چرا باید خدا رو بپرستیم (اگه واقعا فکر می کنید خداپرستین جواب بدین)

1394/03/02

دوستان سوال من اینه که اصلا با فرض وجود خدا، چرا باید خدا رو بپرستیم و طبق گفته او زندگی کنیم.
دوستان من کاری به اصل وجود خدا ندارم که به نظرم همونم پر از ابهامه. اصلا فرض کنیم که خدا وجود داره! همچین خدای ظالمی که بشر رو بازیچه خودش قرار داده و براشون بهشت و جهنم تعیین کرده و هر کی از فرمانش کوچکترین تخطی می کنه رو مجازان می کنه رو چرا باید پرستید! آیا به صرف بوجود آوردن ما، آیا این خدا حق داره ما انسان ها رو به بردگی بگیره و مارو به پرستش خودش وادار کنه!
ما بعنوان یک انسان آزاد اختیار داریم مطیع کسانی باشیم که باطنا قبولشان داریم و نه کسانی که به زور شلاق و شمشیر و یا به حساب باور اجدادمان پذیرفتیم!

ممون میشم نظرتون رو بشنوم

4476 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-05-24 16:51:24 +0430 +0430

[quote=abolfazl1367][quote=کامران82]ذهن جوونا مارو نگا کن…

یعنی سطح بحث در حد ابتدایی. تو مدرسه تون به حرفهای معلمتون گوش کرده بودی حداقل این چیزها رو میدونستی.

نکته اول: خدا کسی رو به خاطر نافرمانی ازش تنبیه نمیکنه. کسانی که تنبیه میشن کسایی هستند که در حق بقیه مردم ظلم کردند. اعتقاد خدا خیلی بحثش پیچیده تر از این حرفاست. این مطالب رو من یادمه توی کتاب تعلیمات دینی دوم یا سوم دبیرستان نوشته بودن اگر اون موقع سوالی داشتی میپرسیدی الآن مشکلی نداشتی.

نکته دوم: مثالی که دوستمون زدن درسته. اگر شما پسر دار بشین میتونید فرزندتون رو تربیت کنید. تازه فرزند شما از لحاظ فنی کامل مال شما نیست. شما خودتون هرچیزی خلق کنید مال شماست. ما در این دنیا در لایه پایینی خلقت آزادی عقیده و انتخاب داریم ولی در صحنه هستی توی ذات خودمون گیر کردیم. حالا اگر میخواید پیشرفت کنید باید ذات خودتون رو به اون سمتی که میخواید پیش ببرید. در ضمن کجای دین نوشته شما چه شغلی رو انتخاب کنید، کدوم زن رو بگیرید، چند تا بچه داشته باشید و… تا در مورد اون هم با هم بحث کنیم.[/quote]
اینکه دیگه رسما اعلام کرد که یک مقلد محض است و مغزش را داده دست ملاها
[quote=Xeus]با تشکر از نظر شادی آور عزیزان .حشریون-آبدارچی جهنم و تک استار

دوتا سوال از استاد گرامی و بزرگواری که این تاپیک رو بنا کرده دارم

اولی این که شما وقتی از تاکسی پیاده میشید از راننده تشکر میکنید یا نه؟

دومی اینکه

از پشت بومتون تا کف کوچتون چقدر راهه؟[/quote]

از راننده تشکر میکنیم…خب… این چه ربطی به اثبات وجود الله داره!!؟!!؟!؟
حتی اگر الله باشد… ما ازو تشکر نمی کنیم… او یک راننده تاکسی نیست… یک اهریمن است که مشغول نابودی خاورمیانه است
از پشت بوم ما تا کف کوچه مون!؟
حالا اینم 30متر… که چی!؟
[quote=mohammad321][quote=بیسیم چی][

خدا وجود داره چه ما بخواهیم چه نخواهیم . خدا به ما اختیار داده اما اختیار در یک چارچوب معین .
انسان از نسل میمون نیست مطمئن باش شواهدش هست اما فرصتش نیست توضیح بدم[/quote]
خب…من میگم الله وجود نداره…چه ما بخواهیم … چه نخواهیم… اختیار در چارچوب معین!؟
اون وقت این چارچوب رو خودش دور ما پیچیده یا نمایندگانش!؟ و چرا الله برای محدود کردن اختیارات انسانها، محتاج نمایندگانش است!؟

انسان از نسل میمون است… شواهدش هم بیشمار است…فرصت ندارم توضیح بدم…مطمئن باش
حتی محمد و علی هم از نسل میمون بوده اند…اصلا همینکه تو مقلد هستی… نشون میده تو از نسل میمون مقلد هستی… ولی ما ژنتیکمون اونقدر پیشرفت کرده که دیگه ژن تقلید در ما نابود شده…
[quote=mohammad321]چون خدا مالک همه جهان و اسمان ها و فضا و انسان ها و موجودات و خلاصه خلق کننده هست و نیست در دنیاست
خدا ظالم نیست فقط یه سری قوانینی وضع کرده که تا در جهت اون قوانین انسان به سعادت اخرت برسه حتی این قوانین به نوعی برای جنیان هم هست . تازه انسان ها یه امتیازی نسبت به فرشتگان داره اونم اختیاره . یعنی انسان میتونه با تلاش به انچنان درجه ی بالا و به بهترین جایگاه ها برسه که هیچوقت فرشتگان نمیتونن[/quote]
بعد این مالک کل دنیا… برای اجرای قوانینش، چرا محتاج محمد و خمینی شد!؟

0 ❤️

2015-05-24 17:12:47 +0430 +0430

[quote=6666تاییا]هر چقدم دیگ کسخول باشم دیگ خدا رو قبول دارم ?[/quote]
این آقای کونی(در امضا نوشته گی هست) هر چقدر هم کونی باشه… الله و قوانینش رو قبول داره
حکمش در اسلام = پرتاب از کوه و یا زنده سوزی

0 ❤️

2015-05-24 17:23:05 +0430 +0430

[quote=khatar jeddi][/quote]
‏ دیگه کارت بجای رسیده که درباره خدا هم نظر بدی برو کونتو بده و دفعه دیگه با کسشعرات ذهن بچه هارو عذاب نده

0 ❤️

2015-05-24 17:45:03 +0430 +0430

این آقای کـ.ـونی(در امضا نوشته گـ.ـی هست) هر چقدر هم کـ.ـونی باشه… الله و قوانینش رو قبول داره
حکمش در اسلام = پرتاب از کوه و یا زنده سوزی

من خدا رو قبول دارم ولی مسلمون نیستم . گـ.ـی هم فقط حرومه مثه دروغ گفتن پس زر نزن کـ.ـونی هم خودتی و…
/.----/…
کـ.ـونی جان… مسـ.ـلمون نیـ.ـستی…ولـ.ـی هـ.ـر جا ضـ.ـداسلام هست… تو به نفـ.ـع اسـ.ـلامی…!
گـ.ـی حرومه!؟ میدونی مجـ.ـازات این حروم…چجـ.ـوریاس…!؟

0 ❤️

2015-05-24 17:47:28 +0430 +0430

دفاع یک گِی از اسلام مثل دفاع یک یهودی از هیتلر میمونه!
(صرفا" جهت اطلاع)

0 ❤️

2015-05-24 18:01:04 +0430 +0430

[quote=6666تاییا][quote=اسکلت حشری]دفاع یک گِی از اسلام مثل دفاع یک یهودی از هیتلر میمونه!
(صرفا" جهت اطلاع)[/quote]

خوشگله مگه هرکی خدا رو قبول داره مسلمونه؟؟ من خدا رو قبول دارم چون خالق منه همین.شماهم مثه اون رفیقت هرچی دوس داری فک کن[/quote]
من فکر نمی کنم این بچه بدی باشه
هر گاه کامنت میده…کیرم راست میشه…!

0 ❤️

2015-05-24 18:40:08 +0430 +0430

عرض شود خدمت اساتيد بزرگوار كه اگه بخوايم در مورد دين ، خدا و جهان بيني صحبت كنيم بايد دوباره برگرديم از همون مدرسه ابتدايي يا 3-4 سالگيمون كه پدر و مادرمون اين چيزها رو به ما آموزش دادن.
بعد تازه شروع كنيم تك به تك تمام مسائل رو مو شكافي كنيم ، مطالعه كنيم و فكر كنيم .
اينها همه سخت ترين كارهاي دنياست ، الكي كه ركورد نزديم تا سرانه مطالعه خودمون رو در ايران يك دقيقه در سال كنيم.
من كه به شخصه حاضرم بميرم اما فكر نكنم ، چون كار خيلي سختي هست ، مو شكافي هم همين طور.
من كه سوراخ به اون بزرگي با چهل چراغ و لوستر توي اتاق خواب پيدا نميكنم چه جوري ميتونم مو شكافي كنم … بيشتر از اين نبايد انتظار داشت و براي همين من اينجا بحث نميكنم ، فقط چون خيلي ها در مورد اختيار صحبت كرده بودن يك توضيح كوتاه در موردش ميدم و تمام.
يك بار ديگه هم شايد سر زدم و نهايت فقط پاسخ يك نفر رو دادم ، پس اگه واقعا سوال مهمي داشتين ، سعي كنين به بهترين نحو بپرسن تا وقت بگذارم و جواب بدم.

0 ❤️

2015-05-24 18:51:06 +0430 +0430

من اگر قبل از اينكه فرزندي بوجود آورم بدانم آن فرزند شرور خواهد شد و ميليون ها انسان را خواهد كشت بي شك از ابتدا مسئوليت تمام آن فجايع بر عهده من خواهد بود.

رباتي را تصور كنيد كه من در حال ساخت آن هستم
من دانش زيادي نسبت به عملكرد آن دارم اما به ربات اختيار عملكرد ميدهم به اين معني كه خود تصميم بگيرد در شرايط مختلف چه كاري انجام دهد
من كه سارنده آن هستم ميدانم اين ربات لحظه به لحظه چه خواهد كرد و در واقع اختيار او را از روي علم و جبر خود برنامه ريزي كرده ام شايد براي آن ربات اينگونه بنظر رسد كه اختيار دارد اما حقيقت آن است كه او در جبر كامل است به اين معني كه قبل از هر كاري من نتيجه انتخاب او حاصل از اختيار را ميدانم و اصلا خود برنامه اي ريخته ام كه او اين انتخاب را انجام دهد
حقيقت آن است كه داناي مطلق بودن و علم خدا با اختيار انسان در تضاد است

من رباتی را میسازم و خدای او هستم آنرا برنامه ریزی میكنم و به آن اختیار میدهم اما دانایی من بیشتر است و میدانم با این اختیار چه خواهد كرد ، حال اگر این ربات از اختیارش در جهت منفی نیز استفاده كند ایرادی بر او وارد نیست چون من قبل از ساخت این ربات و یا در هنگام ساخت دانش كامل داشته ام كه ربات از اختیارش درجهت منفی استفاده میكند حال یا باید او را طوری میساختم كه اختیار نداشته باشد و یا اینكه فقط از اختیارش در جهت مثبت استفاده كند و یا اینكه اگر او را با دانایی كامل از این كه او در استفاده از اختیار به روش منفی عمل خواهد كرد آنرا ساختم و او چنین كرد ایرادی بر او وارد نیست و حال اگر من بخواهم به دلیل چیزی كه از قبل میدانستم اتفاق میفتد او را مجازات كنم همه به من خواهند خندید و به عقلم شك خواهند كرد و یا من را دیوانه و روان پریش خواهند دانست.
من با دانش كامل میدانم چه زمان این ربات انتخاب مثبت خواهد كرد و چه زمان منفی و میتوانم آنرا تغییر دهم اما اگر بدانم و این چنین نكنم عاقلانه نخواهد بود كه آنرا بخاطرش تنبیه كنم
من اگر قدرت انتخابی به او داده ام كاملا میدانم او چه انتخابی خواهد كرد و این باز هم یك نوع برنامه ریزی بی اختیار حساب میشود و من نمیتوانم ربات را برای اینكه بر طبق برنامه ریزی عمل كرده است نابود كنم.

نيچه مي گويد :
او را خطا بسیار بود، این کوزه گرخام دست را.
ولی این که او از کوزه ها و آفریده های خویش،
بدان سبب که بد از کار در آمده بودند انتقام می ستاند،
این دیگر نهایت بی ذوقی بود.

0 ❤️

2015-05-24 18:56:13 +0430 +0430

من اگر قبل از اينكه فرزندي بوجود آورم بدانم آن فرزند شرور خواهد شد و ميليون ها انسان را خواهد كشت بي شك از ابتدا مسئوليت تمام آن فجايع بر عهده من خواهد بود.

من دانش زيادي نسبت به عملكرد آن دارم اما به ربات اختيار عملكرد ميدهم به اين معني كه خود تصميم بگيرد در شرايط مختلف چه كاري انجام دهد
من كه سارنده آن هستم ميدانم اين ربات لحظه به لحظه چه خواهد كرد و در واقع اختيار او را از روي علم و جبر خود برنامه ريزي كرده ام شايد براي آن ربات اينگونه بنظر رسد كه اختيار دارد اما حقيقت آن است كه او در جبر كامل است به اين معني كه قبل از هر كاري من نتيجه انتخاب او حاصل از اختيار را ميدانم و اصلا خود برنامه اي ريخته ام كه او اين انتخاب را انجام دهد
حقيقت آن است كه داناي مطلق بودن و علم خدا با اختيار انسان در تضاد است

0 ❤️

2015-05-24 19:06:06 +0430 +0430

[quote=Pesar_mashhadi]من اگر قبل از اينكه فرزندي بوجود آورم بدانم آن فرزند شرور خواهد شد و ميليون ها انسان را خواهد كشت بي شك از ابتدا مسئوليت تمام آن فجايع بر عهده من خواهد بود.

حقيقت آن است كه داناي مطلق بودن و علم خدا با اختيار انسان در تضاد است[/quote]
[quote=Pesar_mashhadi]من اگر قبل از اينكه فرزندي بوجود آورم بدانم آن فرزند شرور خواهد شد و ميليون ها انسان را خواهد كشت بي شك از ابتدا مسئوليت تمام آن فجايع بر عهده من خواهد بود.

خـــیام:
بر من قلم قضا چو بی من رانند
پس نیک و بدش ز من چرا میدانند؟
دی بی من و امروز چو دی بی من و تو
فردا به چه حجتم به داور خوانند؟!
ابوسـ.ـعید ابــ.ـالخیر:
آن روز که بنده آوريـ.ـدي به وجـ.ـود
ميدانستي که بنده چون خواهد بود
يا رب تو گـ.ـناه بنده بر بنده مگـ.ــير
کاين بنده همان کند که تقـ.ـدير تو بود

0 ❤️

2015-05-24 19:08:47 +0430 +0430

متاسفانه نتونستم كامل مطلب رو ارسال كنم.

من با دانش كامل میدانم چه زمان این ربات انتخاب مثبت خواهد كرد و چه زمان منفی و میتوانم آنرا تغییر دهم اما اگر بدانم و این چنین نكنم عاقلانه نخواهد بود كه آنرا بخاطرش تنبیه كنم
من اگر قدرت انتخابی به او داده ام كاملا میدانم او چه انتخابی خواهد كرد و این باز هم یك نوع برنامه ریزی بی اختیار حساب میشود و من نمیتوانم ربات را برای اینكه بر طبق برنامه ریزی عمل كرده است نابود كنم …

نيچه مي گويد :
او را خطا بسیار بود، این کوزه گرخام دست را.
ولی این که او از کوزه ها و آفریده های خویش،
بدان سبب که بد از کار در آمده بودند انتقام می ستاند،
این دیگر نهایت بی ذوقی بود.

0 ❤️

2015-05-24 19:14:31 +0430 +0430

سلام دوست خوبم.
هرانسان ازاد خودش برای زندگی شخصی خودش تصمیم بگیره درست که خداوند انسانو افریده وراه وچاه رو به مانشونداده ودرجای دیگرهم فرموده (هیچ اجباری در دین نیست )این یعنی اینکه من شمارو مجبور به هیچ کاری نمیکنم وخود شما میتوانید ازادانه تصمیم بگیرید.نتیجه اینکه شما مجبور به هیچی نیستیدراه خیر از شر سواست.

0 ❤️

2015-05-24 19:15:14 +0430 +0430

[quote=Pesar_mashhadi]
خـــیام:
فردا به چه حجتم به داور خوانند؟! …

0 ❤️

2015-05-24 19:15:53 +0430 +0430

آنروز که بنده آوريدي به وجود
ميدانستي که بنده چون خواهد بود
يا رب تو گناه بنده بر بنده مگير
کين بنده همين کند که تقدير تو بود
ابوسعید ابالخیر

0 ❤️

2015-05-24 20:05:35 +0430 +0430

همه کامنت ها و سوالت خوندم اگه تمام کاربران شهوانی و تمام دنیا بشینن از خداوند بزرگ بلند مرتبه برات بگن باز حرف خودت رو میزنی چون گوش نمیدی درک فهمت هم قد نمیده خداوند راه برات گذاشته این بده اون خوب اینکارو بکن پاداش میگیری این کارو بکن جزاش میبنی اختیار هم داده حالا خودت هر کدوم از کارا رو میکنی بکن خداوند اگه برا کاری جزا داده برای کار دیگری پاداش داده انتخاب دست خودت ولی تو داری خودت گول میزنی معلوم نیست کی یکسری کس شعر تپونده تو این

0 ❤️

2015-05-25 01:02:13 +0430 +0430

dash1 [quote=mohammad321][quote=بیسیم چی][quote=mohammad321]چون خدا مالک همه جهان و اسمان ها و فضا و انسان ها و موجودات و خلاصه خلق کننده هست و نیست در دنیاست
خدا ظالم نیست فقط یه سری قوانینی وضع کرده که تا در جهت اون قوانین انسان به سعادت اخرت برسه حتی این قوانین به نوعی برای جنیان هم هست . تازه انسان ها یه امتیازی نسبت به فرشتگان داره اونم اختیاره . یعنی انسان میتونه با تلاش به انچنان درجه ی بالا و به بهترین جایگاه ها برسه که هیچوقت فرشتگان نمیتونن[/quote]
خب ی سوال.چرا خدا باید وجود داشته باشه؟؟؟اصن چرا ما باید خدا داشته باشیم؟؟؟مگ ما خودمون اختیار نداریم؟؟؟اصن چرا خدا مارو خلق کرده؟؟؟شاید انسان از نسل میمون باشه!؟؟؟[/quote]

خدا وجود داره چه ما بخواهیم چه نخواهیم . خدا به ما اختیار داده اما اختیار در یک چارچوب معین .
ینی ما اختیار محدود داریم؟؟؟اصن میتونی توضیحش بدی؟؟؟میشه آزادیه محدود.اصن در تضادن این کلمه ها.چجوری اخه؟؟؟

0 ❤️

2015-05-25 02:56:09 +0430 +0430

کاربر mohammad321!حالا یه سوال:مگه قرار نبود دین عامل جلوگیری از انحراف بشر باشه؟میشه بگی چرا آمار فحشا و فساد درسرزمین هایی که به دین وابستگی بیشتری دارن به مراتب بیشتر از سرزمین های بی دین یا لاییکه؟وقتی دین نتوسته جلوی این ها رو بگیره به چه دردی می خوره؟اصلا اگر قوانین دین این قدر خوبه کاربران معتقد به دین توی شهوانی چرامیان؟مگه دین دیدن تصاویر تحریک کننده رو حرام نکرده؟ ?

0 ❤️

2015-05-25 02:58:48 +0430 +0430

من پدر و مادرمو چون من رو به وجود اوردن دوست دارم.و اون ها من رو.بچه که بودم اگه دستشونو ول میکردم و می رفتم وسط خیابون که مثلا توپمو بیارم می پریدن سمتم و بعد از اینکه اوردنم کنار خیابون کمه کمش سرم داد میزدن.یا اگه خیلی عصبانی میشدم یه دونه میخوابوندن زیر گوشم!!!
شاید اون لحظه خیلی از دستشون ناراحت میشدم ولی وقتی بهش فکر میکردم میدیدم که حق داشتن.پس همچنان به دست داشتنشون ادامه میدادم.

من پدر و مادر و مادرمو چون به وجودم اوردن دوست دارم.اونا هم منو از هر چیزی تو دنیا بیشتر دوست دارن.حداقل به خاطر اینکه به من حق زنده بودن رو دادن روزی حداقل ده باری بوسشون میکنم.هربار بابام از سر کار میاد از گردنش آویزون میشم و خسته نباشید میگم.بعد از هر ناهار و شام حسابی از مامانم تشکر میکنم.هم وظیفمه هم نیست!چیزیه که حس میکنم باید این کارو بکنم.اما نیازی نمیبینم روزی پنج بار حتما دستشونو ببوسم!همین که هرشب قبل از خواب حسابی با هم حرف میزنیم و میخندیم و خوش میگذرونیم و با بوسه ی قبل از خوای روانه ی اتاقامون میشه کافیه!تراوش احساس کافیه!

من همیشه میتونستم برم خونه ی دوستام.هر وقت که دلم میخواست.اونام هر وقت دلشون میخواس میومدن خونمون.ولی الان که فکر میکنم میبینم نه!با همه ی دوستام این جور رفت و آمد رو نداشتم و ندارم!و البته نصفه شب هم نرفتیم خونه هم!!!من آزادم که برم خونه ی دوستم.اما آزاد نیستم هر با هر کس هر زمانی ارتباطی داشته باشم!بدون اینکه خودم بفهمم در اراده ی خانوادم ارتباط داشتم با دوستام!پس درسته که اختیار دارم ولی اختیاری که اسیر جبر خانوادمه!

واقعا عقیده دارم بزرگترین ضربه ای که به جامعه ی انسانی وارد شد بخاطر آتئیستی بود که تو عصر روشنگری پدید اومد!هرگونه احساس رو از جامعه برد!
فراموش نکنیم ثمره ی عصر روشنگری انقلاب وحشتناک فرانسه بود و بعدش عصر ترور!!!

0 ❤️

2015-05-25 03:01:30 +0430 +0430

امیدوارم منظور مثال هامو درست بفهمین!
درضمن!من مسلمون نیستم!لطفا مقوله ی اسلامو با خداپرستی و دئیسم قاطی نکنین!!!
خعععععععلی فرق دارن!

0 ❤️

2015-05-25 03:02:58 +0430 +0430

[quote=بیسیم چی]dash1 [quote=mohammad321][quote=بیسیم چی][quote=mohammad321]چون خدا مالک همه جهان و اسمان ها و فضا و انسان ها و موجودات و خلاصه خلق کننده هست و نیست در دنیاست
خب ی سوال.چرا خدا باید وجود داشته باشه؟؟؟اصن چرا ما باید خدا داشته باشیم؟؟؟مگ ما خودمون اختیار نداریم؟؟؟اصن چرا خدا مارو خلق کرده؟؟؟شاید انسان از نسل میمون باشه!؟؟؟[/quote]

ینی ما اختیار محدود داریم؟؟؟اصن میتونی توضیحش بدی؟؟؟میشه آزادیه محدود.اصن در تضادن این کلمه ها.چجوری اخه؟؟؟[/quote]
نمیشه موضوع گستره و افتضاح دشوار جبر و اختیار رو اینجا و از چنتا کامنت توضیح داد!!!باید بری مطالعه کنی دوست عزیز!من یه مثال کوچیک زدم

0 ❤️

2015-05-25 03:54:36 +0430 +0430

[quote=آتشک]امیدوارم منظور مثال هامو درست بفهمین!
خعععععععلی فرق دارن![/quote]‎
چرا فکر میکنی یه آتئیست احساس نداره ؟
فقد با وجود خدا میشه دلگرمی داشت ؟

0 ❤️

2015-05-25 03:59:37 +0430 +0430

[quote=TapouT][quote=آتشک]امیدوارم منظور مثال هامو درست بفهمین!
فقد با وجود خدا میشه دلگرمی داشت ؟[/quote]
نه فکر من بود نه حرف من!!
نقل قول بود از:Dunn John M نویسنده ی کتاب عصر روشنگری!

0 ❤️

2015-05-25 04:04:43 +0430 +0430

[quote=mohammad321][quote=بیسیم چی]dash1 [quote=mohammad321][quote=بیسیم چی][quote=mohammad321]چون خدا مالک همه جهان و اسمان ها و فضا و انسان ها و موجودات و خلاصه خلق کننده هست و نیست در دنیاست
خدا ظالم نیست فقط یه سری قوانینی وضع کرده که تا در جهت اون قوانین انسان به سعادت اخرت برسه حتی این قوانین به نوعی برای جنیان هم هست . تازه انسان ها یه امتیازی نسبت به فرشتگان داره اونم اختیاره . یعنی انسان میتونه با تلاش به انچنان درجه ی بالا و به بهترین جایگاه ها برسه که هیچوقت فرشتگان نمیتونن[/quote][/quote]

ینی ما اختیار محدود داریم؟؟؟اصن میتونی توضیحش بدی؟؟؟میشه آزادیه محدود.اصن در تضادن این کلمه ها.چجوری اخه؟؟؟[/quote]

اصلا تضاد نداره
مثال فوتبال رو میزنم دروازه بان همیشه اختیار داره در هر جایی از محدوده خودش توپو با دستاش بگیره ولی خارج از محدوده جریمه میشه
این میشه ازادی محدود
البته قیاس درستی نیست چون در قوانین فوتبال کسی به فکر منفعت دروازه بان و بازیکنان نیست
ولی قوانینی که خدا وضع کرده به نفع خود ماست

یه مثال ساده دیگه میزنم
شما فرض کنید یه ماشین ساختید بعد این ماشین زبون دربیاره بگه من میخوام تو باکم اب بریزم
ولی شما میدونید سوخت متناسب این ماشین که خودتون ساختید بنزینه نه اب
همینطور هم قوانینی که خدا برای ما گذاشته به نفع ماست[/quote]
خو اگه قوانین ب نفع ماست چرا کارایی گ الان گناه هست تو بهشت به عنوان پاداش هست؟؟؟سکس مثلا

0 ❤️

2015-05-25 04:16:24 +0430 +0430

[quote=آتشک][quote=TapouT][quote=آتشک]امیدوارم منظور مثال هامو درست بفهمین!
نقل قول بود از:Dunn John M نویسنده ی کتاب عصر روشنگری![/quote]‎
پس آوردن نقل قولی از سر کنجکاوی برای واکنش احتمالی دوستان بود ! اگر باورت نیست ضمیمش نکن خب !‏
خوش باشی…

0 ❤️

2015-05-25 04:22:22 +0430 +0430

[quote=TapouT][quote=آتشک][quote=TapouT][quote=آتشک]امیدوارم منظور مثال هامو درست بفهمین!
نقل قول بود از:Dunn John M نویسنده ی کتاب عصر روشنگری![/quote]‎
پس آوردن نقل قولی از سر کنجکاوی برای واکنش احتمالی دوستان بود ! اگر باورت نیست ضمیمش نکن خب !‏
خوش باشی…[/quote
اتفاقا با توجه به اتفاقاتی که بعد از عصر روشنگری افتاده به این جمله باورمندم!

0 ❤️

2015-05-25 04:42:32 +0430 +0430

داداش اینکه میگی کتک و شمشیر و اجبار ی حرفی هست که بهت گفتن داداش
ی چیزی میگم خدا بهت عقل داده اگه عقل نمیداد الان تو همچین سوالی برات پیش نمیدومد
پس بهت عقل داده که در موردش سوال کنی و تحقیق
همین میشه اختیار که خدا بهت داده پس نگو ب زور و اجبار
اگر اینجور بود خدا مارو طوری خلق میکرد که قدرت فکر و اختیار نداشته باشیم و فقط اونو بپرستیم مثه فرشته ها
امیدوارم بازم بیشتر تحقیق کنی و به جواب منطقی برسی

0 ❤️

2015-05-25 14:11:36 +0430 +0430

[quote=Romono]اول اینکه خدا به ما نه گفته منو بپرستین نه اینکه نیازی به پرستیده شدن داره،تنها کسایی که محتاج محبت توجه هستن که وجود ناخالص و ضعیفی دارن،خدا فقط تعدادی انسان درست کرد(نه اینکه به گفته ی ادیان رایج آدم و حوا) و بهشون عقل داد تا راهشونو خودشون انتخاب کنن و به تکامل برسن اما اینجا یه نکته هست که باید بگم تمام روح ها همگی با هم درست شدن و روح همه ی ما هم سن هستن و با تولید مثلی که تو همه ی جانداران قرار داده بعد از تشکیل لقاح و گذشت یه مدت زمان اون جسم تبدیل به یه انسان میشه،لازمه که بگم دو دنیا هرچیزی رو که فکرشو بکنین واسه انسان مجازه به جز آسیب رسوندن و آزار دیگران(تموم جانداران)
بهتره بگم به جز آزار و اذیت گناهی وجود نداره[/quote]
این تعریف از خدا رو میشه بگین از کجا آوردین. در تعریفی که توسط مطلعین دینی و خود قرآن شده خارج شدن از اسلام حکمش مرگه. چه برسه به خارج شدن از اعتقاد به خدا. شاید شما هم از جمله آدمهایی هستین که برای خودتان یک خدای خیالی با قوانین خیالی تصور کردید که صورت مسئله یعنی ظالم بودن و دروغین بودن خدا رو پاک کنید.

0 ❤️

2015-05-25 16:30:58 +0430 +0430

[quote=6666تاییا][quote=حشریون][quote=Pesar_mashhadi]
[/quote]
خـــیام:
فردا به چه حجتم به داور خوانند؟! …[/quote]

ماشالااااا اصن ازت انتظار نداشتم شعر هم بلد باشی. از کجا کپی کردی؟ shok[/quote]
نادان… اگر کپی می بود… چرا دقیقا مرتبط با موضوع است!؟!؟
من تمام اشعار خیام و ابوسعید و مقداری هم مولانا و سعدی و حافظ و فردوسی و ناصرخسرو و…رو از حفظ هستم

[quote=HOMA_1980]خدایی که میگین ما رو مجبور به پرستش کرده اون الله اسلامه نه خدای واقعی
خدای واقعی انقدی بخشنده و مهربون هست که از درک و فهم ما دوره
اگه اون نبود قطعا ما وجود نداشتیم چون این همه کهکشان و انسانها و حیوانها و حتی موجوداتی که تو سیاره های دیگه هستن و ما از وجودشون بی خبریم به وجود نمی اومدن
ضمنا مگه کسی مرده و برگشته که انقد با اطمینان از بهشت و جهنم حرف میزنه[/quote]
بعضی از اشعار خیام به همین یک حرف تو اشاره داره
تا چند زنم به روی دریا ها خشت
بیزار شدم ز بت پرستان و کنشت
خیام که گفت دوزخی خواهد بود
که رفت به دوزخ و که آمد ز بهشت؟
و یا
از جمله رفتگان این راه دراز
باز آمده ای کو که ازو پرسم راز
هان بر سر این دو راهه از سوی نیاز
چیزی نگذاری که نمی آیی باز

[quote=mohammad321][quote=بیسیم چی]dash1 [quote=mohammad321][quote=بیسیم

اصلا تضاد نداره
مثال فوتبال رو میزنم دروازه بان همیشه اختیار داره در هر جایی از محدوده خودش توپو با دستاش بگیره ولی خارج از محدوده جریمه میشه
این میشه ازادی محدود
البته قیاس درستی نیست چون در قوانین فوتبال کسی به فکر منفعت دروازه بان و بازیکنان نیست
ولی قوانینی که خدا وضع کرده به نفع خود ماست

یه مثال ساده دیگه میزنم
شما فرض کنید یه ماشین ساختید بعد این ماشین زبون دربیاره بگه من میخوام تو باکم اب بریزم
ولی شما میدونید سوخت متناسب این ماشین که خودتون ساختید بنزینه نه اب
همینطور هم قوانینی که خدا برای ما گذاشته به نفع ماست[/quote]
ببخشید…این الله چجوری میتونه آزادی ما رو محدود کنه!؟
آیا او برای محدود کردن آزادی ما انسانها…اعم از آزادی فکر و عمل… نیازمند شخص خاصی است!؟

[quote=mohammad321][quote=johnycage]کاربر mohammad321!?[/quote]

اینکه میگی دین نتونسته جلوی این مسائل رو بگیره اشکال از اجرا کنندگان هستش و شرایط پیچیده و خاصی که در جامعه مسلمین وجود داره اشکال از دین نیست
چرا که اگه قوانین دینی به درستی اجرا بشه همه چی درست خواهد شد و این اجرای کامل و درست و کامل دین عملی نمیشه مگر با ظهور امام زمان[/quote]
حالا ما اگه نخواهیم این قوانین اسلام را… الله چه گهی میتونه بخوره!؟
آیا الله برای اینکه بتونه گهی بخوره… محتاج خمینی و خامنه ای و ابوبکر البغدادی است!؟

0 ❤️

2015-05-25 16:52:25 +0430 +0430

بیشتر قشر تحصیلکرده ایران و بقول خودشون روشنفکران دینی یک دین خیالی با خدای خیالی برای خودشون درست کردند تا به دین و خدای محصول ذهن خودشان بدبین نباشند. این دسته اگه کمی درنگ کنند براحتی پی می برند که حقیقت چیه و تا چه اندازه تا الآن سرکار بوده ان
عزیزان، خدای دین اسلام و سایر ادیان اون خدای مهربانی نیست که توی ذهن شماست. اون خدا همان خدایی هست که محمد با استناد بهش 100 تا زن برد. همون خدایی که علی با تکیه به فرمانش در حمله به ایران حمام خون به پا کرد و به زنان بی گناه ایرانی تجاوز کرد. همان خدایی که آخوندها با تکیه به احکامش و علم کردن دروغی به اسم امام زمان مزدم زو تبدیل به یک مشت بی اراده و کودن کردند و دارایی های مردم رو تاراج می برند! همان خدایی که مسلمانان رو بدبخت ترین و بی فرهنگ ترین مرم جهان کرده! همان خدایی که در قرون وسطی مسیحی ها رو تبدیل به یک مشت حیوان درنده کرده بود!

0 ❤️

2015-05-27 19:59:46 +0430 +0430

چون که ارامش میده به ادم وجود ادم فقط به وسیله یاد اون میتونه بی قرار نباشه هر چیزی تو دنیا نگرانی داره غیره فکر کردن به خدا.تو همیشه با خدای خودت در ارتباطی به میزان نزدیکیت و دوریت به اون

0 ❤️

2015-05-27 20:02:51 +0430 +0430

[quote=]چون که ارامش میده به ادم وجود ادم فقط به وسیله یاد اون میتونه بی قرار نباشه هر چیزی تو دنیا نگرانی داره غیره فکر کردن به خدا.تو همیشه با خدای خودت در ارتباطی به میزان نزدیکیت و دوریت به اون[/quote]
این آرامش افیونی… به چه درد میخوره!؟
مگر چون آرامش میدهد… واقعیت و حقانیت است!؟
پس تریاک هم حقانیت است
انجام عادت…آرامش می آورد و ترک آن نیز مرض… که چی!؟
این دلیل حقاینت قرآن و حقاینت اوامر به آدمکشی و دزدی و برده داری است!؟

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «