دو نقطه مداری استراتژیک به خاطر بی عرضه گی جمهوری اسلامی...

1395/06/02

میدونستید دو نقطه مداری استراتژیک به خاطر بی عرضه گی جمهوری اسلامی از دست رفته؟؟

در سال ۱۳۵۶با تلاش و با استفاده از موقعیت سیاسی کشور در آن سال، ایران توانسته بود سه نقطه مداری زهره(۱٬۲٬۳) که با توجه به موقعیت‌شان استراتژیک محسوب می‌شدند را از آن خود کند. ایران ۹ سال فرصت داشت تا ماهواره‌های خود را در این نقاط مستقر کند، اما به دلیل شرایط پس از انقلاب ۱۳۵۷ ایران این فرصت ویژه از بین رفت. سازمان فضایی ایران توانست با تمهیداتی از جمله استقرار چند ماهواره دست دوم در این نقاط زمان حفظ نقاط مداری خود را افزایش دهد، اما سرانجام در سال‌های ۱۳۸۷ و ۱۳۹۱ دو نقطه مداری از سه نقطه از دسترس ایران خارج شد و به گفته کارشناسان، خسارتی جبران ناپذیر و سنگین به کشور وارد شده است

پ.ن:
این تاپیک تکمیل میشه…

1503 👀
3 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-08-22 21:54:28 +0430 +0430

برگی دیگر از دفتر افتخار و اقتدار و شکوه اسلام و حکومت اسلامی

همانا ک حکومت اسامی شعار ما میتوانیم رو به نحوی صحیح و کوبنده به اجرا دراوردند !

به قول عاغای بزرگ ما رکورد زدیم ، بله! ما رکورد زدیم :(

1 ❤️

2016-08-22 23:18:28 +0430 +0430
نقل از: مریخی62 اینو از کجات دراوردی؟؟

توی اون یکی تاپیک هم پست زدی حوصله جواب دادن به دستمال کشی هات رو نداشتم. تو این سایت کسی که بیشترین انتقادات رو از آمریکا میکنه من هستم چون از جمهوری اسلامی حمایت همه جانبه میکنه پس فکر نکن من دلباخته آمریکا هستم و همه دروغ هاشو باور میکنم!اما اگه قرار به اینه که منطق احمدی نژادیسم رو دنبال کنید من ساکت نمیشینم .منبع خبر از سایت های جمهوری اسلامیت میدم که از این به بعد بفهمی قبل از نظر دادن توی گوگل به اون بزرگی سرچ کنی!

http://www.khabaronline.ir/detail/419802

0 ❤️

2016-08-23 03:52:39 +0430 +0430

عزیز من روی همین زمین بقدری فرصت های طلایی و ناب از دست دادیم و فدای تعصب و خریت آقایان کردیم که نقاط استراتژیک فضایی پیش آنها اصلاَ به چشم نیاد، فرصت ها و موقعیت های منحصربفردی که تنها یک مورد آن میتوانست کشور را از فلاکت و بدبختی نجات دهد اما افسوس که جهل و نادانی حاکمان و سیاست دین زده آنها مانع از آن شد و کار به اینجا رسید

0 ❤️

2016-08-23 04:58:31 +0430 +0430
نقل از: khaksa مهم این است که قرآن و امام زمان را از دست ندهیم.. قدر این ولایت فقیه را بدانید..وگرنه دو نقطه مداری فضایی که به درد آخرت نمیخورد..! ملتی که حب علی و اسپرمش..ببخشید همون فرزندش را در دل دارد.. چه نیازی به دو نقطه استراتژیک ماهواره ای و اینترنت پرسرعت و این سوسول بازیها دارد!؟

حفظ نظام از اهم واجبات است.!!!
امام خمینی(ره)

1 ❤️

2016-08-23 05:33:08 +0430 +0430

ماهواره امید رو هم که انتری نژاد در راستای نگهداری همین مدارها به فضا فرستاد که حسن کلید ساز با رها کردن پروژه ماهواره امید این مدارها رو به گا داد

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «