عید قربان ؛ مراسم زشت کشتارحیوانات در انظار عمومی !

1393/07/13

»عید قربان« را شاید بتوان خشونت بار ترین مراسم اسلامی نامید. در این روز مسلمانان صدها هزار حیوان بخت برگشته را اسیر کرده و به قتل میرسانند. زشت ترین و شنیع ترین جلوه این مراسم، ریختن خون حیوان در انظار عمومی و از جمله جلوی چشم کودکان و خردسالان می باشد که تاثیر عمیقی بر روح و روان کودک بر جای می گذارد و حساسیت نسبت به کشتار و به طور کلی خشونت را در نهاد ناظران از بین می برد! فردی را تصور کنید که برای اولین بار میخواهد گلوی گوسفندی را با چاقو بشکافد؛ دلش آشوب است، دستش میلرزد، با سختی و ناراحتی بسیار بالاخره این کار را انجام میدهد، چه بسا شب هم کابوس می بیند! حال قصابی باسابقه را تصور کنید که سالهاست این کار را انجام میدهد. او خیلی راحت دست و پای حیوان را می بندد، چه بسا لگدی هم روانه پیکر او میکند، کله اش را گرفته و با بی رحمی تمام چاقو را در گردنش فرو میکند و بیخ تا بیخ می برد، بدون اینکه ذره ای احساس ناراحتی داشته باشد! واقعیت امر این است که خشونت در نهاد اینها نهادینه و احساساتشان نسبت به مرگ و خون و نیستی خنثی شده و عکس العملی نشان نمیدهند !

آیا ما نگهبان و پاسدار فرهنگ تازیانیم و یا سرزمین خودمان؟

7423 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-10-06 07:36:06 +0330 +0330

[quote=l_l0t][quote=رستم فرخزاد][quote=l_l0t]…[/quote]
؟[/quote]

لابد نجس بودن سگ نشونه روشن فکریه؟[/quote]

دوست من…
در مورد نجس بودن سگ (بقول مُبلغین مذهبی)؛ یه کم تحقیق کن… ببین کجا یه مُبلّغ دینی کارش گیر بوده که به اون حیوان بیچاره از همه جا بیخبر ( که در طول تاریخ همواره یار انسانها بوده)، گفته که نجسّه…

اگه خواستی توی همین تاپیک درخواست کن تا داستانشو واست تعریف کنم…
ولی قول بده دادت در نیاد…

0 ❤️

2014-10-06 08:02:28 +0330 +0330

چن وقت پیش یه خبری رو کانال MANOTO1 داشت پخش میکرد که میگفت وزیر بهداشت کشور دانمارک، پس از مشاهده سر بریدن حیوانات در مراسم مذهبی مسلمونای مقیم اونجا، به بهانه اجرای مراسم دینی شون، اونم در ملاء عام، بلافاصله دستور داد که اجرای اینگونه مراسمات و این نوع کشتار، در تمام خاک دانمارک ممنوع بشه و هر کسی هم ناراحته، خوش گَلدی…

شما حساب کن که حیوون بیچاره قبل از جان دادن کامل، از ترس و بصورت خفگی کامل، میمیره…
اگه از کسایی که سرشون بریده میشه ( مانند قربانیان داعش)، میشد سئوال کرد که در هنگام بریده شدن سرشون، چه احساسی داشتن… جوابشون حتمن قابل تأمل بود…

0 ❤️

2014-10-06 08:07:58 +0330 +0330

[quote=یاران مهدی عج]گوشتی که میخوری از همین گوسفنداس
کشتن گوسفند اگر طبق ادابی که در دین امده باشه هیچ اشکالی نداره[/quote]

دوست من … یه کم بیشتر دقت کن…
بحث سر این نیست که گوشت بخوریم یا نه… بلکه، موضوع تاپیک (با اجازه ویکتور عزیز) اینه که، اولن؛ اینکار در ملاء عام تحت هر عنوانی قشنگ نیست و دوم اینکه جهت اطعام عمومی (غیر مذهبی)، چجوری این کار (کشته شدن حیوانات جهت سیر نمودن شکم بنده و سایرین) انجام بشه که حیوون بی دفاع، زجر نکشه…

ببین دوست گرامی… تو یه عکس از داعش که در حال بریدن سر یه انسانه، بذار کنار عکس اول تاپیک… اونوقت خوشحال میشیم بازم نظرت رو بنویسی …

0 ❤️

2014-10-06 09:57:53 +0330 +0330

وقتي مي ميريد نمي فهميد كه مرده ايد تحملش فقط براي ديگران سخت است . بي شعور بودن هم مشابه همين وضعيت است …
انقد حرص نزنيد دوستان خوبم مسلمانان مصداق جمله بالا هستند!

0 ❤️

2014-10-06 12:18:07 +0330 +0330

[quote=l_l0t]شما هم بیکارینااااااااا. چپ میرن راست میرین به فرهنگ و اداب رسوم اینو اون گیر میدین…

کشتن و قربونی کردن حیوانات اهلی مثل گاو و گوسپند تو کل دنیا یه امر عادی و طبیعی هست…[/quote]
ما بیکارنیستیم ! اتفاقن ‏تاهمین یک ساعت پیش سرکاربودم !
فرهنگ وآداب ورسومی که شما میگی اگربرای ما ضررومزاحمتی نداشته باشه ، مریض نیستیم که بهش گیربدیم !
کشتن وقربونی کردن حیوانات اهلی توکل دنیا یک امرعادیه نه توکشورهای تحت نفوذ اسلام که به طرز وحشیانه وبه خاطریک داستان چندهزارساله حیوانات بیچاره روسلاخی میکنن !

0 ❤️

2014-10-06 13:42:00 +0330 +0330

[quote=فاکر استار]من نمی دونم ویکتور چی تو سرت می گذره و چی شده که اینقدر از دین قشنگ اسلام بد میگی … خودمم عرضه ندارم اونطور که باید اسلام رو تو زندگیم رعایت کنم وگرنه وضعم خیلی بهتر از این بود … ولی بدون اسلام دین بسیار قشنگیه و تمام موضوعات ریز انسانی در اون رعایت شده و تو شکمت سیره … ، وگرنه هزار تا گشنه با همین عید قربان شکماشون سیر میشه ، هزار تا فقیر می تونند چند روز پولشون رو ذخیره کنن ، اونا خداروشکر می کنن که عید قربان رسیده ، درسته که گوسفند رو قربانی کردن یه جوریه اما گوسفند خلق شده تا به انسان خدمت کنه ، تا به استفاده ی انسان برسه وگرنه تو اسلام انقدر سفارش شده به رفتار کاملا مناسب با حیوانات که نگو ، روایاتی هست که چقدر مهربونی های بزرگان دین رو به حیوانات نشون میده ، چه علمی و چه از هر بُعد درست دیگه ای به اسلام نگاه کنی بالاخره به این می رسی که حرفش درسته … اسلام واقعی خیلی قشنگه ، خیلی زیباست … ای کاش بهش عمل کنیم ، گرچه اگر عمل می کردیم انقدر زیبایی هاش رو می دیدی که مطمئنم تو هم با جون و دل مسلمان می شدی ؛ ببخش وقتت رو گرفتم ، بای[/quote]
اولن که من توهیچ یک ازپست هام ‏از اسلام بدنگفتم !
توهیچ یک ازپست هام هم به اسلام توهین نکردم (البته قبلن میکردم ولی خیلی وقته که دیگه اینکارو نمیکنم ) !
چون توهین رونشونه ضعف میدونم !
دومن من یک آدم بی دین هستم ولی این بدین معنا نیست که به سایرادیان ودینداران توهین میکنم !
سومن هدف از ایجاداین تاپیک نشان دادن عقب مونده بودن کسانی که اینکاررو میکنن هست نه بااسلام کاردارم ونه چیز دیگه ای !
چهارمن وآخرن اینکه بنده همیشه توتاپیک هام مطلب روجوری میگذارم تا خواننده خودش قضاوت درست بودن یا نبودنش روبکنه وبه عبارتی چیزی روتحمیل نمیکنم !

0 ❤️

2014-10-06 13:49:49 +0330 +0330

کیرم تو اسلام

0 ❤️

2014-10-06 14:03:54 +0330 +0330

اعتقاد داشتن به خدایی بی رحم انسان را بی رحم میکند.
توماس پین

0 ❤️

2014-10-06 14:07:48 +0330 +0330

[quote=mashhad_top]خب ابله های کس مغز شما ها که به همه چی فحش میدین ولی اگه بشنوین ادعا میکنین ما بی فرهنگیم
1)خب شما ها که مردن بچه آدمیزاد تو فلسطین اذیتتون نمیکنه طرفدار گوسفند شدین؟؟؟؟ تازه اونم بین فقیرا تقسیم میشه اگه به همه نمیرسه دلیل نمیشه اصل کار زیر سوال بره
2) اسلام خیلی بیشتر از اونی که فکر شما ابله ها برسه به فکر حیواناته از اینجا که میگه اگه وضو بگیری سگ تشنه بمونه آب رو به سگی که اصلا مال تو نیست بده خودت تیمم کن حالا شما ها که تمدن غربی تزن اجازه میده سگو عقیم کنین ادعای چی دارین؟؟؟
3)آقایی که میگی اینا عرب پرستی هست هرچی که خوبه باید یاد گرفت حتی سگ چه برسه عرب که یک انسان هست و ارزش مساوی با بقیه آدمها داره اصلا کسی که انقد نگاهش سطحی هست که یک انسان رو
بخاطر رنگ نژاد یا جغرافیای کشورش تحقیر کنه میشه یک ایرانی دونست ؟؟؟ وقتی کورش همه آدما رو برابر میدونه؟؟
4) ما 300 سال تحت سلطه اسکندر بودیم ولی رسوم اونا رو نپذیرفتیم پون غیر منطقی بود
همینطور از مغولها که اونا مسلمون شدن ما مثل اونا نشدیم
از عربها هم اسلام رو که دین اخلاق هست رو گرفتیم ولی 300 سال مجبورمون کردن عربی حرف بزنیم بازم موفق نشدن
ملت ایران بزرگتر از اونه که چیز بدی رو بهش تحمیل کنن
5)
و در آخر به زبون کوچه بازاری بگم شماها اصلا درحدی نیستین که درباره داستان شنل قرمزی نظر بدین چون خواندن نوشتن بلد نیستین چه برسد به اسلام آدمایی که ملا عام رو مینویسن ملع آم یا اشتباهات اینطوری بقول شاعر دیده فرو بر به گریبان خویش[/quote]
یکی اینو بگیره ببنده یک جا ، جرخورد بدبخت !

0 ❤️

2014-10-06 14:21:19 +0330 +0330

[quote=ssaaeeee]وقتی یه مشت ملجوق پا به عرصه اظهار نظر فرهنگی میزارن ،نمونش میشه این تایپیک[/quote]
وقتی یک مشت عرب پرست بیسواد پابه عرصه اظهارنظربزرگان میذارن ،نمونش میشه ‏این پست !

0 ❤️

2014-10-06 14:23:42 +0330 +0330

سوای هر آیینی این نوع کشتار واقعا نهایت خشونت هستش
الان روشهای کشتار مدرن هستش مثل شوک های خیلی قوی که قبل کشتن حیوون بهش میزنن
یا گلوله زدن به سر حیوون و بعد کشتنش

0 ❤️

2014-10-06 14:39:08 +0330 +0330

[quote=kakol.be.sar]همیشه دو چیز زیاد سرو صدا میکنه یکی پول خورد در جیب همون سکه دومی معلومات کم در مغز حروم زاده خدا نترس این چیزایی که میگی عرب پرست و… ما نه عرب ها کاری داریم نه به دینشون این سنت پیامبر ماست این تویه قران کتاب ناطق اومده پس لال بمیر ازگل وهابی[/quote]
خیلی ‏سوتی بدی ‏دادی !
اگرنه عرب پرستیدنه به عرب هاودینشون کاردارید ، پس چطور وچرا به سنت پیامبر همون دین عمل میکنین ؟!
بروبچه جون بااین سوتی که تودادی حالاحالاها حق کسشعرگفتن رو نداری !

0 ❤️

2014-10-06 14:40:57 +0330 +0330

[quote=pouyapoya2012][quote=l_l0t]شما هم بیکارینااااااااا. چپ میرن راست میرین به فرهنگ و اداب رسوم اینو اون گیر میدین…

کشتن و قربونی کردن حیوانات اهلی مثل گاو و گوسپند تو کل دنیا یه امر عادی و طبیعی هست…[/quote]

لطفن صورت مسئله رو پاک نکن…

چجوری اینکارو بایستی انجام داد، مهمه… (منظورم غیر شرعیشه… جهت اطعام عمومی) … (مدل شرعیش که کلن، زیر علامت سئواله)[/quote]

استاد میشه بگی مدل با فرهنگش چیه؟ میشه بگی تو اموخته های شما چه جوری گوسپند رو سر میبرن؟

بگو تا تا از این بعد ملت ایران به مدل شما بیان سر ببرن تا شاید بشه روشن فکری

0 ❤️

2014-10-06 14:49:04 +0330 +0330

[quote=ویکتور _victor][quote=l_l0t]شما هم بیکارینااااااااا. چپ میرن راست میرین به فرهنگ و اداب رسوم اینو اون گیر میدین…

فرهنگ وآداب ورسومی که شما میگی اگربرای ما ضررومزاحمتی نداشته باشه ، مریض نیستیم که بهش گیربدیم !
کشتن وقربونی کردن حیوانات اهلی توکل دنیا یک امرعادیه نه توکشورهای تحت نفوذ اسلام که به طرز وحشیانه وبه خاطریک داستان چندهزارساله حیوانات بیچاره روسلاخی میکنن ![/quote]

باور کن بیکاری… جوری نوشتین که کار زشت. من فکر کردم حتما یه قتلی دزدی داشتیم انجام میدادیم…

کار زشتی از نظر تو… اگه اینجا از بین 70 میلیون ایرانی داخل کشورکسی باهات موافق بودا من حرفمو عوض میکنم…
یعنی به خدا از پیر و مرد و زن گرفته تا سنی و شیعه و یهودی و ارمنی بهت میخندن…
مثلا عید قربون و کباب خوردن و گشت و گذار ملت ایران چه ضرری برای تو داشته؟

بگو برای سلامتیت ضرر داره؟ یا تو روحت تاثیر منفی گذاشته…

راستی سر بریدن مرغ و خروس چی؟ اونم کار زشتی هست و برای تو و افکارت ضرر داره؟
یادم بنداز به مغازه ها فروشا بگم جلوی بچه مرغ نکشن. اخه کار زشتیه و حرامه. تازه برای روح جناب عالی مضررم هستتت ?

0 ❤️

2014-10-06 14:53:36 +0330 +0330

[quote=pouyapoya2012][quote=l_l0t][quote=رستم فرخزاد][quote=l_l0t]…[/quote]
؟[/quote]

لابد نجس بودن سگ نشونه روشن فکریه؟[/quote]

دوست من…
در مورد نجس بودن سگ (بقول مُبلغین مذهبی)؛ یه کم تحقیق کن… ببین کجا یه مُبلّغ دینی کارش گیر بوده که به اون حیوان بیچاره از همه جا بیخبر ( که در طول تاریخ همواره یار انسانها بوده)، گفته که نجسّه…

اگه خواستی توی همین تاپیک درخواست کن تا داستانشو واست تعریف کنم…
ولی قول بده دادت در نیاد…[/quote]

مثلا به خیال خودت الان جواب علمی دادی؟ ?
سگ از نظر علم پزشکی حیوان نجسی هست. و حاوی ویروس های مختلفی هست…

اقای عقل کل کار زشت اینه که برای ریییس جمهور یه کشور به عنوان نماد سگی رو به بردگیش انتخاب کنند…

0 ❤️

2014-10-06 14:57:16 +0330 +0330

من تو تاپيک خودم يه سوال از مسلمين هميشه در صحنه پرسيدم و يکي پيدا نشد جواب بده ولي ظاهرا اينجا خيل عظيمي از مسلمين با سواد انباشته شده ان، بنابراين اينجا هم کپي پستش ميکنم. باشد که رستگار شويم.

کشتن گوسفند مفیدتره یا کاشتن درخت ؟

میگم این الله اون موقع برا ابراهیم عوض اینکه گوسفند بفرسته اگه یه نهال درخت میفرستاد و میگفت بکار میدونین الان دنیا چه گلستانی شده بود؟
فقط گوسفندایی رو که تو عید قربان کشته میشن حساب کنین کفایت میکنه و بقیه مناسبتها پیشکش.

0 ❤️

2014-10-06 15:06:26 +0330 +0330

[quote=bahram_hot20]اعتقاد داشتن به خدایی بی رحم انسان را بی رحم میکند.
توماس پین

[/quote]
درود برشما !

0 ❤️

2014-10-06 15:35:57 +0330 +0330

آهای کس مغزا
کسی نگفت گوشت نخوریم
ما میگیم حیوونا رو باید طوری کشت که نفهمند
ترس نگیره اونا رو
وحشیانه کشته نشن
مثل کشورای غربی که حقوق حیوونا رو رعایت میکنن…باید حیوون رو کشت
الاغها…افتاد الان!؟
مثلا یک میله سرتیز با سرعت خیلی زیاد بره توی مغز گاو و کشته بشه سپس آویزیون بشه و گردنش بریده بشه…مثل غربیها…که اینجوری حیوون رو میکشن
همونجا هم تازه حقوق حیوون توسط کارگران خاطی رعایت نمیشه بعضی وقتا
چه برسه به ممالک اسلامی…واویلا…

0 ❤️

2014-10-06 16:00:20 +0330 +0330

با سلام به همگی

کاملا باهاتون موافقم، چرا کودک؟ خود من تا به حال تو هیچ مراسمی سر بریدن گوسفند رو ندیده بودم ، ولی چند وقت پیش تو مراسم عروسی برای اولین بار اونم کاملا اتفاقی این منظره رو دیدم! تاثیرش تا الان هم مونده و هر جا گاو یا گوسفند میبینم که برای قربونی اوردن ناخواسه اشکم درمیاد که باعث تمسخر هم شده،
من نمیگم سر نبرن، ما سلاخ خونه داریم، یه جایی برای ذبح و عرضه ی گوسفند، قرار نیست به این بهونه که گوشت میخوریم، کشتارش رو هم ببینیم
متاسفانه عید قربان هم دستاویزی شده برای به رخ کشیدن خیلی چیزا واسه خیلیا! طرف اینگار کل خیابون یا کوچه ارثیه پدر نداشتشه!!! میاد 10 تا گوسفند رو به صف میکنه و سر میبره و با افتخار به اینو اون نگاه میکنه، بدبختی اینه که حتی اگه نبینی، مجبوری از روی خون اون زبون بسته ها رد شی! جالبیش به اینه که خیلی از این حاجیایی که از مکه رفتن فقط 7بار دور زدن خدا رو یاد گرفتن زحمت شستن خون رو هم به خودشون نمیدن! fool

0 ❤️

2014-10-06 16:05:22 +0330 +0330

در جواب اون یه سری کاربرایی که ادعاشون میشه اینو میگم:

اگه واقعا به عید قربان و فلسفسش اعتقاد داری فقط میتونم بگم برات متاسفم که خدای شماها، شماها رو با یه گوسفند طاق زد!!! البته با پستایی که ازتون میبینم پر بیراه هم نبوده!

0 ❤️

2014-10-06 16:30:38 +0330 +0330

[quote=davidmonster]هر قوم و ملتی ایینی داره که باید به اینش احترام گذاشته بشه تو اروپا هم کلی چشنهای مسخره دارند مثلا مراسم گاو بازی تو اسپانیا که کاملا نشانه بربریت هست حداقل تو این مراسم قربان گوشتشو به نیازمندها میدن نه مثل زجر دادن یک گاو برای تفریح من نمیدونم چرا برای ایرانیها مرغ همسایه غازه[/quote]

اولا گاوبازي تو اسپانيا هم مخالفان خاص خودش رو داره و بساطش تا الان يا برچيده شده و يا در شرف برچيده شدنه.
دوما مگه اينجا کسي گفته غربيها ملائک هستن و هر کاري کردن ما هم بايد بکنيم؟
سوما کار زشت همه جا زشته و فرقي نميکنه ايران باشه يا اسپانيا يا آمريکا.
چهارما مگه تمدن ما با تمدن اروپا يا صحراي حجاز قابل قياسه؟ زماني که ما تو شهرهامون کانال کشي فاضلاب و حمام داشتيم اکثر اروپاييها تو غار زندگي ميکردن و اعراب راهزني ميکردن. پس انجام اين رفتار براي ما خيلي زشت تره تا اونها.

0 ❤️

2014-10-06 16:38:33 +0330 +0330

[quote=davidmonster][quote=Ipenis][quote=رستم فرخزاد]آقایان عرب پرست نفهم، به نظر شما چه فرقی میان قوم آزتک که برای خوشنودی خدای خورشید قربانی میدادند و قوم مسلمین که برای خشنودی الله خونخوار خود قربانی میدهند وجود دارد؟
Aaa.jpg[/quote]
تمدن آزتک ها…پیشرفته بود
ستاره شناسی و معماری و ریاضی
اونا رو با بیابانگردهای عقبمانده و وحشی حجاز مقایسه نکن[/quote]
هر تمدنی یک چرخه داره آغاز رشد سریع تثبیت افول و دوباره از اول
اعراب هم دوران اوج خودشون رو داشتند خیلی از زیر بناهای رنسانس از همین تمدن هست
البته هر تمدنی بخسی از پشرفتهای خودشونو از تمدنهای دیگه گرفتن که عربها هم اینو از ایران و یونان گرفتند[/quote]

تمدن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
ميشه لطفا بگي عرب راهزن باديه نشين تمدنش کجا بود؟
هرکي به لطف وحشيگري تو جنگ پيروز بشه يعني متمدنه؟
پس تا دير نشده بريم يه کم تمدن از داعش ياد بگيريم.

10410727_681122478590083_2089490524874615477_n.jpg
0 ❤️

2014-10-06 16:47:43 +0330 +0330

[quote=PESARE.GONDE99]من به نمایندگی از همه مسلمونا میگم نمیدونستم این گوسفندا اینقدرقوم و خویش دارن وگرنه سرشونو تو خیابون نمیبریدیم .میبردیمشون هتل حال کنن.ما معذرت میخوایم.اون موقع که اسراییلیا به بچه یه ماهه رحم نمیکردم شما مهربونااا کجا بودین؟!اره میدونم اونا عربن!عرب که ادم نیس!نه عزیزان کافر عزیز؟[/quote]

ديگه وقتي ديديم شما زرنگ بازي درآوردين و خويشاوندي با عفير (الاغ محمد) رو برا خودتون برگزيدين ما هم به ناچار به قوم و خويشي با گوسفندان قانع شديم.
ميدوني شماها بيشتر از هر کسي يا کشوري مديون اسراييل هستين؟چون براتون بهونه اي شده براي فرار از هر سوالي که جوابش رو ندارين.
راستي شما که براي بچه هاي غزه و لبنان تو خيابونا خودتون رو جر ميدادين چطور براي بچه هاي کوباني اصلا ککتون نگزيد؟ نکنه چون اينجا مسلمونا هستن که دارن ميکشن اشکال نداره؟

0 ❤️

2014-10-06 17:13:05 +0330 +0330

[quote=PESARE.GONDE99]چن روز دیگه عیدغدیرخم هست.پس عزیزان کافر دست به کار شن و یه شبهه جدید واسه اون عید بتراشن!!وای وای محمد حکومت رو موروثی کرد!!!اگه انسان بخواد مثل شما فک کنه خیلی راحت میشه وجود خدارو زیرسوال برد.که مطمینم به خدا هم اعتقاد ندارین واسه خودتون یه خدایی ساختین که هرکاریم کنین عیبی نداره میبخشه!!!نه؟هیچکی تو دنیا جز شما شعور نداره!نه مسلمونا نه مسیحیاا.ههههه[/quote]

نه داداش اتفاقا اين دقيقا از خصوصيات الله شماست که ميگه روزي 10 بار هم توبه کردي اشکال نداره. خداي ما ياد ميده تا جايي که ميشه باعث آزار موجود زنده ديگه اي نشيم.

0 ❤️

2014-10-06 17:23:55 +0330 +0330

[quote=فاکر استار]من نمی دونم ویکتور چی تو سرت می گذره و چی شده که اینقدر از دین قشنگ اسلام بد میگی … خودمم عرضه ندارم اونطور که باید اسلام رو تو زندگیم رعایت کنم وگرنه وضعم خیلی بهتر از این بود … ولی بدون اسلام دین بسیار قشنگیه و تمام موضوعات ریز انسانی در اون رعایت شده و تو شکمت سیره … ، وگرنه هزار تا گشنه با همین عید قربان شکماشون سیر میشه ، هزار تا فقیر می تونند چند روز پولشون رو ذخیره کنن ، اونا خداروشکر می کنن که عید قربان رسیده ، درسته که گوسفند رو قربانی کردن یه جوریه اما گوسفند خلق شده تا به انسان خدمت کنه ، تا به استفاده ی انسان برسه وگرنه تو اسلام انقدر سفارش شده به رفتار کاملا مناسب با حیوانات که نگو ، روایاتی هست که چقدر مهربونی های بزرگان دین رو به حیوانات نشون میده ، چه علمی و چه از هر بُعد درست دیگه ای به اسلام نگاه کنی بالاخره به این می رسی که حرفش درسته … اسلام واقعی خیلی قشنگه ، خیلی زیباست … ای کاش بهش عمل کنیم ، گرچه اگر عمل می کردیم انقدر زیبایی هاش رو می دیدی که مطمئنم تو هم با جون و دل مسلمان می شدی ؛ ببخش وقتت رو گرفتم ، بای[/quote]

دوست عزيز ميشه بگي اون اسلام واقعي که هميشه تو فانتزيهاتون هست تا حالا تو کدوم نقطه از کره زمين و تو چه دوره تاريخي اجرا شده؟

0 ❤️

2014-10-06 17:39:08 +0330 +0330

درود به همه و مخصوصاً ویکتور عزیز بخاطر یکی از بهترین تاپیکایی که تا به حال اینجا دیدم.تقریباً همه پستا رو خوندم و مطالب جالبی دیدم، خارج از بحثه غیر قابل انکار ، زشت بودن و خشونت آمیزه کشتن حیوانات در حضور مردم در خیابانها(دوستان میتونن از یک روانشناخت در مورد نگاه کردن به این عمل سوال کنند و جواب قابل ملاحظه ای رو حتماً خواهند شنید البته نه تنها در مورد کودکان بلکه در مورد آدمهای بالق و البته نه انسانهایه دیوانه که بر آنها حرجی نیست)،با توجه به گزارشی که سالها پیش اداره بهداشت آمریکا عنوان کرد و در اون ذکر شده بود که انسانها میتوانند گیاه خوار باشند و با گرفتن یک رژیم گیاهی سالم و با داشتن برنامه ای ساده تحت نظر پزشک، انسان هیچ نیازی به خوردن گوشت حیوان ندارد، من یک سوال دارم و اون اینه که آیا دلیلی به غیر لذت جویی و نداشتن توانایی برای استفاده نکردن از لذت خوردن گوشت موجودات دیگر وجود دارد؟و آیا این لذت چقدر برای ما مفید یا مضر میباشد؟
لطفاً توجه فرمایید(( بر اساس اعلام فائو تولید گوشت به تنهایی تولید 18درصد از کل گازهای گلخانه ای را سبب می شود، این در حالی است که سهم تمام وسایل نقلیه موتوری تنها 13 درصد است.)) حتمآ تعجب کردید. باید گفت آیا هنوز وقت آن نرسیده که انسان از این لذت مرگبار دست بکشد و بیشتر از این اجازه ندهد تا کره زمین که خانه او محسوب میشود نابود گردد ، آیا این لذت نیز همانند اعتیاد به مواد مخدر، اعتیادی خانمان سوز نیست؟ مطمئنن فرزندان ما بخاطر مصرف گوشت به ما همانند افرادی که دیگر انسانها را به بردگی میگرفتند به چشم انسانهایی وحشی و افرادی که باعث نابودی کره زمین شده ایم مینگرند. در پایان امیدوارم به زودی انسان دست از جهالت برداشته و به خود رحم کند.

0 ❤️

2014-10-06 18:05:51 +0330 +0330

[quote=l_l0t][quote=ویکتور _victor][quote=l_l0t]شما هم بیکارینااااااااا. چپ میرن راست میرین به فرهنگ و اداب رسوم اینو اون گیر میدین…

کشتن وقربونی کردن حیوانات اهلی توکل دنیا یک امرعادیه نه توکشورهای تحت نفوذ اسلام که به طرز وحشیانه وبه خاطریک داستان چندهزارساله حیوانات بیچاره روسلاخی میکنن ![/quote]

باور کن بیکاری… جوری نوشتین که کار زشت. من فکر کردم حتما یه قتلی دزدی داشتیم انجام میدادیم…

کار زشتی از نظر تو… اگه اینجا از بین 70 میلیون ایرانی داخل کشورکسی باهات موافق بودا من حرفمو عوض میکنم…
یعنی به خدا از پیر و مرد و زن گرفته تا سنی و شیعه و یهودی و ارمنی بهت میخندن…
مثلا عید قربون و کباب خوردن و گشت و گذار ملت ایران چه ضرری برای تو داشته؟

بگو برای سلامتیت ضرر داره؟ یا تو روحت تاثیر منفی گذاشته…

راستی سر بریدن مرغ و خروس چی؟ اونم کار زشتی هست و برای تو و افکارت ضرر داره؟
یادم بنداز به مغازه ها فروشا بگم جلوی بچه مرغ نکشن. اخه کار زشتیه و حرامه. تازه برای روح جناب عالی مضررم هستتت ?[/quote]
قصد توهین ندارم فقط میخوام متوجه رفتارها و الگوهای ذهنی که به اون عادت میکنیم بشید دوستان.در زمانهایه گذشته چوپانی بود که در تمامی عمرش جز بوی پهن بوی خوشی نشنیده بود ، روزی و روزگاری رسید که مجبور به ترک طویله شد و به شهر رفت ، بنا به اتفاق از بازار عطر فروشها رد میشد که ناگاه از هوش رفت .مردم برای به هوش آمدن چوپان در زیر بینی او عطر قرار میدادند(این کار باعث به هوش آمدن شخص میگردد و هنوز هم مرسوم است) تا او به هوش آید اما افاقه ای نمیکرد و حال چوپان بد تر میشد.ناگاه فردی سر رسید که چوپان را میشناخت و به ملامت به مردم گفت که دیگر این کار را نکنید که او بدتر میشود و مقداری پهن پیدا کرد و زیر بینی چوپان قرار داد و در اندک زمانی حال چوپان رو به بهبودی نهاد . مردم فهمیدند به خاطر زندگی مداوم این فرد با پهن ، او به این بو عادت کرده و بوی عطری که در بازار بوده او را آزار داده و باعث از هوش رفتن چوپان گشته .
فکر نمیکنم نیاز به گفتن مطلب دیگه ای باشه.

0 ❤️

2014-10-06 18:11:17 +0330 +0330

[quote=mashhad_top]خب ابله های کس مغز شما ها که به همه چی فحش میدین ولی اگه بشنوین ادعا میکنین ما بی فرهنگیم
1)خب شما ها که مردن بچه آدمیزاد تو فلسطین اذیتتون نمیکنه طرفدار گوسفند شدین؟؟؟؟ تازه اونم بین فقیرا تقسیم میشه اگه به همه نمیرسه دلیل نمیشه اصل کار زیر سوال بره
2) اسلام خیلی بیشتر از اونی که فکر شما ابله ها برسه به فکر حیواناته از اینجا که میگه اگه وضو بگیری سگ تشنه بمونه آب رو به سگی که اصلا مال تو نیست بده خودت تیمم کن حالا شما ها که تمدن غربی تزن اجازه میده سگو عقیم کنین ادعای چی دارین؟؟؟
3)آقایی که میگی اینا عرب پرستی هست هرچی که خوبه باید یاد گرفت حتی سگ چه برسه عرب که یک انسان هست و ارزش مساوی با بقیه آدمها داره اصلا کسی که انقد نگاهش سطحی هست که یک انسان رو
بخاطر رنگ نژاد یا جغرافیای کشورش تحقیر کنه میشه یک ایرانی دونست ؟؟؟ وقتی کورش همه آدما رو برابر میدونه؟؟
4) ما 300 سال تحت سلطه اسکندر بودیم ولی رسوم اونا رو نپذیرفتیم پون غیر منطقی بود
همینطور از مغولها که اونا مسلمون شدن ما مثل اونا نشدیم
از عربها هم اسلام رو که دین اخلاق هست رو گرفتیم ولی 300 سال مجبورمون کردن عربی حرف بزنیم بازم موفق نشدن
ملت ایران بزرگتر از اونه که چیز بدی رو بهش تحمیل کنن
5)
و در آخر به زبون کوچه بازاری بگم شماها اصلا درحدی نیستین که درباره داستان شنل قرمزی نظر بدین چون خواندن نوشتن بلد نیستین چه برسد به اسلام آدمایی که ملا عام رو مینویسن ملع آم یا اشتباهات اینطوری بقول شاعر دیده فرو بر به گریبان خویش[/quote]

دوست فاضل و دانشمند من
همون قومي که سنگشون رو به سينه ميزني هيچ ميدوني من و تو رو به خاطر نزادمون، دينمون، جغرافيامون، … واجب القتل ميدونن و غارت اموالمون و تصاحب ناموسمون رو حق مسلم خودشون ميدونن؟

0 ❤️

2014-10-06 18:35:35 +0330 +0330

[quote=kakol.be.sar]همیشه دو چیز زیاد سرو صدا میکنه یکی پول خورد در جیب همون سکه دومی معلومات کم در مغز حروم زاده خدا نترس این چیزایی که میگی عرب پرست و… ما نه عرب ها کاری داریم نه به دینشون این سنت پیامبر ماست این تویه قران کتاب ناطق اومده پس لال بمیر ازگل وهابی[/quote]

احيانا اين پيامبري که گفتي از سرخ پوستها بود يا همون اعراب؟

0 ❤️

2014-10-06 18:35:57 +0330 +0330

[quote=m¡Na]وقتي مي ميريد نمي فهميد كه مرده ايد تحملش فقط براي ديگران سخت است . بي شعور بودن هم مشابه همين وضعيت است …
انقد حرص نزنيد دوستان خوبم مسلمانان مصداق جمله بالا هستند![/quote]

0 ❤️

2014-10-06 19:03:18 +0330 +0330

[quote=l_l0t][quote=pouyapoya2012][quote=l_l0t]شما هم بیکارینااااااااا. چپ میرن راست میرین به فرهنگ و اداب رسوم اینو اون گیر میدین…

لطفن صورت مسئله رو پاک نکن…

چجوری اینکارو بایستی انجام داد، مهمه… (منظورم غیر شرعیشه… جهت اطعام عمومی) … (مدل شرعیش که کلن، زیر علامت سئواله)[/quote]

استاد میشه بگی مدل با فرهنگش چیه؟ میشه بگی تو اموخته های شما چه جوری گوسپند رو سر میبرن؟

بگو تا تا از این بعد ملت ایران به مدل شما بیان سر ببرن تا شاید بشه روشن فکری[/quote]

روش های بیهوش نمودن حیوان، قبل از ذبح

امروزه عمل کشتار در اغلب نقاط دنیا، شامل بیهوشی با گیج کردن و خون گیری است.ابتدا دام را بیهوش می نمایند و سپس سربریدن و خون گیری انجام می گیرد. با کشف و اختراع لوازم مختلف جهت بیهوش نمودن دام، تقریبا نظر مردم نسبت به کشتار پس از بیهوشی جلب شده بود، ولی عده ای از روحانیون، مخصوصا روحانیون کلیمی مقیم کشورهای اسکاندیناوی، یکی از مخالفین کشتار حیوان با بیهوشی بودند. آنها معتقد بودند که دام بیهوش شده به وسیله یکی از روش های بیهوشی، مرده بوده و ذبح حیوان مرده، از نظر مذهبی، حرام است. از طرف دیگر، طرفداران کشتار پس از بیهوشی روی عقیده خود پافشاری می نمودند تا آن که آزمایشی، نظریه روحانیون کلیمی را رد نموده و ثابت کرد که حیوان، بیهوش شده و نمرده است. آنها از تعدادی دام، که برای ذبح، بیهوش نموده بودند خون گیری نکرده و آنها را به حال خود باقی گذاردند. پس از مدت کمی ملاحظه نمودند که دامهای مزبور از جای خود بلند شده و شروع به غذا خوردن کردند.
عمل بیهوش کردن و گیج کردن حیوان در کشتارگاه های کشورهای مختلف به طرق متعددی صورت می گیرد که انواع آن عبارتند از:

الف. گیج نمودن از طریق فضای بین استخوان اطلس و قَمحدوه.

ب. از راه استخوان پیشانی.

ج. استفاده از گاز انیدرید کربنیک.
بررسی های محدودی نیز با مصرف انیدرید کربنیک و یا خورانیدن بعضی مواد مخدر در آخرین وعده غذایی طیور، جهت ایجاد بی حسی، انجام شده و اگرچه نتایج بسیار خوبی در خیلی از موارد، به دست آمده است، ولی مدت طولانی، وقت لازم است تا صنعت، آن را قبول نماید.

د. استفاده از الکتریسیته.»

موقعی که سر حیوان با صفحه برق دار تماس پیدا می کند، اختلاف پتانسیلی بین 1500 تا 3000 ولت (بر حسب تنظیم دستگاه) در مدار، برقرار شده و در نتیجه بی حسی موقت به حیوان دست می دهد.

و جدیدترین روش :
روش نیمه زنجیری (Semi - Line System) و زنجیری (Line System or chain System) که جدیدترین روش کشتار می باشد. در این روش، خون کاملاً از بدن حیوان خارج شده و این امر در وضع لاشه، تأثیر خوبی دارد؛ علاوه بر آنکه، گوشت با کیفیت بهتری، تهیه می شود. جدیدترین دستگاه الکتروشوک، که برای بیهوش کردن دامها در کشتارگاه ها به کار می رود، إلتر(Elther) نامیده می شود که در آن تنظیم برق به طور خودکار صورت می گیرد.

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «