چرا باید خدا رو بپرستیم (اگه واقعا فکر می کنید خداپرستین جواب بدین)

1394/03/02

دوستان سوال من اینه که اصلا با فرض وجود خدا، چرا باید خدا رو بپرستیم و طبق گفته او زندگی کنیم.
دوستان من کاری به اصل وجود خدا ندارم که به نظرم همونم پر از ابهامه. اصلا فرض کنیم که خدا وجود داره! همچین خدای ظالمی که بشر رو بازیچه خودش قرار داده و براشون بهشت و جهنم تعیین کرده و هر کی از فرمانش کوچکترین تخطی می کنه رو مجازان می کنه رو چرا باید پرستید! آیا به صرف بوجود آوردن ما، آیا این خدا حق داره ما انسان ها رو به بردگی بگیره و مارو به پرستش خودش وادار کنه!
ما بعنوان یک انسان آزاد اختیار داریم مطیع کسانی باشیم که باطنا قبولشان داریم و نه کسانی که به زور شلاق و شمشیر و یا به حساب باور اجدادمان پذیرفتیم!

ممون میشم نظرتون رو بشنوم

4466 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-05-23 07:04:20 +0430 +0430

چون اون افریننده یماه هست اگه اون نبود ما هم نبودیم دیگه پس حق داره بهشت و جهنم واسه ما تعیین کنه
اگه ی پسر داشته باشی حق تربیت کردنش رو داری؟

0 ❤️

2015-05-23 07:24:44 +0430 +0430

شما خدا رو بد شناختی .یعنی در واقع بد بهت شناسوندن.به هممون بد شناسوندن.خدایی که هست خیلی فرق داره با این خدایی که تو توصیفش کردی.کتک و تنبیه و … اینا همش توهماتی هست که به خوردمون دادن

0 ❤️

2015-05-23 07:24:46 +0430 +0430

[quote=enginer]چون اون افریننده یماه هست اگه اون نبود ما هم نبودیم دیگه پس حق داره بهشت و جهنم واسه ما تعیین کنه
اگه ی پسر داشته باشی حق تربیت کردنش رو داری؟[/quote]
خوب آیا اون پدر حق اینو داره که پسرش رو به پرستش وادار کنه! بنظرم پدر حتی حق اینو نداره که چیزهای کم اهمیت تری مثل شغل آینده پسر بالغش رو انتخاب کنه چه برسه به تمام مسیر زندگیش یعنی دین! جز این که این پدر، پدر ظالمی باشه و مثل پدرهای عهد بوق بخواد برای پسرش تکلیف مشخص کنه که چه کار کنه حتی زمانی که پسر به سن بلوغ کامل فکری رسید!
من شخصه به هیچ وجه به نصایح یک پدر دزد اعتنا هم نمی کنم چه برسه که بخوام بدون چون و چرا بپرستمش!

0 ❤️

2015-05-23 07:27:40 +0430 +0430

[quote=s a i i d]شما خدا رو بد شناختی .یعنی در واقع بد بهت شناسوندن.به هممون بد شناسوندن.خدایی که هست خیلی فرق داره با این خدایی که تو توصیفش کردی.کتک و تنبیه و … اینا همش توهماتی هست که به خوردمون دادن[/quote]
خوب به نظر می رسه شما بیشتر متوهمی! شاید شما باشی که برای خودت یک خدای خیالی تصور کردی و گرنه این خدا با پیش زمینه چند هزار ساله است که هزاران عالم دینی دربارش تحقیق کردن و بعید به نظر می دونم غیر متخصصانی مثل من و شما حق داشته باشیم جور دیگه ای تصورش کنیم!

0 ❤️

2015-05-23 07:37:12 +0430 +0430

ببین این خدایی که تو میگی به بردگی گرفتت و داری درموردش اشتباه میکنی همون خدایی است که با کوچکترین کار خوب حتی نه انجام کار بلکه بانیت کار خوب به تو پاداش میده من خودم هزاران بار وجود خدارا با تمام وجودم حس کردم وقتی تو مشکلاتم غرق بودم با توکل به او جلو رفتم و حتی برای یک سال که توبه کرده بودم و به طور کلی سعی داشتم کار خلافی نکنم متوجه شدم که خدا چقدر بندشو دوست داره پرستش رو ما براش اسم گذاشتیم و گر تو برو ببین تو کشور های خارج برای یک فرد ممتاز اجتماع چه چیز هایی میگن حتی در زمان ایران کهن نیز به پادشاهان خوب میگفتند والا مقام م از این الفاظ این کلمات در فارسی به معنای پرستش است ولی در واقع احترام گذاشتن به کسی که تورو خلق کرده است
امیدوارم متوجه شده باشی yes3

0 ❤️

2015-05-23 07:40:08 +0430 +0430

[quote=khatar jeddi][quote=s a i i d]شما خدا رو بد شناختی .یعنی در واقع بد بهت شناسوندن.به هممون بد شناسوندن.خدایی که هست خیلی فرق داره با این خدایی که تو توصیفش کردی.کتک و تنبیه و … اینا همش توهماتی هست که به خوردمون دادن[/quote]
خوب به نظر می رسه شما بیشتر متوهمی! شاید شما باشی که برای خودت یک خدای خیالی تصور کردی و گرنه این خدا با پیش زمینه چند هزار ساله است که هزاران عالم دینی دربارش تحقیق کردن و بعید به نظر می دونم غیر متخصصانی مثل من و شما حق داشته باشیم جور دیگه ای تصورش کنیم![/quote]
این عالم ها به خاطر این مارو میترسونند که پایمان نه لغزد وگر هیچ بشری هنوز خدارا درک نکرده مگر پیامبران و ائمه
جهان متفق بر الهیتش فرو مانده از کنه ماهیتش

0 ❤️

2015-05-23 07:52:17 +0430 +0430

[quote=SMCH]ببین این خدایی که تو میگی به بردگی گرفتت و داری درموردش اشتباه میکنی همون خدایی است که با کوچکترین کار خوب حتی نه انجام کار بلکه بانیت کار خوب به تو پاداش میده من خودم هزاران بار وجود خدارا با تمام وجودم حس کردم وقتی تو مشکلاتم غرق بودم با توکل به او جلو رفتم و حتی برای یک سال که توبه کرده بودم و به طور کلی سعی داشتم کار خلافی نکنم متوجه شدم که خدا چقدر بندشو دوست داره پرستش رو ما براش اسم گذاشتیم و گر تو برو ببین تو کشور های خارج برای یک فرد ممتاز اجتماع چه چیز هایی میگن حتی در زمان ایران کهن نیز به پادشاهان خوب میگفتند والا مقام م از این الفاظ این کلمات در فارسی به معنای پرستش است ولی در واقع احترام گذاشتن به کسی که تورو خلق کرده است
امیدوارم متوجه شده باشی yes3[/quote]
ببینید! فرض کنیم که خدا وجود داره و مثل یک پدر به گردن ما حق آفریدگاری داری! اولین شرط لازم برای احترام اینه که اون پدر حداقل شرایط اولیه یک پدر خوب رو داشته باشه! این خدایی رو که شما می گی از نظر من این شرایط اولیه رو برای احترام نداره!
حالا فرض محال می کنیم که این خدا، خدای خوبی باشه! پس مثل یک پدر خوب فقط حق نصیحت کردن داره و نه این که مارو وادار کنه به نصایحش گوش کنیم! و اما این خدا نه تنها مارو وادار می کنه که به نصایحش بی چون و چرا گوش کنیم بلکه در صورت عدم اجراش در این جهان مارو نابود و در جهان دیگه به جهنم می فرسته!
توی قرآن چندین آیه اومده که کسانی که از دین اسلام خارج شدند خونشون حلاله! پدری رو تصور کنید که به پدرش گوشزد کنه اگه به نصایح من گوش نکنی به فجیع ترین شکل ممکن می کشمت! نظرتون راجع به همچین پدری چیه! آیا قابل احترامه! آیا همچین پدری خبیث ترین پدر دنیا نخواهد بود!

0 ❤️

2015-05-23 08:01:39 +0430 +0430

[quote=bokon_khaaan]هرکس به اندازه شعور و درک و فهم خودش خدا رو میشناسه دوست عزیز
هیچ چیزی بدون قانون امکان نداره، شما مدرسه میری قانون خودش رو داره، سرکار قانون خودش، باشگاه قانون خودش، پس زندگی هم قانون خودش، اگه قانون خدا نباشه، تمام قوی ها ضعیف ها رو نابود میکنن و بدین ترتیب امثال خود شما حق زندگی نداشتید[/quote]
خوب پس به این نتیجه رسیدیم که این خدا خودش رو حاکم بلامنازع جهان می دونه و برای خودش حق قانونگذاری هم تعیین کرده! اونم قانون های مشکل داری که بیشتر مردم قبولش ندارند و بلکه طبق قوانین خدای خیالی خودشون زندگی می کنند (و گرنه که شما نباید توی شهوانی میومدید چون این کار گناه بزرگیه) حال بگذریم از اینکه این قوانین در هر دینی متفاوته!
در کل، این حرف شما متاسفانه یک سند دیگه به ظالم بودن خدا اضافه می کنه! خدایی که چون جهان رو بوجود آورده (البته اگر)، صلاح انسان ها رو بهتر از هر کسی می دونه و لغزش از دستوراتش مساویه با آتش جهنم!

0 ❤️

2015-05-23 17:06:09 +0430 +0430

[quote=enginer]چون اون افریننده یماه هست اگه اون نبود ما هم نبودیم دیگه پس حق داره بهشت و جهنم واسه ما تعیین کنه

به این میگن " منطقِ آخوندیسم".

بابا یه چیز جدید بگید آخه…

0 ❤️

2015-05-23 17:17:13 +0430 +0430

دردم نهفته به ز طبیبان مدعی

<strong>باشد   که  از  خزانه  غیبم  دوا   کنند</strong>

حالی درون پرده بسی فتنه می‌رود

<strong>تا  آن  زمان  که  پرده   برافتد  چه‌ها   کنند</strong>

معشوق چون نقاب ز رخ در نمی‌کشد

هر کس حکایتی به تصور چرا کنند

0 ❤️

2015-05-23 17:32:07 +0430 +0430

In ke ye niru ya kasi maro be vojood avorde o khalgh karde dar oon hich shaki nis,pas khoda vojood dare,in javabe oon harfet ke gofti vojoode khoda por az ebhame
Inke be bardegi migire o zolm mikone o beheshto jahanamo padasho bazi va… Ina hamash sakhteye zehne bashro dine,hich rabti ham be eslamo yahoodo masihi budanam nadare,hamash tojihe baraye karayi ke ensan anjam mide
Khoda 100% vojood dare,kasi bude ke maro khalgh karde,va ghatan hadafi dashte,vali az fahmo darke mano toye ensan khareje ke bekhaim bedoonim hadaf az khelghate ma chi bude
Ye zare tafakor be atrafet,vojoodet va nazmo pichidegi ke mibini mituni vojoodesho dark koni,ziad tu in chiza naro,tah nadare koskhol mishi
Faghat say kon az chaharchube ensan budanet kharej nashi
Ba taskor

0 ❤️

2015-05-23 17:38:45 +0430 +0430

Rasti ye soal,to khodet didi oaz zaboone khoda shenidi ke bege man hakeme kolle donyamo man tayin mikonam ke to che padasho tanbihi dashte bashi??? Joz ye mosht neveshte ke faghat migan az tarafe khoda umade ???

0 ❤️

2015-05-23 17:44:14 +0430 +0430

Dooste azizam chera fek mikonid in ghavanino khoda tayin karde?? ,ghanoonayi ke khoda tayin karde chizayie mesle shabo ruz,gardashe zamin,jazebe,hata binayi o shenavayio ghodrate tafakore to,ina ghavanine khodas,na ye mosht harf rajebe beheshto jahanamo in chiza ke az ajdade to bet reside,ina ghanoone basharre ahmaghe
o

0 ❤️

2015-05-23 17:47:59 +0430 +0430

سوال:
چرا الله … خودش نمیتونه حجاب و نماز و ریش و روزه رو اجباری کنه و محتاج محمد و علی و خمینی و ابوبکر البغدادی شد!؟
و یا چرا خودش نمیتونه مخالفش رو بکشه!؟

0 ❤️

2015-05-23 17:49:35 +0430 +0430

[quote=6666تاییا]خدایا دوست دارم ?[/quote]
سلام کونی گرامی (شما گی هستید)
آقای کونی گرامی. هیچ میدونستی حکم شما در قوانین الله چیه!؟

0 ❤️

2015-05-23 18:30:33 +0430 +0430

کسی اجبار نکرده شما حتما خدارو بپرستین.خدا انسان ازاد و صاحب اختیار,افرید.این ذات بشر که دنبال پرستش,میخواد پرستش خدا باشه یا چیزای دیگه.

0 ❤️

2015-05-23 18:35:35 +0430 +0430

[quote=farzad.93]کسی اجبار نکرده شما حتما خدارو بپرستین.خدا انسان ازاد و صاحب اختیار,افرید.این ذات بشر که دنبال پرستش,میخواد پرستش خدا باشه یا چیزای دیگه.[/quote]
خب آقای ذات… چرا محمد و علی… اگر کسی اسلام را قبول نمی کرد… او را گردن میزد!؟
یا بت پرست بمان و کشته شو… یا مسلمان شو…

0 ❤️

2015-05-23 18:36:11 +0430 +0430

الان شما به دستور بزرگترت میای شهوانی؟

0 ❤️

2015-05-23 18:54:34 +0430 +0430

[quote=6666تاییا][quote=حشریون][quote=6666تاییا]خدایا دوست دارم ?[/quote]
سلام کونی گرامی (شما گی هستید)
آقای کونی گرامی. هیچ میدونستی حکم شما در قوانین الله چیه!؟[/quote]

به توچه ? کونی هم خودتیو و …[/quote]
اصلا ناراحت نشو واسه پوستت بده :$

0 ❤️

2015-05-23 20:11:26 +0430 +0430

با این فرض (ظالم بودن) مجبوریم راه دیگه ای نداریم .میخوای در برابرش قیام کنی!
تاکید میکنم جوابم با توجه به فرض سوال بود

0 ❤️

2015-05-23 20:25:04 +0430 +0430

[quote=aghafu]با این فرض (ظالم بودن) مجبوریم راه دیگه ای نداریم .میخوای در برابرش قیام کنی!
تاکید میکنم جوابم با توجه به فرض سوال بود[/quote]
الله وجود نداره که بخوای در برابرش قیام کنی
(الان می پرسه پس کی ما رو آفریده…ذهن ملا ساخته جوونای ایرانی رو نیگا…)

0 ❤️

2015-05-23 20:42:38 +0430 +0430

[quote=حشریون][quote=aghafu]با این فرض (ظالم بودن) مجبوریم راه دیگه ای نداریم .میخوای در برابرش قیام کنی!
الله وجود نداره که بخوای در برابرش قیام کنی
(الان می پرسه پس کی ما رو آفریده…ذهن ملا ساخته جوونای ایرانی رو نیگا…)[/quote]
بحث با اینا بی فایدس خودتو اذیت نکن…با اینکه جواب داره ولی به قول خودشون،نرود میخ اهنین بر سنگ(ماله کشی)

0 ❤️

2015-05-24 04:32:46 +0430 +0430

[quote=aghafu]با این فرض (ظالم بودن) مجبوریم راه دیگه ای نداریم .میخوای در برابرش قیام کنی!
چه اشکالی داره که در برابر همچین خدای ظالمی قیام کنیم!

0 ❤️

2015-05-24 06:23:27 +0430 +0430

[quote=کامران82]ذهن جوونا مارو نگا کن…
طرف یه سوالی پرسیده، منطقی، بعد ببین چه جوابا بچه گانه ای میبینی… یعنی نوع نگرش، فاز فکری جوونا مملکت در حد کتاب دینی ۵ دبستان !!! همون کس شعرا که کردن توی مخشون و تحویلت میدن موقع حرف زدن… واقعا هیچ چیز مثله دین، نمیتونه انسان هارو احمق نگه داره…[/quote]

یعنی سطح بحث در حد ابتدایی. تو مدرسه تون به حرفهای معلمتون گوش کرده بودی حداقل این چیزها رو میدونستی.

نکته اول: خدا کسی رو به خاطر نافرمانی ازش تنبیه نمیکنه. کسانی که تنبیه میشن کسایی هستند که در حق بقیه مردم ظلم کردند. اعتقاد خدا خیلی بحثش پیچیده تر از این حرفاست. این مطالب رو من یادمه توی کتاب تعلیمات دینی دوم یا سوم دبیرستان نوشته بودن اگر اون موقع سوالی داشتی میپرسیدی الآن مشکلی نداشتی.

نکته دوم: مثالی که دوستمون زدن درسته. اگر شما پسر دار بشین میتونید فرزندتون رو تربیت کنید. تازه فرزند شما از لحاظ فنی کامل مال شما نیست. شما خودتون هرچیزی خلق کنید مال شماست. ما در این دنیا در لایه پایینی خلقت آزادی عقیده و انتخاب داریم ولی در صحنه هستی توی ذات خودمون گیر کردیم. حالا اگر میخواید پیشرفت کنید باید ذات خودتون رو به اون سمتی که میخواید پیش ببرید. در ضمن کجای دین نوشته شما چه شغلی رو انتخاب کنید، کدوم زن رو بگیرید، چند تا بچه داشته باشید و… تا در مورد اون هم با هم بحث کنیم.

0 ❤️

2015-05-24 06:29:38 +0430 +0430

[quote=khatar jeddi]
چرا باید خدا رو بپرستیم؟
[/quote]

با فرض اینکه این <خدا> همون خدای یاد شده در ادیانه جواب اینه:

چون این خدا مرض سادیسم و نارسیسم رو با هم داره!

0 ❤️

2015-05-24 06:50:04 +0430 +0430

هنوز درگیر این موضوعم.خیلی تحقیق کردم ولی ب جایی نرسیدم

0 ❤️

2015-05-24 11:41:24 +0430 +0430

[quote=mohammad321]چون خدا مالک همه جهان و اسمان ها و فضا و انسان ها و موجودات و خلاصه خلق کننده هست و نیست در دنیاست
خدا ظالم نیست فقط یه سری قوانینی وضع کرده که تا در جهت اون قوانین انسان به سعادت اخرت برسه حتی این قوانین به نوعی برای جنیان هم هست . تازه انسان ها یه امتیازی نسبت به فرشتگان داره اونم اختیاره . یعنی انسان میتونه با تلاش به انچنان درجه ی بالا و به بهترین جایگاه ها برسه که هیچوقت فرشتگان نمیتونن[/quote]
خب ی سوال.چرا خدا باید وجود داشته باشه؟؟؟اصن چرا ما باید خدا داشته باشیم؟؟؟مگ ما خودمون اختیار نداریم؟؟؟اصن چرا خدا مارو خلق کرده؟؟؟شاید انسان از نسل میمون باشه!؟؟؟

0 ❤️

2015-05-24 12:19:20 +0430 +0430

[quote=.TAK STAR.]خخخخخخ بعضیا خیلی نفهمن ک تو سایت سکسی درباره سیاست و خداوپیغمبروقران بحث میکنن
مثه اینه ک بری تو جنده خونه تایلند بگی بیاید درباره سیاست و دین بحث کنیم خخخخخخح
بابا عکس از کونت بزار حال کنیم ههههه[/quote]
آقای خخخخ
لطفا به قسمت تاپیک ها سر بزن و ببین این سایت شامل چ موضوعاتی هستش این سایت فقط برای مطالب سکسی نیست…
قبلا از گفتن این حرفتون ب این فکر کنید ک اگر سوراخی نبود اسلامی هم نبود

0 ❤️

2015-05-24 13:23:16 +0430 +0430

اگه باور کنیم خدایی وجود داره
به طور تخمینی و تخماتیکی، 95درصد عامل ترس هست که باعث میشه اونو بپرستیم

0 ❤️

2015-05-24 13:27:19 +0430 +0430

ترس باعث میشه اونو بپرستیم!

0 ❤️

2015-05-24 16:51:24 +0430 +0430

[quote=abolfazl1367][quote=کامران82]ذهن جوونا مارو نگا کن…

یعنی سطح بحث در حد ابتدایی. تو مدرسه تون به حرفهای معلمتون گوش کرده بودی حداقل این چیزها رو میدونستی.

نکته اول: خدا کسی رو به خاطر نافرمانی ازش تنبیه نمیکنه. کسانی که تنبیه میشن کسایی هستند که در حق بقیه مردم ظلم کردند. اعتقاد خدا خیلی بحثش پیچیده تر از این حرفاست. این مطالب رو من یادمه توی کتاب تعلیمات دینی دوم یا سوم دبیرستان نوشته بودن اگر اون موقع سوالی داشتی میپرسیدی الآن مشکلی نداشتی.

نکته دوم: مثالی که دوستمون زدن درسته. اگر شما پسر دار بشین میتونید فرزندتون رو تربیت کنید. تازه فرزند شما از لحاظ فنی کامل مال شما نیست. شما خودتون هرچیزی خلق کنید مال شماست. ما در این دنیا در لایه پایینی خلقت آزادی عقیده و انتخاب داریم ولی در صحنه هستی توی ذات خودمون گیر کردیم. حالا اگر میخواید پیشرفت کنید باید ذات خودتون رو به اون سمتی که میخواید پیش ببرید. در ضمن کجای دین نوشته شما چه شغلی رو انتخاب کنید، کدوم زن رو بگیرید، چند تا بچه داشته باشید و… تا در مورد اون هم با هم بحث کنیم.[/quote]
اینکه دیگه رسما اعلام کرد که یک مقلد محض است و مغزش را داده دست ملاها
[quote=Xeus]با تشکر از نظر شادی آور عزیزان .حشریون-آبدارچی جهنم و تک استار

دوتا سوال از استاد گرامی و بزرگواری که این تاپیک رو بنا کرده دارم

اولی این که شما وقتی از تاکسی پیاده میشید از راننده تشکر میکنید یا نه؟

دومی اینکه

از پشت بومتون تا کف کوچتون چقدر راهه؟[/quote]

از راننده تشکر میکنیم…خب… این چه ربطی به اثبات وجود الله داره!!؟!!؟!؟
حتی اگر الله باشد… ما ازو تشکر نمی کنیم… او یک راننده تاکسی نیست… یک اهریمن است که مشغول نابودی خاورمیانه است
از پشت بوم ما تا کف کوچه مون!؟
حالا اینم 30متر… که چی!؟
[quote=mohammad321][quote=بیسیم چی][

خدا وجود داره چه ما بخواهیم چه نخواهیم . خدا به ما اختیار داده اما اختیار در یک چارچوب معین .
انسان از نسل میمون نیست مطمئن باش شواهدش هست اما فرصتش نیست توضیح بدم[/quote]
خب…من میگم الله وجود نداره…چه ما بخواهیم … چه نخواهیم… اختیار در چارچوب معین!؟
اون وقت این چارچوب رو خودش دور ما پیچیده یا نمایندگانش!؟ و چرا الله برای محدود کردن اختیارات انسانها، محتاج نمایندگانش است!؟

انسان از نسل میمون است… شواهدش هم بیشمار است…فرصت ندارم توضیح بدم…مطمئن باش
حتی محمد و علی هم از نسل میمون بوده اند…اصلا همینکه تو مقلد هستی… نشون میده تو از نسل میمون مقلد هستی… ولی ما ژنتیکمون اونقدر پیشرفت کرده که دیگه ژن تقلید در ما نابود شده…
[quote=mohammad321]چون خدا مالک همه جهان و اسمان ها و فضا و انسان ها و موجودات و خلاصه خلق کننده هست و نیست در دنیاست
خدا ظالم نیست فقط یه سری قوانینی وضع کرده که تا در جهت اون قوانین انسان به سعادت اخرت برسه حتی این قوانین به نوعی برای جنیان هم هست . تازه انسان ها یه امتیازی نسبت به فرشتگان داره اونم اختیاره . یعنی انسان میتونه با تلاش به انچنان درجه ی بالا و به بهترین جایگاه ها برسه که هیچوقت فرشتگان نمیتونن[/quote]
بعد این مالک کل دنیا… برای اجرای قوانینش، چرا محتاج محمد و خمینی شد!؟

0 ❤️

تاپیک‌های داغ

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «