براندازی

1400/04/03

مدتیه‌ که بحث براندازی داغ تر از همیشه شده بخصوص بعد انتخابات امسال که میزان رای دهندگان کم اون نشان دهنده ی بی اعتمادی مردم به نظام است و انگار مردم دیگه دارن خودشونو برای تغییر آماده می کنن حال من به عنوان یک نفر از اون ۵۲ درصد مردم سوالات زیادی برام پیش اومده که این راهی که ما می خوایم درش قدم بزاریم قراره چگونه باشه ؟؟؟ اگر دوست داشتید و توانستید به عنوان یک طرفدار براندازی لطفا به این سوالات پاسخ بدهید
۱-در صورت تغییر حکومت آیا شاهزاده رضا پهلوی بر خواهد گشت و خواهان حکومت میشود؟؟ این سوال به این دلیله که ما بعد این همه عقب افتادگی دیگر وقت آزمون و خطا نداریم سال ۵۷ مردم ایران برای رسیدن به دموکراسی (طرفداران شاه قبل هجوم بردن به سمت بنده یادشان باشد که شاه حتی اگر بهترین پادشاه ۲۰۰ سال گذشته و محبوب ایرانیان باشد نوع حکومتش تضاد کاملی با دموکراسی داشت)انقلاب کردند آیا اینکه بعد اینهمه تلاش دوباره راه گذشتگان رو بریم درسته؟؟
۲-الان بخش اعظمی از مردم طرفدار تغییر هستند که شامل همه ی طیف ها می‌شوند و همون طور که میدانیم رهبران این تغییر خود را بسیار وطن پرست و طرفدار اسطوره های ایرانی میدانند آیا ممکن است این ملی پرستی مثل دوران رضا شاه موجب نژاد پرستی شود؟؟ بالاخره الان خیلی از مردم ایران با عرب ها و ترک ها و کورد ها مشکلاتی دارند و ممکنه با این جریان همراهی کنند که قطعا در آینده موجب پشیمانی می‌شود
۳-همین طیف های مختلفی که طرفدار تغییر هستند را می‌شود از نظر مذهب هم طبقه بندی کرد باید قبول کنیم که بخشی از این افراد مسلمان هستند آیا ممکن است همین اتفاقی که توسط گشت ارشاد برای مردم میفته در آینده برعکسش برای طرفداران حجاب بیفته؟؟ و این بار مردم همیشه در صحنه هشتگ نه به کشف حجاب اجباری راه بندازن؟؟ بالاخره هر فردی اعتقاداتی دارد که جدای از درست و غلط بودن باید بهش احترام بزاریم
۴-شاید ۵ درصد مردم ایران رو افرادی تشکیل میدن که به شدت طرفدار نظام هستند و درعمل هم جیره خور و… نیستند آیا مول ۵۸ خلخالی دیگری ظهور نخواهد کرد که مردم عادی را قتل عام کند ؟؟؟
۵- با توجه به همه ی این ها آیا تضمینی وجود دارد که ۴۰ سال دیگر فرزندان مان ما را برای انقلاب نکوهش نکنند؟؟؟

3680 👀
7 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-06-24 17:22:42 +0430 +0430

↩ Lusty_Boy
۱ -درصدی که من اعلام کردم همون درصدی که خود حکومت اعلام کرد و من هم اعتقاد دارم که درصد شرکت کنندگان کمتر بود در این موضوع حرفی نیست و من هم با شما موافقم
۲- اگر معنی دموکراسی رو نمی دونیم اصلا چرا براندازی ؟؟؟ اگر اینجوری باشه که شما می فرمایی پس بین این حکومت و حکومت بعد فرقی وجود نخواهد داشت و اونا هم در راه ج.ا قدم خواهند گذاشت بالاخره نمی توان تضمین کرد که طمع قدرت اون افراد رو هم کور نکنه ( اگر ما معنی دموکراسی را نمی دانیم پس نسبت به گذشتگان فرقی نداریم و همون راه رو می ریم)
۳- ۴۰ سال قبل تعصب احمقانه ی مردم به اسلام باعث شد روشنفکران و دموکراسی خواهان واقعی در مقابل آخوند ها شکست بخورن و امثال بازرگان ها کنار گذاشته بشن این تعصب کورکورانه به پهلوی قرار نیست باعث کنار گذاشتن آزادی خواهان و دموکراسی خواهان واقعی بشه؟؟
۴-محمد رضا شاه و پسرش و حکومت پهلوی اگر دموکراسی خواه بودند و هستند چرا امثال فاطمی و مصدق زیر خاک هستند ؟؟؟
۵- رضا شاه یک ملی گرای افراطی بودند که کم کم این اعتقاداتشون به سمت نژاد پرستی حرکت کرد همین تغییر نوع پوشش هم در همین راستا بود که دلیلش ،حمله ی گسترده به لباس قومیت ها که هویتشان است،بود
۶- اختلاف هارو نمیشه انکار کرد و البته دلیلشم خیلی روشنه و اون حکومته که به مثل تفرقه بینداز و حکومت کن خیلی پایبند و مقیده

0 ❤️

2021-06-24 18:25:36 +0430 +0430

به قول جورج اورول ؛
قدرت ، فساد می آورد و قدرت مطلق فساد مطلق .
هر نوع حکومتی که بعداز این بیاید به سوی خودکامگی و دیکتاتوری پیش خواهد رفت .

4 ❤️

2021-06-24 18:30:07 +0430 +0430

↩ ایکاروس
پس این همه تلاش برای چیه؟؟؟

فقط برای اینکه یه دیکتاتور بره و یکی دیگه بیاد؟؟؟ خب چه فایده و اصلا چرا ما آلت دست دیکتاتور ها (چه فعلی چه بعدی)باشیم
1 ❤️

2021-06-24 18:31:19 +0430 +0430

↩ Lusty_Boy
راستش من این افراد رو کاملا کاملا دموکراسی خواه می دونم میشه شما بفرمایید دلایلتون چیه شاید نظر من هم تغییر کرد

0 ❤️

2021-06-24 18:38:25 +0430 +0430

↩ ژوزه ساراماگارسیا مارکز
جواب خیلی ساده است . هر حکومتی که در این منطقه روی کار اومده آخرش خودکامه شده .
مثال : انقدر طرفدارهای سلطنت تعصب دارن روی نوه ی رضا شاه از الان که نه به داره و نه به باره ! تعصب مرگ دموکراسی رو شروع می کنه .
درست مثل جریان خمینی میشه ، انقدر تعصب روی خمینی داشتن که شد امام و قدرت مطلق

مردم ما هیچ وقت توی بازی های سیاسی راه داده نشدند ، بازیچه بودند .
2 ❤️

2021-06-24 18:54:52 +0430 +0430

↩ ایکاروس
خیلی باهاتون موافقم شاید تنها راه رسیدن به دموکراسی برای مردم خاورمیانه و مخصوصا ایران فرار و مهاجرت باشه که اونم برای عده ی قلیلی امکان پذیره شاید نسل ها مونده تا ما به یه کشور کاملا آگاه تبدیل بشیم که اون رو قطعا ما نخواهیم دید شاید حتی بچه هامون هم نبینند
افسوس واقعا

1 ❤️

2021-06-24 19:54:52 +0430 +0430

به قول خالد حسینی :
یک خاورمیانه ای هر جا بره ، خاورمیانه شو با خودش می بره

1 ❤️

2021-06-24 20:38:44 +0430 +0430

بنده حاضر به زندگی در زیر حکومت پادشاهای نیستم، میتونه بیاد ایران و بشینه توی خونش و یک سلبریتی باشه ولی نباید دست به سیاست بزنه.
تا جایی هم که من میدونم کسی با کرد ها ، ترک ها و اعراب مشکل انچنان نداره، بیشتر این تناقشات قومیتی ریشه از فقر مالی و فرهنگی دارن که میشه با پیشرفا اقتصادی و اموزش فرهنگی درستش کرد.هر وقت با یک کسی که قومیتش رو از همه چیز بالاتر قرار میده و نژاد پرست هست بحث کردم تهش رسید به اینجا که فلان پادشاه ایران ترک بود و فلان سلسله پارس بود و فلان شاه کرد بود. همش یه مشت بچه بازیه.تهش باید به هر قومیت اجازه داد که به زبان خودشون تحصیل کنند و قدرت رو از حالت مرکزی خارج کرد تا همه زیر یک سامانه فدرال با خوشی زندگی کنن
درصد شرکت در انتخابات هم بین 20 تا 30 بود. نمیدونم 48 رو از کجا در اوردی.

6 ❤️

2021-06-24 21:35:49 +0430 +0430

↩ Loyce
اولا متاسفانه انقدر ایشون طرفدار دارن که نظر امثال من و شما مهم نیست و قطعا بعد براندازی ایشونه که به جای عمامه تاج می زاره و ده ها سال بعد دوباره روز از نو و روزی از نو
دوما شما می فرمایید بیشتر این مشکلات قومیتی من میگم صد درصدش تقصیر سطح فرهنگی پایین جامعست
سوما نظام فدرال در ایران یعنی قبول تجزیه ( با اینکه کورد هستم و کورد ها سال هاست خواهان نظام فدرالی هستند) چون ما مردم جنبشو نداریم شاید فکر کنید این اهانته ولی عین واقعیته
و در آخر من فقط برای در امان ماندن از سایبری ها این حرف رو زدم تا اون ها تاپیک رو از هدفش دور نکنن وگرنه منم مثل شما این درصدارو‌ قبول ندارم

2 ❤️

2021-06-24 21:54:45 +0430 +0430

این متنی که شما نوشتین بیشتر به نظر میاد برای خالی کردن دل مردم باشه تا سوال پرسیدن که امیدوارم من اشتباه کرده باشم
۱. آمار مشارکت ۴۸٪ نبود که شمام جزو ۵۲٪ باشین
۲. اولا شاهزاده رضا پهلوی کاری برای براندازی نکرده که فردا هم بیاد ادعای تاج و تخت بکنه. ولی اگه تو یه انتخابات آزاد شرکت کنه به شخصه خودم بهش رای میدم
دوما خودشم بارها گفته همچین قصدی نداره
۳. اگه جمهوری اسلامی نباشه که تخم نفاق بپاشه اقوام ایرانی هیچ مشکلی باهم ندارن
۴. مطمئن باش هیچوقت از این مسخره بازیهای کشف حجاب و … نخواهد بود
۵. امکان ظهور خلخالی دومی صفر هست
۶.اگه کاری نکنیم آیندگان نکوهش که سهله، لعن و نفرین و مسخرمون خواهند کرد

5 ❤️

2021-06-24 21:57:20 +0430 +0430

↩ ایکاروس

به قول جورج اورول ؛
قدرت ، فساد می آورد و قدرت مطلق فساد مطلق .
هر نوع حکومتی که بعداز این بیاید به سوی خودکامگی و دیکتاتوری پیش خواهد رفت

کاش این پست رو از شما نمیدیدم ولی جسارتا با جمله آخرتون کاملا مخالفم

2 ❤️

2021-06-24 22:01:28 +0430 +0430

والا ما همه برده دموکراسی هستیم.اگر اکثریت شاهنشاهی بخوان(چه مطلق و چه پارلمانی) باید اجرا بشه.
شما به عنوان یه کورد حتما از اوضاع کردستان عراق و کردستان سوریه(روژاوه تلفظ میشه اگر اشتباه نکنم) اگاه هستین. هر دو منطقه به یک درجه ای از خود مختاری رسیدند و ما دو راه داریم. یا مثل ترکیه با کرد ها غیر انسانی رفتار کنیم و به زور توی توی ایران نگهشون داریم و یا قدرت رو از حالت مرکزیت در بیاریم و سامانه ای مثل ایالات متحده امریکا و یا آلمان که فدرال هست رو به پا کنیم. شما اگر پیشنهاد بهتری داری بنده سر تا پا گوشم.

4 ❤️

2021-06-24 22:11:09 +0430 +0430

از اونجایی که ایده و تفکری مطرح نکردید، و فقط سوال پرسیدید، مخالفت با حرفاتون واقعا معنی نداره.
حقیقتا سوال‌هاتون چیزی نیست که به سادگی ازش گذشت!
اما جواب سوال‌هاتون در تمرکززدایی هست. منظورم اینه که اگر تغییر نظام اتفاق بیفته باید حکومت بعدی رو مردم تعیین کنن. ولی تحت شرایط خیلی خیلی خاصی.

0 ❤️

2021-06-24 22:13:44 +0430 +0430

↩ ایکاروس

هر نوع حکومتی که بعداز این بیاید به سوی خودکامگی و دیکتاتوری پیش خواهد رفت .

من هم تا حدودی با شما همنظرم. چرا تا حدودی؟ چون به نظرم به احتمال زیاد این اتفاق میفته، اما قطعی نیست.

1 ❤️

2021-06-24 22:15:25 +0430 +0430

یک،نظام حکومتی دینی به آخر راهش رسیده و با هیچ توجیهی دیگه سر مردم کلاه نمیره،توجیهاتی مثل مردم نباید حکومتو عوض کنن تا مبادا دوباره شاه یا حالا پسرش برگردن!و یا ایران سوریه میشه و این چرندیات…دو،حکومت آینده ایران ممکنه هر نوع حکومتی بشه اما هرگز دیگه حکومتی دینی نخواهد شد.چون جنایاتی که در این دوره اسلامیان مرتکب شدند حتی چنگیز مغول یا هیتلر مرتکب نشد!..سه،انتخاباتی مطلقا آزاد برگزار خواهد شد زیر نظر سازمانهای بین المللی و جهانی برای تعیین نوع حکومت.این یعنی قرار نیست هیچ بنی بشری بیاد ادعای هیچ چیزی رو بکنه!مخصوصا که حرف رضا پهلوی زده شده این رو گفتم،رضا پهلوی هم به عنوان یک ایرانی حق رای خواهد داشت مثل سایر حدود شش میلیون ایرانی دیگه که بوسیله غاصبان مملکت آواره شده اند،و رای رضا پهلوی هم مثل رای همین بچه هایی که در سطل آشغال دنبال پلاستیک و غذا میگردند فقط یک رای خواهد بود و نه بیشتر!..چهار بعد از انتخاب نوع حکومت توسط مردم ایران،همین مردم بنا بر تصمیمشون انتخابهای آتی رو انجام خواهند داد…از این طریق،حرفهای بی معنی مثل تکه پاره شدن،سوریه شدن ایران تفکراتی بی معنا خواهند بود چرا که تمام مردم انتخاب خواهند کرد آنچه به صلاحشون هست.

3 ❤️

2021-06-24 22:23:13 +0430 +0430

↩ Arrow11

اولا شاهزاده رضا پهلوی کاری برای براندازی نکرده که فردا هم بیاد مدعی سلطنت بشه

با این قسمت حرف شما خیلی مخالفم.
اینکه شد همون دید آخوندی!
مهم نیست در جهت تغییر نظام کی کمک کرده و کی کمک نکرده. مهم اینه که کی برای پیشرفت کشور یک گزینه درسته! (این جمله به معنی تایید پهلوی‌ها نیست)

1 ❤️

2021-06-24 22:24:55 +0430 +0430

↩ داریوشم

انتخاباتی مطلقا آزاد برگزار خواهد شد زیر نظر سازمانهای بین المللی و جهانی برای تعیین نوع حکومت

جذابه، اما مطمئنید همچین اتفاقی میفته؟
یا حتی مطمئنید سازمان‌های بین‌المللی خواهان آزادی ما هستن؟

0 ❤️

2021-06-24 22:29:25 +0430 +0430

↩ Loyce

اگر اکثریت شاهنشاهی بخوان(چه مطلق و چه پارلمانی) باید اجرا بشه.

اکثر مواقع حق با اکثریت نیست!
به نظر من بهتره که سطوح مختلف اجتماعی، تاثیر متفاوتی توی تعیین نوع حکومت داشته باشن. به نظر خیلی ترسناک میاد، اما اگه فرهنگ‌سازی لازم اتفاق بیفته قطعا می‌تونه یک نظام جذاب‌تر رو به همراه داشته باشه.

2 ❤️

2021-06-24 22:30:44 +0430 +0430

↩ Eccentric
حتما خواهند بود،اگر مردم ایران بخوان خیلیم ساده اتفاق خواهد افتاد…شما به الآن ایرانمون نگاه نکنین،یه سری به بیرون از ایران بزنین و ببینین همه جا زندگی نرمال در جریانه،البته سوای موضوع کورونا،که همه چیزو سخت کرد،اما مردم دارن زندگی میکنن،چیزی که در ایران چهل و دو ساله وجود نداره و این چیزی که الآن میبینیم یک زندگی آنرمال و بیمارگونه،دلیلشم نگاه بیمارگون سرانه،همین خود شما سوالت همین رو نشون میده،تفکر اینکه همه دنیا میخوان ما رو نابود کنن و این حرفا رو باید دور ریخت،توهم توطئه با این نظام مستبد فرو خواهد ریخت

3 ❤️

2021-06-24 22:34:29 +0430 +0430

↩ Eccentric

با این قسمت حرف شما خیلی مخالفم.
اینکه شد همون دید آخوندی!
مهم نیست در جهت تغییر نظام کی کمک کرده و کی کمک نکرده. مهم اینه که کی برای پیشرفت کشور یک گزینه درسته! (این جمله به معنی تایید پهلوی‌ها نیست)

شما احتمالا منظور ایشون رو از سوال متوجه نشدین ایشون منظورش این بود که فردا رژیم عوض شد رضا پهلوی میاد ادعای تاج و تخت میکنه و جواب من هم به اون موضوع بود وگرنه برای تعیین نوع حکومت رای من حتما پادشاهی پارلمانی هست و چنانچه قرار بر حکومت جمهوری باشه و رضا پهلوی برای ریاست جمهوری کاندیدا بشه بازم رای من به رضا پهلوی هست.
1 ❤️

2021-06-24 22:34:44 +0430 +0430

↩ داریوشم

همین خود شما سوالت همین رو نشون میده،تفکر اینکه همه دنیا میخوان ما رو نابود کنن

همچین تفکری رو مطرح نکردم!
اما دیگه برای همه روشنه که سازمان‌های بین‌المللی جهت‌گیری خاصی دارند.

1 ❤️

2021-06-24 22:36:54 +0430 +0430

↩ Eccentric

من هم تا حدودی با شما همنظرم. چرا تا حدودی؟ چون به نظرم به احتمال زیاد این اتفاق میفته، اما قطعی نیست.

من با نظر شما هم مخالفم
چون یقین دارم حکومت آینده ایران حکومت شخص یا جناح نخواهد بود، بلکه حکومت قانون اساسی خواهد بود.

3 ❤️

2021-06-24 22:37:39 +0430 +0430

↩ Arrow11
قانع کننده بود حرفتون.

اما اون جمله بار منفی داره و بهتر بود همین توضیح رو بالا می‌دادین یا اون جمله رو جور دیگه بگین که کسی بازخورد منفی و برعکس تفکرتون نگیره از حرفتون. 🌹

1 ❤️

2021-06-24 22:39:53 +0430 +0430

↩ Arrow11

من با نظر شما هم مخالفم
چون یقین دارم حکومت آینده ایران حکومت شخص یا جناح نخواهد بود، بلکه حکومت قانون اساسی خواهد بود.

ما هم نمی‌گیم شخص یا جناح. می‌گیم دیکتاتوری. شاید نوین باشه، شاید دیکتاوری در ظاهری دیگه باشه ولی با شرایط حاکم تغییر نظام فعلا فکر نمی‌کنم در جهت صحیح پیش بره.

0 ❤️

2021-06-24 22:43:56 +0430 +0430

↩ Eccentric

ما هم نمی‌گیم شخص یا جناح. می‌گیم دیکتاتوری. شاید نوین باشه، شاید دیکتاوری در ظاهری دیگه باشه ولی با شرایط حاکم تغییر نظام فعلا فکر نمی‌کنم در جهت صحیح پیش بره.

اولا دیکتاتوری از شخص و جناح میاد دیگه
مگه ممکنه قانون اساسی که مورد تایید همه باشه دیکتاتور بشه؟
بعدشم میشه بفرمایین پیشنهاد و راهکار شما چیه؟

1 ❤️

2021-06-24 22:47:37 +0430 +0430

↩ Arrow11
۰ - دل مردم با حرفای من خالی‌ نمیشه من فقط پرسش گری کردم همین
۱- من به همه توضیح دادم که این آماری بوده که برای مقابله با وحوش سایبری گذاشتم تا هم رسمی باشه هم این طیف تاپیک رو از هدفش دور نکنن
۲- پس این همه حمایت از ایشون چیه ؟؟ چرا در همه ی شبکه های اجتماعی در حال تطهیر ایشونن؟؟
۳- من تو کامنت ها هم گفتم که ج.ا به مثل تفرقه بینداز و حکومت کن خیلی پایبنده ولی هر حکومت دیکتاتوریی همچین کاری خواهد کرد اگر حکومت بعدیم اینطور باشد( بر فرض شروع دوباره ی پهلوی) باز این اتفاقات روی خواهد داد
۴و ۵-شما سرکرده این حرکت مردمی نیستید پس نمی توانید تضمینی برای اتفاق نیفتادن این موارد تضمین بدهید مطمئن باش سال ۵۷ هم مردم ایران فکر نمی کردند از اونور بوم‌ بیفتند و این بد بختی هارو برای فرزندانشون به ارث بزارن
۶- چه بخوایم چه نخوایم این حرکت شکل گرفته حالا امروز یا ۱۰ سال دیگه فرقی نداره بالاخره این رژیم به هلاکت خواهد رسید من این حرفا رو برای این به زبون آوردم که سال ها بعد مجبور نباشیم به دروغ به فرزندانمون بگیم من نقشی تو انقلاب نداشتم بلکه بهش افتخار کنیم

1 ❤️

2021-06-24 22:47:39 +0430 +0430

↩ Eccentric
عزیزم سازمانهای بین المللی هم فقط به دنبال منافع عمومی بین المللی هستن.پس گوش کن لطفا:سازمان مللو مثال میزنم،شما دیدی تا حالا سازمان ملل یک رای بر علیه کشوری دمکراتیک مثلا فنلاند،سوئد،یا …بده؟چرا نمیده؟دلیلش بی قانون نبودن اون کشورهاست،اما همین سازمان ملل به عجایبی با اسم ایران امروز میرسه،و میبینه هیچ قانونی درست اجرا نمیشه چه میکنه؟به وظیفه خودش رجوع میکنه،وظیفه اش چیه؟حفظ منافع و ملل کشورهای دنیا،پس تا جاییکه میتونه از دزدیهای آقایان سهم میبره تا منافعشو حفظ کنه…وقتی مردم یک کشور مثل آدمیزاد جمع بشن و یک انتخاب درست انجام بدن و پای انتخابشون بایستن کشورهای دیگه و ایضا سازمانهای بقول شما بین المللی نمیتونن حقوق این مردمو نادیده بگیرن،به چه دلیل؟وجود قانون…چیزی که در ایران حال حاضر وجود نداره…هیچ دادگاهی نمیتونه رای خلاف قانون صادر کنه،تا زمانی که قانون درست اجرا بشه هیچ کشوری نمیتونه با اون مردم و کشور خلاف قانون عمل کنه…اجرای قانون یک اصل بدون تغییر که باشه همه چیز در جای درست خودش قرار میگیره

3 ❤️

2021-06-24 22:51:40 +0430 +0430

↩ Eccentric
با توجه به خصلت بت سازی که در عوام الناس این کشور دیدم اینطور استنباط کردم که هر کس هر چقدر هم خوب و پاکدست باشه وقتی به قدرت برسه مردم اونو تبدیل می کنن به بت و بعد دیکتاتور

2 ❤️

2021-06-24 22:53:40 +0430 +0430

↩ Eccentric

قانع کننده بود حرفتون.

اما اون جمله بار منفی داره و بهتر بود همین توضیح رو بالا می‌دادین یا اون جمله رو جور دیگه بگین که کسی بازخورد منفی و برعکس تفکرتون نگیره از حرفتون

ممنون از تذکرتون
اصلاحش میکنم 🙏 🌹

2 ❤️

2021-06-24 22:53:59 +0430 +0430

↩ Loyce
یعنی شما شاهنشاهی مطلق رو قبول می کنید؟؟؟پس این قیام لعنتی برای چیهههه؟؟؟
شمایی که انقدر به مسائل کورد ها آگاهید آیا میدونید که اون ها رفراندوم برای خودمختاری برگزار کردند و اگر دخالت ایران و آمریکا نبود الان تو نقشه یه کشور جدید می دیدید
نظام فدرال در خاور میانه یعنی جنگ

1 ❤️

2021-06-24 22:55:04 +0430 +0430

↩ Arrow11

اولا دیکتاتوری از شخص و جناح میاد دیگه

دیکتاتوری می‌تونه شکل‌های خیلی زیادی به خودش بگیره. یه نوعش که آدم خودش هم احساسش نمی‌کنه، اینه که به شما میزانی از آزادی داده می‌شه که فکر می‌کنید، دیکتاتوری‌ای در کار نیست. اما در حقیقت زمین بازی رو برای شما بزرگ‌تر کردن. یعنی حد امن شمارو رعایت کردن.

مگه ممکنه قانون اساسی که مورد تایید همه باشه دیکتاتور بشه؟
بله، اونم خیلی راحت. قانون اساسی مختص به زمان نمی‌تونه باشه. وقتی ما قانونی تعیین می‌کنیم برای زمان‌های حتی فقط 5 ساله، در واقع داریم دیکتاتوری می‌کنیم. قانون باید منعطف باشه، و قابلیت تغییر به نسبت شرایط رو داشته باشه.
بعدشم میشه بفرمایین پیشنهاد و راهکار شما چیه؟
از نظر من سطوح مختلف اجتماعی، باید تاثیر متفاوتی توی تعیین آینده کشور داشته باشن. تعیین قوانین و سیاست‌ها بهتره به فرمی به مانند تکنولوژی بلاک‌چین تعیین بشه. اما قبل از رسیدن به اون فرهنگ لازم فکر می‌کنم زمانی بین 5 تا 10 سال به شخص دلسوز و یک رهبر واقعی که چیزی جز مردم براش مهم نیست نیاز داشته باشیم. به افرادی مثل نلسون ماندلا که الهام بخش باشن
2 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «