میز گردی با شما (وطنپرستی و برتریجویی)

1394/07/29

از امشب قرار موضوعاتی هر چند شب در مورد معضلات پیرامونمون مطرح بشه لذا از همه دوستان با هر گرایشی و هر اعتقادی چه موافق وچه مخالف تقاضا دارم از هرگونه توهین بیاحترامی بی ادبی به همدیگه پرهیز کنید و حرفاتونو بر اساس منطق دلیل امار و منبع در صورتی که دلیلی ارایه میدید قید کنید از مغلطه کردن و یا جناح داری خود داری کنید تا در کمال احترام یه میز گرد داغ داشته باشیم و بتونیم در کنار هم و یه جمع هر چند کوچک تمرین دموکراسی داشته باشیم و اینم بدونن اونایی که قصد انحراف تایپیک یا فحاشی داشته باشن گزارش و یا دایورت میشن به جناح چپ از نیمه بدن مبارک لذا احترام خودتون و دیگران رو حفظ کنید با تشکر از همه دوستان وطن پرست و حقیقت جو Give rose
زمان شروع میزگرد شبانه ساعت یازده شب به بعد لطف کنید با حضور گرمتون تایپیک رو سر پا نگه دارید

موضوعاتی هم که قراره مورد نقد وبررسی قرار بگیره بر طبق ارای کاربران تعیین میشه

mizegerd_0.jpg

13959 👀
1 ❤️
برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2015-10-28 11:27:14 +0330 +0330

[quote=reality]
متاسفانه بارها ب بعضی از دوستان مخالف دین تذکر دادیم ک با فوش و فوش کاری نه تنها هیچی درس نمیشه بلکه طرف مقابل مث همین الزمر سوءاستفاده های لازم رو از بد دهنی فرد ب اصطلاح روشنفکر میبره و ب همه میگه:ببینید اینها مخالف دینن ک چقدر بی ادب و بددهنن…!![/quote]

یه کاربر دیگه حرف خعلی مهمی در مورد همین توهین و فحاشی زده بود که به نظرم نقلش اینجا خالی از لطف نیس↓

[quote=Are.zo0]
توهین و فحاشی یعنی عقل تعطیل شده و حرفی واسه گفتن نداره. و هیچ احدی گوش به حرفهای کسی که در حال توهین یا فحاشیه نمیده حتی اگه درست ترین حرفها رو بزنه.
[/quote]

0 ❤️

2015-10-28 13:37:30 +0330 +0330

[quote=اسکلت حشری][quote=.Arrow.]
متاسفانه یه عده روش عن فکر تو این سایت اشتباها شدن نماد روشنفکری و با بی منطقی و بد دهنی جلو کسانی که زیاد آشنایی به معانی این اصطلاح ندارن آفتابه برداشتن به حیثیت و پرستیژ این کلمه و بهونه ای دادن دست عده ای مواجب بگیر که بتونن به بقیه تفهیم کنن که روشنفکری یعنی بد دهنی و …

دوست عزیزی که خودت رو روشنفکرترین موجود کره زمین میدونی، باور کن اینجوری نیست که چون فقط مخالف دین یا نظام هستی پس حتما روشنفکری [/quote]

از اونجایی که تو شهوانی، درمورد وجهه مخالف دین و حکومت، مفهوم «روشنفکری» و «دگراندیشی» عموماً توأم با هم بوده، بد نیس یکی از همون بهونه‌ها رو از کلام یک بسیجی معروف(الزمر) که خعلی خوب از این قائله آفتابه‌بگیری استفاده کرده رو برا حضرات نمایان کنیم↓

[quote=بسیجی سایبری شهوانی]
دگر اندشی یعنی فحش دادن به زمین و زمان و
هر شخص
عقیده
ملت
قوم
و…
که مخالف اون دگر اندیش هستند.
اصلا بی ادب و شخصت ترین انسانها دگر اندیشن.

هر کسی هم مخالف حرف منه یه نگاهی به دگر اندیشا همین سایت بندازه که داعیه ازادی و رهایی از دین دارند بندازه بعد بیاد فاز تفکر و تعقل برداره

[/quote]

>آدرس تاپیک (البته فقط بقایای این پست مونده!)[/quote]

یه زمانی تو این سایت روال اینجوری بود که مخالفین دین مودبانه مطالبشون رو میذاشتن و در مقابل طرفداران دین چون جواب منطقی نداشتن فحاشی میکردن ولی الان دقیقا قضیه برعکس شده.
منصفانه بخوای قضاوت کنی این بنده خدا (الزمر) هم یه جورایی حق داره، آب که سربالا بره قورباغه هم ابوعطا میخونه.

0 ❤️

2015-10-28 14:24:07 +0330 +0330

روشنفکر یا انتلکتوئل بنظر من كسی است که نسبت به خودش و جامعه و پیرامونش به یک خوداگاهی رسیده و به تمام مسایل بی پیش فرض ذهنی و فارغ از انگاره های فکری دیگران نگاه میکنه و دیدگاه انتقادی داره…
اما بادیدگاه خردگرایانه نقد میکنه و راه حل عاقلانه ارایه میده.
درضمن روشنفكر در مقابل حكومت است فارغ از اينكه ديكتاتوری باشه یا دموکراتیک. مثل نوام چامسکی یا ال احمد.
روشنفکر گرفتار صلاح و مصلحت نیست و بی پرده اظهار نظر ميكنه و بی واهمه
روشنفکر چشم بینا و گوش بینا و هشیار عامه جامعه است …

0 ❤️

2015-10-28 14:34:26 +0330 +0330

[quote=Arsene lupin]روشنفکر یا انتلکتوئل بنظر من كسی است که نسبت به خودش و جامعه و پیرامونش به یک خوداگاهی رسیده و به تمام مسایل بی پیش فرض ذهنی و فارغ از انگاره های فکری دیگران نگاه میکنه و دیدگاه انتقادی داره…
درضمن روشنفكر در مقابل حكومت است فارغ از اينكه ديكتاتوری باشه یا دموکراتیک. مثل نوام چامسکی یا ال احمد.
روشنفکر چشم بینا و گوش بینا و هشیار عامه جامعه است …[/quote]
چامسکی علیه دولت بود؟ال احمد هم روشنفکره؟
روشن فکربه دلیل نگاه تقریباغیراخلاقی به جامعه میتونه باحکومت هم باشه

0 ❤️

2015-10-28 18:43:59 +0330 +0330

[quote=.Arrow.]
یه زمانی تو این سایت روال اینجوری بود که مخالفین دین مودبانه مطالبشون رو میذاشتن و در مقابل طرفداران دین چون جواب منطقی نداشتن فحاشی میکردن ولی الان دقیقا قضیه برعکس شده.
منصفانه بخوای قضاوت کنی این بنده خدا (الزمر) هم یه جورایی حق داره، آب که سربالا بره قورباغه هم ابوعطا میخونه.
[/quote]

با وجود گندکاریای این حضرات، به نظر منم حق داره.

0 ❤️

2015-10-29 01:19:19 +0330 +0330

[quote=Arsene lupin]
درضمن روشنفكر در مقابل حكومت است فارغ از اينكه ديكتاتوری باشه یا دموکراتیک. مثل نوام چامسکی یا ال احمد.[/quote]

این حرف دقیقی نیست.
روشنفکردر مقابل قدرت غیردموکراتیک و غیرعادلانه است نه در مقابل حکومت.
حتی توی یک کشور به اصطلاح دموکراتیک سوءاستفاده از قدرت و نقض حقوق بشر توسط حکومت به اشکال و درجات مختلف اتفاق می افته : مثلا در مورد چامسکی که مثال زدید. چامسکی از مخالفان جنگ ویتنام بود و مخالف لشکرکشی به عراق و مخالف کودتاهایی که آمریکا همه جای دنیا راه انداخت و مخالف حاکمیت سرمایه داران وال استریت بر نظام سیاسی آمریکا و مخالف تحمیق مردم توسط رسانه های وابسته به قدرت و ثروت … اما مخالف دموکراتیک کردن حکومت نیست. برعکس همه جای دنیا از جریان هایی که با استبداد در افتادند و به دنبال حکومت دموکراتیک بودند (از فلسطین گرفته تا آمریکای جنوبی تا جنبش سبز در ایران) موافق و همراه بوده.
توی این مصاحبه چامسکی بعضی دیدگاه هاش رو بیان می کنه:

https://www.youtube.com/watch?v=hGbYpOtV8NQ

0 ❤️

2015-10-29 15:02:52 +0330 +0330

[quote=جنازه خندان][quote=Arsene lupin]روشنفکر یا انتلکتوئل بنظر من كسی است که نسبت به خودش و جامعه و پیرامونش به یک خوداگاهی رسیده و به تمام مسایل بی پیش فرض ذهنی و فارغ از انگاره های فکری دیگران نگاه میکنه و دیدگاه انتقادی داره…
چامسکی علیه دولت بود؟ال احمد هم روشنفکره؟
روشن فکربه دلیل نگاه تقریباغیراخلاقی به جامعه میتونه باحکومت هم باشه[/quote]

نگاه تقریبا غیر اخلاقی یعنی چی!?
شاید نگاه روشنفکر به اخلاق فراتر از نگاه جامعه و زمانه اش باشه اما اخلاق یا دسته بندی امور به فضيلت و رذیلت و اخلاقگرایی شرط زندگی عوامانه است و برای روشنفکر ضروری تر!
مثال حرفم زندگی زناشویی سارتر و دوبوار و زندگی بی کلیسا و روابط جنسی ازاد این دوتا مخصوصا دوبوار

0 ❤️

2015-10-29 15:10:04 +0330 +0330

[

آل احمد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟[/quote]

بله جلال ال احمد.
توجه کن زمانی ال احمد دغدغه شرقی بودن و ایرانی زیستن داشت و كتاب غربزدگی و نوشت که بسیار روشنفکران و حکومت تضاد بين مدرنسم و دموكراسی با ریشه ها میدیدن و پیگیر نسخه های روز غربی بودن
پ.ن دقیقا با ال احمد موافق نیستم و فقط برای روشن شدن مطلب مثال زدم

0 ❤️

2015-10-30 14:54:53 +0330 +0330

[quote=Free Lady]سلام دوستان،

اول می خواستم تشکر کنم از این تاپیک عالی و بحث های فوق العاده ای که توش مطرح شده. من تازه عضو سایت شهوانی شدم و این اولین پستیه که اینجا می گذارم. راستش یه کم تعجب کردم از اینکه بحث هایی به این خوبی توی این سایت مورد توجه قرار می گیره و کسایی که نظر دادند هم علاقه مند به این موضوعات هستند و هم اطلاعات زیادی در مورد موضوع دارند ( مخصوصاً آقای erectus که من از مطالبی که نوشتن و استدلال هاشون خیلی چیزها فهمیدم ? ).

نظر شخصی من اینه که واقعاً نمی شه تعریفی از روشنفکر ارائه کرد که مورد قبول همه باشه. هر گروه یا ایدئولوژی ای با توجه به پیش فرض ها و اصول خودش این مفهوم رو تعریف می کنه. ولی به نظرم یکی از ویژگی های مهم روشنفکرها اینه که ارزش های جامعه خودشون رو به چالش می کشن و اونها رو مورد سؤال قرار می دن و یا احتمالاً راهکارهایی برای بهبود یا بازاندیشی اون ارزش ها بیان می کنند. مثلاً روشنفکر در مورد حقوق زنان در جامعه و ارزش های مربوط به اون اظهار نظر می کنه و تبعیضی که به زن ها از نظر جنسیتی وارد می شه رو مورد حمله قرار می ده. به همین خاطر روشنفکر نمی تونه همراه قدرت باشه چون یکی از کارهای قدرت حفظ اصول تثبیت شده جامعه هست و اکثراً محافظه کار و تنبله. در حالی که روشنفکر تفکر انتقادی داره و هیچ موضوعی از تیغ نقدش در امان نیست.

اما سؤالی که خودم از دوستان دارم اینه که چرا باید دنبال تعاریف باشیم و روی اون ها پافشاری کنیم؟ چون ارائه تعریف جامع واقعاً سخته و با هر تعریفی یا افرادی روشنفکر محسوب می شن که شهود ما می گه روشنفکر نیستند و یا افرادی از زمره روشنفکران خارج می شن که طبق شهود روشنفکر هستند.

یه نکته جالب هم بگم که با محتوای اصلی این سایت ارتباط داره mosking : آلدوس هاکسلی این تعریف از روشنفکری رو پیشنهاد کرده:
An intellectual is a person who’s found one thing that’s more interesting than sex.
(روشنفکر کسی است که چیزی جالب تر (یا جذّاب تر) از سکس پیدا کرده باشد.)

باید ببینیم از این دید چه کسانی روشنفکر هستند! ?[/quote]

BIG LIKE!

0 ❤️

2015-11-11 19:24:28 +0330 +0330

به قول ترومن ای آفرین به این تاپیک!

0 ❤️

2015-11-17 18:05:32 +0330 +0330

[quote=دخــــتر بــסِ]به قول ترومن ای آفرین به این تاپیک![/quote]
اي آفرين به خودت

0 ❤️

2015-11-17 18:27:53 +0330 +0330

[quote=Arsene lupin]روشنفکر یا انتلکتوئل بنظر من كسی است که نسبت به خودش و جامعه و پیرامونش به یک خوداگاهی رسیده و به تمام مسایل بی پیش فرض ذهنی و فارغ از انگاره های فکری دیگران نگاه میکنه و دیدگاه انتقادی داره…

… ؟؟؟؟؟؟؟؟؟

0 ❤️

2015-11-19 06:31:33 +0330 +0330

اينجا چرا سوت و کوره پس؟
صاب تاپيک کجاس؟ dash1 .

0 ❤️

2015-11-19 21:14:11 +0330 +0330

[quote=erectus][quote=Humanity defender shiva]در مورد دغدغه یکی دیگه از دوستان(نسبت دادن واژه روشن فکر به انحرافات جنسی)که بدون شک دغدغه اکثر جوونا و مخصوصا به نظر من خانوما هس هم باید بگم که…اولا با عرض پوزش احساس می کنم بهتره کمی تو استفاده کردن از کلمات دقت کنیم…من هم کاملا مخالف این قضایا و “روشن فکری” تلقی شدنشون هستم ولی به هیچ وجه وقتی که یه مرد از کلمه هایی قبیل: تملک به زن-غیرت-ناموس و…در برابر دفاع از همسر،مادر یا خواهرانشون استفاده می کنن خوش حال نمی شم… sad .
این خیلی غم انگیزه که یک زن به خاطر هویت و فردیت خودش قابل احترام نیس…
من هم مث اکثریت با اسم خونواده که این گونه افراد یدک می کشن مشکل دارم! تمایلات شخصی جنسی افراد اگه آزادانه بهش نگریسته بشه مادامی که آسیبی به صورت تحمیلی به فرد شرکت کننده در رابطه و جامعه نداشته باشه قابل احترامه به نظر من اما…وقتی مسئله خونواده مطرح میشه که چهارچوبیه برای نظم بخشیدن به اجتماع و همچنین تربیت فرزند موضوع فرق می کنه و برای شخص من دیگه یه سری مسائل نمی تونه قابل احترام باشه به هیچ وجه…
با این اوصاف از دید من یه مرد روشن فکر چون دید ابزاری به همسرش نداره حساسیت بیمارگونه ای هم روی پوششش نداره و به شعور همسرش در انتخاب پوشش مناسب جامعه احترام میذاره…یه مرد روشن فکر مشوق فعالیت اجتماعی و پیشرفت همسرشه…یه مرد روشن فکر به همراه همسرش از حریم شخصیش دفاع می کنه…یه مرد روشن فکر حقوق اجتماعی،اقتصادی،فرهنگی و…همسرش رو به جای پایمال به بهش متذکر می شه و خیلی رفتارهای روشن فکرانه ی دیگه ای در قبال همسرش!! ok .
و اما این که همسرشو با کس دیگه ای شریک بشه،صرفا به خاطر تنوع!!! به هیچ وجه روشن فکرانه نیست…و بیشتر به گند کشیده شدن رابطه س! به نظر من فلسفه یه رابطه داشتن آرامشه و اگه این یه رابطه ثبت شده باشه انتظار آرامش گرفتن بیشتره و من فک نمی کنم این افراد آرامشی داشته باشن…[/quote]

کاملا موافقم. Big Like!
به نکته بسیار مهمی اشاره کردید که روشنفکر بهش اهمیت میده: شخصیت و کرامت قائل شدن برای زن. اینکه زن و مرد هر دو انسان هستند و به یک اندازه قدرت تشخیص دارند و باید با رضایت خودشون تصمیم بگیرند.
اما این برابری طلبی چیزی نیست که توی جامعه سنتی-مذهبی طرفدار داشته باشه. اصولا اگر فرودستی زن رو از فرهنگ سنتی-مذهبی بگیری فرو می پاشه. برای همینه که طرفداران نره سالاری و آخوندها از هیچ چیز به اندازه برابری زن ها نمی ترسند.[/quote]
این موضوع هنوزم که هنوزه تو خود اروپاشم که اقلا 600سال از لحاظ فرهنگی جلوتر از ما هستن هم کاملا جا نیوفتاده…تو این کشور هر زنی واقف باشه به حقوقش زندگیش از هم می پاشه…چه دختری مجرد باشه،چه زنی دارای چندین فرزند!
نمی خوام بحث تاپیکو منحرف کنم ولی همین مسئله حجاب شاید در نظر شما ناچیز به حساب بیاد ولی یکی از دغدغه های عمده ی منه! کسایی هستن که افاضه فضل می فرمایند که بنده و امثال بنده عقده ای هستیم!! خوب آیا اشکالی داره من جسارت اینو داشته باشم که بگم بله من یک عقده ای هستم!! من عقده باد خوردن موهامو دارم،من عقده یه دوچرخه سواری ناقابل رو دارم،عقده ی دیده شدن با افکارم و نه تنم رو دارم،من عقده ی خیلی چیزارو دارم…من همون دختریم که از مرز رد نشده حجابشو ورمی داره،چون من یه عقده ای هستم…یه دختر عقده ای!

0 ❤️

2015-11-19 21:42:43 +0330 +0330

دو درویش در گلیمی بخسپند… اما؛ دو (شاید) روشنفکر چطور ؟

مث دو کاربر، که دارای شخصیتی واحد؛ اما، اسامی (کاربریِ) متفاوتی هستن…

لذا… همزمان و در آنِ واحد، در سایتی نمیگنجن…

0 ❤️

2015-11-20 22:28:34 +0330 +0330

[quote=pouyapoya2012]دو درویش در گلیمی بخسپند… اما؛ دو (شاید) روشنفکر چطور ؟

مث دو کاربر، که دارای شخصیتی واحد؛ اما، اسامی (کاربریِ) متفاوتی هستن…

لذا… همزمان و در آنِ واحد، در سایتی نمیگنجن…[/quote]
جالب بود و تفکر برانگيز pardon .

0 ❤️

2016-01-25 02:23:01 +0330 +0330

بعد از مدتها مشکلنتو عوض کردن فیلترهای مختلف موفق شدم به اکانتم برگردم دلم برای همتون یه جورایی تنگ شده بود سایتم عوض شده محیطش یه جورایی حس غربت میکنم ولی بازم اشنا میشم هر چند خوشحالم هنوزم دوستان حضور دارن دوستان قدیمی

0 ❤️

2016-01-25 02:40:18 +0330 +0330

ینی هیچی نمیتونس تا این اندازه خوشحالم کنه این وقت صب!

وقتی این تاپیکو تو لیست تاپیکا دیدم خخخخخخخخخیلی خوشحال شدم!

فضای سایت که کلا همه رو داغون کرده! همین چن تا کاربر مفیدم نبودن عملا هیچچچچ انگیزه ای نداشتم برای اومدن!

خوشحالم برگشتی جک عزیز…خیلیا از حضورت خوشحال میشن! ?

0 ❤️

2016-01-25 02:47:12 +0330 +0330
نقل از: Humanity defender shiva ینی هیچی نمیتونس تا این اندازه خوشحالم کنه این وقت صب!

فضای سایت که کلا همه رو داغون کرده! همین چن تا کاربر مفیدم نبودن عملا هیچچچچ انگیزه ای نداشتم برای اومدن!

خوشحالم که میبینم در بدو ورودم تو یه محیط نا اشنا و غریبه یه دوست عزیز قدیمی رو زیارت میکنم خیلی خوشحالم بازم میبینمت واقعااااااااااااااا از صمیم قلبم خوشحالم
گفتی بودی که چرا محو تماشای منی وان چنان محو که یکدم مزه بر هم نزنی
مژه بر هم نزنم تا که یک دم زدستم نرود ناز چشم تو به قد مژه بر هم زدنی
تقدیم به شما بانوی هم میهن من

0 ❤️

2016-01-25 03:01:31 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w
نقل از: Humanity defender shiva ینی هیچی نمیتونس تا این اندازه خوشحالم کنه این وقت صب!

خوشحالم که میبینم در بدو ورودم تو یه محیط نا اشنا و غریبه یه دوست عزیز قدیمی رو زیارت میکنم خیلی خوشحالم بازم میبینمت واقعااااااااااااااا از صمیم قلبم خوشحالم

مرسی جک عزیز ? ? ?

زیاد حال خوبی نداشتم ولی انقد خوشحال شدم که حالمم خوب شد ?

با وجود این که میدونم اینجا کسایی هستن که از برگشتنت بیشتر از من خوشحال میشن و نمیذارن بری…ولی بازم امیدوارم که ازین به بعد واقعا حضور داشته باشی کنارمون…

0 ❤️

2016-01-25 03:09:53 +0330 +0330
نقل از: Humanity defender shiva

مرسی جک عزیز ? ? ?

زیاد حال خوبی نداشتم ولی انقد خوشحال شدم که حالمم خوب شد ?

با وجود این که میدونم اینجا کسایی هستن که از برگشتنت بیشتر از من خوشحال میشن و نمیذارن بری…ولی بازم امیدوارم که ازین به بعد واقعا حضور داشته باشی کنارمون…

شیوای عزیز و دوست داشتنی به ریش پر خون حبیب ابن مظاهر من نرفتم ? منو فیلتر کردن با هیچ فیلتر شکنی از هیچ جایی نمیتونستم وارد سایت شم دفعه قبلم اومدم اولبن پست برگشتمو گذاشتم باز فیلتر شدم اقا خو مسعولین رسیدگی نمیکنن خووووو
4 ماهه به جدت قسم ? کرایه مروارید سیاه و خدمشو ندادم از کار بیکار شدم بده کارا در کشتی رو ول نمیکنن الانم تپانچم و شمشیرمو گرو گذاشتم اومدم خدمت شما

0 ❤️

2016-01-25 03:21:57 +0330 +0330

دیگه حرف از ریش حبیب شد…قسم به این مقدسیو نمیشه باور نکرد ?

بعله…تن اجداد ماهم که لرزید(laugh)

خخخخ دم شما گرم…سرصبی یه ریسه ای رفتیم تا مرز دل درد،امید است تا آخر روز ادامه داشته باشد ?

این احساس مسئولیت منو داغون کرد:) من که قانع شدم…بقیه رو نمیدونم!

خلاصه برادر(بسیجی خفته ی درونمه! ? )…امیدوارم تاپیکای پرمحتوات بازم داغ بشن و ما هم فیض ببریم!

0 ❤️

2016-01-25 03:29:49 +0330 +0330

شیوای عزیز ایشا امشب با شروع مجدد به کار تایپیک و حضور شما منتظر خندیدنا و یه جمع شاد باشم
حتما ساعت 9و ده افتخار حضور بدید به صرف کرانچی و پاستیلم هستااااا ?

0 ❤️

2016-01-25 03:45:01 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w شیوای عزیز ایشا امشب با شروع مجدد به کار تایپیک و حضور شما منتظر خندیدنا و یه جمع شاد باشم حتما ساعت 9و ده افتخار حضور بدید به صرف کرانچی و پاستیلم هستااااا ?

شمام دیدی روشنگری طرفدار نداره زدی تو خط طنز؟؟!!: )))

برخلاف بقیه ی خانوما پاستیل دوس ندارم -_- همون شام میدادین بهتر بود!(laugh)

من بی صبرانه منتظر میزگرد بعدی با یه موضوع چالشی هستم…

بازم میگم که خوش برگشتی…حضورت مستدام! ?

0 ❤️

2016-01-25 03:49:59 +0330 +0330

فقط میتونم بگم چشم .درسته با سیلی صورتمونو سرخ نگه میداریم و نون نداریم با مرغمون بخوریم ولی چشم شامم میدیم
گشنه هاش قیمه داریم بیاین خونه(با صدای عمو موسیوند تو فیلم اخراجی ها بخونید) ?

1 ❤️

2016-01-25 09:13:47 +0330 +0330
نقل از: وهابی کونی دوست عزیز باید خدمتتان عرض کنم تمام کسانی که به این سایت سر میزنند روشنفکر هستند پس تاپیک را در جای مناسبی ایجاد کرده ای!!!!!!!!!

باید عرض کنم ممنون که نظرتونو ابراز کردید ولی اگه یوخده زحمت میکشیدید صفحه های قبلم میخوندید شاید نگاه متفاوت تری به روشن فکر و روشنفکری پیدا میکردید و پست پخته تری میزاشتید هر چند نظر شما محترمه

0 ❤️

2016-01-25 09:23:17 +0330 +0330

باسلام من افتخار آشنایی باشما رو نداشتم ولی با خوندن چند صفحه از تاپیک به محترم بودن وشخصیت بالای شما پی بردم…خوشحال میشم به فعالیتتون ادامه بدین ودر جهت آگاهسازی قدم بردارین

0 ❤️

2016-01-25 09:40:06 +0330 +0330
نقل از: unknown.boy95 باسلام من افتخار آشنایی باشما رو نداشتم ولی با خوندن چند صفحه از تاپیک به محترم بودن وشخصیت بالای شما پی بردم....خوشحال میشم به فعالیتتون ادامه بدین ودر جهت آگاهسازی قدم بردارین

برای منم باعث افتخاره دوستانی مثل شما رو در جوارشون باشم و ازشون درس پس بگیریم خوشحال میشم تو میز گردای شبانه که یه مدت دایر نبود و قصد دارم با هر شب یه موضوع حضور پیدا کنید و از محضرتون بهره ببریم

0 ❤️

2016-01-25 09:44:40 +0330 +0330
نقل از: unknown.boy95 باسلام من افتخار آشنایی باشما رو نداشتم ولی با خوندن چند صفحه از تاپیک به محترم بودن وشخصیت بالای شما پی بردم....خوشحال میشم به فعالیتتون ادامه بدین ودر جهت آگاهسازی قدم بردارین

برای منم باعث افتخاره دوستانی مثل شما رو در جوارشون باشم و ازشون درس پس بگیریم خوشحال میشم تو میز گردای شبانه که یه مدت دایر نبود و قصد دارم با هر شب یه موضوع حضور پیدا کنید و از محضرتون بهره ببریم

بله باکمال میل :)

0 ❤️

2016-01-25 15:34:42 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w فقط میتونم بگم چشم .درسته با سیلی صورتمونو سرخ نگه میداریم و نون نداریم با مرغمون بخوریم ولی چشم شامم میدیم گشنه هاش قیمه داریم بیاین خونه(با صدای عمو موسیوند تو فیلم اخراجی ها بخونید) ?

من از همین تریبون از کارگردان کلید اسرار تقاضا میکم از سرگذشت من استفاده کنه تا عبرتی بشه برای همگان ?

از قدیم گفتن چتر مشو سر کسی...اول خودت،دوم کسی :(

برادر جک? ! همش یه شام میخواستی به ما بدیااا...الان خودمون 15نفر مهمون شام داریم!(laugh)

یحتمل رضای قلبی نداشتی (laugh)

0 ❤️

2016-01-25 18:18:29 +0330 +0330
نقل از: jack.sparr0w 22222222222222222222222222222_1.jpg

روشنفکری در چه زمینه ای و با چه رویکردی مورد بحثه؟ سیاسی، مذهبی، فرهنگی، هنری،…؟
رویکرد علمی، رفاه و یا فایده نگری؟

0 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «