آولین و آخرین بحث دینی من😐

1401/02/25

با سلام و درود خدمت شما رفقای گل

واقعیتش چن وقته تو سایتم تاپیکایی که به مسائل اسلامی هستن زیاد میبینم و خلاصه اومدم خیلی راحت و با توجه به خود آیه های قرآن بگم که اصلا قرآن و اسلام ربطی به ما نداره
لطفا اگه میخواین نظر بدین حداقل تا آخر بخونین.

مدرک قرآنی که ثابت می کند اسلام نه برای ما ونه برای هیچ کشوری نیامده است ، جز عربستان👇
این نه توهین به پیغمبر است و نه بقران ، اگر ایرانی هستی و ادعا در عرب بودن داری یعنی کاسهء از آش داغتر هستی حقیقت را از کتاب فارسی خود بخوان دوست گرامی
چون عربی نمیدانی .
یک نفر خدمتی به ایران و ملت ایران کرد و کارهای قبلیش را جبران کرد که آن شخص دکتر قمشه‌ای بود و هست که قرآن فارسی را چاپ کرد
ولی متاسفانه چون حقیقت را روشن کرد ، رژیم چاپ مجدد را ممنوع کرد ،
( چون دیدند که باید بروند سراغ الاغ سواریشون و دیگر دکانی ندارند )
چرا ؟ مگر هر آنچه در کتاب قرآن بوده نگفته ؟ حقیقت تلخ است ؟
دوستان ، بخوانید و بدانید این گوشه ای از هزاران است یعنی مشت نمونه خروار ،
بدانید که هزارو چهارصد و پنجاه سال کلاه بر سرمان رفته ، فقط بدانید که محمد پیامبرِ ایران و دیگر کشورهای جهان نیست ، فقط و فقط عربستان .
ﺍﮔﺮ ﻗﺮﺁﻥ را ﺑﺎﻭﺭ ﺩﺍﺭﯾﺪ ﮐﻪ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ خدا ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﺍﺑﻦ ﻋﺒﺪﺍﻟﻠﻪ ﺭﺳﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺳﺖ . ﺑﺪﺍﻧﯿﺪ ﮐﻪ بر اساس گفته ﺍﻟﻠﻪ ما ایرانیها و دیگر کشور ها بجز عربستان ﺑﺎﯾﺪ ﺯﺭﺗﺸﺘﯽ بمانیم و دیگر کشور ها به آیین خود ، یهود و عیسی و… باقی بمانند .
ﺍﯾﻦ گفتهء آشکار ﺍﻟﻠﻪ ﺍﺳﺖ ﻭ ﭼﻨﺪﯾﻦ ﺑﺎﺭ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻥ ﺗﮑﺮﺍﺭ ﮐﺮﺩﻩ ﺍﺳﺖ ﺗﺎ ﺟﺎﯼ ﻫﯿﭻ تردیدی ﻧﺒﺎﺷﺪ : ﮐﻪ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﻫﺎ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﻣﺤﻤﺪ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺑﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮ ﺧﻮﺩﺷﺎﻥ ﮐﻪ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺍﺳﺖ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ .
ﺩﺭ زیر ﺁﯾﻪ ﻫﺎﯼ ﻗﺮﺁﻥ با آدرس ﺑﺮﺍی شما آورده شده تا باور کنید👇👇👇
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﺑﺮﺍﻫﯿﻢ ، ﺁﯾﻪ 4
ﻭَﻣَﺎ ﺃَﺭْﺳَﻠْﻨَﺎ ﻣِﻦ ﺭَّﺳُﻮﻝٍ ﺇِﻟَّﺎ ﺑِﻠِﺴَﺎﻥِ ﻗَﻮْﻣِﻪِ ﻟِﻴُﺒَﻴِّﻦَ ﻟَﻬُﻢْ ۖ ﻓَﻴُﻀِﻞُّ ﺍﻟﻠَّـﻪُ ﻣَﻦ ﻳَﺸَﺎﺀُ ﻭَﻳَﻬْﺪِﻱ ﻣَﻦ ﻳَﺸَﺎﺀُ ۚ ﻭَﻫُﻮَ ﺍﻟْﻌَﺰِﻳﺰُ ﺍﻟْﺤَﻜِﻴﻢُ .
ﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﯿﭻ ﻗﻮﻣﯽ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮﯼ ﻧﻔﺮﺳﺘﺎﺩﯾﻢ ﺑﻐﯿﺮ ﺍﺯ ﭘﯿﻐﻤﺒﺮﯼ ﮐﻪ ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ خودشان ﺳﺨﻦ ﺑﮕﻮﯾﺪ .
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﻣﺤﻤﺪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻧﺎﻥ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﻧﺸﺪﻩ ﺍﺳﺖ ، ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻥ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺑﻮﺩ .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻟﻨﺤﻞ ( ﺯﻧﺒﻮﺭ ) ﺁﯾﻪ 36 :
ﻭَﻟَﻘَﺪْ ﺑَﻌَﺜْﻨَﺎ ﻓِﻲ ﻛُﻞِّ ﺃُﻣَّﺔٍ ﺭَّﺳُﻮﻟًﺎ ﺃَﻥِ ﺍﻋْﺒُﺪُﻭﺍ ﺍﻟﻠَّـﻪَ ﻭَﺍﺟْﺘَﻨِﺒُﻮﺍ ﺍﻟﻄَّﺎﻏُﻮﺕَ .
ﻣﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺮ ﺟﺎﻣﻌﻪ ﺍﯼ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻳﻢ که میگفت : ﺧﺪﺍ ﺭﺍ ﺑﭙﺮﺳﺘﻴﺪ ﻭ ﺍﺯ ﭘﺮﺳﺘﺶ ﻫﺮﮔﻮﻧﻪ ﺑﺘﯽ ﺍﺟﺘﻨﺎﺏ ﮐﻨﻴﺪ .
ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻥ ﺍﯾﻦ ﺭﺳﻮﻝ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﭘﯿﺎﻡ ﯾﮑﺘﺎ ﭘﺮﺳﺘﯽ ﺭﺍ هماهنگ ﺑﺎ ﺧﻮﯼ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺁﻭﺭﺩ .
ﺳﻮﺭﻩ ﯾﻮﻧس ﺁﯾﻪ 47
ﻭَﻟِﻜُﻞِّ ﺃُﻣَّﺔٍ ﺭَّﺳُﻮﻝٌ ۖ ﻓَﺈِﺫَﺍ ﺟَﺎﺀَ ﺭَﺳُﻮﻟُﻬُﻢْ ﻗُﻀِﻲَ ﺑَﻴْﻨَﻬُﻢ ﺑِﺎﻟْﻘِﺴْﻂِ ﻭَﻫُﻢْ ﻟَﺎ ﻳُﻈْﻠَﻤُﻮﻥَ ،،،
ﺑﺮﺍﯼ ﻫﺮ ﺍُﻣﺘﯽ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﺍﺳﺖ ﮐﻪ ﻫﺮﮔﺎﻩ ﺁﻥ ﺭﺳﻮﻝ ﺁﯾﺪ ﻭ ﺣﺠﺖ ﮐﻨﺪ ، ﺣﮑﻢ ﺑﻪ ﻋﺪﻝ ﺧﻮﺍﻫﺪ ﺷﺪ ﻭ ﻫﯿﭽﮑﺲ ﺳﺘﻢ ﻧﺨﻮﺍﻫﺪ ﺩﯾﺪ .
ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﺍﯾﺮﺍﻧﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍن ، ﺯﺭﺗﺸﺖ بود .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻟﺸﻌﺮﺍﺀ ( ﺷﺎﻋﺮﺍﻥ ) ﺁﯾﻪ 195، 198 ، 199
ﺑِﻠِﺴَﺎﻥٍ ﻋَﺮَﺑِﻲٍّ ﻣُّﺒِﻴﻦٍ، ﻭَﻟَﻮْ ﻧَﺰَّﻟْﻨَﺎﻩُ ﻋَﻠَﻰٰ ﺑَﻌْﺾِ ﺍﻟْﺄَﻋْﺠَﻤِﻴﻦَ، ﻓَﻘَﺮَﺃَﻩُ ﻋَﻠَﻴْﻬِﻢ ﻣَّﺎ ﻛَﺎﻧُﻮﺍ ﺑِﻪِ ﻣُﺆْﻣِﻨِﻴﻦَ
195 ﻭ ﺁﻥ (ﻗﺮﺁﻥ) ﺑﻪ ﺯﺑﺎﻥ ﻋﺮﺑﯽ ﺁﻣﺪ 198 ﻭ ﺍﮔﺮ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﻋﺮﺑﯽ ﻧﻤﯿﺪﺍﻧﻨﺪ ﻧﺎﺯﻝ ﻣﯿﮑﺮﺩﯾﻢ ، 199 ﻣﺤﺎﻝ ﺑﻮﺩ ﮐﻪ ﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﻔﻬﻤﻨﺪ ﻭ ﺑﻪ ﺁﻥ ﺍﯾﻤﺎﻥ ﺑﯿﺎﻭﺭﻧﺪ .
ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ آشکارا ﻣﯿﮕﻮﯾﺪ : ﻗﺮﺁﻥ ﺑﺮﺍﯼ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎ ﺁﻣﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻧﻬﺎ .
ﺳﻮﺭﻩ ﺳﺠﺪﻩ ، ﺁﯾﻪ 3
ﺃَﻡْ ﻳَﻘُﻮﻟُﻮﻥَ ﺍﻓْﺘَﺮَﺍﻩُ ۚ ﺑَﻞْ ﻫُﻮَ ﺍﻟْﺤَﻖُّ ﻣِﻦ ﺭَّﺑِّﻚَ ﻟِﺘُﻨﺬِﺭَ ﻗَﻮْﻣًﺎ ﻣَّﺎ ﺃَﺗَﺎﻫُﻢ ﻣِّﻦ ﻧَّﺬِﻳﺮٍ ﻣِّﻦ ﻗَﺒْﻠِﻚَ ﻟَﻌَﻠَّﻬُﻢْ ﻳَﻬْﺘَﺪُﻭﻥَ
ﺍﯼ ﻣﺤﻤﺪ ﻗﺮﺁﻥ ﺭﺍ ﺑﺮﺍﯼ ﻗﻮﻡ ﺗﻮ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﯾﻢ ﭼﻮﻥ ﭘﯿﺶ ﺍﺯ ﺗﻮ ﺭﺳﻮﻟﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﺁﻧﻬﺎ ﻧﯿﺎﻣﺪﻩ ﺑﻮﺩ ﺗﺎ ﺗﻮ ﺑﺮ ﺁﻧﺎﻥ ﺭﺳاﻟﺖ ﮐﻨﯽ ، ﺷﺎﯾﺪ ﮐﻪ ﻫﺪﺍﯾﺖ ﺷﻮﻧﺪ
ﻣﺎ ﺯﺭﺗﺸﺖ ﺭﺍ ﺩﺍﺷﺘﯿﻢ ﮐﻪ ﯾﮑﯽ ﺍﺯ ﭼﻬﺎﺭ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮ ﮐﺘﺎﺑﺪﺍﺭ ﻭ ﻣﻮﺭﺩ ﻗﺒﻮﻝ ﺍﻟﻠﻪ ﻭ ﻣﺤﻤﺪ ﻫﺴﺘﻨﺪ .
ﻫﯿﭻ ﻟﺰﻭﻣﯽ ﻧﺪﺍﺷﺖ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺎ ﺣﻤﻠﻪ ﮐﻨﻨﺪ ﻭ ﺁﻥ کشتارها ﻭ ﻏﺎﺭﺕ ﻭ ﺑﺮﺩﻩ ﮔﯿﺮﯼ ﺭﺍ انجام دهند و ﻫﻨﻮﺯ ﻫﻢ این داستان ادامه دارد .
ﺳﻮﺭﻩ ﺍﻧﻌﺎﻡ ( ﭼﻬﺎﺭﭘﺎﯾﺎﻥ ) ﺁﯾﻪ 92
ﻭَﻫَـٰﺬَﺍ ﻛِﺘَﺎﺏٌ ﺃَﻧﺰَﻟْﻨَﺎﻩُ ﻣُﺒَﺎﺭَﻙٌ ﻣُّﺼَﺪِّﻕُ ﺍﻟَّﺬِﻱ ﺑَﻴْﻦَ ﻳَﺪَﻳْﻪِ ﻭَﻟِﺘُﻨﺬِﺭَ ﺃُﻡَّ ﺍﻟْﻘُﺮَﻯٰ ﻭَﻣَﻦْ ﺣَﻮْﻟَﻬَﺎ ۚ ﻭَﺍﻟَّﺬِﻳﻦَ ﻳُﺆْﻣِﻨُﻮﻥَ ﺑِﺎﻟْﺂﺧِﺮَﺓِ ﻳُﺆْﻣِﻨُﻮﻥَ ﺑِﻪِ ۖ ﻭَﻫُﻢْ ﻋَﻠَﻰٰ ﺻَﻠَﺎﺗِﻬِﻢْ ﻳُﺤَﺎﻓِﻈُﻮﻥَ .
ﺍﻳﻦ ﻧﯿﺰ ﻛﺘﺎﺏ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﻣﺒﺎﺭﻛﯽ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﻣﺎ ﻧﺎﺯﻝ ﻛﺮﺩﻩ‌ﺍﻳﻢ و ﺗﺼﺪﯾﻖ ﮐﻨﻨﺪﻩء ﻛﺘﺐ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﭘﻴﺸﻴﻦ ﺑﺎﺷﺪ ﻛﻪ ﺑﻪ ﻣﻬمترﻳﻦ ﺟﺎﻣﻌﻪ (ﻣﮑﻪ) ﻭ ﺑﻪ ﻣﺮﺩﻡ ﺣﻮﺍﻟﯽ ﺁﻥ ( ام القرا ) ﻫﺸﺪﺍﺭ ﺩﻫﯽ : ﺁﻧﺎنکه ﺑﻪ ﺁﺧﺮﺕ ﺍﻳﻤﺎﻥ ﺩﺍﺭﻧﺪ ﺑﻪ ﺍﻳﻦ (ﻛﺘﺎﺏ) ﺍﻳﻤﺎﻥ ﻣﯽ ﺁﻭﺭﻧﺪ ﻭ ﻧﻤﺎﺯﻫﺎ ( ﺍﺭﺗﺒﺎﻁ ﺑﺎ ﺧﺪﺍ ) ﺭﺍ بجا ﻣﯽ ﺁﻭﺭﻧﺪ ،
ﺍﯾﻦ ﺁﯾﻪ ﺛﺎﺑﺖ ﻣﯿﮑﻨﺪ ﮐﻪ ﻣﺤﻤﺪ ﻓﻘﻂ ﺑﺮﺍﯼ ﭘﯿﺎﻣﺒﺮﯼ ﻣﮑﻪ ﻭ ﺍﻃﺮﺍﻑ ﺁﻥ ﻓﺮﺳﺘﺎﺩﻩ ﺷﺪﻩ .
ﺑﻨﺎﺑﺮﺍﯾﻦ ﺣﺘﯽ ﺍﯾﺮﺍﻧﯿﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻥ ﻣﯿﺪﺍﻧﻨﺪ ﻧﺒﺎﯾﺪ ﺍﺯ ﺍﻭ ﭘﯿﺮﻭﯼ ﮐﻨﻨﺪ ﭼﻮﻥ ﺁﻧﻬﺎ ﺩﺭ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﺯﻧﺪﮔﯽ ﻣﯿﮑﻨﻨﺪ ﻧﻪ ﺩﺭ ﻣﮑﻪ ﻭ ﺣﻮﺍﻟﯽ آن .

ﺳﻮﺭﻩ ﻓﺼﻠﺖ ( ﺟﺰﯾﯿﺎﺕ ) ﺁﯾﻪ 3
ﻛِﺘَﺎﺏٌ ﻓُﺼِّﻠَﺖْ ﺁﻳَﺎﺗُﻪُ ﻗُﺮْﺁﻧًﺎ ﻋَﺮَﺑِﻴًّﺎ ﻟِّﻘَﻮْﻡٍ ﻳَﻌْﻠَﻤُﻮﻥَ
ﮐﺘﺎﺑﯽ ﺁﺳﻤﺎﻧﯽ ﮐﻪ ﺁﻳﺎﺕ ﺁﻥ ﺑﺎ ﺗﻤﺎﻡ ﺟﺰﺋﻴﺎﺕ ﺑﯿﺎﻥ ﺷﺪﻩ ﺍﺳﺖ ﺩﺭ ﻗﺮﺁﻧﯽ ﻋﺮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻣﯽ ﮐﻪ ﻋﺮﺑﯽ ﻣﯽ ﺩﺍﻧﻨﺪ .
ﯾﮑﺒﺎﺭ ﺩﯾﮕﺮ ،،، ﻗﺮﺁﻥِ ﻋﺮﺑﯽ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺮﺩﻡ ﻋﺮﺏ ﺯﺑﺎﻥ است ﻧﻪ ﺑﺮﺍﯼ ﻣﺎ ﻣﺮﺩﻡ ﭘﺎﺭﺳﯽ ﺯﺑﺎﻥ . ﺑﯿﺨﻮﺩ ﻧﯿﺴﺖ ﮐﻪ حکومت کوشش می کنند ﮐﻪ ﺯﺑﺎﻥِ ﻣﺎ ﺭﺍ ﻋﺮﺑﯽ ﮐﻨﻨﺪ ﺗﺎ ﺍﺯ ﻧﻮﻥ ﺧﻮﺭﺩﻥ ﻧﯿﻔﺘﻨﺪ .
اکنون خود اندیشه کنید که زرتشتی هستید یا مسلمان ؟🤔🤔🤔🤔🤔

من دیگه حرفی ندارم هرچی دلتون میخواد برداشت کنید 🙏

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-05-22 15:21:15 +0430 +0430

خوشبختانه مدتهاست که هیچ دینی ندارم به نظر من هیچ دینی جزبرای بردگی گرفتن مردم نیست بسیار جای امید هست که مردم مخصوصن جوانان ازدین تنفر دارند که نشانه پایان این رژیم فاشیستی هست

2 ❤️

2022-05-22 15:24:04 +0430 +0430

↩ Mard tanha4641
بیشتر مشکل من با اسلام همین قضیس که بیشتر دولت مردا الان روحانین و وضع مملکت اینه😕

1 ❤️

2022-05-24 09:48:07 +0430 +0430

↩ علی ام دیگه!
خوشم میادرو هوا میزنیااااااا کلک😜😂

0 ❤️

2022-05-24 19:04:45 +0430 +0430

از وقتی که به دنیا اومدیم, تو خونه, بین فامیل, تلویزیون, اخبار, مدرسه, دانشگاه, و حالا هم توی سایت “سکسی” یعنی ما هرجا بریم باید یکی مارو به این سمت این دینی که حتی دلم نمیخواد اسمشو ببرم هول بده. خیلی خوبه.

0 ❤️

2022-05-24 22:19:35 +0430 +0430

↩ Maniaria
مدرک حرفت؟ 😕

0 ❤️

2022-05-24 22:31:45 +0430 +0430

کسشر

0 ❤️

2022-05-24 23:24:31 +0430 +0430

خب من این موضوع را به شخصه رد میکنم و برای بیان دلیل هام هم به نظرم توی این سایت خیلی مکان مناسبی برای این بحث نیست
اما یک چیزی داخل متنت بود که به شدت تحسینش میکنم و اون هم اول استناد به مدارک مستدل و درست و دوم توهین نکردن به اعتقادات مردم بود
که خب همین موضوع باعث شد بیام و ازت تشکر کنم بابت اینکه مثل خیلی ادم های دیگه که تاپیک های ضد اسلامی نه ضد دینی میزارن نیستی
به طور خلاصه هم بخوام بگم من به این دلیل حرفت را قبول ندارم که برداشتت از آیه ها به نظرم غلطه و میتونم بهت اثبات هم بکنم اما همون طور که گفتم اینجا به نظرم جای درستی نیست
دلم میخواد اینم بگم یک دوستی داخل سایت هست که تاریخ عضویتش مال 1 سال پیش میشه و ایشون توی این یکسال بیش از 750 تاپیک گذاشتن که با یک حساب ساده میشه فهمید بیش از روزی 2 تاپیک و داخل اینها کلی تاپیک ضد اسلامی هست و حتی یک تاپیک پیدا نمیشه که به ادیان دیگه ایراد گرفته باشه
با اینکه منی که مسلمونم به راحتی میتونم چندین ایراد از مسیحیت بگیرم اما بخوام درست تر بگم ایراداتی که میگیرم به عقیده خودم صرفا به علت تحریفاتی هست که در این دین اتفاق افتاده اما این را بیان نمی کنم چون به عقیده خودم و متن صریح قران توهین به عقاید و معبودات دیگران کار غلطی است و باعث ایجاد یک کینه خاص و عجیبی میشه بنابراین ترجیح میدم که به عقاید بقیه تا جایی که به خودم ضرری نرسه احترام بزارم
ارادت مند همه بچه ها

1 ❤️

2022-05-25 11:11:23 +0430 +0430

↩ علی ام دیگه!
کراش جدیدم تویی لعنتی😂😂😂😂

0 ❤️

2022-05-25 11:14:15 +0430 +0430

↩ Haj jagi movidoleslam
این کتاب ها تماما تو کتاب فروشی های پیدا میشه عزیزم🙃
طبق قوانین حکومتی کتاب هایی که باعث بزرگ نمایی ایران باستان و پایین اوردن شائن اسلام بشن ممنوعه
پس این کتب تماما برای بد و بی ارزش شمردن ایران باساانه
حد اقل میخوای سرچ کنی درست سزچ کن همون ۳ تا کتاب اول که بالا اومدنو معرفی نکن😂

0 ❤️

2022-05-25 11:16:44 +0430 +0430

دین کیلویی چنده ؟؟ وقتی تو کله مغزی نباشه برای تفکر دین میاد جاشو میگیره مخت عنکبوتی میشه

1 ❤️

2022-05-25 11:18:18 +0430 +0430

↩ dr.yakooza
سلام
خیلی ممنون عزیزم از نظرت وا قعا افتخار دادی و ممنون از تحسینت من قصدم توهین نبود چون وقتی من به اعتقادات بقیه توهین کنم دیگران هم همین کارو با من میکنن چیزایی هم که گفتم با توجه به آیات و تفاسیری بود که خوندم
به بی احترامی ها توجه نکن انسان ذاتش اینه هرجا زبون کم بیاره شمشیر میکشه🙃🌹

0 ❤️

2022-05-25 12:43:06 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
عزیزمی با اینکه شاید عقایدت صد در صد خلاف عقاید من بود
اما ازت خوشم اومده چون برای بیان عقده ات به کسی توهین نمی کنی
عقیده کسی را مسخره نمی کنی
و صرفا اون چه را که به نظرت درست هست میگی و این یعنی یه مباحثه درست
خیلیا فکر میکنن توهین به عقاید فقط تو ایران جرمه و باید بهشون بگم که این موضوع تقریبا تو همه کشور ها جرم به حساب میاد
ارادت

0 ❤️

2022-07-26 04:38:38 +0430 +0430

↩ R.e.z.a_b.a
زنده به گور کردن دختران فقط تو یکی از تیره های کوچیک حجاز مرسوم بوده نه کل قبایل حجاز این یک.

دوما در زمان قبل از اسلام زنان از حقوق اجتماعی بیشتری برخوردار بودن نسبت به بعد از اسلام! قبل از اسلام، زنان حجاز میتونستن تو جامعه حضور داشته باشن و فعالیت های اجتماعی و اقتصادی انجام بدن و میتونستن صاحب ثروت بشن درست مثل خدیجه، ولی بعد از اسلام حق مالکیت از زن به طور رسمی گرفته شد و به نوعی زن در مالکیت کامل همسرش در اومد مثل ی کالا! و زنان دیگه حق انتخاب و حق رای و نظر نداشتن و اجازه حضور فعال تو جامعه نداشتن و به نوعی به قول معصومینتون ایمان زن با ماندن تو پستوی خانه اش تکمیل میشه!!
اگه به قران و احادیثتون و منابع دینیتون مراجعه کنید چه شیعه و چه سنی میتونید ببینید که اسلام هیچ گونه حقی رو برای زنان در نظر نمیگیره و فقط اون رو در مالکیت همسرش به رسمیت میشناسه و زن رو رسما ی نصفه انسان در نظر میگیره. حالا این در مورد زنان آزاد بود زنان برده که کلا هیچ حقی نداشتن بدون رضایت کنیز، اربابش راحت میتونست بهش تجاوز بکنه ویا اون رو مثل کالا خرید و فروش کنه یا اون رو به هرکی دلش میخواد اجاره بده. قوانین مربوط به برده داری تو قرانتون هست و جزو آیات و قوانین مقدستون هست. اگه تو عصر حاضر سازمان حقوق بشر برده داری رو ممنوع نمی کرد هنوز هم شاهد برده داری تو ممالک اسلامی بودیم.

اسلام هیچ دست آورد مثبتی در رابطه با برابری حقوق انسانها و برابری حقوق زن و مرد در سطح جهانی نداشته پس سعی نکنید بی خودی نکات مثبت در این زمینه برای اسلام بتراشید.

1 ❤️

2022-07-26 11:06:30 +0430 +0430

↩ God for all
اولا حروف زبان عربی گرفته شده از حروف فارسی هستن😐 و لغات عربی تاقبل از حمله اعراب به ایران در زبان ما وجود نداشتن
دوما چه دلیل و مدرکی داری که قرآن تحریف نشده شمایی که میگی همه دین ها مخصوصا زرتشت تحریف شدن در صورتی که هیچ کتاب دینی از زرتشت بعد حمله اعراب باقی نموند که اون حمله علاوه بر قتل عام فیزیکی قتل عام فرهنگی و تاریخی هم به حساب میاد .
تنها دلیلتون که میگید قرآن تحریف نشده اینه که توش نوشته قرآن تحریف نمیشه😐
زبان عربی مشکلات زیادی داره که اگه یکم مطالعه داشته باشید و حتی اگه یه سرچ دیز انجام بدید خود نویسنده های عرب گاهی از کلمات جایگزین استفاده میکنن که دلایلش یکی دوتا نیست و زبان نسبتا پیچیده ایه.
تنها دلیل گسترده بودن زبان عربی همون حملات وحشیانه هستش و اینکه توی ایران زبان عربی تدریس میشه به خاطر هم مرز بودن با کشور های عربیه نه و البته دلایل سیاسی.
و لطفا حداقل قبل ایراد گرفتن ۲ تا سرچ بکن به جای اینکه دلیل از خودت در بیاری تفسیر سوره الشعرا رو بخون تورو خدا🥲😂

1 ❤️

2022-07-26 14:00:48 +0430 +0430

آنجا که مرد زندیق از امام سؤال می‌کند که آیا برای مجوسیان از طرف خداوند پیغمبری مبعوث شده است یا نه؟ فرمود: … هیچ امتی نبوده مگر این که از طرف خداوندمنذری برای آنها مبعوث شده است. و بر قوم مجوس هم از طرف خداوند پیغمبری با داشتن کتاب آسمانی فرستاده شده است. منتهی مجوسیان او را تکذیب کردند و کتابش را انکار نمودند.
🔺آن مرد سؤال کرد پیغمبر آنها کیست؟ بعضی‌ها گمان می‌کنند پیغمبر آنها خالد بن سنان است. حضرت فرمود: خالد یک نفر عرب بدوی بوده و پیغمبر نبوده و این سخنی است که مردم بی‌اطلاع می‌گویند. آن مرد گفت: پیغمبر مجوس زرتشت است؟ فرمود: زرتشت در میان مجوس سر و صدائی راه انداخت و ادعای پیغمبری کرد، عده‌ای دعوتش را پذیرفتند و عدة دیگر او را تکذیب کردند و او را از شهر بیرون نمودند و در بیابان طعمه درندگان شد. [10]
📌در این روایت امام ـ علیه السّلام ـ مجوس را اهل کتاب و دارای پیغمبر معرفی کرده ولی زرتشت را پیغمبر مجوس ندانسته است و از تعبیر (سر و صدائی راه انداخت) بر می‌آید که پیغمبری زرتشت ادعائی بوده و واقعیت نداشته است و مجوسی‌ها پیامبر دیگری داشته‌اند.
🔺بدین ترتیب آنچه حاصل شد این بود که زرتشت با مجوس منطبق نیست و مجوسی‌ها پیامبری غیر از زرتشت داشتند، گذشته از این که تاریخ، زرتشت را پیغمبر نمی‌شناسد، کسی هم که با لحن و سیره و هدف پیامبران مسلم تاریخ، آشنا است، هرگز نمی‌تواند او را پیغمبری مانند آنها بداند.

معرفی منابع جهت مطالعه بیشتر:
1 ـ خدمات متقابل اسلام و ایران، استاد شهید مطهری.
2 ـ اسلام و ایران، داوود الهامی.
3 ـ مجله تخصصی کلام، شماره‌های 31، 32، 33.
4 ـ آشنائی با ادیان بزرگ، حسین توفیقی.

پی نوشت:
[1]. حج/17.
[2]. حرّ عاملی، محمد بن الحسن، وسائل الشیعه کتاب جهاد، بیروت، بیتا، باب 49، حدیث 5.
[3]. وسائل الشیعه، بیروت، ج 16، ص 463، کتاب نکاح، باب 13 از ابواب باب متعه، حدیث 4.
[4]. مجله صباح، شماره 8 و 7، ص 117.
[5]. خدمات متقابل اسلام و ایران، انتشارات مکتب اسلام، چ اول، بهار 74، ص 303
[6]. زرین کوب، کارنامة اسلام، انتشارات امیر کبیر، چ نهم،1382، ص 11.
[7]. ترابی، تاریخ ادیان، چاپ دوم، ص 241، اقتباس از مجله تخصصی کلام، شماره 32، ص 6.
[8]. مجله تخصصی کلام، شمارة 32، ص 61.
[9]. مجله صباح، شماره 8، ص 120، به نقل از، حسینی، سید محمد مرتضی، تاج العروس، انتشارات دارلهدایه، ص 495، ج 16.
[10]. احتجاج طبرسی، ج 2، ص 91، اقتباس از خدمات متقابل اسلام و ایران، ص 306.

منبع : پایگاه جامع فرق ، ادیان و مذهب

0 ❤️

2022-07-26 15:57:40 +0430 +0430

به این میگن تکرار تاریخ بعد از ۵۰۰ سال از دوره رنسانس اروپا و برگشتن اروپاییا از فرهنگ مسیح به فرهنگ اساطیری

الانم برگشت ما از فرهنگ اسلامی به فرهنگ زرتشتی خود

باور کنین این رنسانس یه نیاز مبرم و اجتناب ناپذیره باید صورت بگیره و کسشر و بیهوده بودن دین مشخص بشه

1 ❤️

2022-07-26 18:35:57 +0430 +0430

↩ God for all
نمیگم کل قران رو ولی تا جایی که وقتم اجازه میده قرآن رو فارسی خوندم و نقد و بررسی های منتقدین رو مطالعه کردم. قران پر از ایرادات علمی و قوانین ضد بشری هست و دیدگاهاش جایگاهی در علوم امروزی نداره. قران هیچ ارزشی برای زن در نظر نگرفته، حق اختیاری برای زن در نظر نگرفته با سند از خود آیات قران و نقد اونها میتونم بهت نشون بدم. ولی اگر تو کل قران رو بررسی کردی اما ندیدی، احتمالا فقط تفسیرها و ماله های مفسرین و مترجمین قرآن رو خوندی و دنبال نقد و بررسی بی طرفانه و علمی آیات قران نرفتی. وقتی که منابع منتقدین قرآن روهم بررسی کردی اون وقت بیا و اینطور قاطعانه بگو که نیست.

دوما قوانین اسلام صرفا بر اساس قرآن نیست، قرآن در مورد خیلی از مطالب گنگ حرف زده و یا اصل حرفی نزده. قوانین اسلام بر اساس قران و سنت و رفتار ممد و نزدیکانش هست. حالا اگه به بررسی سیره پیامبر و اصحابش طبق منابع خودتون مراجعه کنی میبینی که محمد و اصحابش مرتکب چه رفتارهای ضدبشری شدن. حالا این منابع همه اسلامی و موافق هستن منابع مخالف و منتقد تاریخ اسلام که کلا وجود ندارن. تازه بماند که این منابع خودشون قرنها بعد از محمد جمع آوری و نگارش شدن که سندیتشون رو زیر سوال میبره و طبق نظر برخی از منتقدین اصلا وقایع و شخصیت های صدر اسلام وجود خارجی ندارن، صرفا داستان هایی هستن که بعداز فتوحات اعراب توسط حاکمان ایجاد شدن(از افسانه های یهود کپی شدن) تا با ایجاد یک دین جدید به اهداف سیاسی و اجتماعی شون برسن.

در هرحال اینهارو هم کنار بزاریم. کارنامه 44 ساله رژیم فاشیست دینی کاملا مشخصه که طبق قوانین اسلام چطور با زنان این سرزمین برخورد کردن. کارنامه طالبان مشخصه کارنامه داعش مشخصه. وضعیت زنان خاورمیانه مشخصه که به واسطه وجود اسلام چقدر عالی به حقوق اجتماعیشون رسیدن :) البته میدونم که اینا هیچ کدوم اسلام واقعی نیستن چون اسلام واقعی به مراتب خشن تر هم بود طبق منابع خودتون :)

1 ❤️

2022-07-26 22:22:08 +0430 +0430

↩ Kazuma11
شما اگه قرانو بخونی میفهی ک قران و اسلام ربطی ب تو نداره داری کسشعر تلاوت میکنی.

0 ❤️

2022-07-26 22:23:51 +0430 +0430

به نقل از کتاب سلمان رشدی!!

چه کسی میتواند به این سئوال پاسخ دهد؟
شما که شیطان را چیزی برای فریب و گمراهی انسان ها میدانید به ما بگویید اگر شیطان بخواهد انسان ها را گمراه کند و برایشان کتابی بنویسد آن کتاب را چگونه خواهد نوشت؟
آیا میگوید :
من شیطان هستم و این کتاب من است و شما باید از آن پیروی کنید؟
و یا اینکه برای فریب شما میگوید من خدا هستم و این کلام من است

چگونه است که خدا بعد از ۹ هزار سال و با فرستادن بیش از 124,000 پیامبر به زمین هنوز نتوانسته صلح و آرامش را فراهم کند؟ مگر آنکه اصلا هدفش ایجاد آرامش نیست !!!
مسلمانی به یک زرتشتی گفت :
چرا مسلمان نمیشوی؟
زرتشتی گفت :
اگر خدا بخواهد میشوم
مسلمان گفت :
خدا میخواهد ولی شیطان نمیگذارد
زرتشتی گفت :
چگونه است که شیطان از خدا قویتر است !!!

شما اعتقاد دارید که شیطان وجود دارد و وظیفه شیطان حیله و فریب انسان هاست
از کجا معلوم که شیطان پیامبران را فریب نداده باشد و خود را جای خدا معرفی نکرده باشد؟
بعد از هزاران سال مشاهده میکنیم که انسان ها به اسم دین کشتار میکنند سنگسار میکنند و کل کره زمین را جنگ و نفرت فرا گرفته !؟
اگر خدا میخواست که انسانها را هدایت کند تنها با فرستادن یک راهنما به زمین میتوانست صلح و آرامش را به ارمغان آورد

براستی اینها کلام شیطان برای نفاق و نابودی نیست

• در راه خدا جنگ کنید
    و اگر به دین شما روی نیاوردند بکشیدشان و مالک زنانشان در جنگ شوید
  • هر که با خدا نباشد گردنش را بزنید و انگشتانش را قطع کنید
    دستها و پاهایشان بر خلاف جهت بریده شوند
  • زنانی که از شما نافرمانی دارند را با زدن تنبیه کنید و زنانی که به شما خیانت کرده اند را در زمین چال کنید و با سنگ آنقدر بزنید تا کشته شوند…

مگر شما مسلمانان نمیگویید باید تعقل کرد
مگر لازمه تعقل شک و تردید نیست؟
پس چرا شک نمیکنید؟
میدانید چرا شک نمیکنید
چون شیطان در کتاب قرآنش گفته شک در دین از گناهان کبیره است

هیچکس به اندازه شیطان از وجود خدا آگاهی‌ نداشت و هیچکس به اندازه شیطان به خدا نزدیک نبود و هیچ کس به اندازه شیطان به هوشمندی، عظمت و قدرت خدا ایمان نداشت
ولی‌ در آخر، شیطان برای خدا تَرِه هم خُرد نکرد و از اطاعت سر باز زد میدانید چرا؟
چون افسانه ی خدا و شیطان و کتابهای آسمانی سخنِ انسان است که با بی خِرَدی شروع شد و با بی خردی ادامه دارد…!

در اسلام،
بسیاری از کارهای نا شایست مجاز هستند؛
فقط اسم آنها عوض شده است:

جنگ افروزی بد است،
اما “جهاد” خوب است!؛
قرآن: بقره ۱۹۱ (در مجموع ۴۹ آیه ی قتال و ۲۹ آیه ی جهاد)

دروغ بد است،
اما تقیه خوب است !
قرآن: آل عمران ۲۸؛ نحل ۱۰۶؛ غافر ۲۸

دخالت در کار دیگران بد است،
اما امر به معرف و نهی از منکر خوب است!
قرآن: آل عمران ۱۱۰

شکنجه بد است،
اما حد شرعی خوب است!
قرآن: نور ۲

فاحشگی بد است،
اما صیغه متعه مجاز است!
قرآن: نساء ۲۴

نگاه ابزاری به زن بد است،
اما زنان کشتزار شما هستند! و
هرگونه که میخواهید به کشتزار خود وارد شوید!
قرآن: بقره ۲۲۳

زن و مرد برابرند،
اما مرد بر زن برتری دارد!
قرآن: نساء ۳۴

همه انسان ها برابرند،
اما برده با مرد آزاد برابر نیست!
قرآن: نحل ۷۵

تجاوز بد است،
اما تجاوز به زن شوهرداری که در
جنگ با کفار غنیمت گرفته شده، مجاز است!
قرآن: نساء ۲۴

غارت بد است،
اما غنیمت مجاز است!
قرآن: انفال ۴۱

مثله کردن بد است،
اما قطع دست راست و پای چپ خوب است!
قرآن: مائده ۳۸

باج گرفتن بد است،
اما خمس و جزیه خوب است!
قرآن: توبه ۲۹

در دین هیچ اکراهی نیست،
ولی خروج از اسلام؛ سزایش مرگ است!

خرد یارتان

3 ❤️

2022-07-26 22:39:30 +0430 +0430

↩ God for all
اینم جوابت اقای مسلمان.

و زنانى را كه از نافرمانى آنان بيم داريد [نخست] پندشان دهيد، [بعد] در خوابگاه‌ها از ايشان دورى كنيد و [چنان‌چه تأثير نكرد] آنان را بزنید»! آیه ۳۴ سوره نساء، قرآن، کتاب مقدس مسلمانان.

0 ❤️

2022-07-27 00:20:40 +0430 +0430

باشد تا رستگار شوید
چه بحس داغی تو هرچی بگی یا نگی اگ درست غلت بگی باز یه عده هستن بگن حرف غلته یا درستع پ بی خیال زندگیت کن البته الان زندگی ادم میکنه😁🤟

1 ❤️

2022-07-27 00:58:40 +0430 +0430

↩ God for all
باشه در مورد حقوق زنان در اسلام از سیره و احادیث محمد و معصومینتون رو در نظر نمیگیرم و فقط آیات قرآن رو بررسی میکنیم. هرچند سیره و احادیث بیشتر از آیات قرآن در تشکیل قوانین اسلامی نقش دارن.

1- ســوره بقره ۲۲۸
• وللر ِّجال علَيهِن َّ درجةٌ واللّه عزِيزٌ حكُيم
• و مردان را بر زنان برتري است و خدا عزيز و حكيم است.

2- ســوره نساء ۳۴
• الر ِّجال قَوامون علَى الن ِّساء بِما فَض َّلَ اللّه بعضَهم علَى بعضٍ وبِما أنفَقُوا منْ أموالهِم
• مردان به شدت (قوامون مبالغه است) بر زنان غلبه دارند (مسلط هستند) بدليل اينكه خداوند بعضى از انسانها را بر بعضى ديگر برترى بخشيده است، و نيز از آن روى كه مردان از اموال خويش (براى زنان) خرج مىكنند.

3- سوره النجم ۲۱ و ۲۲
• ألَكُم الذ َّكَرُ ولَه الْأُنثَى(21) تلْك إذا قسمةٌ ضيزَى( ۲۲)
• آيا شما پسر داريد و خدا دختردارد (21) در اين صورت اين تقسيم نادرستى است (كه برترها را شما برداشته ايد و حقير ها را به خدا داده ايد (۲۲)

در مورد این آیه توضیحی بدم اگه تاریخ حجاز رو بر اساس کتب سیره نویسان بررسی کنی میبینی که اعراب پیش از اسلام به الله (خدای نادیده ی عرب) معتقد بودن و سه بت “لات و عزا منات” رو در مقام دختران الله میدونستن. این آیه کاملا نشون میده که در دیدگاه الله (در واقع در دیدگاه محمد، الله که وجود خارجی نداره!) پسر داشن برتر از دختر داشتن هست! برابری حقوق زن و مرد در دیدگاه اسلام کجا بود.

از دیدگاه قرآن زنان برای مردان آفریده شدن 👇

ســوره روم آیه ۱۲
• ومنْ آياته أن خَلَقَ لَكُم منْ أنفُسكُم أزواجا ل ِّتَسكُنُوا إلَيها ( ۱۲)
• و از نشانه هاى او اينكه از خودتان همسرانى براى شما آفريد تا بدانها آرام گيريد.【اين آيه مترادف آيه اول سوره ي نساء است】

ســوره نساء آیه ۱
• يا أيها الن َّاس ات َّقُوا ربكُم ال َّذي خَلَقَكُم من ن َّفْسٍ واحدة وخَلَقَ منْها زوجها
• اى مردم از پروردگارتان بترسيد كه شما را از نفس واحدى (آدم) آفريد و جفتش (حوا) را از او آفريد【. در مجموع حوا از آدم ساخته شده براي آرامش آدم】

ی نکته ی دیگه هم که در مورد این آیه هست اینکه قرآن معتقده که اول جنس نر ساخته شده و جنس ماده از جنس نر خلق شده( خود این کپی برداری قرآن از افسانه آفرینش یهود هست).
ولی علم امروز چیز دیگه ای رو نشون میده در فرگشت حیات از تولید مثل غیر جنسی به جنسی “بکرزایی” در زنجیره اون قرار داره که توسط جنس ماده میتونه انجام بشه که هنوز هم بکرزایی در بین برخی از جانداران دیده میشه. حتی در تولید مثل جنسی هم، همه جنین های پستانداران تا تشکیل غدد فوق کلیه، ماده هستن و بعد جنسیت جنین اگه نر باشه تفکیک میشه. کاملا مشخصه که ادعای قرآن تو افسانه نوع آفرینش کاملا غیر علمی هست.

ســـوره بقره آیه ۲۲۳
• نساؤكُم حرْث ل َّكُم فَأْتُوا حرْثَكُم أن َّى شئْتُم
• زنان شما كشتزار شما هستند پس بهر نحو [هر گونه و هر زمان] كه مي خواهيد به كشتزار خود وارد شويد.

اين آيه تحقير آميز ترين آيه در حق زنان است. شان نزول اين آيه آنست كه مردي از انصار خواست به نحو خاصي با همسرش نزديكي كند. همسرش ناراحت شد.آن مرد از پيامبر سوال كرد و اين آيه نازل شد. دقت كنيد زنان كشتزار مردانند، همانطور كه كشاورز بر كشتزار مالكيت دارد زن نيز مال شوهر است. زنان براي بچه آوردن مناسبند و در ارتباطات جنسي خواست آنان هيچ اعتباري ندارد چنانچه در حديثي از پيامبر آمده است كه " زن هرگز نبايد از برآوردن كام شوهر سرپيچي كند، حتي اگر بر زين شتر باشد" و اين نظر اسلام آنچنان واضح و روشن است كه بعضي از بزرگترين علماي اسلامي گفته اند كه زنان حيواناتي هستند كه خدا براي لذت و كامجوئي مردان به شكل انسان آفريده است.

در سراسر قرآن آنچنان سخن گفته شده كه انگار زنان انسانهاي دست دومند. روي سخن در اكثر مواقع با مردان است. در بحث بهشت انگار زنان مطرح نيستند در حاليكه براي شهوتراني مردان حوري و غلمان در نظر گرفته شده براي زنان چنين چيزي مطرح نشده.

این از موضوع حقوق زنان از دیدگاه قرآن البته آیات دیگه هم بودن در این موضوع که برای اینکه طولانی نشه ننوشتم. ولی در مورد ادامه صحبت هات که میگی ج.ا و داعش و طالب و … اسلام واقعی نیستن و اشتباهات اونهارو نباید به پای اسلام گذاشت. اصلا گیریم درست این چه دینی هست که نمیتونه از خودش دربرابر مجریانش دفاع کنه و به راحتی در دست مجریانش تغییر میکنه و مجوز هرنوع جنایتی رو با برداشت های مختلف به مجریانش میده؟
اصلا هدف از قانون گذاری چیه برا چی ما جامعه تشکیل دادیم؟ هدف از قانون اینکه که حقوق مختلف افراد جامعه حفظ بشه ولی این اسلام شما چه دینی هست چه قانونی هست که از خودش نتوسته دفاع کنه اسلام واقعی تون گم شده اون وقت میخواد از حقوق من دفاع کنه؟ 14 قرن گذشته انواع جنایت ها به نام این دین انجام شده زندگی ها نابود شده بعد تازه میگید اینا هیچ کدوم اسلام واقعی نبوده؟ بعد منتظرید ی رئز اسلام واقعی بیاد از حقوقتون دفاع کنه؟ خب چرا خودتون پا نمیشید خودتون از حقوق خودتون دفاع کنید خودتون بر اساس نیازهای جامعه تون قانون گذاری کنید؟ نشستید به امید اینکه حرفهای ی نفر 14قرن پیش تو بیابونهای حجاز ی روزی حقوق شما رو زنده کنه؟
شما در نظر بگیر ی کتاب آشپزی هست که هر آشپزی باهاش غذا پخته گند زده بعد هی تاکید میکیند مشکل از رسپی نیست آشپز مشکل داشت چرا ی بار به خودتون جرات نمیدید شک کنید شاید کتاب آشپزیه مشکل داشته؟! تو این چارده قرنی که از اسلام گذشته فقط ی جامعع رو نشون بده که تونسته باشه با تکیه بر قوانین اسلام به عدالت اجتماعی رسیده باشه؟
هرچند من معتقدم اسلام دین گنگی هست و انواع برداشتها ازش میشه و تمام جنایات و وقایع دیگه که به نام اسلام تو این مدت انجام شده دقیقا پای اسلام هست و اسلام همینه اسلام واقعی ای که شما میخوای وجود نداره…
نمیشه که عزیز من همون طور که جامعه زنده هست تغییر میکنه و نیازهاش در طول زمان تغییر میکنه قانون های جامعه هم باید بر اساس تغییر نسلها تغییر کنه یکی 14 قرن پیش ی قانونی گذاشته مگه جامعه الان همون جامعه14قرن پیشه که ی آخوند بی سواد نشسته اون قانون رو برای جامعه من اعمال میکنه؟

در مورد شکست افریقایی ها و غارت منابعشون دقیقا مثل ما باید بگم که دنیا همینه با کسی شوخی نداره و جای عدالت نیست وقتی قوانین ی ملت نتونه از حقوق اونها دفاع کنه و شکست بخوره کاملا مشخصه که باید قوانین دیدگاه های سیاسی اون جامعه مورد بازبینی قرار بگیره چرا نتونسته از حقوق شهروندانش دفاع بکنه دقیقا مثل کشورهای خاورمیانه که باید قوانین اسلامی بازبینی بشه چرا ناتوان بوده و به راحتی مردم کشورهای خاورمیانه رو بازیچه قدرتهای دیگه کرده و وقتی نتونسته از حقوق مردم دفاع کنه باید بازبینی اصلاح و جایگزین بشه.

0 ❤️

2022-07-27 02:14:05 +0430 +0430

انسانیت به تنهایی دینی ست که پیروان چندانی ندارد . به شخصه چیزی بنام دین قبول ندارم . چه مسیح باشه چه زرتشت و یهود قرآن و زبور تورات

0 ❤️

2022-07-27 03:53:19 +0430 +0430

↩ God for all
من نگفتم ملل افریقا یا خاورمیانه بی عرضه هستن من گفتم وقتی قوانین حاکم بر جوامع خاورمیانه و آفریقا نتونسته از حقوق شهروندانش دفاع کنه نیاز به بازبینی و اصلاح و جایگزینی دارن چون اصلا هدف قوانینی که بر جامعه اعمال میشه حفظ حقوق افراد جامعه هست وقتی قانون ناکارآمد هست و نتونسته حقوق مردم جامعه رو حفظ کنه باید اصلاح بشه. گفتم تو دنیا هیچ عدالتی به صورت طبیعی وجود نداره اصلا ماهیت حیات همینه. اصلا برا چی ما خودمون جامعه تشکیل میدیم و قانون تعریف میکنیم؟ کاملا مشخصه چون تو دنیا به صورت طبیعی هیچ عدالتی وجود نداره پس خودمون جامعه تشکیل میدیم و قانون تعریف میکنیم تا به عدالت اجتماعی برسیم. حالا وقتی قانون ناکارامد هست مشخصه که مورد استعمار و سوء استفاده دیگر قدرت ها قرار میگیریم همه به فکر منافع خودشونن قرار نیس که کسی دلش برای ما بسوزه حالا تو انتظار داری این قوانین اسلامی که ناکارآمدیشون 14قرنه ثابت شده از حقوق ما دفاع کنه؟ یا انتظار داری قدرت های دیگه دلشون به حال ما بسوزه؟ دین اسلام الان کاملا بازیچه دست قدرت های دیگه هس و مثل موم تو دستشونه و به واسطه همین اسلام مردم خاورمیانه رو بازیچه خودشون کردن! تو همین تاریخ معاصر خودمون روحانیونی رو که مستقیم حقوق بگیر روسیه یا انگلیس بودن رو میتونی پیدا کنی و شرحش رو بخونی. تو اسلام خصوصا تشیع این تفکر هس که تا زمان ظهور مهدی(کسی که وجود خارجی نداره و سندیتش صرفا چنتا حدیث بی پایه هس) جایگزینش روحانیون هستن. حالا ی روحانی کافیه ی فتوا بده و ی گله جماعت بدون پرسشگری و فکر بیافتن دنبالش. حالا کافیه به یکی از اینا پول بدی و فتوایی که میخای رو بدن انگلیس اینو زود فهمید میدونی چنتا آخوند داریم که حقوق بگیر مستقیم انگلیس بودن؟
شاه رو قدرت های غربی چطور برداشتن با کمک رسانه هاشون و تکیه بر عقاید دینی مردم و بولد کردن ی آخوند که مامور خودشون بود آرمان ها و اهداف دروغین ایجاد کردن و شاه رو خود مردم و جاسوسانی تو ارتش کشور بودن سرنگون کردن. اگه اسلام نبود چطور میخواستن شاه رو سرنگون کنن؟ پس خود مردم بودن که چون نقطه ضعف دینی داشتن به واسطه اون فریب خوردن و شاه رو سرنگون کردن. تو همین اتفاق اسلام تونست از حقوق مردم ایران حفاظت کنه؟ نه بلکه اسلام عامل اصلی بدبدختی مردم هم بود. این دیدگاه اسلامی بود که با تکیه بر اون مردم رو فریب دادن و وقتی قوانین اسلامی حاکم شد حقوق مردم این سرزمین نابود شد قانون اسلامی تونست از حقوق مردم دفاع کنه؟ خیر پس نیاز به بازبینی و اصلاح و جایگزینی داره یا نه؟
اینکه 14قرن گذشته و هیچ جامعه ای نتونسته با تکیه بر قوانین اسلام به عدالت اجتماعی برسه برای من نشون دهنده ناکارآمد بودن اسلام هست درواقع نشون دهنده اینکه که مشکل از دستور آشپزی هست نه آشپز!! اسلام از خودش نتونست دفاع کنه و هزارتا فرقه و هزارتا دیدگاه و انواع توجیه ها برای انواع جنایات تولید کرد اون وقت واقعا چطور میخواد از حقوق من دفاع کنه؟من نمیفهمم خب وقتی خاورمیانه به واسطه ادیان بازیچه دست قدرتهای دیگه شده ظالم بودن اونها رو نشون نمیده که کاملا مشخصه که همه به فکر منافع خودشونن و هیچ عدالت طبیعی تو دنیا وجود نداره از نظر من فقط ناکارآمدی قوانین دینی رو نشون میده که نتونست حقوق مردم جامعه رو حفظ کنه.

دوما همه انسانها چه مرد چه زن آزاد هستن ولی قران و دین اسلام زن رو جزو اموال مرد میدونه و از این جهت مثلا مرد رو برتر و آزاد میدونه و زن رو جزو اموال میدونه مثل کشتزار(نظر قران) ویا حیوان(نظر مراجع دینی) و هیچ حق انتخابی برای زن در نظر نگرفته مثلا کشاورز وقتی میخواد از زمین کشتزارش استفاده کنه و یا ی سوار کار میخواد از حیوانش استفاده کنه ازش اجازه نمیگیره و حیوان حق انتخاب نداره. دیدگاه قران در مورد زن هم همینطوره زن اختیاری نداره و مرد مالک اون هست. حالا این برای زنان آزاد هست زنان برده که کلا نه تنها هیچ حق انتخابی ندارن رسما جزو اموال محسوب میشن از دیدگاه اسلام و میشه مثل کالا خرید و فروششون کرد و اجاره داد. این موضوع حقوق زنان در اسلام ربطی به ویژگی های اناتومیکی زن و مرد و مسابقات نمیدونم کشتی و فوتبال نداره کاملا مشخصه تو ورزشهای فیزیکی وزن بندی ها مختلف برای زنان و مردان هست تا مسابقات عادلانه تر باشه. اینکه از لحاظ اناتومیکی مرد قوی تر از زن هست که دلیل نمیشه حقوق اجتماعی زن رو نادیده بگیریم و مرد رو مالک اون بدونیم.
و تا جایی که میدونم بین ضریب هوشی و جنسیت ارتباطی وجود نداره اگه مقاله معتبری داری که این موضوع رو بررسی و اثبات کرده باشه لینشکو بفرست نگاه کنم.

در مورد اختراعات بیشتر مردان هم میشه گفت چون کم گرفتن حقوق اجتماعی زنان و عدم آموزش زنان فقط مختص اسلام نیست خیلی از جوامع حتی جوامع اروپایی هم در گذشته مرد سالار بود و زنان ارزش کمتری نسبت به مردان داشتن و حق آموزش و حق مالکیت و … نداشتن

نکته بعدی اون کشتارگاه نیست کشتزار هست.😁

بعد من فقط به افسانه آفرینش که تو قرآن هم اومده اشاره کردم که کاملا بر اساس افسانه یهود هست. دوست عزیز چه بخوای چه نخوای دین اسلام و قران کپی های زیادی از یهود و تورات کرده تا حدی که حتی طبق نظر برخی منتقدین، بعد از فتوحات اعراب، تاریخ و سیره های صدر اسلام، بر اساس افسانه های یهود شکل گرفته و شخصیت ها و وقایع صدر اسلام وجود خارجی نداشته.

در مورد معجزات علمی قران هم که دانشمندان دینی منتظر هستن که ی کشف علمی صورت بگیره و بعد بیان بگن عه اینو اسلام 1400 سال پیش گفته بود😁 خوب اگه گفته بود چرا خودتون کشفش نکرده بودین و ازش استفاده کنید منتظر موندید که کافرها و بی دینها کشف کنن بعد شما منطبق کنید خسته نباشید واقعا. بماند که تمام این معجزات علمی قران همه بی ربط هستن و در مورد همشون میتونم بحث کنم که ربطی ندارن. تو یوتیوب کیلیپ های زئوس در نقد و رد این معجزات علمی قران رو هم میتونی نگاه کنی جالبه.
جدا از این کلی اشتباه و باگ علمی هم در آیات قران وجود داره و میتونم دربیارم نشون بدم بهت چنتاشو اگه بخوای. تو متن قبلی هم آیه افسانه آفرینش رو با داده های علمی امروزی مقایسه کردم و دیدی که ادعای قران کاملا برعکس داده های علمی بود. :)

در مورد کروی بودن یا تخت بودن زمین هم که طبق قران زمین تخت تشریف دارن :) خوب اگه قرآن گفته زمین کرویه چرا وایسادین علم مدرن کشف کنه زمین گرده بعد بیایین بگین قرآن گفته رب المشرقین و المغربین پس 1400 سال پیش قران گفته بود زمین گرده که اگه دقیق نگاه کنی اصلا ربطی هم نداره ها. حالا اون وقت اون آیه که میگه ما زمین رو مثل فرش گسترانیدیم رو چطور میخوایید ماله بکشید؟ :)

درهرحال موفق باشی.

0 ❤️

2022-07-28 13:32:24 +0430 +0430

↩ Pasha0021
زندگی نمیکنه عزیزم خشک خشک داره تجاوز میکنه🥲

1 ❤️

2022-07-28 13:35:38 +0430 +0430

↩ Iraj2021357
این که میشه با خود روایات اسلام جواب خودشونو داد یه جورایی یه کمدی احمقانست که خودشون حاظر به پذیرش نیستن و معمولا فقط از زیرش در میرن🙃

0 ❤️

2022-07-28 13:41:13 +0430 +0430

↩ God for all
جمعیت مسلمانان ۹ درصد
جمعیت مسیحیان ۳۶ درصد
اگه بنا به گسترده بونه دینه مسیحیت گسترده ترین دین دنیاست پس چطور میشه تحریفش کرد؟
اگه یکم تحقیق میکردی میفهمیدی چطوری زبان عربی زیر مجموعه فارسیه وقتی تاریخ کشورتم نمیدونی🙂
تعداد حروف عربی و فارسی رو مقایسه کن اعراب خیلی کلمات رو نمیتونن درست تلفظ کنن مثل کلمه دژاوو چطور میگی کامل ترین زبانه؟
۱۰ تا دلیل نوشتی که هیچ راه اثباتی ندارن😂
من گل میزنم تو چی میزنی؟

0 ❤️

2022-07-28 13:46:40 +0430 +0430

↩ Malek_021_79
اولا تمام منابع که گفتی مطعلق به جهان اسلامیه که هرگز دین زرتشت رو به رسمیت ندونستن
دوما درباره زرتشت از کسانی پرسش شده که نابودگر دینش بودن
سوما به جای کپی پیست کردن به خودت زحمت تایپ چند کلمه حرف منطقی میدادی
نمیدونم متوجهی یا نه هیچ تحقیقی نکردی فقط بعد خوندن تاپیک من که کامل هم نخوندیش رفتی سرچ کردی و اولین چیزی که دیدی رو کپی پیست کردی😉

0 ❤️

2022-07-28 13:59:50 +0430 +0430

ی سوال اگر فقط برای اعراب بود پس چرا حضرت محمد به پادشاهان کشورهای دیگر از جمله ایران خسرو پرویز نامه نوشت و دعوت به اسلام نمود

0 ❤️

2022-07-28 14:02:17 +0430 +0430

↩ نیما۰۰۰۰۰۰
دعوتش اشتباه نبود اون وظیفشو به عنوان پیامبر انجام داد.
زوری که پشتش بود اشتباه بود🙂

0 ❤️

2022-07-28 14:03:36 +0430 +0430

↩ فرزند خلف شیطان
شما نظرت اینه که فقط برای عربستان بوده پس دلیلی نداشته که نامه و دعوتی برای سایر ملل با زبانهای دیگر باشد

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «