و در عين حال با آيين و آداب مسلمانان نيز آشنا مى‏شوند و اين همان نكته مهمى است كه موجب شده از نگاه اسلام، تحويل اسرا به خانه مسلمانان، بر نگه‏دارى در اردوگاه، ترجيح داده شود. به همين جهت، بسيارى از بردگان پس از مدتى مسلمان شده، حتى بعد از آزادى، مايل بودند در خانه صاحب خود بمانند و اين نمونه‏ها درباره بردگانى كه در خانه امامان‏عليهم السلام بودند، بسيار بوده است.
در اسلام توصيه‏ها و احكام متعددى درباره رعايت حق و حقوق بردگان آمده است. بردگان در اسلام، نبايد شكنجه شوند، غذا و پوشاك و مسكن آنها بايد تأمين شود و… ولى در عين حال، بايد مطيع مولا و صاحب خود باشند. اسلام چنين برده‏دارى را پذيرفته، اگر چه امروزه امكان اجراى آن وجود ندارد؛ ولى احكام آن در رساله‏ها هست.
آيا پذيرفتن برده‏دارى به همين مقدار نيز با كرامت انسانى سازگار است؟
در اين باره بايد دانست كه اگر غيرمسلمانان در پى توطئه نباشند و جنگ‏افروز نباشند، بلكه به قوانين اسلام احترام بگذارند، آنها احترام دارند؛ اما كشورى كه سر جنگ با اسلام دارد و حمله نمايد ديگر احترامى ندارد و اگر اسير شدند، طبق قوانين اسلام، تحويل آنان به مسلمانان، بر نگه‏دارى آنان در اردوگاه‏ها، اولويت دارد و در اين صورت، چه بسا اكثر اينها مسلمان شده، بعد از اسلام آوردن، آزاد گردند. بنابراين، اين كار با كرامت انسانى سازگارى دارد.
در نتيجه اسلام با برده‏دارى به شكل زورگيرى يا انتقال مردم ضعيف از كشورى به كشور ديگر و خريد و فروش آنها و همچنين با برده‏گيرى از ميان اسراى دو كشور مسلمان مخالف است؛ اما اگر كافرى در جنگ با مسلمين اسير شد احترامى ندارد، اگر مرد بود، عبد است و اگر زن بود، در صورت اسير شدن، حكم كنيز را دارد.
آيا قيمت‏گذارى بر روى برده و خريد و فروش آن، با مقام انسانيت سازگار است؟
با پاسخ‏هاى متعددى كه ذكر كرديم، معلوم مى‏شود؛ انسان‏هايى كه با حضور در جبهه كفر، با اسلام به مقابله آمده‏اند، تنزل آنها در حد كالا، نه تنها با مقام آنها ناسازگار نيست، بلكه نوعى تخفيف در مجازاتشان نيز مى‏باشد و حداقل از زندگى محروم نبوده و يا در زندان‏هاى مخوف، گرفتار نمى‏شوند. اگر شخصى به ماهيت و حقيقت تجاوز آمريكا و انگليس به عراق و افغانستان آگاه شود كه چگونه از آن طرف كره زمين آمدند و به مال و جان و نواميس مسلمين تجاوز كردند، هيچ‏گاه واژه‏اى به نام كرامت انسانى براى اين كفار حربى به ذهنش خطور نمى‏كند.
قيمت برده‏ها نيز با توجه به توانايى‏ها و هنرهاى ايشان، متفاوت است؛ مثلاً اگر غلامى خياط و يا بنا باشد، اين موجب تفاوت قيمت او مى‏شود كه به نوعى نه تنها كسر شأن او نيست، بلكه نشان‏دهنده توانمندى‏هاى او نيز مى‏باشد.
چگونه كنيز به انسان محرم مى‏شود؛ در حالى كه صيغه‏اى جارى نشده است؟
در اسلام، ازدواج بدون سبب ممكن نيست و سبب نيز منحصر به صيغه عقد نيست؛ بلكه در مورد كنيز، سبب محرميت، همان مالكيت مولاى او مى‏باشد؛ به اين معنا كه مولى وقتى مالك كنيز مى‏شود، هم به او محرم شده، هم مى‏تواند از او صاحب فرزند شود.
نبايد فراموش كرد كه اگر گفته شد محرميت كنيز با صيغه عقد نمى‏باشد، به معنى بى‏بندوبارى جنسى نيست و اين‏گونه نيست كه مولايش و يا ديگران هرنوع رابطه‏اى را بتوانند با او داشته باشند؛ بلكه زوجيت او ضوابطى دارد كه براى همه لازم‏الاجرا مى‏باشد؛ مثل اين كه اگر مولى اجازه داد كه كنيزش با شخص ديگرى و يا غلامى ازدواج كند، ديگر خود حق همبسترى با او را ندارد و مانند آن.
چگونه زن شوهردار كافر، وقتى كنيز مى‏شود، عقد قبلى از بين رفته، مولايش مى‏تواند با او نزديكى كند؟
كافر حربى و كسى كه به جنگ اسلام و مسلمانان آمده است، جان و مال او احترام ندارد و پس از اسارت زن او، پيوند ازدواج او نيز محترم نخواهد بود و او حقى نسبت به همسرش ندارد. اين‏گونه برخورد، حداقل دو دليل مى‏تواند داشته باشد؛ 1. ضربه به دشمن. 2. رهاسازى زن از سلطه يك كافر و زمينه‏سازى اسلام آوردن او و آزادى او در محيط مسلمانان.
در صدر اسلام نيز بسيارى از زنان از مكه به مدينه پناهنده مى‏شدند و اسلام مى‏آوردند و همسران مشرك آنها، براساس قانون اسلام، حق بازگرداندن زنشان را نداشتند.
علاوه بر آن چه گفته شد، اسلام راه‏هاى ابتكارى متعددى را براى آزادى تدريجى بردگان اعلام نمود كه برخى عبارتند از:

1. اسلام، آزادى برده را از عبادات بزرگ قرار داد و پيشوايان اسلام نيز در عمل به اين عبادت، اهتمام والايى داشتند. امام سجادعليه السلام در طول حيات شريف خود، هزاران برده را خريد و آزاد ساخت. رسول جعفريان، حيات فكرى و سياسى امامان شيعه‏عليه السلام، قم: انصاريان، چاپ اول، 1376، ص 280.
  2. كفاره واجب برخى از گناهان، آزادى برده قرار داده شد.
  3. خريد و فروش ام ولد ام ولد، كنيزى را گويند كه از ارباب خود صاحب فرزند شده است. را منع كرد. اين مسئله خود به خود، موجب آزادى كنيزانى مى‏شد كه از طريق ارباب خود صاحب فرزند مى‏شدند.
  4. مالكيت فرزند بر پدر و مادر خويش را منع كرد و اين مسئله نيز منجر به آزادسازى ام‏ولد مى‏شد.
  5. به بردگان حق كتابت و قرارداد با صاحبان خويش داد؛ تا بتوانند با كار و تلاش به آزادسازى خويش بپردازند و يا مدت بردگى و گستره آن را محدود سازند. اين مسئله، باعث مى‏شد كه بردگان با اراده و عزم خويش، در جست و جوى آزادى برآمده، در راه آن بكوشند و سپس از ثمرات آن به خوبى بهره گيرند.
  6. در يكى از جنگ‏ها، پيامبرصلى الله عليه وآله با اسيران برده شرط كرد كه هر كس ده مسلمان را سواد بياموزد، آزاد خواهد شد و اسلام از اين طريق، استفاده‏هاى فرهنگى مناسبى نمود. اين كار علاوه بر آن كه به نفع مسلمانان بود، بردگان نيز در برخورد با مسلمين، با عقيده و مكتب آنان بيشتر آشنا مى‏شدند و زمينه براى اسلام آوردن آنها فراهم مى‏شد.
    در صدر اسلام - به ويژه در دوران حيات پيامبرصلى الله عليه وآله - بردگان نه تنها آزاد مى‏شدند، بلكه از تعليم و تربيت و مراقبت‏هايى بهره‏مند مى‏شدند.
    «زيد» برده‏اى آزاد شده بود كه به مقام صحابى پيامبرصلى الله عليه وآله و كتابت قرآن و حديث رسيد و فرزند او اسامه، از فرماندهان بزرگ سپاه اسلام بود.
    «بلال حبشى» نيز به فرماندارى مدينه برگزيده شد.
    «قطب‏الدين آيبيك»، برده‏اى بود كه امپراتورى بزرگ اسلام را در سرزمين هندوستان بنيان نهاد. مارسل بوازار، اسلام و حقوق بشر، ترجمه محسن مؤيدى، تهران: دفتر نشر فرهنگ اسلامى، 1358، ص 48 و 49.
    چرا پيامبرصلى الله عليه وآله و امامان‏عليهم السلام غلام و كنيز داشتند؟
    رازش اين است كه يكى از شيوه‏هاى امامان، خريد غلامان براى تعليم و تربيت آنان و پرورش فكرى و معنوى و سپس آزادسازى آنان بوده است. رفتار امامان به گونه‏اى بود كه بسيار از بردگان پس از آزادى نيز نزد امامان مى‏ماندند. براى مطالعه بيشتر ر.ك:
    الف) تفسير الميزان، ج 6 (عربى) و ج 12 (فارسى)، ذيل آيات 116 - 120.
    ب) موسوى زنجانى، اسلام و مسئله آزادى.
    پ) على حجتى كرمانى، از بردگى روم قديم تا ماركسيسم.
    ث) مكارم شيرازى، فرآورده‏هاى دينى.
    ت) برده‏دارى در روم باستان، بيدار فكر.
    ج) اسداللَّه مبشرى، حقوق بشر.
    ح) محمد على گرامى، نگاهى به بردگى.
    خ) صادق ايرجى، بردگى در اسلام.
    د) مصطفى حسينى، بردگى از ديدگاه اسلام.
    ه) يادداشت‏ها(موضوعى)، شهيد مطهرى

ححالا خر فهم شدی برادر؟؟؟

0 ❤️

2014-09-30 08:40:10 +0330 +0330

[quote=bahram_hot20][quote=’‘دلارام’’][quote=sava7][quote=’‘دلارام’’][quote=sava7]من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…
خب حرف منم دقیقا همینه…
من که از خودم شک نیستم… ولی شمارو نمیدونم که دم به دیقه حرفتونو عوض میکنید…[/quote]
تو همین سوره نسا نوشته
که الله دستور صادر کرد که زنان شوهر دارو که تصرف کردی تو مالکشی و اون بردته و حق داری هر کاری باهاش بکنی

223678_517483131596916_698874236_n_0.jpg[/quote]

زرشک کپک زده تو سوره ی حمدو بخونی دو تا آیه کم میاری… بعد حرف از تفسیر و حفظ بودن کل قرآن میزنی؟؟؟

0 ❤️

2014-09-30 08:41:29 +0330 +0330

به ساوا7 گرامی:
عزیزم…چرا خودتو خسته میکنی!؟
میخوای ما رو رفع شبهه کنی!؟
الله بر دلهای ما مگه مهر نزده بود!؟
اگه حرف الله رو قبول داری…چرا هی میخوای کسشعرای ملاها رو بخونیم تا هدایت بشیم!؟
دوستان…وقتتون رو با کسشعرایی که گذاشته هدر ندین خواهشا
نخونین…حیف مغز شما که خسته بشه
بذارین این یارو بره واسه خودش صدها جلد تفسیر المیزان و نمونه و نور بخره… و اینقدر هدایت بشه تا هدایت دونش منفجر بشه…!

0 ❤️

2014-09-30 08:44:57 +0330 +0330

[quote=Ipenis]به ساوا7 گرامی:
عزیزم…چرا خودتو خسته میکنی!؟
میخوای ما رو رفع شبهه کنی!؟
الله بر دلهای ما مگه مهر نزده بود!؟
اگه حرف الله رو قبول داری…چرا هی میخوای کسشعرای ملاها رو بخونیم تا هدایت بشیم!؟
دوستان…وقتتون رو با کسشعرایی که گذاشته هدر ندین خواهشا
نخونین…حیف مغز شما که خسته بشه
بذارین این یارو بره واسه خودش صدها جلد تفسیر المیزان و نمونه و نور بخره… و اینقدر هدایت بشه تا هدایت دونش منفجر بشه…![/quote]

0 ❤️

2014-09-30 08:54:20 +0330 +0330

sava7

از ریدمان نامه ات دو سه خط بیشتر نخوندم چون فهمیدم از این متنهای مغلطه بازی برای ماله کشی هست ولی چندتا مورد:
1- شما که به کپی پیست کردن کاربر دیگه ای ایراد میگیری خیلی بیجا میکنی خودت هم دقیقا همون کار رو میکنی.
2- نادان اینجا بحث سر این نیست که آیا با برده خوش رفتاری میکردن یا بد رفتاری، بحث سر اینه که چجوری کسی که اسمشو گذاشته انسان (حالا پیغمبر بودنش پیشکش) میتونه خودش رو صاحب و مالک یه انسان دیگه بدونه.
توجه کن اینجا صحبت از انسان هست نه گاو و گوسفندی مثل شما
3- با توجه به اینکه حداقل هزار سال قبل از الله و محمد تو کوروش تونسته بود بساط برده داری رو تو امپراطوری ایران که شامل 44% کل کره زمین میشد جمع کنه نباید به این نتیجه رسید که الله و محمد با همدیگه اندازه کوروش عرضه نداشتن؟
4- منبع معتبر به منبعی میگن که یا نویسنده اش بی طرف باشه یا حداقل دانش و صداقتش مورد تایید عموم باشه نه این چس خورهایی که سرشون تا ته تو آخور اسلام هست و اسلام نوندونیشونه.
5- من اگه تو پست قبلیم نسبت خر بهت دادم معذرت میخوام و حرفمو پس میگیرم. چون نمیتونم بعدا به خاطر این تشبیهم جوابگوی خر باشم که هم فهیمتر هست و هم نجیب تر.

0 ❤️

2014-09-30 08:59:48 +0330 +0330

[quote=♥گارد سلطنتی♥][quote=bahram_hot20][quote=sava7]من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…

خر فهم شد ؟[/quote]
[/quote]

مانی جان کاملا حق باشماست و قبول دارم اشتباه کردم

430346_475646655780980_899355234_n_0.jpg
0 ❤️

2014-09-30 09:02:49 +0330 +0330

[quote=sava7][quote=bahram_hot20][quote=’‘دلارام’’][quote=sava7][quote=’‘دلارام’’][quote=sava7]من این مطلبو کاا فهمیدم… شما دو سه گروهید… هر وقت میخوایید تاپیک بزنید گروهی میریزد رو سر یه نفر…
خب حرف منم دقیقا همینه…
تو همین سوره نسا نوشته

223678_517483131596916_698874236_n_0.jpg[/quote]

زرشک کپک زده تو سوره ی حمدو بخونی دو تا آیه کم میاری… بعد حرف از تفسیر و حفظ بودن کل قرآن میزنی؟؟؟[/quote]

بچه جان وقتی تو هنوز تا تصمیم کبری بیشتر نخونده بودی من 2 بار کامل قرآن رو و یه بار هم تورات و انجیل و اوستا رو خونده بودم.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «