چرا قبول خدا راحت تر از دنبال مطالعه و تحقیقات علمی رفتنه؟؟

1398/03/26

همیشه بازخودم فکر میکردم چرا مردم بجای اینکه برن دنبال مطالعه و تحقیق و چار تا کتاب از چار تا دانشمند سرشناس مطالعه کنند و درش کنکاش کنند خیلی راحت به خزعبلات سردمداران دین مذهبیون گوش میدن و به راحتی وجود ابر قدرتی به نام خدا رو قبول کرده و شر تفکر و تعقل رو از سرشون وا میکنن؟

تا اینکه به اطرافم نگاه کردم و دیدم اونا تقصیری ندارن.همه جای دنیا حتی اون ور اب فیلمای بت من و سوپر من و اسپایدر من و امثال این فیلمهای ابر قهرمانی دیدن برای مردم جذاب تر از یه مستند علمیه!

و دیگه قانع شدم.

13 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2019-06-16 13:07:17 +0430 +0430

اول اینکه تشبیه جالبی بین خدایان و کاراکترهای خیالی بود

و دوم اینکه این کاراکترهای خیالی نهایتا 2 ساعت مردم رو OS می کنن نه یه یک عمر

سپاس

2019-06-16 13:08:32 +0430 +0430

ما با تحقیق و دلیل ب خدا رسیدیم پس خزعبلات نباف

2 ❤️

2019-06-16 13:29:52 +0430 +0430

البته فیلمهای علمی تخیلی مثل اینترستلار یا اینسپشن هم که ابرقهرمانی نبودن، فارق از موفق و پرفروش بودن، تحسین دانشمندان و محققان رو هم بهمراه داشتن. بخصوص اینترستلار که چیزی از یک مستند فضایی و بیان واقعیات آن مثل نسبیت زمان کم نداشت.

هر چند یکسری از همون ابرقهرمانها هم مثل مردان ایکس و کاپیتان آمریکا هم ریشه در علوم دارن تا توهم و افسانه!

و به قول برتراند راسل: "ایمان آوردن راحت تر از فکر کردن است. برای همین است که تعداد مذهبیون بسیار بیشتر از متفکران است."

2019-06-16 13:33:44 +0430 +0430
نقل از: ترومن البته فیلمهای علمی تخیلی مثل اینترستلار یا اینسپشن هم که ابرقهرمانی نبودن، فارق از موفق و پرفروش بودن، تحسین دانشمندان و محققان رو هم بهمراه داشتن. بخصوص اینترستلار که چیزی از یک مستند فضایی و بیان واقعیات آن مثل **نسبیت زمان** کم نداشت.

هر چند یکسری از همون ابرقهرمانها هم مثل مردان ایکس و کاپیتان آمریکا هم ریشه در علوم دارن تا توهم و افسانه!

و به قول برتراند راسل: "“ایمان آوردن راحت تر از فکر کردن است.
برای همین است که تعداد مذهبیون بسیار بیشتر از متفکران است.”

اخ!
یادم رفته بود تو عاشق فیلمای مارول هستی ?

2 ❤️

2019-06-16 13:36:59 +0430 +0430
نقل از: f.esfahan ما با تحقیق و دلیل ب خدا رسیدیم پس خزعبلات نباف

عجب:d

ببخشید من یه سؤال دارم.
چرا هر وقت ما موجودیت این خدای خیالی شما خیالپردازهارو زیر سؤال میبریم، رگِ کلفت شده گردن شما رو میبینیم؟ اما یک اتفاقی، معجزه ای، کرامتی، صدایی، تصویری از این موجودِ خنثی و منفعل نمیبینیم تا ما هم بهش ایمان بیاریم؟!

چققققدر این خدای شما خجالتی و مأخوض به حیا هست!؟ ? 🙄

8 ❤️

2019-06-16 13:43:03 +0430 +0430

کلا خدا یه دونس ولی اندازه یه دنیا گه خور داره تا وقتی کسی حرفی مخالفش زد بپرن بهش.وقتی ام میپرسی چرا خودش کاری نمیکنه خودشونو میزنن به کوری و کری.

8 ❤️

2019-06-16 13:48:02 +0430 +0430

میدونی چرا

چون هر چه مطالعه بیشتر کنی و غلمت بیشتر بشه تعصبات بیخود کنار میره و به وجود خدا ایمان میاری

کمتر دانشمندی منکر وجود خداست و معمولا اونایی که منکر وجود خدا هستند اکثرا انسانهای نادانی مثل ما هستند

وجود خدا دلیل نمیخواد وقلبا هر انسانی در اخر خدا را قبول خواهد کزد

3 ❤️

2019-06-16 13:49:55 +0430 +0430
نقل از: moj7878 میدونی چرا

چون هر چه مطالعه بیشتر کنی و غلمت بیشتر بشه تعصبات بیخود کنار میره و به وجود خدا ایمان میاری

کمتر دانشمندی منکر وجود خداست و معمولا اونایی که منکر وجود خدا هستند اکثرا انسانهای نادانی مثل ما هستند

وجود خدا دلیل نمیخواد ه دل هر انسانی در اخر خدا را قبول خواهد کزد

اون دانشمندا رو لطفا با ذکر نام و منبع نام ببرید.

2 ❤️

2019-06-16 13:56:08 +0430 +0430
نقل از: Twink_boy

احتیاج به نام نداره کافیه به ابن سینا ابوریحان و…

ارنست کارل ابه فیزیکدان بزرگ المانی

فرانسوا ارگو ریاضیدان و اختر شناس فرانسوی

شان کاروبل فیزیکدان امریکایی و…ایتا چون تو رشته خودم …

2 ❤️

2019-06-16 13:58:03 +0430 +0430

الفرد نوبل که بسیار مشهوره فکر کنم نوبل برا همه اشناست دیگه

1 ❤️

2019-06-16 14:01:44 +0430 +0430

البته موافق و مخالف همه جا ودر هر چبزی وجود داره

بهترین کار احترام به عقاید همه

…خدا همون مهربونی و لبخند …

1 ❤️

2019-06-16 14:03:01 +0430 +0430

می دونی تنها هفت درصد از برندگان جوایز نوبل، خداناباور بوده اند. خیلی از بزرگترین دانشمندان تاریخ خداباور اند :
فرانسیس کالینز ،ماکس پلانک ،لویی پاستور ،آیزاک نیوتن ،الکساندر فلمینگ ،جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال،ورنر هایزنبرگ،رابرت میلیکان ،فریتس هابر ،ارنست هکل و… فقط یه سرچ کوچیک کن مرسی ?

1 ❤️

2019-06-16 14:07:37 +0430 +0430

نوشته های پروفسور جرج تون امریکایی که نه تنها خداپرست بلکه مسلمان شده را میتونید بخونید

البته خدا را باید در قلبهای مهربان و در ذهنهایی که باغث امیدن پیدا کرد

من خدای بخصوصی نمیگم-------بهتره فیلم پی کی هندی را ببینید

0 ❤️

2019-06-16 14:10:35 +0430 +0430
نقل از: dr.om

می دونی تنها هفت درصد از برندگان جوایز نوبل، خداناباور بوده اند. خیلی از بزرگترین دانشمندان تاریخ خداباور اند :
فرانسیس کالینز ،ماکس پلانک ،لویی پاستور ،آیزاک نیوتن ،الکساندر فلمینگ ،جوناس سالک کاشف واکسن فلج اطفال،ورنر هایزنبرگ،رابرت میلیکان ،فریتس هابر ،ارنست هکل و… فقط یه سرچ کوچیک کن مرسی ?

پس سرچ شما اشتباه بوده چون یسش از 51 درصد خداباورند----گیریم حرف شما درست اینکه تعداد بیشتری منکر چیزی شوند دلیل بر عدم ان نیست و حتی برعکس-----

1 ❤️

2019-06-16 14:12:21 +0430 +0430

اونا قشر خاصی هستند و باورشان یا عدم باورشان دلیل بر حقانیت نظرشون نیست

0 ❤️

2019-06-16 15:35:02 +0430 +0430
نقل از: moj7878

پس سرچ شما اشتباه بوده چون یسش از 51 درصد خداباورند----گیریم حرف شما درست اینکه تعداد بیشتری منکر چیزی شوند دلیل بر عدم ان نیست و حتی برعکس-----

یک بار دیگر نظر قبلی من را با دقت بخونید

0 ❤️

2019-06-16 16:41:12 +0430 +0430

میدونی چرا

عجب!

تعصب اونیه که دیندارها و خداباورها دارن، نه ما!

بنظرت وقتی ما میگیم خدایی وجود نداره، اونوقت روی چه چیزی تعصب داریم؟؟؟ روی این که خدایی نیست؟! حرفهای خنده دار میزنی:d

بعدشم دانشمندهای غربی انقدر بیکار نیستن که بخوان بخشی از مشغله های ذهنیشون رو به توهماتی مثل خدا و اینکه وجود داره یا نداره اختصاص بدن. هر چند باز دانشمندان ایرانی مثل پورسینا یا زکریای رازی که تحت فشار حاکمان دینی زمان خودشون بودن، وجود خدارو هم انکار کردن↓

3 ❤️

2019-06-16 16:45:11 +0430 +0430

احتیاج به نام نداره کافیه به ابن سینا ابوریحان و…

ارنست کارل ابه فیزیکدان بزرگ المانی

فرانسوا ارگو ریاضیدان و اختر شناس فرانسوی

شان کاروبل فیزیکدان امریکایی و…ایتا چون تو رشته خودم …

2 ❤️

2019-06-16 16:57:29 +0430 +0430

خوب من یه دو سه ساعتی رفته بودم باشگاه چون روز پا بوده بقدری خستم الان حوصله ندارم جواب درفشانی های ایات عظام رو صبح خواهم داد

رزرو ?

0 ❤️

2019-06-16 17:16:07 +0430 +0430

بیگ بنگ هم خب خود به خود بوجود نیومده حتما عاملی در ایجادش نقش داشته.

پیدایش حیات کاملا مشخص هستش که کاملا اتفاقی بوده ولی به تنهایی وجود خالق رو نمیتونه رد کنه.

محیط خالی رو تصور کنین از هیچ ، چیزی بدون دخالت عامل خارجی بوجود نمیاد.

0 ❤️

2019-06-16 17:34:28 +0430 +0430

چون خدا در قلب ادماست
چیزی که با قلبت داری حسش میکنی چه ربطی داره که بری دنبال چندتا دانشمند کوص کش با آزمون و خطاهای زیاد! ؟
مث این میمونه که باقلبت عشق رو حس کنی بعد یکی بیاد بگه خب برو براش تحقیق کن!

1 ❤️

2019-06-16 19:38:49 +0430 +0430

میدونی چرا

لیدی، لطفا هرگز دانایی خودت رو با نادانی ما، مقایسه نکن

همان نادانی ما از روی منطق است و دانایی شما صرفا از روی اعتقاد قلبی

که صد البته بنده به نادان بودنم افتخار میکنم تا یک متوهم دانا

2 ❤️

2020-10-30 11:47:13 +0330 +0330

عالی بود مطلب
دقیقا همینطوره همه ی انسان ها دنبال حقیقت نیستند و براشون هم اهمیتی نداره
هم فیلم خوبه هم مستند هردو رو باید دید بنظر من

0 ❤️

2021-04-08 12:43:34 +0430 +0430

↩ dr.om
تازه میدونستید آلبرت انیشتین فیزیکدان بزرگ هم آخر عمرش مسلمان و شیعه شد و ختنه کرد؟
ولی استکبار جهانی نمی ذاره ما اینا رو بفهمیم.

0 ❤️

2021-04-08 12:45:16 +0430 +0430

↩ moj7878
خدا خیلی خوبه. خیلی مهربونه. خیلی مشتیه.
اینشالا هر جا هست ابوالفضل نگهدارش باشه

1 ❤️

2021-04-08 12:49:00 +0430 +0430

سوال:

چرا قبول خدا راحت تر از دنبال مطالعه و تحقیقات علمی رفتنه؟؟

جواب:

بسم الله الرحمن الرحیم
کونگشادی

1 ❤️

2021-04-09 23:05:30 +0430 +0430

حکیم فلسفی چون هست حیران
نمی‌بیند ز اشیا غیر امکان
از امکان می‌کند اثبات واجب
از این حیران شد اندر ذات واجب
گهی از دور دارد سیر معکوس
گهی اندر تسلسل گشته محبوس
چو عقلش کرد در هستی توغل
فرو پیچید پایش در تسلسل
ظهور جملهٔ اشیا به ضد است
ولی حق را نه مانند و نه ند است
چو نبود ذات حق را ضد و همتا
ندانم تا چگونه دانی او را
ندارد ممکن از واجب نمونه
چگونه دانیش آخر چگونه؟
زهی نادان که او خورشید تابان
به نور شمع جوید در بیابان؟

0 ❤️

2022-05-08 13:06:40 +0430 +0430

الان من پاسخ بدم به این سوال شما قانع میشی؟ یا میخوای بحث کنی؟

ما همین الان کلی مطلب داریم که با علم غیر قابل توضیحه. مثل قطر جهان قابل مشاهده ( جهان بیش از اون و خارج از این کره با سرعتی بالاتر از نور حرکت میکنه و هرگز نورشون به ما نمیرسه که بتونیم مشاهده شون کنیم . حتی علم هم در مسائل بنیادی تخیلات قاتی علم میکنه. مثلا بیگ بنگ تقسیم هیچی به دو قسمت مساوی. دقت کردی پسر؟ تقسیم هیچی ( یعنی فضایی که هیچی درون وجود نداره. نه اتم نه گرانش نه مولکول نه الکترون نه پروتون نه هیچ چیز دیگه ای.) بعد همین هیچی که تقسیم بر دو شده شده ماده و پاد ماده و با سرعتی برابر و کروی در فضا منتشر شده و به این عظمت امروزی رسیده.
از اساس خنده داره. هیچی تقسیم بر دو بشه و به این عظمت امروزی برسه ( این همه کهکشان و خوشه کهکشانی و …) و در کسری از ثانیه از سرعت نور هم بیشتر حرکت کنه این جهان نو و بخاطر همین مواد تشکیل بشن و سنگها و گازها و ستاره و ها حرارت و آب و باد و خاک و آتش و کوفت و زهرمار. خب سوال من مال قبل این ماجراست اون هیچی رو چه قدرتی به دو نیمه تقسیم کرد؟ ما در وجود خودمون نیاز به یه خدا رو احساس کردیم که به دنبالش رفتیم. مثل تشنگی ، گرسنگی، سرما، گرما و … که در صدد رفعش برومدیم. خدا تعریفی ماورای علم بشه چون ذهن بشر محدوده و خدا نامحدود. چیزی که نامحدود باشه در محدودیت نمیگنجه و جا نمیشه. فقط میشه در حد گنجایش عقل بشر ازش فهمید

0 ❤️

2022-05-08 13:09:32 +0430 +0430

↩ ترومن
اجباری به پذیرش نیست. خودت یه جایی تو زندگی بهش نیاز پیدا میکنی و ازش کمک میخوای. ما اصراری به این نداریم که شما وجود خدا رو قبول کنی. شما بر پایه تفکرات خودت برو جلو. منم تایید میکنم.

0 ❤️

2022-05-08 13:11:41 +0430 +0430

↩ Twink_boy
یعنی شما فکر میکنی یه خدایی هست که هر بار برای هر انسان و هر مخلوقی حداقل یه بار خودشو اثبات کنه و گوش به فرمان برای اجابت نیازها و دعاها؟
داداچ مطمئنی در مورد خدا حرف میزنی؟ اینی که تو میخوای غلام زر خریده.

0 ❤️

2022-05-08 13:29:30 +0430 +0430

↩ ترومن
اینتر ایستالر زیاد علمی نبودا، فقط یکم اشاره صطحی به یکسری مفاهیم علمی داشت که اونم خالی از اشتباه نبود
این فیلم بیشتر برای کسانی جذابه که چیزی در مورد کرم چاله، نسبیت عام و خاص اینشتین و سیاه چاله نمیدونن و نشنیدن و فقط تحسین منتقدان رو به همراه داشته نه دانشمندان و محققان
درسته فیلم خیلی قشنگ و جذابیه ولی خیلی از مواردش مثل گذشتن از افق رویداد سیاه چاله و اون دنیای مسخره چند بعدیش و سفر در زمانش کلا خلاف فیزیک (حتی کوانتوم) شناخته شده امروزیه
البته در آخر باید بگم منم به عنوان فیلم دوسش داشتم ولی نه بعنوان یه فیلم علمی و مستند (اینجاشو باهات خیلی مخالفم) به عنوان یه علمی تخیلی که قسمت تخیلیش خیلی خیلی بزرگتره دقیقا مشابه اودیسه فضایی (اونم نظر منتقدان رو جلب کرده)

ولی با اون جمله آخرت کاملا موافقم،برتراند راسل حداقل 100 سال از زمونه خودش جلوتره

0 ❤️

تاپیک‌های داغ

تاپیک‌های تازه

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «