معرفی موسیقی - Jazz

1400/03/15

بی‌شک یکی از بهترین تاپیک‌های این سایت، با وجود عدم موضوعیت برای این سایت (!)، تاپیک بررسی روند تغییر موسیقی است که توسط کاربر عزیز و فرهیخته، رِد، ایجاد شده است.
دوستان دیگر زحمت کشیدن و موسیقی‌های کلاسیک درخوری را در این تاپیک معرفی کرده‌اند.
در راستای معرفی آهنگ‌های و پلی‌لیست‌ها از ژانر‌ها مختلف بنده با وجود دانش موسیقایی اندکی که دارم، تصمیم گرفتم که یک سری تاپیک درج کنم که در آن‌ها به معرفی قطعات مختلف از ژانرهای مختلف بپردازم.

در اولین تاپیک قصد دارم موسیقی‌هایی در ژانر جَز و بلوز را معرفی کنم.

توجه: برای دانلود قطعات از طریق بات‌های تلگرام، به دو صورت زیر عمل کنید:
۱. می‌توانید لینک اسپاتیفای این قطعات را در این ربات بفرستید و قطعه را به صورت فایل mp3 یا فرمت‌های دیگر دریافت کنید.
۲. می‌توانید لینک یوتوب این قطعات را در این ربات بفرستید و قطعه را به صورت فایل mp3 یا فرمت‌های دیگر دریافت کنید.

آهنگ اول
Moanin (remastered)
اثر Art Blackey
مدت: ۹:۳۰
بی‌کلام

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

آهنگ دوم
Mister Magic
اثر Grover Washington, Jr
مدت: ۹:۰۱
بی‌کلام

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

آهنگ سوم
Peace
اثر Norah Jonas
مدت: ۵:۱۵

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

آهنگ چهارم
Straight, No Chaser
اثر Thelonious Monk
مدت: ۱۱:۲۸
بی‌کلام

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

آهنگ پنجم
Watermelon man (Remastered)
اثر Herbie Hancock
مدت:‌ ۷:۰۹
بی‌کلام

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

آهنگ ششم
Doodlin’
اثر Horace Silver
مدت: ۶:۴۵
بی‌کلام

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

آهنگ هفتم
So what
اثر Miles Davis
مدت: ۹:۲۲
بی‌کلام

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

آهنگ هشتم
You Go To My Head
اثر Art Pepper
مدت: ۴:۱۸
بی‌کلام

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

آهنگ نهم
Play Ray
اثر Lou Donaldson
مدت: ۵:۳۱
بی‌کلام

لینک یوتوب

لینک اسپاتیفای

شما هم لطفا آهنگ‌هاتون رو در سبک جز یا بلوز با بنده و بقیه دوستان به اشتراک بگذارید.

17 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2021-06-05 14:07:00 +0430 +0430

آلبوم koop island
عشقه به مولا 😍🔥

2 ❤️

2021-06-05 14:41:23 +0430 +0430

↩ Dexxxon
آره!!! :))) 🌹

0 ❤️

2021-06-08 22:21:52 +0430 +0430

آیا جاز موسیقی قدیمیه نیمه آفریقایی های آمریکاست؟

1 ❤️

2021-06-09 18:40:55 +0430 +0430

↩ Dead999
به چه نکته‌ی جالبی اشاره کردید!
من خودم نمی‌دونستم و الان که سرچ کردم فهمیدم ریشه‌هاش واقعا همینه!
احسنت! 🌹 🌹

The musical DNA in Livery Stable Blues comes from black artists and shows that jazz is a fundamentally African-American music, even if an all-white band was first to record it. The particular mix of African-style drumbeats and the Caribbean rhythm, found in this song but so common to jazz as a whole, points to the time from 1817 to 1843, when black slaves – some from Africa, some from the Caribbean, some from the interior of the American South – would gather on Sundays in New Orleans’ Congo Square to play music and cross-pollinate their traditions.

منبع

2 ❤️

2021-06-13 19:22:01 +0430 +0430

↩ Mime
درود میم عزیز؛ اول از همه سپاس بابت لطفی که بنده داری، خوشحالم که به نظرت تاپیک مفید بوده و بیشتر از اون ممنونم که با معرفی‌ آهنگ‌های خوب می‌خوای ذائقه‌ی ما رو بهبود بدی (تمام آهنگ‌ها رو دانلود کردم و سر فرصت گوش میدم حتما، ممنون).
جاز یا جز قطعا از اون سبک‌های خاصه که اخیرا علاقه‌ی زیادی نسبت بهش پیدا کردم و خیلی هم کم در فضای فارسی ( تا جایی که من اطلاع دارم ) بهش پرداخته شده و خیلی خوبه در این مورد خاص داری کار‌های خوب معرفی می‌کنی، اصولا موسیقی و بطور کلی هنر خیلی عمیق‌تر از چیزی هستن که به نظر میاد و معمولا ریشه‌های عمیقی در دیدگاه‌ها و مشکلات انسانی اون بازه‌ی زمانی و جامعه دارن - قطعا رابطه هنر و انسان و ریشه‌های هر کدوم‌ از سبک‌های موسیقی بطور خاص موضوع جالبیه که امیدوارم در یه بستر مناسبی بهش پرداخته بشه و حداقل برای من بسیار جذابه و ممنونم بابت توضیحات جالبی که در مورد جاز دادی و مقاله‌ی خیلی خوبی که به عنوان منبع گذاشتی.

امیدوارم موفق باشی و همیشه موسیقی‌های درجه یک گوش بدی.

ارادت رد

2 ❤️

2021-07-07 10:12:35 +0430 +0430

↩ Call_me_ReD
با درود و احترام بر شما رِد گرامی،

خواهش می‌کنم، حقیقت رو بیان کردم. :)
خیلی هم عالی. امیدوارم آهنگ‌ها براتون جذاب باشه.

بله در فضای موسیقی ایرانی خیلی کمه تنها کسی که من در خاطرم الان هست و اون هم صرفا کمی از متودولوژی و الگوهای جز در آهنگ‌هاش برای ترکیب با الگو‌های دیگه استفاده می‌کنه، محسن نامجوست و دیگه کسی رو نمی‌شناسم که به این سبک بپردازه.
با این‌که خودم شخصا فکر می‌کنم ترکیب الگوهای جز با شعر کلاسیک فارسی بسیار بسیار جذاب خواهد شد (آهنگ ترنج محسن نامجو به عنوان مثال)

بله دقیقا!
یکی از سبک‌های مورد علاقه‌ی موسیقی برای من فولکلر اقوام مختلف در جهانه، موسیقی اقوام تمام تاریخ و فرهنگ و پیشینه‌ی یک ملت رو در خودش جای میده و برای بنده گوش دادن و گرفتن این احساسات از موسیقی همون‌طور که در مورد ارتباط ریشه‌های انسانی و هنر فرمودید بسیار جذابه، در آینده اگر مجالی بود یک تاپیک هم برای معرفی این‌جور موسیقی‌های فولکلر ایجاد خواهم کرد.

خیلی متشکرم و بنده هم براتون آرزوی موفقیت و شنیدن نوای زیبا در هر حالی می‌کنم.

با احترام،

1 ❤️

2021-07-08 08:51:31 +0430 +0430

↩ Mime
برای هر پاراگراف یک 🙏 👍

من تخصصی در هنر ندارم اما علاقه دارم و کم و بیش مطالعه هم می‌کنم و خیلی خوب میشه اگر یه روزی یه جایی یه بستری!! شکل بگیره که همه جوره بیشتر و عمیق در مورد ریشه‌های هنر بخونیم و بنویسیم و یادبگیرم، هنر ابدا یک چیز لوکس یا خاص یا به‌درد‌نخور نیست (برخلاف تصور عمومی از هنر) بلکه هنر نمود انسانه، بازتاب فهمش از دنیا، حسش نسبت به همه چی، یک زبان و شیوه‌ی ابرازه و اتفاقا قدرت و تاثیر بسیار زیادی هم داره که میشه ساعت‌ها در موردش گفت و شنید.

به هر روی تا اون روز و پیدا کردن چونان فضایی! برای جلوگیری از انحراف تاپیک از موضوعش و شلوغ کردن فعلا همینجا تموم می‌کنم و مجدد ازت بخاطر تلاشت در این راستا تشکر می‌کنم.
سپاس دوست من

ارادت رد

1 ❤️

2021-07-08 10:07:12 +0430 +0430

↩ Call_me_ReD
قربان شما 🌹

بله واقعا من هم خیلی مشتاقم که بیشتر در مورد فلسفه‌ی هنر مطالعه و بحث کنم و تاریخ هنر هم یک التزام برای شناختن این فلسفه‌ست؛ دقیقا درسته و با این‌که من شخصا در فضایی متفاوت غیرهنری و آکادمیک زندگی می‌کنم، هنر کاملا با زندگیم عجین شده و در تار و پود لحظات روزانه‌ام موسیقی، فیلم، نقاشی و نمودی هنری ادبیات پیچیده شده و به همین علت گفت و گو و مطالعه در مورد هنر یکی از لذت‌بخش‌ترین کارها برای بنده است.
خیلی خوشحالم که شما نیز این‌طور فکر می‌کنید.

با تشکر از نظرات بسیار خوب شما،
با احترام و ارادت،

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «