کمدی انسانی

1401/02/30

تنهایی خوب است،
اما،
به کسی احتیاج داری،
تا به او بگویی که
تنهایی خوب است.!

۲۰ مه، زادروز نویسنده بزرگ و تاثیرگذار فرانسه، رهبر مکتب رئالیست و واقع گرایی و خالق شاهکارهای بی تکرار ادبیات جهان، “انوره دو بالزاک” می باشد.
پس از مشقت و سختی های فراوان دوران کودکی تا جوانی و پس از اخذ مدرک حقوق، به ادبیات روی آورد.
در این دوران، با توجه به حمایت های مادی و معنوی معشوقه خود که بیست سال از وی بزرگتر بود، به چاپ و انتشار اولین نوشته های خود نائل آمد، که با اقبال مردم و نیز به جهت خوش پوشی و خوش کلامی، سبب کسب شهرت، برای او شد.
در طول حیات خود، با چندین و چند زن رابطه عاشقانه و افلاطونی برقرار کرد، که همه این زنان، الهام بخش شخصیت های رمان های وی بودند.
در مجموعه آثار وی که به “کمدی انسانی” معروف می باشد، روایتی از جامعه، واقع گرایی، عریانی و بدبینی، کاملا مشهود است که ناشی از اوضاع و احوال دوران کودکی و جامعه آن روز فرانسه می باشد.
تحلیل دقیق و ریزبینانه از روحیات شخصیت های داستان، وی را بدون تردید به برترین شخصیت پرداز ادبیات جهان تبدیل نموده است.
فضاسازی و توصیف دقیق و گیرا از فضای حوادث، خواننده رمان های وی را، مجذوب روایت داستان می نماید.
بسیاری از بزرگان ادبیات جهان، همچون امیل زولا، متاثر از سبک و شیوه نگارش وی بودند.
از وی بیش از صد مقاله، رمان و نمایشنامه، به چاپ رسیده که از آن جمله میتوان به شاهکارهای ادبیات جهان، همچون:
“اوژنی گرانده”، “بابا گوریو”، “آرزوهای بر باد رفته”، “زنبق دره”، “چرم ساغری”، “پیر دختر” و “زن سی ساله”، اشاره کرد.
در ۵۱ سالگی و پس از طی یک دوره سخت بیماری، در پاریس دیده از جهان فرو بست و در گورستان معروف “پرلاشز”، به خاک سپرده شد.
با جرعه ای از شاهکار ادبیات جهان، اوژنی گرانده، تمامی رفقا و نویسندگان جوان این سایت را به ضیافت کتابخوانی یکی از بی بدیل ترین نویسندگان جهان، دعوت میکنم:

این نقطه اشتراک زن‌ها و فرشته‌هاست،
رنج بشریت مال آن‌هاست…!!

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2022-08-18 08:28:18 +0430 +0430

↩ Milkyb
درود بر شما…
درود
لطفتون همیشگی

1 ❤️

2022-08-18 16:54:01 +0430 +0430

↩ Esn~nzr
منم در همین رابطه اون حرف رو زدم رفیق…
همین ک توی بدبختی گیر کردم، وقتی ب خودم اومدم، دیدم ک ن تنها هیچ دوستی نداشتم و ندارم، بلکه عزیزترین آدمای زندگیم یعنی خانوادم هم هیچ حضوری نداشتن و همراهی‌ای نکردن منو توی بدترین زمان و برهه زندگیم!!!

1 ❤️

2022-08-18 17:03:13 +0430 +0430

↩ aqasoheil
درود رفیق جان…
سرت سلامت…
جمله من برگرفته از کلام بالزاک بزرگ در تائید صحبت شما بود

1 ❤️

2022-08-18 17:14:06 +0430 +0430

↩ Esn~nzr
درود بر شما
اولش باید ی تشکر درست و حسابی از شما بکنم ک انقدر خوب و قشنگ و خفن درمورد نویسنده‌ها و شاعرها و بزرگان ادبیات و همچنین شعرها و نوشته‌های عالی پست میذارید، کار بسیار بزرگ و ارزشمندیه واقعا، و منم ب نوبه خودم ازتون ممنونم رفیق
دوم اینکه…
دومش رو بیخیال مهم نیست، فقط خودتو عشقه رفیق خوب و خفن و با دانش و همچنین فداکار ک وقت می‌ذاری برای پست‌ها و زحمت می‌کشی 💙

1 ❤️

2022-08-18 17:21:37 +0430 +0430

↩ aqasoheil
درود دوباره …
اول که دم شما گرم بابت لطف و مهربونیت
دوم، سرت سلامت بابت این لحن زیبای گفتار
سوم، دلت شاد بابت صفای دل بی ریات
چهارم، شما را با تمام این مراتب، عشقه…
حضور نفراتی مثل شما، باعث دلگرمی است…
پایا باشی و مانا

دل من در هوس روی تو ای مونس جان
خاک راهی‌ست که در دست نسیم افتادست

0 ❤️

2022-08-18 17:29:15 +0430 +0430

↩ Esn~nzr
بزرگواری رفیق
از ته واقعیت رو گفتم، با توجه ‌‌بتموم حس‌های خوبی ک از پست‌های شما گرفتم
حقیقتا ک‌ دل خوش ب ما نیومده،‌ ولی این خنده روی لب ما از بابت خوندن اشعار زیبا و نوشته‌ها و گزیده‌های قشنگ و حال خوب کن شماست
بدون هیچ تعریف و تعارفات الکی میگم، امیدوارم ک همیشه انقدر خوب و خوش و سرحال باشی ک وقتی میای از سر ذوق و دل‌خوشت پست بذاری رفیق💙

1 ❤️

2022-08-18 17:32:57 +0430 +0430

↩ aqasoheil
من عاشقی از کمال تو آموزم
بیت و غزل از جمال تو آموزم
در پرده دل خیال تو رقص کند
من رقص خوش از خیال تو آموزم

دلت گرم و سرت خوش باد…
سلامم را تو پاسخ گو… لب بگشای…

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «