روابط تک همسری و مزایای آن

1400/12/05

روابط تک همسری و مزایای آن

با اینکه چند همسری در خیلی از جوامع رواج پیدا کرده است ولی با اینحال روابط اکثر افراد جامعه هنوز هم از نوع تک همسری است.

ما اغلب با تصاویر ، فشار ها و انتظاراتی رو به رو هستیم که ما را به سمت ازدواج ، داشتن یک خانه با نرده چوبی سفید ، چند فرزند ، سگ و زندگی ای که در آن همه چیز گل و بلبل است میکشانند.
ولی از آنجایی که امروزه نسبت به کشف و شناخت فواید روابط چند همسری ذهن بازتری داریم شاید خیلی ها فواید روابط تک همسری را زیر سوال ببرند که آیا اصلا وجود چنین روابطی در جوامع امروزی ما واقعا تاثیر مفیدی دارند؟
برای بعضی ها دیدن روی دیگر سکه و متعهد نبودن به یک نفر ایده ی جذاب تری است ، ولی نکته اینجاست که همه ی ما با هم فرق داریم و چیزی که برای یک زوج جواب میدهد شاید به برای زوج دیگری مناسب نباشد.

####روابط تک همسری چه مزایایی دارند؟
این شش مزایای روابط تک همسری شاید فقط در خصوص یکسری افراد صدق کنند و برای همه اینطور نباشد. در واقع بعضی از این مزایا میتواند دلیل عدم تمایل یکسری افراد نسبت به تک همسری باشد.

1.بهبود زندگی جنسی

این حرف درست است که برای تجربه لذت نهایی از سکس کمی زمان لازم است ، پارتنر هایی که رابطه تک همسری دارند این فرصت را دارند تا همدیگر را کشف و بهتر بشناسند ، با بدن خودشان و پارتنرشان هماهنگ و همسو تر باشند و راحت تر بتوانند در مورد نیازها ، خواسته ها ، تمایلات و فانتزی هایشان با هم حرف بزنند. وقتی از این دید به موضوع نگاه میکنیم افرادی که در روابط تک همسری هستند میتوانند دائما با شناخت بهتر و احساس راحتی بیشتر نسبت به یکدیگر زندگی جنسی شان را بهبود ببخشند.

2.سکس با آرامش

منظور از سکس راحت و با آرامش زمانی است که کاملا نسبت به پارتنرتان حس امنیت و نزدیکی و یکی بودن دارید. منظور ما یک سکس “وان نایت استند” (سکس با یک شخص رندوم)هیجان انگیز یا دوره به اصطلاح “ماه عسل” سکس در اوایل رابطه نیست ، بلکه منظور ما توانایی شما برای تجربه حس راحتی و ریلکس بودن در طول سکس است. این نوع سکس تقریبا میتواند شکل روتین و تکراری به خودش بگیرد ولی مطمئن باشید خسته کننده نخواهد بود! شما میتوانید لذت جنسی کاملی که نتیجه ی سکس با کسی که حس شناخت ، اطمینان ، نزدیکی و صمیمیت عمیقی نسبت به او دارید را تجربه کنید.

3.کشف و کنجکاوی جنسی

ضرب المثلی هست که میگوید تنوع چاشنی زندگی است. وقتی شما با کسی هستید که نسبت به او حس آزادی و امنیت دارید این فرصت در اختیارتان هست تا یکسری از تمایلات و فانتری هایتان را با او امتحان کنید. حرف زدن و ارتباط در خصوص نیاز ها و خواسته های ما نیازمند زمان و حس راحتی با طرف مقابل مان است. زوج هایی که در روابط تک همسری هستند این شانس را دارند که خود واقعی همدیگر را ببینند و برای حرف زدن و کشف فعالیت های جنسی جدید احساس امنیت داشته باشند.

4.صمیمیت عاطفی

مزایای تک همسری فقط به مسائل جنسی محدود نمیشود. زوج هایی که در رابطه تک همسری هستند میتوانند صمیمیت عاطفی را در سطحی درک کنند که تجربه ی آن با کسی که تازه با او آشنا شده اند غیر ممکن است. در رابطه تک همسری و تعهدی شما این فرصت ایجاد میکنید که خودتان را با تمام وجود و منحصرا به دست پارتنرتان بسپارید و سنگ بنای صمیمیت عاطفی ، جسمی ، روانی و معنوی ای که پیدا کردنش در جایی دیگر کار سختی خواهد بود را پایه گذاری کنید. وقتی شما در تمام سطوح و ابعاد مختلف انسانی با پارتنرتان در ارتباط باشید قطعا رابطه ی قوی تر و عمیق تری را تجربه خواهید کرد.

5.وفاداری و تعهد

با اینکه روابط چند همسری با حد و مرز و قوانین خاصی که هر دو طرف با آنها موافق اند همراه است ولی با اینحال اینکارها احتمال شکل گیری حس حسادت بین زوج ها را از بین نمی برد. برای اینکه یک رابطه چند همسری به درستی کار کند هر دو پارتنر باید 100 درصد با اینکار موافق باشند و نباید به خاطر رضایت و خوشحالی طرف مقابل شان به این کار تن دهند. افراد زیادی در روابط چند همسری ای هستند که نسبت به رابطه و صمیمیتی که پارتنرشان با افراد دیگر دارد دچار حس حسادت و ناامنی میشوند. رابطه ی تک همسری ای که با تعهد و وفاداری همراه است سنگ بنای اطمینان کامل زوج ها به هم است که حس طرد شدن ، حسادت و مردد بودن بین آنها را از بین میبرد.

6.ثبات

با اینکه دوره “ماه عسل” اوایل رابطه فوق العاده است و تجربه ی آن حس خوشایندی است ، ولی بودن در یک رابطه تک همسری بلند مدت این شانس را به شما میدهد تا همیشه حس ثبات را در رابطه تان تجربه کنید ، دیگر تحت فشار نیستید تا همیشه خوش لباس باشید و دنبال پارتنر بگردید و حس آسیب پذیری و طرد شدن توسط بقیه را تحمل کنید. رابطه تک همسری سطحی از راحتی و ثبات واقعی را فراهم میکند که به هر دو طرف اجازه میدهد تا به دور از پستی و بلندی های دوران دیت و قرار گذاشتن شان بتوانند خود واقعی شان باشند.

پستانداران نری که تک همسری را ترجیح میدهند

جالب است بدانید که گروهی از پستانداران به جز انسان هم هستند که میتوانند از روابط تک همسری بهره ببرند.
در تحقیقی که در مجله Proceedings of the National Academy of Sciences به چاپ رسید محققان رفتار جنسی 230 پستاندار غیر از انسان را بررسی کردند. آنها به این نتیجه رسیدند که بزرگترین مزیت تک همسر بودن پستانداران نر اهمیت آن برای محافظت از فرزندان شان بود تا آنها هم بتوانند در آینده تولید مثل کنند و نسل شان را ادامه دهند. و از آنجایی که نرها میتوانند فرزندان بیشتری در مقایسه با ماده ها داشته باشند اگر یک نر بخواهد فقط با یک ماده جفت گیری کند باید سازگاری کمتری داشته باشد.
به زبان ساده تر وقتی نر پستاندار فقط به یک ماده متعهد است راحت تر میتواند از فرزندش محافظت کند تا احتمال کشته شدنش توسط دیگر نرها کمتر شود و نتیجتا احتمال ادامه نسلش بیشتر شود.
تحقیق دیگری که توسط دکتر “لوکاس” و “کولاتن براک” جانورشناس انجام شد نتایج مختلفی را نشان میدهد. به گفته دکتر “لوکاس” : "در پستانداران رفتار تک همسری ناشی از حس محافظت از منافع است.به طور کلی رفتار ماده ها تحت تاثیر توزیع غذا و رفتار نر ها تحت تاثیر توزیع ماده ها است. به بیان دیگر یعنی ماده های آماده تولید مثل به دسترسی به غذای با کیفیت نیاز دارند ، و همین کمبود غذای با کیفیت باعث شد تا نرها هم به جای فراهم کردن غذا برای چندین ماده مختلف فقط با یک ماده رابطه داشته باشند.
در هر صورت هر دو تحقیق یک نتیجه را نشان میدهند ، اینکه تک همسری بین نرها رفتار محبوبی محسوب میشود.
خب ، آیا شما هم به عنوان یک پستاندار انسان نر به تک همسری در رابطه تان اعتقاد دارید؟ یا فکر میکنید نوع دیگری از روابط برای انسان ها بهتر است؟

منبع

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-02-25 00:04:22 +0330 +0330

تک همسری برای زمانیکه تناسب جمعیت مساوی باشه الان که در مقابل 4 دختر یه پسر هست تکلیف چیه ؟ اجباران باید از خودگذشتگی بکنند جوانان

2 ❤️

2022-02-27 11:18:14 +0330 +0330

مثل همیشه عالی بود 👌 😎

0 ❤️

2022-02-28 15:13:10 +0330 +0330

عالی بود
درود بر تو

0 ❤️

2022-03-02 02:28:37 +0330 +0330

مهم ترین مورد رو فراموش کردی…

هزینه ی کمتر :)

1 ❤️

2022-03-12 15:16:46 +0330 +0330

همش درسته به جز آخری
قسمت آخر رو فکر کنم جانبدارانه تحقیق کردن چون نظرشون خلاف نظریه انتخاب طبیعی داروینه احتمالا هم از هر جانور شناسی بپرسی اون قسمت آخر رو رد کنه چون اگه تک همسری (در بین جانوران) مزیت حساب میشد و برتری خاصی ایجاد میکرد بر اساس انتخاب طبیعی یه مزیت رفته رفته در بین همه ی گونه ها رواج پیدا میکرد و الان همه ی جانداران (یا حداقل بخش بزرگیشون) تک همسر بودن، و چون حیاط وحش (به قول سیاره نارنگی: انقراظ) اصلا اینجوری نیست پس اون نتیجه گیری باید غلط باشه
حتی یه بخش هاییش هم خلاف واقعیته مثلا شیر ها ( و خیلی از گربه سانان) ماده ها هستن که شکار میکنن و وظیفه تامین غذای گله رو به عهده دارن

3 ❤️

2022-03-14 09:50:57 +0330 +0330

هیچی مثل سکس با زن خود آدم نمیشه

0 ❤️

2022-03-22 01:09:56 +0430 +0430

↩ chibedamtobedimarzi
این امارو از کجات در اوردی؟

0 ❤️

2022-03-23 07:58:39 +0430 +0430

↩ kocholo_a@
انسان با حیوان خیلی بیشتر از اون چیزی که فکر میکنی شباهت داره
حتی ساختار ژنتیکی انسان با خیلی از حیوانات شباهت زیادی داره و مثلا انسان با شامپانزده حدود ۱.۲ درصد تفاوت ژنتیکی داره (یعنی کمتر از ۲ درصد)
از لحاظ رفتاری و احساسی هم با خیلی از حیوانات تشابه داریم
مثلا کسی که سگ داشته باشه اینو میدونه که سک ها چقدر احساسات و عواطف مشابه کودک انسان دارن
انسان ها فقط تو جنبه های آموزشی و هوشی (تازه نه همه ی جنبه های هوش) از حیوانات سرترن
درمورد فرهنگ هم اون مثال شما درست نیست اون چیزی که گفتی بیشتر تاثیر ادیانه تا فرهنگ وگرنه در خیلی از قبایل بدوی و بعضی جاهای دنیا تک همسری وجود نداره و حتی بعضی جاها یک دختر همزمان با چند پسر ازدواج میکنه
ولی کامنت قبلی من در مورد این چیزا نبود فقط خواستم بزرگترین اشتباه پست اصلی رو گوشزد کنم
به اشتباهات ریزش هم کاری نداشتم

1 ❤️

2022-03-23 12:34:05 +0430 +0430

باسلام و تبریک سال نو
خیلی عالی و مفید بود،
فقط عکس انگار یه همجنسگرای زنانه است، این همه توضیح اما عکس دوتا لزبین را نشون میده،
گاهي یه عکس خودش یه متن کامل هست، که با نوشتنتون کاملا مغایرت داره👌🌹👌

0 ❤️

2022-03-23 20:57:15 +0430 +0430

↩ Lili48
یه سوال از شما دارم، چرا از کلماتی که بار معنایی خاصی دارن استفاده می‌کنید؟ فرضا هرز پریدن و رسیدن به ثبات؟ حس می‌کنم چون خودتون به تک‌همسری علاقه دارید، اصرار دارید که اون رو درست نشون بدید و دیگران تأیید کنند که شما درست می‌گید. لطفاً از این کلمات کمتر استفاده کنید.

فرضا از نظر شما ثبات یه اتفاق خوب و درسته، اما از نظر من ثبات یعنی تکرار و خستگی و ملال.

1 ❤️

2022-03-23 21:46:52 +0430 +0430

↩ Lili48
خوشحالم که متوجه صحبتم شدید. سال نو شما هم مبارک

1 ❤️

2022-03-24 05:13:13 +0430 +0430

↩ kocholo_a@
ادیان نه ربطی به فرهنگ دارن نه بخشی از اونن
خیلی از ادیان و خیلی از بخش های ادیان ضد فرهنگ هستن

1 ❤️

2022-03-24 06:38:57 +0430 +0430

↩ kocholo_a@
فرهنگ ایران اگر هم به یک دین شبیه باشه بیشتر به زرتشتی شبیه نه اسلام
برو بکم کتاب بخون
دو قرن سکوت استاد زرین کوبو بخون تا متوجه بشی اسلام ضد فرهنگه
درمورد تفاوت و شباهت حیوان و انسان هم نگفتم کاملا شبیه به همن گفتم انسان تافته جدا بافته نیست و شباهت خیلی بیشتر از این حرفها داره بر پایه منطق و علم هم حرف زدم نه بر پایه خرافات
اینم از مشکلات دینه که کوته فکران باور میکنن انسان خلق شده اونم به صورت اشرف مخلوقات و هرچه در زمین و … هست فقط برای استفاده از انسانه، همین تفکرات باعث اینهمه بدبختی هم برای بشر هم طبیعت شده

0 ❤️

2022-03-25 05:42:48 +0430 +0430

↩ kocholo_a@
متاسفانه تعصب کورت کرده و فقط وقتیکه تعصب رو بذاری کنار متوجه حقیقت میشی دقیقا مثل ماهی که دنبال دریا بگرده تا ازش خارج نشی و کلیت رو نبینی متوجه نمیشی
بدون شک مطالعاتت مخصوصا در زمینه تاریخ ادیان خیلی کمه
درسته اسلام شیعه رو صفویه خیانتکار ایجاد کرده و برای بنیان گذاریش خیلی از زرتشت وام گرفته (بزرگترینش رو هم میشه در نهج‌البلاغه پیدا کرد) ولی در اصول خیلی با هم تفاوت دارن چون ریشه شیعه هرچی باشه اسلام متحجره (مخصوصا اثنی عشری)، و متاسفانه اسلام رنسانس ش رو نگزرونده دقیقا مثل یهودیت که هر دو تای اینا شدن بلای بشریت و تازمانی که رنسانشون اتفاق نیفته و طرفداراش مثل شما از تعصب دست برندارن مشکل حل نمیشه، من اصلا رادیکال نیستم ولی وظیفه انسانی خودم میدونم که روشن سازی کنم و روند این رنسانس رو سرعت ببخشم
تنها بخشی که با حرفات موفقم جمله آخرته

0 ❤️

2022-03-28 14:41:38 +0430 +0430

با سلام.
تازه دارم با محیط سایت آشنا می شم ولی جالب بود که دیدم گفتگوهای خوبی هم اینجا انجام میشه.البته به شرطی که رعایت احترام و در کلام رعایت بشه.
مطلب شما رو پسندیدم ولی شاید نه از اون لحاظ که شما بهش اشاره می کنید. البته رد حرفهای شما رو هم نمیکنم ولی میخوام از جنبه دیگه ای راجع بهش حرف بزنم:
بعنوان یک مرد اعلام میکنم که شاید خیلی برای آقایون تنوع طلبی و بی قید و بند بودن، باحال و لذت بخش باشه (البته اولش) چیزی که نمی دونم برای خانومها هم اینطور هست یا نه ولی از روی خلق و خوی حیوانی انسانها اگر بخوام صحبت کنم میگم که احتمالا برای خانومها کمتر این میل تنوع طلبی شاید وجود داشته باشه. کما اینکه در اکثریت حیوانات هم این مورد دیده میشه که موجود نر با گله از ماده ها ارتباط داره ولی تا زمانی که رئیس عوض نشده، ماده ها معمولا با نر دیگه ای ارتباط نمی گیرند.
حالا اگر بیایم و یک جامعه فرضی رو تصور کنیم که هر کسی اعم از مرد و زن مجاز باشند با هر کسی آزادانه رابطه جنسی داشته باشند، فکر میکنید تهش به کجا میرسه؟
شاید تصور این جامعه خیلی اولش باحال باشه ولی متاسفانه به جاهای خیلی بد میرسه!
توی جامعه حیوانات، دو مورد مهم وجود داره که باعث میشه با وجودیکه مبحثی به اسم دین یا اخلاقیات و قوانین حکومتی وجود نداره، ولی میلیونها سال هست که تونسته با این شرایط ادامه پیدا کنه و اون دو مورد مهم اینها هستند:
1-به صورت عمومی، وقتی نری در مبارزه، ریاست رو بدست میاره، این سردستگی از جانب باقی نرها به رسمیت شناخته میشه و یا باید گروه رو ترک کنند و یا اجازه ارتباط جنسی با ماده های آقای رئیس رو ندارند!!! کلا کار یواشکی ندارند. اگر نری فکر میکنه بهتر هست میتونه دوباره ادعای ریاست کنه و دوباره دعوا و دوباره انتخاب شدن رییس پیش میاد.
2-به دلیل یکی از تفاوتهای انسانها با حیوانات که اسمش عقل و شعور باشه، ما آدمها میتونیم دسیسه کنیم، نقشه بکشیم، زیر زیرکی کار کنیم. ولی حیوانات این موردها رو ندارند، شیر نر نمیگه : برم برای آقای شیر رییس گوشت فاسد ببرم تا بمیره یا ضعیف بشه و بعد همه خانوماش رو بردارم برای خودم.
یا خرسه نمیگه من برم تا آقای خرس رئیس خوابیده، از بالای کوه سنگ بندازم روی سرش و خلاصش کنیم و همه خانوما مال خودم بشه.
یا آقا گوزنه نمیگه: برم یواشکی و دور از چشم آقای گوزن رییس، جلوی خانوماش یه خودی نشون بدم و یواشکی مخ یکیشون رو بزنم و بریم با هم حال کنیم.
حیوانات هم چون عقل دسیسه گری ندارند و هم چون به قانون جنگل (قویتر، رئیس هست) پایبند هستند، هیچ مشکلی براشون پیش نمیاد.
در مقابل ما حیوانات دو پا، برای خودمون مدنیت، قوانین، اخلاقیات رو ساختیم تا بتونیم در عین حال که غریزه حیوانیمون میگه : به به کاش این زن همسایه رو … ولی جلوی خودمون رو میگیریم تا سنگ روی سنگ بند بشه. چون اگر من برم با زن همسایه، همسرم من هم می ره با اصغر آقا بقال، بعد من می فهمم، بعد دعوا میشه، چاقو کشی و…
و البته در کنار لذتهای زودگذر تنوع طلبی جنسی، ارتباط تک همسری فکر میکنم بیشتر مواردی که عزیزمون بهش اشاره کردند رو به انسان میده.
ببخشید که طولانی شد. اولین بارم بود 😀

0 ❤️

2022-04-04 00:25:14 +0430 +0430

خیلیا مخصوصا مردای ایرانی تنوع طلب شدن
که البته به زن ادمم بستگی داره زن تا وقتی ازدواج میکنی و یک سال
اول همچیز خوبه ولی زنایی هستن که نمیخوان بعد یکی دو سال بچدار بشن و وقتیم بچه دار میشن دیگه ول میکنه هیکلو ولی بعضی زنا رو
میبینی با اینکه بچه دارن دو یا حتی ۳ تا بدنشون واقعا رو فرمه چون بخودشون میرسن ورزش میکنن و نمیذارن اون هیکله بقولی لش بشه
بعضی از این زنای تقریبا مسن ۶۰ ساله رو ادم میبینه از ی دختر ۲۰ ساله بیشتر ظبطو ربط دارن همینه زن اگر تو مسائل عاطفی با شوهرش جیک تو جیک باشه و سکسشونو تنوع بهش میدن و شوهرشونو تو هر شرایطی درک میکنن امکان نداره اون مرد سمت زنی کشیده بشه
البته بعضی مردا واقعا دله هستن و هرزه اونارو کاری نداریم صحبت مرده نه هر کسی ،کلا خیانت بده چه مرد چه زن ولی وقتی زن ادم اهمیت نمیده و توقع آنچنانی داره همشم پول نیست مقایسه کردنه
و البته نوع تیپم نیست بعضی زنا دیگه نق زدن کار همیشگیشونه در اینصورت مردم خواه ناخواه اگر کسی سر راهش بیاد جذبش میشه

0 ❤️

2022-04-13 09:12:28 +0430 +0430

↩ misswolf
این آمار ها،آمار های پامنبریه که شب قبلش توسط شیوخ پا منقل جمع آوری شده

0 ❤️

2022-04-26 15:18:07 +0430 +0430

↩ chibedamtobedimarzi
بله درسته موافقم 😎

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «