مقایسه یه ادعای قرآنی و کلیپ نجومی

1400/06/27

نجوم به راستی علم گوزپیچ‌کننده و خفنی‌ست و حقایق علمی از گستردگی جهان بسی شگفت‌آور بخصوص اگر موجب خرافه‌زدایی هم بشود از همین روی یه ادعای قرآنی با یه کلیپ کیهانی مورد واکاوی قرار میگیرد و بد نی که مسلمین گرامی هم ببینند و در این مورد یوخوده فک کنن که به چه نتیجه‌ای میرسن.

در قرآن بارها و بارها ادعا شده که زمین و آسمون(ها) در شیش روز اجی‌مجی شدن:

• آفرينش در شش روز
    آیه ۵۷ سوره ۷
    آیه ۵۹ سوره ۲۵
    آیه ۴سوره ۵۷
    آیه ۷ سوره ۱۱
    آیه ۴ سوره ۳۲
    آیه ۴ سوره ۱۰
    آیه ۴۸ سوره ۵۰

در آیات ۱۰ و ۱۱ سوره فصلت چنین آمده که:

• وَجَعَلَ فِيهَا رَوَاسِيَ مِنْ فَوْقِهَا وَبَارَكَ فِيهَا وَقَدَّرَ فِيهَا أَقْوَاتَهَا فِي أَرْبَعَةِ أَيَّامٍ سَوَاءً لِلسَّائِلِينَ
    «و در [زمين] از فراز آن [لنگرآسا] كوهها نهاد و در آن خير فراوان پديد آورد و مواد خوراكى آن را در چهار روز اندازه‏ گيرى كرد [كه] براى خواهندگان‏درست [و متناسب با نيازهايشان] است»
  • ثُمَّ اسْتَوَى إِلَى السَّمَاءِ وَهِيَ دُخَانٌ فَقَالَ لَهَا وَلِلْأَرْضِ ائْتِيَا طَوْعًا أَوْ كَرْهًا قَالَتَا أَتَيْنَا طَائِعِينَ
    «سپس آهنگ [آفرينش] آسمان كرد و آن بخارى بود پس به آن و به زمين فرمود خواه يا ناخواه بياييد آن دو گفتند فرمان‏پذير آمديم»

تا اینجا اینچنین برداش میشود که خدا اول زمین رو و بعدش آسمون(ها) رو خلق کرده.

درضم نتیجه‌گیری لینک نخست از سایت پارس‌قرآن نیز تمام و کمال نقل میشود:

• «به طور خلاصه مي توان اشاره كرد كه آفرينش در شش مرحله يا روز صورت پذيرفته است. در دو روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است و بعد مواد مورد نياز حيات در دو روز بعدي خلق شده است. در نهايت در دو روز نهايي آفرينش آسمانها و حيات معنوي صورت پذيرفته است»

پس ایطو که پیداس خداوندگار اسلام، از این شیش روز، چار روزشو فقط وخ گذاشته روی زمین و مشتقاتش و دو روز بعدی رو به آسمان(ها) پرداخته.
این تموم اون چیزی‌ست که اسلام به ما میگوید.
ولی اونچه ستاره‌ شناسی و کشفیات علمی بشر تا امروز به ما میگوید چیست؟

این ویدئوی شگفت‌انگیز و زیبا، ابعاد زمین و سیاراتِ هم‌اندازه‌‌ش رو تا ستاره‌ها، سیاهچاله‌ها، کهکشانها و… رو نمایش میدهد:

پخش در PC: راس کیلیک روی تصویر ← Show controls

لینک دانلود از سرور شهوانی
◄ لینک تماشای آنلاین ویدئو در یوتیوب

کلیپ رو تا انتها ببینید و بفرمائید در مقایسه با اجرام آسمانی چگونه میشود این چس مثقال زمین چار روز زمان ببرد (حالا این «روز» هر معیار زمانی میخواد باشد) و سایر اونچه یکی‌یکی ملاحظه نمودید و از عظمت هر کودوم هی پشماتون بیشتر ریخ، فقط دو روز زمان برده باشد؟

اگر گمان میدارید عقایدتون موروثی نیس بسیار خب پس این تلنگری‌ست برای شما!
همچنین درصورتی که علاقه‌من به کلیپهای نجومی هسید میتوانید بنگرید به وسعت جهان را دریابید ۲ و وسعت جهان را دریابید درضم موزیکاشونم فوق‌العاده‌س!🤤

در حین دیدن اونام میتوانید بیاندیشید که آیا عقلانی‌ست اینهمه گستره‌ی گیتی فقط بران انسان در کره‌ی زمینی خلق شده باشد که درمقابل الباقی اجرام آسمانی، گوز هم حساب نمیشود؟ نتیجه‌گیری با خودتان!
(آیه ۱۲ سوره نحل / حدیث قدسی: «همه چیز را برای تو آفریدم و تو را برای خودم» / آیه ۵۶ سوره ذاریات)

⚠️ پس‌نوشت: از فحش و بد و بیراه به مسلمانان در این تاپیک خودداری کنید!

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-09-19 17:05:29 +0430 +0430

↩ هاینریش
من منظورم بخش اولش نبود … اون بخشی رو گفتم که درباره شایعه بودن این خبره

0 ❤️

2021-09-19 17:19:33 +0430 +0430

↩ هاینریش
منبع این پست از پیج اصلی فیسبوک ستاد مبارزه با چرندیات بوده که البته چندان نیازی هم به درجش نبود چرا که این مؤمن گرامی اگه سواد درست درمون و قوه تجزیه تحلیل کافی داشت و همون متنی که با لینکای پیوست شده براش گذاشتم رو میخوند، قضیه رو کامل متوجه میشد.

1 ❤️

2021-09-19 17:23:14 +0430 +0430

↩ هاینریش

از سه سایت درج کردم که موجب تزلزل در افکارشون بشه.
سپاس از شما
فک کنم دوستمون رف تو افق محو شد که به کارای بد الله توی قرآن فک کند…

1 ❤️

2021-09-19 17:26:29 +0430 +0430

↩ snsfrnjd2
درمورد اینکه چ کسی باید اول ادعای خود را اثبات کند یکبار توضیح میدم ب امید اینکه کونت را از ماتحتت بکشی بیرون و متوجه شی.
توی فلسفه این موضوع بعنوان «بار اثبات» مطرح میشه.
سوال: چ کسی باید ادعای خود را اول اثبات کند کسی ک ادعای وجود چیزی میکنه یا کسی ک ادعای عدم وجود؟

جواب:اگر موضوعی درموردش بحث می شود پدیده ای پنهان باشد مثل خدا ، روح ، جن و این کسشرا و یا اگر موضوع تازه ای باشد مث همین تشکیل شدن غشای خارجی مورچه از شیشه، اونوخ اونی ک ادعای وجودش رو میکند باید اول اثبات کند. ولی اگه پدیده آشکار باشه مث خورشید ک کاملا وجودش با حواس پنج گانه حس میشه پس اونی ک ادعای عدم وجودش رو میکنه باید اول اثبات کنه.

در رابطه با بقیه اراجیفی ک گفتی دوستان خوب جوابتو دادن.

1 ❤️

2021-09-19 17:46:48 +0430 +0430

↩ lniradl

«اینجا اینچنین برداش میشود که خدا اول زمین رو و بعدش آسمون(ها) رو خلق کرده.»
اینطوری باید عمر زمین بیشتر باشه ولی
زمین : ۴ میلیارد سال
کهکشان: نزدیک به ۱۳ میلیارد

بعله اینم نکته‌ی درستی بود که خواسم در ادامه بهش بپردازم ولی یادم رف.
تازه همین چار و نیم میلیارد سال عمر زمینم در نظر بگیریم عمر انسان روش به زور شاید به دویس سیصد هزار سال برسد…

1 ❤️

2021-09-29 19:57:28 +0330 +0330

درود
البته پیرو پست شما باید عرض کنم که یکی از معجزات در صدر اسلام الاغی بود به نام عفیر که تمامی قوانین فیزیک رو دور زد.به نوعی میشه گفت یک سفینه فوق پیشرفته که بر سرعت نور غلبه کرد و هفت آسمان را بدون هیچ گونه تجهیزاتی در نوردید

آیا نمیخواهید ایمان بیاورید آقای اسکلت حشری؟!

1 ❤️

2021-09-30 01:20:01 +0330 +0330

البته شما هر شكلي برات توضيح داده بشه اين جملات برات غير قابل لمس هست براي همين بحث روي اصل مطلب نيست اما مشخص هست كه مطلبي كه گذاشتي رو نخوندي
در انتهاي تحليل سايت پارس قران كه خودت هم عينا اورديش !، ننوشته زمين ٤ روز ٢ روز باقي چيزا !
يه بار ديگه بخون خوب
٢ روز زمين و جهان مادي(تمام اونچه كه در جهان مادي هست)
٢ روز مقدرات هستي
٢ روز افرينش اسمانها(نه منظور اسمان بالا سرت) كه اسمان غير از اسمان مادي يعني اسمان هاي ديگر
خود همين سايت هم اشاره كرده كه كلمه يوم هم معني كلمه روزگار هم هست كه همون مرحله يا دوره هم معني ميده

سوال اينجاست كه وقتي شما به اصل مطلب كه خدا هست اعتقادي نداري براي چي بحث رو باز مي كني سر فرعيات! يا خدا هست يا خدا نيست!
اگر فرض هست كه خدا هست حالا شش روز افريده يا شصت روز! قرار نيست شما به علم خودت قضاوت كني!
اگر نيست كه براي شما كل اين حرف ها جوكه! ديگه اين سفسطه ها چيه؟

حالا فرضا هم دريافت شما از جمله ي فوق هموني بوده كه گفتي لزوما خنده دار نيست! برات مثال بزنم ! جراحي مغز جراحي حساس و پيچيده اي هست اما لزوما زمان بر نيست! جالبه كه بدوني يكي از طولاني ترين جراحي هاي جهان كه چند روز طول كشيده براي مغز نبوده بلكه بر روي تخمدان بوده حالا يكي بهت بگه جراحي مغز ١٢ ساعته انجام شده جراحي تخمدان چند روز بازم ميخندي؟

0 ❤️

2021-09-30 21:24:24 +0330 +0330

↩ هاینریش
درود
ممنونم از لطف شما
موضوع رو در قالب طنز خوب بیان کردی:)))
یه مورد که همیشه تو ذهنم بود و واسم سوال بود این بود که عفیر نر بود یا ماده 😁 یا شایدم…:)))

1 ❤️

2021-10-03 01:06:29 +0330 +0330

↩ snsfrnjd2

هرچند من زیاد تو این زمینه تخصصی ندارم ولی جا داره بگم … در بسیاری از موارد بین دین و علم تناقض وجود داره و این به دلیل اشتباه بودن قرآن نیست بلکه به خاطر ضعف علمه . برید ببینید چقدر موضوع متفاوت در قرآن بحث شده که ابتدا باهاش مخالفت کردن بعد از چندین سال وقتی علم پیشرفت کرد تازه فهمیدن که ای بابا قرآن درست میگفته . کلی دانشمند دور هم جمع شدن که از قرآن اشتباه در بیارن ولی نتونستن چون قرآن کامل ترین کتاب و بی نقص ترینه . یکسری ابهامات هم که وجود داره بدلیل کامل نیودن علم در اون زمینه است . انسان هنوز نتونسته به صورت کامل از مغزش استفاده کنه . اون همه دانشمند مخالف دین اومدن نتونستن قرآنو نقض کنن بعد شما یه دفعه میزنی کمر قرآنو میشکنی … در آخر هم جا داره از تمام کسایی که اومدن و مسلمان هارو احمق خطاب کردن تشکر کنم … خیلی ممنون که به دین بقیه توهین میکنید … لا اکراه فی الدین … ما به دین خودمون و شما هم به دین خودتون ولی نیازی به توهین به مقدسات بقیه نیست … هرکس به هرچیزی که داره خوشحاله ممکنه ما پرستش خدا و عمل به دستوراتش رو به بقیه چیزا ترجیح بدیم و شما یه چیز دیگه رو … پس لطفا به مقدسات بقیه توهین نکنید … ممنون

۳ تا سوال:
۱.میشه از این معجزاتی که علم بعد از قرآن فهمیدتش یه دو سه تا مثال بزنی؟

۲. میشه بگی در این سوره وزین چه علمی نهفته هست؟
به نام خداوند رحمتگر مهربان
بريده باد دو دست ابولهب و مرگ بر او باد (۱)
دارايى او و آنچه اندوخت‏ سودش نكرد (۲)
بزودى در آتشى پرزبانه درآيد (۳)
و زنش آن هيمه‏ كش [آتش فروز] (۴)
بر گردنش طنابى از ليف خرماست (۵)

۳. من خودم مخالف هر نوع توهینی هستم و این حرفم به معنی تایید توهین نیست ولی به نظر خودت دینی که به پیروانش مجوز قتل عام، غارت اموال، تجاوز به ناموس، برده داری، … واقعا لایق احترام هست؟
مسلمونا تا حالا تو دنیا به کدوم دین احترام گذاشتن که خودتون توقع دارین تمام دنیا به دینتون احترام بذاره؟

3 ❤️

2021-10-03 14:30:30 +0330 +0330

↩ V2

البته شما هر شكلي برات توضيح داده بشه اين جملات برات غير قابل لمس هست براي همين بحث روي اصل مطلب نيست اما مشخص هست كه مطلبي كه گذاشتي رو نخوندي
در انتهاي تحليل سايت پارس قران كه خودت هم عينا اورديش !، ننوشته زمين ٤ روز ٢ روز باقي چيزا !
يه بار ديگه بخون خوب
٢ روز زمين و جهان مادي(تمام اونچه كه در جهان مادي هست)
٢ روز مقدرات هستي
٢ روز افرينش اسمانها(نه منظور اسمان بالا سرت) كه اسمان غير از اسمان مادي يعني اسمان هاي ديگر
خود همين سايت هم اشاره كرده كه كلمه يوم هم معني كلمه روزگار هم هست كه همون مرحله يا دوره هم معني ميده
سوال اينجاست كه وقتي شما به اصل مطلب كه خدا هست اعتقادي نداري براي چي بحث رو باز مي كني سر فرعيات! يا خدا هست يا خدا نيست!
اگر فرض هست كه خدا هست حالا شش روز افريده يا شصت روز! قرار نيست شما به علم خودت قضاوت كني!
اگر نيست كه براي شما كل اين حرف ها جوكه! ديگه اين سفسطه ها چيه؟
حالا فرضا هم دريافت شما از جمله ي فوق هموني بوده كه گفتي لزوما خنده دار نيست! برات مثال بزنم ! جراحي مغز جراحي حساس و پيچيده اي هست اما لزوما زمان بر نيست! جالبه كه بدوني يكي از طولاني ترين جراحي هاي جهان كه چند روز طول كشيده براي مغز نبوده بلكه بر روي تخمدان بوده حالا يكي بهت بگه جراحي مغز ١٢ ساعته انجام شده جراحي تخمدان چند روز بازم ميخندي؟
حاجاقا مسئلتن!
توی همین سایت پارس‌قرآن نوشته:

• «آفرينش در شش مرحله يا روز صورت پذيرفته است. در دو روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است»

حال پرسش در اینجا مطرح است:
عمر زمین چار و نیم میلیارد سال و عمر کهکشانها که تا به همین امروز کشف شده سیزده میلیارد و هشصد و خورده‌ای میلیون سال تخمین زده شده، پس چیطو شده که طبق این آیات، قضیه جابجا شده و خداوند اشتبا زور زده و اول زمین رو ریده... عع ببخشید! آفریده و بعدش الباقی رو؟

ظاهراً جنابالی نه همون پیج سایت پارس قرآن رو درست خوندی، نه کلیپ‌ها که گذاشتم رو دیدی (یا دیدی و هیچی ازش درک نکردی) و نه توضیحات خود ما رو داخل تاپیک مطالعه فرمودی، چون به همین موضو پیش‌تر هم اشاره شده بود داخل تاپیک و درضم این آیه رو هم دقت نفرمودی:

• ۹- سوره: ۴۱ , آیه: ۱۰
    و در [زمين] از فراز آن [لنگرآسا] كوهها نهاد و در آن خير فراوان پديد آورد و مواد خوراكى آن را در چهار روز اندازه‏ گيرى كرد [كه] براى خواهندگان‏ درست [و متناسب با نيازهايشان] است

میدونی منظورش چیست؟ ینی (طبق نتیجه‌گیری همون پارس قرآن) این «مواد مورد نياز حيات» که «در دو روز بعدي خلق شده است» (حال این “روز” هر معیار زمانی میخواد باشد) روی همون زمین بوده که طبق همین مجموعاً میشود گف خداوند چار روز روی زمین وخ گذاشته فقط.

و همچنین در این آیه نیز اومده که:

• ۱۰- سوره: ۴۱ , آیه: ۱۲
    پس آنها را [به صورت] هفت آسمان در دو هنگام مقرر داشت و در هر آسمانى كار [مربوط به] آن را وحى فرمود و آسمان [اين] دنيا را به چراغها آذين كرديم و [آن را نيك] نگاه داشتيم اين است اندازه‏ گيرى آن نيرومند دانا

حالا جنابالی این چراغهایی که آسمون بهش آذین شده رو توی کلیپ‌ها ملاحظه فرمودی؟ خخخ

تا همینجا به قضایا فک کن حالا وارد بحث ماده و انرژی تاریک که ۹۵٪ جهانو تشکیل میده دیگه نمیشویم که بعید میدونم مغز شما بتواند تجزیه تحلیلش کند لابد عین همون مقایسه جراحی مغز با تخمدان فک میکنی اونم خدا طی دو روز آخر همینجوری عین مصالح با فرغون ریخته توی جهان لابلای آسمانها!

درضم مشکل جنابالی با خنده‌ی من بوده به این قضایا؟ حالا به اینام نخندم لاقل اجازه میدی به این که یه گی اومده داره از اسلام دفا میکند یه دل سیر بخندم؟

اگه این روش تقیه و استتار بوده که هیچ ولی اگه به راستی حکم خودت به عنوان یه همجنسگرا بر طبق اسلام رو نمیدونی در همین حد گفته میشود که دفاع یه گی از اسلام عین دفاع یه گوسفند از قصابش میماند…

1 ❤️

2021-10-03 14:31:47 +0330 +0330

↩ JAMSHID_SE7EN

درود
البته پیرو پست شما باید عرض کنم که یکی از معجزات در صدر اسلام الاغی بود به نام عفیر که تمامی قوانین فیزیک رو دور زد.به نوعی میشه گفت یک سفینه فوق پیشرفته که بر سرعت نور غلبه کرد و هفت آسمان را بدون هیچ گونه تجهیزاتی در نوردید
آیا نمیخواهید ایمان بیاورید آقای اسکلت حشری؟!
اینم نکته‌ی ضخیم دیگر که در همین راستا تقدیم میشود به مؤمنان اندیشمند. یادم نبود به این یکی که با بحث فضانوردی هم مرتبط است! فک کنم از یه جایی به بعدش هم جبرئیل به ممد گف من نمیتونم از این بالاتر بیام ولی اون الاغ به راستی از جبرئیل هم مقامش بالاتر بود که ممد رو بالاتر از اونم برد درضم آخر نفمیدم تا پرستو هس چرا ایمان بیاوریم؟ اون که اینو باب کرد از ابتدا گف ایمان بیاورید عایا رگ قزوینی داشت و غلمان‌پسند بود؟ خخخ

0 ❤️

2021-10-03 14:46:22 +0330 +0330

↩ هاینریش

ولی این جناب V2 خیلی آدم محترمیه ها…
صدالبته منم بی‌احترامی‌ای بهش نکردم.

1 ❤️

2021-10-03 15:13:59 +0330 +0330

↩ هاینریش

https://shahvani.com/forum/topic/با-استناد-به-چه-چیزی-وجود-خدا-را-مسلم-می-دانید-
اگه حوصله داشتید و وقت کردی بدون مطالعه متن تاپیک من سریع‌السیر به دو پست آخر ایشون مراجعه کنید و ببینید چقدر با ادب هستند، به قدری که شرمنده شدم…
جواب‌شو هم اگه تونستید بدید، خوبه.
به راستی که بادپیچ شدم 😐
دیگه کونم نمیکشد یه اسنپ بگیرم تا اون تاپیک بیام پس همینجا عرض میشود! خخخ
داخل تاپیک فرمودی «هرآنکه مدعى وجود شد، ادله اقامه میکند.»
خودم نیز پیش‌تر توی تاپیک «شما رو کردم ثابت کن دروغه» به همین موضو پرداختم.
این از این!

حال این جناب مسلمان همجنسگرا تشریف اورده بساط سفسطه‌گویی پهن نموده.
طی همون مثال خودش بهش پاسخ میدم: جنابالی با چوب بزنی توی سر هاینریش خوشبختانه علم امروز میتواند از بررسی نوع شکستگی سر هم تشخیص بده کار خود توست که هیچ! میزان نیرویی که وارد کردی هم حتی ارزیابی میشود و چه بسا روانپزشک با یه ویزیت بتواند انگیزه‌ت رو هم از این کار کشف کند، پس الان دیگه اونقدام واست راحت نی بگی من نبودم دسم بود تخصیر آسینم بود و… چرا که اونچه کردی قابل اثبات است طبق همون علمی که مزخرفات مذهبی رو شوت میکند تو زباله‌دونی.

در ادامه نیز ایشون فرموده «اما اگر به علت و معلول قائل باشي در نهايت و ابتداي تمام اتفاقات بايد يه علتي ما فوق همه علت ها باشه كه پشت اون هيچ علت ديگه نباشه» گمونم این فرمول رو ایشون از جیب شلوارش کشیده بیرون چرا که در این صورت دیگه علیت نقض میشود و قانون نیس. علیت میگه هر چیزی علتی داره پس در این صورت خدا هم باید علت داشته باشد و اگه از یه جایی چیزی علتی نداشت اولاً که این قانون پس به فاک رف دیگه دوماً برفرض هم اگر چنین باشد چرا در نظر نگیریم اون همین جهان و قوانین طبیعی‌ست؟

بنگرید به مناظره استیون هاوکینگ با پاپ:
هاوکینگ: جهان چیطو بوجود اومده؟
پاپ: خدا جهان رو بوجود اورده؟
هاوکینگ: خودِ خدا چیطو بوجود اومده؟
پاپ: خدا نیاز به خالق نداره.
هاوکینگ: پس ما فمیدیم یه چی میتونه وجود داشته باشه بدون نیاز به خالق! حال برمیگردیم سر پرسش اول!

همچنین میتوانید به این کلیپ نیز بنگرید:
اصول منطق و رد برهانهای اثبات خدا - من زئوس هستم 351

درنهایت خیام میگه:
در دایره‌ای که آمد و رفتن ماست
آن را نه بدایت نه نهایت پیداست
کس می نزند دمی در این معنی راست
کاین آمدن از کجا و رفتن بکجاست

ظاهراً ولی این همجنسگرای مؤمن بدون هیچ اثباتی گمان میکند پاسخ قطعیِ ابتدای این روند را میداند و اونم همون خدای قرآنه که لابد همجنسگرایی ایشون رو هم بهش تخفیف داده و به دعاهایش گوش میدهد، حال منتظرم ببینم چه توجیهی دارد...

2 ❤️

2021-10-06 02:43:18 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
سلام
تبريك ميگم چون شما معيارهاي جديدي از سفسطه رو وجود اوردي!
البته تلاش براي تغيير تفكر شما نيست چون ماهيت وجودي شما تو اين سايت همين رويكرد فعلي شماست و اگر تغييري توش بديد ديگه اسكلت حشري نيستيد!
اما براي اون يه نفري كه شايد بخواد حداقل در مقام تشكيك روي تاپيك شما فكر كنه ميگم كه:
١) هنوز به نظر سايت پارس قران كه به فارسي نوشته نخوندي! درسته؟
در دو روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است
يعني خيلي سخته؟ در دو دوره(يا روز) زمين و دنياي مادي(متوجه ميشي دنياي مادي چي هست؟) افريده شده! چقدرش زمين بوده؟ چقدرش باقي؟ چيزي نگفته! ولي كل دنياي مادي در دو روز يا دو دوره پرداخت شده! ماده ي تاريك هم جزو همين دنياي مادي هست.
٢) گفته شده افرينش در ٦ دوره(شما هم ميگي فرقي نداره روز يا دوره معني كنيم پس مشكلي نيست) بوده! حالا سوال كي گفته هر دوره يكسان بوده؟
ميريم سر كلاس راهنمايي! دوره هاي زمين شناسي به چند دوره تقسيم مي شود؟ ١١ دوره! حالا باز سوال گوكولي مگوليا! همه اين دوران ها زمان مساوي داشته!؟ نههه خير! مثلا دوره ي مزوزئيك ٨٠ مليون سال بوده اما پالئوزوئيك ٣٠٠ مليون سال بوده!

تا اينجاي قضيه كلامي بحث كرديم(در حد پفك نمكي كه متوجه بشي)! يعني چي؟ يعني روي همون جمله اي كه از پارس قران اورديم صحبت مي كنيم، حالا من حرفم اينه چرا فهم شما از اين جملات بايد مطلق انگاري بشه؟

اما اگر فلسفي و منطقي بخاي عقلا در حد احتمال فكر بكني! بايد گفته كه:
اولا يا خدايي هست يا خدايي نيست، اگر هست قادر به امور و حاكم بر اصول هست كه اگر نباشه در مرتبه ي خدايي نيست پس لزومي نداره كه مخلوق به صورت كامل بر حكمت خالق مشرف باشه، مثل ميموني كه انسان اون رو تو قفس نگهطاري ميكنه براي جلوگيري از انقراضش و لزوما نيازي نيست كه ميمون از هدف و نقشه ي انسان براي اين عملش(در قفس كردن ميمون) اطلاعي داشته باشه، اما اگر نيست، پس ديگه بحث بر چيزي كه نيست نه عقلي هست نه منطقي، پس اول ببين خدا عقلي وجود داره يا نداره و بحث هاي نقلي رو بريز دور

دوما مفهوم زمان و دوره براي مرتبه ي تكوين مادي هست نه مرتبه ي خدايي ، چون تغيير در خدا چه مكاني چه زماني نيازمند تغيير در در ذات هست و اگر خدا ذاتا متغير باشه باز خدا نيست(و مهم اينه كه تغيير در علت تام يعني معلول بودن علت پس در نتيجه تمام امور عالم اتفاقي هست نه اثباتي) در نتيجه اونچه كه با مفهوم زمان يا دوره يا روز براي انسان مفهوم داره همين روز مادي يا دوران مادي هست كه اون هم به جهت سير تكامل دنياي مادي هست يعني براي خدا در مرتبه ي خدايي افرينش تدريجي نبوده و دفعي بوده اما براي فهم در تكوين دنياي مادي تدريجي شده و اين تدريج و تغيير هست كه مفهوم زمان رو ساخته

يه مثال جوجو وار ديگه ميزنم تا متوجه بشي كه عقل من و شما قطعا مطلق نيست و حتما اشتباهاتي تو فهم مسايل داريم اما نيازي به خنده و تمسخر نيست! بلكه عقل ميگه حداقل به ديد ترديد ميشه به بعضي مسايل فكر كرد.

ببين دوست عزيز در روز يك مليون از انواع هارد هاي مختلف با ظرفيت هاي مختلف به صورت اكسترنال و اينترنال در شركت هاي مختلف دنيا توليد ميشه كه ظرفيت كل اينها هزاران ترا ميشه! در حالي كه يه بازي رايانه اي شايد چند ماه يا سال طول بكشه تا توليد بشه و حجم مورد نياز براي نصبش نهايت بشه مثلا صد گيگ! اينكه يه چيزي حجيم تر باشه لزوما زمان بر تر نيست!

كل حرف من اينه دوست من كه لزوما و قطعا نمي توني در درجه ي احتمال حداقل اين مسايل رو نفي كني و بهش بخندي!

اما در مورد مطلب اخرت،
دوست عزيز و گرامي من، عقل بايد آزادانه تر از تعصبات انساني و حيواني باشه، حالا من همجنسگرا فكر مي كنم يا نمي كنم چه توفيقي در اصل موضوع داره؟ يعني وقتي مثلا در قران گفته به پدر و مادر نيكي كن من بگم نه چون تو قران گفته حتما دروغه بايد بدي كنيم؟، يا اگر در امريكا به سياه پوست ها حمله ور ميشن من لزوما نه ميگم حتما كار سفيد پوستا درسته و نه ميگم حق با سياه پوست هاست، ميرم فكر مي كنم ببينم سياه پوست ها ايا واقعا در اين نوع نگرش جرم انگاري به خودشون دخيل بودن يا نه و از طرف ديگه ايا نظام اجتماعي سفيد ها تاثيري بر رفتار اجتماعي جامعه ي سياه پوستان امريكا داشته يا نه ، بعد يه نتيجه گيري ميكنم، كه نه حتما درسته و نه حتما غلط،

مشكل اينجاست كه شما و امثال شما حرفتون اينه كه هرچي شما فكر مي كنيد بقيه هم بايد همون شكل فكر كنن و اگر اينجور نباشن همه عقب افتاده ي ذهني هستن!

موفق باشي

0 ❤️

2021-10-06 03:18:48 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
اولا اونجا بحث در اصالت وجود يا اصالت ماهيت هست،

دوما منظور از اون ضربه با چوب اين هست كه ايا نفس شما حمل بر ماهيت عمل هست يا عمل شما حمل بر نفس وجودي! به گفته ي هاينريش عدم اصيل هست(كه جمله ي نامفهومي هست) يعني به عبارتي اگر اراده ذاتا معدوم باشه و پس اراده اي وجود نداشته، بلكه ماهيت شكستگي ناشي از ضربه هست پس نتيجه اينه اگر اراده اي نباشه ضاربي وجود نداره درنتيجه اتفاق بوده و عمد في نفسه نيست!

در نتيجه مفاهيمي مثل قاتل و ضارب و فاعل في نفسه معدوم هست،

در مورد علت و معلول، اگر قانون رو خوندي پس ميدوني كه تسلسل علل نامتناهي غير ممكن هست اگر فرض بگيري كه قانون عليت ثابت هست، اگر هم نه ميگي عليتي وجود نداره پس اتفاق رو بر علت مقدم ميدوني، در نتيجه اگر من بگم يك ميمون پشت سيستم عاملي نشسته و اين تاپيك رو ايجاد كرده حرف بي موردي نزدم درسته!؟

بازم موفق باشي

1 ❤️

2021-10-06 03:37:24 +0330 +0330

نظر شخصیم اینه که خدا وجود داره و بهشم اعتقاد دارم اما اکثر اطلاعاتی که بهمون دادن غلط و دروغه
ازنظر علمی هم نمیشه روش بحث کرد چون علم خودشو نقض میکنه
مثلا دانشمندا میگن هیچ چیز نیست که نشه توضیحش داد مثل آفرینش
اما تو مکانیک کوانتوم (اینارو تو یه مقاله خوندم دانشمند نیستم 😂) یه سری اتم رو تشریح میکنه که بدون دلیل به وجود میان و کاملا بدون دلیل هم از بیت میرن و جهان رو هم همینطور توصیف کرده و میگه که همه چیز همینطور به وجود اومده همونطور که در کسری از ثانیه بدون دلیل به وحود اومده همونطور هم از بین میره
که به نظرم این نظریه علمی خیلی تخمیه 🤷‍♂️

0 ❤️

2021-10-06 15:36:19 +0330 +0330

↩ V2

سلام
تبريك ميگم چون شما معيارهاي جديدي از سفسطه رو وجود اوردي!
البته تلاش براي تغيير تفكر شما نيست چون ماهيت وجودي شما تو اين سايت همين رويكرد فعلي شماست و اگر تغييري توش بديد ديگه اسكلت حشري نيستيد!

سلام به روی ماه نشسته‌ت.
دوست عزیز ساقیت نمیدونم کیست ولی هر کی بوده دمش گرم عجب جنس نابی بهت داده که خفن توهم زدی علم غیب درمورد همه چیز داری از جمله ماهیت وجودی من توی این سایت! خخخ
اون بالامالاها خوش بگذره رفیق…

١) هنوز به نظر سايت پارس قران كه به فارسي نوشته نخوندي! درسته؟ در دو روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است يعني خيلي سخته؟ در دو دوره(يا روز) زمين و دنياي مادي(متوجه ميشي دنياي مادي چي هست؟) افريده شده! چقدرش زمين بوده؟ چقدرش باقي؟ چيزي نگفته! ولي كل دنياي مادي در دو روز يا دو دوره پرداخت شده! ماده ي تاريك هم جزو همين دنياي مادي هست.

توی پست قبلی همینو به صراحت برات مو به مو توضیح دادم ولی یا واقعاً نفهمیدی یا عمداً سعی داری خودتو بزنی به نفهمیدن. بهرحال سعی میکنم خوشبینانه حالت اول رو در نظر بگیرم برا همین دوباره دلسوزانه شرح میدم برات این بار در حد کلاس اول ابتدایی چون فارسی داری مینویسی لاقل انتظار میره از شما که در حد دوران ابتدایی درکت برسد:
توی سایت پارس قرآن نوشته «روز اول زمين و دنياي مادي آفريده شده است و بعد مواد مورد نياز حيات در دو روز بعدي خلق شده است»
حالا این شد چند روز؟
کلاس اول ابتدایی: 4=2+2
پس شد چار روز. دو روز اول زمین و دنیای مادی، و دو روز بعدی «مواد مورد نیاز حیات» حالا این دومی که بهش اشاره شده توی دو روز دوم (که طبق فرمول ریاضی ابتدایی میشود تا روز چارم) چیست؟ ینی منظور از این مواد مورد نیاز حیات چه بوده؟
همون پارس قرآن که اصرار داری بگی من درست نخوندمش، این سوره رو اورده:

• سوره ۴۱، آیه: ۱۰
    «و در [زمين] از فراز آن [لنگرآسا] كوهها نهاد و در آن خير فراوان پديد آورد و مواد خوراكى آن را در چهار روز اندازه‏ گيرى كرد [كه] براى خواهندگان‏ درست [و متناسب با نيازهايشان] است»

متوجه شدی؟ دوباره برات توضی میدم اینجا نوشته مواد خوراکی آن را در* چهار روز** اندازه گیری کرد* میگه مواد خوراکی در چهار روز اندازه گیری شده میدونی که ینی چی؟ در زمین و مواد خوراکی آن. ینی مواد خوراکی روی زمین در چار روز اندازه گیری شده. متوجه شدی؟ آهان هنو داری با انگشتات دو به اضافه دو رو حساب میکنی؟ نگران نباش اون چار میشه حالا اینو توجه کن؛ خداوند در این سوره قرآن میفرماید «مواد خوراكى زمین را در چهار روز اندازه‏ گيرى كرد» ینی تا چار روز خداوند روی زمین وخ گذاشته. متوجه شدی؟ دو روز اول زور زده آفریدتش (همونجور که شما توی دسشویی زور میزنی پی‌پی میکنی) دو روز بعدی رو روش مواد خوراکی (مواد مورد نیاز حیات) رو اندازه‌گیری کرده. پس منظور از اون دو روز بعدی که گفته شد «مواد مورد نیاز حیات» مواد خوراکی روی زمین بوده نه حیاط خونه‌تون که توش تاتی‌تاتی میکردی. تا اینجا رو اگه برای یه تریزومی هم شرح داده بودم متوجه میشد. امید است این آموزش گام به گام برات کافی باشد…
راسی اون قسمت آفرینش زمین قبل از آسمان رو که بهش اشاره کردم ندیدی یا دیدی و حال نکردی پاسخ بدی بهش؟

٢) گفته شده افرينش در ٦ دوره(شما هم ميگي فرقي نداره روز يا دوره معني كنيم پس مشكلي نيست) بوده! حالا سوال كي گفته هر دوره يكسان بوده؟ ميريم سر كلاس راهنمايي! دوره هاي زمين شناسي به چند دوره تقسيم مي شود؟ ١١ دوره! حالا باز سوال گوكولي مگوليا! همه اين دوران ها زمان مساوي داشته!؟ نههه خير! مثلا دوره ي مزوزئيك ٨٠ مليون سال بوده اما پالئوزوئيك ٣٠٠ مليون سال بوده! تا اينجاي قضيه كلامي بحث كرديم(در حد پفك نمكي كه متوجه بشي)! يعني چي؟ يعني روي همون جمله اي كه از پارس قران اورديم صحبت مي كنيم، حالا من حرفم اينه چرا فهم شما از اين جملات بايد مطلق انگاري بشه؟
آهاع پس منظور خدا از «روز» اینجا دوره‌های ناهمسان بوده استاد! مثلاً **دو** «روز» اول شونصد میلیارد سال طول کشیده ولی **دو** «روزِ» دوم کونصد میلیارد سال!!! استاد اون وخ عقل خودت نرسیده چیطو شده که خدا انقد سخ گرفته دوتایی شمرده اینا رو؟ نمیتونس همون اول بگه همه اینا در سه روز (مرحله) انجام شده و خیال خودشو راحت کند تا عین همون دوره‌های زمین‌شناسی که گوز و به شقیقه ربط دادی بشود روز اول، روز دوم و روز سوم؟ (یا نکنه دوره‌های زمین شناسی رم دوتا دوتا یا چن تا چن تا بهت یاد دادن و روشون اسم‌گذاری کردن؟) عایا خداوندِ اسلام کونش میخارید بجای سه تا دوره که تحولاتشو شرح داده، شیش تا گف تخسیم بر سه کرد ولی هر کودوم از این دوتا اندازه‌هاشون با همدیگه فرق میکند؟ آهان جدول ضرب هنو زوده برات؟ اگه نفهمیدی میخوای مثال پفک‌نمکی‌ای بزنم برات؟ یا اونم برات سنگینه مثال نوشمکی بزنم که اونو دیگه فقط سرشو میک میزنی راحته شمام که خوشبختانه آشنایی داری با این کارا...
اما اگر فلسفي و منطقي بخاي عقلا در حد احتمال فكر بكني! بايد گفته كه: اولا يا خدايي هست يا خدايي نيست، اگر هست قادر به امور و حاكم بر اصول هست كه اگر نباشه در مرتبه ي خدايي نيست پس لزومي نداره كه مخلوق به صورت كامل بر حكمت خالق مشرف باشه، مثل ميموني كه انسان اون رو تو قفس نگهطاري ميكنه براي جلوگيري از انقراضش و لزوما نيازي نيست كه ميمون از هدف و نقشه ي انسان براي اين عملش(در قفس كردن ميمون) اطلاعي داشته باشه، اما اگر نيست، پس ديگه بحث بر چيزي كه نيست نه عقلي هست نه منطقي، پس اول ببين خدا عقلي وجود داره يا نداره و بحث هاي نقلي رو بريز دور
دوست عزیز این نگرش دیندارانی چون جنابالی‌ست که خود را چون میمون در قفس یا گوسفند در بند چوپان میدونی که درکت نمیرسد نیت چوپانی برای تو یا نگهداری‌ات در قفس چیست. البته اون گوسفند یا میمون به نظرم از دیندارانی چون شما باز جلوتر و پیشرفته‌‌ترن چون اونا لاقل چوپون یا انسانی که توی قفسشون کرده رو دارن به چش خودشون میبینن و وجودش براشون واضحه ولی شما نه میبینید نه میتونید وجودش رو اثبات که چه عرض شود حتی تعریف هم نمیتونید بکنید ولی همچنان بهش ایمان دارید! درکل چکیده‌ی این سخنان میشود این که عقل تو ناقص‌تر از این حرفاس که سخن خالق رو درک کنی، ولی باور داری هراونچه همنوعان و هم‌بندان خودت درمورد چوپان (خالق) بهت گفتن درسته و شکی درش نیست لابد چون چوپان با اونا بیشتر از تو حال کرده بهشون یه چیزایی گفته (منظور ممد و عیسا و موساس) حال پرسش اینجاس که وختی ادعا میشود سخنی مربوط به خالق موهوم توست ولی علم امروز به تناقض آن پی میبرد تکلیف چیست؟ مث همون آفرینش زمین قبل از آسمان در قرآن که پست قبلی گفتم و به نفعت نبود بهش توجه کنی. درکل از حرفات پیداس که موضع خودت و ما رو اشتبا گرفتی. این شمائید که ادعا میکنید پاسخ قطعی نزد شماس و میدونید خالقی وجود دارد و اینام سخنان اوست در قرآن و مام اینجا تناقضاتشو داریم پیش میکشیم و این وظیفه شماس که درموردش پاسخگو باشید.

ینی موضع امثال جنابالی چنین است که عقل ما ناقصه ولی هزار و چارصد سال پیش ممد توی عربستان یه چیزایی گف الانم آخوندا همونا رو قرقره میکنن و درست هم میگن ولی ما نمیفهمیم! و اینچنین میشود که آخوند کشور تو را تاراج میکند و تو عین یه برده‌ی مازوخیست بدبخ همچنان دولا میشی که تا دسته بهت فرو شود و هر کی هم تیشه به ریشه زد فوری بهش میگی هیس! بذا فرو کنن ما که عقلمون ناقصه درکمون نمیرسه دوست عزیز!

درنهایت این پرسش در اینجا مطرح میشود که گیرم درست میفرمایی و عقل تو ناقص و مطلق نیس و درکت هم به چگونگی ساز و کار جهان نمیرسد، حالا از کجا مطمئنی هراونچه در ادیان اومده و آخوندا میگن درست و مطلقه که خودتو به در و دیوار میکوبی براش ماله‌کشی کنی؟

مابقی حرفات کلاً حول محور همین ناقص بودن عقلت و ماله‌کشی بر تفکرات آخوندی میچرخید فقط در آخر اشاره کردی که:

دوست عزيز و گرامي من، عقل بايد آزادانه تر از تعصبات انساني و حيواني باشه، حالا من همجنسگرا فكر مي كنم يا نمي كنم چه توفيقي در اصل موضوع داره؟ يعني وقتي مثلا در قران گفته به پدر و مادر نيكي كن من بگم نه چون تو قران گفته حتما دروغه بايد بدي كنيم؟، يا اگر در امريكا به سياه پوست ها حمله ور ميشن من لزوما نه ميگم حتما كار سفيد پوستا درسته و نه ميگم حق با سياه پوست هاست، ميرم فكر مي كنم ببينم سياه پوست ها ايا واقعا در اين نوع نگرش جرم انگاري به خودشون دخيل بودن يا نه و از طرف ديگه ايا نظام اجتماعي سفيد ها تاثيري بر رفتار اجتماعي جامعه ي سياه پوستان امريكا داشته يا نه ، بعد يه نتيجه گيري ميكنم، كه نه حتما درسته و نه حتما غلط،
مشخصه شما اصلاً نفهمیدی من چی گفتم که اینهمه سخن بی‌ربط سر هم کردی دوست عزیز کافی‌ست بنگرید طبق همین اسلامی که باورش کردی و داری خالصانه مخلصانه ازش دفا میکنی حکم خودت به عنوان یه همجنسگرا چیست!

1 ❤️

2021-10-06 15:43:01 +0330 +0330

↩ V2

اولا اونجا بحث در اصالت وجود يا اصالت ماهيت هست،
دوما منظور از اون ضربه با چوب اين هست كه ايا نفس شما حمل بر ماهيت عمل هست يا عمل شما حمل بر نفس وجودي! به گفته ي هاينريش عدم اصيل هست(كه جمله ي نامفهومي هست) يعني به عبارتي اگر اراده ذاتا معدوم باشه و پس اراده اي وجود نداشته، بلكه ماهيت شكستگي ناشي از ضربه هست پس نتيجه اينه اگر اراده اي نباشه ضاربي وجود نداره درنتيجه اتفاق بوده و عمد في نفسه نيست!
در نتيجه مفاهيمي مثل قاتل و ضارب و فاعل في نفسه معدوم هست،
در مورد علت و معلول، اگر قانون رو خوندي پس ميدوني كه تسلسل علل نامتناهي غير ممكن هست اگر فرض بگيري كه قانون عليت ثابت هست، اگر هم نه ميگي عليتي وجود نداره پس اتفاق رو بر علت مقدم ميدوني، در نتيجه اگر من بگم يك ميمون پشت سيستم عاملي نشسته و اين تاپيك رو ايجاد كرده حرف بي موردي نزدم درسته!؟
بازم موفق باشي

قسمت اول حرفات که جملاتی سرهم کردی به مراتب نامفهوم‌تر از اون جمله‌ای که خودت بهش میگی نامفهوم!
درمورد قانون علیت هم قضیه به همین سادگی‌ست: شما یه «برهان» رو درنظر میگیری و یه «فرض» رو براش قرار میدی اگه به بن‌بست خوردی ینی یا فرضت اشتباس یا برهانت ایراد داره. معلومه اون کلیپ که لینکشو توی پست قبلی گذاشتمو هنو ندیدی. ببینش به ضررت نیس!

یه مثالم همسو با همین مثال خودت میزنم متوجه بشی چون ظاهراً خیلی به مثال‌های حیوانی هم علاقه داری!
برهان: کسی که من تا اینجا داشتم باهاش بحث میکردم یه گوسفنده
فرض: اگه گوسفنده کلاً هیچ کودوم از حرفهایی که بهش میزنمو نمیتونه درک کنه و پرت و پلا تحویل میده
اگه فرض درست درومد ینی واقعاً گوسفنده اگه اشتبا بود ینی برهان ایراد داره.

1 ❤️

2021-10-06 15:43:50 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
😂 😂 😂 😂 خیلی خوب بود پستت. 😁 😁

1 ❤️

2021-10-06 15:44:43 +0330 +0330

↩ سایه+روشن+جنگل

😂 😂 😂 😂 خیلی خوب بود پستت. 😁 😁
ینی کیر توی این سیستم که چون اومده صفه بعد دیگه نمیشود تشخیص داد منظورت کودوم پست بوده! بهرحال سپاس خخخ

1 ❤️

2021-10-06 15:55:51 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
😂 😂 اینو میگم

اینو میگم. بعضی وقتا مطالبی اینجا میخونی که از بحث کردن ناامید میشی خیلی سطحی مطلبی رو بیان میکنن و له قول خودت خودشون خودشونو نقض میکنن 😁 😁
مطالبی که در قرآن آورده شده که کسشعره ولی بعضی جاهاش که به قول اساتید میگن علمی حرف زده کپی کتابایی هستش که قبل‌تر از اون نوشتن. بیشتر هم کتابای اهل تفکر یونان. به این فک کن محمد آخرین پیامبر شناخته نمیشد و امروزه شخص دیگری ادامه دهنده مسیر او بود و کتاب اون کتاب مرجع و کلام الله میشد قطعا در کتابش از مباحث سنگین کوانتومی و الکترودینامیک حرف میزد. یا حضرت جکسون 😬 😬

1 ❤️

2021-10-06 15:56:57 +0330 +0330

↩ Im satoren

نظر شخصیم اینه که خدا وجود داره و بهشم اعتقاد دارم اما اکثر اطلاعاتی که بهمون دادن غلط و دروغه
ازنظر علمی هم نمیشه روش بحث کرد چون علم خودشو نقض میکنه
مثلا دانشمندا میگن هیچ چیز نیست که نشه توضیحش داد مثل آفرینش
اما تو مکانیک کوانتوم (اینارو تو یه مقاله خوندم دانشمند نیستم 😂) یه سری اتم رو تشریح میکنه که بدون دلیل به وجود میان و کاملا بدون دلیل هم از بیت میرن و جهان رو هم همینطور توصیف کرده و میگه که همه چیز همینطور به وجود اومده همونطور که در کسری از ثانیه بدون دلیل به وحود اومده همونطور هم از بین میره
که به نظرم این نظریه علمی خیلی تخمیه 🤷‍♂️

ینی شما میفرمایی علم ول معطله و اونچه درمورد خدا توی قرآن اومده درسته؟
تا جایی که میدونم دانشمندا نمیگن «هیچ چیز نیست که نشه توضیحش داد مثل آفرینش» چون اصلاً آفرینشی در کار نیس. چارلز داروین با یه اردنگی زد آفرینش رو شوت کرد توی زباله‌دونیِ تاریخ…

1 ❤️

2021-10-06 16:05:16 +0330 +0330

↩ سایه+روشن+جنگل

اینو میگم. بعضی وقتا مطالبی اینجا میخونی که از بحث کردن ناامید میشی خیلی سطحی مطلبی رو بیان میکنن و له قول خودت خودشون خودشونو نقض میکنن 😁 😁
مطالبی که در قرآن آورده شده که کسشعره ولی بعضی جاهاش که به قول اساتید میگن علمی حرف زده کپی کتابایی هستش که قبل‌تر از اون نوشتن. بیشتر هم کتابای اهل تفکر یونان. به این فک کن محمد آخرین پیامبر شناخته نمیشد و امروزه شخص دیگری ادامه دهنده مسیر او بود و کتاب اون کتاب مرجع و کلام الله میشد قطعا در کتابش از مباحث سنگین کوانتومی و الکترودینامیک حرف میزد. یا حضرت جکسون 😬 😬
آره اون ممد دهن‌سرویس زرنگ بود خودشو خاتمول عن بیا معرفی کرد که آخرین رکورد چپاول دینی مال خودش باشد! خخخ ناکس چنان عقده‌ی آخرین بودن داشت که زناشم محکوم کرد بعد از خودش نرن با هیشکی سکس کنن که نگن ممد چاخان دول‌ کوچیک بوده…
درست گفتی کاملاً هر اونچه ایشون یا سلمان فارسی توی قرعان گف چیز جدیدی نبود و کپی از تورات و انجیل و تفکرات یونانیان اون زمان بوده از جمله مرکز و تخت بودن زمین، فکر کردنِ انسان با قلبش، اومدن آب کیر از ستون فقرات و خیلی تفکرات اشتباه دیگه‌ی اون زمان که خودش نیازمند یه تاپیکه هر کس نشیمنگاهش یاری کند…

1 ❤️

2021-10-06 16:30:08 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
من نگفتم علم ول معطله عزیزم گفتم علم هم تناقض هایی داره
درضمن قرآنم قبول ندارم چون در عوض ۱ جمله نصیحت و حرف درست و آموزنده ۱۰۰۰ خطا درش وجود داره
من فقط گفتم خدارو قبول دارم و این نظر شخصیمه مجبور نیستی بپذیری

0 ❤️

2021-10-06 16:40:13 +0330 +0330

↩ Im satoren

من نگفتم علم ول معطله عزیزم گفتم علم هم تناقض هایی داره
درضمن قرآنم قبول ندارم چون در عوض ۱ جمله نصیحت و حرف درست و آموزنده ۱۰۰۰ خطا درش وجود داره
من فقط گفتم خدارو قبول دارم و این نظر شخصیمه مجبور نیستی بپذیری

عسیسم علم یه چیز ثابت نیس که تناقض توش باقی بمونه، مدام در حال آپدیت و بروزرسانی‌ست و پیشرف. همونجور که در گذشته پاسخ خیلی چیزا نامعلوم بود ولی علم بهش رسید…
درضم نظر شخصیت رو وختی خودت میای توی جای عمومی بیان میکنی ینی دیگه شخصی نیس و لاقل میشود درموردش بحث کرد پس وختی میگی «خدا» رو قبول داری ولی قرآن رو نه، بهتره خودت تعریف هم ارائه بدی که منظور چه خدایی با چه ویژگی‌هایی‌ست، چون “خدا” ساخته‌ی ادیانه.

1 ❤️

2021-10-06 16:57:29 +0330 +0330
1 ❤️

2021-10-06 17:10:09 +0330 +0330

↩ سایه+روشن+جنگل
عالی بود! 👏 👌 👍

«خداوند زمین را آفرید، سپس کوه‌ها را آفرید، سپس به آسمان رفت در حالی که دودآلود بود.»!!!

بعد این جناب همجنسگرای مسلمان اصرار داره که ما نخندیم به این حرفا! خخخ

2 ❤️

2021-10-06 17:15:50 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
سن آدم که بالا میره حوصلش هم کمتر میشه. من که واقعا حوصله بحث با چنین افرادی رو ندارم چون نه ایناقصد دارن چیزی یاد بگیرن و نه تو چیزی ازشون یاد میگیری. پس بزاری تو جهالت خودشون بمونن بهتره…تنها راه اینه همه دینداران دنیا رو یک جا جمع کنی و به روش اسلامی همشونو بسوزونی 😁 😁

2 ❤️

2021-10-06 17:37:52 +0330 +0330

↩ اسکلت حشری
من نگفتم درباره نظر شخصیم بحث نکنیم گفتم نیازی نیست قبولش کنی
اولا که خدا مالک ادیانه نه مخلوق ادیان که متاسفانه به لطف افراد مثل محمد و علی که ادیان رو تحریف و به نفع خودشون ظبط کردن
چیزی که ادیان گفتن یه خدای ترسناک و وحشیه که اگه پاتو یه ذره کج بزاری تو آتیش ذوبت میکنه
اما از نظر من خدا چیزی فرای درک ماست اما اگه به قلبت گوش کنی بهت ثابت میشه
قلبت بهت میگه که همیشه یکی هست که تورو میبینه و بدون هیچ چشم داشتی دوست داره و تمام اتفاقاتی که برات تو زندگی میفته رو میبینه با خوشحالیت میخنده با غمت گریه میکنه وقتی خوب زندگی کنی بهت افتخار میکنه و وقتی کار بدی میکنی سرزنشت میکنه
اما در هر حال همیشه دوست داره و محربونه
این خداییه که من بهش اعتقاد دارم نه به خاطر این که بهم ثابت شده وجود داره شایدم حرف تو درست باشه و خدایی نباشه اما من حس میکنم اون هست و من این حسو دوست دارم حتی اگه غلط باشه
من مخلوق همن خدای مهربونیم که گفتم من کاری به ادیان ندارم خدای من گفته درست زندگی کن کسی رو آزار نده همیشه هم تصمیم درست رو بگیر

0 ❤️

2021-10-06 18:16:28 +0330 +0330

↩ Im satoren

من نگفتم درباره نظر شخصیم بحث نکنیم گفتم نیازی نیست قبولش کنی
اولا که خدا مالک ادیانه نه مخلوق ادیان که متاسفانه به لطف افراد مثل محمد و علی که ادیان رو تحریف و به نفع خودشون ظبط کردن
چیزی که ادیان گفتن یه خدای ترسناک و وحشیه که اگه پاتو یه ذره کج بزاری تو آتیش ذوبت میکنه
اما از نظر من خدا چیزی فرای درک ماست اما اگه به قلبت گوش کنی بهت ثابت میشه
قلبت بهت میگه که همیشه یکی هست که تورو میبینه و بدون هیچ چشم داشتی دوست داره و تمام اتفاقاتی که برات تو زندگی میفته رو میبینه با خوشحالیت میخنده با غمت گریه میکنه وقتی خوب زندگی کنی بهت افتخار میکنه و وقتی کار بدی میکنی سرزنشت میکنه
اما در هر حال همیشه دوست داره و محربونه
این خداییه که من بهش اعتقاد دارم نه به خاطر این که بهم ثابت شده وجود داره شایدم حرف تو درست باشه و خدایی نباشه اما من حس میکنم اون هست و من این حسو دوست دارم حتی اگه غلط باشه
من مخلوق همن خدای مهربونیم که گفتم من کاری به ادیان ندارم خدای من گفته درست زندگی کن کسی رو آزار نده همیشه هم تصمیم درست رو بگیر

پسر خوب من که به زور مجبورت نکردم نظر شخصیت رو اینجا بیان کنی این خودت بودی که چنین کردی و در این صورت باید آمادگیشو داشته باشی و بدونی با نظرت برخورد هم میشود، مورد نقد قرار میگیرد و زیر سؤال هم میرود چون خودت با اختیار خودت اومدی گذاشتیش زیر تیغ!
بهرحال پاسخی که شما دادی درست همون چیزی بود که خودم انتظارشو داشتم: «خدای مهربون» به قول خودت. که میشود همون «خَیِّر مطلق» که در ادیان نیز توصیف شده. چون خودت اومدی گفتی حالا ناچارم این تصور شیرین و قشنگت رو یوخوده به هم بریزم. یه زحمت بکش توی گوگل سرچ بزن “تخریب دیزی” و موقعی که داشتی درموردش میخوندی به همین خدای مهربون و دلسوز و گوگولیِ خودتم فک کن ببین کجا بوده اونموقع! این فقط یه نمونه از میلیاردها واقعه‌ی حقیقی و سیلی‌های محکمی‌ست که شاید از خواب خرگوشی بیدارت کند و ببینی جهان واقعی خیلی بی‌رحم‌تر از اونی‌ست که پیش خودت خیال میکردی…

2 ❤️

2021-10-06 18:18:45 +0330 +0330

↩ هاینریش
مسخره کردن احساسات دیگران برای ۲ تا لایک واقعا جالبه
بعد آدمی مثل تو میاد در باره آفرینش حرف میزنع😂

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «