¤ ¤ ¤ سوالی درباره وجود خدا ¤ ¤ ¤

1393/09/13

سلام
از دوستان عزیز سوالی داشتم. خواهشا بدون غرض و توهین جواب بدن: آیا خدا وجود داره?

اگر وجود داره چرا، و اگر نه چه توجیهی برای دلایل وجودش هست?

4869 👀
0 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2014-12-04 07:36:38 +0330 +0330

[quote=SE xXx Y]وجود نداره.[/quote]
میتونم استدلالتونو بدونم؟

0 ❤️

2014-12-04 09:56:28 +0330 +0330

[quote=سیما دختر خوب][quote=SE xXx Y]وجود نداره.[/quote]
میتونم استدلالتونو بدونم؟[/quote]
دوست عزیز استدلال برای وجود یک چیزه نه عدم وجود اون.

0 ❤️

2014-12-04 10:04:35 +0330 +0330

[quote=¤ شاهنامه]
دوست عزیز استدلال برای وجود یک چیزه نه عدم وجود اون.[/quote]
خوب جناب دانشمند چرا میگی خدا نیست؟؟دلیلت چیه؟

0 ❤️

2014-12-04 10:04:52 +0330 +0330

[quote=¤ شاهنامه][quote=سیما دختر خوب][quote=SE xXx Y]وجود نداره.[/quote]

0 ❤️

2014-12-04 10:24:54 +0330 +0330

شاهنامه عزیز منظورتون کدوم خداست, خدای تعریف شده در ادیان و یا آفریدگار؟؟
خدای تعریفی در ادیان کاملا ساخته ذهن بشر با کلیه خصایص و تعاریف انسانی هست و من بشخصه به وجودش هیچ اعتقادی ندارم ولی وجود و یا عدم وجود مبحث آفریدگار کاملا متفاوته که با استناد به دانسته هایه علمی و دنیای علم تا حال حاضر نمیشه وجود وعدم وجودش رو اثبات کرد و هیچ اجماعی بین دانشمندان در مورد بود و نبود آفریدگار نیست و آخرین فرضیه استیون هاوکینگ به نام طرح بزرگ که معتقد به عدم نیاز آفریدگار بر وجود جهان هستی و میلیاردها میلیارد دیگر جهان ها درخارج و کنار یا بموازات جهان ما هست که وجود همه وابسته به قوانین فیزیک کوانتوم هست که خود این فرضیه هم منتقدان زیادی در جوامع علمی معتبر دارد.

0 ❤️

2014-12-04 10:34:04 +0330 +0330

خدا وجود داشت.وجود داره وخواهد داشت لطفا دست از کیر خدا بردارین واین سایت مال این جور حرفانیست

0 ❤️

2014-12-04 20:39:00 +0330 +0330

اگر دنبال دليل براي وجودش ميگردي، هيچوقت پيدا نميکني. گشتم نبود نگرد نيست.

0 ❤️

2014-12-04 22:07:32 +0330 +0330

[quote=Behnaz-Nima]ببین تعریف خدا خیلی مهم هستش.
اون خدایی که در ادیان ازش نام برده میشه موجودی فرازمینی هستش که چون دارای تکنولوژی فوق پبشرفته بوده ( بشقاب پرنده ) از او به عنوان خدا یاد میشه
اما تعریف دقیق خداوند اینه که هر آنچه که در کیهان هست یعنی فضا و زمان و تمام موجودات همگی به نوعی خدا هستیم. اشو هم میگه که : دنبال خداوند نگرد زیرا تو خود اویی.
یادتون باشه که نگذاشتند انسان از حقیقت آگاه بشه. و کلی دروغ سر هم کردن تا انسان تحت کنترل و برده باشه.
ما خداوند هستیم و اگر پی به قدرت های نهفته مان ببریم در می یابیم که هر کاری می توانیم بکنیم.
پیشنهاد می کنم به وبلاگ ufolove.wordpress.com یک سر بزنید.[/quote]

شما به ما میگی خیلیا سعی کردن با دروغ مارو برده نگه دارن و واقعیت و ندونیم چرا همین فکرو در مورد شما نکنیم شما هم مثل دیگران !فرق شما چیه؟؟

0 ❤️

2014-12-04 22:13:32 +0330 +0330

لقمان را گفتند حکمت را از که آموختی ؟ گفت از نابینایان که تا جای نبینند پای ننهند.

انسان نابینا چیزی و نمبینه اما انکار نمیکنه بلکه تلاش میکنه از اوصاف به اطراف خودش اگاه بشه
بله خدارو نمیشه دید اما از اوصافش میشه به وجود ان ایمان داشت

0 ❤️

2014-12-04 22:22:30 +0330 +0330

[quote=¤ شاهنامه][quote=سیما دختر خوب][quote=SE xXx Y]وجود نداره.[/quote]

دوست عزیز اگه ما استدلالی برا نبودن چیزی نداریم پس من میگم شما انسان نیستی بلکه یک حیوانی هستی که نوشتن یاد گرفتی اگه درسته که هیچ اگه عدم این حرفه که شما نمیتونی برای عدم وجود این دلیلی بیاری !!
چون به قول خودت استدلال برای وجود یک چیزه نه عدم وجود اون!!!

0 ❤️

2014-12-04 23:39:22 +0330 +0330

هر وقت علم توان اثبات عقل کرد رو بعد بیاین وجود خدا رو نفی کنین.این همه ادم تو دنیا هست میگن ما عقل داریم ولی وقتی بهشون میگیم در بیارید عقلتونو میگن نمیشه.یعنی وجود داره ولی قابل اثبات نیس.تازشم شما در حدی نیستین ک وجود خدا رو نفی کنین

0 ❤️

2014-12-05 06:00:14 +0330 +0330

Behnaz-Nima
توضیح درمورد انسان امروزی:
در مورد انسان نئاندرتال یا غار نشین اروپا از اجداد انسان نبوده بلکه گونه ای از انسان که ۵۰۰هزار سال قبل از گونه هومو ارکتوس منشغب و از شمال آفریقا به مناطق شمالی اروپا رفته و در آنجا بصورت مجزا تکامل یافتند و در همان زمان تا ۲۰۰ هزار قبل از همان هوموارکتوس گونه انسانهای امروزه یا هومو ساپیینس آن هم بطور مجزا تکامل و از منطقه شمال شرقی آفریقا که محل فعلی ان در اتیوپی میباشد بنا به تغییرات اقلیمی ویافتن منابع غذایی بیشتر به ان دلیل که این گونه ازانسان از نظر اچتماعی متمدن تر بوده اند به مناطق آسیا و جنوب شرقیه آسیا
و عده ای هم بسمت اروپا طی ۱۵۰هزار سال حرکت کردندو هرچه به مناطق طی ۱۵۰هزار سال نزدیک تر میشودند تغییرات محیطی روی فنوتیپ ( وضع ظاهری ) آنها از جمله رنگ پوست و چهره و… اثر گذاشت ود در حدود ۴۰هزار سال پیش
(هومو ساپیینس ) یا انسان امروزی با انسان نئاندرتال ( نئاندرتال نام دره ای در آلمان امروزاست) روبرو شد ولی با توجه به هوش بالاتر که یکی از عوامل آن زیاد بودن تغذیه از ماهیها باعث رشد مغزی بیشتر درانسان امروزی ودیگر ظرافت و سرعت عمل بیشتر نسبت به انسان نئاندرتان که استخوان بندی ضمختی داشته بر سر غذا دردوران یخبندان توانستند انها را از بین ببرند وخود یعنی انسان امروز تنها گونه موجود در کره زمین در ۴۰ هزار سال احیر باقی بماند و تنها باقی مانده از انسان نئاندرتان ۴٪ از ژن آنها در انسان امروزی هست که آن هم در اثر امتزاج بین انسان و نئاندرتان میباشد و مستندات علمی و شواهد آن نیز موجود است.
منبع: National Geographic

1 ❤️

2014-12-05 06:07:44 +0330 +0330

[quote=★رستم فرخزاد★]
با به بنده خدایی درباره وجود خدا بحث میکردم، هر دلیلی که برای وجود خدا داشت رد شد. آخرش گفت: چون عقل ما ناقصه و نمیتونیم دلیل قانع کننده برای وجودش پیدا کنیم، دلیل نمیشه که وجود نداشته باشه.
یعنی حرفی پر محتوا تر از این نشنیده بودم تاحالا… dash1[/quote]
ها ها ها…
مسلمونن ديگه!

اينا اصلاً بحث نميتونن بکنن

0 ❤️

2014-12-05 06:15:12 +0330 +0330

دوست گلم خواستی بدون غرض جوابتو بدیم
منم اینو بهت میگم هیچ کی اینجا اونقد علم و اگاهی نداره جوابتو بده
منم تو این زمینه خیلی شک دارم اما چون از بچگی گفتن هست منم میگم هست
اما مطمینم تنها کاری که چندوقت دیگه بعد کنکورم میکنم اینه که واقعا درموردش تحقیق کنم
تو هم اگه قصدت دونستنه برو از ادمای عالم بپرس حتما که نباید از شیخ بپرسی از کسی که علمش زیاده بپرس مطمین باش به یه جایی میرسی ولی اگه قصدت بهم ریختن سایت و بچه هاس من دیگه حرفی ندارم

0 ❤️

2014-12-05 06:20:32 +0330 +0330

[quote=AAKT]Behnaz-Nima
توضیح درمورد انسان امروزی:
در مورد انسان نئاندرتال یا غار نشین اروپا از اجداد انسان نبوده بلکه گونه ای از انسان که ۵۰۰هزار سال قبل از گونه هومو ارکتوس منشغب و از شمال آفریقا به مناطق شمالی اروپا رفته و در آنجا بصورت مجزا تکامل یافتند و در همان زمان تا ۲۰۰ هزار قبل از همان هوموارکتوس گونه انسانهای امروزه یا هومو ساپیینس آن هم بطور مجزا تکامل و از منطقه شمال شرقی آفریقا که محل فعلی ان در اتیوپی میباشد بنا به تغییرات اقلیمی ویافتن منابع غذایی بیشتر به ان دلیل که این گونه ازانسان از نظر اچتماعی متمدن تر بوده اند به مناطق آسیا و جنوب شرقیه آسیا
و عده ای هم بسمت اروپا طی ۱۵۰هزار سال حرکت کردندو هرچه به مناطق طی ۱۵۰هزار سال نزدیک تر میشودند تغییرات محیطی روی فنوتیپ ( وضع ظاهری ) آنها از جمله رنگ پوست و چهره و… اثر گذاشت ود در حدود ۴۰هزار سال پیش
(هومو ساپیینس ) یا انسان امروزی با انسان نئاندرتال ( نئاندرتال نام دره ای در آلمان امروزاست) روبرو شد ولی با توجه به هوش بالاتر که یکی از عوامل آن زیاد بودن تغذیه از ماهیها باعث رشد مغزی بیشتر درانسان امروزی ودیگر ظرافت و سرعت عمل بیشتر نسبت به انسان نئاندرتان که استخوان بندی ضمختی داشته بر سر غذا دردوران یخبندان توانستند انها را از بین ببرند وخود یعنی انسان امروز تنها گونه موجود در کره زمین در ۴۰ هزار سال احیر باقی بماند و تنها باقی مانده از انسان نئاندرتان ۴٪ از ژن آنها در انسان امروزی هست که آن هم در اثر امتزاج بین انسان و نئاندرتان میباشد و مستندات علمی و شواهد آن نیز موجود است.
منبع: National Geographic[/quote]
مثل هميشه به اطلاعاتم اضافه شد

0 ❤️

2014-12-05 06:23:00 +0330 +0330

نظر.خودت.چیه؟

0 ❤️

2014-12-05 06:28:34 +0330 +0330

چیزی که بدیهیه اینه که همه موجودات تو دنیا از وجود یک نیرو یا قدرت برتر اطلاع دارن و این نیرو در هر دینی به یه اسمی نام برده شده.اینکه شما نمیخوای قبول کنی خدا یا هر قدرتی به نام خدا وجود نداره این بحثی جداست.ولی ذات هر کس اینو قبول داره که یک نیرو و قدرتی برتر وجود داره ولی در ظاهر نفی میکنه.

0 ❤️

2014-12-05 06:29:07 +0330 +0330

[quote=★رستم فرخزاد★][quote=sorkhpoost2012]هر وقت علم توان اثبات عقل کرد رو بعد بیاین وجود خدا رو نفی کنین.این همه ادم تو دنیا هست میگن ما عقل داریم ولی وقتی بهشون میگیم در بیارید عقلتونو میگن نمیشه.یعنی وجود داره ولی قابل اثبات نیس.تازشم شما در حدی نیستین ک وجود خدا رو نفی کنین[/quote]

دوستی که فکر میکنی در اون حدی هستی که میتونی وجو خدا رو با علم اثبات کنی؛ اگر زیاد علم علم کنی وجود خومون هم نقض میشه، چه برسه به خدا. بزار یه مثال برات بزنم:
تمام مواد از اتم ساخته شده اند و هر اتم در حالت کلی متشکل از دو بخش هسته و فضای خالیه. اگر یک اتم رو ترلیون ها بار بزرگ کرده و به اندازه یک استادیوم فوتبال در نظر بگیریم، هسته اتم به اندازه یک توپ پینگ پنگ خواهد بود. یعنی نسبت فضای خالی به هسته چیزی در حدود 99/9 درصده. همین قضیه توپ و استادیوم برای اجزای سازنده هسته ( پروتون ها و نوترون ها ) و اجزای سازنده اونها ( کوارک های آلفا، بتا، گاما و… ) هم برقراره. به علاوه کوارک ها اصلا جرم ندارند! یعنی نبست فضای خالی اتم به 100% و اندازه جرم اون به 0 میل می کنه.
ابن بدین معناست که تمامی انسان ها، حیوانات و اشیاء اطراف ما، همگی در واقع فضای خالی هستند و فاقد جرم اند. یعنی هیچ چیز وجود نداره…[/quote]
خيلي ممنون از نگارش ارزشمندتون
اميدوارم که سايه AAKT و ★رستم فرخزاد★ از اين سايت کم نشه good .

0 ❤️

2014-12-05 06:39:00 +0330 +0330

اری خدا وجود دارد
دلیل: اگه به جهانی که در آن هستم دقت کنیم خیلی مجموعه هایی رو مبینیم که دارای نظم هستند
از چرخش کره ها گرفته تا ستارگان و حتی زندگی موجودات . ما به هیچ وجه نمی توانیم بگوییم که این ها همه بر حسب اتفاق بوده است
برای مثال شما یک اتوبان پر از ماشین را در نظر گرفته که دارند بون راننده حرکت میکنند…چند درصد ممکنه با هم تصادف نکنند؟… پس حتما باید کسی باشه اونهارو کنترل کنه… ما هم او میگوییم ((خدا))

0 ❤️

2014-12-05 06:52:47 +0330 +0330

[quote=★رستم فرخزاد★]ما کوچیک شماییم. اتفاقا قبل از اینکه عضو بشم، در چند جا با پست های شما برخورد کرده بودم؛ بعد از دیدن تاپیک خداحافظیتون جدا افسوس خوردم که افتخار آشنایی با چنین کاربری رو از دست میدم.
الان هم جدا خوشحالم که به ملاقاتتون نایل شدم.[/quote]
s
من خودمم فکر ميکردم که براي هميشه ميرم. ولي هميشه رفتنم افتاد عقبتر ? .
شرمنده ميکني (blush) .
خيلي خوشحالم که دوستان آگاهي مثل شما و AAKT در اينجا هستن. واقعاً به رفع ابهامات خيلي کمک ميکنين good .

0 ❤️

2014-12-05 07:27:12 +0330 +0330

به عنوان یک آتئیست (بیخدا) عرض میکنم بحث درمورد وجود خدا و عدم وجود خدا بی فایدس، حتی دانشمندان و فیلسوفان درجه اول هم توش موندن چون هیچکدومش رو نمیشه ثابت کرد.
همون قد که دلیل بر اثبات خدا وجود داره دلایل بر عدم اثباتش وجود داره، حالا این بسته به دانش و به دنبالش قضاوت هرشخص هست که کدوم رو قبول کنه، که به نظر بنده دلایلی که عدم وجود خدا رو میرسونه بیشتر با عقل جور درمیاد.

مجبورم اون مثل جالب رو بگم که “خدا” یه باور شخصیه و مثل کیر هرکس میمونه (!) که باید تو شرت خود اون شخص بمونه.
نه باید اونو به بقیه نشون داد، نه باید مال بقیه رو دستمالی کرد، نه باید اونو به خورد بقیه داد، نه باید باهاش فکر کرد و تصمیم گرفت، و نه باید باهاش قانون نوشت و…
تنها شریک زندگی هرکس که نزدیکترین شخصه به اونه میتونه با این مساله (باور خدای) در ارتباط باشه و بس.

0 ❤️

2014-12-05 07:28:03 +0330 +0330

[quote=Behnaz-Nima]مگه من خواستم که برده من بشی؟
ببین دوست عزیز، هر چیزی که آموختی و تاریخ بشریت و حتی ادیان غلط و اشتباهه
علم و فیزیک کوانتوم میتونه خیلی از حقایق رو به روت باز کنه.
اطلاعاتی که باید بهت بدم و توجیهات اون خیلی طولانیه و در این تاپیک جا نمیشه. فقط به صورت خلاصه وار میگم:
موجوداتی فرازمینی از تمدن آنوناکی ( در الواح سومری ذکر شده ) از سیاره نیبیرو به زمین اومدن و شروع به استخراج طلا کردن. اون موقع نئاندرتال ها ( جد زمینی ما انسان ها ) هوشمندترین موجودات بودند. آنوناکی ها برای اینکه از نئاندرتال ها و هموسپین ها برای کمک به استخراج طلا بهره ببرن اون ها رو مهندسی ژنتیک کردن.( در نزدیکی جم بوشهر ) یعنی ژن خودشون رو با اونها ترکیب کردند و موجودی دورگه به اسم انسان تولید کردند. اولین زوج انسان تیامو و آدمو ( یا همون آدم و حوا ) نام گرفتند.
آنوناکی ها تمدن فوق پیشرفته ای داشتن. و موجوداتی نامیرا بودند. اما برای اینکه انسان که محصول اونها بود این ویژگی ها رو نداشته باشه قسمتی از ژن رو حذف کردن.
پیامبران و ادیان ریشه فرازمینی دارند. و دین برنامه ای برای کنترل بشر تحت خواسته آنهاست.
پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر به سایتهای زیر رجوع کنید:
ufolove.wordpress.com
هوش فرازمینی
حقیقت گمشده
persianepoch

به این ترتیب انسان بوجود اومد.[/quote]

دوست خوب اگه قراره به چیزی که در الواح سومری ذکر شده استناد بکنی ما همون قران و قبول کنیم بهتره !!

0 ❤️

2014-12-05 07:32:24 +0330 +0330

عجب گیری کردم با این ارسال پست هام
کاش هنوز سایه صف ارزیابی بالاسرم بود که وقتی دوبار ارسال میشد راحت یکیشو حذف میکردم!

0 ❤️

2014-12-05 07:56:40 +0330 +0330

ببین دوست عزیز، هر چیزی که آموختی علم و فیزیک کوانتوم و موجوداتی فرازمینی از تمدن آنوناکی غلط و اشتباهه
اطلاعاتی که باید بهت بدم و توجیهات اون خیلی طولانیه و در این تاپیک جا نمیشه. فقط به صورت خلاصه وار میگم:
انسانهایی از تمدن آنوناکی ( در الواح سومری ذکر شده ) به سیاره نیبیرو رفتن و شروع به استخراج طلا کردن.اون موقع نئاندرتال ها ( جد زمینی ما انسان ها ) هوشمندترین موجودات بودند.اما تنها عیبی که داشتن فانی شدن اونها بود که در سیاره نیبیرو این مشکل به خاطر جهل مرکب وجود نداشت.
آنوناکی ها برای اینکه از نئاندرتال ها و هموسپین ها برای کمک به استخراج طلا بهره ببرن اون ها رو مهندسی ژنتیک کردن .یعنی ژن خودشون رو با اونها و جهل حاصل از اتمسفرسیاره نیبیرو ترکیب کردند و موجودی دورگه به اسم انسان تولید کردند.
آنوناکی ها تمدن فوق پیشرفته ای داشتن. و موجوداتی میرا بودند. اما انسان که محصول اونها بود این ویژگی ها رو نداشت و از ژن پیشرفته ای ترکیبی در اتمسفرسیاره نیبیرو بوجود امده بود و موجوداتی نامیرا بودند.
ما بازماندگان آنوناکی در زمین هستیم و انسانها در حال زندگی در سیاره نیبیرو هستند.
و اجداد ما به خاطر فراموش نکردن ان انسانهای جاویدان نام نسلهای بعدی خود رو انسان نهادن که خاطره خوش اون سفر همیشه باهاشون باشه .
انسانهای بعدی برای انکار این تاریخ که انسانهای واقعی و برتر در سیاره نیبیرو هستن علوم مختلفی ایجاد کردند تا تاریخ و انکار و خود رو برتر بدانند

0 ❤️

2014-12-05 10:21:26 +0330 +0330

من به عنوان کسی که اطلاعات عمیقی در این خصوص کسب کردم و همه دوره های اعتقادی و بی اعتقادی را در زندگی گذرانده ام باید به عرض شما برسانم که خدا وجود دارد اما اثبات آن با منطق بشری و عقل غیرشهودی ممکن نیست در واقع انسان نمیتواند با استدلال عقلی محض وجود خدا را ثابت نماید و خدا را نیز با چشم فیزیکی نمیتواند ببیند! اما عدم دیدن با چشم فیزیکی دال بر عدم وجود چیزی نیست. گرداگرد ما بر از علائم وجود خداوند است که با عقل شهودی قابل درک و با چشم غیرفیزیکی قابل روئیت است!
خلاصه بحث طولانیه و پیچیدگی های بسیاری داره بنابراین خودتون رو تو این زمینه عاقل مطلق ندونید کما اینکه منم خودمو آگاه کامل فرض نمیکنم.

0 ❤️

2014-12-05 21:12:08 +0330 +0330

دردی است غیر مردن آن را دوا نباشد…پس من چگونه گویم کاین درد را دوا کن

دوست عزیز انسان به خاطر تغییر ژنتیک میرا و فانی نشد بلکه روح جاویدان او در کالبد ماده دمیده شد
تا حرکت پایدار او در حرکت ماده ایجاد زمان کند.

بفکن عرض گر جوهری ره رو که در دریای تو…خرمهره نارد قیمتی دردانه شو دردانه شو

0 ❤️

2014-12-06 00:05:41 +0330 +0330

با هر چیزی بازی می کنین لطفا با مفدسات بازی نکنین.
من نمیگم خودم مذهبی یا مقدس هستم، ولی به وجود خدا اطمینان قلبی کامل دارم.
خسته نباشی دوست عزیز بابت تاپیکت و گرم نگه داشتن سایت، ولی از راه انداختن چنین بحث هایی خواهشا و جدا خودداری کن…
give_rose

0 ❤️

2014-12-06 08:47:41 +0330 +0330

[quote=★رستم فرخزاد★]اینها همه داستان های ساخته شده در تخیل انسان های ماقبل تاریخه،
هیچ خدایی وجود نداره، هیچ خدایی…[/quote]
aggressive

0 ❤️

2014-12-09 17:01:56 +0330 +0330

مسلما قدیمیترین و بیهوده ترین بحث تاریخ بشریت همینه !!!
آیا خدا وجود داره یا نه ؟
همانقدر که برهان برای وجود خدا می توان ارائه کرد برای رد وجود او نیز می توان دلیل آورد .البته خدا یا خدایان ادیان از دوران یونان باستان تا ادیان متاخر مخصوصا ادیان ابراهیمی بیشتر اوصاف و خصایل انسانی و حتی محیطی دارند تا فلسفی و فکری .
خدایان با انسانها کشتی می گیرند غذا می خورند با یکدیگر همبستر می شوند و گاه نیز با انسانها .
خدایان مکر به کار می برند فریب به کار می بندند یا در بهترین حالات رحمان و رحیم و بخشنده و مهربان هستند .که اینها هم صفاتی انسانی اند.
اما اثبات و رد وجود خداوند در کنار هم :

اثبات وجود خدا :
خداناباور : خدایی وجود ندارد
خداباور : پس تو را چه کسی خلق کرده ؟
خداناباور : من حاصل آمیزش و لقاح تخمکها و اسپرمهای مادر وپدرم هستم.
خداباور : و چه کسی آنها را آفریده ؟
خداناباور : پدران و مادران آنها
خداباور : و آنها را ؟
خداناباور : آهان اگر منظورت این باشد ما همه ترنسفرم یافته موجودات اولیه ایم .
خداباور : و آن موجودات اولیه یا تک یاخته ها را چه کسی خلق کرده ؟
خداناباور : م م م م .اونها حاصل آن انفجار اولیه یا بیگ بنگ بوده اند
خداباور :حتما قبول داری که آن بیگ بنگ هم نیاز به یک انرژی اولیه داشته تا رخ دهد.
خداناباور :بله بدون انرژی اولیه هیچ جسمی نمی تونه حرکت کنه .اگر بر جسمی نیرویی وارد نشود همواره ثابت می ماند. من این اصل نیوتن رو قبول دارم .
خداباور : من اسم اون بوجود آورنده نیروی اولیه برای ایجاد بیگ بنگ رو خدا می گذارم.

رد وجود خداوند :
خداناباور :شما معتقدید خدایی وجود دارد که همه چیز را بوجود آورده است و نیروی اولیه حاصله ار بیگ بنگ را طراحی و با برنامه ریزی دقیق اولیه خلق کرده که دقیقا نیرو به همان میزان لازم باشد که این دنیا به صورت فعلی دربیاید
خداباور : دقیقا
خداناباور : و این خداوند با این مختصات باید قادر مطلق باشد یعنی هیچ شریکی برای او نمی توان متصور بود
خداباور :بله همینطوره
خداناباور : وخداوند را چه کسی خلق کرده ؟
خداباور : اااااااا . خداوند نیاز به خالق نداره
خداباور : بالاخره هر چیزی که وجود دارد به آن حرکت و انرژِی اولیه برای زایشش نیاز دارد .هردو که اون اصل نیوتون رو قبول داریم که ؟
خداباور : بله این اصل نیوتن رو نمیشه رد کرد چون با رد اون همه چی به هم میریزه.
خداباور :خب پس اون انرژِی اولیه رو کی بوجود آورده یک خدای دیگر یا خود خدای واحد ؟
خداباور : مسلما خدای دیگه ای که وجود نداره پس حتما خود خدا بوجود آورده اونو.
خداناباور : پس قبول داری که حداقل یک عامل و پدیده در طبیعت وجود داره که علت ومعلول در اون یکیست .
خداباور : بله همینطوره و اون خداست .
خداناباور : ومن اسم اون خدای تو رو نیروی اولیه بوجود آورنده بیگ بنگ می ذارم که بدون دخالت و از روی تصادف خودش باعث بوجود آمدن خودش شده است وبقیه وقایع را سبب گردیده است .

همونطور که می بینید هر دو استدلال اقلا از نظر ظاهر منطقیست .

0 ❤️

2014-12-09 17:45:49 +0330 +0330

ذهن انسان محدوده و هیچ وقت نمیتونه در مورد یک چیز نامحدود چیزیرو اثیات کنه.تو به تمام چیزهای دور برت نگاه کنی بوجود خدا پی میبری

0 ❤️

2014-12-09 18:13:32 +0330 +0330

[quote=mahdi 7285]ذهن انسان محدوده و هیچ وقت نمیتونه در مورد یک چیز نامحدود چیزیرو اثیات کنه.تو به تمام چیزهای دور برت نگاه کنی بوجود خدا پی میبری[/quote]

و دقیقا یک خدا ناباور برعکس اینو میگه به هر چیزی که در دنیا نگاه کنی نشانه ای از عدم وجود خداوند است .

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «