وقتی پریود می شم 😵‍💫

1402/09/25

من در شهوانی در مورد جنسیت زدگی می نویسم این تاپیک هم در همین مورد با ارائه داستان واقعی که در همین سایت اتفاق افتاد است.

حقیقتا جنسیت زدگی من رو عصبانی می کنه. فکر می کنم اگر زنی در ایران دست دوم بودن خودش رو نسبت به مردان نپذیرفته باشه و خودش رو‌ ناموس کسی نبینه، بسته به فرهنگ و محیطی که در اون زندگی می کنه تا حدی روزگار سختی رو سپری می کنه.

به عنوان کسی که آزادی ایران (سیاسی و اجتماعی) برام اهمیت داره و تمرکز و علاقه ام روی مسائل روان فردی و جمعیه، بارها از خودم پرسیدم اگر گشت ارشاد در کشوری اروپایی یا آمریکایی برقرار بود چقدر شانس موفقیت داشت؟

سوالم رو جور دیگه ای می پرسم، اگر زنان در ایران در جامعه و خانوادشان تحقیر جنسی نمی شدند، جمهوری اسلامی که بنایش روی سرکوب زن بنا شده چقدر موضوعیت داشت؟

من می دونم که اگر حکومتی فرهنگ ساز داشتیم می شد با برنامه ای بلند مدت و وضع و اجرای قوانین حامی این مساله رو حل کرد. شکی در ارتجاعی بودن ج اسلامی و موج سواری اش روی جنسیت زدگی و تحقیر جنسی زنان نیست. اما از اون طرف هم می شه گفت دید جامعه نسبت به زن ضامن سرکوب سیستماتیک و قانونی زنان توسط ج اسلامیه.
تغییر نگاه مرد به زن و زن نسبت به خودش نه تنها سقوط نرم ج اسلامی رو تضمین می کنه، ما رو از خطر سیستم پوپولیست دیگری بعد از فروپاشی قریب به وقوع ج اسلامی دورتر می کنه.

انگیزه من از نوشتن این مطلب مساله ای بود که چندی پیش در همین شهوانی اتفاق افتاد. وقتی من با کاربری در زیر تاپیکش که از مردم خواسته بود برای سرمایه گذاری ۵ میلیارد تومان پول بش مشاوره بدن شوخی ای کردم. اون که به نظر میومد شوخی ام‌ رو جدی گرفته از من خواست که پیام خصوصی ام رو باز کنم. (اسکرین شاتها با اطلاع خودش لود می کنم)

این شخص مشخصه به دلیل سرخوردگی اش (که قصد من نبود) به خاطر تخلیه روانی به من حمله جنسی می کنه. یکی از زشت ترین و‌ بدوی ترین (اگر نگیم مجرمانه) رفتارهایی که از یک مرد در دنیای مدرن می تونه سر بزنه اشاره مستقیم به مسائل جنسی زن حتی برای شوخی و‌ مواردی مثل همین مورده (خالی کردن فشار روانی و حمله به دلیل فقر استدلال). در این مورد که عصبانیتی از طرف من نبود، اما هر عصبانیتی از طرف زن مجوزی برای این مردان ضعیفه که اون رو به مساله بیولوژیکی و جنسیشون ربط بدن.

در داستانی (داستان اول) در یکی از تاپیکاهام با عنوان “اگه تو خیابون اینو بپوشم چکار می کنید” توضیح دادم برخورد قانون در آمریکا در مورد مشابه به چه صورت است. اگر نمی خواید تاپیک رو‌ کامل بخونید عکس پایینی رو ببینید.

بعد از اینکه به این شخص متذکر شدم رفتارش جنسیت زده ست درگیری لفظی بینمون پیش اومد.

بسیار هم عالی. این فرد معتقده که این پلیس آمریکاست که جنسیت زدست و نه او.
برای روشن تر شدن موضوع و با توجه به فرهنگ ایران، من جنسیت زدگی رو به سه بخش تقسیم می کنم.

۱- اشاره مستقیم به جنسیت زن در بحث یا کار با انگیزه شوخی و یا تخلیه فشار روانی به دلیل فقر استدلال. مثال:

• خوشگلا هم از این کارا بلدن؟ (اشاره به اینکه زنها مال این کارها نیستند)
  • با زن جماعت نباید بحث کرد (تحقیر جنسی زن برای برتری یافتن به او در بحث، به جای پرداختن به موضوع مورد بحث)
  • انگار پریودی، من با تو بحثی ندارم.

۲- فحش به مردان یا تحقیرشان با اشاره به زنان خانواده اش (ناموس پنداری- تعلق زنان به مردان)

• فحش خواهر و یا مادر، همسر
    در تاپیکهام در این مورد زیاد بحث کردم. هر فحشی جنسیت زدگی نیست، اما فحاشی هایی که اعتقاد ناخودآگاه پشتش این باشه که زن ناموس مرده، از جنسیت زدگیست. اگر در آمریکا اشاره ای به سکس خواهر یک مرد کنی، این فرد باید دو ساعت فکر کنه ببینه منظور تو چی بوده.

۳- فحش پنداری نقش زن در سکس.

• این اعتقاد انقدر در فرهنگ ما درونی شده که حتی سالم نبودنش برای ما دور از ذهنه.

چند درصد شما مردان با این موضوع مشکل داشتید که نزدیکان زن در خانواده مثل خواهر باید به سکس تن بده؟ این دغدغه ذهنی ناشی از این اعتقاده که زن در سکس نقش پست داره.
به اعتقاد من پدیده فانتزی بی غیرتی مرسوم در ایران هم اختلال روانی ناشی از همین اعتقاده

دوستان، اگر این حرفها به نظر شما مثل فرد مورد نظر اعتقادات فانتزی و خوشگله، باید بگم این اعتقادات خوشگل واقعیت امروز دنیای مدرنه. میزان فانتزی بودن این اعتقادات در ذهن شما میزان فاصله جامعه ما با دنیای مدرنه.

زن ایرانی اگر در جامعه خودش احساس آزادی کنه، جمهوری اسلامی قدرت سرکوبش نداره. زن آزاد ضامن یک جامعه آزاده.

در قسمت کامنتها مورد مشابهی در آمریکا که در سایت “کورا” آمده می زارم تا با افکار رایج مدرن آشنا بشیم.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2023-12-19 02:12:32 +0330 +0330

↩ Jurgen_klopp
یه وزغ جای تو بزاریم بهتر واکنش نشون می ده 😹

0 ❤️

2023-12-19 02:16:02 +0330 +0330

↩ kelke900
باز خوب شد فضا از اون لجن زار به بحث اصلی کشیده شد 😹 مرسی

0 ❤️

2023-12-19 02:20:41 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
دو سه تا کامنت دادم رد نشد
خلاصه اشونو می نویسم
اون شخصی که برده های امریکایی را تشویق به فرار م یکرد اسمشو خاطرو نمیاد
می گفت دو تا مشکل داشتم
اول قانع کردن برده بود که تو می توانی ازاد باشی
و دوم برده ای که ازاد شده بود توان زندگی کردن در ازادی را نداشت و اقا بالاسرشو می خواست
حالا همین مثالو تسری بدم به بیش از 70 درصد از جاماه ایرانی که تو احتمالا میانشان نبودی و باهاشون زندگی نکردی
فرض کن از طریق همین زنجیره پیام به کبری خانم برسه و خودشو از دست یک خانواده یا مرد حنسیت زده نجات بده
نه تخصصی داره و نه اگاهی و نه هنرو نه کاری
تنها چیزی که داره یک جنسیت هست که از همون طریق دوباره اویزون کسی می شه که مورد حمایت قرار بگیره و شب گرسنه و بی پناه نباشه
به همین دلیل می گم باید اگاه بشه
و یا د بگیره تنها هم می تونه زندگی کنه و از پسش بر بیاد
اون وقت هست که مرداه به جای داشتن یک زن و صد تا دوست دختر و هشت تا صیفه ای و سایت های سکسی و خود ارضایی دنبال هشتمی اش هم نیمرن و یاد می گیرند زن دارای جایگاهی هست که باید بهش توجه بشه و واسه پول و نا و حمایت سمتت نمیاد

0 ❤️

2023-12-19 02:23:53 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
خیر، وزغ نمیتونه واکنش نشون بده !

0 ❤️

2023-12-19 02:26:48 +0330 +0330

↩ kelke900
با اینکه به نظر میاد داری روند منطقی رو بیان می کنی، اما ذهن انسان اینجوری کار نمی کنه. تو با تغییر رفتار (و نه گفتار) عملا داری جامعه رو تغییر می دی. تغییر جامعه به این شکل نیست که حرف به گوش کبری خانم برسه و بخواد از جامعه ش فرار کنه. اگر تغییر به اندازه کافی باشه فشار اجتماعی باعث می شه همه پیروی کنن از ارزشهای مدرن. ضمنا در این موارد جهش هم وجود داره. جنبش زن زندگی ازادی یه جهش بود.

من هم بیگانه نیستم با جامعه‌ درون ایران. اتفاقا ناامید هم نیستم. اینترنت کاارو راحت می کنه. رادیو مرز مرضیه رو گوش می کنم و اینو با گوش خودم شنیدم که یه دختر ۲۹ ساله اهل روستاهای سنی نشین از یه خانواده به شدت سنتی دیدش نسبت به زن چجوریه. اگر پیدا کردم اینجا لود می کنم.

0 ❤️

2023-12-19 02:27:23 +0330 +0330

↩ Jurgen_klopp
😹😹 با همین وجود واکنشش از تو بهتره

0 ❤️

2023-12-19 02:28:11 +0330 +0330

از وقت خوابم خیلی گذشته
شبتون به خیر
همون اول گفتم
که
زنه به دادستان گفت کی می خواین جلو ازدواج مجدد مردها را بگیرید
دادستان جواب داد زمانی که شماها زن دوم نشین
مهم نیست توی کدام کشور بوده
مهم اینه که یک طرف داستان زنی هست که باید اگاه بشه که حنسیت نیست تا جنسیت زده دیده نشود
شب خوش

1 ❤️

2023-12-19 02:31:25 +0330 +0330

↩ kelke900
دادستان منظورش اینه که قانون نمی تونه گپ زیادی با عرف داشته باشه.
حالا عرف چجوری درست می شه؟ با فرهنگ سازی سیستماتیک و با جنبشها و انتشار دیدگاه، نشون دادن ارزشهای جدید و استدلال که این ارزشها قراره چجوری زندگیمونو تغییر بده.
با نشستن و امیدواری که زنان آگاه بشن اتفاقی نمیافته.

0 ❤️

2023-12-19 02:31:34 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
توی چین
در بازار از زنه پرسیدم پس مردها کجان؟
گفتند توی کارخونه ها کار می کنند ما اینجا می فروشیم
توی ایران زنه شوهرش بقالی داره ننه بابای خودشو نمی شناسه و عموش را که می بینه تو خیابون فرار می کنه چون کسر شانش هست
حالا حدس من اینه که تو توی یک جامعه طبقه بندی شده رشد کردی
با اکثریت این اجتماع اشنایی نداری
احتماعی که من از نزدیک می شناسم ابتدا باید اگاه بشه
همین جنبشی که نام می بری
ابتداش خوب بود
اما تو خیابون نگاه کنی روسری هاشونو سرشون کردند
چون عادت کرده
ادم به بدبختی حتی عادت می کنه…

0 ❤️

2023-12-19 02:32:00 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
هه، مشخصه تو این زمینه هم اطلاعات نداری، سایبری

1 ❤️

2023-12-19 02:32:44 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
من نگفتم بشین
گفتم استراتژی اتو عوض کن
70 درصد از ایرانی ها درکی از مثالهات ندارند
اگر می خوای کاری کنی
یادشون بده که کی هستند
بگو کتاب بخونند
و…
شبت خوش

0 ❤️

2023-12-19 02:32:51 +0330 +0330

↩ kelke900
جامعه شناسها نظر تورو ندارن. اون شیفتی که توی جنبش اتفاق افتاد قابل بازگشت نیست

0 ❤️

2023-12-19 02:35:29 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
جامعغه شناسها اینچنین امیدوارند
به جای نظر جامعن شناسها نظر تحلیل گرهای نظامی را بخون
علت اینکه تا کنون به ایران حمله ای نشده اینه که جامعه ایرانی خیلی غیر قابل پیش بینی هست
جامعه شناسها از روی جامعه اماری رخ داده نتیجه می گیرند
مثلا بهار عربی
یا انقلاب فرانسه
و…
بزرگترین جامعه شناسها اونهایی هستند که وسط مردم زندگی کردند
من همه عمرمو لابلاشون بودم
و هنوزم هستم
و باهام درد دل می کنند

0 ❤️

2023-12-19 02:37:43 +0330 +0330

↩ kelke900
من از فاطمه حسنی حرف می زنم. حتما جستجوش کن

0 ❤️

2023-12-19 02:40:56 +0330 +0330

↩ kelke900
من استقبال می کنم اگر بگی استراتژیمو به چی عوض کنم. در ابن مورد چیزی نمی گی.
من مثال نمی زنم، استدلال می کنم.
مثلا می گم، وقتی به زن می گی مگه پریودی، داری عصبانیتش رو نادیده می گیری. داری بش می گی حق نداری عصبانی شی.اگر عصبانی شی یعنی پریودی. انسانیتش داره نادیده گرفته می شه

این استدلال برای ۷۰ درصد مردم قابل درک نیست؟
من نمی دونم، اما حس می کنم اگر شخصی سواد خواندن و نوشتن داشته باشه و کمی هم اهل فکر کردن و زیر سوال بردن افکار خودش باشه این استدلال قابل درکه.

چه فرقی می کنه این استدلال رو شخصی آمریکایی کرده یا طبسی؟

1 ❤️

2023-12-19 03:31:29 +0330 +0330

↩ Jurgen_klopp
من از طرف سپاه استخدام شدم به مخالفین نظام برای پابین آوردن روحیشون توهین می کنم. اتاق فکر سپاه بم دستور داده تا اطلاع ثانوی نسبت حیوانی بدم، مثل خزندگان و جهندگان

1 ❤️

2023-12-19 05:59:11 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
افرین
این 70 درصده
اکثریتشون حتی سواد خواندن و نوشتن ندارند
چیزی نمی خوانند
به حرف کسی گوش نمی دن
حرف زدن در مورد سکس و پریودی و … تابو هست واسه اشون
اینترنت و شهوانی و … ندارند
اگر داشته باشند عاشق چرت و پر تها و چرندیات اینستاگرامند
قدرت تشخیصشون کمه
به حرف کسی گوش نمی دن
و…
و عمدتا تربیت کننده دسته بزرگی از حنسیت زده ها هستند و به جنسیت زده گی اشون افتخار می کنند
اینجاست که باید خلاقیت داشته باشی

2 ❤️

2023-12-19 09:21:39 +0330 +0330

هر دفعه قسمتی از پیج کورا که به اون در تاپیک اشاره کردم می ذارم. شخصی در جواب به فردی که سوال کرده آیا حرفش به دختری در مورد پریودش جنسیت زده است یا نه جواب می ده:

Are you sure she was on her period? Are you sure her
actions were linked to her being on her period? If you answer no to either of these questions, then yes, it was extremely sexist of you to assume she was being irrational because of her period.

0 ❤️

2023-12-19 13:33:01 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
نه اینوری نه اونوری، …
فشار بخور ساندیس خور

1 ❤️

2023-12-19 15:29:14 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
اره اونا هم فکر کنم توی ذهن ناخوداگاهشون بوده که همراهی کردن

ولی خوب میگم سعیم بر سنجیده رفتار کردنه بازم ممنون ازت

1 ❤️

2023-12-19 16:34:32 +0330 +0330

↩ s123a456
خواهش می کنم 🌹 👿

1 ❤️

2023-12-19 21:51:09 +0330 +0330

هر دفعه قسمتی از پیج کورا که به اون در تاپیک اشاره کردم می ذارم. شخصی در جواب به فردی که سوال کرده آیا حرفش به دختری در مورد پریودش جنسیت زده است یا نه جواب می ده:

She was right to call you out. That is an absurdly sexist thing to say. It is also wildly inaccurate.

Did you know that the closest women get to having the exact same hormonal combination in their system as men do daily is during their period?

So essentially you got pissed at her for something, and tried to blame it on bodily functions. When called on it, you came here looking for someone to prove you right.

اعتراض دوستت به تو وارده. حرفی که زدی نه تنها به طرز احمقانه ای جنسیت زده است بلکه خیلی هم غیر دقیقه. می دونستی همان ترکیب هورمونی که در زنان در زمان پریودی شان در بدنشون وجود داره در مردان به صورت روزانه ترشح می شه؟ این تویی که از چیزی عصبانی شدی و به اشتباه عصبانیت خودتو به عملکرد بدن او ربط دادی و وقتی بت اعتراض شد اومدی اینجا دنبال کسی می گردی که حق رو به تو بده.

1 ❤️

2023-12-19 21:59:11 +0330 +0330

↩ s123a456
❤️

1 ❤️

2023-12-21 10:00:33 +0330 +0330

↩ cucktail
عزیزم همچین اتفاقی قرار نیست بیفته هدف این نیست که مشخص شه کی درست میگه کی غلط فقط میخاست یکم تاپیکش دیده شه تورو ام طعمه قرار داد. اصلا تو فکرش نرو این جنسیت زده و این حرفاشم که میگه خیلی جدی نگیر. این خانم فمنیسته از اون دسته ام هست که میخاد سر به تن مردا نباشه( اصطلاحه). برا همین حرفاش یکم غیر طبیعیه.

1 ❤️

2023-12-21 23:02:26 +0330 +0330

↩ Dark solo ghost1
بله بله. بسیار دقیق. منتظر بودیم تشریف بیارید نیت من رو مشخص کنید. 😹 هدف من دیده شدن در شهوانیه.
فقط یه بی مایه که خودش توی دنیای واقعی هیچی برای ارائه نداره می تونه همچین قضاوتی داشته باشه.
می گن اگر جای حق ایستادی بزار دشمنت فقط حرف بزنه، حرف زدن امثال شما بیشتر نشون می ده چقدر تو خالی هستید.
اینکه به یک زن حمله جنسی کنی یه اتفاق عادیه و اعتراض بش می شه فمینیسم 😹 با این تعریف احمقانه کل دنیای مدرن فمینسته. بخدا اگر بتونی فمینیسم و جنسیت زدگی رو تعریف کنی؛ شماها کجا بزرگ شدید؟ زنان خانوادتو به چه چشمی می بینی؟ تا عصبانی شد بش می گی تو پریودی و خفه شو؟ بخدا زجر آوره تصور اینکه این کلمات از دهان یه ایرانی در میاد.

0 ❤️

2023-12-22 01:48:44 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
اگه نمیشناختمت جوابتو میدادم. ولی همین دوتا کامنتم که برات گذاشتم.بابتش کلی وقت تلف کردم. بیش از حد تصور بی ارزشی

0 ❤️

2023-12-22 02:23:31 +0330 +0330

↩ Dark solo ghost1
اوه خدای من 🥹 فقط یک دقیقه دیگه استاااا‌د

0 ❤️

2023-12-22 02:26:55 +0330 +0330

↩ Dark solo ghost1
همینکه من نمی شناسمت و تو منو می شناسی و یهو برای اولین بار میای کامنت می ذاری یعنی نشون می ده چقدر دنبال کردی و اذیتی. گاهی کل کل ذهنی با هموطن بم عذاب وجدان می ده.
خیلی سخته بپذیرم یه کسی با این سطح فکر و استدلال هموطن منه، اما انگار چاره ای نیست. امیدوارم سطح تو هم کمی بالا بره.

0 ❤️

2023-12-22 02:27:06 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
باور کن برم دستشویی ارزشش بیشتره

0 ❤️

2023-12-22 02:28:02 +0330 +0330

↩ Dark solo ghost1
برای همین همچنان داری کامنت می ذاری 😹 شما فقط سطح فکریتون پایین نیست انگار مشکل آی کیو هم دارین

0 ❤️

2023-12-22 02:28:21 +0330 +0330

↩ Sarahfantasy
سعی کن با این حرفا به خودت انگیزه بدی.👏👏

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «