حجاب! مصونیت یا محدودیت؟!

1391/06/16

اینروزها حتما" اینقدر راجع به حجاب و بدحجابی و شل حجابی شنیده اید که لابد حالتان از این مبحث بهم میخورد .من هم قصد نداشتم در این خصوص چیز مشخصی بنویسم چون معتقدم هر چه ما در این باره بیشتر بگوییم و بنویسیم هدف طراحان این طرح را که همانا کمرنگ شدن مسائل اصلی زندگی مردم در سایه این خزعبلات است بشتر برآورده کرده ایم.همچنین معتقدم غم نان مردم باید بیش از حجاب و روسری آنان باشد.اگرچه حضرات بسیار هدفمند و برای استتار گندهایی که در زمینه های اقتصادی و سیاسی زده اند هرچه بیشتر در پی انحراف اذهان از طریق اجرای طرح عفت عمومی و …هستند اما مانباید سرگرم شویم .
حالا نظر شما چیه؟
large_hejab1.jpg
.
large_1343542588936003_large.jpg
.

7556 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2012-09-06 08:29:08 +0430 +0430

[quote=Armageddon66]باکسب اجازه از صاحب تاپیک هرکسی تعریفی از حجاب با توجه به عقاید دیدگاهها و نظراتش بده.فکر میکنم جالب باشه.[/quote]
اینجاهمه صاحب خونه ان.
من پاسخمو گفتم

0 ❤️

2012-09-06 08:33:43 +0430 +0430

حجاب واسه ایرانیا محدودیته. چون خودشون انتخاب نکردن ک میخان با حجاب باشن یا بی حجاب. باید حق انتخابو داد ب خود مردم. سی وخرده ای سال پیش مردم انقلابو انتخاب کردن واسه اینکه فک میکردن حکومت حق. زهی خیال باطل. ولی چی شد؟ اخوندا از سادگیه مردم ایران استفاده کردن و حجاب رو تحمیل کردن. ب امید اینکه سرزمین اسلامیشون اسلامی تر شه. ولی الان چی؟

0 ❤️

2012-09-06 08:35:00 +0430 +0430

وقتی کتاب شرق شناسی وآسیب های اجتماعی روپاس کردم این رودیدم:
ابتدا به مفهوم لغوي حجاب مي پردازيم که در لغت به معناي مستر و پرده حاجب و مانع است که شيء را مي پوشاند و در اصطلاح به معناي ستر و پوشش و پرده است.
اما تعريف حجاب:
به پوشش زن مسلمان گويند که از نگاه نامحرم مي پوشاند
دوم پيشينه حجاب:
حجاب قبل از اسلام وجود داشته است و حتي قبل از ميلاد مسيح در نقاشي ها و تصويرها قسمت پائين بدن را پوشش قرار مي دادند.
در يونان زنان صورت و بدن خود را مي پوشاندند. در روسيه هم زنان داراي پوشش بوده اند.
مسأله حجاب اختصاص به اسلام ندارد بلکه در ادياني مانند دين زرتشت ، دين مادها و آشوريها و دين يهود (در کتاب تورات و انجيل بحث حجاب بوده است) نيز وجود داشته است . اين مسئله حتي به بعد از هبوط آدم و حوا از بهشت برزخي نيز بر مي گردد زيرا که با خوردن از ميوه ممنوعه از لباس بهشتي خارج شدند و وقتي به زمين رسيدند از برگ درختان انجير خود را پوشاندند.
حجاب و پوشش مخصوص انسان به تنهايي نيست بلکه اگر از قطب عقلي در خلقت جهان بنگريم حجاب را در پردندگان (پر) ، حيوانات (پشم و مو) ، گياهان(برگ) ، ميوه ها (پوست) و … ميبينيم.
آيا جنايتي از اين بزرگتر به زن هست که زن را با آرايش ، مد و جلوه گري زيورآلات سرگرم کنند و از او بعنوان يک ابزار و وسيله استفاده کنند؟
امروز سر و سينه را از زيورآلات پر کردن و آرايش و مد و لباس را بت خودقرار دادند
پس زن بدحجاب وسيله و ابزاري براي شهوتراني ارازل و مردان و جوانان هرزه است. زن بدحجاب ملعبه و بازيچه جوانان فاسد الاخلاق است. زن بدحجاب عروسکي است براي چشم چراني از خدا بي خبران زن بدحجاب باعث ننگ اسلام و ايران و ملت شريف مسلمان است. زن بدحجاب سبب خيانت به شوهر وباعث دلسردي و بي اعتمادي او نسبت به زندگي و همسرش مي شود.
روش ها و توصيه ها :
دين مقدس اسلام ، با ظهور خود شخصيت معنوي و حقوقي زنان را احياء نمود و آنان را در شخصيت انساني و تحصيل کمالات معنوي با مردان برابر و يکسان دانست. و در حمايت از زنان و نيز حفظ انسانيت و عفت عمومي ، دستورهاي حکيمانه مبتني بر لزوم رعايت عفت و حيا در ابعاد گوناگون صادر کرده است که در ابتدا به تعريف عفت مي پردازيم و بعد در مورد ابعاد عفت نيز صحبت خواهيم کرد.
عفت يک صفت انساني و ملکه نفساني و زينتباطني است. که موجب مي شود تمام اعمال و حرکات و گفتار و پوشش انسان ، عفيفانه و فاقد رذليت هاي شهواني و هوس مآبانه باشد.

0 ❤️

2012-09-06 08:36:53 +0430 +0430

به نظر من تعريف حجاب پوششيه كه نه خودتو موذب كنه نه طرف مقابلتو. و اون كاملا بستگي به طرف مقابلت داره . حالا ميخواد يه نفر باشه يا يك جامعه.
تابوهارو بايد حفظ كرد…

0 ❤️

2012-09-06 08:42:40 +0430 +0430

حجاب یعنی حریمی که هرکسی نتونه همه زیباییهای جسم رو ببینه و این خودش لذت داره.حجاب مخصوص زن نیست.حجاب فقط پوشش ظاهری نیست.حجاب مجموعه ای از رفتارها هنجارها و تمایلاته باتوجه به مذهب جامعه شخصیت و شعور.

0 ❤️

2012-09-06 08:50:46 +0430 +0430

حجاب یه توهین بزرگ به محضر زن
اگر زن باید حجاب داشته باشه مرد هم باید حجاب داشته باشه
من متاسفم واسه جمیع زنان ایران زمین
آیا توی جامعه همه مومن و مسلمونن
حجاب فقط به زنان پیامبر و زنان مومن واجب شده و بس

0 ❤️

2012-09-06 09:08:40 +0430 +0430

انشاالاه روزی خواهد رسید خواهر مادر هرچه اجبار و و ریا و گشت و ریش و کون لیسای جمهوری اسلامی است را خواهیم گایید

0 ❤️

2012-09-06 09:11:37 +0430 +0430

دوستان نظر همتون محترمه و ممنون که شرکت کردید.
لطفا به هم بی احترامی نکنید.
اینجا یه فضای آزاده برای ابراز عقیده.
با هم دعوا که نداریم.
سپاس از همتون

0 ❤️

2012-09-06 09:16:25 +0430 +0430

بسمه تعالی
به نظر این احقر حجاب مایه برکت برای امت اسلام است. شما ببینید در غرب به خاطر عدم وجود حجاب کسی به دختران توجه نمی کند هرچند که زلف خود را افشان کرده باشد. در آنجا دختر باید تا مافیها خالدون خود را عریان کند تا بلکه بتواند توجه مردان کافر را جلب کند اما در ام القرای اسلام به برکت همین حجاب است که معلوم شدن یک بندانگشت از ساق پا یا چندتاری موی سر باعث شق کردن برادران غیور و حزب الله می شود.

نتیجه می گیریم که حجاب از بهترین نعمات الاهی است که به شما مسلمین ارزانی شده است. لعلکم تعلمون.

والله اعلم

0 ❤️

2012-09-06 09:26:46 +0430 +0430

تو دنیا همه باید آزاد باشند هرکس یک نوع عقیده و شخصیت داره من کاری ندارم حجاب خوبه یا بد ولی تو کشور ما این رو اجبار کردن که به نظر من کار اشتباهی هرکس باید آزاد باش و خود برای خود تصمیم بگیره

0 ❤️

2012-09-06 09:28:20 +0430 +0430

[quote=Padinaaa]وقتی کتاب شرق شناسی وآسیب های اجتماعی روپاس کردم این رودیدم:[/quote]

احسنت به تو اخوی گرامی که به جای مطالعه کتب ذاله که باعث تشویش اذهان جوانان می شوند فقط در حدو حدود درس های عمومی مطالعه داری. چون این کتاب ها توسط علمای اعلام نوشته شده برای تزکیه فکری جوانان بسیار مفید است همان طور که جویدن خار برای تنظیف دندان های شتر مفید است.

والله اعلم

0 ❤️

2012-09-06 09:29:07 +0430 +0430

[quote=mammad.saintlove]تو دنیا همه باید آزاد باشند هرکس یک نوع عقیده و شخصیت داره من کاری ندارم حجاب خوبه یا بد ولی تو کشور ما این رو اجبار کردن که به نظر من کار اشتباهی هرکس باید آزاد باش و خود برای خود تصمیم بگیره[/quote]
لااااااااااااایک

0 ❤️

2012-09-06 09:33:58 +0430 +0430

[quote=sexy nurse][quote=mammad.saintlove]تو دنیا همه باید آزاد باشند هرکس یک نوع عقیده و شخصیت داره من کاری ندارم حجاب خوبه یا بد ولی تو کشور ما این رو اجبار کردن که به نظر من کار اشتباهی هرکس باید آزاد باش و خود برای خود تصمیم بگیره[/quote]
لااااااااااااایک[/quote]

بیگ لااااااایک :)

0 ❤️

2012-09-06 10:23:05 +0430 +0430

اگه حجاب مصونیت می اورد این امار بسیار بالای تجاوز را در کشور نداشتیم…
واقعا با این زوری کردن حجاب یه جور حس تنفر توی دختر ها ایجاد شده
مثلا توی هواپیما به محض این که خلبان بگه از مرز ایران خارج شدیم خیلی از دختر ها و زن ها بلند می شوند و حجابشون را بر میدارن
کلا هر چیزی که زوری باشه همینه…

0 ❤️

2012-09-06 12:33:34 +0430 +0430

[quote=آلت الله تناسلی][quote=Padinaaa]وقتی کتاب شرق شناسی وآسیب های اجتماعی روپاس کردم این رودیدم:[/quote]

احسنت به تو اخوی گرامی که به جای مطالعه کتب ذاله که باعث تشویش اذهان جوانان می شوند فقط در حدو حدود درس های عمومی مطالعه داری. چون این کتاب ها توسط علمای اعلام نوشته شده برای تزکیه فکری جوانان بسیار مفید است همان طور که جویدن خار برای تنظیف دندان های شتر مفید است.

والله اعلم[/quote]
نه عزیزم این کتاب عمومی نیست وتخصصی هست!!
‏۳۶جاسوس این رونوشتن!!!
کتابی که اول تعریف میکنه بعدمیگه چگونه فروبپاشیمش!

0 ❤️

2012-09-06 13:12:08 +0430 +0430

این آقایونی که میگن حجاب محدودیت نیست و این حرفا ببینم خودشون حاضرن یه ماه تابستون هر روز با مانتو و روسری و روشم چادر سیاه سوار اتوبوس بشن برن سر کار و بچه ها و زنبیل خریدشونو تو خیابون یدک بکشن؟؟؟ وقتی یه مزاحم براشون پیدا میشه جرئت نکنن به شوهر و برادر و پدرشون بگن چون در هرحال مقصر خودشون هستن و حتما حجابشون درست نبوده که مرده دنبالشون افتاده!!! شماها که میگین حجاب مصونیته یعنی تو این کشور زندگی نمیکنید؟؟؟ تاحالا ندیدین مردها تو تاکسی یه دختر چادری رو دستمالی کنن؟ یا تو خیابون نگاهشون با دختر چادری بچرخه؟؟؟ حجاب واسه اینه که زن ها راحت باشن یا واسه شق نکردن مردهاست؟؟؟
حداقل به اسم مصونیت برای زن ها نسخه پیچش نکنید!

حجاب تو ایران فقط یه نوع ابزار سیاسی و حکمرانیه که مثل خیلی چیزای دیگه تو این کشور تو جلد دین خودشو نشون میده! وقتی همزمان به خانمها میگن چی بپوش و به مردها هم میگن خفه شو دخالت نکن که من به زن و خواهر و مادرت چی دستور میدم یعنی فقط دارن به مردم ایران و همه دنیا اعلام میکنن ما دیکتاتوریم زورمون میرسه پس تا توی رخت و لباس ملتمون هم دخالت داریم!

البته تازگی ها که این دخالت از رخت به رختخواب هم رسیده وقتی اجازه میدیم گشت ارشاد بهمون تعرض کنه چیز عجیبی هم نیست که بهمون بگن توی رختخواب و خصوصی ترین مسائل زندگیمون چی کار کنیم که بتونیم به وقتش حسین فهمیده تحویل دولت بدیم!
لباس و حجاب که دیگه جای خود داره!

0 ❤️

2012-09-06 14:44:18 +0430 +0430

من نمی دانم چرا این دولت اینقدر عجله دارد؟ امام جمعه کمی تا قسمتی قاطی مشهد اعلام کرده که طرح تفکیک جنسیتی باید بسرعت اجرا شود. وزیر کشور اعلام کرده وضع حجاب عالی است، پلیس که زیر نظر وزارت کشور است اعلام کرده وضع حجاب خیلی بد است. وزیر علوم طرح تفکیک جنسیتی را در دانشگاهها اجرا کرده ولی رئیس جمهور با آن مخالف است. من اصلا نمی فهمم طرح تفکیک جنسیتی چه فایده ای دارد؟ اگر برای کاهش جرایم جنسی است، که جرایم جنسی در میان زندانیانی که مطلقا تفکیک جنسیتی شده اند، یعنی همه شان مرد یا همه شان زن هستند، وجود دارد. اگر برای کاهش جرایم جنسی در خیابان و تجاوز به عنف است که اصولا مجرمین تجاوز به عنف همه شان کسانی هستند که از اول عمر تفکیک شده زندگی کردند. از طرفی جامعه ایران با دولت موجود بطور طبیعی دارد به طرف تفکیک جنسیتی حرکت می کند، یعنی میزان طلاق که مطمئن ترین راه تفکیک جنسیتی است، به 35 درصد رسیده است. وام ازدواج هم که توسط دولت قطع شده است. من مطمئنم تا دو سه سال دیگر اصلا هیچ مردی هیچ زنی را در هیچ جایی نخواهد دید، حتی زن خودش را. من نمی توانم بفهمم که اصولا این همه تلاش برای چیست.

من فکر میکنم آقایون اگر میتونستن میگفتن خانمها باید روی یه سیاره زندگی کنن مردها یه سیاره دیگه! احتمالا ولی اون وقتم ما خانمها باید حجاب داشته باشیم چون ممکنه یه مرد مارو با تلسکوپ رصد کنه خب!!!

0 ❤️

2012-09-06 15:28:50 +0430 +0430

تو زمان مرحوم محمد رضا شاه تمام انتخاب پوشش و حجاب ازاد بود و امن ترین و بهترین فضا برای رشد زنان این مرز و بوم فراهم بود.زنان به عنوان انسانی کامل و هم طراز مردان و کاملا برابر با مردان هستند و در کمترین چیز زندگی یک فرد که همان ازادی پوشش است باید ازاد باشند و جزو بدیعی ترین حقوق اولیه هر فردی به خصوص زنان همین انتخاب نوع پوشش و یا کسی که اعتقاد داره به حجاب است .ولی در نظام جهنمی پلید اخوندی که از دستاوردهای کشورهای فتنه گر غرب و شرق برای کندن ایران ایرانی بود و حماقت و شستشوی مغزی نسل گذشته بود ما به این فلاکت و بدبختی افتادیم و 33ساله گیر نظام ادم خور خون خوار اخوندای اثر حجر افتادیم .خود من که یه پسرم یک سال پیش بود به علت جرم اخوند ساخته بد حجابی تو پارک گرفتنم.مامور شست شو مغزی شده بهم میگفت این چه بلیز مارک داری پوشیدی.چرا موهای بدنت رو زدی موهای دستت رو چرا زدی چرا ابرو برداشتی چرا شلوارت انقدر چسبونه و از این چرت پرت ها.

0 ❤️

2012-09-07 00:27:45 +0430 +0430

از همه عزیزانی که تو بحث شرکت کردن واقعا سپاسگذارم.

0 ❤️

2012-09-20 02:22:03 +0430 +0430

[quote=آقاحمید]دوستان سلام سونیا 23پسره و بچه اصفهانه قولشو نخورید
کسکش ای دی دخترونه ساخته و اسمش فرامرز ظریف و بچه اصفهان هستش.
ادرش فیسبوکش هم: http://www.facebook.com/faramarz.zarif
در ضمن تلش هم توی عکس زیر گذاشتم بدونید دوستان و بزودی هم گیر میوفته دنبالش هستن

XXX.jpg[/quote]
دوست عزیز کار بسیار زشتی کردی…

0 ❤️

2012-09-22 04:42:44 +0330 +0330

ﺣﺠﺎﺏ
ﺣﺠﺎﺏ ﺳﯿﻢ ﺧﺎﺭﺩﺍﺭﯼ ﺍﺳﺖ ﺑﺮﺍﯼ ﻧﺎ ﻣﺤﺮﻡ
ﻭﻟﯽ ﺧﺐ ﺍﻻﻥ ﻫﺮ ﯽﭼ ﻗﺮ ﻋﺸﻘﯿﻪ ﺯﯾﺮ ﭼﺎﺩﺭ
ﻣﺸﮑﯿﻪ
ﻋﺮﺑﺴﺘﺎﻥ ﯾﻪ ﺗﺒﻠﯿﻎ ﺩﺍﺭﻩ
ﺩﻭ ﺗﺎ ﺷﮑﻼﺗﻪ
ﯾﮑﯿﺶ ﭘﻮﺳﺘﺶ ﺑﺎﺯﻩ ﻭ ﮐﻠﯽ ﭘﺸﻪ ﺩﻭﺭﺷﻪ
ﯾﮑﯿﺶ ﭘﻮﺳﺘﺶ ﺭﻭﺷﻪ ﻭ ﯾﻪ ﭘﺸﻪ ﻫﻢ
ﺩﻭﺭﺵ ﻧﯿﺴﺖ
ﺩﺍﺭﻩ ﻣﯿﮕﻪ ﺣﺠﺎﺏ ﻣﺜﻞ ﭘﻮﺳﺖ ﺑﺮﺍ ﺷﮑﻼﺗﻪ
ﺍﺳﺖ
ﻣﯿﺨﻮﺍﻡ ﺍﯾﻨﻮ ﺑﮕﻢ ﺧﺪﺍ ﮔﻔﺘﻪ ﻻ ﺍﮐﺮﺍﻩ ﻓﯽ
ﺩﯾﻦ
ﻫﯿﭻ ﺯﻭﺭﯼ ﻧﯿﺴﺖ ﺧﺪﺍ ﻋﺎﻗﺒﺖ ﺑﯽ ﺣﺠﺎﺑﯽ
ﺭﻭ ﮔﻔﺘﻪ ﺍﻭﻥ ﻣﯿﻠﻪ ﺧﻮﺩﺷﻪ ﮐﻪ ﺣﺠﺎﺏ
ﺩﺍﺷﺘﻪ ﺑﺎﺷﻪ ﯾﺎ ﻟﺨﺖ ﺑﺮﻩ ﺑﯿﺮﻭﻥ
ﻧﻪ ﺗﻨﻬﺎ ﺍﺳﻼﻡ ﺩﺭ ﻣﺴﯿﺤﯿﺖ ﻭ ﯾﻬﻮﺩﯾﺖ ﻫﻢ
ﺑﻪ ﺣﺠﺎﺏ ﺍﺷﺎﺭﻩ ﺷﺪﻩ
ﺍﻣﺎ ﻣﺎﻧﻨﺪ ﺍﺳﻼﻡ ﻭﺍﺟﺐ ﻧﯿﺴﺖ
ﻣﺴﺘﺤﺒﻪ
ﻣﻦ ﺩﺍﺭﻡ ﺑﺎ ﻧﻔﺴﻢ ﻣﯿﺠﻨﮕﻢ
ﻭ ﺑﻪ ﻫﯿﭻ ﺩﺧﺘﺮﯼ ﺑﻪ ﺍﺭﺍﺩﻩ ﺧﻮﺩﻡ ﻧﯿﮕﺎ
ﻧﻤﯿﮑﻨﻢ
ﺷﺪﻡ ﺍﺯ ﺍﯾﻦ ﺑﺮﺍﺩﺭﺍ ﮐﻪ ﻣﯿﺮﻥ ﺗﻮ ﺳﺘﻮﻥ
ﺑﺮﻕ

من معتقدم اگر به ناموس یکی چپ نگا کنم
فردا ۱۰ نفر به ناموس من چپ نیگا میکنن

حجاب مرد همینه سر به زیری
حیض نبودنشه

شما پوشش زنان هخامنشی رو ببینید
حاکی از اینه که حجاب نقش عمیقی در فرهنگ ما داره

لختی و … در فرهنگ ما جا نداره

این توهین ها و مخالفت ها نسبت به حجاب ناشی از محدودیتامونه

یادتون نره لا اکراه فی دین
هر کس از اسلام رفت شد مسیحی اعدامش کردن

0 ❤️

2012-10-27 12:10:56 +0330 +0330

کلا حجاب زن بزرگترین توهین به مرد البته اگه خود آقایون اینو بفهمن یا اینطور بگم معنیش اینکه ما مردا انقدر اوضاعمون خرابه که با دیدن یه خانوم بالباس معمولی که در اکثر کشورهای دنیا میگردن نمیتونیم خودمونو کنترل کنیم مثلا اسم ما در دنیای جانداران انسانه با مغزی رشد یافته تراز بقیه موجودات زنده!!
مسئله بعدی در مورد حجاب مخصوصا در کشورهای جهان سومی متحجر از نظر فکری وایدئولوژی که ارزش زن رو نصف یک مرد میدونن واز همون اول ازدواج زن رو جزو ناموس و خود رو مالک زن میدونن نحت کنترل نگه دارن. ومخصوصا در ایران حجاب اجباری وسیله و ابزار دست حکومت شده برای کمرنگ کردن حضور هر چه بیشتر 50٪ نیروی انسانی جامعه مخصوصا در حوزه تصمیم گیری واجرایی .

و باز اززاویه دیگر این مسئله حجاب تنها بخاطر فرهنگ نیست بلکه حریص شدن مردا بیشتر بخاطر نوع برحورد حکومت وایجاد محدودیت در جامعه بخصوص جوانان هستش برگردیم به سالهای فبل از انقلاب همین مردم ایران بافرهنگ نمی تونم بگم بی فرهنگ در بعضی موارد بهتر از حال ودر بعضی در حال حاضر بهتره و در مورد حجاب واخلاقی بودن جامعه با حال حاضر به مراتب خیلی بهتر و حتی قابل قیاس نیست همون زمان خانوم یا دختران در امنیت کامل با مینی ژوپ حتی در شهر میگشتن و بخاطر آزادی پوشش چشم مردان هم عادت کرده بود و مثل حالا چشمشون به دنبال یک وجب ساق پای بیرون خانومها نبود در باره فساد هم قابل مقاسه با حال نیست و دختر و پسر به راحتی البته اگر منعی از طرف خانواده نداشتن میرفتن کافی شاپ یا آخر شب دیسکو انرژیشونو خالی میکر دن و نه مثلحالا که قرار ها از سن کم منتهی به خونه خالی وسکس میشه و… وضعیت اون دوران ایران مثل ترکیه امروز بود. تو مدرسه ها هم از همون دوره ابتدائی فرهنگ سازی میشود تا دخترها وپسرها برای هم تابو وموجود ناشناختهای نباشن.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «