🦉تغییر ایجاد میشه وقتی…

1403/03/06

خاتمی و هاشمی و احمدی نژاد و روحانی و رییسی… چه فرقی دارند وقتی ما خودمان مردمان آگاه و درستی نیستیم؟

یک ملت دلال مسلکِ ناآگاه ، با آن حماقت آشکار در هنگام رانندگی یا توحش علنی برای برداشتن یک شیرینی از جعبه ی تعارفی يا حمله به غذاي نذري یا شهوت عجیب برای قرار گرفتن در مقابل دوربین، ريختن زباله در كوچه و خيابان و طبيعت، جا زدن و جلو زدن در صف ، با رتبه‌ی نخست جستجوی سکس … چرا باید در پی یک زمامدار رویایی باشد؟

من پیشنهاد می کنم ملت هشت سال انتخابات را تعطیل کنند و اجازه بدهند هر کسی که می‌آید همینجور ادامه دهد . بعد خودشان با حوصله این موارد را تجربه کنند :

اول : ایرانی ها لطفا روزی یک بار(یا دست کم یک روز در میان) حمام بروند.🛀

دوم : ایرانی ها قبل از پرتاب فحش به بیرون ، دهانشان را ببندند و تا بیست بشمرند.بخصوص وقتی توی خیابان و جلوی دیگران هستند.🙊⛔️

سوم : هر خانواده‌ی ایرانی هر روز یک روزنامه بگیرد ، اگر شده یالثارات!

چهارم : هر فرد ایرانی تعهد کند که هر ماه یک کتاب تازه بخواند … حتی خلاصه مبانی لوله کشی عمومی!📜

پنجم : رانندگان به جای فاصله ی بین شلوار و جوراب دختری در آن طرف خیابان به داشبورد جلوی چشمشان نگاه کنند و سرعت از پنجاه کیلومتر در هیچ شرایطی تجاوز نکند.🏁

ششم : همه به خودشان تلقین کنند که این کسی که می خواهیم کلاهش را برداریم تا شب برای عزیزمان هدیه ببریم ، خودش عزیزِ یک نفرِ دیگر است.

هفتم : بفهمیم كه زرنگی ضایع كردن حق دیگران نیست بلكه ، رعایت حقوق دیگران ، رسیدن به حقوق خودمان است؛ هر کس به اندازه ما حق دارد و وقتش با ارزش است.

هشتم : بفهمیم كه اگر صاحب یك بوتیك هستیم شغل ما بوتیك دار است یا اگر راننده تاكسی هستیم شغل ما راننده است . نه اینكه همه دزد و كلاهبردار باشیم و از شغلمان فقط بعنوان برای راهی به رسیدن به كلاهبرداری استفاده كنیم . به شغلمان احترام بگذاریم و بگذاریم دزدی فقط برای كسی باشد كه شغلش دزدی است❗️

نهم : مردهای ایرانی یک بار برای همیشه قبول کنند که زنها ، جزو املاکشان نیستند و خودشان عقل دارند. عشق و رابطه و آشنایی هم بازی برد و باخت و فتح قلمرو دیگران نیست💯

دهم : مردها تمرین کنند که رد عبور زنی را با نگاه شخم نزنند و زنان تمرین کنند که جواب سلام مردان را با خونسردی و لبخند بدهند چون به معنای … نیست.🙈

یازدهم : ورزشکاران ما بعد از باخت به رقیب تبریک بگویند (مثل ژاپنی‌ها) و دهانشان را تا یک ساعت بعد از هر باخت یا برد ببندند. خلاصه این که ظرفیت برد دیگران و شکست خودمان را به دست بیاوریم؛ سعی کنیم جدا از برد یا باخت، باارزش بشویم!💎

دوازدهم : ایرانی‌ها به جای تمسخر شکل ظاهری و نوع حرف زدن سیاستمداران، فکر کنند که ایراد واقعی کار آن شخص در کجاست. همین!🤔

سیزدهم: به نمایشگاه کتاب اگر می روند برای (کتاب) بروند.
به خیابان فرشته می روند برای (عبور) از خیابان فرشته باشدو در کل به هر قبرستانی می روند برای خاطر (همان قبرستان) باشد.

چهاردهم: تمرین کنیم که میانبری که ممکن است ذره‌ای کسی را دلخور کند، مصداق بارز دزدی است؛ حتی‌المقدور میانبر نزنیم.⛔️

پانزدهم: در هنگام رانندگی، بین خطوط حرکت کنیم و خطی را انتخاب کنیم که متناسب با سرعت ماست - در عین سادگی، این از همه کارهای دیگه سخت تره!

شانزدهم: این آخری از همه سختتر است و اینكه دروغ نگوییم .🙊
✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨✨
همانطور كه فكر می كنیم عمل كنیم . فراموش نكنیم ریا كه اكنون عادت و عرف جامعه شده است درواقع یك بیماری اجتماعی و از آسیب شناسی بسیار جدی برخوردار است.

برای نظر دادن وارد شوید یا ثبت نام کنید .

2024-05-26 19:20:35 +0330 +0330

عالی بود من از شما تشکر میکنم در چنین سایتی و چنین مطالبی واقعا حالم خوب شد قربان ادمهای چیز فهم من هر سال نه هر ماه حداقل سه یا چهار عنوان کتاب میخونم امسال قصد کردم ده جلدی کلیدر اقای محمود دولت ابادی رو بخونم که فعلا جلد اولش رو تموم کردم خیلی عالیه

2 ❤️

2024-05-26 19:25:20 +0330 +0330

↩ hxghuhj
ارادتمند، از اشنایی با شما خوشحالم دوست عزیز
کلیدر👌
گل محمد را دریاب🌹☘️
کتابهای تاپ و عالی از نظر خودتون رو تایپک بزنید و معرفی کنید

1 ❤️

2024-05-26 19:26:59 +0330 +0330

↩ Bopho
واقعه جهل مقدس اقای محقق رو حتما بخونید

2 ❤️

2024-05-26 19:30:32 +0330 +0330

↩ hxghuhj
🤝حتما دوست عزیز☘️🌹

1 ❤️

2024-05-26 19:42:35 +0330 +0330

فرهنگ مردم معلول دولت ناکارآمده نه علتش. اگه چیز به این واضحی رو نمی‌دونی و این پست رو نوشتی یا احمقی یا سایبری.

0 ❤️

2024-05-26 19:57:08 +0330 +0330

↩ Pedaret2
نه دوست عزیز من نه احمقم نه سایبری
من میگم دو خط تاریخ بخونیم تا با مواجه شدن با رفتارهای دولت واکنش درست دسته جمعی نشون بدیم
فکر کردی تخم غول شکستی که گفتی دولت ناکارآمده
این که همه میدونیم ناکارآمده و بخور بخوره
حرفم اینه سطح خودمون که رشد کنه و بیاییم بالا و زمان رو هدر ندیم پای حاشیه که دولت دوست داره ( مردم در جهل)

1 ❤️

2024-05-26 20:03:53 +0330 +0330

↩ Bopho
مردم کره‌ی شمالی و جنوبی هر دو یک پیشینه، نژاد و فرهنگ رو داشتند، بعد از تشکیل کره‌ی شمالی و جنوبی، همچنان فرهنگ هر دو کشور یکسان بود؟ یا فرهنگ آلمان شرقی و غربی؟ یا ده‌ها مثال دیگه؟

مردم ایران با فاصله‌ی سه سال از کشتار دسته‌جمعیشون در آبان ۹۸ دوباره یک خیزش بزرگ رو رقم زدند. از مردم چیز بیشتری نمی‌شه انتظار داشت. براندازی تابعی از سه فاکتوره، عدم مشروعیت، نارضایتی و رهبری. علت این که تاکنون جمهوری اسلامی سقوط نکرده تنها به خاطر فاکتور سومه و به هیچ وجه گناهی به گردن مردم نیست. حتی اگر هم چنین خیزشی رو رقم نمی‌زدند، باز هم هیچ گناهی به گردنشون نبود. چون فرهنگ یک ملت به چیزهایی وابسته است که خود مردم تقریباً هیچ نقشی درش ندارن. مهم ترین این چیزها الهیات و حکومت جامعه است. و تنها در صورتی می‌شه فرهنگ یک جامعه رو بهبود داد که الهیات و سردمدارانش رو تغییر بدیم.

برید ببینید پارسیان هند چه کسری از جمعیت هند رو تشکیل می‌دن و چه کسری از درآمد مردم هند رو دارن، چه کسری از جمعیت هند رو تشکیل می‌دن و چه کسری از جرائم هند رو مرتکب می‌شن. به نقش الهیات می‌رسید. برای نقش حکومت جامعه هم مثال زدم. بشخصه فکر می‌کنم سایبری نیستید. احمق بیشتر بهتون می‌خوره.

0 ❤️

2024-05-26 20:30:12 +0330 +0330

↩ Pedaret2
ادله جالبی آوردی
الهیات ، حکومت ، جامعه خیلی کلی هست دوست عزیز
برو پایین تر و در بطن جامعه نگاه کن
من تا صبح برات دلیل بیارم و کره شمالی و جنوبی رو با تاریخ بهت بگم و دو حکومت کمونیست و دموکرات رو برات مقایسه کنم و اینکه نمیشه تو شرایط مختلف مقایسه کرد همچنان به حرفات اصرار داری و یا در مورد تاریخ پارسیان ایران و هند برات شرح بدم که چه گذشت وقتی حکومت ایران برای اولین بار به دست دین اداره شد و کی بود و چه شد باز هم اصرار داری
از حق خواهی و خیزش مردم به شدت موافقم و هستم اما نه با دلایل تو ، بلکه با دلایل منطقی و نقد خودم
در مورد حماقت هم ، واقعا دوست دارم بهتر بشم و سعی میکنم و تلاش دارم نداشته باشم🌹ممنون

1 ❤️

2024-05-26 20:30:14 +0330 +0330
1 ❤️

2024-05-26 22:58:38 +0330 +0330

جالب بود✍🏻

1 ❤️

2024-05-27 00:46:59 +0330 +0330

↩ Bopho
ادله‌ی جالب درسته نه ادله جالب.
الهیات، حکومت، جامعه و… درسته نه الهیات ، حکومت ، جامعه.
نمی‌شه درسته نه نمیشه.
کمونیسم در برابر سرمایه‌داری مطرح می‌شه. اون اقتدارگراییه که در برابر دموکراسی مطرح می‌شه.
تو شرایط مختلف چیه؟ دارم تأثیر حکومت بر فرهنگ رو بررسی می‌کنم. متغیرهای پیشینه و نژاد و فرهنگ پیشین یکسانند و متغیر مورد آزمایش حکومته دیگه.
اولین باری که حکومت ایران به دست دین اداره شد در زمان یورش تازیان نبود در زمان به شاهی رسیدن خدایگان اردشیر پاپکان بود.
اصرار درسته نه اسرار 😭😭😭

جدی و دوستانه بهت می‌گم. با این شیوه‌ی نگارش و سوادت مردم رو به مطالعه دعوت نکن. من اگه هیچی از تاریخ ایران ندونم و یکی مثل تو بیاد برام توضیح بده با خودم می‌گم اگه ایرانی‌ای با این سطح سواد ادعای کتاب‌خوانی داره، پس ایرانیا یک مشت وحشی بدون تمدنن!

هدفت از اومدن به شهوانی چه خودارضاییه چه پیدا کردن دوست چه هر چیز دیگه، دیگه تاپیک آموزشی نزن.

0 ❤️

2024-05-27 00:55:23 +0330 +0330

حق بود و به زیبایی بیان شد 👌👏
با رعایت این موارد زندگی شیرینتر خواهد بود و کامیابی برای همه مردم ممکن 😊
سپاسگزارم بزرگوار نیکو سرشت 🌹🙏

1 ❤️

2024-05-27 12:08:31 +0330 +0330

↩ diesel max
ارادتمندم دوست عزیز☘️🙂
استاد دیزل مکس بزرگوار🌹

1 ❤️

2024-05-27 12:21:46 +0330 +0330

این چیزهای که گفتی بسیار قشنگ و مفید بودن دوست عزیز ولی خب اکثر این مورد های بدی که ذکر کردی لزوما متعلق به ما نیست! این نگاه رو لطفا تغییر بدید که خارجیا همه فرشته‌ان فقط ما بدیم! اتفاقا اونجا هم آدم بد هست! اونجا هم آدم بیشعور هست! خلاصه که آره😅
نمیشه همه چیز رو کرد تو پاچه جبر جغرافیا… اصلش خودمونیم و خودمون😬

1 ❤️

2024-05-27 12:31:12 +0330 +0330

↩ Mr.shadow8
ارادتمندم Mr.shadow8 عزیز
ممنون که نظر دادید
بله واقعا درسته حرفتون
هدف رفع معایب خودمونه و لاغیر
این تایپک دلی هست و فقط هدفش به نفع خوده
یعنی تمام موارد بالا رعایتش به نفع ماست
🌹راستی همه جا خوب و بد داره😁

0 ❤️

2024-05-27 13:21:14 +0330 +0330

↩ Bopho
🌹🌹🌹🙏🙏🙏

1 ❤️

‌آگهی‌های دوستیابی

نمایش آگهی های دوستیابی بستگی به علاقه شما دارد. برای دیدن آگهی مرتبط با علاقه تان لطفا پروفایل تان را » ایجاد یا ویرایش کنید «