تناقضات فجیع علمی قرآن

1394/12/02

سلام دوستان
دوباره با یه تاپیک دیگه پیرامون تناقضات علمی قرآن برگشتم
من اینو وظیفه خودم میدونم که همه جوونای عزیز کشورمو با تزهای ناب علمی قرآن آشنا کنم 😁
به این آیه توجه کنید انصافا خودتون نظر بدین
از این که در مورد تاپیکم نظر بدین ممنون می شم و باعث دلگرمی میشه
آیات 5 و 6 و 7 سوره طارق

فلینظرالانسان مم خلق (5) خلق من ماء دافق (6) یخرج من بین الصلب و الترائب (7)

ترجمه : پس انسان باید نگاه کند که از چه آفریده شده است (5) از آب جهنده ای خلق شده است (6) که از بین ستون فقرات و استخوان های سینه بیرون می آید (7)

کلمه " صلب " به معنی استخوان های پشت یا همان ستون فقرات است و کلمه " ترایب " به معنی استخوان های بالای قفسه سینه یا ترقوه است. همچنین کلمه " دافق " به معنای آبی است که با فشار و جهش و جستن خارج می شود که فقط مختص مرد است و منی نام دارد.

در آیه زیر هم می گوید که نسل انسان را از پشت انسان برگرفته است که همان آیات قبل را تکرار می کند.

و اذ اخذ ربک من بنی آدم من ظهورهم ذریتهم و اشهدهم علی انفسهم الست بربکم قالوا بلی شهدنا ان تقولوا یوم القیامه انا کنا عن هذا غافلین ( آیه 172 سوره اعراف)

ترجمه : و هنگامی را که پروردگارت از پشت فرزندان آدم نسل آنان را برگرفت و ایشان را بر خودشان گواه ساخت که آیا پروردگار شما نیستم گفتند چرا گواهی دادیم تا مبادا روز قیامت بگویید ما از این امر غافل بودیم

خدمت شما عزیزان عرض کنم که مایع منی در مرد حاصل ترشحات سه کیسه است شامل :

۱-بیضه که در زیر آلت قرار دارد و محل این کیسه و تغذیه آن هیچ ارتباطی به صلب به معنای استخوان ‍‍‍‍‍پشت یا ستون فقرات و ترایب به معنای استخوان بالای قفسه سینه یا ترقوه ندارد.

۲-کیسه پروستات که در داخل ناحیه ی استخوان لگن قرار دارد و اندکی بالاتر از آلت است که باز هم محل آن هیچ ارتباطی به ستون فقرات و ترقوه ندارد.

۳-کیسه ی منی که در پشت کیسه ی پروستات قرار دارد و باز هم محل آن هیچ ارتباطی به ستون فقرات و ترقوه ندارد.

پس ما مشاهده می کنیم که تا چه حد این آیه در تناقض فجیع با علم قرار دارد و کاملا غیر الهی بودن کتاب قرآن را نشان می دهد.

این تصور غلط ریشه در خرافات باستانی دارد. مثلا هیپوکریتس پزشک یونانی در 2500 سال قبل معتقد بود که منی از مغز سرچشمه می گیرد و سپس وارد نخاع موجود در ستون فقرات می شود و از آنجا به کلیه و بیضه و مجاری ادراری می شود
( به کتاب Hippocratic Writings, Penguin Classics, 1983, pgs.317-318 مراجعه شود)

در ضمن خطای فاحش دیگر آیه این است که می گوید انسان از " آب جهنده " ساخته می شود.

" آب جهنده " فقط مختص آب منی مرد است و زن آب منی ندارد و تنها ترشحاتی در دیواره مجرای تناسلی و رحم دارد که انتقال اسپرم را آسان می کند. نویسنده ی قرآن فکر می کرده که فقط آب مرد عامل پیدایش انسان است و سلول جنسی زن یعنی تخمک نقشی ندارد چون در زمان ۱۴۰۰ سال پیش نویسنده قرآن نمی توانست تخمک زن را ببیند و چون فقط آب منی قابل رویت بود فکر می کرد که فقط این آب در پیدایش انسان نقش دارد.

به علاوه اگر می خواست بگوید که انسان از منی مرد و زن ( البته که زن منی نداره) تشکیل شده باید کلمه آب جهنده یعنی " دافق " را به صورت تثنیه به کار می برد نه مفرد چون کلمه " دافق " مفرد است و چون جنس کلمه مذکر است ( در زبان عربی کلمات جنسیت دارند مانند شمس که مونث است) پس فقط به مرد بر می گردد.

این مفهوم از آیه ی دیگر قرآن نیز برداشت می شود که میگوید ( خطاب به مردان) زنان شما کشتزارهای شمایند و…(۲۲۳ بقره)
این تعبیر دقیقا با آیه ی قبل منطبق است همانند زمین کشاورزی که تخم گیاه در آن می کارند عامل پیدایش انسان همان آب مرد یا به تعبیری تخم مرد است که در رحم یا به تعبیری زمین کاشته می شود و زن فقط وظیفه نگهداری آن مانند زمین را دارد یعنی در رحم خود که علاوه بر این اصلا مفهومی به نام رحم در قرآن وجود ندارد و نویسنده قرآن اطلاعی از آن نداشته به همین دلیل لفظ کشتزار را به کار برده .

این آیه ها به شدت و به طور فجیع در تناقض آشکار با علم است که غیر خدایی یا غیر الهی بودن آن را ثابت می کند.

ممنون از حوصله ای که به خرج دادین و این مطالبو خوندین. بسیار خوشحالم که تونستم یک سری اطلاعات پزشکی رو به هموطنانم منتقل کنم.

اگه پسندیدن لطفا لایک کنید باعث دلگرمی برا تاپیک های بعدی

نظر هم یادتون نره ممنون 👌

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2016-06-06 08:59:00 +0430 +0430
نقل از: jigar 20 دوست عزیز نه تو نه من نه حتی آخوندا و ملاها در این حد نیستیم که بیایم قرانو تحلیل کنیم اینجا هم سایت پورنه ما واسه سکس اومدیم اگه میخواستیم دنبال الهیات باشیم میرفتیم تو سایت های الهیات و عرفانی بعدشم اینجا منظور اینه که منی جنسیت رو مشخص میکنه چون حاویه اسپرمه شما اومدی کلمه به کلمه معنی و تفسیر کردی درست مثل خیلی از کفار الان که میگن تو کلمه ی خاتم انبیا خاتم یعنی نگین انگشتری خلاصه این که تفسیر به رای نکن اگرم میکنی برو تو سایت مربوط بهش بکن اینجا جاش نیست ممنون

جیگر جان…

100ها بار پاسخ امثال این تحلیلهای آبکی، توی تاپیکهای مختلف داده شده…

بابا… ی مطلب جدید بگید… (dash) (dash) (dash)

0 ❤️

2016-06-06 09:04:02 +0430 +0430
نقل از: iran satan اخه رو چه حسابی میگید قران کلام خداست؟خدا یه کلمه بگه کوه باید شکافته شه از استدلال قوی نه اینکه این همه حرف عادی و معمولی و کاملا زمینی بزنه با کلی جمله های بی معنی و کلی جمله که محتاج شماها بشه که براش ماله بکشید

قائلین میگن “محمد” گفته ک این مدون، کلام اللهِ… و چون ما ب “حضرت” بی چون و چرا اعتقاد داریم؛ پس جملات قرآن از آنه خداس…

اگه این تفکر، اسمش تعبد نیس، پس چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
اگه این تفکر، اسمش تعصب نیس، پس چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

0 ❤️

2016-06-06 09:09:16 +0430 +0430
نقل از: homayoon23
نقل از: yaghob sexi با سلام و عرض ادب چون شما بارها گفتین که دوست دارین مردم رو آگاه کنین بخاطر اون میگم خب آگاه شدن بعدش چی میخواد بشه .....من کاری به حرفهات راجب کتاب قرآن ندارم ولی مسلمه که اگه اروپا بدنیا میومدی واقعا راستش رو بگو و پدر و مادرت مسیحی بودن اونوقت باز هم کتاب عیسی رو مسخره میکردی یا انتقاد ....خب خدا خودش میگه لا اکراه و فی الدین ...مهم راه و روش هست مهم خدا رو دوست داشتن هست درسته آخوندا ها اراجیف سر هم میکنند ولی خدا هیچوقت حرفهایی رو که این ملاها میزنن رو نگفته یه مثال بزنم تو بچه دار بشی و بخوای بچت رو بزرگ بکنی همیشه بهش تشویق و جایزه میدی و بهش میگی با افراد خوب و بافرهنگ و با شخصیت دوست بشو و همش داری وعده وعید میدی که وقتی بزرگ شدی موفق خواهی شد و اگه حرف گوش کنی کار خوب زن خوب و خانه و ماشین خوب پول خوب دوستهای خوب بدست میاری ولی هیچ پدری به بچش تا حالا نگفته عزیزم برو دنبال این کارهای خوب تا وقتی بزرگ شدی برات چند تا زن میگیرم چند تاش رو صیغه میکنی و کلا خونت رو میکنم حرمسرا و مشروب و مواد از سرت بباره و غیره حال خدا رو پدر بندگان تصور کنیم و ما بچه های خداوند آیا خدا برا بهشت بخاطر شهوت یه انسان تبلیغ میکنه حوری های بهشتی شراب ناب بهشتی و فلان پس اینجا معلوم میشه ملاها از خودشون اراجیف تحویل مردم میدهند.....مطلب بعدی اینه در زمان حضرت محمد ( ص ) الکل نبود و بعد از قرنها الکل رو رازی کشف کرد پس الکل کجاش حرام هست در حالی که قرآن نوشته کل مشروبات مسرواً حراماً....بدقت نگاه کنین مشروب هما مایعات هست نه عرق ما...پس خدا میگه هر مایعی که باعث از دست رفتن عقل بشه حرام هست ولی اگه مایعی رو به اندازه کافی بنوشین که عقلتان سر جاش باشد هیچ گونه گناهی ندارد....مطلب بعدی هم راجب علم قرآن میخوام توضیح بدم اولا زبان قرآن به زبان عامیانه بوده یعنی به اندازه درک و فهم عربهای بیشعور نوشته شده مثلا قرآن میگه ناخن های خود رو بگیرید که شیطان میاد بچه میزاید در حالی که اگه محضرت محمد میگفت میکروب جمع میشه همشون نفهم بودن و شاید کتک هم میزدند یا اینکه هیچ عربی ماه ها حمام نمیرفت و حتی بعد بارها سکس همونجوری ول میگشت بخاطر این کثافت کاریها قرآن نوشت حتما بعد سکس واجبه غسل کنید تا از این شرایط بتونن عربهای کثافت رو استحمام کنن و بوهای بد سکس و ترشحات زن و مرد هم قاطی میشه بدترین بوها رو داره از بین ببرن....و خیلی چیزهای دیگه هست خلاصه میکنم الان دیگه کمتر کسی هست از این همه گفته های من و تو ندونه و خودشون به هر طریقی با خدای خودشان هستند ولی راها فرق میکنه دوما خودت رو بجای مسیحی قرار بده و ببین میتونی کتاب انجیل رو انتقاد کنی که بالاتر هم گفتم ولی مشکل ما این هست به همه مقدسات قسم میخورم که کتابهای ادیان دیگر رو به طور کامل و واضح برا بندگانشان توضیح میدهند و دقیقا مثل اون رو مردمشان عمل میکنن ولی دین اسلام رو آخوندها و ملاها بخاطر موقعیت خودشان و جیب پولشان و غیره همشون رو برعکس تحویل مردم میدهند و همه را گمراه میکنند و از دین هم دوریشان میکنند با تشکر

با سلام خدمت شما
ممنون از اینکه نظر دادین
من مطمئن باش اگه مسیحی یا یهودی یا زرتشتی ام بودم کتاب مقدس این ادیان رو نقد می کردم
چون کتابهای انجیل و تورات و اوستا پر از تخیلات و اوهام و خرافات پیرامون خلقت و جهان و کیهان و طبیعت است
در ضمن در کتاب قرآن جمله " لا اکراه فی الدین " با آیات قتال و کشتار و خون ریزی که بعدها در سوره توبه آمده منسوخ شده خودت میتونی بری سوره توبه رو با ترجمش بخونی کتاب قرآن که داری
در قرآن آیات ناسخ و منسوخ داریم که حکم یکی حکم دیگری رو منسوخ کرده

این آیات ناسخ و منسوخ، شاهد محکمی بر این حقیقته کِ اشعارِ “سی پاره”، (تازینامه)، از ذهن پریشان و مبارک حضرت تراوش کرده…

و ضمنن فرصت طلبیِ حضرت رو، بواقع نمایان میکنه… فقط، ی جفت چشم بینا میخاد…

1 ❤️

2016-06-06 09:13:01 +0430 +0430
نقل از: al_capon این بحث رو عزیزم باید با اهلش کرد - با اینکه اهل دین و قرآن نیستم ولی از قرآن نمیشه ایراد گرفت - از من و تو گنده ترهاش نتونستن ایراد بگیرند. بهتره که با یک نفر که تخصص تو علم این قضیه رو داره بحث کنیم -ولی موضوع جالبی رو مطرح کردی

از شما بعیده جناب آل کاپن…

مایوسم کردی… (dash) (dash)

کسی ک در مورد مدوّن اسلامیون؛ تحقیق لازم رو بعمل نیوورده… چطور تایک میزنه در مورد “ماه مبارک”…!!! (dash) (dash) (dash) (dash)

0 ❤️

2016-06-06 09:18:27 +0430 +0430
نقل از: pouyapoya2012
نقل از: homayoon23
نقل از: yaghob sexi با سلام و عرض ادب چون شما بارها گفتین که دوست دارین مردم رو آگاه کنین بخاطر اون میگم خب آگاه شدن بعدش چی میخواد بشه .....من کاری به حرفهات راجب کتاب قرآن ندارم ولی مسلمه که اگه اروپا بدنیا میومدی واقعا راستش رو بگو و پدر و مادرت مسیحی بودن اونوقت باز هم کتاب عیسی رو مسخره میکردی یا انتقاد ....خب خدا خودش میگه لا اکراه و فی الدین ...مهم راه و روش هست مهم خدا رو دوست داشتن هست درسته آخوندا ها اراجیف سر هم میکنند ولی خدا هیچوقت حرفهایی رو که این ملاها میزنن رو نگفته یه مثال بزنم تو بچه دار بشی و بخوای بچت رو بزرگ بکنی همیشه بهش تشویق و جایزه میدی و بهش میگی با افراد خوب و بافرهنگ و با شخصیت دوست بشو و همش داری وعده وعید میدی که وقتی بزرگ شدی موفق خواهی شد و اگه حرف گوش کنی کار خوب زن خوب و خانه و ماشین خوب پول خوب دوستهای خوب بدست میاری ولی هیچ پدری به بچش تا حالا نگفته عزیزم برو دنبال این کارهای خوب تا وقتی بزرگ شدی برات چند تا زن میگیرم چند تاش رو صیغه میکنی و کلا خونت رو میکنم حرمسرا و مشروب و مواد از سرت بباره و غیره حال خدا رو پدر بندگان تصور کنیم و ما بچه های خداوند آیا خدا برا بهشت بخاطر شهوت یه انسان تبلیغ میکنه حوری های بهشتی شراب ناب بهشتی و فلان پس اینجا معلوم میشه ملاها از خودشون اراجیف تحویل مردم میدهند.....مطلب بعدی اینه در زمان حضرت محمد ( ص ) الکل نبود و بعد از قرنها الکل رو رازی کشف کرد پس الکل کجاش حرام هست در حالی که قرآن نوشته کل مشروبات مسرواً حراماً....بدقت نگاه کنین مشروب هما مایعات هست نه عرق ما...پس خدا میگه هر مایعی که باعث از دست رفتن عقل بشه حرام هست ولی اگه مایعی رو به اندازه کافی بنوشین که عقلتان سر جاش باشد هیچ گونه گناهی ندارد....مطلب بعدی هم راجب علم قرآن میخوام توضیح بدم اولا زبان قرآن به زبان عامیانه بوده یعنی به اندازه درک و فهم عربهای بیشعور نوشته شده مثلا قرآن میگه ناخن های خود رو بگیرید که شیطان میاد بچه میزاید در حالی که اگه محضرت محمد میگفت میکروب جمع میشه همشون نفهم بودن و شاید کتک هم میزدند یا اینکه هیچ عربی ماه ها حمام نمیرفت و حتی بعد بارها سکس همونجوری ول میگشت بخاطر این کثافت کاریها قرآن نوشت حتما بعد سکس واجبه غسل کنید تا از این شرایط بتونن عربهای کثافت رو استحمام کنن و بوهای بد سکس و ترشحات زن و مرد هم قاطی میشه بدترین بوها رو داره از بین ببرن....و خیلی چیزهای دیگه هست خلاصه میکنم الان دیگه کمتر کسی هست از این همه گفته های من و تو ندونه و خودشون به هر طریقی با خدای خودشان هستند ولی راها فرق میکنه دوما خودت رو بجای مسیحی قرار بده و ببین میتونی کتاب انجیل رو انتقاد کنی که بالاتر هم گفتم ولی مشکل ما این هست به همه مقدسات قسم میخورم که کتابهای ادیان دیگر رو به طور کامل و واضح برا بندگانشان توضیح میدهند و دقیقا مثل اون رو مردمشان عمل میکنن ولی دین اسلام رو آخوندها و ملاها بخاطر موقعیت خودشان و جیب پولشان و غیره همشون رو برعکس تحویل مردم میدهند و همه را گمراه میکنند و از دین هم دوریشان میکنند با تشکر

با سلام خدمت شما
ممنون از اینکه نظر دادین
من مطمئن باش اگه مسیحی یا یهودی یا زرتشتی ام بودم کتاب مقدس این ادیان رو نقد می کردم
چون کتابهای انجیل و تورات و اوستا پر از تخیلات و اوهام و خرافات پیرامون خلقت و جهان و کیهان و طبیعت است
در ضمن در کتاب قرآن جمله " لا اکراه فی الدین " با آیات قتال و کشتار و خون ریزی که بعدها در سوره توبه آمده منسوخ شده خودت میتونی بری سوره توبه رو با ترجمش بخونی کتاب قرآن که داری
در قرآن آیات ناسخ و منسوخ داریم که حکم یکی حکم دیگری رو منسوخ کرده

این آیات ناسخ و منسوخ، شاهد محکمی بر این حقیقته کِ اشعارِ “سی پاره”، (تازینامه)، از ذهن پریشان و مبارک حضرت تراوش کرده…

و ضمنن فرصت طلبیِ حضرت رو، بواقع نمایان میکنه… فقط، ی جفت چشم بینا میخاد…

دقیقا به نکته ظریفی اشاره کردی…محمد وقتی که تو مکه بود بخاطر نبود حامی و پول و قدرت فقط نصیحت میکرد …مصداقش آیه " لا اکراه فی الدین" که تو سوره ی مکی و وقتی رفت به مدینه و اونجا حکومت تشکیل داد و قدرتمند شد و صاحب ثروت و مکنت و قدرت شد آیات سوره توبه رو آورد که سوره مدنی و همش دستور به کشتار و قتل میده

0 ❤️

2016-06-06 09:31:02 +0430 +0430
نقل از: problemsolver حالا بزار من یه سوال بپرسم...آقا اصلا دین ما غیر الهی. شما چه ضرری میکنی اگه یه ورزش به کمرت بدی.یا یه روز غذا نخوری ذحتمال سرطان روده رو کاهش بدی؟یا مشروب نخوری عقلت زایل نشه؟یا قمار نکنی ثروتت به باد نره؟یا سر به زیر باشی به ناموس مردم نگاه نکنی؟یا به خلق الله زور نگی؟یا دروغ نگی همه قبولت داشته باشن؟داداش اصا اسلام الهی نیست!ولی مگه به بد چیزایی دعوت میکنه؟تو رو خدا اذیت نکنین دیگه!الهی بودن یا نبودن اسلام چه تاثیری تو دعاویش داره؟

این دقیقن همون روزنه ایست، که پای خیلی از منبرا، ب مسجدیها زده میشه تا آخرین سنگرهای دکانداریشون از دست نره…

مثل این می مونه که بهمون همیشه میگن :" این آخوندا رو ولشون کنین… ما ابوالفضل رو داریم… واسمون بسه…"…

و اون تفکر آخوندیسم، دقیقن از همین منفذ دوباره سرو کله ش ، پیدا میشه…

0 ❤️

2016-06-06 09:32:11 +0430 +0430
نقل از: problemsolver
نقل از: Julia
نقل از: problemsolver حالا بزار من یه سوال بپرسم...آقا اصلا دین ما غیر الهی. شما چه ضرری میکنی اگه یه ورزش به کمرت بدی.یا یه روز غذا نخوری ذحتمال سرطان روده رو کاهش بدی؟یا مشروب نخوری عقلت زایل نشه؟یا قمار نکنی ثروتت به باد نره؟یا سر به زیر باشی به ناموس مردم نگاه نکنی؟یا به خلق الله زور نگی؟یا دروغ نگی همه قبولت داشته باشن؟داداش اصا اسلام الهی نیست!ولی مگه به بد چیزایی دعوت میکنه؟تو رو خدا اذیت نکنین دیگه!الهی بودن یا نبودن اسلام چه تاثیری تو دعاویش داره؟

حماقت امثال شما شاسكول ها اينجاست.فكر ميكنين دين تنها راه نجات شماست و راه دين رو كوركورانه دنبال ميكنين در حاليكه نميدونين فقط عقل و خرد تنها راه نجاته و اين كارهايي رو هم كه نام بردي همش به واسطه ي عقل و فكر انجام ميگيره نه دين.متوجه شدي؟؟؟

شما که مدعی عقلی!ببینم عقلت حکم کرد که به منی که دارم با حوصله عاری از هر گونه توهین توجیهتون میکنم میگی شاسکول؟دین عقل من نیست…دین چراغ راه عقل منه…دین یه خط قرمزه که اون وقتی که مثل شما عصبانی شدم…شروع به توهین نکنم…اگه دائما بخوای با مغزی که فقط با بیست وات کار میکنه و این همه نقطه ضعف داره در آن واحد تصمیم بگیری…هر روز مرتکب یه عالمه اشتباه میشی.آره عزیز منم بخوام در هر مسئله ای یه زمانی اختصاص بدم واسه تفکر با عقل خودم کارم را میافته.اما دین میگه من یه کتاب مرجعم.اگه از من استفاده کنی به نتیجه میرسی.

بیخیال بابا…

0 ❤️

2016-06-07 11:10:14 +0430 +0430

آیه میگه "یخرج" یعنی خارج میشه. شما برا خودتون تفسیر کردین کجا تولید میشه و رفتین تو بیضه و پروستات؟! منظورش اینه در هنگام ارضا، مایع منی از تمام بدن خارج میشه و این دو عضو رو مجاز از کل بدن گرفته. در مورد اون آب جهنده هم خیلی واضح جوابتون رو دادند ولی شما خواستید بپیچونید. مثالی که زدند خیلی واضح بود. میگن این دیوار رو با چی ساختی؟ میگین با آجر. این به این معنی نیست که همینجوری آجرها رو روی هم چیدین و خدافظ! قطعا ملات هم بوده که در مورد انسان همون کشتزار بودن زنهاست! کشتزار فقط نگهداری نمی کنه، پرورش هم میده. وگرن دونه ها رو میبردن تو دریاچه نمک میکاشتند! پس کشتزار فرقش با دریاچه نمک اینه که دونه رو در خودش پرورش میده. این بحث فلسفی نیست! خیلی واضحه. البته وقتی آدم رو مود انکار باشه میتونه خیلی چیزا رو انکار کنه. منظورم از این جواب این بود که این حرفایی که شما زدین فکر نکنید براش جوابی وجود نداره.

0 ❤️

2016-06-07 11:31:10 +0430 +0430
نقل از: امیرعلی دهقان اگه قابل هدایتی خدا هدایتت کنه.وگرنه خدا زودتر نابودت کنه.آخه تو نکبت آشغال بیسواد رو چه به تفسیر آیات الهی.تو نجس کجا و مفسرینی مثل علامه طباطبایی کجا.تو کثافت کجا و آیه الله بهجت کجا.پس ببند کون خر رو کونی

بشین بینم!تو اگه مسلمون واقعی بودی یخورده تحقیق میکردی یا حداقل سعی میکردی با آرامش جواب این جماعتو بدی!نه اینکه شروع کنی همینطوری پشت هم چرت و پرت گفتن!هر چی با آرامش جواب کسایی که سوال پرسیدن حتی اونی که شروع کرد فحش دادنو با شعور و آرامش دادم اومدی گند زدی توش!برا همینه چند وقته نمیام این سایت اعصابم آرومه!هر چی رشتمو پنبه کردی!تو اگه مسلمون واقعی برپ اطلاعاتتو زیاد کن!نه این که چند نفر میان اون قرانی که شما میوه ممنوعش میدونیو تحلیل میکنن(چه درست یا غلط)مث چی بپری وسط یه بحث منطقی شروع کنی به فحش دادن!

1 ❤️

2016-06-07 11:39:49 +0430 +0430

مسلمونم ولی از اون مسلمون کم عقلی که با تعصب و فقط بخاطر حرفای ننه باباش اومده مسلمون شده و هر کی که اعتقاداتشو به چالش میکشه یا زیر فحش میگیره یا بش حمله میکنه متنفرم!این قشر اصلا از آتئیستی که با فکر آتئیست شده هم بد ترن!متاسفانه از 1 میلیارد مسلمون هم 600-700 میلیون اینجورین!این ینی ما گیر کردیم بین یه سری نفهم که بدون تحقیق یه چیزیو قبول کردن هر کسیم میخواد ابراز نظر کنه رو بدبخت میکنن!البته این بحث فقط مال مسلمونا نیست!خیلی از غیر مسلمونا هم اینجورین که تو این سایت کم نیستن!

0 ❤️

2016-06-07 11:41:48 +0430 +0430

دوستای گلی که منو یا تو تاپیکا یا تو خصوصیم مورد عنایت قرار میدن!این فقط نشون میده شمایی که ادعای آزادی بیانت میشه به منی که دارم عقیده خودمو بیان میکنم چه درست چه غلط فحش میدی!

0 ❤️

2016-06-07 12:01:21 +0430 +0430

دوست عزیز اول از همه منبع صحبتت رو ذکر کنی خوشحال میشیم

در مورد این مطلب چنتا نکتس که باید بگم :

۱- اگر خدا تو قرآن گفته که آب منی مرد به وجود آوردنده ی انسانه اشتباه نگفته :
آب مرد از اونجایی که دارای اسپرمه و اسپرم قدرت حرکت و فاعل بودن رو داره در نتیجه ، میتونه خودش رو به تخمک که به تعابیری مثل رحم محل کاشت و به وجود آمدن جنینه برسونه پس اصل کار رو اسپرم داره انجام میده و اونه که فاعله به خاطر همین خدا آب مرد رو عامل بارداری خونده که این غلط نیست ! حالا این که چرا دقیق نیمده بازش کنه و اسمی از تخمک بیاره (که همه جا در قرآن بعد آب منی ، رحم و وجود زن ) ذکر شده ، دیگه میشه جزو اشکالات بنی اسرائییلی

۲- در مورد اینکه آب از پشت و جناق سینه میاد باید عرض شود که این حرف ممکنه به خودیه خود ناقص باشه اما باید در کل سوره به آن نگاه شود و این موضوع تعبیر داره ؛ من جمله ی اینکه تمام سلولهای بدن در ساخت مایعی از مایعات بدن که میتونه مثلا همون منی باشه نقش دارن حالا ممکنه این نقش مستقیم نباشه ، اما غیر مستقیم کل سیستم بدن باهم در ارتباطن . من این مطلب رو جایی خوندم اگه منبعشو پیدا کردم حتما براتون میزارمش

0 ❤️

2016-06-07 14:07:31 +0430 +0430

«صلب» به معناى پشت، اما «ترائب» جمع «تریبه» است. مشهور میان لغت‌شناسان «ترائب» استخوان‌هاى بالاى سینه است، همان‌جا که گردن‌‏بند روى آن قرار مى‌‏گیرد، چنان‌که ابن منظور در لسان العرب مى‏‌گوید: «قال اهل اللغة اجمعون: الترائب موضع القلادة من الصدر».[1]
در عین حال معانى متعدد دیگرى نیز براى آن ذکر کرده است، از جمله اینکه «ترائب» به معناى قسمت پیش روى انسان است(در مقابل صلب که پشت انسان است). یا این‌که ترائب به معناى دست‌ها، پاها و چشم‌ها است، یا این‌که مجموعه استخوان‌هاى سینه، و یا چهار دنده از طرف راست و چهار دنده از طرف چپ است.[2]
به هر حال در این‌که منظور از «صلب» و «ترائب» در این آیه شریفه چیست؟ در میان مفسران گفت‌وگو بسیار است و تفسیرهاى فراوانى براى آن گفته‌‏اند از جمله:

1. صلب اشاره به خود مردان و ترائب اشاره به زنان است؛ چرا که مردان مظهر صلابت، و زنان مظهر لطافت و زینت‌اند، بنابر این آیه اشاره به ترکیب نطفه انسان از نطفه مرد و زن مى‌‏کند که در اصطلاح امروز «اسپرم» و «اوول» نامیده مى‌‏شود.
  2. صلب اشاره به پشت مرد، و ترائب اشاره به سینه و قسمت‌هاى جلو بدن او است، بنابر این منظور، نطفه مرد است که از قسمت‌هاى درون شکم که در میان پشت و قسمت جلو قرار دارد خارج مى‏‌شود.
  3. منظور خروج جنین است از رحم زن که میان پشت و قسمت‌هاى جلو بدن او قرار گرفته است.
  4. بعضى گفته‌‏اند این آیه اشاره به یک نکته دقیق علمى است که اکتشافات اخیر از روى آن پرده برداشته و در عصر نزول قرآن مسلماً از همه پنهان بود، و آن این‌که: نطفه از «بیضه» مرد و «تخمدان» زن گرفته مى‏‌شود، و مطالعات دانشمندان جنین‏‌شناسى نشان مى‌‏دهد که این‌دو عضو در ابتداى امر که در جنین ظاهر مى‌‏شوند در مجاورت کلیه‏‌ها قرار دارند، و تقریباً مقابل وسط ستون فقرات در میان صلب(پشت) و ترائب(پائین‌‏ترین دنده‌‏هاى انسان) قرار گرفته، سپس با گذشت زمان، این‌دو عضو تدریجاً از آن محل پائین مى‌‏آیند، و هر کدام در موضع فعلى خود جاى مى‏‌گیرد، و از آن‌جا که پیدایش انسان از ترکیب نطفه زن و مرد است، و محل اصلى این‌دو در آغاز در میان صلب و ترائب قرار دارد، قرآن چنین تعبیرى را انتخاب کرده، تعبیرى که در آن روز براى هیچ‌کس شناخته شده نبود، و علم جنین‌‏شناسى جدید پرده از روى آن برداشته است. به تعبیر روشن‌تر، بیضه مرد و تخمدان زن در آغاز پیدایش -یعنى در آن هنگام که مرد و زن خود در عالم جنین بودند- در پشت آنها قرار داشت، تقریبا محاذى وسط ستون فقرات بود، به طورى که مى‌‏توان گفت دستگاه نطفه‌‏ساز مرد و دستگاه نطفه‌‏ساز زن هر دو بین صلب و ترائب بودند، ولى تدریجاً که خلقت مرد و زن در شکم مادر کامل مى‌‏شود از آن‌جا جدا شده و تدریجاً به پائین مى‌‏آیند، به طورى که هنگام تولد بیضه مرد به خارج از شکم و در کنار آلت تناسلى قرار مى‌‏گیرد، و تخمدان زن در مجاورت رحم.
  5. منظور از این جمله این است که منى در حقیقت از تمام اجزاى بدن انسان گرفته مى‌‏شود؛ لذا به هنگام خروج، توأم با هیجان کلى بدن، و بعد از آن همراه با سستى تمام بدن است، بنابر این صلب و ترائب اشاره به تمام پشت و تمام پیش روى انسان مى‌‏باشد.
  6. بعضى نیز گفته‌‏اند عمده‌‏ترین عامل پیدایش منى «نخاع شوکى» است که در پشت مرد و سپس قلب و کبد است که یکى زیر استخوان‌هاى سینه و دیگرى در میان این دو قرار دارد، و همین سبب شده است که تعبیر ما بین صلب و ترائب براى آن انتخاب گردد.
  7. نکته مهم براى حل مشکل، توجه به این مطلب است که در آیات فوق تنها سخن از نطفه مرد در میان است؛ زیرا تعبیر به «ماءٍ دافِقٍ» (آب جهنده) در باره نطفه مرد صادق است نه زن، و همان است که ضمیر «یخرج» در آیه بعد به آن باز مى‌‏گردد، و مى‏گوید: این آب جهنده از میان صلب و ترائب بیرون مى‌‏آید.
    از این‌رو، شرکت دادن زن در این بحث قرآنى مناسب به نظر نمى‌‏رسد، بلکه مناسب‌ترین تعبیر همان است که گفته شود، قرآن به یکى از دو جزء اصلى نطفه که همان نطفه مرد است، و براى همه محسوس مى‏‌باشد، اشاره کرده، و منظور از صلب و ترائب قسمت پشت و پیش روى انسان است؛ چرا که آب نطفه مرد از میان این دو خارج مى‏‌شود.
    این تفسیرى است روشن و خالى از هر گونه پیچیدگى و هماهنگ با آنچه در کتب لغت در معناى این‌دو واژه آمده است، در عین حال ممکن است حقیقت مهم‌ترى در این آیه نیز نهفته باشد که در حد علم امروز براى ما کشف نشده و اکتشافات دانشمندان در آینده پرده از روى آن برخواهد داشت.[3]

[1]. ابن منظور، محمد بن مکرم، لسان العرب، محقق و مصحح: میر دامادی، جمال الدین،‏ ج ۱، ص ۲۳۰، دار الفکر للطباعة و النشر و التوزیع، دار صادر، بیروت، چاپ سوم، 1414ق.
[2]. ر. ک: همان.
[3]. ر. ک: مکارم شیرازى، ناصر، تفسیر نمونه، ج ‏26، ص 366 – 368، دار الکتب الإسلامیة، تهران، چاپ اول، 1374ش.

0 ❤️

2016-06-07 16:18:26 +0430 +0430

اولا توی قرآن جملاتی اومده که توی مجلوق هنوز نفهمیدی ,, دوما ,منظور از پشت(کتف ها و استخوانهای لگن) و ترایب (جناق سینه) هستش که مسئول خون سازی بدن هستن ,و منی فقط اسپرمهاش رو بیضه میسازه و بقیش رو از خون تولید میکنن ,,,و اگر زیاد سکس کنی کمرت درد میگیره و خمیده راه میری ,,چون فشار رو به مغز ستون فقرات میاری و نخاع و اعصاب رو ضعیف میکنی,,,پس اول برو علمت رو ببر بالا و بعد صحبت کن از معجزات دیگه قرآن اینه که گفته درهای آسمان قبل از طلوع خورشید باز میشه و الان ماهواره ها رو دقیقا قبل از طلوع خورشید میتونن از جو زمین خارج کنن,برو مطالعه کن یکی دیگش گفته کوهها روی زمین شناورند و شما نمیبینید ,,اشاره به حرکت پوسته زمین روی مواد مذاب داخلی داره شما را روی پیشانی دروغگویتان بر زمین خواهیم کشید(انسان وقتی دروغ میگه از قسمت جلوی مغز دستور میگیره ),دستگاه دروغ سنج روی همین مبنا ساخته شده هر آنچه میبینید و نمیبینید جفت آفریده شده اند ,دیگه ریزترینش اتم هست که از مثبت و منفی تشکیل شده بازم بگم یا کافیه ,,, برو اول معنیه قرآن رو بخون و بفهم بعد بیا اینجا اراجیف بنویس

1 ❤️

2016-06-07 16:22:12 +0430 +0430

آخر اینکه با تمام نفرتی که از رابطه با همجنس دارم ولی تو رو چنان میکنم که یادت بیاد نطفت از کجا اومد و چی شد که توی حرومزاده به دنیا اومدی

0 ❤️

2016-06-07 16:25:07 +0430 +0430

و ما شما را دوباره از خاک زنده میکنیم ,حتی نوک انگشتان شما را,اثر انگشت رو اروپاییها از همین قرآن ما کشف کردن ,یعنی دهنت سرویس میشه تاپیک بزاری

0 ❤️

2016-06-07 16:28:20 +0430 +0430

منظور از کشتزار همان دیواره رحم زن هستش که زمان پرید تخریب و بعد پرید بازسازی و غنی سازی میشه برای پرورش نطفه

0 ❤️

2016-06-07 16:30:36 +0430 +0430

یه نصیحت بهت بکنم ,به دین و مذهب هیچ کسی کاری نداشته باش ,
از شغلش هیچوقت سوال نکن
از داراییهاش هم نپرس
,
غیر از این عمل کنی یا میگیرن میکننت یا میکشنت یا همیشه تنها میمونی

0 ❤️

2016-06-07 16:35:25 +0430 +0430

aa.shah082

خیلی خوبه که افرادی مثل شما تو این سایتن توضیحاتتون عالی بود مررررررسی ?

0 ❤️

2016-06-07 16:38:55 +0430 +0430

خدمت کاربر aa.shah082 عرض شود که:

ینی آدم ساده‌لوح و ابله به تو میگن! :)

نخست اینکه از رو باد هوا داری نطق پزشکی میکنی، محض اطلاعت فرآیند سکس و اسپرم‌سازی هیچ ارتباط و تاثیری روی کمر و خمیدگیش نداره، دیگه این اراجیف آخوندی رو جایی نگو که فقط بهت میخندن. «این صفه» رو کامل بخون تا به حماقت خودت پی ببری.

دوم اینکه «قرآن، کوه‌ها رو میخ‌هایی توصیف کرده که کوبیده شدن به زمین تا از جاش نجمبه!» {سوره نبأ آیات 6و7} که البته زمینِ کروی رو هم فرش توصیف کرده که خودش کم سوتی‌ای نیس! ««آیا نساخته‌ایم زمین را فرشی و نساخته‌ایم کوه‌ها را میخها؟»

«این صفه» هم پیرامون رد معجزات قرآن.

سوم اینکه واقعن خعلی کودن تشریف داری که ساختار الکترون و پروتون داخل اتم رو جفت تعریف کردی :D پس لابد نوترونم بچه‌شونه، آره؟! 🙄.

محض اطلاعت:

گیاهانی وجود دارن که جفت نیستند، مثل کدو یا تمام گیاهانی که مانند درخت مو رشد میکنند ، به این دسته از گیاهان Hermaphroditic گفته میشود که اینها جفت نیستند بلکه عمل لقاح رو خودشون انجام میدن و تکثیر میشن. بسیاری از سایر گیاهان همچون هویج، سیب زمینی، گندم، ذرت و… نیز از همین دسته از گیاهان محسوب میشوند

بقول یه بابایی: باور کن به هیچکی بابت آکبن نیگه داشتن مغزش جایزه نمیدن.

0 ❤️

2016-06-07 16:41:48 +0430 +0430

از angry boy بخاطر جوابش به تاپیکا تشکر میکنم

0 ❤️

2016-06-07 16:42:30 +0430 +0430
نقل از: angry_boy
نقل از: aa.shah082 و ما شما را دوباره از خاک زنده میکنیم ,,حتی نوک انگشتان شما را,,,اثر انگشت رو اروپاییها از همین قرآن ما کشف کردن ,,,یعنی دهنت سرویس میشه تاپیک بزاری

اثر انگشت رو اروپایی ها از رو قرآن … 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄

یه چیزایی میگی که سر کیر آدم علف سبز میشه :D

هیچی بهت نمیگم چون کارت از نصیحت و بحث کردن گذشته. باس کمسیون پزشکی برات بگیرن!! ?

خخخخخخخخخخخخ ? ? ? ?

0 ❤️

2016-06-07 16:46:15 +0430 +0430

از اسکلت جون هم تشکر میکنم ? ?

0 ❤️

2016-06-07 16:48:09 +0430 +0430

نمیدونم چرا شماها به هر کاربری که به نوعی باهاتون مخالفت میکنه دارید توهین میکنید؟ آدم شماهارو میبینه ترجیح میده سفت بچسبه به دینش تا اینکه وارد جمع افرادی بشه که کارشون مسخره کردن و ریشخند کردن کاربراس :(

0 ❤️

2016-06-07 16:48:12 +0430 +0430
نقل از: aa.shah082 آخر اینکه با تمام نفرتی که از رابطه با همجنس دارم ولی تو رو چنان میکنم که یادت بیاد نطفت از کجا اومد و چی شد که توی حرومزاده به دنیا اومدی

ضررررر نزن بابا …اصلا حوصله تو یکی رو ندارما

0 ❤️

2016-06-07 16:49:23 +0430 +0430
نقل از: black_destiny نمیدونم چرا شماها به هر کاربری که به نوعی باهاتون مخالفت میکنه دارید توهین میکنید؟ آدم شماهارو میبینه ترجیح میده سفت بچسبه به دینش تا اینکه وارد جمع افرادی بشه که کارشون مسخره کردن و ریشخند کردن کاربراس :(

شما مسلمونا که بیشتر از همه فحاشی و توهین میکنین و هرچی به دهنتون میاد نثار ما میکنین

0 ❤️

2016-06-07 16:52:24 +0430 +0430
نقل از: black_destiny نمیدونم چرا شماها به هر کاربری که به نوعی باهاتون مخالفت میکنه دارید توهین میکنید؟ آدم شماهارو میبینه ترجیح میده سفت بچسبه به دینش تا اینکه وارد جمع افرادی بشه که کارشون مسخره کردن و ریشخند کردن کاربراس :(

_

یه دور پست اول aa.shah082 رو بخون ببین کی اول توهین کرده. طبیعیه هرکس در حد همون شخصیتش جوابشو میگیره. جواب های، هویه دوست عزیز. لاکن مناظرات بدون توهین من باب دین هم توی شهوانی صورت گرفته خواسی لینک میدم برو بخون.

گر ضربتی زدی، ضربتی نوش کن. اینچنین نیس که چک بخوری صورتتو اونوری کنی توی اون گوشتم بزنن، این مال مسیحیاس!

0 ❤️

2016-06-07 16:57:24 +0430 +0430

آقا کتابتون قرآن پر از تناقضات علمی…حالا میگین چی؟ خودتونو جر بدین…خشتک پاره کنین…با معجزه معجزه بتراشین همینه آقا

0 ❤️

2016-06-07 16:58:33 +0430 +0430
نقل از: angry_boy

توهین؟! فحش؟! ببین کی حرف از احترام میزنه. احترام باید دوطرفه باشه! چطور توقع داری ما به دین شما احترام بزاریم در حالی که دین شما حتی برای ما کافرا حق حیات هم قائل نیست؟!

بعدشم ما تا خود شما توهین نکنید ، توهین نمیکنیم! اگر هم منظورت از توهین سبز شدن علف و سبزی و اسفناج و … سر کیره که باس بگم این یه ضرب المثله که تو جمع های دوستانه زیاد استفاده میشه.اگرم شما اینا رو توهین خطاب کردید من واقعا از شما معذرت میخوام :(

خخخخخخ ? ?

0 ❤️

2016-06-07 19:16:48 +0430 +0430

«فَلْيَنظُرِ الْانسَانُ مِمَّ خُلِقَ * خُلِقَ مِن مَّاءٍ دَافِقٍ * يخَْرُجُ مِن بَينْ‏ِ الصُّلْبِ وَ الترََّائبِ»(الطارق - 5،6،7)

ترجمه: انسان بايد بنگرد كه از چه آفريده شده است‏ * از آب جهنده خلق شده است‏ * همان آبى كه از ميان كمر و استخوان‌هاى سينه (یا جلو) بيرون مى‏آيد.

در این آیه سخن از این که نطفه‌ی مرد پس از ورود به رحم زن با چه ترکیب می‌شود و «اوول» در زن از کجا تشکیل شده یا خارج می‌شود نیامده است، بلکه سخن فقط راجع به «منی» مرد است که از آن به عنوان «آب جهنده» نام برده شده و بیان شده که این آب، (یخرج) از «صلب» و «ترائب» خارج می‌شود. چرا که اوول در زن «دافق – جهنده» نیست. در مورد نقش مشترک زن و مرد در به وجود آمدن فرزند، در آیات دیگری بحث شده است.

«صلب»،‌ به معنای چیزی سخت و شدید است و در آناتومی بدن نیز به استخوان‌های پشت گفته می‌شود که از پس گردن تا آخر ران و کمر ادامه دارد. «بین صلب» همان نخاع و آب نخاع است که مرکز اعصاب کل بدن بوده و محل عبور اجزای منی است تا در انتها به شکل نهایی «منی» درآید.

«ترائب» نیز از ریشه‌ی تراب است و به معنای دو چیز مساوی در بدن به کار می‌رود. لذا بین دو سینه، بین نخاع و سینه و هم چنین بین دو استخوان ران (محل آلت تناسلی) نیز تراب نامیده می‌شود.

دقت شود که قرآن کریم احکام بسیاری در باره‌ی طهارت، جنابت، نزدیکی و حتی زنا و لواط دارد، اما هیچ گاه به اسامی آلت تناسلی زن یا مرد اشاره نمی‌نماید.

با توجه به معانی متفاوت «ترائب»، مفسران تعاریف متفاوتی از خروج منی از بین «صلب و ترائب» کرده‌اند که البته هیچ کدام با علم امروز منافات ندارد.

الف – منظور از «صلب و ترائب» این است که آب منی از بین ستون فقرات پشت (محل تشکیل) و دو استخوان ران پا (محل آلت تناسلی – محل خروج) خارج می‌شود.

ب – صلب یعنی استخوان‌ها پشت و ترائب یعنی استخوان‌های جلو و آب منی از بین استخوان‌های پشت عبور کرده و از بین استخوان‌های جلو (محل آلت تناسلی) خارج می‌شود.

ج - «صلب» به معنای پشت مرد، به عنوان یك مركز عصبی، و «ترائب» به معنای ما بین دو استخوان ران است، كه كنایه از دستگاه تناسلی مرد دارد پس آیه‌ی «صُلب و ترائب» با نظرات دانشمندان جنین‌شناسی نیز مطابقت دارد.

د – صلب به معنای استخوان‌های سفت و محکم پشت و ترائب در مقابل صلب به معنای استخوان‌های جلو یا اسخوان‌های نرم و سفید جلو (در زن و مرد – محل قرار گرفتن آلت تناسلی) است. که در این صورت نیز منافاتی با علم امروز پیدا نمی‌کند.

ھ - منی مرد از میان صُلب (استخوان‌های پشت) و ترائب (استخوان پاها) او خارج می‌شود. از نظر کالبد شکافی، تمامی نقاط و مجاری عبور منی در محدوده صُلب و ترائب (استخوان پاها) قرار دارند. غدد كیسه‌ای پشت پروستات (كه ترشح آنها قسمتی از منی را تشكیل می‌دهد) نیز در این محدوده قرار دارند. پس می‌توان گفت: منی از میان صلب مرد به عنوان یك مركز عصبی ـ تناسل امر كننده ـ و ترائب او به عنوان رشته‌های عصبی مأمور به اجرا، خارج می‌شوند.

و - ترائب یعنی پیش روی انسان است در مقابل صلب به معنی پشت انسان قرار دارد و «صلب و ترائب» جمع هر دو و به معنای کل وجود است. چرا که منی از کل اجزای مرد گرفته می‌شود و به همین دلیل وقت خروج همه بدن مرد سست می‌شود. در این برداشت «صلب و ترائب» کنایه از همه‌ی بدن، چه نواحی پشت و چه نواحی جلو می‌باشد. و بیان شده است که عمده‌ترین پیدایش نطفه‌ی مرد از نخاع شوکی است.

ز- جای اولیه‌ای که بیضه یا رحم در جنین قرار می‌گیرند، پشت و انتهای ستون فقرات آن است. قبل از شش ماهگی جنین، تخم و تخمدان هر دو در پشت قرار دارند و پس از شش ماهگی در جنس نر هر دو به پایین كشیده شده و در پوسته‌ی بیضه قرار می‌گیرند و به وضع عادی در می‌آیند و در جنس ماده نیز مختصر جابجا شده و در دو طرف پهلو محاذی لوله‌های رحم جایگزین می‌شوند.)

چنان چه مشهود است، هیچ یک از این تعابیر و تفاسیر با علم امروز منافات ندارد.

0 ❤️

2016-06-07 19:20:00 +0430 +0430
نقل از: americanhomoboy

برو دهنتو ببند پدرسگ آشغال بی پدرومادر شما کافرای مشرک بهایی که از اسراثیل و آمریکا و انگلیس تغذیه میشین گوه میخورین از قرآن ایراد میگیرین حرام زاده ی عامل آمریکا و اسرائیل مرگ بر آمریکا مرگ بر اسرائیل مرگ بر بهایی

آمریکا مگه بده…من آمریکا رو خیلی قبول دارم…کاش یروزی برم آمریکا (blush) (blush) (blush) (blush)

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «