وقتی پریود می شم 😵‍💫

1402/09/25

من در شهوانی در مورد جنسیت زدگی می نویسم این تاپیک هم در همین مورد با ارائه داستان واقعی که در همین سایت اتفاق افتاد است.

حقیقتا جنسیت زدگی من رو عصبانی می کنه. فکر می کنم اگر زنی در ایران دست دوم بودن خودش رو نسبت به مردان نپذیرفته باشه و خودش رو‌ ناموس کسی نبینه، بسته به فرهنگ و محیطی که در اون زندگی می کنه تا حدی روزگار سختی رو سپری می کنه.

به عنوان کسی که آزادی ایران (سیاسی و اجتماعی) برام اهمیت داره و تمرکز و علاقه ام روی مسائل روان فردی و جمعیه، بارها از خودم پرسیدم اگر گشت ارشاد در کشوری اروپایی یا آمریکایی برقرار بود چقدر شانس موفقیت داشت؟

سوالم رو جور دیگه ای می پرسم، اگر زنان در ایران در جامعه و خانوادشان تحقیر جنسی نمی شدند، جمهوری اسلامی که بنایش روی سرکوب زن بنا شده چقدر موضوعیت داشت؟

من می دونم که اگر حکومتی فرهنگ ساز داشتیم می شد با برنامه ای بلند مدت و وضع و اجرای قوانین حامی این مساله رو حل کرد. شکی در ارتجاعی بودن ج اسلامی و موج سواری اش روی جنسیت زدگی و تحقیر جنسی زنان نیست. اما از اون طرف هم می شه گفت دید جامعه نسبت به زن ضامن سرکوب سیستماتیک و قانونی زنان توسط ج اسلامیه.
تغییر نگاه مرد به زن و زن نسبت به خودش نه تنها سقوط نرم ج اسلامی رو تضمین می کنه، ما رو از خطر سیستم پوپولیست دیگری بعد از فروپاشی قریب به وقوع ج اسلامی دورتر می کنه.

انگیزه من از نوشتن این مطلب مساله ای بود که چندی پیش در همین شهوانی اتفاق افتاد. وقتی من با کاربری در زیر تاپیکش که از مردم خواسته بود برای سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومان پول بش مشاوره بدن شوخی ای کردم. اون که به نظر میومد شوخی ام‌ رو جدی گرفته از من خواست که پیام خصوصی ام رو باز کنم. (اسکرین شاتها با اطلاع خودش لود می کنم)

این شخص مشخصه به دلیل سرخوردگی اش (که قصد من نبود) به خاطر تخلیه روانی به من حمله جنسی می کنه. یکی از زشت ترین و‌ بدوی ترین (اگر نگیم مجرمانه) رفتارهایی که از یک مرد در دنیای مدرن می تونه سر بزنه اشاره مستقیم به مسائل جنسی زن حتی برای شوخی و‌ مواردی مثل همین مورده (خالی کردن فشار روانی و حمله به دلیل فقر استدلال). در این مورد که عصبانیتی از طرف من نبود، اما هر عصبانیتی از طرف زن مجوزی برای این مردان ضعیفه که اون رو به مساله بیولوژیکی و جنسیشون ربط بدن.

در داستانی (داستان اول) در یکی از تاپیکاهام با عنوان “اگه تو خیابون اینو بپوشم چکار می کنید” توضیح دادم برخورد قانون در آمریکا در مورد مشابه به چه صورت است. اگر نمی خواید تاپیک رو‌ کامل بخونید عکس پایینی رو ببینید.

بعد از اینکه به این شخص متذکر شدم رفتارش جنسیت زده ست درگیری لفظی بینمون پیش اومد.

بسیار هم عالی. این فرد معتقده که این پلیس آمریکاست که جنسیت زدست و نه او.
برای روشن تر شدن موضوع و با توجه به فرهنگ ایران، من جنسیت زدگی رو به سه بخش تقسیم می کنم.

۱- اشاره مستقیم به جنسیت زن در بحث یا کار با انگیزه شوخی و یا تخلیه فشار روانی به دلیل فقر استدلال. مثال:

• خوشگلا هم از این کارا بلدن؟ (اشاره به اینکه زنها مال این کارها نیستند)
  • با زن جماعت نباید بحث کرد (تحقیر جنسی زن برای برتری یافتن به او در بحث، به جای پرداختن به موضوع مورد بحث)
  • انگار پریودی، من با تو بحثی ندارم.

۲- فحش به مردان یا تحقیرشان با اشاره به زنان خانواده اش (ناموس پنداری- تعلق زنان به مردان)

• فحش خواهر و یا مادر، همسر
    در تاپیکهام در این مورد زیاد بحث کردم. هر فحشی جنسیت زدگی نیست، اما فحاشی هایی که اعتقاد ناخودآگاه پشتش این باشه که زن ناموس مرده، از جنسیت زدگیست. اگر در آمریکا اشاره ای به سکس خواهر یک مرد کنی، این فرد باید دو ساعت فکر کنه ببینه منظور تو چی بوده.

۳- فحش پنداری نقش زن در سکس.

• این اعتقاد انقدر در فرهنگ ما درونی شده که حتی سالم نبودنش برای ما دور از ذهنه.

چند درصد شما مردان با این موضوع مشکل داشتید که نزدیکان زن در خانواده مثل خواهر باید به سکس تن بده؟ این دغدغه ذهنی ناشی از این اعتقاده که زن در سکس نقش پست داره.
به اعتقاد من پدیده فانتزی بی غیرتی مرسوم در ایران هم اختلال روانی ناشی از همین اعتقاده

دوستان، اگر این حرفها به نظر شما مثل فرد مورد نظر اعتقادات فانتزی و خوشگله، باید بگم این اعتقادات خوشگل واقعیت امروز دنیای مدرنه. میزان فانتزی بودن این اعتقادات در ذهن شما میزان فاصله جامعه ما با دنیای مدرنه.

زن ایرانی اگر در جامعه خودش احساس آزادی کنه، جمهوری اسلامی قدرت سرکوبش نداره. زن آزاد ضامن یک جامعه آزاده.

در قسمت کامنتها مورد مشابهی در آمریکا که در سایت “کورا” آمده می زارم تا با افکار رایج مدرن آشنا بشیم.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2023-12-17 22:55:14 +0330 +0330

↩ kelke900
این خانوم روشنفکر خودشو در حد پاسخگویی به من حقیر نمیدونه،میشه شما لطف کنین و محترمانه ازش بخواهین جواب سوالاتمو بده؟؟؟

1 ❤️

2023-12-17 23:00:04 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
بقول ما ترکها قهبه شوونی چاغادما،یکی دو تا سوال ساده بود از طرف یه آدم غارنشین از یه آدم جهان اولی متمدن و جنسیت نزده منورالفکر.اگه اومدی اینجا حرفی زدی به قصد خیرخواهی و فرهنگ سازی خیلی متمدنانه اول شبهاتی که به فرهنگ و شخصیت خودت وارد شده جواب بده بعد با گوش جان به فرمایشات سرکار گوش جان فرا میدهیم

1 ❤️

2023-12-17 23:03:57 +0330 +0330

↩ آقای جان
ارزشهای مدرن مشترک فارغ از ملیت خاصیت جهان اول امروزه. اما من همیشه این ترسو دارم که برداشت افراد از متنهام به این شکل باشه که ما از هر نظر از کانادایی ها یا آمریکاییها عقبتریم.
من همچنان فرهنگ جمعی عشق محور ایرانی و شرقی با شرط اضافه شدن ارزشهای مدرن رو صدبرابر بیشتر از جوامع غربی می پسندم. اگر همین فرد آذری من رو در محیط باحال ترکها به غذای محلی دعوت کنه، به شرط اینکه می شد با زدن یک دکمه جنسیت زدگی اش رو خاموش کنی من با کله می رفتم 😹

0 ❤️

2023-12-17 23:05:25 +0330 +0330

↩ cucktail
فکر کنم اگر لازم باشه خودش حواب بده من چیکاره ام
فقط اینو می دونم که با ارامش می شه گفتگو کرد نه با فحاشی

1 ❤️

2023-12-17 23:06:15 +0330 +0330

↩ cucktail
یه چندبار دیگه تلاش کن شاید نظرم عوض شد 🙄

0 ❤️

2023-12-17 23:13:13 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
نه اصلا منظورم این نبود که فرهنگ ایرانی عقبتره…
فرهنگهای مختلف نقاط ضعف و قوت خودشونو دارن ، اگر بخوایم فرهنگهای کشورهای مختلفو مقایسه کنیم باید در شرایت یکسان مقایسه بشه مثلا از نظر فقر یا ثروت یا پیشینه تاریخی یا سطح سواد جامعه ، ولی در اینکه دولت یا حکومت بشدت عقب افتاده داریم شکی نیست

1 ❤️

2023-12-17 23:16:20 +0330 +0330

↩ kelke900
کاملا باهاتون موافقم،اتفاقا با اینخانوم کاملا با آرامش و محترمانه در تاپیک خودم برخورد کردم و جواب دادم تا جایی که آخرش مسخره کرد و گفت اومدی مشاور اقتصادی از شهوانیون فلان بهمان میگیری آنهم با چه ادبیاتی و صد مدل توهین تحقیر نسبت به ایرانی و خانوادم…همچین آدمی لیاقت و صلاحیت حتی به زبون آوردن خیلی از حرفهارو نداره چه برسه اینکه بخواد خودشو در مقام قضاوت فرهنگ یه جامعه بدونه و براش نسخه بپیچه

0 ❤️

2023-12-17 23:16:44 +0330 +0330

↩ آقای جان
آره صحبتهای من هم اشاره به منظور تو نبود. دغدغه ذهنی خودم بود

1 ❤️

2023-12-17 23:25:49 +0330 +0330

↩ cucktail
بعید می دونم با دو کلمه پرسش و پاسخ بشه به عمق شخصیت کسی پی برد و قضاوت کرد هومنحوری که شما بعد از اون تاپیک پر از فخاشی اینگونه مودبانه با من صحبت می کنید
قطعا گفتگوی در ارامش و بدون توهین جواب می ده حتی با یک قاتل
شاید این وسط سو تفاهمی وجود داشته باشد و قطعا دو طرف مستقیما بهترین گفتگو و نتیجه را خواهند داشت به شرط ادب و فرهنگ و رعایت اصول و بدون قضاوت و منصفانه

1 ❤️

2023-12-17 23:31:10 +0330 +0330

↩ kelke900
قربان آدم چیز فهم،منم دقیقا همینو میگم،انتظار زیادی هم از این خانوم نداشتم و بحساب یه آدم متمدن و پاسخگو صرفا خواستم واسه رفع سوتفاهمات به شبهات پیش آمده جواب بده بعد بریم سر اصل مطلب.مگه قصد ایشون فرهنگ سازی نیست؟جنسیت زدایی نیست؟چرا نباید به چند تا سوال پیش پاافتاده انهم از طرف کسی که به جنسیت زدگی متهمش میکنه جواب بده؟؟؟؟؟

0 ❤️

2023-12-17 23:33:14 +0330 +0330

↩ cucktail
خب دعوتش کن به یک گفتگوی محترمانه و متمدنانه و مستند بر اساس فکت های حهان
قطعا چیزی از ارزشهای واقعی شما کاسته نخواهد شد و یک گفتگوی با نتیحه خواهد شد
منم اگر قبول داشته باشید در گفتگو شرکت می کنم 🌹

1 ❤️

2023-12-17 23:38:39 +0330 +0330

↩ kelke900
بحث فحاشی فقط نیست. بعضیها فحش نمی دن ولی وجودشون فحاشی به شعورته. این آدم علاوه بر اینکه وجودش فحاشی به شعورته، برای اشانتیون فحش کلامی هم می ده 😹
وقتی فرد حاضره به یک سایت معتبر و مرجع بگه مزخرف و به پلیس آمریکا بگه جنسیت زده که انتقاد وارده به خودشو قبول نکنه دیگه چه جای بحثی می مونه؟
شرط اول بحث آمادگی دو طرف برای تغییر و تمایل زیاد به رشده.
ضمنا تاپیک من برای جواب دادن به این فرد جنسیت زده یا مقابله نیست. من تمام مدت خوشحال بودم که سوژه ای در مورد جنسیت زدگی برای مطرح کردن و به بحث گذاشتنش پیدا کردم. چون موضوع خیلی خیلی مهمیه در شرایط امروز جامعه ما.

0 ❤️

2023-12-17 23:39:16 +0330 +0330

↩ kelke900
هم اینجا هم در تاپیک خودم همینکاری که گفتین رو کردم و جواباشو دیدین،حالا بماند با چه ادبیاتی و الفاظی در تاپیک خودم جواب داد،نمونش همین که نوشته ازش خواستم برم خصوصی پیام بدم بهش آنهم جوری القا میکنه که قصد مخ زنی یا نظری دیگه داشتم.بعدشم شما به عنوان یه خواننده وقتی ببینین و بدونین متکلم مصادره به مطلوب میکنه و صرفا هدفش ابراز منویات خودشه نه بیان حقیقتی چه برداشتی میکنین؟مگه میشه حقیقت ماجرایی رو دستکاری کرد و با کمال پررویی اومد در دفاع حق و حقانیت سخن گفت؟؟؟؟؟

1 ❤️

2023-12-17 23:50:34 +0330 +0330

↩ cucktail
در گفتگوی بین دو نفر جای هیچ گونه قضاوتی نیست
قضاوت نهایت عقب مانده گی هست
از دید من هر دو محترمین
و قطعا حرفهای خوب زیادی برای گفتن دارید
البته مستند، به دور از تعصب، و با پذیرش واقعیت ها
چقدر خوبه ادم همیشه در حال تغییر باشه

0 ❤️

2023-12-17 23:51:00 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
وقاحت تا چه حد؟؟؟؟؟تو تمام اعضای یک سایتی (شهوانی)که نزدیک به یک میلیون کاربر داره که طیف وسیعی از هر طبقه و شغل و سواد جامعه رو در بر میگیره لایق نظرسنجی و ارایه پیشنهاد در حد پنج میلیارد که همین الانش صرفا فقط و فقط پول یک واحد اپارتمان معمولیست،ندانی و به تمسخر بگیری و از آنطرف در برابر دفاع از توهین به پلیس آمریکا به هشتاد میلیون هموطن خودت بگی یه مشت غار نشین که فقط بفکر سوراخن…بعد هم بشینی دم از روشنگری بزنی؟؟؟؟؟من و ما اگه جنسیت زده هم باشیم،با هم نوعمون مشکلی نداریم.کسی میتونه مارو از جنسیت برهانه و آگاهی ببخشه که اول خودش حرمت هم نوع خودش را داشته باشه

1 ❤️

2023-12-17 23:53:03 +0330 +0330

هر دفعه قسمتی از پیج کورا که بش در تاپیک اشاره کردم می ذارم. شخصی در جواب به فردی که سوال کرده آیا حرفش به دختری در مورد پریودش جنسیت زده است یا نه جواب می ده:

That is very sexist, you know nothing about her period, it could be light and not affecting her at all, there is nothing about a period that makes you act differently than you normally would, and that is a degrading and humiliating thing to day to someone, so just don’t say anything about a woman’s period, especially if you are not a woman, because you do not, and will never know anything about it, unless you uncontrollably bleed out of your penis every month.

بله حرفت خیلی جنسیت زده است. تو هیچی در مورد پریودی او نمی دانی. می تونه خیلی سبک و بی تاثیر روی اون باشه. پریودی لزوما باعث تغییر رفتار زنها نمی شه. حرف تو به او سخیف و محقرانه بوده. تو زمانی اجازه صحبت در مورد پریودی داری که از آلت تناسلی ات ماهیانه خون بچکد وگرنه قضاوت درستی در مورد پریودی نداری

0 ❤️

2023-12-17 23:54:41 +0330 +0330

↩ cucktail
دو تا جمله بگم راهگشاست
1- قدم اول توسعه چه در یک روستا و چه در یک جهان اینه که همه بگیم ما از یک قشریم
همه قبول کنیم انسانیم و متعلق به کره زمین و ایرانی یا امریکایی یا سودانی نداریم این جاها فقط مکان تولدن و یا زندگی اونوقت قطعا می تونیم در مسیر توسعه باشیم نه تخریب
2- اوشو حرف زیبایی می زنه و یک سخنرانی هم در این زمینه داره در مورد گذر از جنسیت
در واقع شما زمانی فراتر از یک انسان به ابعاد روحانی ات می رسد که از جنسیت عبور کنی و زن و مرد نداشته باشه واسه ات

2 ❤️

2023-12-18 00:02:42 +0330 +0330

↩ kelke900
این حرف زیبا در مورد انسان به کنار.
سیستم اعمال قانون آمریکا و هر کشور جهان اولی بر اساس یافته های علوم انسانیه. غلط داره؟ حتما داره که تصحیح هم می شه.
پس بحث برتری جویی نیست که کی بهتر از چیه. این یه فکته که کنترل جامعه در آمریکا بر اساس علمه و در ایران بر اساس نوعی برداشت خاص از آخوندهای متحجر از کتابهای آسمانی شان. این نه تحقیره و نه توهین. هدف ما هم تصحیح خودمونه برای از موضوعیت انداختن ج اسلامی.
رفتارهای جنسیت زده تغذیه و ضامن بقای این رژیمه.

0 ❤️

2023-12-18 00:10:58 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
این همون حرفیه که من در مورد داستان بینوایان گفتم
اومانیسم از نان شروع شد و مبحث انسان مداری الان اینگونه هست که اونجا تسلا می سازند تا بشر راحت بشه و اینجا پراید تا بشر ایمانش تقویت بشه
سیستم و حکومت دینی همه چیز را گردن خدا می اندازد

1 ❤️

2023-12-18 00:13:35 +0330 +0330

↩ kelke900
مشکل اصلی بشریت فعلا اینه که هنوز حتی با همنوع خودش به سازش نرسیده چه برسه به جنسیت

0 ❤️

2023-12-18 00:32:46 +0330 +0330

↩ cucktail
هر کسی از جنسیت عبور نکند
در عقب ماندگی ذاتی خواهد ماند
و جشمش همیشه دنبال جنس مخالفه فقط برای تنازع بقا

0 ❤️

2023-12-18 00:42:33 +0330 +0330

↩ kelke900
عبور از جنسیت چیزی جز یه تبلیغ پوچ و بی مایه نیست.اساسا کار درستی هم نیست.بنظر من هیچ راهی نداریم جز به رسمیت شناختن جنسیت و درعین حال احترام گذاشتن و ارزش نهادن به جنسیت افراد و بیشتر از همه اینها توجه کردن به جنسیت فرد.سارتر هم باشی،سیمون دوبووار هم باشی یک هفته تو یه مکان باشی،به جنسیتش توجه نکنی،دوران پریودیشو درک نکنی،ضرافتهای زنانشو بها ندی،راهی نداری جز جدایی و ناکامی

0 ❤️

2023-12-18 00:51:29 +0330 +0330

↩ cucktail
همینی که گفتی میشه عبور از جنسیت
یعنی اینکه من به زن بودن تو توجهی ندارم تو هم یک انسان هستی و اگاهی من به من دیکته خواهد کرد که فیزیولوژی متفاوتی داری
وگرنه فرقی نمی کند با یک مرد هم جنس خودم نیز چنین اتفاقاتی خواهد افتاد منتهی پریودی نام ندارد و مثلا کم مو بودن بدنش هست که اونم ناشی از فیزیولوژی خاص اون فرد هست
مسیر درست همه چیز اگاهی هست

0 ❤️

2023-12-18 00:52:19 +0330 +0330

↩ cucktail
درک پریودی از دید یک جنسیت زده:
تصور کن سارتر به سیمون دوبووار یهو بگه هوووو چرا داد می زنی، پریودی؟ 😹
همین یه فلسفه مونده بود که به ابتذال کشیده بشه.
راستی در مورد فلسفه سیمون در مورد جنسیت چیزی می دونی؟ اگر نمی دونی یکم برات بگم 😹 اگر چندتاشو بگم می گی سیموون خودش جنسیت زده بوده. گفتی دختر داری. خیلی خیلی نگران بچه های طفل معصومتم

0 ❤️

2023-12-18 00:54:44 +0330 +0330

↩ cucktail
البته سیمون دو بوار زن بوده ها…

0 ❤️

2023-12-18 01:04:51 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
شرط میبندم تو خودت نتیجه همین پس زدنهای جنسی و نادیده گرفته شدنهایی و این از تمام حرفا و رفتارات کاملا مشخصه،پس تو یکی خفه که مخاطب این موضوع تو نیستی ابدا جنس خراب…‌.

0 ❤️

2023-12-18 01:09:13 +0330 +0330

↩ cucktail
مودبانه لطفا
اینگونه صحبت کردن قطعا پاسخ همین گونه خواهد داشت

0 ❤️

2023-12-18 01:09:49 +0330 +0330

↩ cucktail
بله بله. پلیس آمریکا و من و سیمون جنسیت زده ایم. شخصی با این ادبیات تو فیلسوفه. نگفتی، می خوای فلسفه سیمون رو در مورد جنسیت بدونی یا نه، بالاخره چون با سوادی اسمشو حفظ کردی یکم با فکرشم آشنا شی 😹

0 ❤️

2023-12-18 01:11:39 +0330 +0330

↩ kelke900
چه امیدواری ای داری تو آخه. ولش کن لطفا، اصلا موضوع این تاپیک این آدم نیست. موضوع جنسیت زدگیه. اتفاقا لطف کرد و یه گوشه از جنسیت زدگی رایجو نشون داد و توی تاپیکش هم اجازه انتشارش داد که بتونیم صحبت کنیم در موردش. حالا هم بجای صحبت با فرد در مورد خود موضوع حرف بزنیم

0 ❤️

2023-12-18 01:12:09 +0330 +0330

↩ kelke900
بله می‌دونم خانوم بودن.البته که یک زن انسان است و البته که یک مرد هم انسان است ولی قبول کنیم یک زن همیشه نیاز به تایید و تکریم زنانگی خودش از طرف یه مرد داره،هر چند مردها هم همین نیاز رو دارن ولی به نسبت کمتر.قبول کنیم بدترین خیانت و جفا به یک زن نادیده گرفتن خصوصیات زنانگیشه حتی اگه اون زن سیمون دوبووار یا انگلا مرکل باشه

0 ❤️

2023-12-18 01:15:23 +0330 +0330

↩ cucktail
پس چرا به این خانم احترام لازم را نمی گذارید؟

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «