پيامبران زميني!

1394/07/30

چرا طرفداران اديان ابراهيمي (اسماني) فكر ميكنند كه الزاما خدا براي هدايت انسان‌ها بايد دست به كار بشه و پيامبراني براي هدايت بنده‌هاش مبعوث كنه؟
خواهشم از همه دوستان اينه كه صرفا در خصوص همين سوال نظر بدن و از انحراف تاپيك به بحث‌هاي ديگه جدا خودداري كنند.
از همه عزيزاني كه وقت ميزارند و من رو از نظراتشون با هر ديدگاهي كه دارند مطلع مي‌كنند، سپاسگزارم.

1233 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-10-25 08:38:55 +0330 +0330

http://ketaab.iec-md.org/PAYAAMBAR/mohammad_amin_yoosefi_04.html
ممکن است برای بعضی ها چنین سئوالاتی مطرح شود و چنین بیند یشندکه آیا مبعوث شدن پیامبران از سوی خدا برای راهنمائی انسانها ضرورت دارد؟
مگرعقل وخرد انسانها برای فهم واقعیت ها کافی نیست؟
مگر پیشرفت علم و دا نش بشر، کمک به کشف رازها و روشن شدن همه حقایق نمی کند؟
بنابراین آنچه را پیامبران ممکن است برای ما بیاورند، از دو حال خارج نیست، یا عقل ما بخوبی آن را درک می کند و یا نه.
اگر صورت اول باشد و عقل ما بخوبی آن را درک کند، در این صورت نیازی به فرستادن پیامبران نداریم.
واگرهم صورت دوم باشد، وعقل ما قادر به درک آن نیست، دراین صورت ما نمی توانیم زیر بار مطالبی برویم که بر خلاف عقل و خردمان است!

در ادامه نويسنده دلايلي ذكر ميكنه ولي دلايلش قانع كننده نيست و باز هم به صورت اول و دوم ميرسيم.

0 ❤️

2015-10-25 12:45:24 +0330 +0330

[quote=heykaloo][quote=relaaaaaax][/quote]
ببین کونی
از امضات مشخصه چیکاره ای!
درسته ما میایم اینجا.اونم مجبوریم بفهم.
کسی شمارو مجبور نکرده بیای تاپیک دینی، شایدم ادرسو اشتباه اومدی شهوانی انجمن های دیگه ای هم داره.
امثال تو یه مشت روانی هستن. فکر کردی به چرندیات تو گوش میدیم مادر سگ.
بهتره به جای این حرفا خیلی مودبانه به سوال ها جواب قانع کننده بدی یا اینکه سکوت کنی و ببینی دیگران نظرشون چیه.
خداوکیلی من خودم 1000 بار از خدا کمک خواستم کمکم کرده ولی بازم میخوام .ما انسان ها به یه چیز قانع نیستیم.
پسر خوب موضوع تاپیک در مورد خدا نیست، کی از خدا حرف زده (البته میشه یه تاپیک جدید مثلا با موضوع عنایات خدا ایجاد کرد و اگه مایل بودی خوشحال میشم چند نمونه از درخواست هایی که از خدا داشتی و بهت عنایت کرده بگی و توی اون تاپیک در موردش بحث کنیم)
برو تو کس خواهرت ما به حرفای تو گوش نمیدیم کافر
1- انتظار زیادی ازت نیست 2-خودتو جمع نبند، 3- اگه گوش نمیدی اومدی اینجا چیکار.

دوستان عزیز هدفم از ایجاد این تاپیک صرفا جهت یادگیری و تبادل اطلاعاتِ و هیچ ادعایی هم ندارم[/quote]

0 ❤️

2015-10-25 13:11:50 +0330 +0330

[quote=relaaaaaax]http://ketaab.iec-md.org/PAYAAMBAR/mohammad_amin_yoosefi_04.html
ممکن است برای بعضی ها چنین سئوالاتی مطرح شود و چنین بیند یشندکه آیا مبعوث شدن پیامبران از سوی خدا برای راهنمائی انسانها ضرورت دارد؟
مگرعقل وخرد انسانها برای فهم واقعیت ها کافی نیست؟
مگر پیشرفت علم و دا نش بشر، کمک به کشف رازها و روشن شدن همه حقایق نمی کند؟
بنابراین آنچه را پیامبران ممکن است برای ما بیاورند، از دو حال خارج نیست، یا عقل ما بخوبی آن را درک می کند و یا نه.
اگر صورت اول باشد و عقل ما بخوبی آن را درک کند، در این صورت نیازی به فرستادن پیامبران نداریم.
واگرهم صورت دوم باشد، وعقل ما قادر به درک آن نیست، دراین صورت ما نمی توانیم زیر بار مطالبی برویم که بر خلاف عقل و خردمان است!

در ادامه نويسنده دلايلي ذكر ميكنه ولي دلايلش قانع كننده نيست و باز هم به صورت اول و دوم ميرسيم.[/quote]
دوست عزيز
اگر دقيقتر نگاه کنيم متوجه ميشيم که عقل انسان از طريق تجربه کاملتر ميشه
يعني نسل به نسل و دوره به دوره ok پس نميتونيم از آدمهاي مثلاً 1000 سال پيش انتظار داشته باشيم که درک و فهمي که ما در اين دوران از مسائل داريم رو اونها هم داشته باشند. ولي…

ok .

0 ❤️

2015-10-25 14:26:59 +0330 +0330

ترومن عزیز:
با نظر شما کاملا موافقم و این شامل پیامبران هم میشه، ضمن اینکه می بینیم ادیان هم در گذر زمان تغییرات زیادی داشتند و خواهند داشت.

0 ❤️

2015-10-25 14:49:00 +0330 +0330

[quote=relaaaaaax]ترومن عزیز:
با نظر شما کاملا موافقم و این شامل پیامبران هم میشه، ضمن اینکه می بینیم ادیان هم در گذر زمان تغییرات زیادی داشتند و خواهند داشت.[/quote]
البته دين يه چيز خوبي که داره اينه که عوام رو خوب کنترل ميکنه
باور کنيد اگر دين وجود نداشت دنيا خيلي بدتر و وحشيانه‌تر ميبود
وقتي از اکثر ديندارها ميپرسي که اگر به اين نتيجه برسي که دين و خدا دروغي بيش نيست، چيکار ميکني؟
ميگن اونوقت همه کاري براي لذت خودمون ميکنيم! همه کاري!
يعني حتي کارهايي که باعث آزار ديگران ميشه و لذت شخصي اونهارو در پي داره فقط!
اينجاست که ميبينيم حلقه گمشده مذهبيون انسانيته ok .
اما در صورت وجود نداشتن دين، چقدر انسان هستن که به انسانيت ايمان داشته باشن؟؟ تا به دين بي‌نياز باشيم؟!

0 ❤️

2015-10-25 15:01:24 +0330 +0330

ببین کونی درسته ما میایم اینجا.اونم مجبوریم بفهم.امثال تو یه مشت روانی هستن.فکر کردی به چرندیات تو گوش میدیم مادر سگ.خداوکیلی من خودم 1000 بار از خدا کمک خواستم کمکم کرده ولی بازم میخوام .ما انسان ها به یه چیز قانع نیستیم.برو تو کس خواهرت ما به حرفای تو گوش نمیدیم کافر[/quote]
عن وجودتوبیرون نریزحالم بدشد

0 ❤️

2015-10-25 15:18:00 +0330 +0330

ترومن عزیز:
دقیقا همینطوره، دین صرفا یک روش زندگیه نه چیز دیگه، و اینطور نیست که الزاما بگیم این روش زندگی مشخصا از طرف خدا برای سعادت و کمال بنده هاش و به واسطه پیامبران اومده! ما میتونیم یک روش (دین) بهتری مثلا دینی با نام انسانیت، که با خرد و عقل انسانی بدون برچسب واسطه گری (پیامبران) در اوج سعادت و کمال داشته باشیم. که البته دور ولی دست یافتنیست.

0 ❤️

2015-10-28 03:57:51 +0330 +0330

[quote=relaaaaaax]ترومن عزیز:
دقیقا همینطوره، دین صرفا یک روش زندگیه نه چیز دیگه، و اینطور نیست که الزاما بگیم این روش زندگی مشخصا از طرف خدا برای سعادت و کمال بنده هاش و به واسطه پیامبران اومده! ما میتونیم یک روش (دین) بهتری مثلا دینی با نام انسانیت، که با خرد و عقل انسانی بدون برچسب واسطه گری (پیامبران) در اوج سعادت و کمال داشته باشیم. که البته دور ولی دست یافتنیست.[/quote]

درود…

این عنوانی رو که مرقوم فرمودین، در حد استعاره، و کنایه وار، قشنگه…

اما، بنظر حقیر، از آن روز به بعد، از لغت “دین” استفاده نکیم، خیلی بهتره…

همون “روشی بنام انسانیت” شایسته تره…

لغت “دین” رو به باید به قسمت فراموشخانه ی فرهنگ لغات بسپاریم…

کامیاب.

0 ❤️

2015-10-28 04:06:13 +0330 +0330

ببین کونی درسته ما میایم اینجا.اونم مجبوریم بفهم.امثال تو یه مشت روانی هستن.فکر کردی به چرندیات تو گوش میدیم مادر سگ.خداوکیلی من خودم 1000 بار از خدا کمک خواستم کمکم کرده ولی بازم میخوام .ما انسان ها به یه چیز قانع نیستیم.برو تو کس خواهرت ما به حرفای تو گوش نمیدیم کافر[/quote]

آقای اینکاره…

برو به داستانا بِرِس…

از بقیه هم مایه نذار…

که ایشان را میلی به اطاعت از خرده فرمایشات و گرایشات شخصیِ سرکار، نیست…

بفرمایید… از این طرف…

0 ❤️

2015-10-28 04:17:55 +0330 +0330

اگه نگاهی به زندگی اعراب قبل از اسلام بکنی متوجه میشی با جاهلیتشون نیازمند یه پیامبر بودن

0 ❤️

2015-10-28 04:22:29 +0330 +0330

[quote=ترومن][quote=relaaaaaax]ترومن عزیز:
با نظر شما کاملا موافقم و این شامل پیامبران هم میشه، ضمن اینکه می بینیم ادیان هم در گذر زمان تغییرات زیادی داشتند و خواهند داشت.[/quote]
وقتي از اکثر ديندارها ميپرسي که اگر به اين نتيجه برسي که دين و خدا دروغي بيش نيست، چيکار ميکني؟
اما در صورت وجود نداشتن دين، چقدر انسان هستن که به انسانيت ايمان داشته باشن؟؟ تا به دين بي‌نياز باشيم؟![/quote]

درود ترومن… روشنگر تاریکیها…

مث همیشه، منصفانه نقد کردی… …

حلقه ی گمشده رو، هم، خوب و بجا اومدی…

… با اجازه ی صاحب تاپیک…

و در پاسخ به سوالت…

برای بی نیازی به یوغ سنگین دین… الزامن بایستی بستری سبز از اخلاقیات فراهم کرد…

یعنی قبل از اینکه به طرفِ متدین، مافیای شبکه ی 1000 تویِ دین رو، تشریح کنیم،… باید با رفتارمون، بهش یاد بدیم که ساعت 3 نیمه شب، از چراغ قرمزِ چهارراه هایی که مجهز به دوربین نیستن، نباید رد شد و یا “گردش به راست” کرد…

اگه اینو تونستیم بهش بفهمونیم… جای امید واری هس… و اِلا، راه و روزگار سختی رو در پیش رو داریم…

ارادت…

0 ❤️

2015-10-28 07:17:43 +0330 +0330

[quote=m.m10]اگه نگاهی به زندگی اعراب قبل از اسلام بکنی متوجه میشی با جاهلیتشون نیازمند یه پیامبر بودن
…[/quote]
دوست عزيز:
1-موضوع تاپيك درباره الزام بعثت پيامبران از سوي خدا و ارتباط بين اين دو مي‌باشد.
2- حسب فرمايش شما: زندگي اعراب و جاهليتشون چه دخلي به ديگران دارد؟
3- نتيجه گيري از نظر جنابعالي: كسي كه از جهالت دور باشد نياز به پيامبر هم ندارد.
4- آيا بعد از بعثت پيامبران جهالت ريشه كن شده است؟ كه بنا به نظر شما قاعدتا بعد از اين همه پيامبر، بايد اين اتفاق تا حالا مي‌افتاد!!! يا حداقل در مقياس خيلي كوچك مدينه فاضله‌اي شكل مي گرفت، آيا اين اتفاق افتاده؟!!
سپاس

0 ❤️

2015-10-28 08:07:07 +0330 +0330

[quote=pouyapoya2012][quote=ترومن][quote=relaaaaaax]ترومن عزیز:
اما در صورت وجود نداشتن دين، چقدر انسان هستن که به انسانيت ايمان داشته باشن؟؟ تا به دين بي‌نياز باشيم؟![/quote]

… با اجازه ی صاحب تاپیک…

و در پاسخ به سوالت…

یعنی قبل از اینکه به طرفِ متدین، مافیای شبکه ی 1000 تویِ دین رو، تشریح کنیم،… باید با رفتارمون، بهش یاد بدیم که ساعت 3 نیمه شب، از چراغ قرمزِ چهارراه هایی که مجهز به دوربین نیستن، نباید رد شد و یا “گردش به راست” کرد…

اگه اینو تونستیم بهش بفهمونیم… جای امید واری هس… و اِلا، راه و روزگار سختی رو در پیش رو داریم…

ارادت…[/quote]
پويا جان اين تاپيك متعلق به خودت و همه آزادانديشانيه كه تلاش مي‌كنند با رفتار اخلاق مدارشون و با آگاه سازي ديگران بستری سبز از اخلاقیات فراهم كنند.
عالي بود، دمت گرم

0 ❤️

2015-10-28 12:36:27 +0330 +0330

[quote=pouyapoya2012]

… با اجازه ی صاحب تاپیک…

و در پاسخ به سوالت…

ارادت…[/quote]
درود بر شما پوياجان give_rose ما مخلص شومائيم ?

اين راه آموزش درسته که فرهنگ‌سازيه، اما براي مردمان اين سرزمين که همه‌چيشون به فنا رفته و فقط مقدساتشونه که براشون مهمه! بنظرم آب در هاون کوبيدنه sad

يکي از رفتارهاي آموزنده‌اي که اتفاقاً رسانه‌اي هم شد ok جمع کردن آشغالهاي زير صندليهاي استاديوم آزادي توسط تماشاگران کره‌اي در پايان بازي ايران و کره جنوبي بود (اگه يادتون باشه) خب اون چقدر تأثير مثبت گذاشت روي فکر عموم مردم؟
با سلام و صلوات نميشه حرکتي در اين کشور ايجاد کرد.

در پايان ممنونم که مثل هميشه بهم لطف داري
من دارم درسهايي که از دوستاني مثل شما ياد گرفتم رو پس ميدم yes3 .

0 ❤️

2015-10-29 17:24:11 +0330 +0330

[quote=ترومن][quote=relaaaaaax]ترومن عزیز:

ترومن عزیز:
نتیجه گیری من از فرمایش شما اینه که اعمال دینداران از روی آگاهی و درک مسئله انسانیت نیست و هنوز به درجه کمال خرد و عقلی نرسیده اند، بلکه به خاطر القاء تنبیه(عذاب) و تشویق شدن (ثواب) صورت میگیره، البته در این مورد، عملکرد نسبت به ترس از تنبیه(عذاب الله)، خیلی پررنگ و بازدارنده تر به نظر میرسه.
مثل: ترس از جریمه و عدم درک تبعات تخلفات رانندگی.

0 ❤️

2015-10-31 14:56:11 +0330 +0330

توی کلاس دینی وقتی ۱۱ سالم بود معلم میگفت‌‌؛
نباید مشروب بخوری، من اصلا نمیدونستم مشروب چیه
معلم دینی یادم داد.
نباید با دخترا بازی کنی و بهشون نگاه کنی
من اصلا توی بازی با دخترا متوجه بدنشون نبودم
معلم دینی یادم داد.
معلممون میگفت نباید بدون عقد شرعی همبستر بشی، من از حرفهاش چیزی نمیدونستم
معلم دینی یادم داد.
میگفت اگه خواهر داری نذار بدون روسری بره جلو نامحرم، نمیخواستم به خواهر زور بگم.
معلم دینی یادم داد.
میگفت زنها نصف مردها ارث میبرن، من نمیخواستم حقشون رو بخورم
معلم دینی یادم داد.
سر کلاس دینی همیشه حرف از دوری از زنها و حرف بهشت , حوری و شهوت بود.
ما جدا افتادیم از جنس مخالف.
ولی همیشه راجع بهش با ما حرف زدند.
همیشه تکرار کردند.
«یه جور عقده شد»!!
تکرار ، تکرار ، تکرار و…

0 ❤️

2015-10-31 15:11:06 +0330 +0330

[quote=relaaaaaax]
ترومن عزیز:
نتیجه گیری من از فرمایش شما اینه که اعمال دینداران از روی آگاهی و درک مسئله انسانیت نیست و هنوز به درجه کمال خرد و عقلی نرسیده اند، بلکه به خاطر القاء تنبیه(عذاب) و تشویق شدن (ثواب) صورت میگیره، البته در این مورد، عملکرد نسبت به ترس از تنبیه(عذاب الله)، خیلی پررنگ و بازدارنده تر به نظر میرسه.
مثل: ترس از جریمه و عدم درک تبعات تخلفات رانندگی.[/quote]
درود بر شما
دقيقاً منظورم همين بود
بخشي از سخنان زرتشت هم به همين موضوع برميگرده ok :

که البته ما بجاي پرستش خدا، انسانيتو قرار ميديم ? .

0 ❤️

2015-10-31 15:15:05 +0330 +0330

[quote=relaaaaaax]توی کلاس دینی وقتی ۱۱ سالم بود معلم میگفت‌‌؛
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
میگفت اگه خواهر داری نذار بدون روسری بره جلو نامحرم، نمیخواستم به خواهر زور بگم.
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
همیشه تکرار کردند.
«یه جور عقده شد»!!
تکرار ، تکرار ، تکرار و…[/quote]
روزی کشیشی برای یک اسکیموازقوانین مسیحیت میگفت که اگه انجام نده به دوزخ میره اسکیموکه تااونموقع اطلاعی ازدین نداشت پرسیدکسی که ایناروندونه هم به جهنم میره کشیش پاسخ داد نه!اسکیموجواب دادپس چراشماایناروبرای مامیگی؟؟

0 ❤️

2015-10-31 15:20:11 +0330 +0330

معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
همیشه تکرار کردند.
«یه جور عقده شد»!!

sad اغراق نيست که اگر بگم 2سوّم عمرم با همين مهملات تلف شد…

0 ❤️

2015-10-31 15:21:17 +0330 +0330

الکترو جان عالی بود. clapping lol dash1 lol

0 ❤️

2015-10-31 15:28:24 +0330 +0330

[quote=ترومن]

که البته ما بجاي پرستش خدا، انسانيتو قرار ميديم ? .[/quote]
ترومن عزیز در تائید حرف شما و ارزش انسانیت اشاره میکنم به این جمله زیبا:
تو خود خدایی به خودآی.

0 ❤️

2015-10-31 15:34:57 +0330 +0330

[quote=relaaaaaax]الکترو جان عالی بود. clapping lol dash1 lol[/quote]
قابل نداشت

0 ❤️

2015-11-01 01:02:37 +0330 +0330

[quote=relaaaaaax][quote=ترومن]

که البته ما بجاي پرستش خدا، انسانيتو قرار ميديم ? .[/quote]
ترومن عزیز در تائید حرف شما و ارزش انسانیت اشاره میکنم به این جمله زیبا:
تو خود خدایی به خودآی.[/quote]

درود… ریلکس…

نکته ی جالبی رو عنوان کردی…

با اجازه ی سروران و اساتید محترم…

کلمات “هم آوا”

لطفن این کلمه رو بخونین :" خدا "

حالا این کلمه رو هم بخونین :" خودآ "

می بینیم که هر دو واژه، در تلفظ یکسانن اما، در نوشتار و معنا، متفاوت…

اما مهمتر، معنیِ اوناس که جایِ شگفتی داره… و همونطور که ریلکس عزیز اشاره کردن، یعنی؛ به خودت بیا… و آدمی رو ناخاسته یادِ داستان سیمرغ، از جناب عطار نیشابوری میندازه…

نکته ی آخری رو که لازم میدونم به عرض دوستان برسونم…

(البته، اگه بزرگواران، جسارت حقیر رو بخاطر این مرورگری، ندیده بگیرن، سپاسگذار میشم.)

اینه که ؛ به این واژه ی " خودآ “، از لحاظ دستور فارسی، میگن :” فعل امرِ مُرکّبِ مُرخّم".

یادم میاد چن سال پیشا که بلوای بلوتوث بازی، تا داخل مترو هم رفته بود، منم اسم بلوتوث گوشیمو گذاشته بودم :" خودآ ".

اما دریغ و افسوس که حتا یه نفرم نمیدونس، معنیش چی میشه…

تقدیم به تاپیک شما.

0 ❤️

2015-11-01 01:22:31 +0330 +0330

معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
معلم دینی یادم داد.
همیشه تکرار کردند.
«یه جور عقده شد»!!

در تایید نوشتار شما…

نسل ما… در دوره ی نوجوانی و مدارس، هر جهالتی دید، ناشی از کم خردیِ معلمین دینی و معارف بود… و اراجیف شون که مث منبر آخوندا، پایانی نداش…

یادمه از معلم دینی مون پرسیدم که مگه ما نمیگیم که الله، نه مردِ و نه زن… پس چرا برای خطاب به اون، از کلمه ی (عربی) “هُوَ” (مذکر) استفاده میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

هنوزم چهره ی بهت زده شو خوب بخاطر دارم… شاید توقع همچین سوالی رو نداش…

چشاش و گنده کرد و تنبیه وار و با صدای بلندی گفت :" یعنی تو میگی که برای خطاب کردن خدا، باید از کلمه ی “هیَ” (مونث)، استفاده بشه… یعنی خدا زنه ؟؟؟"

منو میگی…، …شیده بودم به خودم… و از ترسم دیگه پیگیری نکردم…

و این ترس از پرسیدن، همون چیزیه که رژیم مذهبیون، شدیدن بهش نیازمنده…

امیدوارم که همگی به شجات عقلی و فکریِ خردمندانه ای، برسیم…

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «