جیش العدل + مادر سپاهیان در سیستان

1399/12/12

در حمله مسلحانه تلافی جویانه گروه جیش العدل سیستان و بلوچستان (ارتش عدالت و برابری سنی) به دو خودروی سپاه که حامل نیروهای یگان مهندسی سپاه پاسداران بود پنج نیروی سپاه در انهدام یک خودرو کشته و سه نیروی سپاهی گروگان گرفته شدند تا به نیابت از مادرشان مورد تلافی قرار گیرند.

12 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-03-02 19:52:05 +0330 +0330

این گروه جیش العدل قضیه اش چیه؟ اعتقاداتشون چگونه است؟ نکنه مثل داعش یا القاعده باشن.

0 ❤️

2021-03-02 20:00:29 +0330 +0330

↩ mohammad321
میشه یه مقداری بیشتر توضیح بدی؟ منبع اسلحه و پولشون کجاست؟

1 ❤️

2021-03-02 20:29:03 +0330 +0330

دوست عزیز خشونت طلبی همون چیزیه ک حکومت میخاد
نه ب خشونت

1 ❤️

2021-03-02 20:47:57 +0330 +0330

چقدر بده آدم از کشته شدن نیروی امنیتی کشورش خوشحال بشه ولی متاسفانه کاری باهامون کردن که خوشحال میشیم و امیدوارم هر کسی با هر درجه ای که به نفع ظالم پشت به ملت خودش بکنه نتیجه کارشم ببینه

8 ❤️

2021-03-03 00:06:31 +0330 +0330

متاسفانه نمیتونم خوشحال باشم همیشه اونایی که ظلم میکنن از عواقب مصونن و تنها پیاده نظام که ربطی هم خیلی وقتا ممکنه نداشته باشه به موضوع قربانی میشن دوسال خدمتمو زاهدان بودم جز خوبی ازشون چیزی ندیدم مردمی در عین نداری بسیار سخاوتمند اما همیشه مارو میفرستادن گشت همیشه سربازای وظیفه رو پیکان میکردن هرگز به بسمتشون تیراندازی نکردم و چندین ماه اضافه خدمت خوردم الان این خبرو شنیدم دلم رفت که احتمالا خیلی این بینواها حتمن وظیفه بودن 😞

8 ❤️

2021-03-03 01:15:52 +0330 +0330

باز شروع شد! شخصا از اینکه انسانی در هر جا و هر ملیت و قومیتی کشته بشه ناراحت میشم اما هم جیش هم سپاه هیچکدوم قابل دفاع نیستن.متاسفانه دوتاشون برای یه عده و یه عقیده خاص میجنگن و این وسط بی گناها از بین میرن و برد هیچکدومشون هم دردی از مردم دوا نمیکنه

3 ❤️

2021-03-03 01:19:29 +0330 +0330

با احترام به نظر همه دوستان من فکر میکنم که این جیش العدل اون جیش العدل زمان ریگی نیست درواقع اینم جز نیروهای خود ایرانه که برای عوام فریبی و توجیه کردن تیراندازی به مردم بیگناه وحوادث اخیر وقیچی کردن یا به قول آقایون لوله کردن موضوع حالا بعداز یک هفته دست به این کار زدن !
از ایناهرچی بگید برمیاد.

2 ❤️

2021-03-03 01:22:59 +0330 +0330

جیش عدل یکی مثل داعش… گروه تروریستی چه شیعه چه سنی تروریستی با زور کشتار میخواد زنده بمونه برای تیکه تیکه کردن وطن بهتر از بین بره حالا هرکی میخواد باشه

1 ❤️

2021-03-03 10:47:27 +0330 +0330

↩ Pesarehashariiiii
دوست عزیز
متاسفانه در اروپا با دمکراسی زندگی نمیکنیم
در حکمرانیِ جهان سومی بخصوص با قومی شیعه و وحشی طرف هستیم که با کوچکترین بیان مخالف مستقیم به وسط پیشونیت شلیک میکنن
در مقابل این قوم، مدنیت مفهومی نداره جز دیده شدن مثل گوسفند

2 ❤️

2021-03-03 10:52:57 +0330 +0330

↩ Arrow11
Arrow عزیز
همانطور که خودتون هم میدونید این نیروی امنیتی، همیشه ثابت کرده که نیروی امنیتی فقط برای خود و دارو دستۀ خودشون هستن حتی رودررو و در مقابلِ مردم.
به نظرم این مثال خوبی باشه
دشمن دشمن من دوست من است.

1 ❤️

2021-03-03 10:54:12 +0330 +0330

↩ خر دانا
دقیقا
اون جیش العدل هم زاییده اسلام هست ولی با یه شکل دیگه

0 ❤️

2021-03-03 10:57:12 +0330 +0330

↩ jack.sparr0w
ارادت Jack عزیز
از حس اینکه اون سپاهیان از سربازان وظیفه باشن واقعا ناراحت شدم یعنی به این بُعد موضوع نگاهی نداشتم
امیدوارم تمامی اون افراد کشته شده و گروگان جز نیروهای رسمی که با نیت یک سپاهی و ولایت مدار بودن وارد سپاه شده باشن.

1 ❤️

2021-03-03 10:58:19 +0330 +0330

↩ lanat be hasan
آفرین دوست عزیز دقیقا
جفتشون بدر راستای عقاید خودشون بقیه رو لگدمال می کنن

0 ❤️

2021-03-03 11:18:59 +0330 +0330

↩ pussypink
موافقم لایک

1 ❤️

2021-03-03 11:24:37 +0330 +0330

↩ Amin_Gil
موافقم
خود سپاه هم از اول انقلاب در مقابل مردم یک گروه تروریستی بزرگ هست
به گفتۀ خودت هر گروه تروریستی باید از بین بره چه کوچک چه بزرگ
و این گروه ها مقابل هم همدیگرو بکشن موجب خوشهالی است

0 ❤️

2021-03-03 11:28:31 +0330 +0330

حکومت میگه جیش العدل و تویه ساده ام با تز قبول میکنی. کار مردم برانداز سیستان و انارشیست های محلی سیستان بود .

0 ❤️

2021-03-03 12:33:03 +0330 +0330

↩ خر دانا

سپاه در لیست گروه های تروریستی هست مثل القاعده و داعش کشتنش موردی ندارد نگارش درستش این میشه به یک گروه تروریستی همون سپاه باشد تعدادی از نیروهاش را ازدست داده گروه تروریستی معناش همینه به یک گروه تروریستی در شرق ایران حمله شده باری نبرد با گروه های تروریستی همون سپاه دفاع از خود هست

با این رویه ای که حکومت جدید آمریکا در پیش گرفته و داره میرینه به کل دستاوردهای ترامپ و شروع کرده به لیسیدن بیضتین مقام عظمی اصلا بعید نیست که به زودی سپاه هم مثل حوثی ها از لیست دربیاد

1 ❤️

2021-03-03 12:36:03 +0330 +0330

↩ pussypink

با احترام به نظر همه دوستان من فکر میکنم که این جیش العدل اون جیش العدل زمان ریگی نیست درواقع اینم جز نیروهای خود ایرانه که برای عوام فریبی و توجیه کردن تیراندازی به مردم بیگناه وحوادث اخیر وقیچی کردن یا به قول آقایون لوله کردن موضوع حالا بعداز یک هفته دست به این کار زدن !
از ایناهرچی بگید برمیاد.

از سیاست کثیف آخوندی هیچی بعید نیست

1 ❤️

2021-03-03 12:49:49 +0330 +0330

↩ lanat be hasan

باز شروع شد! شخصا از اینکه انسانی در هر جا و هر ملیت و قومیتی کشته بشه ناراحت میشم اما هم جیش هم سپاه هیچکدوم قابل دفاع نیستن.متاسفانه دوتاشون برای یه عده و یه عقیده خاص میجنگن و این وسط بی گناها از بین میرن و برد هیچکدومشون هم دردی از مردم دوا نمیکنه

این حسهایی که دارین فوق العاده خوب و قابل احترام هستن ولی فقط به سپاهی که برای کشتن مردم میره فکر نمیکنم بشه گفت بی گناه

0 ❤️

2021-03-03 13:08:49 +0330 +0330

↩ jack.sparr0w

متاسفانه نمیتونم خوشحال باشم همیشه اونایی که ظلم میکنن از عواقب مصونن و تنها پیاده نظام که ربطی هم خیلی وقتا ممکنه نداشته باشه به موضوع قربانی میشن دوسال خدمتمو زاهدان بودم جز خوبی ازشون چیزی ندیدم مردمی در عین نداری بسیار سخاوتمند اما همیشه مارو میفرستادن گشت همیشه سربازای وظیفه رو پیکان میکردن هرگز به بسمتشون تیراندازی نکردم و چندین ماه اضافه خدمت خوردم الان این خبرو شنیدم دلم رفت که احتمالا خیلی این بینواها حتمن وظیفه بودن

منم همچین حسی داشتم
منم خدمت سربازی رفتم
ولی از وقتی این عکس رو دیدم حسم پرید

از جای گلوله ها مشخصه با اسلحه کلاشنیکف که معمولا دست وظیفه ها هست شلیک شده
با توجه به اینکه هر خشاب ۳۰ گلوله میگیره و وقتی فقط به یه ماشین اینقد گلوله خورده حساب کن ببین حرومزاده ها چندبار خشاب عوض کردن
حالا این وظیفه رو حقش هست لوله همون تفنگ رو با سرنیره اش کرد تو ماتحتش یا نه؟

1 ❤️

2021-03-03 13:34:54 +0330 +0330

↩ فامیل.دور

Arrow عزیز
همانطور که خودتون هم میدونید این نیروی امنیتی، همیشه ثابت کرده که نیروی امنیتی فقط برای خود و دارو دستۀ خودشون هستن حتی رودررو و در مقابلِ مردم.
به نظرم این مثال خوبی باشه
دشمن دشمن من دوست من است.

اصلا نه تو فلسفه تشکیل سپاه حفاظت از مردم مطرح بوده و نه تو اساسنامه سپاه همچین چیزی هست
اگه دقت کنین اسمش هم هست “سپاه پاسداران انقلاب اسلامی” و وظیفه اش پاسداری از انقلاب (حکومت) هست نه مردم

1 ❤️

2021-03-03 13:40:15 +0330 +0330

ما به شاش میگیم جیش🤪
مثلا جیش دارم🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♀️🏃🏻‍♀️

0 ❤️

2021-03-03 14:20:10 +0330 +0330

↩ Arrow11
این رویه ای که آمریکا در پیش گرفته؟ همین چند روز پیش ها، بایدن توی اولین حمله نظامیش، چند تا از نیروی های تحت حمایت ایران رو توی سوریه بمب بارون کرد.
خیلی از مسئولان دولت بایدن از طرف AIPAC حمایت میشن و حتی یک سری هاشون گفتن که حمایت از اسرائیل توی خون ماست. به نظرت این دولتیه که بخواد با ایران صلح کنه؟

1 ❤️

2021-03-03 14:59:51 +0330 +0330

↩ Loyce

این رویه ای که آمریکا در پیش گرفته؟ همین چند روز پیش ها، بایدن توی اولین حمله نظامیش، چند تا از نیروی های تحت حمایت ایران رو توی سوریه بمب بارون کرد.
خیلی از مسئولان دولت بایدن از طرف AIPAC حمایت میشن و حتی یک سری هاشون گفتن که حمایت از اسرائیل توی خون ماست. به نظرت این دولتیه که بخواد با ایران صلح کنه؟

من اینو فهمیدم که دموکرات آمریکا شخصیتش مثل آخوند ایرانیه و هیچی ازش بعید نیست
برای اون بمباران هم با اون متلکی که پومپئو انداخت (گفت امیدوارم حداقل بمبها رو تو بیابون نریخته باشن) که اصولا باید باعث واکنش از طرف دولت میشد ولی هیچ خبری نشد.
در ضمن داریم در مورد دولتی صحبت میکنیم که ماه اول کارش حوثی ها رو از لیست تروریستها در آورد و الان برای مذاکره با ایران مثه سگ داره دم تکون میده

1 ❤️

2021-03-03 16:34:10 +0330 +0330

↩ Arrow11
حس میکنم که زیاد سیاست های آمریکا رو نمی‌شناسید، البته قصد توهین ندارم، شما در زمینه تاریخ و سیاست از من خیلی بیشتر میدونید.
توی اون بمبارون بیست و دو نفر کشته شدند پس قطعا توی بیابون نریختند. حوثی های یمن هم ناچارا به جمهوری اسلامی وابسته شدند و طبق چیز هایی که من خوندم تروریست نیستند. یه گروهی از مردم ستم دیده بودند که قبل اتحاد با یمن داشتند زندگیشونو میکردن ولی به خاطر دینشون بهشون ظلم میشد.
همیشه دموکرات ها رو به جمهوری خواهان ترجیح دادم چون جمهوری خواهان فاسد تر و بیشتر دنبال جنگ بودند و همون چند نفری که توی سیاست آمریکا ، واقعا به فکر مردم هستند مثلاً برنی سندرز،از اعضای پارتی دموکرات ها هستند.

1 ❤️

2021-03-03 16:49:45 +0330 +0330

↩ فامیل.دور
اما کشتار فایده نداره ضمن اینکه این حرکت جیش العدل جنایات بعدی سپاه رو مشروع میکنه و عملا جیش العدل به سپاه برای رسیدن به اهداف پلیدش کمک کرد
باید کمک کنیم جامعه عاری از خشونت بشه نه اینکه با کشت و کشتار ابراز خوشحالی کنیم

1 ❤️

2021-03-03 17:28:48 +0330 +0330

↩ Loyce

حس میکنم که زیاد سیاست های آمریکا رو نمی‌شناسید، البته قصد توهین ندارم، شما در زمینه تاریخ و سیاست از من خیلی بیشتر میدونید.
توی اون بمبارون بیست و دو نفر کشته شدند پس قطعا توی بیابون نریختند. حوثی های یمن هم ناچارا به جمهوری اسلامی وابسته شدند و طبق چیز هایی که من خوندم تروریست نیستند. یه گروهی از مردم ستم دیده بودند که قبل اتحاد با یمن داشتند زندگیشونو میکردن ولی به خاطر دینشون بهشون ظلم میشد.
همیشه دموکرات ها رو به جمهوری خواهان ترجیح دادم چون جمهوری خواهان فاسد تر و بیشتر دنبال جنگ بودند و همون چند نفری که توی سیاست آمریکا ، واقعا به فکر مردم هستند مثلاً برنی سندرز،از اعضای پارتی دموکرات ها هستند

شما لطف دارین و خودمم میدونم که اینجا خیلیا خیلی چیزا رو از من بیشتر میدونن.
اگه اشکالی نداره از این پست شما چنتا سوال برام ایجاد شد
من اصلا نمیگم ادعای پمپئو درست بوده، چون بلاخره اونم یه سیاستمداره ولی آیا شما سند و مدرک مستندی از کشته شدن ۲۲ نفر نیروی وابسته به ایران در بمباران پایگاه ایران در سوریه دیدی؟ (لطفا به کلمات دقت کنین)
چرا این مظلومهایی مثل حوثی ها فقط در مناطقی که برای ایران استراتژیک هستن و ایران میخواد اونجا حیاط خلوت داشته باشه ظهور میکنن؟ و از کجا ساپورت میشن؟
کدوم جنگها در زمان دموکراتها و کدوم جنگها در زمان جمهوری خواهها شروع شده؟

1 ❤️

2021-03-03 17:54:02 +0330 +0330

↩ Arrow11
دو جنگ عراق و ویتنام و افغانستان در زمان جمهوری خواهان شروع شد. جنگ سوریه ، لیبی و اگر اشتباه نکنم جنگ با استفاده از پهباد در سومالی هم در دوران دموکرات ها.
من با دخالت دولت در جنگ یمن و سوریه و غیره مخالفم. گور پدر فلسطین و لبنان. اینو خواستم بگم که سو تفاهم پیش نیاد. نمونه جنبش حوثی ها رو در سرتاسر مناطق عرب در طی بهار عرب میشه دید. البته در خیلی اوقات این جنبش ها با حمایت دولت های خارجی تبدیل به گروهک های تروریستی شدن مثل سوریه.

چند تا مستند در مورد جنگ یمن دیدم که توش بچه های چهارده پونزده ساله آفریقایی که عربستان خریده بودتشون رو نشون میداد که به یمن فرستاده شده بودن تا با حوثی ها بجنگن. همین موضوع و مسئله استفاده از سلاح های غیر قانونی توسط دولت عربستان ، نظر من رو نسبت به حوثی ها مثبت کرد.
در آخر، اگر منظور از مدرک برای کشته شدگان بمباران بایدن، عکس و نام و نشون هست که باید بگم چیزی ندارم. من صرفا گفته های دولت آمریکا رو بیان میکنم. ولی میتونم یه دلیل واسه بمباران بهت بدم. تازگی ها دولت بایدن یک‌سری مدارک که بن سلمان رو در مرگ خاشقچی مقصر نشون میده، پخش کرده و این بمباران می‌تونه ماست‌مالی اون قضیه باشه. مثل اینکه بگه ما هنوز هم طرف عربستان و مخالف با ایرانیم.

1 ❤️

2021-03-03 21:55:59 +0330 +0330

↩ Loyce

دو جنگ عراق و ویتنام و افغانستان در زمان جمهوری خواهان شروع شد. جنگ سوریه ، لیبی و اگر اشتباه نکنم جنگ با استفاده از پهباد در سومالی هم در دوران دموکرات ها.
من با دخالت دولت در جنگ یمن و سوریه و غیره مخالفم. گور پدر فلسطین و لبنان. اینو خواستم بگم که سو تفاهم پیش نیاد. نمونه جنبش حوثی ها رو در سرتاسر مناطق عرب در طی بهار عرب میشه دید. البته در خیلی اوقات این جنبش ها با حمایت دولت های خارجی تبدیل به گروهک های تروریستی شدن مثل سوریه.
چند تا مستند در مورد جنگ یمن دیدم که توش بچه های چهارده پونزده ساله آفریقایی که عربستان خریده بودتشون رو نشون میداد که به یمن فرستاده شده بودن تا با حوثی ها بجنگن. همین موضوع و مسئله استفاده از سلاح های غیر قانونی توسط دولت عربستان ، نظر من رو نسبت به حوثی ها مثبت کرد.
در آخر، اگر منظور از مدرک برای کشته شدگان بمباران بایدن، عکس و نام و نشون هست که باید بگم چیزی ندارم. من صرفا گفته های دولت آمریکا رو بیان میکنم. ولی میتونم یه دلیل واسه بمباران بهت بدم. تازگی ها دولت بایدن یک‌سری مدارک که بن سلمان رو در مرگ خاشقچی مقصر نشون میده، پخش کرده و این بمباران می‌تونه ماست‌مالی اون قضیه باشه. مثل اینکه بگه ما هنوز هم طرف عربستان و مخالف با ایرانیم

جنگهای دوران جمهوری خواه ها رو ننوشتی نمیدونم یادت رفت یا لطفت به من بود که نخواستی ضایع بشم 😁
ولی اصولا نباید همه اتفاقات دنیا رو به حساب آمریکا بنویسیم، مثل جنگ سوریه که به ضرر حزب محبوب خودتون نوشتین
چون جنگ سوریه در ادامه همون بهار عربی بود و باعث به اینجا رسیدنش فقط و فقط جمهوری اسلامی بود
تحلیلها در مورد مسائل سیاسی متفاوته که به نظر من هیچ ایرادی هم نداره. در مورد اون بمباران هم یا واقعیت داره یا عوامفریبیه
تو حالت اول به نظر من بیشتر هدف ضرب شصت نشون دادن به ایران بوده نه به دست آوردن دل عربستان. چون با خارج کردن حوثی ها از لیست تروریستها طوری دهن عربستان رو صاف کردن که با این چیزها دلشون به دست نمیاد و اگه حالت دوم باشه به درخواست خود جمهوری اسلامی بوده برای منحرف کردن اذهان عمومی از مذاکرات پشت پرده بین ایران و آمریکا.
ایران حداقل برای وقت خریدن به منظور رسیدن به سلاح هسته ای همیشه خواهان مذاکره با آمریکا به صورت مخفی و پشت پرده بوده که چند موردش هم قبلا افشا شد ولی دولت ترامپ اصرار داشت که مذاکرات حتما علنی باشه
در مورد اون مستندها که فرمودین هم من ندیدم ولی ندید میگم اگه ساخت ایران بوده از من میشنوی به هیچ عنوان بهش اعتماد نکن.
چون ماهیت ایران برای تحریف واقعیات برای همه مشخص شده.

1 ❤️

2021-03-03 22:10:46 +0330 +0330

↩ Arrow11
خیر، مستند ها ایرانی نبود. من کلا رسانه داخلی نگاه نمیکنم چون پر از دروغه.
شما یه موضوعی رو اشتباه متوجه شدین، دموکرات ها حزب محبوب من نیستند. من فقط از چند نفر توی حزب دموکرات خوشم میاد و باقی همه فاسدن.
در مورد مذاکرات هسته‌ای درست می فرمایید ، دولت بمب اتمی میخواد ولی نه به قصد نابودی اسرائیل بلکه به قصد به تاخیر انداختن فروپاشی نظام.
من بر خلاف شما از امثال ترامپ خوشم نمیاد و کلا به سیاستمداران آمریکایی نگاه منفی دارم چون اکثرا فاسدن.
در خط اول هم اگه شوخی میکنید، من متوجه نشدم چون جنگ های جمهوری‌خواهان رو خط اول نوشته ام گذاشتم.

1 ❤️

2021-03-03 23:06:25 +0330 +0330

↩ Loyce

خیر، مستند ها ایرانی نبود. من کلا رسانه داخلی نگاه نمیکنم چون پر از دروغه.
شما یه موضوعی رو اشتباه متوجه شدین، دموکرات ها حزب محبوب من نیستند. من فقط از چند نفر توی حزب دموکرات خوشم میاد و باقی همه فاسدن.
در مورد مذاکرات هسته‌ای درست می فرمایید ، دولت بمب اتمی میخواد ولی نه به قصد نابودی اسرائیل بلکه به قصد به تاخیر انداختن فروپاشی نظام.
من بر خلاف شما از امثال ترامپ خوشم نمیاد و کلا به سیاستمداران آمریکایی نگاه منفی دارم چون اکثرا فاسدن.
در خط اول هم اگه شوخی میکنید، من متوجه نشدم چون جنگ های جمهوری‌خواهان رو خط اول نوشته ام گذاشتم

درسته صداقت تو رسانه داخلی کلا تعطیله ولی لزوما خارجی بودن یه رسانه هم نمیتونه شرط لازم و کافی برای سلامت و صادق بودن یه رسانه باشه
مثلا به نظر من صداقت تو اخبار ۲۰:۳۰ از آیت الله BBC ممکنه بیشتر هم باشه، یا VOA بعید میدونم غیر از مهدی فلاحتی و شهرام بهرام مجری چندان سلامتی داشته باشه، تو ایران اینترنشنال و من و تو هم برنامه ساز و مجری خط بگیر کم نداریم ولی به هر حال حوثی همون گروهی هست که همین چند هفته پیش یه فرودگاه و هواپیمای مسافربری تو عربستان رو زد که کلا دور از قوائد جنگی بود.
شاید من زیادی بدبین هستم ولی کلا از نظر من ایران از هر گروهی حمایت کنه اون گروه ریگ به کفش داره.
نمیدونم تو حزب دموکرات آمریکا از کیا خوشتون میاد ولی معروفترین چهره های نیم قرن اخیر آمریکا جیمی کارتر و کلینتون و اوباما بودن که یکی از عوامل بدبختی ما کارتر هست و اوباما هم تکلیف خودش رو با مردم ایران با نامه های فدایت شوم برای خامنه ای و … که تو کتاب خودش اعتراف کرده و قابل کتمان نیست مشخص کرده.
در مورد بمب هسته ای من هیچ اسمی از اسراییل نیاوردم و اتفاقا کاملا با شما هم نظرم
در مورد جنگها هم حتما سوء تفاهم از من بوده، چون وقتی دیدم اسم عراق رو آوردین فکر کردم منظورتون جنگ ایران و عراق بوده که زمان جیمی کارتر اتفاق افتاد.
قضیه بهپادها ها فقط سومالی نبود و پاکستان و سوریه و یمن هم بود.
تعجب میکنم از اونجایی که ما ایرانی هستیم و اصولا باید تاثیر و دیدگاه رییس جمهورهای آمریکا در مورد ایران برامون مهم باشه بدون اینکه کلمه ای در مورد ایران حرف بزنیم داریم دعوای همه جا رو میکنیم غیر از ایران

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «